לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2009, 15:10
צלמית המשתמש של RACS
  RACS RACS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל RACS
שאלות לגבי טעינה של בטריות קדמיום/מאטל וטעינה סולרית

האם זה יהיה בסדר לטעון בטריות Ni-Mh אם המטען בא עם Ni-Cd ?
אני שואל כי יש יל מטען Ni-Mh שרשום עליו "לטעינה של NI-Mh בלבד" (ואני לא יכול להשתמש במטען הזה , אלא רק במטען של ה ניקל-קדמיום.

שאלה שניה, יש לי מטען שמטעין שני בטריות (קדמיום) באמצעות אנרגיה סולרית . האם אני יוכל לחבר עוד פנל סולרי בטור (להגביר את הוולטג') ולטעון 4 בטריות (במקום 2) ?

האם זה משנה שהבטריות המקוריות הם 300mAh והבטריות שאני רוצה לטעון הם 2400mAh ? (חוצמהזמן) אם אני יחליף את הנגדים לנגדים קטנים יותר זה אמור לשפר את זמן הטעינה.. נכון?

יש לי במעגל דיודה מסוג 1n5819 (מקס' forward current = 1 אמפר) אם אני יחליף אותו זה גם יתרום להורדה של זמן הטעינה נכון?
לאיזה דיודה אתם ממליצים להחליף אותו?

תודה מראש

נערך לאחרונה ע"י RACS בתאריך 31-01-2009 בשעה 15:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2009, 10:58
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RACS שמתחילה ב "שאלות לגבי טעינה של בטריות קדמיום/מאטל וטעינה סולרית"

1. לא מומלץ. תנאי הפסקת הטעינה של NICAD ו NIMH שונים, כך שאם תשאיר את הסוללות במטען, אתה עלול להגיע לטעינת יתר, ונזק לסוללות. אם תדאג תמיד להוציא את הסוללות לאחר פרק זמן קבוע (תלוי בזרם הטעינה), אז אתה יכול להשתמש.
2. בד"כ התא הסולרי טוען את הסוללות דרך מעגל אלקטרוני, שבמקרה שלך מותאם ל 2 סוללות. העלאת המתח למעגל האלקטרוני לא תגרום לו לטעון 4 סוללות (אלא אם תבצע שינוי במעגל).
3. זה משנה לזמן הטעינה. איזה נגדים בדיוק אתה רוצה להחליף? (דרושה סכימה).
4. הדיודה לא קובעת את זרם הטעינה (אלא רק אמורה להעביר את הזרם המתוכנן), כך שהחלפת הדיודה בלבד לא תשנה את הזרם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:42

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר