לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2009, 22:08
צלמית המשתמש של מיקו22
  משתמש זכר מיקו22 מיקו22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.09
מגעיל יונתן גפן על ילדי הדרום :ילדים חמודים, נדמה לי שקצת נמאסתם עליי....

במודעה חריגה בחריפותה, יצא הבוקר מי שהיה נשיא התאחדות התעשיינים כנגד גפן, שבטורו האחרון
במעריב כתב ש"פיקוד העורף יכול ללכת להזדיין מצידי"; טירה, שפרסם את המודעה בשמם של ’ילדים מרטיבים ביישובי הדרום’: "גפן חצה קווים אדומים ופגע בילדים ובחיילי צה"ל בעת לחימה"

"יונתן הקטן! נמאסת ואתה יכול ללכת להזדיין, מצידי". כך, במודעה חריגה בחריפותה שפורסמה הבוקר במעריב, יצא עודד טירה, לשעבר נשיא התאחדות התעשיינים, נגד יהונתן גפן, בעקבות טורו האחרון במוסף ’סופשבוע’ של מעריב.

על רקע אדום בגודל מודעת 50 אינצ’, שליש מעמוד 10 של כותרות החדשות, ותוך הצגת מובאה מתוך הטור הנדון, בה נכתב על ילדי הדרום המופגז :"טוב, ילדים חמודים, נדמה לי שקצת נמאסתם עליי, וגם פיקוד העורף יכול ללכת להזדיין מצידי", תמצת טירה את כעסו על הדברים, תוך שהדגיש בתחתית המודעה: "מצטער שאני נאלץ לרדת לרמה שלך, עודד טירה וילדים מרטיבים ביישובי הדרום".

תחת הכותרת "פתיתים מהעורף בחורף", פרסם גפן בטורו את מה שהגדיר כ"מדריך המשפחתי המלא לימי לחימה". תוך שהוא פונה ל"ילדודס", כתב גפן על "כל מיני אלופים שרק הם יודעים את הפרטים על המלחמה והמטרות שלה", ו"מעניין אם גם בעזה יש עורף, ואם גם שם מרטיבים או רק נשרפים".

כשטען נגד ביטול תוכניות הבידור בטלוויזיה, כתב "כוסאמק, תסלחו לי ילדים שאני מקלל, כוסאוחתק", ועל הטילים כתב "הופלה, אני רואה שהרקטות החמודות האלה מגיעות לבאר שבע. טוב, מישהו צריך להגיע לשם, לא?".

"יונתן גפן חצה פה שני קווים אדומים", הסביר טירה לאייס, "האחד - פגיעה בילדים, והשני – פגיעה בחיילי צה"ל בעת לחימה. אלה שני ערכים שאין לפגוע בהם. ניתן לבקר, אבל לא לפגוע בצורה כזאת. יש פה גם פגיעה בסולידריות שכה נדרשת עכשיו לקראת סוף המלחמה".

באשר לשפה בה נקט במודעה, אמר טירה (תא"ל במיל.) כי "במנהיגות לומדים שכשמנהיג נקלע למצב משברי עם אחד ממונהגיו, הוא מנסה לתקשר איתו בשפתו ולכן נאלצתי לרדת לשפה הזאת, ולומר לו בשפה היחידה שמובנת לו את מה שאני חושב עליו".

"השפה של האיש הזה", הוסיף טירה על מי שכתב את השירים באלבום הילדים המופתי ’הכבש השישה עשר’, "היא שפה של ילד קטן שגילה פתאום את המילה הגסה והופך אותה לסגנון שלו בילדותו. אבל מאז הוא היה צריך להתבגר".

לא מן הנמנע כי פרסום המודעה קיבל רוח גבית מן המאמר שפרסם עפר נמרודי, מו"ל מעריב, ביום שישי האחרון, בו יצא כנגד "דברי בלע" כגון הגדרת שר הביטחון אהוד ברק כ"פושע מלחמה", כמו-גם נגד גפן ש"הגדיר במאמרו את פעילותם ההירואית של חיילי צה"ל כ’פשע מלחמה בכל הקריטריונים’".

על כך אמר טירה, המשמש כיום כמנכ"ל מפעל פניציה שביישוב ציפורי הצפוני: "נמרודי דיבר בשפה ממלכתית וצנועה, שפה שיונתן גפן לא מבין אותה. זה לא רק לדבר לאומה, כי לה יש משפט אחד במודעה שאומר שאני מצטער שירדתי לרמה שלו. אבל האיש הזה מבין רק שפה אחת, מה זה ’זין’ ו’להזדיין’, ולכן הוא יונתן הקטן בעיניי".

"מה שמעצבן אותי", סיכם טירה, "הוא שהיונתן הקטן הזה הוא משורר ילדים וגם סופר ילדים, ולפי היחס שלו לילדים אני רואה שזה הכל חנטריש. הוא לא אוהב אותם, כותב בלי לאהוב אותם. זה לא יכול להחזיק מעמד לאורך זמן".

זהו השמאל הישראלי הקיצוני במלא כיעורו....
ביזמן שילדי הדרום חיים בחרדה תחת אש החמאס וחילי צהל נילחמים בתוך עזה מעיז החוצפן העלוב הזה להשמיץ ולילעוג לילדי הדרום ולצהל ..
כמה נמוך עוד אפשר לרדת ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י מיקו22 בתאריך 12-01-2009 בשעה 22:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2009, 23:24
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקו22 שמתחילה ב "יונתן גפן על ילדי הדרום :ילדים חמודים, נדמה לי שקצת נמאסתם עליי...."

הנה הציטוט(במודגש תוספות שלי):

טוב, ילדים חמודים, נדמה לי שקצת נמאסתם עליי, וגם פיקוד העורף יכול ללכת להזדיין מצדי. מעניין אם גם בעזה יש עורף, ואם גם שם מרטיבים או רק נשרפים. אם אתם בלחץ נפשי, תטפלו בזה בעצמכם. ילד, אתה בן 34 (אביב גפן)ו אחותך בת 36(שירה גפן), ואני לא הולך להתעסק עכשיו עם ההרטבות לילה שלכם, יש לי מספיק על הראש. אני הייתי מההתחלה נגד המלחמה הזאת, ואם בא לכם להרטיב תעשו את זה בבתים שלכם, לא פה. נכון, אנחנו במרכז הארץ אבל זה שלא נפל עלינו בית קומות באשדוד, זה לא אומר שלא נולדנו נפגעי חרדה. כל פסיכולוג יגיד לכם שהרטבת לילה היא דמעות שיוצאות ממקום אחר.

אגב, תודה שגרמתם לי לקרוא את הטור הזה, משעשע כתמיד (:

It's Never Lupus

נערך לאחרונה ע"י ilane בתאריך 12-01-2009 בשעה 23:31.
ישן 14-01-2009, 08:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
רגע, יהונתן גפן לא בכלל עזב את הארץ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקו22 שמתחילה ב "יונתן גפן על ילדי הדרום :ילדים חמודים, נדמה לי שקצת נמאסתם עליי...."

או שמא זה רון מיברג? או דן שילון? או אולי ב. מיכאל?

כוסאומו כל הנהנתנים האשכנזים הבועתיים הללו, בילבלו אותי... נו טוב... ככה זה כשאתה מבין כבר בגיל 15-16 מה ה"פרינציפ" של הטורים ההזויים שלהם (למרות שאין על ב. מיכאל ב"על זמניות" של הטורים שלו. גם אלה של 1990 נשמעים כאילו נכתבו אתמול... ולא בגלל נכונותם דווקא).

במשך שנים פימפמו לנו לראש ללא הפסקה כי "רק בשמאל הקיצוני יש סאטירה אמיתית" ואני חייב לציין שגם לאומיים רבים בלי להרגיש, התחילו להאמין בזה. וכך הגענו היום למצב האבסורדי שאת הומור הקקי-פלוץ-פיפי של יהונתן גפן אנו צריכים לקבל כתורה מין אללה, למרות שאפילו חובבי הדאחקות בכל מחיר (=אלה שצוחקים אפילו מאורי גוטליב. אפרופו אחד שצריך קיצוץ שכר של 70% עם מיתון או בלעדיו) כבר מרגישים שמשהו רקוב באגף ההומור של ממלכת סמולניה... בפאנל הומוריסטי אחד, רב גוני כתמיד משום שיש בו "סאטיריקנים" מן השמאל המתון ועד השמאל הסהרורי, "קורעים את הצורה" לזהבה גלאון, ובאחר מעלים מן האוב את הדמות הגרוטסקית של המרוקאית מאשדוד עם הטי שירט של הליכוד, יום לפני שתוכנית שלישית עושה "קדימה הסתער" אמיץ להחריד על "פרה קדושה"!!!! עם עוד חיקוי של חבורת "ערסים".... כמה לעוס.... שמישהו יספר להם שהיום סמל הפאנטיות הלעוסה הפוליטית זו הקיבוצניקית הצועקת "לדבר עם החמאס" אחרי שחטפה קסאם, ושה"פילוסים" אינם אפסנאים "ספציפיסטים" אלא דווקא אלה שאנו רואים בהבזקי תמונות בעודם מובלים מהמסוק לחדר הטראומה בסורוקה. ה"מרוקאית" מאשדוד עם הפסים בשיער היא זאת, אגב, שמתראיינת ליד החדר של בנה "הפילוס הפצוע" ומספרת שיש לה עוד שניים בעזה ושהיא תומכת לחלוטין במה שהם עושים. המציאות התהפכה (או שמעולם לא הייתה כזאת...) כפי שאנו רואים, אבל ל"סאטיריקנים" הנפוחים שלנו לא סיפרו על זה...

לא סיפרו להם שכבר לא מעניין את אף אחד שאבא שלהם היה חלוץ והם היו בסיירת מחופרים בלג'ה הגדולה, לא מעניין את אף אחד שהם שמעו "גפרסון איירפליין" כשכולם שמעו את להקת חיל התותחנים ובכלל את זה שהם זכו לעבוד לרגליו של בועל הקטינות ד. בן אמוץ.

ולמה שישמעו על כל זה? המשכורת מגיעה בזמן... זה הכל, בסופו של יום, עניין של כסף. מי שקורא, גם את מתעצבן, הוא זה שמשלם לחזירים הללו.

על החתום: ימני מ.ת.ל.ה.ם וחסר חוש הומור.

ישן 14-01-2009, 08:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן, מאפיין קלאסי של סאטירה מהזן הב. מיכאלי/יונתן גפני/אפרים סידוני הוא צחוק על האחר.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "רגע, יהונתן גפן לא בכלל עזב את הארץ?"

במלחמת המפרץ, כשמאות אלפי תושבי ת"א עזבו בתיהם, יונתן גפן ושות' לא שלחו את ילדי ת"א
המבוהלים ללכת להזדיין...
יונתן גפן הוא הוכחה לכך שקשרים הם אחלה תחליך לכישורים. הוא כתב יופי של שירי ילדים, וזהו.
ספריו למבוגרים הם בסה"כ עדות לנפש מיוסרת של איש קטן שמסוגל לסגוד למישהו, כשהוא בעצמו מספר
כמה רע עושה אותו אדם - ואז כשאותו אדם "נוטש" (חוזר בתשובה) פתאום מגלה גפן המוסרי את פגמיו
של אותו אדם...
הוא לא אשם, אגב. הוא פשוט חרד לפרנסתו. העיתון שלו בדרך להסגר והוא צריך תעסוקה בכלי תקשורת אחר.
לקלל ילדים מהפריפריה זה אכן נורא מצחיק בעיני החבר'ה בבועה, ומי יודע, אולי במהומה שחולל, הצליח
לארגן לעצמו ג'וב...

אין דרך בעולם להסביר את השורות שחיבר גפן בטור האחרון כ"סאטירה טובה". הגדרתם ככאלה היא
בסה"כ מחזור מציאותי של בגדי המלך החדשים, במסגרתו עומדים אנשים מול כותב גרוע (למבוגרים)
שהצליח להפליץ עוד טקסט ריחני נגד אנשים שאינם מחוג חבריו הקרוב, ומתפעלים מהנועזות השנונה
שלו... גם אורחיו של המלך התפעלו מהבד המצויין של החייטים של המלך, שנראה כאילו אינו קיים כלל...
ישן 14-01-2009, 09:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
המספרים דיברו על 40% שעזבו את גוש דן, ולכן לא ברור לי מאיפה הקרצת את ה100,000 שלך...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא אגיד משקר, אבל מאות אלפי..."

מצד שני, ייתכן שאתה שייך למחלקת המודדים, ובדקת בדיוק כמה ברחו מהעיר ת"א גופא (בדרום העיר
אכן היו פחות אנשים שהיה להם לאן לברוח...), והגעת למספר 100,000 שמבטא בעצם את התרוקנות
מחציתה הצפונית של העיר...
אגב, ניסיונות להמעיט את מספרי נוטשי הערים היו גם ב2006, בחיפה, למשל. אני התגוררתי בעיר
באותם ימים, ובטלוויזיה הופיע ראש עירייה שסיפר שלא יותר מ10% מתושבי העיר עזבו. בפועל הייתה
העיר נטושה-למחצה, כאשר ככל שעלית במעלה הכרמל, כך ראית פחות בני אדם (בדיוק כמו ת"א
ב1991, רק בהקשר של עלייה מדרום מצפון...).
אגב, אין בכך שום דבר רע. הגינויים ספגו מראש העיר המצחיק שלהם (אביר השלום צ'יץ' שקרא לא לאשר
לאנשי מוצב המזח להיכנע בכדי "שתהיה שם מצדה") היו בדיחה תפלה. בכל מקרה, גפן ושאר ה"סאטיריקנים" לא מצאו הומור במצב הקשה שנקלעו אליו תושבי האזור שהפך באחת למטרה (ל40 יום,
בהשוואה לשנות הפגזה בדרום ובצפון), ולא חשבו שילדים שחרדים מההפגזות הם "צחוקיה ובידוריה"
הם הם "רק" מרטיבים את המיטה, ולא נהרגים...
ישן 14-01-2009, 09:33
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ה"עריקה" ההמונית שייכת הייתה לת"א, ר"ג, גבעתיים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המספרים דיברו על 40% שעזבו את גוש דן, ולכן לא ברור לי מאיפה הקרצת את ה100,000 שלך..."

(ואולי עוד ערים, אלא שאין לי מושג לגביהן).

אני יכול להעיד בבטחון מוחלט - בלי להיות בעל תפקיד במחלקת הרווחה בעיריה, אבל בכ"ז בעל ידע - שמערים כמו רישון, חולון ואזור (שהיו אז מקומות שהייתי מצוי בהם באופן יומיומי - כתלמיד תיכון, מתנדב בכמה מקומות, אבא שלי שהיה בעל תפקיד בהג"א, אמא שלי שהייתה בעלת תפקיד בכיר במוסד רפואי גדול, וכו') העזיבה הייתה זניחה לחלוטין (ואגב: שלושת הערים "חטפו" סקאדים, גם אם בשלושתן הניסים היו יוצאי דופן, אפילו ביחס לר"ג). כאשר חזרו תלמידי התיכון ללימודים - אי שם בשבוע השני למלחמה - לא החסיר ולו תלמיד אחד בכל השכבה שלי.

עוד פרט מעניין: כאשר התבשלה מלחמת המפרץ השניה לפני מספר שנים הייתה תנועת "בריחה" גדולה מאוד (כבר אמרתי שעבדתי אז בארקיע?) שהייתי עד למאפיינים מאוד מעניינים שלה (מבחינה סטטיסטית) מתוקף תפקידי כסוג של "תקציבאי" טיסות...

למיטב הבנתי רוב ה"בורחים" שלא היו בעלי מגבלות שברורה הזיקה בינם ובין רף הדאגה החריג של העוזבים (בן משפחה נכה באופן קשה/חולה מחלות נשימה קשות, ילד אוטיסט, אם לתאומים בני יומם וכו'), היו שייכים בעיקר למה שבמילים פשוטות נגדיר כ"היסטריים". ויש היסטריים שהיו להם האמצעים לנוס לקלאב מד לס-ארקס, יש כאלה שהיו להם פחות משאבים והלכו על דירת נופש במרינה באשקלון (זו הייתה חברה של אישתי...), אנשים עם פחות עוד יותר שמו את מה שהיה על טיסה לאילת ולינה באיזה מלון דירות ישן...

ישן 14-01-2009, 10:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המספרים דיברו על 40% שעזבו את גוש דן, ולכן לא ברור לי מאיפה הקרצת את ה100,000 שלך..."

נו טוב, אז אני מכיר 30%.
אז גם אבא שלי שירת בהג"א והיה מגויס כמל"ח. משפחתי התגוררה ברמת גן.
אצלי בבית הספר בגבעתיים לא חסר איש, אולי רק זה שביתו נפגע מהסקאד המפורסם ברחוב אסף.
לי אסור להגזים אחרת זה שקר, אבל מדובר בין 100 ל 200 אלף תושבים מקסימום !
להגיד מאות אלפים מתייחס למספרים גדולים יותר לכן השתמשת בביטוי ולא היית זהיר.
אבל זה כבר ויכוח קטנוני, אם היו 120 או 160 שערקו וברחו.
בכל מקרה לא היו מאות אלפים בעיר של פחות מארבע מאות אלף תושב.
לא שיקרת, הגזמת בסך הכל.
ומחקרים שמצויים באינטרנט מדברים על 100 אלף תושבים, בגלל שאין מקורות, לא אוכל להביא אותם, אבל תחפש מחקר של ד"ר יהודה שחם מתל חי שם מופיע המספר 100 אלף. ולא אני שתלתי אותו.
שיהיה

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:38

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר