לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2009, 18:15
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
קצת קשה לי להסכים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אף אחד משפחת חייל לא יפגע אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw
אף אחד משפחת חייל לא יפגע אם יאמרו שרצחו את בן משפחתו בתום קרב או עם הכנעו.
להפך זה יכול לתת עילה לתביעה נגד המדינה שחייליה ביצעו זאת.
מאוד רלוונטי היום.

שאתה יכול לדבר בשם כל משפחות חללי צה"ל. עובדה שבעיני הסמנטיקה הזו מאד צורמת. מן הסתם יש במדינה עוד אחד או שניים כמוני.
אם יש מי שרוצה להגיש תביעה, שיעשה ויגדיר כטוב בעיניו. אני דיברתי על מינוח חדש שנשמע לי צורם ובעיקר כשמדובר בחללי מלחמת יום הכיפורים. אז היה מקובל לדבר עליהם כמי שנפלו ונהרגו. למרבה הפלצות, כבר שמעתי לאחרונה מישהו שטען שהחיילים במוצבי התעלה נטבחו. נו באמת....
אבל כפי שכבר כתבתי, זה סתם עניין של סמנטיקה ולבטח שלא אתווכח איתך, או עם משפחה שרוצה להגיש תביעה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2009, 20:57
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני יכול לחשוב על (לפחות) משפחה אחת כזאת שלא הייתה רוצה לשמוע דברים כאלה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אף אחד משפחת חייל לא יפגע אם..."

או לצורך העניין לשמוע האם החלל נפטר מפציעה שלו הייתה קורית ברחוב בימי שלום היה ניתן להצילו ממנה, האם נהרג מאש כוחותינו וכו'.

הסיכוי להעניש איזה קצין מצרי בדימוס על המעשה הוא כ"כ אפסי, שאני לא חושב שישנן הרבה משפחות שהיו בכלל שוקלות עניין כזה כמין "נחמה".

חלק נכבד מההרוגים במלחמה - אם "מבודדים" את נסיבות המוות שלהם מהתמונה הכללית - יראו למי ששומע אודות הנסיבות בעת שלום כ"כאלה שנהרגו סתם". זה מתחיל באחד שנפטר בגלל דימום פנימי בירך שעות אחרי קרב מיותר (בדיעבד) ועד לאחד שבכלל היה חייל מפקדה, בן יחיד, בבסיס עורפי ונתבקש בתקיפות ע"י חיילים/ות אחרים לצאת מהמחפורת בשעת הפגזה "כי צפוף שם ממילא" (סיפור אמיתי).

שאלתי בעבר בני משפחה (שנפטרו כבר) שאיבדו אחים/אחיות ששירתו כלוחמים במלחמת העולם השניה איך זה שלא ביררו מעבר לתאריך הנפילה ואולי מיקום כללי של הקבר. התשובה הייתה שהעדיפו לא לדעת כי ממה שהם אישית חוו, הסיקו שעדיף לא לברר את האמת עד לכזה עומק.

ישן 31-01-2009, 10:08
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
והנה הדוגמא למה זה לא מנהג שכיח בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "האם יש לך על כך מידע וודאי..."

"..במלחמת יום-הכיפורים השתתף אהרון בקרבות הבלימה והפריצה נגד המצרים בחזית סיני. על שאירע באחד מימי הקרבות מספר חברו: "לאחר קרב עם חיילי קומנדו מצריים, קיבלו אנשי היחידה הוראה לירות בכל דמות שתתגלה להם. אהרון, בעומדו בתצפית, הבחין בחייל פצוע המנופף בידו, והודיע על כך במכשיר הקשר. מפקד הפלוגה הורה לירות. אהרון סירב ומפקדו הזהירו שהוא עלול לסכן את חייו. שני כלי-רכב יצאו לחלץ את הפצוע. אחד מכלי הרכב עלה על מוקש, אך אנשיו ניצלו בנס. כשקרבו אל הפצוע נתברר שהוא חייל ישראלי." ביום כ"ג בתשרי תשל"ד (19.10.1973) נפל אהרון בקרב שהתחולל מדרום-מזרח לאיסמעיליה, לא הרחק מהאגם המר הגדול. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בגבעת-חיים מאוחד. השאיר אחריו אם, אח ואחות."

סגן זמיר אהרון ז"ל

http://www.amuta600.org.il/memoirs_details.asp?id=61

ישן 30-01-2009, 09:57

משמח אותי לדעת שאתה עוקב
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חשבתי, ופסלתי אחרי חמש דקות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אני עוקב אחרי הודעותייך כבר זמן מה, יקירתי, ויש בהן הכל חוץ מאשר אובייקטיביות או גישה מדעית/אקדמית כלשהי. יש לך עמדות מוצא מסוימות והיחס שלך לכל נתון נגזר מהן. הייתה לי נגיעה בעבר ב"מדעי" החברה וכיום אני עוסק במדעי החיים ומודע לחלוטין לצורך במרכאות בכל הנוגע לראשון.
מאוד מאוד תמוה בעיני איך את נתקלת לראשונה בסיפור כל כך ותיק (בין אם הוא נכון ובין אם לאו).
ואני מודה שהכעס שלי הוא על מה שאני תופס כנטיה לא אקדמית מצידך להמעיט בחומרת פישעי מלחמה (רצח במלוא מובן המילה) שבוצעו כנגד חיילים ישראלים שבויים ולא בפעם הראשונה.

עכשיו ברור לי שיש מי שקורא את מה שאני כותבת
לא צריך להתמיה אותך שקיימת אפשרות (אפילו גדולה מאד) שלא כל העובדות מוכרות לי, כיון שהמחקר שלי עסק בעובדות ובמסמכים שהתפרסמו רק עד ה- 6 ביוני 1974. אם אותה הצהרה בפרלמנט נאמרה למשל ב-1975, אז הנה דוגמה אחת לסיבה מדוע איננה מוכרת לי.
ועכשיו ברשותך הערה נוספת (יקירי). כיון שחיי הפרטיים מאד סובבים בין היתר סביב נושא השבי, אני מאד מבקשת אותך לא לייחס לי ולבטח לא לפרשן אותי בצורה שגוייה.
מעולם לא טענתי שאני "אובייקטיבית" או בעלת "גישה מדעית" לנושא שבויי מלחמת יום הכיפורים, העינויים הנוראים שעברו, או אפילו הכאב שלי על אלה מהם שנרצחו - כל ההפך!
ישן 30-01-2009, 12:12

וואי b.a חביב... הצלת את הפקפוק בנאמנותי למולדת!
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "גבירתי ואדוני, בואו נרגע,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.a
ופורסמו בגאזט של הפרלמנט שיצא לאור ביום 11/7/74. הדברים הועלו ע"י העיתונאי אליהו עמיקם מידיעות אחרונות ובמספר כתבות בעיתון הארץ משנת 1992.
לגבי רצח שבויים בחרמון, ניתן למצוא עדות על רצח שני שבויים בספר "הסורים על הגדרות"- ר' פרק ב'.

אם כן, זה פורסם כחודש תמים אחרי המידע שיש לי לאור המסמכים שבהם התמקדתי. אכן הצלת את כבודי, את החשדות בדבר נאמנותי למולדת, וכבוד מדעי החברה. מה שהרבה יותר חמור מזה, הרי
לאור הטענות שעלו כאן נגדי עוד היו מעיפים אותי מעמותת "ערים בלילה".

מעבר לציניות (שכמובן לא מופנית כלפיך) ברור לי שאתה הבנת שהשאלה אליך נבעה מסקרנות אמיתית ולא מתוך קנטרנות של חוסר אמון או פקפוק. כפי שאמרתי כבר, המידע שהבאת מאד מעניין ובאמת סותר את התגובות הסוריות (כאמור עד יוני 74) לביקורת קשה שהוטחה בהם (כולל ממנהיגי מדינות ערב) על רצח שבויים שלנו.
ודאי שנרצחו שבויים בשתי החזיתות! לא בכדי גם גולדה וגם דדו בכו מאושר כאשר הגיעו הרשימות מסוריה. הרי לאור מציאת גופות של שבויים כפותים וירויים היה כאן חשש אמיתי שהסורים ירצחו את כולם.

אז שוב תודה על המידע והטירחה!
ישן 01-02-2009, 08:28

חשבתי לתומי שהכוונה היתה ברורה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "מצטער אבשלום חרוט לי יותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw
אבל הכוונה ברורה לא?

כבר ברגע שאני כתבתי על כך בהודעה קודמת, מבלי צורך להביא ציטטות מפי האנשים עצמם. הרי יש הרבה אנשים שירו עליהם באויר, אבל הספור שלהם לא מופיע באתר "ערים בלילה".
מכל מקום, וילן הופל בששת הימים, אז הנה תוספת גם מיום כיפור.
איתמר ברנע מספר: "כבר בזמן הצניחה יורים עלינו החיילים הסורים מלמטה, ומוסיפים לכך המיגים המבצעים עלינו יעפי ירי (מעשה חריג לכשעצמו בכללי הקרב המקובלים שבין טייסים). אני זוכר את רגע האיום המוחשי במוות, כאשר נוריתי מטווח של מטר וחצי על ידי חיילים סורים במטרה להורגני. חשתי את חבטות הכדורים ואת גופי המנוקב נופל ומשתרע על הקרקע".

איתמר נפצע קשה מאד מהירי. הנווט שלו גיל הרן ז"ל נהרג (או ליתר דיוק נרצח).
ישן 30-01-2009, 10:28

לגבי גבי, זה נכון
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לא מצאתי תמונה של ג. גרזון, רק תיאור נסיבות השבי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
ושם רשום כי רגלו נכרתה לאחר שהתפתח בה נמק עקב עינויים.

לפחות בכתבה שאני זוכר (די משוכנע שהייתה של ערוץ צרפתי) נמסר כי הטייס מאושפז לאחר שנפגע בנטישה, והיה גם רושם שהכתבה נערכה תוך כדי המלחמה. אני עוד זוכר את דברי הקריין על "תושבי דמשק מריעים להגנה האווירית שלהם".

מראה הטייס - עד כמה שאני יכול לשחזר - היה של גבר רזה, מקריח משהו, ועם שיער מגודל בסגנון שנות ה-70.

כמובן נתונים המובאים בכתבה, כמו גם הזכרון שלי, כולם בערבון מוגבל.

בנגוד לגיבוב השטויות שנכתבו כאן על דעותי, הרי שהסורים גם לא בחלו מלירות על אנשי צוות אויר צונחים.
הסורים, המצרים והרשתות הזרות פירסמו צילומי שבויים כבר בימים הראשונים למלחמה. הרבה מהם נמצאים היום בארכיון אתר האינטרנט של "ערים בלילה".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:50

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר