לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2009, 22:15
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב ":D חחחח... לא יפה.... :D"

מדבר מנסיון אחינו, אולי איזה 15 בחורות מתוסכלות
עצרו אותי במהלך השנים ברחוב כדי לעזור להן להחנות

חוץ מזה שאחרי אסון גולדה, אנחנו צריכים להפנים
שמדינת ישראל הלחוצה והמסובכת, זה לא מקום לאישה שאולי מחפשת לעשות עוד V
על הרזומה הפרלמנטרי שלה, במיוחד באיזור כזה גברי ועוין של העולם.
אי אפשר להסתכן ולבחור באישה כראש ממשלה, מח של נשים עובד אחרת,
קבלת ההחלטות נעשת אחרת ולא פעם, הן נוטות להכנע ללחץ ולקשיים, להסס במקומות שצריך לקבל החלטה,
ולהמנע מלקבל החלטות קשות (עיין ערך: שתיקת הצופרים) הרבה יותר בקלות מגברים.
ועצם העובדה שהיא לא הצליחה לגבש קואליציה שכבר הייתה קיימת, ונכנעה להליכה לבחירות מראה שאין לה את זה.
מה לעשות... זה לא ג'וב לאישה, לא במדינה הזו ולא באיזור הזה.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 28-01-2009 בשעה 22:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2009, 23:27
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מדבר מנסיון אחינו, אולי איזה..."

אין ג'וב שהוא לא ג'וב לאישה, חוץ מג'וב שמחייב שיהיה גבר בתפקיד הגבר.
לא צריך להיות רמטכ"ל לשעבר בשביל לנהל מדינה.
לא צריך ביצים בשביל לנהל מדינה.
אולי ציפי לבני לא מתאימה כי היא חסרת נסיון, חסרת עשייה מספקת וטובה בציטוטי משפטים, אבל הקביעה שזהו תפקיד לגבר שגוייה בבסיסה וטבועה בסטיגמות שוביניסטיות קונספירטיביות שאומרות שרק גבר יכול וכו'. זה בולשיט אחד גדול. כמו שלא צריך רמטכ"ל לשעבר בתור שר בטחון, אזרח יכול לעשות עבודה לא פחות טובה והוא לא חייב שיהיה לו זמן אוויר במבצעים כאלו או אחרים בעברו.
חבל שדווקא אתה שפתוח לכל הכיוונים מצד אחד אבל מקובע עד כאב מן הצד השני, (וסליחה על הנימה/גישה האישית אבל זה רשום בחתימה שלך) בגלל הטיה פוליטית מדקלם משפטים שהוזרקו לתודעה שלך על ידי עסקנים מכל הרמות, החל בפעילים פשוטים וכלה בעסקנים שהיו שרים/ראשי ממשלות.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 29-01-2009, 09:32
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אין ג'וב שהוא לא ג'וב לאישה,..."

ציטוט:
חבל שדווקא אתה שפתוח לכל הכיוונים מצד אחד אבל מקובע עד כאב מן הצד השני, (וסליחה על הנימה/גישה האישית אבל זה רשום בחתימה שלך)

מה הקשר לחתימה שלי? חיפשתי ולא מצאתי את הפואנטה...

וחוץ מזה, אני לא אומר שתפקיד של מנהיג מדינה לא מתאים לאישה בכלל,
מה שאני כן אומר זה שתפקיד מנהיג מדינה לא מתאים לאישה - בישראל.

זה לא מדינה שבה יש לנו את הפריבילגיה להמליך אישה לראשות ממשלה,
לדעתי זה פשוט לא אחראי - זו מדינה שנמצאת תמיד במצב חירום, במצב מלחמה,
ומה לעשות... אני לא זוכר גנרליות גדולות במלחמות ההיסטוריה האנושית, ונכון לעידן הזה של המדינה
עוד לא בשלו התנאים לראש ממשלה אישה, ראינו את זה בהחלטות של מלחמת יום כיפור
שבה גולדה התעלמה לחלוטין מאזהרותיו הידידותיות של המלך חוסיין, שיצא מגדרו להפגש איתה ולהזהיר אותה.
אני בכנות חושב, שאם היו שם שני גברים באותו חדר, התוצאה היתה שונה - והיינו מגייסים מילואים ומצילים מאות חיי חיילים לכל הפחות.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 29-01-2009 בשעה 10:00.
ישן 29-01-2009, 12:27
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]חבל שדווקא אתה שפתוח..."

התכוונתי לשורה מתחת לכינוי עם שלל התארים שאתה מחזיק בפרש.
נשים היו ייצור נחות עד לפני שנים ספורות בלבד (אם מתייחסים לתולדות האנושות).
היו מעט מאד נשים לוחמות בהסטוריה, אבל היו. חבל שאתה לוקח מחדל של גולדה ומנכס אותו לכל הנשים באשר הן.
אין שום חוק ושום כלל ושום הגדרה האם אשה יכולה או לא יכולה למלא תפקיד כלשהו בישראל.
כל משפטי ההכללה הם תולדה של שוביניסטיות ודעות קדומות.
ישראל אמנם מיוחדת, אבל לא כזו בלתי אפשרית שאף אחד לא יכול לנהל אותה פרט לרמטכלים לשעבר.

john reese

ישן 29-01-2009, 14:16
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "התכוונתי לשורה מתחת לכינוי עם..."

אני מודה שהדברים שובניסטים, מה שלא בהכרח אומר שהם לא נכונים.
נשים בנויות אחרת מגברים, באופן קבלת ההחלטות, באופן בו הן מנהלות דיאלוג ומשא ומתן.

זה יהיה צבוע ויומרני לטעון שנשים נולדו שוות כגברים, כי הן לא.
הטבע ייעד את מאפייני האישה להיות שונים ממאפייני הגבר,
וכל הפוליטיקלי קורקטיות והרצון הטוב לא ישנו את כח הטבע והגנום האנושי,
גבר תמיד ינהל עניינים באופן שונה מאופן שבו אישה תנהל - פסיכולוגיה אנתרופולוגית 101.
זה לא מעיד על כך שאישה תנהל זאת באופן פחות טוב אגב, להיפך;
אני חושב שבמדינה עם נורמאליזציה מובנית לאורך מאות שנים כמו כל אחת ממדינות אירופה הרבות,
הנהגה נשית יכולה להיות מאפיין חיובי. נשים הן בד"כ מאורגנות יותר בחשיבה, יודעות להשתמש
ביותר ראציונאליזציה בכל הנוגע לחלוקת משאבים בחברה, אבל כשזה נוגע לעימותים? אז פה ישנה בעיה.

ציפי לבני מנסה להצטייר ככזו שתרמה משקל כלשהוא בקבלת ההחלטות במערכה בעזה,
שכולנו יודעים שמי שהוביל אותה זה ברק, ואולמרט השכיל הפעם לשתוק ולתת לו לעשות את מה שהוא יודע.

כל מה שציפי עשתה זה לדברר את זה בצורה דיפלומטית - ואכן במלחמה, דוברת לפעמים עדיף על דובר.
אני בהחלט הייתי בוחר בה להיות שרת חוץ בממשלת נתניהו, אם תחפוץ בכך.

גם מדינות מתוחות צבאית כמו ארה"ב סין או רוסיה למשל, לא יכולות להרשות לעצמן הנהגה נשית,
יש יותר מדי סיכון בכך. אישה כמנהיגה בעיתות מלחמה קרה או חמה, או מצב חירום מלחמתי - זה דבר ר-ע.
כולנו זוכרים את ההחלטות הרות האסון של גולדה ב 1973, שלא השכילה להבין כיצד מנהלים מודיעין מלחמתי.
אין מה לעשות, ענייני עימותים, זה עניין לזכרים - אני לא רואה טעם להצטדק ולהיות PC בשביל להשמע נכון, אני מעדיף להשמע אמיתי וריאלי.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 29-01-2009 בשעה 14:26.
ישן 29-01-2009, 14:24
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני מודה שהדברים שובניסטים,..."

הטענה היחידה שאני יכול להסכים לה היא שסטטיסטית בעולם הגברי שאנחנו חיים בו יש מעט מאד נשים שיכולות להתאים לכל תפקיד שגבר יכול למלא. לאורך ההסטוריה יש די מעט מנהיגות, נשות עסקים, נשים לוחמות,שהשיגו תוצאות טובות לפחות כמו גברים מקבילים להן. זה בגלל שקודי החיים נכתבו על ידי גברים, לכן יש מעט מאד נשים שמצליחות להתעלות מעל הפרמטר הגברי הזה. אבל עדיין יש. ציפי לבני בעיני לא. היא לא מנהיגה בשיט, ורק טון הדיבור שלה מסגיר את יכולת הציטוט על פני יכולת הביצוע. אבל לא עליה מדברים. אלא בכלל על נשים, ואני מאמין שיש נשים, לא הרבה, שיכולות לנהל ענינים לפחות כמו גברים אולי אפילו טוב יותר.

john reese

ישן 29-01-2009, 14:05
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
שטויות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אין דבר כזה "מרכז""

נו באמת תאמין לי שבחדרי חדרים ציפי לבני יותר קיצונית מנתניהו אך היא להבדיל ממנו והחבורה ההזויה שלו מפוכחת , מציאותית ויודעת להפריד בין חלומות וורודים כמו שכלכם חולמים פה למציאות.
תכף תשווא לי את "קדימה" ל"מרצ" גם נכון? תעשה לי טובה
אני מכבד את דעתיכם באמת שכן , אבל אני חושש מאוד שתתאכזבו אם לצערי הרב ה"ליכוד" יצלחו בבחירות הקרובות ויעלו לשלטון.
אתם מתייחסים לנתניהו כאיזה מושיע שיתקן את כל העוולות שנגרמו פה ב8 השנים האחרונות. חבל שיש לעם שלנו זיכרון קצר והוא נוטה לדחוק ולמחוק את כל מה שנתניהו גרם לנו בקדנציה הקודמת שלו.
אז בבקשה ממכם צאו מהסרט , תתפכחו מהאשליות ותנמיכו ציפיות . דבר אחד אני יכול להבטיח לכם לאולמרט אתם עוד תתגעגעו..

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 29-01-2009 בשעה 14:09.
ישן 29-01-2009, 14:12
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
להיפך, מי שמוכרת חלומות, שלא לומר הזיות...
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "שטויות"

זו ציפי שלך, שמדברת על נסיגות ו-וויתורים והבאת החמאס עד לחמש דקות מכפר סבא.

מבחינת האג'נדה המדינית שלה, קדימה קרובה מאוד למרצ ("התכנסות", זוכר?)

נתניהו לא יתקן את כל הדברים, מפני שהוא מתעקש להמשיך ולפעול במסגרת השיטה, וכל מי שיפעל במסגרת השיטה לא ישנה דבר. אבל הוא יכול להוביל לדרך חדשה, ולעצור את הדרך ההרסנית של קדימה (גלעד שליט, לבנון 2, עזה 1 ועוד "הצלחות" שכאלה). ממשלת ליכוד-ליברמן-ש"ס עדיפה עשרות מונים על פני כל ממשלה שתקים קדימה (האם לא למדת כלום משלוש השנים האחרונות?)

ולאולמרט נתגעגע רגע אחרי שנתגעגע לברק ורבין...

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 29-01-2009, 19:03
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
גם באלה היה שקט יחסי בהתחשב בנסיבות
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "שלוש שנים של שקט יחסי בכל..."

אולמרט היה ראש ממשלה טוב בהתחשב בנסיבות עם שקט יחסי וצמיחה כלכלית עד לתקופת המשבר.
ושוב בהתחשב בנסיבות. אולמרט כמו בוש הוכפשו על ידי העם לא בגלל שפעלו לא כשורה אלה בגלל
שבמהלך כהונתם נאלצו להתמודד עם מלחמות ומתקפות טרור קשות ומורכבות. כל ראש ממשלה אחר שהייתה נופלת עליו תקופה כזו היה מקבל האשמות והכפשות מהעם כי מה לעשות שעם ישראל מופעל על ידי אמוציות ילדותיות ומניפולציות של התקשורת ורובו המוחלט רואה רק בשחור או לבן ..
ביבי שלכם כיהן בתקופה בין השקטות שהיו לישראל ולא נאלץ להתמודד עם טרור וחזיתות קשות אז כמובן שבישבילכם הוא "מר ביטחוניסט".
אם ביבי שלכם היה מכהן בזמן החטיפה שהובילה למלחמה והיה פועל אותו דבר הייתם מכפישים גם אותו.
צריך להצדיע לאולמרט שהיה חזק , הגיב במהרה והראה לחיזבאללה ולאיסלאם הקיצוני שישראל לא נרתעת משום הסלמה ולא מהססת לחתור למגע ולפגוע בכל מי שמאיים על קיומה.
אבל בגלל אי מוכנות של צה"ל ושחיקה בשטחים מאז האינתיפדה צה"ל לא היה מספיק מוכן הן מבחינת אימונים והן מבחניה לוגיסטית. אבל כמובן מי אשם אצלכם - אולמרט. למי הולכים? לפרצוף שרואים בטלויזיה יותר מדי.

עכשיו במה אולמרט אשם?
אולמרט אשם באי מוכנות של צה"ל ? לא
אולמרט אשם שחיזבאללה ישב על הגדר 6 שנים? לא
אולמרט אשם שברק החליט בשנת 2000 על נסיגה חד צדדית מלבנון? לא (מה שהוא דבר טוב אך ברק עשה זאת באופן חד צדדי תוך התעלמות מוחלטת ממה שקורה בצד השני של הגבול! בלי פיקוח וסגירת עיניים מה שאפשר לחיזבאללה להתחזק ולהתחמש 6 שנים.)
אולמרט אשם שהמשבר הכלכלי נפל בכהונתו? לא
אולמרט אשם שגלעד נחטף ? לא
אולמרט אשם ששרון בחר בהתנתקות מעזה והשיר לו (שלא במכוון ) את הבעיה המורכבת הזו בשם- עזה? לא
אולמרט אשם שארה"ב לחצה על ישראל לקיים בחירות דמוקרטיות ברצועת עזה מה שהוביל לעליית חמאס? לא
מושחת? עשו לי טובה כולם מושחתים יפי נפש שכמותכם.

עכשיו בוא נדבר על ההישגים של אולמרט ו"קדימה":
- תראו לי ראש ממשלה שהיה מגיב ביד קשה ולא מהסס לפתוח במלחמה ובחזית שלמה על "כולה" חטיפה של כמה חיילים ?! לא משנה מה יגידו על ההרתעה שלנו גורמי טרור קיקיונים כי בינם לבין עצמם הם יודעים טוב עכשיו אחרי המכות שקיבלו על עוצמתה של ישראל ויחשבו שבעתיים אם לתקוף את ישראל אחרי שראו את התגובה הקשה שאולמרט לא היסס להגיב ב2006 וב2009.
- אולמרט עשה הכל בשביל להחזיר תחטופים ובזכותו גולדווסר ורגב חזרו הביתה. והוא אפילו הפגין רגשות עזים לכאב ודמע שראה תגופות.
- אולמרט גרם לכך שנסראללה מתחבא בבונקר וחיזבאללה בהפסקת אש איתנו כבר מעל שנתיים וחצי.
- אולמרט דאג לכך שכוח של האו"ם יושב על הגדר ומהווה חיץ (1701).
- אומרט קיים מבצע נרחב נגד בעיית החמאס ב2006 בתגובה לחטיפה ופגע בחמאס פגיעה קשה .
- כנ"ל לעופרת יצוקה שאולמרט דווקא רצה לסיים עם החמאס סופית ורצה לכבוש תרצועה כולה אך לצערו לא כול ה"שלישיה" היו שותפים לדעותיו.
- עד לפני קריסת "להימן ברדרס" ותחילת המשבר המשק הישראלי בתקופת אולמרט נהנה מצמיחה .

אמנם הוא לא מושלם נעשו גם טעויות. אך סך הכל בהתחשב בנסיבות והתקופה המורכבת והטעונה אולמרט פעל כשורה .
זה שהשאירו לו בלגן מקדנציות קודמות וצה"ל לא מוכן וכשיר זה לא אשמתו.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 29-01-2009 בשעה 19:31. סיבה: הוספה של פסיקים ונקודות.
ישן 29-01-2009, 19:36
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אוי, צחי, צחי...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "גם באלה היה שקט יחסי בהתחשב בנסיבות"

כמה שטויות הצלחת לדחוס בהודעה אחת... (תגיד, משלמים טוב ב"קדימה"?)

אולמרט היה ראש ממשלה גרוע, עם או בלי להתחשב בנסיבות. ואם כבר מתחשבים בנסיבות, הוא עשה את כל הטעויות האפשריות.

כן, אולמרט היה חזק, הגיב בצורה מבולבלת, בלי תוכנית מסודרת (למרות שהיתה לו תמיכה גורפת מסביב לעולם, אפילו בעולם הערבי), שלח את צה"ל לדשדש בלבנון, לספוג אבידות מיותרות, בעוד החיזבאללה משתק שליש מהמדינה ויורה מאות קטיושות ליום במשך 34 ימים! ב-1982 צה"ל הגיע תוך 5 ימים לביירות - ב-2006 נדרשו לו שבועות ארוכים כדי לעבור כמה קילומטרים...
אז נכון שאולמרט לא אחראי להזנחה של צה"ל בשנים שקדמו למלחמה - אבל הוא אחראי לכך שלא השתמש במה שכן היה לו בהישג יד (ואם אתה צריך חיזוק לדבריי, אתה מוזמן לעיין בדו"ח ועדת וינוגרד).

אולמרט חביבך נבחר על מצע של "התכנסות", אחרי הכישלון של גירוש גוש קטיף (כן, הגירוש הצליח, אבל לא הצליח לספק את מה שאולמרט וחבריו הבטיחו לנו - שקט, ביטחון, שלום, וגיבוי בינלאומי אם לא יהיה שקט ושלום...). מי שמשקר ומשקר, מתחיל בסוף להאמין לשקרים שלו עצמו...

והפיאסקו נמשך, עם מינויו של עמיר פרץ למשרד הביטחון (תמונת המשקפת המכוסה אומרת הכל על המינוי ה"גאוני"), וכך ישראל הגיעה למצב המזהיר שבו בשתי העמדות הכי חשובות ניצבים אנשים חסרי כישורים וחסרי יכולת, מצב שישראל שילמה עליו מחיר כבד וכואב בשנים שיבואו.
שוב, כן, אולמרט הגיב בכוח על חטיפתם של רגב וגודלווסר - אבל מדוע לא הגיב בכוח דומה על חטיפתו של גלעד שליט, 3 שבועות קודם לכן? להזכירך, שליט עדיין מוחזק בידי החמאס, לא באירן הרחוקה, אלא פה קרוב. לישראל יש את כל האמצעים לשחרר אותו מבלי לשחרר ולו מחבל אחד תמורתו - וגלעד בכל זאת נשאר בידי חמאס. מה שלא הפריע לממשלת אולמרט להמשיך ולספק לרצועת עזה את כל צרכיה, גם אחרי הפיכת החמאס. הנה, השבוע התחדשה הזרמת הכספים לחמאס. חוזרים לשיגרה, וגלעד עדיין בשבי.

בלבנון השקט נמשך כשנה (בקיץ 2007 נורו קטיושות על קרית שמונה). בדרום, ה"הרתעה" הנפלאה שאתה מהלל כל כך נמשכה פחות משבוע. אכן, הישג מרשים.
וזה עוד "הישג" לאולמרט - 2 מלחמות בתוך 3 שנים, ושתי תבוסות צורבות. מדינה מודרנית לא יכולה להרשות לעצמה, כשהיא מתמודדת מול ארגון טרור, לא לנצח בצורה ברורה ומכריעה. כל תוצאה אחרת היא הפסד - אבל פה, שישראל השיגה זה לא הפסד אלא תבוסה: נסראללה כבר לא בבונקר, מאגרי האמל"ח של החיזבאללה שוקמו והורחבו, והארגון נערך בדרום לבנון, היכן שמשקיפי יוניפי"ל אמורים לעצור אותו (בדיוק כמו שעצרו אותו עד 2006...). ובדרום המצב לא יותר טוב: הנהגת חמאס שרדה את המלחמה, ושמרה גם על רוב כוחה הצבאי והרקטי. החמאס, כמו החיזבאללה, ירה עד הרגע האחרון (וקצת אחריו), ונראה שהפעלת הכוח הישראלית לא ממש הרתיעה אותו (הפיגוע ברכב הסיור, ירי הקסאמים המתחדש).
נתניהו כיהן בשלוש השנים השקטות ביותר בעשור וחצי האחרונים - כי הוא הביא למצב הזה. להזכירך, בפברואר-מרץ 1996 השתולל הטרור ברחובות ישראל, ובימיו היו 3 פיגועים ב-3 שנים. האם החמאס והפת"ח שינו את עורם באותן 3 שנים, והפכו לפתע לחובבי ציון? או שמא ההבנה הפשוטה, שהטרור לא ישתלם להם (כפי שהשתלם בימי רבין-פרס ואח"כ בימיו של ברק)? בחייך, לפחותץ תדייק בעובדות.

ולבסוף, השחיתות. נכון, בכנסת לא יושבים צדיקים, והיו גם מושחתים לפניו (לצערנו) - אבל אולמרט חביבך הביא את השחיתות לרמות חסרות תקדים. מעולם לא היה ראש ממשלה שנגדו התנהלו, בתקופת כהונתו, 6 חקירות פליליות(!) - תאר לעצמך שהיה מדובר בנתניהו... הרי התקשורת היתה שוחטת אותו. אבל כנראה שלטובת התקווה שיגרש עוד כמה אלפי יהודים, חקירותיו של אולמרט הוחלקו ונסלחו... הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול למצוא על נתניהו זה הסכסוך שלו עם קבלן ההובלות עמדי (ואתה יכול להיות בטוח שאם היה משהו חמור יותר מכך, הוא כבר היה מופיע בכותרות הראשיות בכל העיתונים ובמהדורות החדשות). אתה מעז להשוות?
ולא מדובר רק בו - הוא אסף סביבו, ב"קדימה", חבורה של נחקרים, חשודים ומורשעים (צחי הנגבי, חיים רמון, אברהם הירשזון, אלה הכוכבים הגדולים - ויש גם חשודים קטנים יותר, כמו דליה איציק, רוחמה אברהם ועוד...). זו חבורת הנכשלים והנחקרים שאתה טוען שעוד נתגעגע אליהם?

ל"זכותו" של אולמרט ייאמר, שהוא הדיח את אהוד ברק מהמקום הראשון במצעד ראשי הממשלה הגרועים ביותר בתולדות המדינה. אין דבר שבו נגע, אין דבר שעשה, שלא טעה, שגה או פישל. לפחות פרק הזמן שבו הוא יכול נזק הולך ומתקצר.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 29-01-2009, 17:31
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב ""יש לוותר, על אף זכותינו על הארץ"."

אין ספק, זהו הנאום החשוב ביותר של ציפי לבני, שיצא לי לשמוע.
וטוב שהיא נאמה אותו. צריך לדעת מה היא באמת חושבת ומה היא מתכוונת לעשות.

היא מדברת כאן על דברים מאד מאד חשובים, אז שימו לב לדבריה טוב טוב.
מהנאום הזה למדתי להעריך אותה יותר, אם כי אני עדיין לא מסכים איתה.

היא אמרה שממטרת העל של המדינה נגזרות החלטותיה.
ועד כמה שניתן להבין מדבריה, היא חושבת שמטרת העל של מדינת ישראל צריכה להיות מקום בטוח ליהודים.
היא גם לא הזכירה את המושג "ערכים יהודיים", אלא "ערכים דמוקרטיים".

וכאן היא טועה.

מטרת העל של המדינה צריכה להיות קודם כל , הגשמת מטרות של העם היהודי,
ולא רק מקום בטוח ליהודים.
המכנה המשותף של כולנו צריך להיות הזהות היהודית-לאומית, ואיך ניתן לפתח אותה, ולהפוך את היהדות לתרבות שניתן להתגאות בה מול כל העולם.

מי כמו ציפי לבני , שעדיין שואף לקיום כדבר ראשון שבא על חשבון הייעוד,
ימצא את עצמו נתקל במכשולים רבים ומשונים כמו הסכמי אוסלו למשל... , ולא יוכל להתקדם הלאה.
בדרך הזו, המדינה תמשיך לקרוס כפי שנעשה בשנים האחרונות.

"באין חזון, ייפרע עם". בלי ייעוד לאומי, אין קיום לאומי.
ובלי ארץ ישראל (ובמיוחד יהודה ושומרון), אין זהות יהודית.

כשנרצה להגשים את הייעוד, נמצא גם את הדרך הנכונה לקיום.

מי שהזהות היהודית שלו חשובה לו מאד, ומחובר ליהודה ושומרון, בחיים לא יסכים ל "שתי מדינות לשני עמים".
הוא לא ימסור שטחים מארץ מולדתו לאיוביו, בשם השלום. הוא פשוט ירצה לנצח אותם.
ככה הוא יתקיים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 29-01-2009, 19:24

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "[QUOTE=לב כל-רואה] מטרת העל..."

עד כמה שאני מבין את זה,
המטרה של העם היהודי היא להביא את אומות העולם לידי אמונה באלוהים והגשמת הערכים היהודיים, באמצעות טיבם של ערכים אלו.
או כפי שקוראים לזה המתפללים בבית הכנסת בתפילת "עלינו לשבח" : "תיקון עולם במלכות ש-די" .

כשתהיה מדינת ישראל מדינה יהודית באמת, ולא 'סתם' מדינה ישראלית ,
היא תשמש דוגמה מוסרית לעולם כולו.

ציפי לבני (ולמעשה, כמעט כל הפוליטיקאים) רחוקה מאד מהכיוון הזה, כיוון שהדגש שלה הוא על קיום.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 29-01-2009, 20:55

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "[QUOTE=לב כל-רואה]עד כמה שאני..."

ההתיישבות של העם היהודי ביהודה ושומרון- הלב של ארץ ישראל,
מסמלת את הצדק שבריבונות של עם בארצו.

אסור למדינה למסור שטחים ששייכים לעם, ליישות אחרת שאינה העם.
לכל יהודי בעולם יש זכויות על הארץ הזו, והנסיגה האחרונה מעזה שנעשתה ללא התחשבות בדעותיהם
של כלל היהודים, ממחישה את חוסר הצדק שעושה מדינת ישראל.

וכפי שאומר הכלל העתיק : "הבא להורגך, השכם להורגו",
לא עושים שלום עם האויב ובטח שלא מוסרים לו שטחים במסגרת הסכמי שלום,
אלא,
מנצחים אותו עוד לפני שהצליח להרוג אותך.

"צדק צדק תרדוף"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:36

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר