לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אתם יודעים שאתם רוצים את זה... אתם יודעים שאתם מסוגלים... אז שבו. התמתחו..בחרו לכם כלי, ותתחילו ללמוד לנגן :) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כלי נגינה ונגנים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2009, 01:43
  GuybrushT GuybrushT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.08
דילמה קטנה בקשר לגיטרה

לפני השאלה אני אתחיל בסיפור רקע קצר.
אני מנגן בסביבות ה-9 חודשים. עד עכשיו ניגנתי על גיטרה קלאסית פשוטה של ולנסיה.
היו לי בעצם 2 גיטרות קלאסיות, אחת שקיבלתי מהמורה שלי כשהתחלתי, ועוד אחת בהשאלה של ולנסיה.
לאחר שהתאפסתי על עצמי קצת התחלתי להשתמש רק בולנסיה כי היא הרגישה לי יותר טוב, ובנוסף הגיטרה השניה מזמזמת לאחר ניסיון כושל של החלפת הדבר הזה שמחזיק את המיתרים בגוף הגיטרה (לא יודע את השם שלו).
לאחרונה הגיטרה של ולנסיה נעלמה באורח פלא, לאחר ששאלתי את אמא שלי היא אמרה שבעליה המקוריים בא לקחת אותה במפתיע.
זאת אומרת, שכרגע המצב שלי הוא גיטרה קלאסית לא משהו ולא תקינה (היא עובדת אבל מזמזמת והצליל לא נקי).
השאלה שלי היא כזאת, יש לי 2 אפשרויות.
הראשונה, לתקן את הגיטרה הקיימת (אמנם לא במיידי אבל זה לא בעיה), אבל היא לא מרגישה לי טוב.
קשה לי להסביר למה, כי מבחינת ניסיון עם גיטרות אני מתחיל וקשה לי להבחין מה נחשב יותר ומה פחות טוב, אבל היא מרגישה לי פחות טבעי בידיים ובנוסף המשקל שלה יותר קל משל הולנסיה שהיתה יחסית כבדה וזה גם מרגיש לי לא טבעי.

האפשרות השניה היא לקנות גיטרה חדשה. חבר שלי אמר לי שאם אני קונה גיטרה חדשה אז כדאי לקנות אקוסטית ולא קלאסית כי עליה אני אשתפר יותר.
על הקלאסית ניגנתי בעיקר שירי אקורדים פשוטים יחסית ועיבודים של שירים של ליווי+השיר (2 תפקידים בגיטרה אחת הכוונה) וקצת יצירות קלאסיות שהמורה שלי לימד אותי.
האמת היא שאני לא ממש מכיר אקוסטיות כי ראיתי בעצמי אותן רק פעמים ספורות.
האם כדאי לקנות גיטרה חדשה? התקציב שלי הוא לא יותר מ-850 ש"ח. ואם כן, מה עדיף קלאסית או אקוסטית?
חזרה לפורום
ישן 19-01-2009, 01:52
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GuybrushT שמתחילה ב "דילמה קטנה בקשר לגיטרה"

ממ... טוב. אז לחלק שאתה מדבר עליו קוראים "נאט", אי אפשר סתם להחליף אותו
צריך לבדוק שהוא מתאים מבחינת מרווחי החריצים לפרטבורד של הגיטרה, בכל מקרה
אין פה מה לתקן ממש, וחבל להתאמץ עם גיטרה שממילא לא אהבת אף פעם, תרום אותה או תן אותה למישהו.

אני גם הייתי ממליץ על אקוסטית אם אתה מתמקד באקורדים, הצוואר הדק והארוך יותר
יכול לאפשר לך לפתוח אופקים בנגינה שלך, אם אתה כבר קצת משופשף מבחינת מעבר בין אקורדים.

חשוב מאוד לזכור שאקוסטית עשויה ממיתרי מתכת ודרוש זמן להתרגל לנגינה עליה למי שניגן רק בקלאסית,
אני מציע שתנסה אקוסטיות בחנויות נגינה שונות, כדי לראות אם הסאונד והצוואר השונה מתאימים לך.
אם כן, אני ממליץ בחום - הסאונד של גיטרה אקוסטית בהחלט נשמע יותר טוב בפריטה של אקורדים,
אבל שוב - זה מצריך התנסות בחנות לפני כן, כדי להיות סגור על זה שזה בשבילך (לא כל אחד מתחבר למיתרי המתכת הקשים יותר לנגינה).

מעבר לזה אם בחרת ללכת על זה, בתקציב שלך אני הייתי ממליץ על אקוסטית של Cort.

בהצלחה
חזרה לפורום
ישן 19-01-2009, 02:21
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GuybrushT שמתחילה ב "קודם כל תודה על תגובה. אני רק..."

מיתרי מתכת של חשמלית הם ממש לא מיתרי מתכת של אקוסטית
אבל אתה כבר לבד תבחין בקושי בפעם הראשונה שתתחיל לנגן, אבל מתרגלים..

אגב לגבי דברים מורכבים, אפשר בהחלט לנגן על אקוסטית,
ואתה מוזמן לחפש ביוטיוב אמנים כמו laurence juber או doyle dykes או tommy emmanuel
כדי להתרשם מהדברים שאפשר להשיג באקוסטית.

אלא מה, לא כל קטעי נגינה מתאימים לאקוסטית - קטעים קלאסיים או בעלי ניחוח ספרדי בהחלט נשמעים הרבה יותר טוב בקלאסית.
לעומת זאת קטעי רוק בלוז או קאנטרי (שהם המוטיבים הנפוצים יותר במוסיקת מיינסטרים) מתאימים בדיוק לרזוננס של אקוסטית.

תלוי מה יותר קרוב לסגנון נגינה שלך.

לגבי דגם ספציפי אין לי המלצה, כי אני לא ניגנתי על קורט כבר המון זמן,
אבל גם אין טעם להמליץ על דגם, כי בסופו של דבר זה משהו שאתה צריך להתחבר אליו.
בתור התחלה נסה את הדגם הכי יקר שתואם את התקציב שלך.

לגבי בודגוב, מממ.. לא יודע, לא ניסיתי את הגיטרות שלו - למרות ששמעתי ביקורות לא רעות,
אם אני זוכר נכון הוא נמצא באחד העם שם בדרום ת"א, אם יש לך זמן, הכי טוב זה לקפוץ ולנסות בעצמך.

טיפ קטן שאני תמיד נותן זה אף פעם לא לקנות באימפולסיביות,
אם אהבת דגם מסויים אל תתן למוכר לדחוף אותך לכיוון הקופה לפני שאתה מנסה עוד 2-3 דגמים של חנויות אחרות.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 19-01-2009 בשעה 02:27.
חזרה לפורום
ישן 20-01-2009, 01:21
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי GuybrushT שמתחילה ב "אוקי. רק עוד שאלה, בכללי..."

בטח ללא ספק, גם אם תבחר ללכת על קלאסית אתה יכול בסכומים האלה למצוא דגמים ספרדיים פשוטים מעץ מלא,
שהם גם כן שידרוג דרמטי ברמת האיכות, בהשוואה לגיטרות דיקט ב 300-400 ש"ח כדוגמאת ולנסיה.

אבל אם יש לך שליטה טובה כבר על גיטרה, ואתה רוצה לנסות להרחיב אופקים,
אני בהחלט ממליץ להתנסות על אקוסטית, שוב זה לא קשור לאיכות, אלא לסגנון מוזיקה שאתה מנגן
אם 80 אחוז מהמוזיקה שאתה אוהב לנגן היא מוזיקה קלאסית למשל, אקוסטית היא לא בשבילך.

אם 80 אחוז ממה שאתה מנגן לעומת זאת זה רוק,פופ, בלוז - אז אקוסטית תהיה התקדמות טובה בשבילך.

בכל מקרה, עשה לך כמה ביקורים:

בחלילית -
לגיטרה ספרדית, נסה את הזולות של מנואל רודריגז
לאקוסטית, נסה את הזולות של טאקמיני או וושבורן

בכל"ז -
לגיטרה ספרדית, נסה את הזולות של אדמירה
לאקוסטית, נסה את הזולות של ימאהה

במרום\דיאז\מיוזיק סנטר -
לספרדית נסה את קורדובה
לאקוסטית נסה את Cort
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:07

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר