לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2009, 11:19
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
רשימת הזוכים המלאה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דיאמטר שמתחילה ב ""ואלס עם באשיר" זכה בגלובוס הזהב"

סרט הדרמה הטוב ביותר - "נער החידות ממומביי"
הקומדיה הטובה ביותר - "ויקי כריסטינה ברצלונה"
סרט האנימציה הטוב ביותר - "וול-אי"
הבמאי הטוב ביותר - דני בויל - "נער החידות ממומביי"
התסריט הטוב ביותר - סיימון בופוי - "נער החידות ממומביי"

השחקן הטוב ביותר בסרט דרמה - מיקי רורק - "המתאבק"
השחקנית הטובה ביותר בסרט דרמה - קייט ווינסלט - "Revolutionary Road"
השחקן הטוב ביותר בקומדיה/סרט מוזיקלי - קולין פארל - "ברוז'"
השחקנית הטובה ביותר בקומדיה/סרט מוזיקלי - סאלי הוקינס - "חופשייה ומאושרת"
שחקן המשנה הטוב ביותר - הית' לדג'ר - "האביר האפל"
שחקנית המשנה הטובה ביותר - קייט ווינסלט - "נער הקריאה"

סדרת הדרמה הטובה ביותר - "הגברים של שדרות מדיסון"
הסדרה הקומית/מוזיקלית הטובה ביותר - "רוק 30"
המיני סדרה הטובה ביותר - "ג'ון אדמס"
השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה - אנה פקווין - "דם אמיתי"
השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה - גבריאל ביירן - "בטיפול"

השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית/מוזיקלית - טינה פיי - "רוק 30"
השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית/מוזיקלית - אלק בולדווין - "רוק 30"
השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה/סרט טלוויזיה - לורה ליני - "ג'ון אדמס"
השחקן הטוב ביותר במיני סדרה/סרט טלוויזיה - פול ג'יאמטי - "ג'ון אדמס"
שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרה/מיני סדרה או סרט טלוויזיה - טום ווילקינסון - "ג'ון אדמס"
שחקנית המשנה הטובה ביותר בסדרה/מיני סדרה או סרט טלוויזיה - לורה דרן - "Recount"

וכן, בכוונה אני נמנע מלשמוח על הזכייה
לא ראיתי אותו מהסיבה שהמון תגובות ששמעתי עליו מתייגות אותו כסרט אנטי ישראלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2009, 22:10
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
רומק
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "רשימת הזוכים המלאה"

בתור מנהל הפורום הייתי אמור לצפות ממך לראש פתוח ולא למהר לחרוץ גורלו של סרט בגלל כמה טוקבקים מתלהמים באינטרנט של נערי טיפש עשרה משועממים שלא ראו בכלל תסרט.
במקום שכולנו נחוש גאווה על הזכייה בגלובס שהגיעה אחרי 4 שנים של עבודה קשה באולפן קטן בתל-אביב אנשים פה קוטלים תסרט מבלי שבכלל ראו אותו!
מה קרה? קשה להאמין שסרט יכול לזכות לשבחים בעולם מבלי שיהייה אנטי ישראלי?? להזכירך ארי פולמן הוא לא אושרי כהן. הוא שירת במלחמה הזאת, הוא נתן בשביל המדינה הזאת. אז למה שהוא וחבריו (שמשתתפים בסרט) יילכו כנגדה?

ראיתי את "ואלס עם באשיר" ביום שני בקולנוע ואני יכול להגיד לך בביטחון שהסרט רחוק מלהיות אנטי ישראלי או שמאלני . הסרט הוא בהגדרה "אנטי מלחמתי" והוא מראה את הזכרונות הקשים והצלקות שהמלחמה הותירה על ארי פולמן וחבריו לנשק. אך הוא לא מבקר את צה"ל או את ישראל בימי המלחמה הקשה בשום נקודה בסרט.
הוא סך הכל נותן לנו לחוות איתו יחד את חוויותיו הקשות מהמלחמה ולהראות לכולם שזה לא משחק ילדים ואנשים נפגעים פיזית ונפשית משני הצדדים.
הסרט הוא פשוט מצוין , אני פשוט נדבקתי למסך בהתפעמות וחשתי גאווה שזה יצא מישראל.
ממליץ לכולם לראות.

אה כן , ותסביר לי אם הסרט כזה אנטי ישראלי איך בדיוק רון בן ישי הסכים להשתתף בו?
ישן 16-01-2009, 10:31
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile

ראיתי אותו אתמול ואני יכול לבשר לך שבפירוש לא מדובר בסרט אנטי ישראלי.
הוא סרט אנטי מלחמתי מובהק, שעוסק בנזקי המלחמה, טראומה והרבה היבטים פסיכולוגים אחרים, אבל הפרספקטיבה
המאד אישית לאורך כל הסרט, והמחקר העמוד שעושה הבימאי (והגיבור) בהחלט מתייגים אותו כמשהו אישי ולא כמשהו
כוללני. בוודאי גם תופתע לשמוע שפולמן לא מאשים את ישראל ואת צה"ל בכל עוולות הכיבוש.

הסרט מצוין, גם אם לא קל לעיכול. לא יודע מה סיפרו לך עליו, גם אני שמעתי אי אילו שמועות כאלו, המתייגות אותו כסרט
אנטי ישראלי, אבל אני חושב שצריך משקפיים מיוחדות כדי לראות אותו ככזה. אני לא זיהיתי בו שום יומרה שמעבר לחיפוש
אחר אמת מאד סובייקטיבית של יוצר הסרט. וגם אז, האמת הזו ומסקנותיה אינן אנטי ישראליות.
ישן 16-01-2009, 11:44
צלמית המשתמש של Au79

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "ראיתי אותו אתמול ואני יכול..."

תוספת (לא כ"כ) קטנה:
ישנה כתבה של אבנר הופשטיין במוסף לשבת של ידיעות אחרונות, העוסקת בסרט.
כמובן שעולה שם שאלת אנטי ישראליותו של הסרט, ומצוין כי מפיקי הסרט והאנשים שסביבו אינם תומכים במבצע בעזה,
ישנן טענות על ישראל המיליטנטית וכן הלאה. (כדאי לקרוא, למי שהנושא מטריד אותו).
אני עדיין טוען שלא הבחנתי בפן אנטי ישראלי בסרט, אבל ייתכן (כפי שנכתב בכתבה) שזה משום שידוע לי סיפור
המסגרת של הסרט והן של מלחמת לבנון הראשונה. הטענה הנטענת בכתבה היא שהצופה הממוצע שאינו בקיא
בהיסטוריה של מדינת ישראל עלול לראות בסרט משהו אנטי ישראלי, וככזה המציג את חיילי צה"ל כמעין מפלצות
מחרחרות ריב, או במקרה ה"טוב" חסרי צלם אנוש.
ייתכן שזה נכון כשזה נוגע לצופים "זרים", אבל לנו, כישראלים, הסרט הרבה יותר ברור, כולל הרקע שלו.

באופן כללי, קשה לי לבקר מישהו שאכן נכח בלבנון בזמן המלחמה וחזה במראותיה. כמו שכתבתי בהודעה הקודמת,
ההתרשמות שלי מהסרט היא שהכל אכן נעשה מתוך נקודת מבטו של פולמן ואין שם התערבות של שיקולים זרים,
ולכן על סמך הנראה בסרט והסיפור שהוא מגולל, אני לא ראיתי את הפן האנטי ישראלי שנטען שיש בו.
אני כן משוכנע שמי שיחפש פן כזה אכן ימצא בו, אבל אז זה נשען לדעתי על הרצון לראות אותם ולא על קיום
מציאותי שלהם. אני מניח שרק פולמן בעצמו יוכל לפתור את הסוגיה הזו, אם יהיה כן מספיק לענות עליה.

נטען בכתבה שעובדת היותו של הסרט "אנטי ישראלי" (במובן הזה שהוא מציג את ישראל כמדינה מיליטנטית,
מחרחרת מלחמה וכאחראית לטבח בסברה ושתילה) יפגע בסיכויו לזכות במועמדות לאוסקר, שכן היהודים
בועדת האוסקר אינם אוהבים את הפגיעה בתדמיתה של ישראל. מאידך, שגריר ישראל בלוס אנג'לס טוען
שהציבור חכם מספיק כדי לעשות את ההפרדה בין מציאות למציאות הקולנועית (וחשוב לציין כי הסרט מתחיל
בסצינה העוסקת בזכרון האישי), ולכן הוא תומך ויתמול בסרט ובמעומדותו, ובכוונתו אף לערוך הקרנות.
כשנשאל השגריר מה יענה כשישאל האם הסרט משקף את פעולות צה"ל בעזה, הוא ענה: "אענה שקודם נראה
את הפלסטינים מגיעים לרמת ביקורת עצמית כמו שלנו ומביימים את 'טנגו עם סמיר'. אחר כך, שידברו".
ישן 22-01-2009, 21:55
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
ראיתי ולא אהבתי (ביקורת)

קודם כל מבחינת העובדות היבשות שהסרט מציג הוא בנאלי ואין בו שום אמירה חדשה. מבחינת הדעה של הסרט בהחלט ניתן לסווג אותו כאנטי-ישראלי, הסרט משווה בין אושוויץ לטבח בסברה ושתילה, אומר שגם אם חיילי צה"ל לא היו מעורבים בטבח הם עדיין אחראים אליו ואז משווה אותם לנאצים - שזה בעצמו דבר שהפך לקלישאה חבוטה ובנאלית בקרב השמאל הקיצוני הבינלאומי.

גם מבחינת האנימציה הסרט לא טוב, באופן אישי לא אהבתי את האנימציה הסופר-ריאליסטית של הסרט אבל זה רק הטעם האישי שלי. הבעיה עם סגנון כזה של אנימציה הוא שצריך שהיא "תזרום" והתנהגות הדמויות תיראה טיבעית ממש כאילו הסרט היה סרט חי, בזה האנימטורים נכשלו. עוד דבר באנימציה שהפריע לי שהדמויות והארועים הם מאוד סטטים ובקושי זזים, דבר זה פוגם בזרימה הטבעית של הסרט.

ישן 22-01-2009, 22:04
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "ראיתי ולא אהבתי (ביקורת)"

אני לא לגמרי מסכים עם האנטי ישראליות של הסרט (אולם אני מסכים שהקטע עם אשוויץ וסברה ושתילה הוא אכן קטע מכוער, למרות שאין השוואה מפורשת). מצד אחד, ברור שלא הישראלים עשו את הטבח, והמפלצתיות של הערבים מודגשת מאוד. מצד שני, פולמן בהחלט מטיל את האשמה למה שקרה על הישראלים, ועל כך שהדרג הגבוה ידע מה מתרחש ולא טרח למנוע זאת (מה שסביר שאכן קרה).
לטעמי יש בעיה אחרת באנימציה בסרט (שאני חשבתי שהיא טובה מאוד)- העובדה שהסרט באנימציה לא מוסיפה שום דבר. בשונה מסרט כמו פרסופוליס, בו הדמויות המצוירות משתנות בהתאם להשקפה של המספרת, בוואלס עם באשיר הסרט היה יכול להיות באותו מידה מצולם, כשהוא מתאר בדיוק את אותם האירועים, ואף אחד לא היה מרגיש בהבדל. אז נכון, הויזואליזציה שהאנימציה מוסיפה מעניינת, אבל הייתי מצפה שהיא גם תוסיף עומק נוסף.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-01-2009, 13:16
צלמית המשתמש של Au79

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "האנימציה היא הגימיק של הסרט,..."

חולק עליך. בתור מישהו שמתעסק בעיצוב וגם חטא באנימציה בסיסית (אבל צופה אדוק בסרטי אנימציה), האנימציה בסרט
מבריקה בהתחשב בתנאים השוררים במדינתנו. השימוש בפלאש כדי לעשות סרט באורך מלא, לא רק שהכי נכון לתנאים שהוצבו
להפקה, אלא שהם גם השיגו תוצאות מרהיבות מאד כשזה נוגע למדיום.
לא ניתן להשוות את הסרט הזה לשאר סרטוני הפלאש שנראים ברשת, בטח בהתחשב בכך שהוא ארוך מהם עשרות מונים.
בהרצאה של דוד פולונסקי במכללה, גם הראו לנו קצת עבודה מאחורי הקלעים, ואני יכול לומר לך בפירוש שכל מי שמתעסק
באנימציה מאד התרשם מאופן הכנת הסרט. ברור שזה סובייקטיבי ונראה אחרת עבור אנשים "מבפנים" ו"מבחוץ", כמו
שמבקרי אמנות יכולים להעריך אסלה במוזיאון ולהתפעל מהכותרת "מזרקה", ואילו לאדם הפשוט זו עדיין אסלה, אבל
גם בסולם ערבים אוניברסלי, האנימציה בסרט טובה. זה לא תלת מימד של פיקסאר, זו לא אנימציה קלאסית של דיסני,
ולצערנו הסיכוי שנראה סרט תלת מימד או אנימציה קלאסית באורך מלא, שנעשה כולו בארץ, נשמע לי קלוש כמו שלום
במזה"ת.אין בארץ מספיק אנימטורים לפרויקט כזה. בפיקסאר יש מאות אנימטורים. בישראל כולה לא נראה לי שיש מספר
דומה

בנוגע לאנטי ישראליות של הסרט, יש אשכול בפורום סקופים על מועמדות הסרט לאוסקר. ori הגיב שם וכתב רשמים.
גם הוא לא מצא שום זווית אנטי ישראלית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר