לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2009, 19:14
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "התשובה בגוף השאלה. אם אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
התשובה בגוף השאלה. אם אתה בעצמך אומר שיש חיילים רבים דתיים, ותקיעת השופר/תפילת הדרך מרוממת את רוחם, הרי שיש אינטרס לצבא לבצע טקסים כאלו, כי כך ירוויח לוחמים נחושים יותר.

אמרת- "על הצבא לסמוך על יכולתו בלבד ". יש חיילים שירגישו מסוגלים ליותר כאשר יש להם ציצית למשל, או קראו פרק תהילים.

למה זה מזכיר לי את הלוחמים של הגנרל הכושי המטורף שכונה "גנרל butt-naked" שהרגישו שהם בלתי מנוצחים בקרב כל עוד הם נלחמים עירומים כשלגופם רק נעלי ספורט, פאות של מלכות דראג ותיק נשי מצועצע לשים בו את המחסניות לקלצ'ניקוב?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2009, 19:22
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "דת וצבא האם זה טוב ליהודים?"

אם יש בצבא חיילים דתיים (מדת כזו או אחרת) הצבא, שחייב אותם להתגייס, חייב לספק להם גם צרכי דת - החל באוכל מתאים וכלה בקציני דת שיספקו להם סעד רוחני.

אני בספק אם רמת הלחימה תלוייה בשאלה האם פקיד שמספק שירותי דת חבט בראשם של החיילים בספר קודש טרם הקרב או לא, אבל ברגע שיש לך אנשים שמחזיקים בדת כלשהי, מגיע להם חופש דת.

מצד שני, למי שלא מתעניין בדת או פולחן מהסוג המוצע לו, מגיע גם חופש מדת, וכאן לפעמים הצבא מפשל - מסעות הטפה במסווה של פעילות חינוכית, כרטיס הכניסה החופשי שיש לכל מי שמתחפש לפעיל חב"ד לשטחים צבאיים סגורים, וכפיית פעילות דתית על חיילים דתיים (שאולי הפרשנות שלהם לדתיות שלהם שונה מזו שמנסים לתקוע להם).

ותחת הטמפלר רונצקי אנחנו עדים לתופעות מטרידות הרבה יותר - דחיפת תעמולה כתומה לחיילים במסווה של "יהדות" (כמו כתביו של רב האימים גינצבורג), החדרת תכנים שמכונים "ערכים יהודיים" לקורס קצינים (יש דרך לקבל מזה פטור?), הזמנת רבנים הזויים שירצו בפני החיילים על מצוות הרציחה לפי התורה, הצגת מלחמות ומבצעים כלא פחות ממלחמת דת משיחית, ובל נשכח את הרב של חיל האוויר שהתגאה בפה מלא שהוא הדליף את המבצע האחרון לאיזה אדמו"ר חרדי מפוקפק - על פחות מזה יושבים כרגע במעצר שני עיתונאים בשירות הטלויזיה האיראנית.

ישן 27-01-2009, 19:39
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
ובכל זאת כן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "דת וצבא האם זה טוב ליהודים?"

יש ביטוי בגמרא, במסכת בבא קמא (כ.) שאומר "זה נהנה וזה לא חסר"

או בקיצור, החיילים המאמינים מקבלים חיזוק מהדת ואלו שאינם מאמינים לא נפגעים.

לגבי השאלה הטובה של סמכויות סותרות. גם לזה ההלכה היהודית נותנת מענה.
קיים מושג של "מרא דאתרא" - ז"א רב המקום. שעל פיו ישק דבר בכל הנוגע לסתירות עם רבנים אחרים.
יש הגיון מאחורי זה כמובן שכן רב המקום מכיר את הנפשות הפועלות ויכול לבחור את הדרך המתאימה יותר.

בצה"ל הסמכות הרבנית היחידה היא הרבנות הצבאית.
בראשה עומד קצין בצה"ל (בוגר בה"ד 1) שגם מוסמך לרבנות.
הוא כפוף לפקודות הרמטכ"ל ובין היתר מוטלת עליו המשימה לסייע לחיילים שיש להם בעיה דתית כלשהי עם מילוי פקודות מסויימות.

בשנים האחרונות חלה הדרדרות במעמדה של הרבנות הצבאית הראשית
ולצה"ל חדרו הנחיות של זרמים אחרים (למשל, סידורים של ש"ס בבתי הכנסת הצבאיים. שיעורים של חב"ד וכו')

אני מקווה שהרבצ"ר הנוכחי יתקן גם את זה...
(עוד על אבי רונסקי כאן: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...6%D7%A7% D7%99)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 27-01-2009, 20:17
  Mk.IIb Mk.IIb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
זה נהנה ולי יש חור בראש...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "ובכל זאת כן"

גם אני שייך לדת- אני חילוני מאמין.
לי מפריע לשמוע כל מיני הטפות דתיות. אין לי שום בעיה שהחיילים הדתיים שלי (ולא משנה מאיזו דת הם) יעשו את הטקסים שלהם. בבקשה, מה שעוזר לכם, לכו על זה. אבל בצד, בשקט, במקום שלא יפריע לאף אחד. אני לא רוצה לשמוע תפילה לפני היציאה לקרב. אני לא רוצה לשמוע שופרות. זה מציק לי, מרגיז אותי ומסיח את דעתי. אנא, דתיים יקרים, כמו שאני לא מקריא לכם מבחר ציטטות של ההוגים החביבים עלי -תחסכו ממני את התפילות והטקסים שלכם. תעשו זאת בצנעה בינכם לבין עצמכם.
אני נלחם למען מדינת ישראל. מדינת ישראל היא לא רק יהודים משיחיים. יש גם נוצרים,צ'רקסים, דרוזים ואפילו מוסלמים רחמנא ליצלן. וחלק מהם אפילו משרתים בצבא. ולא לדבר על חילונים כמוני. כשהרב החטיבתי שלי (איזה מין תפקיד זה?!) מכריח אותי לשמוע הרצאה על "ניסי החנוכה" (מילואים אחרונים בצאלים) הוא גורם לי לחשוב שאחד מאיתנו לא בצבא הנכון.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר