לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2009, 19:28
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי iBot שמתחילה ב "אפילו לעידן עשית את זה? תיהיה..."

כן.... מה לעשות, אני לא רוצה להשאיר אותכם טועים

אני ממש לא מצליח לראות איך אפשר להשתמש במילה "קידוד" כסלנג. זה פשוט טעות נגררת...

כנראה כמה אנשים חשבו שכשמדברים איתם על קידוד הכוונה היא לעיצוב ומבנה האתר, ואיכשהו זה התפתח.

קידוד זה ההגדרה שכתובה למעלה, או בצורה מדויקת יותר זה ההגדרה כפי שכתוב בויקיפדיה.

כשממשיכים להגדיר "קידוד" בתור משהו אחר זה מטעה את האחרים... מי שקורא את המאמר. ואז הוא יקרא על קידוד במקום אחר, ולא יבין על מה הם מדברים, הוא יחשוב שהם אלו שטועים, וזה ייצור בילבול.

אני חושב שבמאמר שלך תוכל לציין (אלא אם כבר כתבת זאת ולא שמתי לב) שבכל המאמר שלך התכוונת ל-"קידוד" בתור המונח הסלנג, ולא לקידוד כפי שהוא באמת, כדי שקורא המאמר יבין את ההבדל בין השניים ולמנוע טעויות בעקבות הקריאה.
למרות שבכל מקרה כדאי להימנע מהטעות הזאת...

ציטוט:
(יכולתי לכתוב "פיתוח אתר בעזרת HTML ו-CSS", או "תכנות HTML", אבל לכולם ברור שעם ההגדרות האלו יש בעיה)

עם המושג "תיכנות HTML" יש בעיה, אבל לא עם המושג "פיתוח אתר בעזרת HTML ו-CSS" - כי זה בדיוק מה שהתכוונת אליו.
פיתוח אתר לא מחייב שימוש בשפת צד שרת...
ציטוט:
דרך אגב, במאמר יש משפט שמזכיר את הקידוד עליו אתה מדבר, פספסת אותו כנראה כי רפרפתXD

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iBot
meta - תגיות המגדירות מאפיינים בדף והתנהלות מול המשתמש (לדוגמה הגדרת קידוד שפה בדף).

כן... חבל שרק משפט אחד
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2009, 13:58
צלמית המשתמש של iBot
  משתמש זכר iBot iBot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "אב למה לקדד את האתר בקידוד..."

אכן, המילה פיג'מה נלקחה מלעז, ובכל זאת בשפת הדיבור ולעיתים גם בשפה הכתובה יש לא מעט טעויות לא חוקיות שהאקדמיה ללשון בסופו של דבר מתירה (לצורך העניין, במשפט מורכב יש את החיבור הלוגי, שמה לאחר שימוש במספר מילות קישור באופן רציף בשפה המדוברת והכתובה הסכימו לקבל אותם לשפה באופן רישמי, אם כי בהתחהל הם אמרו בתוקף כי המילים האלו לא יכנסו, ממליץ לחזור על שיעור לשון למי שהספיק לשכוח).

בנוגע לשגיאה הלא נפוצה - שטויות, לא בדקת, ואולי לך לא יצא להיתקל במבוגרים מבינים בתחום שמשתמשים במילה קידוד, אבל לי יצא, והיו לא מעט דיונים אם היא נכונה או לא, אבל כמילת סלנג מקובלת ומובנת ברוב המקרים בהתאם לסיטואציה ניתן להשתמש בה, ואי אפשר לפסול אותה כרגע על הסף בגלל ההיקף של השימוש בה ובגלל שאין מילה מקצועית.

אני מבין את הנקודה שלך שניסית לרמוז שאני צעיר או לא מבין (או שניהם), אבל אתה לא כיול לזרוק האשמות לאויר ללא ביסוס, בעיקר שאתה לא מכיר את רמת הידע שלי.

ישן 25-01-2009, 10:01
צלמית המשתמש של MatiM
  משתמש זכר MatiM MatiM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.06
שלח הודעה דרך MSN אל MatiM
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי iBot שמתחילה ב "המונח חיתוך היה נכון כשנעשתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iBot
בכל מקרה המונח "עיצוב אתרים" הוא הקרוב ביותר לכוונה של המונח קידוד, אבל הוא לא מתאים לגמרי.
יש גם את המושג "מעצב web", אבל לעיתים חושבים שמתכוונים למעצב גרפי שמעצב אתרים, דבר שגורם בילבול ובגלל זה המונח לא תמיד מקובל.

אני מסכים איתך בנוגע לכך שכשאומרים "עיצוב" יש מי שיחשוב שמתכוונים למעצב גרפי.
בגלל זה, אני חושב שאפשר להגדיר את הפעולה כ -

עיצוב ובניית אתרים.

מצד אחד, בHTML אין תכנות. ולכן לא נשתמש במילה "תכנות" כי היא לא מתאימה לשפה הזאת.
כשמדברים על בנייה, אפשר לומר שזה הכנה של משהו מהיסוד [שוב, ללא תכנות].
והעיצוב - הוא המראה של האתר.

---

ד"א, (ותקנו אותי אם אני טועה),
ציטוט:
התקנים, כפי שציינתי פעמים רבות, נקבעים על ידי האירגון W3C, המתעסק בתקינה בסביבת האינטרנט, ונותן קווים מנחים עבור המקודדים והדפדפנים השונים, על מנת ליצור אחידות בתצוגה של אתרים בין הדפדפנים השונים.

אפשר להוריד את החלק המודגש, לא?

כידוע לי, w3c לא קובע את התקנים. הוא אומנם מציע כלי לבדיקת האתר כדי להתאימו לדפדפנים השונים אך אף אחד לא הפך אותו לקובע הרישמי.
(כהוכחה לכך, אפשר לומר שיש/יהיו עוד אתרים שמציעים כלים דומים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר