לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2009, 17:25
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
מגעיל נמצא ברשת: מסמך של הלמ"ס לעידוד איסוף מידע באמצעות שטיפת מח בבתי הספר

שטיפת המח של הממשלה, מסתבר, מגיעה עד לכיתות הלימוד של הילדים שלנו.
מסמך פנימי שהוציאה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה למחנכים במשרד החינוך,
מציג הנחיות לתוכנית עבודה שבה בזמן שאת ההורים חוקרים בחסות החוק בשיטות סטאליניסטיות בפתח ביתם,
את הילדים מחנכים בבית הספר כמה זה טוב וחשוב לוותר על זכויותינו לטובת האח הגדול והסקרן,
וזאת באמצעות שקרים, משחקי תפקידים, ועוד... הכל כדי להרגיל אותם להיות חטטנים כמו הממשלה שלהם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חשוב להזכיר שחוק מפקד האוכלוסין, הוא חוק בלתי חוקי בעליל,
ודורס תחתיו חוקים אחרים כמו חוקי צנעת הפרט ואחרים.

במדינת ישראל, חובת מסירת הפרטים ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה
נמצאת במקום גבוה בסדר העדיפויות של המחוקק, עד שהיא גוברת על מגבלות הפרטיוּת והסודיוּת הקיימות בחוקים שונים.
כך, לדוגמה, במסגרת מפקד האוכלוסין מותר לפוקדים להיכנס למקום עבודה ולמקום מגורים, מותר להם גם לדרוש ממוסדות המדינה למסור ידיעות.
בדרך זו נוצר מאגר מידע אדיר שהוא כלי מחקר לתכנון בתחומים שלא הוגדרו מראש.

להלן המסמך להורדה:
https://2009-uploaded.fresh.co.il/2...26/55594152.pdf

כנראה שאין גבול לציניות...

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 26-01-2009 בשעה 17:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2009, 18:18
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מה שעצוב הוא שזה כבר די שגרתי..."

כן, אני מכיר את הסיטואציות ההזויות האלה, אבל עם ההורים שלי די שונה.
כשנציגי ממשלה נידחפים הביתה בלי תיאום מראש, ההורים שלי מעיפים אותם מהר מאוד מהבית.
ככה ההורים שלי נהגו מאז שאני זוכר את עצמי, והם חינכו אותי לא לענות להם אף פעם.

הכי עצוב זה שאנשים בדרך כלל לא עושים כלום כאשר דורסים את הזכויות שלהם.
לפני כמה ימים בדיוק שמעתי ממשפחה שאני מכיר, שהגיעו אליהם שוטרים הביתה בטענה שהם צריכים לבצע חיפוש עקב תלונה.
הם דרשו להציג צו מבית המשפט בשביל לערוך את החיפוש, אך השוטרים ענו "אנחנו מהמשטרה, הגישו עליכם תלונה, אנחנו לא צריכים צו!"
והכי עצוב שהם נתנו לשוטרים להיכנס ולעשות מה שהם רוצים.

אני לא יודע אם החוק הישתנה ופתאום אפשר להיתפרץ ככה לבתים של אנשים,
או שמא מדובר בסתם תרגיל עוקץ על אותה משפחה, אבל אני כן יודע שהמצב במדינה הזאת מיתדרדר מרגע לרגע.
אם באמת יש חוק חדש שמאפשר למשטרה לערוך חיפוש ללא צו משופט, אז המצב באמת עגום.
כל פעם מרחיבים יותר ויותר את הסמכויות של המוסד הנאלח הזה שנקרא משטרה, ותיראו לאן אנחנו מגיעים.

ישן 26-01-2009, 19:11
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "וואו, כל הכבוד להורים שלך. הם..."

גועל נפש זו לא מילה...
הרי כולם יודעים וכך גם הממשלה שהכי קל להשפיע ו"לתכנת" את המוחות הרכים הקטנים,
נכון שהילדים של ימינו מרדניים מטיבעם ואפילו את החומר הנלמד והחיוני על היסטוריית עמנו הם לא
ממש נהנים ללמוד.. וגם אם בלימודים עסקינן, מה כבר אנחנו החברה בני 20 ומעלה זוכרים מהבית ספר?
הרי מכמות הזבל שלומדים היום ספק אם מישהו זוכר משהו מלבד דברים חיוניים שהוא רואה לנכון,
כל שאר הדברים אתה פורק על דף הבגרות בסיום הלימודים בתיכון ומפנה המון שטח אחסון בהארדיסק שלך (המוח) למען דברים אחרים שאתה רוצה ללמוד
ולעשות בחיים שנראים לך יותר רלוונטיים ממה שנבחנת בבגרות...

אז כן, לצערנו הממשלות מודעות שהכי קל להשפיע על השכבות הצעירות, והן צודקות, וזה מה שמחליא בזה.
גם הורים שמלדמים את ילדייהם להיות טיפה פרנויידים וחשדנים כיאה לתקופה בה אנו חיים, באה הממשלה
ומשרד החינוך ודורסים את הערכים שהקננו לילדנו בבית? בושה וחרפה פשוט.

ולגבי מה שכתבתם על המשטרה, צווים וכו', כרגע לא ידוע לי שיש חוק שמאפשר למשטרה לפלוש לבית של האינדיבידואל בלי צו,
דבר כזה הוא עבירה על החוק ולא משנה איזה שוטר בריון עומד מולכם חשוב לדעת את החוק,
אם הוא בוחר להתפרץ תצלצלו לתחנת המשטרה או אפילו למשרד עו"ד שאתם מכירים,מח"ש או משהו..
ולדעתי כבר אחרי הדפיקה בדלת כשהצצתם דרך החור וראיתם שוטרים הכי חשוב להצטייד במצלמה או
לצלם בחשאי למקרה שמשהו מסריח יקרה, ככה יהיו הוכחות, העלאה ליוטיוב וחשיפת השוטרים החצופים כבר יעשו את העבודה, משטרת ישראל לא תוכל לאפשר לעצמה תדמית רעה בציבור ולאחר כמה סרטונים כאלה
הם כבר יפחדו מראש כי מצ"ח ישבו להם על הראש.
זה נראה לי קצת חוצפה לחדור לבית של מישהו בלי צו.
והכי אבסורד שמדובר במשטרה, שבפועל הם הגוף הכי נחות בשרשרת המזון של החוק,
טוב אולי מהסיבה הפשוטה שהם אלו שבאים במגע ישיר וראשוני עם האזרחים...

זה פשוט מרגיז איך דורסים את זכוייתנו, מדינת משטרה כבר ב2009?
השאלה האם קיים מקום בעולם שהציבור מודע לזכויות וחובות ומה מותר לממשל ולר? נראה שזה הולך ונעלם
ישן 26-01-2009, 22:01
  diego_m diego_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "עדיין אינני מבין על מה הכעס הרב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הקרדינל
מטרתו של סקר מפקד האוכלוסין לתת למדינה נתונים בשביל תכנון עתידי. איזה תכנון? בזמן שלחלק עולה בראש "הנדסה חברתית" אחרים דווקא חושבים שזה יכול להצביע על אזורים חלשים יותר כלכלית, נטיות בחברה וכו'. מכאן ועד ללהפוך את זה לשיטה סטליניסטית שרומסת באכזריות את זכויות הפרט כחלק מהרצון העצום של הממשלה לדעת הכול החל מעבודתך ועד לצבע האהוב עלייך יש מרחק מסויים...

אולי אני אוכל לעזור לך בתשובה לשאלה הזו, ב- 5 מילים "מידע שמגיע לידים הלא נכונות" ובתרגום לעברית, חלק מהמידע שמגיע ממפקד כזה יכול ליפול לידים של גורמים כאלה ואחרים(חלקם מפוקפים וחלקם פשוט מסחריים\מגעילים) ואת זה אומר לך אדם שנחשף באחת מעבודותיו הקודמות בשימוש של מידע שלא לצורך(כן, כן! כזה שמגיע ממאגרי המידע "החסויים" של המדינה ולאו דווקא באינטרנט) שתבין על מה מדובר.
ישן 28-01-2009, 19:36
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "דומני שזו היא דמוקרטיה מהמעלה הראשונה, המרחק בין זה לבין שטיפת מח הינו ת"ק פרסה!"

גם תוכניות החומש של סטאלין קידמו באופן משמעותי את איכות החיים של תושבי ברית המועצות. בלי תוכניות החומש רוסיה היתה היום מדינת עולם שלישי!!!!!!!!!!
תן לי להבין אותך נכון, לדעתך סטאלין היה דמוקרט ממעלה ראשונה? יש מצב שעלית פה על ספין היסטורי. צריך להביא לך תואר במדעי המדינה על מסקנה מהפכנית כל כך.
אני ממליץ לחשוב פעמיים לפני שאתה אומר שטויות כאלה.

יש הבדל בין קידום בדרך דמוקרטית לבין קידום שנעשה בכפיה, ואני לא חושב שהמדינה יכולה להכריח אותי לענות על סקרים ע"פ חוק.
עד כמה שידוע לי, כיום משלמים לאנשים כסף בשביל לענות על סקרים מכיוון שהמידע הזה יקר ערך עבור הרבה גורמים.
אין סיבה שאני אמסור מידע יקר ערך על עצמי בחינם ועוד בכפיה.

אני באמת לא בא להעליב או לפגוע באף אחד. אם יש מטומטמים שמוכנים להשיב לשאלות הסוקרים מהמפקד הזה, אז שיעשו את זה כיף, אבל שיעזבו את שאר האנשים בשקט

ישן 24-02-2009, 15:55
  Eli0607 Eli0607 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
דעה אישית לגבי הדיון שהולך פה על המפקד
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אתה כן בחרת צד [QUOTE]אני..."

שמע LANCE אתה צודק לדעתי שאתה אומר שהמפקד הוא לא מאפיין דמוקרטי אלא להפך אבל יש כל כך הרבה חוקים פה בארץ שכן מקובלים על רוב הציבור וכנראה גם עליך והם לא יותר דמוקרטים מאשר המפקד אוכלוסין שאתה כל כך לועג לו, מה שמשותף לכל החוקים האלה הוא שהם באים בכדי לעזור למדינה ( והאוכלוסיה ) להמשיך להתקיים. פשוט ככה.
רק תנסה לתאר לעצמך מה היה קורה למדינה שלנו בלי חוק חינוך חובה, בלי צנזורה, בלי חוק גיוס חובה, בלי פיקוח על שירותי התיקשורת , בלי פיקוח על תוכניות הלימודים ובכלל בלי פיקוח על אורח החיים שלנו, לא היינו פשוט מסוגלים להתקיים כחברה.
עכשיו בטח הרמתי לך להנחתה איך שאומרים ותוכל להגיד שאני גם "קורבן" של שטיפת מוח מצד הממשלה,
אבל בוא נגיד זה נכון , מי אמר שזה רע? רע למי? לי זה בטוח לא רע. אבל מה היה קורה אם כל זה לא היה מתקיים? אם לא היו את כל החוקים הלא דמוקרטים האלה? מה היה קורה אז? על זה צריך לחשוב...

מפקד האוכלוסין זה עוד כלי לא דמוקרטי מיני רבים המצוי בידי מדינה דמוקרטית שנועד לבקר את אורח החיים במדינה ואני לא רואה בזה שום רע, ובכל הדיון הארוך שהיה פה על הנושא לא העלתם שום דוגמא ממשית למה זה כזה רע , אז נכון זה לא דמוקרטי אז? ( ציינתם שהמידע מגיע לידיים לא נכונות נגיד של חברות שיווק ופירסום וכדומה, זה לא קשור כל כך לנושא כי זה מדובר על שחיתות אישית של אנשים ולא על פגם בעקרון של המפקד )
זו דעתי.

נערך לאחרונה ע"י Eli0607 בתאריך 24-02-2009 בשעה 16:13.
ישן 24-02-2009, 16:48
  shlomishtern shlomishtern אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Eli0607 שמתחילה ב "דעה אישית לגבי הדיון שהולך פה על המפקד"

הדיכוי עצמו הוא לא שינוי בבחירה החופשית אלא כיוון מפרש הסירה בה אנו מפליגים בהיותנו מסכימים לעוד בחירה שמסודרת עבורנו מתוך פחד מהתוצאה.

במלחמה אנחנו נכנסים למקלט בבחירה חופשית מתוך פחד מהתוצאה האפשרית וכאשר הדבר קורא התקשורת דואגת שהמידע הזה יגיע אלינו.

דתות משתמשות בכלי הפחדה מתוצאה גם כן וככל שהיא מפחידה יותר כך היא נחשבת ליותר חזקה.

אנשים הפועלים נגד דתות כאלו ואחרות משתמשות במונחים היזהרו מנפשותיכם פן ישתפו לכם את המוח וכדומה.

כל פעם מספקים לנו סיבות חדשות לפחד ומלמדים אותנו שיש עוד תקווה.

אבל היא תמיד תישאר תקועה בעתיד כעוד כלי נוסף עשוי יהלומים.
ישן 24-02-2009, 18:18

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי shlomishtern שמתחילה ב "הדיכוי עצמו הוא לא שינוי..."

בנוגע לכל מה שכתבת על הדת אני מסכים איתך במאה אחוז ולכן לא ארחיב על זה יותר מדי, אני רק יוסיף אפילו ואומר שלדעתי הדת נוצרה רק כדי לשלוט בהמון.
הדבר היחיד שאני לא מסכים איתו זה שהבנתי מדבריך שהתכוונת לזה שהפחד שכביכול השלטון מחדיר בציבור הוא פחד שווא, וזה לדעתי לא מדויק ולפעמים נכון להחדיר באנשים פחד מפני משהו שהשלטון מאמין שהוא רע. לדוגמא דיקטטורה, למה כולם פוחדים ממנה? למה כולם כל כך נסחפים אחרי התעמולה של מדינות דמוקרטיות שדיקטטורה זה רע ודמוקרטיה זו הדרך הכי נכונה? תחלס כי זה הוכיח את עצמו, ואני אמנע מלהעלות אין ספור דוגמאות שבהם הדיקטטורה כשלה לגמרי... כלומר אפשר לתת הרבה דוגמאות כאלה של פחד שהשלטון מחדיר בצדק באוכלוסיה.

התייחסת גם לתקווה שכביכול השלטון מחדיר באנשים, תקווה שתמיד תיהיה בעתיד, זה נכון. אבל צריך להבין שתמיד התקווה משתנה כלומר תמיד מבטיחים פתרון לבעיה מסויימת שקיימת באותו הזמן ותמיד צצות בעיות חדשות באוכלוסיה ואיתן גם הבטחות ותקוות חדשות אין מה לעשות עם זה ואין מה לכעוס על זה.. חשוב לזכור שהרבה תקוות כאלה באמת התממשו והרבה דברים שהתחילו את דרכם כהבטחת בחירות לבוחר התממשו.. והרבה גם לא. אבל אין מה לעשות, זה טיבעה וחסרונה של דמוקרטייה...
ישן 24-02-2009, 20:25
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Eli0607 שמתחילה ב "דעה אישית לגבי הדיון שהולך פה על המפקד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli0607
עכשיו בטח הרמתי לך להנחתה איך שאומרים ותוכל להגיד שאני גם "קורבן" של שטיפת מוח מצד הממשלה,

אלי, למה שלא תתן לי להחליט בעצמי על התגובה שאני אגיב לך, הולך?

בוא אני אסביר לך בהבהרה ויותר לעומק את עמדתי.
קודם כל, זה שאני מנהל הקהילה לא אומר שהדיעה שלי היא עליונה ואבסולוטית,
יש הבדל בין התפקיד הניהולי, לבין הבעת הדיעות שלי כגולש פרטי מן המניין בדיונים,
וככזה, אני לא מחשיב את דעותיי בשונה מכל דיעה אחרת, בעד או נגד הנושאים שמוצגים כאן.

מעבר לזה, צנזוס זה באמת כלי טוב וחיוני כדי להיטיב עם כל חברה,
אלא שאסור בתכלית האיסור, לכפות אותו עפ"י חוק ובטח שלא לאיים בעונש מאסר בפועל
כשבמקומות אחרים, מסתפקים בקנס סמלי - דבר שגם הוא לא ממש נאכף.

הזכות להסכים או לסרב להשתתף במפקד, היא זכות יסוד של חופש האדם,
אי אפשר לאיים בהפעלת סנקציות של שליחת אדם למאסר אם יסרב לספר למדינה מה הן ההעדפות מזון שלו,
יש קו שצריך לסמן, שבו האזרחים אומרים לשולטים עליהם - עד כאן, מעבר לכאן אין לכם גישה לחיים שלי.

לצערי הרב, מדברים שאנחנו לומדים וקוראים אני גם יודע מי הם הלוביסטים שלוחצים
על שינוי החוק שיאפשר לחברות פרטיות לעיין במדגם, ובפרטים "החסויים" לצורך ניטור פרסומי ועסקי,
ואני יכול להגיד שגם בארה"ב ובעולם כולו, התאגידים הגדולים מצליחים בהפעלת הלחצים,
ולא רחוק היום (אם הוא טרם הגיע כבר) שבו הפרטים האלה, במקום לשמש אותנו האזרחים, ישמשו גורמים שממש ממש לא חפצים בטובתנו.
ישן 24-02-2009, 20:52

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE=Eli0607] עכשיו בטח..."

אממ... עכשיו אני רואה איפה מתבטאת החולשה שלי בהבעה בכתב... אני רואה שלקחת את כל מה שכתבתי קצת יותר מדי "בכבדות" ממה שאני התכוונתי שזה ישמע... בכל מקרה המשפט הזה נכתב עם חיוך על הפנים שלי והיה בו פן הומוריסטי מסויים שאני רואה שלא הצלחתי להעביר... ( אולי אם הייתי עושה סמיילי בסופו הכל היה מתפרש אחרת ?? )
וגם בכלל כל התגובה נכתבה בנימה הרבה פחות כבידה ממה שזה כנראה נראה..
ואני לא רמזתי אפילו לא לשניה שאתה מחשיב את דבריך כעליונים בגלל היותך מנהל פה או משהו כזה.. דוקא להפך, עברתי פה על הרבה אשכולות בפורום ודוקא התרשמתי מאוד לטובה מהתגובות שלך שאתה באמת מגיב כמו שאמרת כגולש מן המנייין ולא כמנהל ... מאוד מעניין אותי גם מה גרם לך בכלל לחשוב שאני רומז לזה.. אז בכל הקשור לזה באמת שהדבר האחרון שהתכוונתי אליו זה שתבין את מה שרשמתי כביקורת עליך או משהו בסגנון... ובאמת מטריד אותי שלחלוטין לא הצלחתי להעביר את הנימה שבה נכתבה התגובה..

ובנוגע לנושא המדובר, עכשיו הבנתי יותר טוב למה התכוונת ואני מסכים איתך מאה אחוז שהעונש של שלוש חודשי מאסר על אי השתתפות במפקד הוא לא מתקבל על הדעת וגם עונש כלשהו זה באמת דיי שנוי במחלוקת ובעייתי.. וזה שאנשים מסויימים רוצים להפוך את המפקד לנגיש לחברות מסחריות זה כבר סיפור שונה לגמרי שלגביו אין לי מחלוקת איתך, אבל כמו שאמרתי ( במילים אחרות ) אם אנשים מנסים למצוא שימושים נוספים ולא ראויים לתוצאות המפקד זה לא אומר שהמטרה שלשמה המפקד נעשה היא לא ראויה.

נערך לאחרונה ע"י Eli0607 בתאריך 24-02-2009 בשעה 20:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:26

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר