לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2009, 10:27
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "מבחינת ישראל, שיתוף הפעולה..."

אני לא מסכים, אומנם לא שמענו יותר מידי על שיתופי פעולה צבאיים או אסטרטגיים אבל דווקא להודו יש פוטנציאל להיות בעלת ברית חשובה. יש לזכור שהודו כמו ישראל מתמודדת עם אוכלוסיה מוסלמית, בחלקה עוינת בתוכה כאשר היחס שם דומה ליחס בין הישראלים לערבים בעלי תעודת זהות כחולה. וכמו כן במצב לחימה מתמיד עם כוחות הממומנים ע"י פקיסטן (בערך כמו שלנו יש את חיזבלה בצפון).
אני מקווה שמי שמוביל את היחסים הם לא אנשי השיווק של התעשיות בארץ אלה יש גם שיתופי פעולה מודיעיניים שאנחנו לא מכירים.
אגב, אני זוכר די בבירור שאחד מסבבי העימות האחרונים בין הודו לפקיסטן הושמעו בתקשורת המוסלמית פרשנויות שמטוסים וטייסים ישראלים נמצאים בהודו, כך שמבחינת ישראל ה"נזק" מבחירת צד בעימות באופן רשמי הוא מינימלי (הודו דווקא עלולה לשלם אם תיתפס כידידה טובה מידי של ישראל).
מה שאני רוצה לומר, אני לא יודע מה המדיניות הרשמית כלפי הודו בטווח שמעבר ל5 השנים הקורבות ומעבר לפיתוח טיל כזה או אחר אבל לעניות דעתי יש לשאוף להפוך את הודו לבעלת ברית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2009, 14:22
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "אני לא מסכים, אומנם לא שמענו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shpringa
אני לא מסכים, אומנם לא שמענו יותר מידי על שיתופי פעולה צבאיים או אסטרטגיים אבל דווקא להודו יש פוטנציאל להיות בעלת ברית חשובה. יש לזכור שהודו כמו ישראל מתמודדת עם אוכלוסיה מוסלמית, בחלקה עוינת בתוכה כאשר היחס שם דומה ליחס בין הישראלים לערבים בעלי תעודת זהות כחולה. וכמו כן במצב לחימה מתמיד עם כוחות הממומנים ע"י פקיסטן (בערך כמו שלנו יש את חיזבלה בצפון).

...מה שאני רוצה לומר, אני לא יודע מה המדיניות הרשמית כלפי הודו בטווח שמעבר ל5 השנים הקורבות ומעבר לפיתוח טיל כזה או אחר אבל לעניות דעתי יש לשאוף להפוך את הודו לבעלת ברית.

בו נפריד את המצוי מהרצוי. אין להודו משקל פוליטי לעזור לישראל מול אויביה. למעשה, הודו ממש לא תרצה לתמוח בישראל מול המוסלמים. יש לה קשרים כלכליים וצבאיים עם מדינות מוסלמיות כמו איראן וכווית, והכשרים האלה חשובים לה הרבה יותר מהקשרים איתנו.

כל מה שאנחנו בשביל הודו זה ספק מערכות ביטחוניות, אמל"ח, טכנולוגיות וידע. כל מה שהודו בשבילינו זה לקוח בעל ארנק שמן שמוכן לקנות ולפתח ביחד (למעשה זהו אותו דבר בדיוק כמו לקנות, אלא שזה מרגיש טוב יותר) כל מיני מערכות נשק מתקדמות ויקרות.

לגבי ליריבות של הודו עם פקיסטאן - מדובר בבריתות צבאיות כמעט בלי שום קשר לדת. פקיסטאן היא בעלת ברית קרובה של סין מול הודו, ואיראן היא בעלת ברית של הודו מול פקיסטאן. לפקיסטאן יש גם בעלות ברית אחרות, לדוגמא בחצי האי ערב אלו הם האמירויות. ולכן להודו יש בת ברית מול האמירויות שהיא כווית. הודו מחפשת גם בנות ברית אחרות, בעלות משקל פוליטי וזכות ווטו במועצת הביטחון של האו"ם. לדוגמא, היא נחשבת לבת ברית אסטרטגית של רוסיה (ולפני זה - של ברה"מ). היא גם שואפת להתידד עם ארה"ב, מה שישפר את המצב שלה מול סין עוד יותר. אפשר לסבך את העניין עוד יותר, אבל אני מאמין שהצלחתי להדגים עד כמה הברית של ישראל-הודו מול המדינות המוסלמיות אינו מעשי.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 24-01-2009 בשעה 14:25.
ישן 24-01-2009, 15:53
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=Shpringa]אני לא מסכים,..."

שנינו מסכימים שהודו יכולה להיות בעלת ברית חשובה לישראל וכרגע זה לא המצב כמו שאמרתי "אין שיתופי פעולה אסטרטגיים". העניין הוא אופי העימות עם פקיסטאן והאיסלאם הפונדמנטליסטי להבנתי העסק שם גלש מזמן מעבר לסכסוך גבולות שהיה בתחילה ועכשיו בהחלט מדובר במחלמת תרבויות. זה שלפקיסטאן יש הסכמים עם סין נובע מאינטרסים משותפים בעניין הגבולות עם הודו (באזורים בהם סין מרגישה/הרגישה חולשה בגלל אופי האוכלוסיה שם) אבל לא שולל את זה שנגד הודו מופעל טרור איסלאמי, אם האיום הנ"ל יגבר ו/או התסיסה בקרב האוכלוסיה המוסלמית בהודו תגבר יתכן מאד שהאינטרסים של הודו ישתנו וסדרי העדיפויות ישתנו, וצריך להיות מוכן בהתאם לא כל הסכם צריך להחתם על מדשאה מול מאות עיתונאים.
יש בהחלט מקום להעמקת שיתופי הפעולה, ולא רק הצבאיים עם הודו כמו לדוגמא שיתוף פעולה בתוכניות החלל (להודו יש תוכנית דיי אמביציוזית ובזמן האחרון חברות לא מעטות בוחרות בהם כדי לשגר לויינים לחלל, אני מאמין שגם ישראל שיגרה לווינים מהודו) ותחום המודיעין. היה והשיתופים יהיו מוצלחים ויקרו שינויים מסוימים כמו שאמרתי קודם ברית סודית או לא יכולה להיות מאד אפשרית (זה גם תלוי ביחסים בין ארה"ב וסין, אני לא רואה את ישראל חותמת על משהו בלי אישור של הדוד סם).
ישן 24-01-2009, 17:14
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "שנינו מסכימים שהודו יכולה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shpringa
שנינו מסכימים שהודו יכולה להיות בעלת ברית חשובה לישראל וכרגע זה לא המצב כמו שאמרתי "אין שיתופי פעולה אסטרטגיים".

אני גם לא חושב שאנחנו מפספסים כאן איזשהי הזדמנות פז. נגיד שהודו הפכה להיות בת ברית של ישראל. במה אתה מצפה שהיא תוכל לעזור לנו?

ציטוט:
העניין הוא אופי העימות עם פקיסטאן והאיסלאם הפונדמנטליסטי להבנתי העסק שם גלש מזמן מעבר לסכסוך גבולות שהיה בתחילה ועכשיו בהחלט מדובר במחלמת תרבויות.

אפילו בתוך פקיסטאן עצמו קיים סכסוך תרבותי-דתי. פקיסטאן מתמודדת כרגע מול האיסלם הקיצוני של טליבן וכד'. הדבר הזה לבדו לא הופך אותה לבת ברית פוטנציאלית שלנו. על אותו משקל אפשר לראות את הודו - רק משום שיש לה בעיה עם הקיצוניים האיסלמיים לא אומר שהיא מתאימה להיות בעלת ברית שלנו כנגד מדינות מוסלמיות. ויותר מזה, הרי כבר היזכרתי שהיא בעלת בריתה של איראן, שהיא מדינה יותר קיצונית באופיה המוסלמי מאשר הפקיסטאן. לכן ההתנגדות למדינות מוסלמיות לא מתאימה לשמש כבסיס לשיתוף פעולה בין ישראל להודו. אם נרצה להקים ברית צבאית נגד פקיסטאן, אני בטוח שההודים ישמחו. אבל נגד סוריה\איראן והמשתפ"ים שלהם? ממש לא נראה לי.

ציטוט:
זה שלפקיסטאן יש הסכמים עם סין נובע מאינטרסים משותפים בעניין הגבולות עם הודו (באזורים בהם סין מרגישה/הרגישה חולשה בגלל אופי האוכלוסיה שם) אבל לא שולל את זה שנגד הודו מופעל טרור איסלאמי, אם האיום הנ"ל יגבר ו/או התסיסה בקרב האוכלוסיה המוסלמית בהודו תגבר יתכן מאד שהאינטרסים של הודו ישתנו וסדרי העדיפויות ישתנו, וצריך להיות מוכן בהתאם לא כל הסכם צריך להחתם על מדשאה מול מאות עיתונאים.

האיום צבאי הסיני והפקיסטאני כלפי הודו הוא ריאלי וקיים. עד שמוסלמים יחליטו לזרוק את ההודים לים, אני לא רואה איך המצב הזה יכול להשתנה.

ציטוט:
יש בהחלט מקום להעמקת שיתופי הפעולה, ולא רק הצבאיים עם הודו כמו לדוגמא שיתוף פעולה בתוכניות החלל (להודו יש תוכנית דיי אמביציוזית ובזמן האחרון חברות לא מעטות בוחרות בהם כדי לשגר לויינים לחלל, אני מאמין שגם ישראל שיגרה לווינים מהודו) ותחום המודיעין.

אנחנו שיגרנו רק לווין אחד בעזרת משגר PSLV-CA הודי: TECSAR. אבל גם את זה יכולנו לעשות בעצמינו, למטב הבנתי.

ציטוט:
היה והשיתופים יהיו מוצלחים ויקרו שינויים מסוימים כמו שאמרתי קודם ברית סודית או לא יכולה להיות מאד אפשרית (זה גם תלוי ביחסים בין ארה"ב וסין, אני לא רואה את ישראל חותמת על משהו בלי אישור של הדוד סם).

שוב - מה האינטרס שלנו בברית עם הודו? בינתיים שיתוף פעולה ביטחוני טוב לנו בעיקר בגלל שזאת אפשרות להרווח הרבה כסף. לפני יום או יומיים הייתה פה כתבה אודות העסקאות האחרונות של תעשיות ביטחוניות ישראליות בהודו. הוערך שם שמחיר של אותן העסקאות הוא בסביבות 600 מיליון דולר! 600 מיליון דולר זה הרבה מאוד כסף בשביל התעשיות הביטחוניות בארץ, אולי אפילו יותר מהרכישות של צה"ל (באותו פרק זמן).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:00

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר