לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2009, 17:22
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
"חד"ש - כי זה לא טרנדי": או "מי אמר דרור פוייר ולא קיבל?"

עוד פחות משבועיים לבחירות, ונראה לי שהגיע הזמן להצהיר למי אצביע, לנמק את הבחירה ולנסות לשכנע כמה שיותר אנשים. אל תודו לי, באמת, אני רק עושה את חובתי כאזרח, כבעל טור וכפטריוט ישראלי, ואני יודע שאתם הייתם עושים אותו דבר גם בשבילי.

אז אני הולך להצביע חד"ש. ברור שמדובר בדעתי האישית בלבד, שלא מייצגת את מערכת גלובס, וכמו כן אין באמור להלן משום ייעוץ או המלצה לקנייה או למכירה של ניירות ערך ו/או מכשירים פיננסיים נוספים, ו/או מכשירים בכלל. מלבד זאת, המציג אינו רופא, כל העולם במה, ויפה שעה אחת קודם.

עוד פניני חוכמה מהמאמר:

אני מודה שאני לא מתלהב, ואפילו קצת מתנגד לרעיון של לרדת מרמת הגולן. גם זכות השיבה היא לא חלום חיי (אף שאם מדובר ברמה ההצהרתית אז יאללה, אני בעניין), אבל חוץ מזה קשה למצוא משהו בסעיפים הביטחוניים והמדיניים של חד"ש שיפיל שמאלני מהכיסא. גם כאן כדאי להיות כנים. עפו אגבארייה לא יתמנה לראש צוות המשא ומתן וחנא סוויד לא יהיה שר ביטחון. (ההדגשה שלי)

לאלה אולי יש את מלכיאור, ולהם יש אולי את ניצן הורביץ, אבל המוביל הגדול של המהפכה החוקתית הירוקה הוא דב חנין, ויש לו עוד הרבה עבודה לעשות. אם אתה ירוק, קול לחד"ש צריך להיות אופציה מועדפת. שימו לב: הכול קשור. צדק, שוויון, שלום - אי-אפשר להפריד ביניהם.

אני אוהב בחד"ש את זה שהם הכי לא טרנדיים. אפילו שעקרונית אני בעד מעבר של עיתונאים לפוליטיקה, הרי שקציר המפורסמים שמבצעות המפלגות לפני כל בחירות מעידה על ילדותיות ועל התפנקות. מפלגה היא לא פינוק שאתה מפרגן לעצמך בכל פעם שכיוון הרוח משתנה. קצה נפשי בנהייה הילדותית של הבוחר הישראלי. פעם הוא בעד הגמלאים, פעם הוא במרכז, פעם ירוק, פעם אנטי-דתי. הפרעת קשב וריכוז קלאסית. (ההדגשה שלי)

http://www.globes.co.il/news/articl...421491&fid=2307

למי שלא יודע: דרור פוייר הוא ה"רוח הקלילה" של גלובס: מין נהנתן תל אביבי, שאימץ תספורת אפרו+כמה חותמות דרכון מאפריקה כתחפושת ומלהטט בחירטאידאולוגיה.

בתחילה הטור שלו בגלובס זכה לרייטינג נמוך, ומעט טוקבקים, אבל כמה כמה זמן שהוא להיט, ובמיוחד מפני שמדי כמה זמן הוא מקפיד לכתוב טור לא פוליטי שאיכשהו קולע נכון למשהו.

אבל מה שבמיוחד אהבתי, אצל כותב שנון ומתוחכם כמוהו (שלא ממהר ליפול בפח כמו פובליציסטים מבוגרים יותר, שעוד לא הפנימו שבעידן ה WWW קל לעשות מהטור שלהם חוכא ואיטלולא, במידה ויגזימו) זה את השתקפות הניתוק המוחלט של שוכני הבועה (בין אם התל אביבית בת"ז, או התל אביבית ברוח) מהמציאות, וההסחפות למשיחיות מוחלטת.

"אני אוהב בחד"ש את זה שהם הכי לא טרנדיים" - האיש או צבוע, או הוזה, או שלא יוצא מהבית. חד"ש זה טרנד, וטרנד זה חד"ש. למען האמת: אני חושב שהאקדמיה ללשון עברית צריכה להגדיר את המילה "חד"ש" כתחליף העיברי ל"טרנד".

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 31-01-2009 בשעה 17:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2009, 03:17
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""חד"ש - כי זה לא טרנדי": או "מי אמר דרור פוייר ולא קיבל?""

שבוע שעבר באו אלינו(ג"מעה אל עיברייה פיל מדינת אל קודס) וגם השבוע רוצים לבוא לבקר.

קראתי את המצע שלהם,הבנתי שיש לנו עסק עם אידיאליסטים סכיזופרנים אשר לא ניתנים לטיפול קונבנציונאלי.(הלם חשמלי עוד בשימוש?) אנשים,שכל כך מנותקים ממציאות,בעלי חשיבה מעוותת להפליא,עם סינטזה של מזוכיזם ועצלות מחשבתית. בעצם,למה אני מתלונן?הרי זהו הקומוניזם,השמאל הרדיקאלי.
מי שבוחר בחד"ש הוא לא "פלסטינאי",אפילו.הוא גרוע מזה.

ישן 05-02-2009, 15:11
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
איך יכול אדם גם להתנגד לנסיגה מרמת הגולן וגם להצביע חד"ש?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""חד"ש - כי זה לא טרנדי": או "מי אמר דרור פוייר ולא קיבל?""

התשובה היא - הוא משקר. הוא לא מתנגד לירידה מרמה"ג ולא מתנגד לזכות השיבה. הוא פשוט מנסה למכור את חד"ש כאיזה מפלגה סוציאל דמוקרטית במקום המפלגה הערבית הלאומנית שהיא באמת (כולל משרתים יהודים אותנטיים - פעם קראו לזה ד'ימה) - היות ואת מצע המפלגה, הצהרות ראשיה, התנהגותה ומסוכנותה הוא לא יכול לשנות - הוא משנה במקום זאת את דעותיו שלו כדי להחשב "נורמלי" כדי שיוכל למכור את המפלגה לאנשים שהם נורמליים כמו שקרה בבחירות לעיריית הבועה.

הטרנד של חד"ש לא היה מצליח לולא הייתה מערכת הבחירות של המפלגה תרגיל בשיווק שמזכיר מכירת דירת נופש. הרבה רעש ולחץ חברתי שנועדו להסתיר את השקרים,התחייבות ליותר מדי שנים, מעשה המכירה הנכלולי עצמו ובסוף הבכי הבלתי נמנע.

אני לא אתפלא אם חד"ש יקבלו שניים וחצי מנדטים מהיאהוד בבחירות האלה (במקום האחד המסורתי)
ישן 07-02-2009, 14:47

בוודאי שהוא מזוייף!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "יפה - ואני אומר שהבידול הזה הוא מזויף - כדי שהגלולה המרה תחליק ביתר קלות"

אבל הוא פרי נטיה מאוד רחבה של אנשים להאמין כי אי שם מעל לעננים קיימת פסגת גן עדן שמימית שהיא ה "100%" ועל כולנו לשאוף אליה ולשפוט איש את רעיהו בהתם למאמץ שעשינו להגיע לשם.

ישנן הרבה "פסגות" כאלה:

מלחמה מוסרית לחלוטין ללא נפגעים שלא מגיע להם
נישואים מושלמים המבוססים רק על כנות, אהבה טהורה ובלי מחשבות כפירה
אנשים ישרים שלא סרו ימין או שמאל כל חייהם למרות שהיו המון פיתויים

כל ה"פסגות" הנ"ל הן למיטב הבנתי פנטזיה ואמונת הבל, ואינן קיימות במציאות: לא מדובר על מקום לא נגיש, אלא על מקום שאינו קיים.

פוייר, כמו רבים אחרים, טוען באמירה שלו הנ"ל כי קיימת פסגה אידאלית של דו קיום בין יהודים לערבים, וכי הצבעתו לחד"ש הנה מתוך שאיפה להגיע קרוב ככל האפשר אליה. אמונתו ב"לא לרדת מן הרמה" היא משהו ארצי, ומגונה לכן, לחלוטין ובטח ששווה לנטוש אותה לטובת האידיליה. זו אמונה מאוד רווחת אצל אנשים מסוגו, כולל מן השמאל ה"ציוני", המאמינים כי הם נוטשים נקודות אחיזה חשובות (והם מודים שכך הן!) בשל ארציותן המרופשת, מתוך כוונה לעשות לכולנו טוב ולשאוף לאותו גן עדן המתחבא מעל לעננים.

כמובן שאין כזה גן עדן, אבל לך תסביר לדתיים על זוטות כאלה...

ישן 07-02-2009, 00:39
  Galahad Galahad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.05
אני שוקל להצביע חד"ש

למרות שהיה לי די ברור עד עכשיו שאני אצביע מרצ. אבל לפני שאני אעשה את הצעד הנועז הזה שלחתי מייל לחבר הכנסת מוחמד ברכה ועוד חבר כנסת אחד מטעם חד"ש שיענו לי על כמה שאלות בקשר למצע שלהם:

ציטוט:
שלום

שמי ראם, אני בן 23 מראש העין, ואני שוקל להצביע או מרצ או חד"ש. קראתי את המצע שלכם ויש לי כמה נקודות שצריכות הבהרה.

1. אתם מדברים הרבה על דו קיום בין ה"עם היהודי" לעם הערבי, אך לא כתוב בשום מקום במצע שלכם שאתם רואים במדינת ישראל את ארצו של העם היהודי.

2. כתבתם שאתם בעד שוויון זכויות מלא לאוכלוסייה הערבית במדינת ישראל. אך שורה אחרי זה כתבם שאתם נגד שירות לאומי לערבים, ובעד ביטול גיוס חובה לדרוזים. שוויון זכויות מלא אומר שכולם משרתים - חילונים, חרדים, וגם ערבים.

3. מאד מטריד אותי מר ברכה, שאתה כביכול נגד אלימות אך אתה תומך נלהב של ארגונים ואנשים שעסקו באלימות כדרך חיים כגון ג'ורג' חבש. שגם התנגד להסכמי אוסלו. כמו כן מטריד אותי שאתה כביכול בעד דמוקרטיה אך תומך נלהב של סוריה.

ובינינו, החלק האחרון בקשר לפירוק המזרח התיכון מנשק גרעיני, זה רק כדי שישראל תישאר חסרת הגנה והרתעה מול מדינות שיבקשו לחסלה. רק בינינו אבל.

ראם

מקווה שהם יענו :\
ישן 07-02-2009, 12:25
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Galahad שמתחילה ב "אני שוקל להצביע חד"ש"

כדי להבין את חד"ש צריך להבין את שורשיה ההיסטוריים. בתחילה מק"י (שהייתה קודמתה של חד"ש) הייתה מפלגת שמאל עם רוב יהודי ומיעוט ערבי אולם בגלל תמיכתה בקו האנטי ציוני של ברה"מ רוב היהודים פרשו ממנה ונטמעו בשמאל הציוני. רק"ח (שאחר כך תשנה את שמה שוב למק"י) נהפכה למפלגה בעלת רוב ערבי שמובלת ע"י שכבה של אינטלקטואלים יהודיים.

בשנות השבעים הוקמה חד"ש ע"י מק"י כדי לנסות להגדיל את התמיכה בה אולם עם השנים היא נספגה בה וחדלה לפעול כגוף עצמאי (למרות שרשמית מק"י עדיין קיימת). חד"ש עברה תהליך שבו המנהיגות עברה לרוב הערבי שהחל להכניס תכנים לאומניים למפלגה מה שגרם מתח עם האליטה היהודית של המפלגה.

כמובן שלשני הפלגים יש אינטרס לטאטא את המתח מתחת לשטיח, הלאומנים הערבים צריכים את הפסוודו-קומוניזם כדי לבדל את עצמם מהמפלגות הערביות הלאומניות האחרות והאגף הקומוניסטי צריך את הלאומניים הערביים כי אין שום סיכוי שאם מק"י תרוץ לבדה היא תקבל מספיק קולות שיספיקו אפילו לרגל של כסא בכנסת.

ישן 07-02-2009, 17:31

חד"ש דהיום דווקא יכולה להיות מובנת אפילו ללא ידע היסטורי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "כדי להבין את חד"ש צריך להבין..."

ואני מתכוון לתדמית בציבור היהודי הצעיר יחסית, ולא לשום דבר אחר (בסופו של דבר בעיני 95% מהאנשים התדמית של 30 השניות הראשונות הוא מה שיקבע). חד"ש צמחה כ"טרנד" החליפי ל"מיין סטרים" של הבורגנות התל אביבית הצעירה לפני כעשור בערך. באותו זמן כבר היה מיאוס מסויים ממר"צ שנתפסה כמפלגה בורגנית חובבת פוליטיקה וקואליציה, ולא מהפכנית מספיק, או מהפכנית בכלל. זו אותה תופעה שמוכרת בכל מקום בוהמייני: כאשר תמיד ישנם כמה אנשים שצריכים ללכת לא בראש המחנה, אלא במקביל לו ב"טרנד הבא שעוד לא שמעת עליו בכלל".

למי שלא זוכר חד"ש הציבה סלבס בתשדירים שלה כבר לפני לא מעט שנים עם מסר כמו "הרי אתה חד"ש, אז למה לא לצאת מהארון ולהפסיק להצביע מר"צ?" (לא היה סלוגן כזה, אבל זה היה המסר). מהר מאוד, ככל המר"צ נשחקה מהמציאות, חד"ש קלטה אליה את אותם אלה שעשור לפני זה חיזקו את מר"צ הטריה על חשבון העבודה. זו תופעה שלא קשורה למצע או לשינוי מהותי בדעות אותם אנשים, אלא בעיקר סביב התמצבות של חד"ש כמפלגה "לגיטימית" - תהליך, שכמו כל אופנה מוזרה, מקבל תנופה רק אחרי שיש מאסה קריטית של עוברי אורח, וסלבס בעיתון, שמודים שהם הולכים עם הגל הזה. מה שמאפשר לגל השני, והגדול יותר, של "מובילי אופנה בעיני עצמם" לעלות על הגל.

לא ניפול מהרגליים אם בעוד 3-5 שנים הצבעה למפלגה כמו בל"ד - שמייצגת לאומנות "ימנית" פאן ערבית - לא תהיה נדירה בקרב הבורגנים שוכני הדירות השכורות וכמה סלבס שמעטרים את "הפקות המקור" שהערוצים המסחריים התחייבו להפיק...

ישן 09-02-2009, 08:13

בליטא ה"אקטיביסטים" הליטאים התחילו את השואה כבר בבוקר ב 22/6
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "לחם ומלח?חשבתי שזה רק אצלנו..."

ולכן היה קצת קשה ליהודים לחלום חלומות והעובדה כי חלק נכבד מן העיירות, ואף הערים, התרוקנו במהירות מהיהודים שברחו לאן שיכלו, מעידה על כך כאלף עדים. כנחמה של מסכנים היו שאמרו לעצמם "הגרמנים יעשו סדר ויפסיקו את הפוגרום של הליטאים" או "במלחמת העולם הראשונה הגרמנים דווקא היו טובים לנו", אבל למיטב הבנתי אלה היו מחשבות של מצוקה ולא אמונה חופשית אמיתית.

הגברת שעמדה עם לחם ומלח בכניסה לעיירה המסויימת - שבה היו בערך 1500 יהודים שנשארו (זה המספר שנרחצו מאוחר יותר) - הייתה אחת, ולא אחת מהרבה. מצד שני פעם כשישבתי ימים בארכיון יד ושם וקראתי דפי עדות שנכתבו בשנות ה-40 וה-50 והגיעו ליד ושם (כאשר אנשים כתבו מה שבאמת חשבו - כי מי תיאר לעצמו שמשהו מזה יתפרסם או יהיה נגיש - הסתבר לי שהיו כמה וכמה יהודים שכדי להציל עורם היו מוכנים לעשות הכל: רבם מתוך פחד אמיתי, וחלקם הקטן מתוך בוגדנות ותאוות בצע שעבדו יפה מאוד גם בזמן ההוא... היו יהודים שהיו סוכני גסטפו "מורשים", שאפילו הייתה להם רשות ללכת על המדרכה, היו סתם מלשינים או כאלה שתמורת כסף הלכו עם הליטאים לגלות "מלינות" של יהודים: לא היה אף אחד מהם שהגרמנים/ליטאים לא חיסלו אותו בסופו של דבר, אגב... היחידם שניצלו היו כאלה שהתגלגלו "כמו כולם" למחנות וצעדות המוות והצליחו בקומבינות שלהם לשרוד גם שם.

אבל... יהודים רחמנים תמיד, גם כלפי הבוגדים: שנה אחרי המלחמה סבא וסבתא שלי - שעוד היו בליטא אז - הלכו ברחוב וסבתא שלי ראתה יהודיה מעיר אחרת שהייתה מלשינה גדולה ומוכרת של הגסטפו. בזמן ההוא הפירוש של היה מינימום 10 שנים בגולאג: רק על עבודה בשביל הגסטפו (על סיוע לרצח יהודים דווקא לא היו צפויים לעונש חמור). בהתרגשות היא רצתה לעקוב אחריה ולהודיע למשטרה (באותם ימים היה מין משטר צבאי בליטא כי היו הרבה פרטיזנים ליטאים שהתנגדו לסובייטים) אבל סבא שלי אמר לה שתשכח מכל העניין כי המלחמה נגמרה ושאחרי "מה שעברנו" אסור ליהודי לתת יד לפגיעה ביהודי אחר בידי השלטון...

ישן 10-02-2009, 22:38

סבא וסבתא שלי סירבו לערב כסף בעניין השואה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "במשך 30 שנה קיבל ארגון החסד "מאיר בעל הנס" תרומות מגרמניה."

אפילו לא עבור רכוש שאבד ורנטות עבור עבודות (עבור הגרמנים)- שבסופו של דבר הם עשו ולא קיבלו עליהן תשלום.

פעם חשבתי שהם טעו: שיכלו להיות לי סבתא וסבא שלא גרים בדירת עמידר בלי מעלית ושאמא שלי יכלה קצת להנות מימי הנעורים, ולא ללכת להיות מין "נערת חוץ" בקיבוץ.

היום (גם בגלל שבסופו של דבר כולם הסתדרו יפה עם מה שיש להם, אבל גם כי אני רואה תמונה רחבה יותר) אני מאוד גאה בהם על זה. הרבה יותר מאשר כל הישגי צה"ל, מכון וויצמן ומכבי ת,א אני גאה באנשים כמוהם שנשארו בני אדם, בסביבה שבה "גויים" נהיו חיות אחרי הרבה פחות סבל.

ישן 07-02-2009, 17:08
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Galahad שמתחילה ב "ברור שאני ציוני"

רק דבר אחד אני באמת, אבל באמת לא מסוגל להבין
מה לעזעזל אתה מחפש במדינה הזאת??? אתה נהנה להיות פרובוקטור או משהו? ברור לך שלא יקום פה בחיים שלטון קומוניסטי, אם תוכניותיהם של מרץ יוצאו לפועל המדינה שכן תהיה פה לא תכיל יהודים אלה כנתינים חסרי זכויות ומיעוט נרדף את זה אתה יכול להשיג בקלות רבה יותר בהרבה מדינות אחרות - טורקיה לדוגמא, בטח קשה לך שארדואן שם אותך וישראלים אוכלי מצות האפויות עם דם ילדים פלשטינים באותה סלסלה בטוחני אם תפנה אליו במכתב פתוח ותבקש תושבות כי אתה לא יכול לסבול את החיים במדינה שעושקת ערבים תמימים יום ולילה ומבקש מפלט.
אני בטוח שזה יעזור, אם לא תודיע לי נמשיך לחשוב ביחד
ישן 09-02-2009, 00:04
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Galahad שמתחילה ב "זה מצחיק"

זה כי אף אחד לא אוהב אנשים חסרי חוט שדרה,מתפשרים,כביכול.לא לכאן ולא לכאן.לכן בשבילנו אתה שמאלני ובשביל הפלסטינופילים אתה ימני.
שוחחתי מעט עם אנשים אנטי ציוניים מובהקים,בשבילם גם ברק וגם לבני וגם ביבי הם פאשיסטים.כך שלא פלא,שאתה נראה בעיניהם כגזען ופאשיסט(מילה מאד אהובה על כל מני "הומניסטים" וערביי ישראל,והשמאל הקיצוני).

עדיף שתשים פתק לבן,במקום לשחק לידי האוייב.זה,כמובן,אם אתה רואה במנהיגי הערבים אוייב.אם לא,לך על זה,עך בל"ד,על חד"ש ועוד כמה בסגנון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:27

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר