לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2009, 23:41
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
פרחים מבקבוקים

אפשר לעשות פרחים מבקבוקי פלסטיק. אפשר להשתמש בהם בכל מיני צורות: לשים ליד העציצים, לתלות על התיקרה או להדביק על הקיר, לקשט סוכה או מסיבות ועוד דברים.

את הפרחים עושים מהחלק העליון של הבקבוק או מהתחתית שלו.
התחתיות של בקבוקים - כל אחת מעוצבת בצורה אחרת, דבר שיוצר מגוון בצורות הפרחים שעושים.
אני בחרתי לעבוד עם בקבוקי 2 ליטר של עין גדי.

נתחיל מפרח מהחלק העליון של הבקבוק:
לוקחים את הבקבוק וחותכים:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עדיף להשאיר את הפקק במקרה נרצה להשתמש בו לתליית הפרח.
מיישרים קצת.
אח"כ חותכים קווים במרווחים שווים - כולם לכיוון הפקק:
מקפלים-מעקמים בכוח את העלים האלה כך שהעלים ייפתחו.
אח"כ יותר קל לעצב את העלים בכל צורה שרוצים. למשל:
כל מה שנשאר לעשות זה לצבוע יפה ככל העולה על הדעת - עלי כותרת - כולם באותו צבע, כל אחד בצבע אחר, נצנצים, משבצות, שילוב צבעים ועוד ככל העולה על הדעת.

עכשיו לפרח מהתחתית של הבקבוק:
חותכים את תחתית הבקבוק:
לכל תחתית בכל בקבוק יש קווים טבעיים של הייצור שהם מדריכים אותנו איך לחתוך עגול את התחתית. גוזרים לפי קווי הייצור האלה:
אפשר להשאיר כך או אפשר לעצב קצת יותר שזה יקבל באמת צורה של פרח: בקצוות של הפסים העבים האלה שיוצאים מהאמצע גוזרים חתיכות קטנות ומעגלים כך שזה ייראה כמו עלה כותרת של פרח:
אופציות נוספות: לגזור קווים צפופים קטנים או ארוכים. לעקם-לקפל קצת בכוח ליצירת אפקט יפה ועשיר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אפשר לעשות גבעול לפרחים האלה בצורה הבאה:
לוקחים דאס או בצק של קידיסופט (הוא מתקשה באוויר - ראה בקישור הבא:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=455455 )
ועושים מין חרוט כזה שמצמידים אותו לעיגול המרכזי. (לשים לב: בתחתית הספציפית הזו העיגול המרכזי קעור ואפשר לעשות פרח כאשר רואים את העיגול הזה קמור או כאשר העיגול הזה קמור.) לתוך הבצק או הדאס מכניסים את מה שאמור להוות את הגבעול - זה יכול להיות שיפוד עץ או עיפרון או מקל עץ אחר:
ואם רוצים עיגול מרכזי קמור מכניסים את הדאס/הבצק מהצד השני:
מחכים שייתייבש, משייפים, צובעים בירוק.
אחרי הייבוש החרוט ניתק מהפרח - פשוט להדביק אותו בחזרה עם דבק UHU.
כמה דוגמאות לצביעת הפרח עצמו: יש לזכור שניתן גם להשתמש בשקיפות של הפלסטיק:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-01-2009, 23:40
  מריאל מריאל אינו מחובר  

נכון
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "יכול להיות גם קישוט חביב..."

האמת שהתפרעתי לי קצת בדימיון. אצלינו בחולון באיזור רינה החליפו את הדשא לדשא מלאכותי. בטח בעוד מקומות אבל אני לא יודעת עליהם. חשבתי אולי כדאי להמשיך את היוזמה הזו (שאני לא בטוחה שהיא מבורכת, כי אנו זקוקים לחמצן שהצמחים נותנים לנו, אבל אני מבינה שזה בגלל מצב המים במדינה) ולשים פרחים מלאכותיים. אפשר גם כאלה - אופציה טובה למיחזור בקבוקים גדולים וקטנים, לעשייה עם קבוצות של אנשים שזקוקים לתעסוקה אבל לא יכולים כל כך לעבוד בעבודות רגילות - אולי אפילו העירייה תסכים לשלם להם סכום סמלי. בשביל להגן עליהם מפני הגשם כל מה שצריך לעשות זה לצפות אותם בטוליפ שקוף.
אבל בינתיים זה רק בדימיון. עוד לא הצעתי כלום לעירייה שלנו. האמת שאין לי אומץ, וגם קצת פחד מדחייה. הרי זה רק רעיון מופשט ובשביל לבצע אותו דרושים הרבה פרטים שאני לא יודעת. בטח נתקלים בהרבה בעיות ביוקרטיות או משהו.

ישן 19-01-2009, 22:37
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "נכון"

את יכולה להציב אותם בגנים ציבוריים סתם בתור קישוט, כמשהו נחמד. כמו שעשה הבחור ההוא עם הכבשים הורודות בתל אביב

(לגבי האם זה פרסום עצמי או לא, אני לא יודעת, אבל הרעיון עצמו היה ממש נחמד)

לגבי הרעיון השני, זה דווקא יכול להיות רעיון נחמד, במיוחד כריפוי בעיסוק או משהו בסגנון, למה שלא תעבירי את זה באמת שלב אחד הלאה? אולי תמצאי לך עוד חברה או שתיים וביחד תקדמו את הרעיון למשהו ספציפי יותר ומעשי יותר.. זו יכולה להיות יוזמה מבורכת גם כלפי הסביבה, וגם כלפי אותם אנשים שמיועדים לכך. אולי כעיסוק במועדוניות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, או למכורים.. רק הצעות.

נערך לאחרונה ע"י פאקטשלי בתאריך 02-07-2009 בשעה 14:02.
ישן 23-02-2009, 08:51
  מריאל מריאל אינו מחובר  

פרחים מבקבוקי סודה - טמפו ליטר וחצי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "פרחים מבקבוקים"

לכל בקבוק פלסטיק תחתית אחרת וכל אחת יוצרת פרח עם צורה שונה.
הבקבוקים של סודה ליטר וחצי של טמפו הם קשיחים וקשים לגזירה, אבל לשקעים שבתחתית יש עומק ואפשר להשתמש בו ליצירת אפקטים מיוחדים כמו עלי כותרת שמתקפלים ונישאים לשמיים.
כאן בתמונה, אחרי שחתכתי את התחתית, סימנתי קווים כדי שתוכלו לראות את קווי הגזירה: כאן אני גוזרת כדי להדגיש את עלי הכותרת:
הגזירה היא בעזרת מספריים קטנות - אלה של ציפורניים, אבל כדאי שתקדישו במיוחד מספריים קטנות (אפילו הכי זולות שיש) רק לגזירת פלסטיק כי יש לשני חלקי המספריים נטייה להפרד, אז חבל שהטובים שלכם יתקלקלו.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
יש אופציה לשחק קצת עם הצורה של עלי הכותרת ולגזור את צידיהם בצורה כזו:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
לצערי בתמונות הבאות אי אפשר לראות את העומק של השקעים, אבל אפשר לשחק עם העומק, עם השקיפות וזה יוצר אפקטים מאוד יפים:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-03-2009, 20:20
  מריאל מריאל אינו מחובר  

פרח דמוי שבשבת

החומרים:
3 בקבוקי עין גדי 2 ליטר.
גליל נייר טואלט, או כל גליל אחר - תלוי באיזה קוטר אתם מעוניינים ומאיזה חומר יהיה הגליל. אני בחרתי בגליל של נייר טואלט כי קוטרו מתאים בדיוק למה שאני צריכה.
מספריים קטנות של ציפורניים
כל משהו שהוא בצורת נייר דבק ונדבק לקרטון של גליל הנייר טואלט (למשל מסקינטייפ). יש לציין שלא כל נייר דבק נדבק אליו, אז רצוי לנסות קודם.
נייר דבק רגיל לחיזוק
צבעים

אם מסתכלים טוב בבקבוק 2 ליטר על עין גדי ניתן לראות שיש לו פסים מובלטים מעוקלים בחלק התחתון שלו. בתמונה הדגשתי אותם בטוש אדום:
אני רוצה בדיוק את החלק הזה של הפסים המובלטים ואותו אני גוזרת מתוך הבקבוק:
אני ממשיכה לגזור לאורך הפסים - סימנתי בטוש אדום, אבל לא לגזור לכל האורך, אלא להשאיר 2 ס"מ לא גזורים.
לצורך שלנו 2 הס"מ הלא גזורים האלה חייבים להיות במקום ספציפי, אם כי, לדעתי, אם נשאיר אותם בכל מקום אחר מאשר אני אומרת עכשיו זה אפשרי וייתן אפקט אחר. לא ניסיתי. אם תסתכלו בתמונה מעל יש לעיגול הפסים הזה חלק יותר מחודד (בחלק התחתון של התמונה) ומולו חלק יותר "ישר" (בחלק העליון של התמונה)
אז 2 הס"מ הלא גזורים האלה חייבים להיות בדיוק באמצע החלק ה"ישר".
את הפסים הפנימיים אני גוזרת בעזרת מספריים קטנות של ציפורניים. העיקולים והפלסטיק יוצרים קושי לגזור עם מספריים גדולות. מה שאני עושה: בנקודת ההתחלה של הגזירה אני פוצעת את הפלסטיק בעזרת סיכה או משהו חד אחר שיכול לחורר עבורי חור קטן שדרכו אני מכניסה את המספריים ומתחילה לגזור. צריך לעשות את זה קצת לאט עם המון סבלנות, ולהפעיל קצת כוח כדי לגזור בדיוק נכון, כי הפלסטיק חזק גם הוא והוא מוביל את המספריים לגזור מחוץ לפסים האלה. הוא מוביל לאן שהוא רוצה ואנחנו חייבים לתקן בכוח נגדי את רצונו.
דרושים 3 כאלה:
ועכשיו דרוש גליל נייר טואלט - למעשה רק 3-4 ס"מ ממנו:
עכשיו ניקח חתיכה ארוכה של מסקינטייפ (בערך 15 ס"מ כדי שיהיה נוח) ונדביק את אחד מהעיגולים של הבקבוק לגליל. שמים את אמצע החתיכה בחלק הפנימי של עיגולי הפלסטיק, על אותו החלק הלא-גזור.
לא הכרחי להשתמש במסקינטייפ. דרוש כל דבק שהוא בצורת נייר דבק ונדבק טוב על גליל הנייר טואלט. ניירות הדבק הרגילים שאני קונה הם לא מספיק חזקים מבחינת הדבקה והם לא נדבקים על הגליל. לכן אני משתמשת במה שיש לי ביית - מסקינטייפ.
הפלסטיק נפרש כמו מניפה. כך זה ניראה:
מדביקים את השניים האחרים אחד ליד השני. מה שהפתיע אותי הוא שהאורך של 3 כאלה הוא בדיוק, ממש בול, היקפו של גליל נייר הטואלט. בכל מקרה, אם עובדים עם גליל אחר (נניח גליל של נר נשמה) והקוטר לא מתאים אפשר להוריד או להוסיף פס פלסטיק אחד או שניים כדי שזה יתאים.

אחרי שמסיימים לוקחים נייר דבק רגיל, נכנסים איתו פנימה, מסובבים הרבה פעמים (2-3 מספיק, אבל לפעמים אנחנו בשוונג ) סביב הגליל הפנימי לחיזוק, כי המסקינטייפ נוטה להפרד מהקרטון של נייר הדבק:

טיפ: הפלסטיק התלת-פסי מפעיל כוח על הקרטון של הגליל, כי הוא רוצה לחזור להיות ישר כפי שהיה בבקבוק. אחרי שמודבקים כל 3 הפלסטיקים, הגליל ניראה לפעמים כמו משולש. אז כדי להתגבר על הבעייה הזו אפשר לעשות את הדבר הבא:
לקחת בקבוק פלסטיק, עדיף מאלה העבים יותר - סודה של טמפו או קינלי ליטר וחצי, לחתוך גליל מתוכו באותו רוחב כמו גליל הנייר טואלט (3-4 ס"מ). זה לגבי הרוחב. אח"כ לחתוך את הגליל הזה אנכית, כלומר מקבלים פס פלסטיק שרוצה להיות עיגול. אנחנו נשתמש בדיוק ברצון הזה ובשאיפה הזו: נגלגל את הפס כמו שמגלגלים נייר עטיפה רגיל, ונדחף אותו לתוך גליל הנייר טואלט. השאיפה של פס הפלסטיק לחזור ולהיות גליל בעצמו תפעיל מספיק כוח על גליל הקרטון כדי שיחזור להיות גליל במקום משולש.
אני לא עשיתי את זה כאן, כי לא חשבתי שאני צריכה, כי התיכנון היה לעשות מזה פרח עם גבעול.
שלב הצביעה:
אני המשכתי לעטר בחרוזים, הוספתי גבעול (על איך לעשות גבעול לפרחים אסביר מאוחר יותר באחד הפרחים האחרים):
וכך הפרח הזה משתלב עם העציצים והפאחים בסלון שלנו:

ישן 28-03-2009, 23:12
  מריאל מריאל אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "פרח דמוי שבשבת"

דרך אגב, הפרח הזה, בגלל גודלו וגם בגלל צורתו מזכיר לי נברשת. מתאים יותר לתלייה מהתיקרה, יפה יותר, במיוחד בשילוב חרוזים בתוכו. שילוב של כמה כאלה תלויים על התיקרה ניראה לי יפה.
דרך אגב חשוב להגיד, במקרה וגרמתי לאסוציאציה כמו הרעיון הבא: ניראה לי שאסור לשלב בפנים בית מנורה ולחבר לחשמל, אפילו אם משתמשים כגליל פנימי לא בגליל של נייר טואלט אלא בגליל ברזל כדוגמת זה של נר נשמה. אני חושבת שזה מחמם את הפלסטיק, ועם הצבעים זה בטח פולט חומרים בגלל החום. לא כדאי להסתכן, אבל אפשר סתם לחבר מנורה בשביל היופי, ולא לחבר את כל העסק לחשמל.

ישן 30-03-2009, 08:23
  מריאל מריאל אינו מחובר  

כפתור לפרח וגבעול

בניית הכפתור והגבעול הולכים יחד.
קודם את הגבעול עצמו:
לוקחים 3 שיפודי במבוק ומאגדים אותם יחד בעזרת מסקינטייפ או נייר דבק רגיל. חתיכת דבק בכל קצה:
זה היה החלק הקל.
נעבור לכפתור:
לוקחים חתיכה קרטון קטנה ומציירים עליה עיגול. אנו זקוקים לעיגול בקוטר של הפקק של הבקבוק. אם זה קצת קשה עם מחוגה וכו' אפשר לעשות מה שאני עשיתי: שמתי קצת צבע על הפיה של הבקבוק והטבעתי כמו חותמת:
גוזרים את העיגול. עדיף שזה יהיה מילימטר או שניים מהקו המסומן, כי אנו זקוקים לעיגול טיפה יותר גדול מהפיה. הגזירה בכלל לא חייבת להיות מדוייקת. חוסר הדיוק יוסתר בגלל הבנייה.
לוקחים חתיכת בד - עדיף בד כמה שיותר דק, גודל של 20x20 ס"מ בערך. מניחים באמצעו את עיגול הקרטון. הצבע של הבד לא כל כך חשוב כי אפשר לצבוע הכל אח"כ, אבל למיש מתעקש - הייתי נותנת עדיפות לבד בצבע ירוק בגלל ההמשך
לוקחים את 4 קצוות הבד ומשחילים אותם דרך החור של הבקבוק של הפרח. לא מהצד של הפיה, שהוא הצד האחורי של הפרח, אלא הפוך, מחזית הפרח. לדאוג כל הזמן שעיגול הקרטון יישאר בתוך הבד ולא ייפול החוצה. אחרי שנמשוך חזק את הבד ונהדק - הפעולה הזו תיצור ממנו את הכפתור של הפרח:
אז יש לנו את הכפתור אבל לא סיימנו. נפנה לצד האחורי של הפרח: לצד של הפיה של הבקבוק לשעבר. נמלא אותו בדאס (או בבצק של קידיסופט שגם הוא מתקשה באוויר והופך להיות קשה כמו אבן). למלא ממש עד הסוף. עיגול הקרטון יהווה את הגבול שעד אליו אנו מגיעים.
תוקעים את הגבעול שהכנו מקודם לתוך הדאס:
בכלל לא חייבים לחכות שזה ייתייבש. אפשר לעבור הלאה כבר עכשיו: את הבד קושרים חזק את גבעול שיפודי הבמבוק, כמה שיותר קרוב לפיה. למי שקשה להסתדר עם חוט - אפשר גם אזיקון. כמה שיותר קטן וכמה שיותר דק.
כך זה ניראה אחרי הקשירה:
את שאריות הבד אנו לא גוזרים עדיין, כי אנחנו רוצים לעשות מבנה חזק. מסדרים את הבד כך שיפנה חזרה את הפיה של הבקבוק לשעבר, מהדקים אותו אליה חזק בעזרת נייר דבק - מסובבים מספר פעמים. אחרי זה גוזרים את הקצוות של הבד שנשארו בעזרת מספריים קטנות של ציפורניים:
אחרי שסיימנו אפשר לצבוע את זה בירוק או לעטר עם נצנצים. יש לציין שצבעים לא תופסים על נייר דבק (לכן אמרתי למעלה שהעדיפות לצבע הבד היא ירוק), אבל יש אפשרות להתגבר על זה ע"י צביעתו תחילה בצבע אקרילי או בצבע זכוכית על בסיס מים, לחכות להתייבשות ואז לצבוע בצבע שרוצים.
ואז גם לצבוע את הכפתור עצמו בצבעים שרוצים:

ישן 22-04-2009, 08:32
  מריאל מריאל אינו מחובר  

עלים

בשביל העלים אני אשתמש בחלק עם הפסים של בקבוק 2 ליטר של עין גדי.
הסיבה: העקמומיות של הבקבוק תיתן לי את העיקום שעושה את העלה יותר אמיתי ויותר חי.
נחתוך אותו בשני מקומות בקו ישר - עדיפות: באותו מקום שיש קו ייצור ישר - ציירתי בתמונה היכן זה. מקומות הגזירה האלה אינם הכרחיים, אפשר גם לגזור ישר-אנכי גם במקומות אחרים על פני האליפסה הזאת - הכל תלוי באיזה אפקט עקמומיות אנחנו רוצים בסוף.
על כל אחד מהחלקים אני מציירת צורה של עלה:
ויותר מקרוב: לשים לב: חשוב שיהיה הגבעולון שתופס את העלה.
וכאן בשביל השפיץ של העלה: שילבתי עם הקווים הטבעיים של הייצור:

גוזרים:
שלב הצביעה:
את העלים מחברים לגבעול ע"י הצמדת הגבעולונים הקטנים של העלים לגבעול הראשי בעזרת נייר דבק.

ישן 27-04-2009, 08:45
  מריאל מריאל אינו מחובר  

העבודה ממש יפיפיה!
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "גנבו לך ת'רעיון :D - תראי מה..."

הרבה פעמים עבודות טובות זוכות להתעניינות רק כשנכנסים לפרטים ומסבירים יותר את תהליך היצירה, הרקע, המניעים, ו/או כשמישהו לא משוחד/בעל סמכות כלשהי מתעניין בה.
כשראיתי את העבודה, מיד אחרי שהתלהבתי מהיופי שלה, חשבתי שהיא יכולה להוות חלק מנברשת. זה מעשיר גם בצבעים וגם ביופי שונה מהרגיל שרואים בחנויות תאורה. אבל אל תגידי את זה לאמן/לאמנית, כי אמנים לא אוהבים שמשנים להם ת'שם, או במקרה הזה מציעים להם הצעות לגבי העבודה שלהם
אני תוהה, אגב, מהו נושא התערוכה.
אני אישית מאוד אוהבת מיחזור, מקוריות ובפרט הגדרות חדשות לדברים קיימים.
אמא שלי הסבירה לי לגבי רעיונות, שלפעמים אלהים נותן את אותו רעיון למספר אנשים בעולם בו זמנית, וכל אחד מפתח פן אחד שלו, באופן עצמאי ובלתי תלוי באנשים האחרים שקיבלו את אותו רעיון. זה קורה הרבה במדע, הרבה יותר ממה שחושבים. ואם אדם מקבל רעיון, אך הוא לא מפתח אותו מאיזו שהיא סיבה, אז הרעיון מועבר לאדם אחר שכן יכול לפתח אותו ולבצע אותו. אחרי שקיבלתי ופיתחתי את הרעיון, לא נמנעתי מלתהות האם אני היחידה בעולם שקיבלתי את הרעיון. עכשיו אני יודעת... יודעת גם מי (אם תגידי לי מה שם האמן/האמנית) ואיפה .

ישן 27-04-2009, 19:51
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "העבודה ממש יפיפיה!"

הי,
אני לא רוצה להסיט את הנושא יותר מידי.
עכשו אני אנסה למצוא את הגלריה ברשת.
ואם לא - אז ביום חמישי כנראה אהיה שם שוב ואברר על האמן/נית (סביר להניח אישה...)

רעיונות - כל אחד רואה דברים אחרת ויש לו אסוציאציות אחרות.
כשעובדים בקבוצה - אפשר לתת רעיונות אחד לשני - העשרה,
אבל מצד שני אין ביטוי אישי וצריך להתפשר ולוותר...

יש לך את הרעיון מה לעשות עם הבקבוקים -
ואז צריך לחשוב איך להציג את זה.
אם כעבודה בפני עצמה - או לשלב עם דברים אחרים,
או סדרה של אותה עבודה בצבעים, גדלים או צורות אחרות...

זה חלק מהכיף - ליצור ואז לחשוב מה לעשות עם זה או איך להציג את זה.

בהצלחה - וכשאמצא עוד חומר בנושא - אשלח לך :-)
ישן 03-05-2009, 08:07
  מריאל מריאל אינו מחובר  

כלנית

צריך את החלק העליון של בקבוק עין גדי 2 ליטר:
מיישרים את הקצה התחתון. אח"כ מציירים את הקווים הבאים על הבקבוק. בתמונות שלפניכם אני הוצאתי את החלק של הפקק כי רציתי לעשות פרח אחר, אבל לא צריך בכלל לעשות זאת. צריך להשאיר אותו כדי שנוכל אח"כ להיעזר בו כדי לעשות את הגבעול והכפתור של הפרח.
אז מחלקים את הבקבוק בעזרת הקווים ל-6 חלקים.
אח"כ על כל עלה, בשני קצותיו מציירים עיקול קטן, כמו רבע עיגול:
צובעים:
במקרה הזה לא עשיתי ממנו פרח שלם, כי כפי שאמרתי למעלה, רציתי להשתמש בזה לפרח אחר

ישן 24-06-2009, 08:22
  מריאל מריאל אינו מחובר  

סודה ליטר וחצי 1+2

נחוץ בקבוק ליטר וחצי של סודה של טמפו. החלק העליון מעוטר בפסים מעוקלים ואותו אנו רוצים:
ניתן לראות שבסוף כל פס מעוקל כזה יש מין חצי עיגול. בתמונה סימנתי את זה בטוש, מקווה שרואים טוב:
גוזרים תחילה לאורך חצאי העיגול.
אגב, לאורך כל העבודה הזאת הגזירה הכי קלה מתבצעת עם מספריים קטנות - אלה שגוזזים בהם ציפורניים. אבל צריך להזהר, כי כל מספריים שמשתמשים בהם לגזירת פלסטיק עלולים לאבד קצת מכושרם לגזור דברים יותר דקים כמו נייר.
דבר שני, לא לכל האנשים זה נוח לגזור משהו עם מה שגוזרים בעזרתו ציפורניים. זה קצת מגעיל, אז אני ממליצה ללכת ולקנות מספריים קטנות שיהיו במיוחד לחיתוך פלסטיק ולעבודות יד שונות. אני קניתי בחנות של 1 דולר מספריים מעולות. יש גם ב-WOW ובליידי קר מספריים מעולות בזול - 6-8 ש"ח.
מכאן יש 2 אופציות להמשיך:
קודם צביעה ואח"כ חיתוך לעלי כותרת - אני מצאתי שזה הרבה יותר נוח לי, ובנוסף לכך יכולים ליצור אפקטים מיוחדים עם הצבעים דווקא כשצובעים קודם ורק אח"כ חותכים.
ולמי שיותר נוח - קודם לחתוך את עלי הכותרת ורק אח"כ לצבוע.

אז אני צבעתי קודם לאורך הפסים המעוקלים: כל פס בצבע שונה, כך שיהיה מעבר עדין בין משפחת צבעים אחת לאחרת.כמו קשת של צבעים:
מכאן עשיתי 2 אפשרויות: הראשונה: חתכתי את עלי הכותרת, אבל חתכתי "ישר", לא לאורך העיקול. בצורה כזו בכל עלה כותרת יש מספר פסים אלכסוניים עליו בצבעים שונים. יוצר אפקט יפה מאוד:
מעקמים כל עלה כותרת לכיוון הנגדי לכיוון הטבעי שלו, כלומר מעקמים אותו קצת חזק לכיוון הפקק, כך שייפתח. עושים כפתור וגבעול והתוצאה הסופית היא:

ויש גם אפשרות לחתוך לאורך הקווים המעוקלים כך:
לחתוך כך לפני או אחרי צביעה, זה לא משנה - מה שיותר נוח, והתוצאה הסופית היא זו:

הפרחים בסלון שלנו:

יש גם אפשרות לשחק עם השקיפות או עם צורות אחרות של צבעים. במקרה הבא עדיף לצבוע תחילה ורק אח"כ לחתוך. כאן צבעתי פסים אדומים ברוחב שהולך ונעשה צר יותר ככל שמתקרבים לכיוון הפקק. הפסים ישרים, במאוזן, כך שבמבט על זה ייצור עיגול שלם.
כשהתייבש חתכתי עלי כותרת "ישרים", הכוונה לא לאורך קווי הייצור המעוקלים.
אפשר להשאיר את החלק השקוף כפי שהוא, אבל נורא התחשק לי למלא את החללים השקופים בצבע לבן:

ישן 12-07-2009, 08:13
  מריאל מריאל אינו מחובר  

סודה ליטר וחצי - שימוש בתפירה

לוקחים בקבוק סודה ליטר וחצי של טמפו, וגוזרים כפי שמתואר בקישור לעיל:
סודה ליטה וחצי 1+2

בשלב הבא צובעים. ניתן לשחק עם הצבעים לפי הדרישה של התוצאה הסופית. במקרה הזה יש 20 עלי כותרת. המטרה הסופית היא לתפור מספר עלי כותרת יחד, לכן ניתן לשחק עם המספרים ש-20 מתחלק בהם. אלו יהיו מספר עלי הכותרת שנתפור יחד. הצבעים ומספר הצבעים נבחרים בהתאמה. בהמשך תיראו איזה משחקים אפשר לעשות עם עלי הכותרת אז תבינו על מה אני מדברת.
במקרה הזה בחרתי 4 צבעים (כי 4 מתחלק ב-20), וצבעתי באותו צבע כל עלה כותרת חמישי.
אחרי שזה התייבש הגיע הזמן לתפור. החלק הזה קצת טריקי ומסורבל, אבל השתדלתי שיהיה כמה שיותר קל וכמה שיותר פשוט.
תחילה לוקחים דבק דו צדדי, חותכים חתיכה קטנה ומדביקים על חלק מעלי הכותרת הקטנים, אבל מ"בפנים". כלומר, על מה שהיה פעם פנים (שווא+דגש באות פ') הבקבוק. במקרה שלי אני מאגדת כל 4 עלי כותרת קטנים יחד, לכן שמתי דבק דו צדדי: 3 כלי כותרת כן, 1 לא. הנוסחה היא כמובן: X-1.
אח"כ מסירים את נייר המגן של הדבק הדו צדדי ומצמידים את עלי הכותרת אחד לשני לפי מספר עלי הכותרת העבים שקבענו שיהיו. (מצטערת, ההסבר ממש מסורבל, לראות יותר קל. תבינו בהמשך)
עכשיו, כדי להחזיק את עלי הכותרת האלה יחד, לא מספיק דבק דו צדדי, כי הפלסטיק יותר חזק ממנו והוא שואף תמיד לחזור למצבו הקודם. הפתרון: לתפור. איך עושים את זה?
תחילה מכינים משהו שיעזור:
לוקחים חתיכת קרטון עבה קטנה ומדביקים עליה פס של דבק דו צדדי ספוגי - זה העבה, לא הדק.
מצמידים את עלי הכותרת שאנו מתכוונים לאגוד יחד אל הדבק הדו צדדי הספוגי, לוקחים סיכה עם פלייר ומחורר. את זה צריך לעשות עם כוח.
אחרי שסיימנו לחורר, לוקחים מחט וחוט ומכניסים דרך החור שיצרנו מספר פעמים, קושרים וגוזרים את שאריות החוט. זה עדיין מסורבל ודורש קצת כוח וסבלנות אבל זה לא בלתי אפשרי. לא להתייאש.
וכך עושים לכל שאר עלי הכותרת שרוצים לאגד יחדיו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר