לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2009, 06:54
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
איני יודע מהיכן אתה שואב את המידע שלך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Kartman שמתחילה ב "[font=Verdana]כמה..."

שהרי חיל האוויר לא מפרסם מידע על נחיתות חירום של מטוסיו, למעט במקרים חריגים. אבל בודאי לכתוב למישהו "שטויות" נראה לי מעט לא מבוסס (ובלי קשר ישיר למה שהוא כתב ובעיקר כי אתה מסומן כמנהל בפורום פרש) במיוחד לאור העובדה שאתה מצהיר שנחיתות החירום שהיו התבצעו בעיקר לאור תקלות הקשורות "לבפנים" של המטוס.
אם אתה מתכוון לתקלות מערכת (זו שהמטוס משמש לה כפלטפורמה) - הרי שתקלת מערכת לא מובילה ל"חירום". אם אתה מתכוון לתקלות מערכות פנימיות של המטוס - הרי הן "תקלות מטוס" לכל דבר, ואינן שונות מתקלות "חיצוניות" כמו הידראוליקה. ואם נפשפש מעט בעיתונים וברשת נגלה שהיו מספר תקלות שפורסמו לאחרונה ושהובילו לנחיתה, הייתי אומר "לא מתוכננת".

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 21-01-2009 בשעה 06:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2009, 23:26
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
יש צדק בדבריך
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "ידידי המלומד, הרשה לי לחלוק עליך"

המקרה ה"קלאסי" הוא עשן או אש. דוגמה מפורסמת היא טיסת סוויסאייר 111 (באדיבות ויקיפדיה).

ואם כבר מדקדקים, המונח "נחיתת אונס" בו השתמשת אינו מדוייק:
דוגמה למצב של נחיתת אונס ניתן למצוא במקרה שצויין במעלה האשכול (the Gimli Glider), קרי מצב שבו המטוס מתקדם בכיוון אחד - כלפי מטה - והצוות ינסה להנחית אותו בצורה הבטוחה ביותר בכל מקום, גם אם זה אומר באמצע שדה חמניות/כביש ראשי/חוף ים וכו'.
המונח הנפוץ יותר הוא "נחיתת חירום" (Emergency Landing) בו הכוונה היא להנחית את המטוס בהקדם האפשרי, במסלול נחיתה הקרוב ביותר.

כמובן שאלו הסברים כלליים ביותר (לפני שיקפצו עליי כולם) - רק כדי להבהיר את מהות ההבדל בין שני המושגים.
ואם לחבר לנושא האשכול - במקרה הנוכחי מדובר בנחיתת חירום ולא בנחיתת אונס.

- Albert Einstein

ישן 22-01-2009, 23:46
  YHS YHS אינו מחובר  

אתה יכול לחלוק, זה לגיטימי.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "ידידי המלומד, הרשה לי לחלוק עליך"

אבל אם אחת האשיות מתחילה לבעור זה לא "תקלה". זה נובע אולי מתקלה וזו לא התפלספות, כמו שציינת. ובכל מקרה, זו עדיין "תקלת מטוס" ולא תקלת מערכת. וכדאי גם להזכיר שמטוסים מודרנים יכולים לטוס גם ללא הרבה ממכשיריהם, גם דרך ארוכה. גם, בד"כ, ללא מחצית ממנועיהם ולא ליפול מטה. כמובן שהרצוי זה לנחות בהקדם. שריפה היא מקרה חריג בעליל, אבל זה יכול לקרות גם במטבחון. גם יכול לפגוע ברק במטוס והוא יידרש לנחיתה מיידית.
אבל אם תקרא היטב את שכתבתי - המטוס הוא פלטפורמה. עליו יש אמצעים אלקטרוניים. אם יש תקלה באחד האמצעים הללו אז הם מפסיקים לפעול והמטוס לא יכול לבצע את המשימה. אבל הוא לא חייב לנחות בדחיפות. לצורך הענין, הוא לא חייב לנחות כלל ויכול להמשיך לטוס.
צודק חבוב כאשר הוא מבדיל בין נחיתת אונס לנחיתת חירום. אני הייתי קורא לה "נחיתה דחופה", כאשר רמת הדחיפות משתנה.
ואם, כמו ידידי חבוב, נתייחס לנושא האשכול - הנחיתה היתה שגרתית ורגילה לחלוטין, למעט סיכון מסוים ותהליך מעט חריג שהיה בה.

אבל במקום להתפלסף כאן -אולי תסביר למה טענת שנתב"ג "יושבת"?

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 22-01-2009 בשעה 23:53.
ישן 23-01-2009, 09:10
  Hacham_Maimon Hacham_Maimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
תודה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אתה יכול לחלוק, זה לגיטימי."

אני איני טייס ולא יודע להבחין בין כל הדקויות במושגים ולכן בעניין הזה אני מקבל את ההבחנה שחבוב עשה.
לגבי השבתת השדה: המטוס, תודה לאל, נחת בשלום. אבל אם (חס וחלילה וחס) הוא לא היה נוחת בשלום אזי ייתכן וזה היה גורם לעיכוב של שעות בהמראות ונחיתות כיוון שכוחות הכיבוי היו צריכים לטפל בכיבוי ובחילוץ של הצוות ואם היה נשאר משהו מהמטוס אז גם לפנות אותו מהמסלול וכך היה נשאר מסלול בודד תקין (אם אני זוכר נכון בכל הכתבות על בעיות הבטיחות בנתב"ג היה מדובר על כך שיש מסלול שכשיר להמראה/נחיתה רק בכיוון מסויים אבל לא לצלוב אותי כי אני לא עד כדי כך מבין).
לדעתי, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר במטוס צבאי וב-"נחיתת חירום" לפי הגדרותיכם, ניתן היה להנחיתו גם במקום אחר. אני מקווה שהשיקולים לפעול בדרך בה פעלו היו מספיק כבדי משקל.
ישן 23-01-2009, 13:36
  YHS YHS אינו מחובר  

הודעה שלי אחרונה בהחלט באשכול זה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "תודה"

כי כמו שאמרתי במקום אחר כאן - הוא ללא טעם וללא תוחלת, לדעתי.
השדה לא יושבת כי יש לו שני מסלולים. כאשר מטוס תקול בא לנחיתה שוקלים על פי מהות התקלה את מסלול הנחיתה הרצוי. מתחשבים בתנועה הזורמת ובהתאם לסוג התקלה גם בכיוון הרוח, באורך המסלול ועוד פרמטרים. גם אם המטוס "נתקע" על המסלול - לוקח פרק זמן קצר לפנות אותו. ומסלול "בודד" תקין הוא אינו בעיה. היו תקופות ארוכות שזה מה שהיה בבן גוריון. וגם "מסלול בודד תקין" אינו "שדה מושבת".
אתה אומנם לא טייס, אבל במטוס יש טייסים ששוקלים את השיקולים הנכונים בד"כ לגבי "סיכונים" ויחד עם הפקחים לוקחים את ההחלטה המתאימה.
לגבי זה שזה מטוס צבאי - אז מה? מענישים אותו וזורקים אותו במקרה של תקלה? אם זה אמור להיות היעד שלו אז הוא ינחת בו ואיני חושב שבנקודת זמן זו יש להרחיב יותר מכך.
ולהרגיע - השיקולים שנלקחו, לאור התקלה והטיפול בה - היו, לעניות דעתי, מתאימים ונכונים. ד"א - זו אפילו לא היתה "נחיתה דחופה".
זהו, מיצינו. לפחות אני.
ישן 20-01-2009, 22:25
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
מנצל את האשכול,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הותר לפרסום: מטוס נחשון נחת נחיתת חרום בנתב"ג"

היום חלף מעל נהריה מטוס יחסית גדול, בגלל שההיתי בנסיעה, לא ממש הצלחתי לזהות אותו, רק ראיתי נתונים בסיסים שאוליי יעזרו למומחי הז"מ פה:

1.כמו שאמרתי, מטוס גדול, לא צוקית או מטוס הדרכה כזה או אחר.

2.בעל 2 מנועים קדמיים (דומה לצ'רטר רק קטן יותר).

3.בצבע לבן/אפור.

*הוא חלף מעל נהריה (מיקום מדויק: בדיוק בקו שמעל קניון נהריה, מכיוון מערב למזרח - מעל כפר מזרע פחות או יותר), זה קרה בשעה 12:37 פחות או יותר, המטוס גם טס בגובה נמוך יחסית (משער שפחות מ1000 מטר).

*כמו כן אציין שאין באיזור מזרח נהריה שום שדה תעופה, למיטב ידעתי יש רק באיזור בצת, ויותר מזרחה באיזור קריית שמונה, זה מוזר מאוד שמטוס בכזה גודל נע בנתיב אוויר כזה.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 21-01-2009, 00:44

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "מה זה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
1. מנועים קדמיים?
2. דומה לצ'רטר?
3. לבן או אפור?

1.מנועים גדולים על הכנפיים (כמו של צ'רטר).
2.מאוד דומה לצ'רטר (בהחלט הרבה יותר גדול מססנה או משהו בסגנון).
3.לבן בהיר.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 21-01-2009, 17:33

כמו שאמרתי,
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אם אתה רוצה תשובה,"

אני לא מומחה גדול לכלי טיס, וכן "התכוונתי" לאותו מטוס שטסים איתו לטרוקיה (מנוע בוכנה).

כמה סוגי מטוסים כבר קיימים?
אילו עוד נתונים אתם צריכים?

היו למטוס חלונות קטנים לכל אורכו.

ישן 21-01-2009, 19:15
  YHS YHS אינו מחובר  

לא הרבה עזרת לנו לעזור לך, אבל אנסה לענות.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "כמו שאמרתי,"

ראשית - אין קשר אם יש מסלול בנהריה או לידה. כידוע - מטוסים יודעים לטוס לטווחים רחוקים והם גם יודעים לעשות זאת בגבהים לא גבוהים. לא רק יודעים - גם מבצעים.
שנית, באמת קשה לתת לך תשובה כאשר אתה לא יכול לתת תשובה למספר דברים בסיסיים.
עוד - למטוסי "צ'ארטר", כמו שאתה קורא להם - אין מנועי בוכנה - אלא מנועי סילון. שניים, שלשה או ארבעה. לרוב שניים. יש גם מטוסים עם פרופלור שעושים צ'ארטר, מעט אבל יש. (אבל לא "מנועי בוכנה").
צבע של מטוס יכול לעזור מאד בזיהוי סוג המטוס.

לסיכום, כדי שניתן יהיה לישון בלילה - באזור הזה ככל הנראה רק חיל האוויר טס, בשל הקירבה לגבול. המטוס יכול להיות בואינג של חיל האוויר (שצבוע בהיר), אם בזווית בה ראית אותו לא שמת לב שיש ארבעה מנועים או מטוס צופית, שהוא קטן יותר, ואולי לא הערכת נכון את גודלו. יכול גם היה להיות שחף, אבל הוא מטוס קטן (כמו צופית) ועם מנועים בזנב.
נראה לי שליותר מכך אין אפשרות להגיע ואני מקווה שסקרנותך סופקה.
ישן 21-01-2009, 22:56

האמתי אני לא ממש סקרן,
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "לא הרבה עזרת לנו לעזור לך, אבל אנסה לענות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
לסיכום, כדי שניתן יהיה לישון בלילה - באזור הזה ככל הנראה רק חיל האוויר טס, בשל הקירבה לגבול. המטוס יכול להיות בואינג של חיל האוויר (שצבוע בהיר), אם בזווית בה ראית אותו לא שמת לב שיש ארבעה מנועים או מטוס צופית, שהוא קטן יותר, ואולי לא הערכת נכון את גודלו. יכול גם היה להיות שחף, אבל הוא מטוס קטן (כמו צופית) ועם מנועים בזנב.
נראה לי שליותר מכך אין אפשרות להגיע ואני מקווה שסקרנותך סופקה.

רק אתייחס למספר נקודות:

1.לא מדובר בבואינג.
2.מדובר במטוס עם 2מנועים קדמיים (אחד על כל כנף).
3.לא מדובר בצופית או שחף (לא היה לו מנועים בזנב).
*אני חיי כבר למעלה מ23 שנה באיזור נהריה (שבי ציון), מעולם, (לפחות לא ב23 שנה האחרונות), יצא לי להבחין במטוס כזה שטס בגובה כזה, ובנתיב אווירי כזה.

אציין גם כי רעש המנועים נשמע היטב, וגרם ללא מעט אנשים להסתכל על המטוס, כמו כן אומר שלא זיהיתי שום סמל של חיה"א על המטוס.

ושוב, בחרתי לפרסם את המידע מכיוון שחשבתי שזה יעננין פה מישהו, מבחינתי שהמטוסים האלה יטוסו כל היום מעל נהריה, זה לא ממש מזיז לי.

ישן 21-01-2009, 23:27

אוליי עכשיו זה יהיה יותר ברור:
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "לצופית יש מנועים..."

לא מדובר באף אחד מ2 המטוסים הללו:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

או בזה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/i/_/i/a/f/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200306121836497240/200403061158474438/seascan2.jpg]

אגב, המטוס היחידי שהצלחתי למצוא תמונה שלו, שהוא דיי דומה לו זה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://tinypic.com/huli13]

רק שזה שזיהיתי היה בצבע אפור, וכמובן שלא הופיע עליו שום שם של חברת תעופה (ישראייר ארקיע או אלעל).

ישן 22-01-2009, 09:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "אוליי עכשיו זה יהיה יותר ברור:"

אפשרויות:
איירבס 310 של הלופטוואפה בנתב"ג. צילום:צחי בן-עמי.
מטוסים מסוג זה מקפיצים הספקה לכוחות יוניפל בלבנון (גם בטיסות ישירות מישראל). השבוע מטוס כזה הטיס את משלחת המנהיגים האירופיים לסיני ומסיני לנתב"ג, אולי הוא גם יצא לטייל בצפון, למשל כדי לארגן ביקור של אנגלה מרקל אצל החיילים הגרמנים בלבנון?

עוד איירבאס, הפעם של חיל האוויר האיטלקי:
צילום: צחי בן עמי

אפשרות אחרת:
De Havilland Canada DHC-7-102 - 4X-AHA צילום: צחי בן-עמי.
תתעלם מהצבעים שבתמונה כי מאד יכול להיות שצבעו את המטוס מאז שהיא צולמה.
דף המטוס באתר מרחב אווירי 2006
המטוס היה שייך לחברת ארקיע וביצע טיסות צ'רטר. במשך מספר שנים הוחכר לחברה אפריקאית, אח"כ חזר לטוס בארקיע. ככל הנראה המטוס משמש היום את אחת מחברות התעשיה הצבאית.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 22-01-2009 בשעה 10:06.
ישן 22-01-2009, 13:00

יש מצב שקלעת בול,
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "..."

ממש ממש דומה לו, רק בצבע אפור.

ויכול להיות שמכיוון שהמנועים סמוכים אחד לשני, לא זיהיתי את כל ה4 בזמן המעוף (אל תשכחו שגם נסעתי יחסית מהר).

בכל מקרה, התמונה הזו בהחלט הכי דומה לו, ככה נראה המטוס פחות או יותר.

ואגב להערכתי הוא טס בגובה של פחות מ300 מטר, היה ממש ניתן להבחין בו ולשמוע אותו, זה נראה כאילו הוא עומד לנחות.

בהחלט מראה יוצא דופן בנהריה, בדר"כ המטוסים היחידים שניתן להבחין בהם הם מטוסי קרב של חיה"א, שטסים בגובה רב מאוד, או מסקרי"ם, שטסים ליד הגבול.

ישן 22-01-2009, 13:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "יש מצב שקלעת בול,"

עוד מועמד:
אנטנוב AN-12

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.samolet.co.uk/jpegs/An-12-37.jpg]

(התמונות הן של AN-12 אחרים ולא זה שביקר בישראל בתחילתהשבוע)

האם הבחנת אם הזנב היה רגיל כמו באנטונוב או T כמו בDHC?
האם שמת לב לרעש ולעשן?
אם המטוס היה רועש ומעשן במיוחד וללא T כנראה שזה האנטונוב, שבאמת היה באותו היום בארץ, רק שלא ברור לי מה הוא עשה בנהריה!

ישן 22-01-2009, 15:57

הוא גם דומה,
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "עוד..."

לצערי לא שמתי לב למבנה הזנב,

המטוס בהחלט השאיר שובל קטן של עשן, הוא היה נורא רועש.

רק אלוהים יודע מה יש מזרחית לנהריה.

ישן 22-01-2009, 20:08

מעניין,
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=AtlantisNumenor]רק..."

אז יש מצב שבין מטע האבוקדו הגדול בארץ מסתתרר לו נמה"ת סודי?

אוליי צריך להעביר את האשכול לפורום קונספירציות...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:49

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר