לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 02-02-2009, 20:00
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
אתר הגבורה - הגדרות ותכולה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"

מידע מאתר הגבורה שהופיע באשכול המקורי. כתובת אתר הגבורה - www.gvura.org

תולדות המאבק להקמתה ולקיומה של מדינת ישראל שזורים במעשי גבורה מופלאים. גילויי גבורה אלה, שורשיהם נעוצים בין דפי התנ"ך, בקרבות המכבים, במלחמות היהודים ברומאים, במרד הגטאות ובמאבק המחתרות בתקופה שקדמה להקמת המדינה. בטקס שנערך ב-17 ביולי 1949 הוענק לראשונה "אות גיבור ישראל" ל-12 לוחמים, כמניין שבטי ישראל, בעבור הצטיינותם יוצאת הדופן בשדה הקרב. לימים הונהגה בצה"ל הענקת ציונים לשבח (צל"שים), מטעם הרמטכ"ל, האלופים, מפקדי האוגדות והחטיבות. חוק העיטורים בצבא ההגנה לישראל שנחקק בכנסת בינואר 1970, קבע את שלושת העיטורים הגבוהים ביותר עבור גילויי אומץ וגבורה במהלך לחימה ופעילויות מבצעיות, והם: עיטור הגבורה, עיטור העוז ועיטור המופת, אשר הוענקו לצד הצל"שים. בעקבות חוק העיטורים הוסבו עיטורי "אות גיבור ישראל" והצל"שים השונים לעיטורים שונים עפ"י הוראות החוק. אתר הגבורה מוקדש לסיפורם של גיבורי ישראל מאז קום המדינה. מקור מידע נוסף וחשוב לנוסח העיטורים וצל"ש הרמטכ"ל הוא אתר בעוז רוחם של צה"ל שקישור אליו נמצא הן בדפי האתר והן בדפים הרלוונטיים של הצל"שים. תודה לעיתון "במחנה" שהעמיד לרשותי חומרים על גיבורי ישראל שהתפרסמו במדור "צומת גיבור". עפר דרורי - יוזם ועורך אתר הגבורה offerd@gmail.com

אתר הגבורה מחולק לשני מימדים: התקופה שבה התבצע מעשה הגבורה וסוג העיטור או הצל"ש.

התקופות הקיימות באתר הגבורה הן:

מלחמת העצמאות
- 30.11.1947 - 17.7.1949
בין מלחמת העצמאות לקדש - 18.7.1949 - 28.10.1956
מבצע קדש - 29.10.1956 - 5.11.1956
בין קדש לששת הימים - 6.11.1956 - 4.6.1967
מלחמת ששת הימים - 5.6.1967 - 12.6.1967
בין ששת הימים להתשה - 13.6.1967 - 7.3.1969
מלחמת ההתשה - 8.3.1969 - 7.8.1970
בין ההתשה ליום הכיפורים - 8.8.1970 - 5.10.1973
מלחמת יום הכיפורים - 6.10.1973 - 24.10.1973
בין יום הכיפורים לשלום הגליל - 25.10.1973 - 5.6.1982
מלחמת שלום הגליל - 6.6.1982 - 31.8.1982
בין שלום הגליל לאינתיפאדה - 1.9.1982 - 8.12.1987
תקופת האינתיפאדה - 9.12.1987 - 11.7.2006 (תקופה זו כוללת את האינתיפאדה הראשונה והשנייה - בעתיד יופרדו תקופות אלה)
מלחמת לבנון השנייה - 12.7.2006 - 14.8.2006

מאז מלחמת לבנון השנייה - 15.8.2007 -

סוגי העיטורים הקיימים באתר:
עיטור הגבורה
עיטור העוז
עיטור המופת
צל"ש הרמטכ"ל
צל"ש אלוף
צל"ש מפקד אוגדה
צל"ש מח"ט
צל"ש יחידתי


_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 04-02-2009, 13:15
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
כתבה חדשה על לוחמים עם כמה עיטורים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"

גיבורי ישראל מרובי העיטורים – צדק היסטורי

עפר דרורימטרת כתבה זו להביא לידיעת הציבור את אותם גיבורים מעטים אשר זכו ליותר מעיטור אחד או לעיטור וצל"ש ומעשי גבורתם התעמעם עם השנים שעברו. המאמר מתמקד במקבלי עיטורים מרובים, בעתיד יינתן פרסום לגיבורים אשר זכו ליותר מצל"ש אחד. בראש הרשימה הגיבורים בעלי העיטורים הגבוהים ביותר. [1]


כידוע מדינת ישראל מעניקה שלושה סוגי עיטורים וארבעה סוגי צל"שים לחיילים אשר נמצאו ראויים לעיטורים ולצל"שים. חוק העיטורים [2] שהתקבל בשנת 1970 קובע את הדירוג בין העיטורים והצל"שים השונים. העיטור הגבוה ביותר הוא עיטור הגבורה המוענק ע"י שר הביטחון בהמלצת הרמטכ"ל למעשה גבורה עילאית שנעשה בעת לחימה מול פי האויב תוך חירוף נפש. העיטור השני במעלה הוא עיטור העוז המוענק ע"י הרמטכ"ל על מעשה גבורה שנעשה במילוי תפקיד קרבי תוך חירוף נפש. העיטור השלישי במעלה הוא עיטור המופת המוענק אף הוא ע"י הרמטכ"ל על מעשה שנעשה באומץ לב והוא ראוי לשמש מופת.

בפקודות הצבא (33.0807) מוגדר שציון לשבח יינתן: בשל מעשה או התנהגות שאינם מגיעים כדי הענקת עיטור, ניתן לציין לשבח חייל שהצטייןביחידתו או מחוצה לה, תוך גילוי כושר מנהיגות או יוזמה בפעילות מבצעית או בפעילותאחרת, וכן חייל שהצטיין ביחידתו במשמעת ובהתמדה, בהופעה, בהתנהגות טובה או בכל מעשהאחר הראוי לציון. הפקודה מגדירה ארבעה סוגי צל"שים המוענקים ע"י הרמטכ"ל, אלוף, מפקד אוגדה ומח"ט.

ישנם מעטים שקיבלו יותר מעיטור אחד או יותר מצל"ש אחד. חלקם התפרסמו וחלקם לא, חלק התפרסמו מנסיבות הקרב או האירוע שזכה לפרסום רחב, וחלק נשארו נסתרים בגלל אישיותם הנחבאת אל הכלים ולא זכו להוקרת הציבור. יש ממקבלי העיטורים והצל"שים שנפלו במהלך ביצוע מעשי גבורתם וישנם אחרים שחזרו לחיים מלאים ואף הצטיינו בתחומי עשייה אחרים לחלוטין.

היות ומדובר במורשת ההיסטורית שלנו, ובמורשת הקרב של צה"ל ראוי היה שמקבלי העיטורים והצל"שים יוכרו בציבור ויזכו לכבוד המגיע להם על אחת כמה וכמה אותה קבוצה קטנה אשר זכתה לצל"ש או לעיטור יותר מפעם אחת.

בעלי עיטור הגבורה ועיטור המופת
ראשונים בין כולם הם שניים אשר זכו לעיטור הגבורה וגם לעיטור המופת. היות ומקום המדינה זכו לעיטור הגבורה רק ארבעים חיילים ולעיטור המופת פחות משש מאות חיילים, השילוב של שני עיטורים אלה מעמיד את הזוכים בהם כראשונים בין כולם. השניים הם שלמה ניצני ואביגדור קהלני.

שלמה (מוני) ניצני זכה בעיטור הגבורה בעת מבצע קדש בהיותו סמל בצנחנים. בתיאור המעשה נכתב: בשעת הפעולה במייצרים, במסגרת "מבצע קדש" נפתחה אש חזקה על ה-זחל"ם בו פיקד סמל שלמה ניצני. נהג ה-זחל"ם נהרג מיד. סמל שלמה ניצני לקח את הגה ה-זחל"ם ובאש החזקה נסע קדימה, חילץ מספר פצועים שנפלו מ-זחל"ם שנסע לפניו, העלה את הפצועים ל-זחל"ם וכל זאת תחת אש כבדה של האויב. לאחר מכן הפעיל מספר כלי נשק, שהיו בידי הפצועים, נגד עמדות האויב ושיתק אותן. על-ידי פעולה זאת הציל חיי פצועים, וחיי חיילי יחידתו.

שלמה (מוני) ניצני זכה בעיטור המופת בהיותו מג"ד שריון (גדוד 79) בעת מלחמת יום הכיפורים בה גם נפצע קשה. בתיאור המעשה נכתב: ביום 6 באוקטובר 1973 פיקד סא"ל שלמה ניצני על גדוד-טנקים, בגזרה שמול העיר איסמעיליה. הכוח שבפיקודו ביצע התקפות חוזרות-ונשנות על ראש-הגשר המצרי שבגזרה, ובכך שיבש ובלם את מאמץ-הצליחה המצרי. מספר הנפגעים של הכוח היה רב. סא"ל שלמה ניצני בעצמו שקד לחלץ את נפגעיו, על-אף האש הכבדה של האויב. הוא נפצע קשה תוך כדי קרבות הבלימה. כושר מנהיגותו, עמידתו האיתנה, אומץ-לבו וקור-רוחו נסכו ביטחון בקרב פקודיו וחיזקו את רוחם.אביגדור קהלני שסיפורו ידוע יותר קיבל גם הוא את עיטור הגבורה ואת עיטור המופת.
את עיטור המופת קיבל אביגדור קהלני בהיותו מפקד פלוגת טנקים בעת מלחמת ששת הימים בה גם נפצע קשה. בכתב העיטור נכתב: ביום ה-5 ביוני 1967, פקד סגן אביגדור קהלני על פלוגת טנקים. במהלך הלחימה על מערכי חן-יוניס, רפיח, שיך זווד ואל ג'ירדי הסתער בראש פלוגתו. כאשר נפגע הטנק שלו בפגיעה ישירה, החליף טנק והמשיך בלחימה. בהמשך הקרב על מערך אל ג'ירדי נפגע ונפצע אנושות.

במלחמת יום הכיפורים קיבל אביגדור קהלני את אות הגבורה בהיותו מג"ד שריון (גדוד 77). בכתב העיטור נכתב: סא"ל אביגדור קהלני פיקד על גדוד-טנקים בקרבות מלחמת יום הכיפורים ברמת-הגולן. במשך 4 ימי-הבלימה, עד 9 אוק' 1973, פעל בגזרת קונטרה והר חרמונית. ב-9 אוק' 1973 גדל מספר המפקדים והטנקים שנפגעו ברמת-הגולן, וחלק מהעמדות נכבשו על-ידי האויב הסורי, שהגיע למרחק של עשרות מטרים בלבד מכוחותינו. סא"ל אביגדור קהלני נשלח מאזור אחר של הגזרה עם קומץ טנקים, להחליף יחידה אשר נלחמה כל הלילה ונאלצה למלא תחמושת ולהתארגן מחדש. הוא מונה למפקד הגזרה, והוטל עליו לפקד על שארית הטנקים שנותרו באזור. סא"ל קהלני נע בראש הכוח, כשהוא נתקל ב-4 טנקים סוריים, ממרחק של כמה עשרות מטרים, והשמידם. אז ארגן את כל הטנקים שנשארו בגזרה ואשר היו שייכים ליחידות שונות וזאת תוך לחץ רצוף והתקדמות כוח סורי בעדיפות מכרעת. סא"ל קהלני, בכושר מנהיגותו ואישיותו, נתן דוגמה אישית לחייליו, שהיו על סף שבירה. הוא הסתער ראשון, עם עוד אחד מהמפקדים הכפופים לו, על האויב הסורי. הכוח כולו נע אחריו והצליח לכבוש מחדש את העמדות הסוריות השולטות, שהוו עמדות-מפתח לגזרה כולה. לאחר כיבושן של עמדות הירי מחדש - הושמד הכוח הסורי, שמנה עשרות טנקים, וההתקפה האחרונה על רמת הגולן נשברה. במעשיו אלה מנע את פריצת החזית בגזרה הצפונית של רמת-הגולן. סא"ל קהלני גילה מנהיגות מופלאה וגבורה אישית בקרב קשה ומסובך, אשר תוצאותיו שינו את פני המערכה ברמת-הגולן.

>>>>>>>>>>>>>> לכתבה המלאה

אם ימצאו חוסרים או טעויות אשמח לתיקון, תשומת לבכם שמדובר בכתבה רק על בעלי יותר מעיטור אחד או עיטור וצל"ש. בעלי כמה צל"שים יטופלו בכתבה נפרדת.[1] עשיתי מאמצים רבים לאתר את כלל מרובי העיטורים, אם קיים חוסר הוא בשוגג ואשמח לקבל תיקונים לרשימה כדי לפרסמה באתר הגבורה.


[2] נוסח חוק העיטורים, ראה אתר הגבורה http://www.gvura.org/?l=he&a=4072
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 20-02-2009, 13:59
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עופר שלום, סגן יצחק זיני קיבל..."

תודה, לגבי זיני אני צריך נקודת אחיזה, אולי יש לך דרך לקשר אתו, רק על בסיס ידיעה אישית אני לא מכניס צלשים חדשים (מקווה שאתה מבין). אולי דרך אחרים, זה חשוב.

לגבי קליין בזמנו בדקתי את העניין ולמיטב המידע שקבלתי לא היה צל"ש נוסף, גם כאן אם אקבל מידע נוסף שיאמת את העניין בודאי שאשמח.
תודה ושבת שלום

עריכה: מצאתי כבר בקשת מידע על יצחק זיני באשכול אחר שטרם נענתה,אולי מישהו ירים את הכפפה ?
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com


נערך לאחרונה ע"י offerd בתאריך 20-02-2009 בשעה 14:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 21-02-2009, 20:36
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יצחק זיני היה מ"מ 5 בגדוד 51,..."

הטקסט מאתר יזכור:
ציטוט:
בחודש אוגוסט 2001, באירועי "גאות ושפל", קיבל רועי צל"ש על פעילות שתכנן היטב בהר עיבל, שכעבור מספר שנים הפכה לתורת לחימה חשובה הנלמדת ביחידה. בריאיון שהעניק לעיתונות התבטא: "צריך מבנה אישיות שיודע להתמודד עם הסבלנות, עם אורך הרוח, קור הרוח, וגם אחרי שנהרגים מחבלים יש לעשות בדיוק מה שעושים באימונים, לא מתבלבלים, לא מתרגשים יותר מדי, יציאה, פתיחה באש, הסתערות".

הארוע היה מארב של אגוז שרועי פיקד עליו בעליה להר עיבל שהצליח להשמיד חוליה ואח"כ פגיעה גם במחבלים שבאו לאסוף את הגופות. בגלל שהצלחה כזו הייתה אז, יחסית, נדירה, דובר צה"ל הפך את האורע לחגיגת תיקשורת עם שיחרור של סירטונים וראיונות של רועי לתקשורת המודפסת וטלוויזיה.
אני זוכר איזשהו טקס אך אני לא בטוח שזה היה צל"ש, אולי "רק" תעודת הערכה מפקמ"ז. אני אנסה לברר.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 21-02-2009, 21:40
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מפקד כנף, למשל, הוא המפקד..."

גם קצין שלישות ראשי או מפקד רפואה פצ"ן הם מפקדי כמה יחידות לוחמות ומליכים אותן לקרב...
יש אפילו "קרביים יותר" וקרובים יותר לתפקידים אלוף פיקוד, מאו"ג ומח"ט שלא זכאים להעניק עיטורים: רמ"ט פיקוד, מפק"ד הנדסה פיקוד, מתאם סיוע (ארטילרי) פיקודי וכו'.
ממש ממש לא בסדר
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 26-07-2009, 17:53
  אחוול אחוול אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.06.08
הודעות: 179
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "גם קצין שלישות ראשי או מפקד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
האם רל"א הוא מאו"ג?
האם מפקד בח"א הוא מאו"ג?
האם מפקד כנף הוא מח"ט?
האם סמב"ס הוא מח"ט?
מאחר והתשובה לכל הנ"ל היא: לא. גם התשובה לכל שאלותיך זהה.


ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
גם לחיל חימוש יש בסיסים שמפקדם הוא אל"ם או תא"ל, גם לחיל השלישות. האם לדעתך גם להם צריך להקנות את הזכות לחלק צל"ש מאו"ג או מח"ט?
האם לא הבנת איזו סוג פעולה היא שמזכה בצל"ש?ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
גם קצין שלישות ראשי או מפקד רפואה פצ"ן הם מפקדי כמה יחידות לוחמות ומליכים אותן לקרב...
יש אפילו "קרביים יותר" וקרובים יותר לתפקידים אלוף פיקוד, מאו"ג ומח"ט שלא זכאים להעניק עיטורים: רמ"ט פיקוד, מפק"ד הנדסה פיקוד, מתאם סיוע (ארטילרי) פיקודי וכו'.
ממש ממש לא בסדר


מתנצל על ההתפרצות לדיון אבל האשכול כבר הוקפץ ולא על ידי .
באשר לנושא (יוסיפון החתימה שלך כרגע בלטה לי לעיניים) ,
ראה מה אומרת פ"מ 33.0807 עיטורים, ציונים לשבח ואותות הערכה לעניין הסמכות להענקה :
" 1.ציון לשבח יכול להעניק אחד מהקצינים המפורטים להלן:

א.ראש המטה הכללי.

ב.ראש אגף במטה הכללי, מפקד פיקוד, מפקד זרוע, מפקד גיס.

ג.קצין חיל ראשי, מפקד אוגדה, מפקד חטיבה או מפקד מפקדה מקבילה."


ועוד :
" 1.המלצה להעניק עיטור או ציון לשבח לחייל הנמנה עם יחידה שאינה כפופה פיקודית לאלוף, תועבר לוועדה הפיקודית של הפיקוד שבמרחבו חונה היחידה. העתק של המלצת הוועדה יועבר למפקד היחידה שבה מוצב החייל (אם המפקד הממליץ אינו מפקד היחידה שבה מוצב החייל), ולגבי ציונים לשבח של יחידה - למפקד היחידה הממונה עליה."

ועוד טיפה :
" 1.מצאה הוועדה הפיקודית, כי המעשה המתואר בהמלצה להעניק עיטור או ציון לשבח לחייל הנמנה עם יחידה שאינה כפופה לאלוף מגיע, כדי הענקת ציון לשבח על ידי האלוף, על ידי מפקד האוגדה או מקביל לו או על ידי מפקד חטיבה או מקביל לו - תעביר את ההמלצה, לפי העניין."

לפי הבנתי את הנאמר אפילו לקצין חינוך ראשי יש את הסמכות להענקת צל"ש וכנ"ל לאלה שהזכרת בתפקידים מקבילים לחטיבה\אוגדה\פיקוד .
למח"א\מח"י בהחלט יש זכות כי הם מפקדי זרוע .

כל הכתוב נלקח מהאתר הרישמי של דובר צה"ל תחת " מידע ושירותים-פקודות מטכ"ל " :

http://dover.idf.il/IDF/pkuda/330807.doc
_____________________________________
Assumption is The Mother of All Fuckups

Kill Them All, Let God Sort Them Out


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #32  
ישן 22-02-2009, 14:40
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
כעקרון התשובה היא כן
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "שאלה: צל"שים בחיל האוויר"

נחמיה שלום

לצערי התשובה שקבלת לא מדוייקת. אף שהצל"ש נקרא צל"ש מפקד אוגדה, או צל"ש אלוף וכו' הוא ניתן להענקה לא רק ע"י בעל התפקיד שבשמו הצל"ש אלא גם ע"י המקביל לו בדרגה.
יש לו מעט צל"שים שהוענקו ע"י מפקד בסיס בחיל הים וערכם הוא כמו צל"ש מפקד אוגדה. אתה מוזמן להציץ בצל"שים של מלחמת לבנון השנייה באתר הגבורה ולמוצא כמה צל"שים כאלה.
בנוסף יש צל"ש ממלחמת יום כיפור שהוענק ע"י קצין תחזוקה ראשי (שדרגתו תא"ל) והוא צל"ש כזה. הקובע הוא הדרגה ולא שם התפקיד.
גם בחיל האוויר יש צלשים של מפקדי בסיסים ואני עובד על קבלתם כבר זמן רב , אני מקווה שגם אוכל לפרסמם בעתיד.
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #36  
ישן 23-02-2009, 12:55
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון מאתר הגבורה - 23.2.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343324_t.jpg]
נקישת המוות

מתוך: "כולם רוצים להיות גדולים" מנחם תלמי

סיפור הגבורה של נתן אלבז שקיבל את עיטור המופת. מתוך: "כולם רוצים להיות גדולים" בעריכת שלמה טנאי וחזי לופבן, הוצאת ידידים, 1970


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343323_t.jpg]
"אני עדיין זוכר שהוא לחש לי באוזן: 'תמיר, תעזור לי' "

במחנה - מוסף חיל הרפואה, יוני 2008

סיפור צל"ש האלוף של תמיר אלמקייס במלחמת לבנון השנייה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343322_t.jpg]
אבא גנוב

במחנה, ינואר 2009 רינת אבינור

כתבה על משפחת גפני ומידע על הצל"ש של האב ג'ף גפני


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343321_t.jpg]
רחוב לזכרו של נתן אלבזרחוב ע"ש נתן אלבז בפתח תקווה, צילמה רחלי רוגל


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343320_t.jpg]
קרב חאן ארנבה בעיני אומנית ההנצחה רחלי רוגלמדברי רחלי על היצירה: חאן ארינבה, רמת הגולן 12 אוקטובר 1973, שתיים לפנות בוקר. 13 חיילי פלוגת חה"ן של חטיבת הצנחנים נהרגו מפגיעת אר.פי.גי בזחל"ם חומרי החבלה עליו נסעו. ואיך הגעתי לעסוק בנושא? כשבוע לפני מבצע "עופרת יצוקה" סיירה בתי החיילת ברמת הגולן וצפתה על עמק הבכא וחאן ארינבה. בצרוף מקרים קבלתי באותו יום מצגת של עוזי טאובר בנושא. חפשתי תמונה של חאן ארינבה בגוגל, ובין התמונות הופיעה תמונתו של בני לינדר. את בני אני "מכירה" מלוח הזכרון ביד לבנים ברחובות שם אני מנחה קבוצות תלמידים. (התלמידים קוראים "דפי יזכור" על חללי בית ספרם ומניחים פרחים ליד שמם בלוח הזכרון) כיוון שבני היה מגדל פרחים מיודפת, בררתי אם עמי שידלוביצקי, מנהל סניף החברה להגנת הטבע ברחובות, שעסק בפרחים מכיר אותו. הסתבר שלא רק שעבדו יחד, אלא שעמי היה בחאן ארינבה כשהזחל"ם התפוצץ. בזחל"ם היה גם חברו הטוב של עמי, אבי רמון. כולם בעסקי פרחים. המפה המנויילנת ששימשה את עמי בחאן ארנבה ב 1973 שימשה בסיס לעבודה. מתוך הספר "נתיבים ‏ בשדה" שיצא לזכרם הבאתי חלק מההספד שנשא המ"פ מרדכי כהן קדמון "הראשון שהבאנו למנוחת עולם, בני מיודפת, היה מגדל פרחים והאחרון שבהם, אבינועם, היה מגדל ומסדר פרחים. יש בכך אולי סמל לדמותו ולאופיו של החייל הישראלי" עצוב, והחיים ממשיכים הערת העורך: בקרב חאן ארנבה קיבלו מספר לוחמים צל"שים ועיטורים. פרטים בכתבה.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343319_t.jpg]
"ארבע שניות לנצח"

רחלי רוגל

יצירת אומנות של רחלי רוגל על שלושה חיילים שהקריבו נפשם למען חבריהם. נתן אלבז, עובד לדיז'נסקי ורועי קליין


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343318_t.jpg]
"ארבע שניות לנצח" - רימונים לזכרם של נופלים

ידיעות רחובות 17.10.2008 שולה פרומר

כתבה על יצירת אומנות של רחלי רוגל שנקראת "ארבע שניות לנצח" המביאה את סיפורם של נתן אלבז, עובד לידז'ינסקי ורועי קליין.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343317_t.jpg]
14.12.50-צל"ש לעודד אברבנאל

מרחב אווירי אבינעם מיסניקוב

סיפור עיטור המופת של הטייס עודד אברבנאל


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343316_t.jpg]
1.9.55-צל"ש לסרן אהרון יואלי

מרחב אווירי אבינעם מיסניקוב

סיפור עיטור העוז של הטייס אהרון יואלי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343315_t.jpg]
צל"ש לנופל בקרב

בטאון חיל האוויר אריה ברנע

סיפור צל"ש הרמטכ"ל של הטייס גד סמוק


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343314_t.jpg]
7.10.73-צל"ש לרס"ן גד סמוק ז"ל

מרחב אווירי אבינעם מיסניקוב

סיפור צל"ש הרמטכ"ל של הטייס גד סמוק


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343313_t.jpg]
30.10.56 צל"ש לסמל משה בוקעי

מרחב אווירי אבינעם מיסניקוב

סיפור עיטור העוז של משה בוקעי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343312_t.jpg]
18.10.57 צל"ש מח"א לרב"ט אברהם פרלס ולטר"ש חיים זילברמן

מרחב אווירי אבינעם מיסניקוב

סיפור צל"ש מח"א של אברהם פרלס וחיים זילברמן


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343311_t.jpg]
20-21.2.67 אות המופת לצוות מסוק צירעה

אבינעם מיסניקוב

סיפור עיטור המופת של חיים נווה, נחמיה דגן ואשר אתרוג


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343310_t.jpg]
11.10.73-אות המופת לסרן יעקב ביצור ז"ל

אבינעם מיסניקוב

סיפור עיטור המופת של הטייס יעקב ביצור ז"ל


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343309_t.jpg]
14.10.1973-אות המופת לסרן נפתלי מיימון ולסגן יצחק רז

מרחב אווירי אבינעם מיסניקוב

סיפור עיטור המופת של נפתלי מיימון ויצחק רז


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343308_t.jpg]
השבח להם - סיפורי הקרבה וגבורה

מטכ"ל, קצין חינוך ראשי, משרד הבטחון ההוצאה לאור, 1969 מרדכי נאור

סיפורם של 23 סיפורי גבורה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343307_t.jpg]
7.10.73- עיטור העוז לרס"נ אהוד חנקין ולסרן שאול לוי ז"ל

אבינעם מיסניקוב

סיפור עיטור העוז של אהוד חנקין ושאול לוי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343306_t.jpg]
7.6.67-עיטור העוז לסרן אמנון גלעד

האתר מרחב אווירי אבינעם מיסניקוב

סיור עיטור העוז של אמנון גלעד


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.gvura.org/images/he/343305_t.jpg]
אות גיבור ישראל לאויראי צבי (צ'יבי) זיבל ז"ל

אתר מרחב אווירי אבינעם מיסניקוב

סיפור עיטור הגבורה של צבי זיבל_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #47  
ישן 03-05-2009, 17:30
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "שים לב שכל הצל"שים על פעילות אווירית הם מח"א ומעלה..."

לא מדוייק
הצלשים של אל"מ ב' ושל רמי טרגר לא מוכרים בח"א כצלש מח"א.
יתכן שדוקא הם ניתנו ע"י דרג נמוך יותר (בירור מהיום)

זו קריאה לאנשי הפורום המכירים את שני הסיפורים לתת מידע מתי ניתנו (אל"מ ב') וע"י מי (בשניהם).
שים לב גם בכתבות שני צלשים אלה מוזכרים כצלשים ללא פירוט.

לצערי הרבה עיתונאים מציינים צל"ש במשמעות השפה ולאו דוקא כצל"ש כמשמעותו בחוק העיטורים.
ואשמח כפי שקשתי לתאריכי הפרסום ושמות הכותבים
תודה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #59  
ישן 11-05-2009, 11:03
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון 11.5.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/8/7/343387_t.jpg]
רס"ן אליהו מרקתיאור המעשה (נוסח לא רשמי): רס"ן אליהו מרק שימש כמפקד כוח בקומנדו הימי במלחמת יום הכיפורים. במהלך המלחמה פיקד על שני מבצעים במפרץ סואץ. מבצע "מגבית 10" ו"מגבית 11". במהלך שני המבצעים חדר כוח של הקומנדו הימי לנמל ע'רדקה המצרי והטביע ספינות של חיל הים המצרי. על פעולתו בשני מבצעים אלה אשר השיגו את מטרתם זכה לצל"ש אלוף, צל"ש מפקד חיל הים.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/8/6/343386_t.jpg]
לא חשבנו שאנחנו סופרמנים, פשוט רצינו להגן על המדינה

אתר הגבורה, במחנה 13.3.09 טל זגרבה

סיפור עיטור העוז של סמג"ד הצנחנים יעקב חסדאי במלחמת ששת הימים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/8/5/343385_t.jpg]
המחבלים לא הבחינו בנו. הם הלכו ברגוע, כמו מילואמניקים באפטר

אתר הגבורה, במחנה 20.3.09 טל זגרבה

סיפור צל"ש האלוף של מ"פ הצנחנים אלון מדנס במבצע חומת מגן (שנת 2002)


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/8/4/343384_t.jpg]
הגנרל מהאו"ם התקשר בכבודו ובעצמו לדיין כדי להתלונן עלי

אתר הגבורה, במחנה 10.4.09 טל זגרבה

סיפור צל"ש האלוף (מפקד חיל האוויר) של יעקב אברהמי בשנת 1952.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/8/3/343383_t.jpg]
מול סירות הגומי שלנו התייצב טורפדו מצרי. הבנו שאנחנו בברוך

אתר הגבורה, במחנה 8.5.09 טל זגרבה

סיפור צל"ש האלוף (מפקד חיל הים) של קצין הקומנדו הימי אליהו מרק במלחמת יום הכיפורים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/8/2/343382_t.jpg]
יריתי על הטנקים כמו במטווח ברווזים. מפקד הגיס היה מבסוט

אתר הגבורה, במחנה 8.3.09 טל זגרבה

סיפור צל"ש מפקד האוגדה של מג"ד הטנקים (גדוד 75) זיו הלוי במלחמת שלום הגליל.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/8/1/343381_t.jpg]
החזקתי את המחבל וחיכיתי לפיצוץ. רציתי רק לסיים עם זה

אתר הגבורה, במחנה 3.4.09 טל זגרבה

סיפור צל"ש האלוף של מ"פ גולני ניתאי עוקשי לאחר מלחמת לבנון השנייה.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/8/0/343380_t.jpg]
לא היתה לי ברירה: קפצתי אל תוך הסברס כשכולי בוער

אתר הגבורה, במחנה 27.3.09 טל זגרבה

סיפור עיטור המופת של מ"פ הטנקים עמוס כץ במלחמת ששת הימים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/7/9/343379_t.jpg]
הצל"ש של שמואל שלו

בטאון ח"א אפריל 2009

סיפור הצל"ש של שמואל שלו לאחר מלחמת יום הכיפורים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/7/8/343378_t.jpg]
תומ"ת דוד

בטאון ח"א ברק אטקין

סיפור עיטור המופת של איש הנ"מ דוד ברירו במלחמת יום הכיפורים

אל"מ שמואל שלוהנני לציין לשבח את:- אלוף משנה שלו שמואל על גילוי אומץ לב, תושיה ודבקות במשימה להלן תיאור המעשה: ביום 20 באפריל 1974 הבחין אל"מ שמואל שלו בעמוד עשן שחור מיתמר מהצד המזרחי של הבסיס. כאשר הגיע למקום ראה כי פרצה דליקה במתקן וכי מטוס אפוף להבות חונה בכניסה למתקן. הוא נכנס לתוך העשן הסמיך כדי לבדוק אם יש נפגעים והובהר לו, כי המטוס הבוער חמוש בפצצות ועלול להתפוצץ בכל רגע ולגרום בכך נזקים כבדים למטוסים אחרים שחנו בקרבת מקום. הוא הזעיק צוות כבאים ובסיועם הצליח להתגבר על הדלקה. במעשה זה גילה אל"מ שמואל שלו אומץ לב, תושייה ודבקות במשימה. בנימין פלד, אלוף מפקד חיל האוויר אוקטובר 1975


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/7/6/343376_t.gif]
סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - אפריל 2009סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - אפריל 2009


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/7/5/343375_t.jpg]
אחים לחרב

ביבשה גליון 6 יוני 2008 כתב: דניאל אדלסון, צילום: הדס בן שוש

מחוברים לצפון בטבור, מכירים כל שיח בר בגזרה, דבקים במשימה בכל מחיר ומסתערים באומץ לב. לוחמי הגדוד הדרוזי חרב מצליחים לשמור על חוד הלהב המבצעי עם רזומה של הצטיינות יחידתית במלחמת לבנון השנייה וחיילים מצטיינים רבים. מה עומד מאחורי המסורת של הצלחת הגדוד שהוא בעצם משפחה גדולה? גדוד חרב זכה בצל"ש אלוף פיקוד צפון על לחימתו במלחמת לבנון השנייה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/7/4/343374_t.jpg]
יאיר רחלי מנהל דו-קיום עם המוות

הארץ 30.4.09 יוסי מלמן

הוא נפצע קשה במלחמת השחרור, קיבל - בטעות, לדעתו - את אות הגבורה, השתתף במאות מבצעי ריגול, כתב ספרים, ועכשיו, בן 80, סבור יאיר רחלי שהפילוסוף הצרפתי מונטן הטעה אותו . יאיר רחלי בעל עיטור הגבורה ממלחמת העצמאות


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/7/3/343373_t.jpg]
רוקמת השכול

ביבשה, חוברת 9, אפריל 2009 כתב: רועי כספי, צילום: איתי כהן

בקולאז’ים של חאקי, אריגים צבעוניים וכפתורי זהות רוקמת רחלי רוגל סיפורים בלשיים על חללי צה”ל; על גיבורים שקפצו על רימון, נעדרים ללא קבר ועל משפחות השבויים. “המוות המוחלט והסופי הוא כשאף אחד לא זוכר שהיית”, היא אומרת


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/7/2/343372_t.jpg]
המשימה החשאית של אנשי השריון שנשכחה

NRG , 27.4.09 עמית גולדנברג

רבים ממפקדי צה"ל במלחמת ששת הימים לא היו מודעים למשימה המיוחדת: בלב י-ם המפורזת הוסתרה יחידת טנקים שנערכה לכיבוש העיר . מפקד פלוגת הטנקים סרן רפאל ישעיה זכה בעיטור המופת על חלקו בקרב.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/7/1/343371_t.jpg]
הצל"ש לקצין מגולני, הפרחים לחדר הלידה

YNET, 27.4.09 חגי עינב

ארבעה ילדים נולדו בשש השנים האחרונות לרב-סרן יאיר פלאי, ובשלוש מארבע הלידות, נקרא לחדר הלידה הישר מפעילות מבצעית. ובעוד יאיר נלחם בכל החזיתות ואף זכה לצל"ש, אשתו חווה אינה מתלוננת על העומס שבגידול הילדים כמעט לבדה: "זו הנתינה שלנו למדינת ישראל"


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/7/0/343370_t.jpg]
מפקד חדש ליחידה הגדולה בצה"ל

ידיעות אחרונות, 23.4.09 יוסי יהושוע

מידע מועט על צל"ש הרמטכ"ל של תא"ל נ.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/6/9/343369_t.jpg]
קצין הסיירת שהפך למומחה בניהול מו"מ

ידיעות אחרונות, 23 באפריל 2009 יוסי יהושוע

אל"מ (מיל) ליאור לוטן זכה בצל"ש על המבצע לחילוץ נחשון וקסמן. כשעזב את היחידה פיקד על מחלקת השבויים והנעדרים באמ"ן ועל יחידת המו"מ המטכ"לית. "אין מתאים ממנו לתפקיד", אומרים בצה"ל.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/6/8/343368_t.jpg]
רב"ט יעקב אברהמיתיאור המעשה (נוסח לא רשמי): רב"ט יעקב אברהמי הצטרף כנוסע לטיסה במטוס "מוסקיטו" בתאריך 28 באפריל 1952. זמן קצר לפני נחיתת המטוס בשדה התעופה חצור איבד המטוס גובה, פגע בעץ ובעמוד חשמל והתרסק אל הקרקע. עפ"י ההנחיות חילץ עצמו רב"ט יעקב אברהמי מהמטוס הבוער. בהיותו מחוץ למטוס ראה יעקב אברהמי כי הטייס סרן משה אשל (סולימני) נשאר קשור בתא הטייס העולה באש. רב"ט יעקב אברהמי חזר לתא הטייס וחילץ את הטייס ממושבו ומהמטוס. שניות לאחר מכן התפוצץ המטוס ועלה באש. על פעולתו זו זכה רב"ט יעקב אברהמי בצל"ש אלוף, צל"ש מפקד חיל האוויר.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/6/7/343367_t.jpg]
צל"ש אלוף לצוות הפריצה של יחידת דובדבן

עפר דרורי

מידע על טקס צל"ש הלאוף לצוות הפריצה של דובדבן שהתקיים בתאריך ב-5 באפריל 2009.אתר הגבורה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #60  
ישן 28-05-2009, 09:39
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון מאתר הגבורה, כולל צל"שים חדשים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"

חג שמח
עפר[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/8/343408_t.jpg]
כך הדלקנו את הרמה

ידיעות אחרונות 22.05.2009 אורי משגב

סיפור הצל"ש של האזרחים: דב כהן (דומבה), מנחם ארנון (מנחמקה) ומשה ברונשטיין שזכו בצל"ש הרמטכ"ל על חלקם בחריש מול הסורים תחת אש בשנות השישים.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/7/343407_t.jpg]
תיאור ההתקלות של ידידיה גפן ז"ל מתוך האתר לזכרומצורף תיאור ההתקלות של ידידיה גפן ז"ל מתוך האתר לזכרו. ידידיה גפן ז"ל קיבל אתמול את צל"ש האלוף גין פעולתו אז בלבנון


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/6/343406_t.jpg]
טסנו מעל המחבלים בכלום גובה.טרטרנו להם בראש כמו צרצרים

אתר הגבורה, במחנה 28.5.09 טל זגרבה

סיפור צל"ש האלוף של הטייסים רסן יואש ואל"מ ישראל בן חיים בשנת 1990


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/5/343405_t.jpg]
סמ"ר ידידיה גפן ז"לסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): סמ"ר ידידיה גפן ז"ל שימש כחובש במחלקת הפלחו"ד בחטיבת גבעתי. בעת פתיחת ציר בדרך למוצב בלבנון עלתה המחלקה על מטען וכתוצאה מכך תשעה חיילים נפגעו, ביניהם סמל המחלקה ומפקד הכוח. ידידיה החל בטיפול בנפגעים, וזמן קצר לאחר מכן התחיל חיזבאללה לירות פגזי מרגמה לעבר הכוחות שהגיעו לשם - מה שהקשה על מלאכת החילוץ. שבעה חיילים נוספים נפגעו מהפגזים, אולם החילוץ נמשך, בסופו של דבר, ידידיה נהרג במהלך הטיפול מאחד הפגזים. הוא תפקד תוך גילוי אומץ לב והקרבה אישית, ובחר שלא לתפוס מחסה אלא להמשיך לטפל בחבריו. זו התנהגות ראויה לציון, בזכותה הצליח להציל חיים.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/4/343404_t.jpg]
לאחר כמעט עשור - הוריו של חייל הרוג קיבלו צל"ש בשמו

דובר צה"ל, 26.5.09 ירדן וינטר

מפקד פיקוד הדרום העניק צל"ש להוריו של סמ"ר ידידיה גפן ז"ל, חובש פלוגתי שנהרג בלבנון בשנת 2000. מפקד פלוגתו דאז שחזר את נסיבות נפילתו מעל בימת האירוע. באירוע הצדיעו האלוף גלנט, הקחצ"ר ומח"ט גבעתי לפצועי החטיבה מאז הקמתה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/3/343403_t.jpg]
הייתי ממוקד במטרה לא עניין אותי כלום

עפר דרורי

סיפור צל"ש המח"ט של תותחן הטנק עמוס בן אור, ראיון ממאי 2009.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/2/343402_t.jpg]
מי שיחרר את ירושלים

הארץ, 22 במאי 2009 יוסף לנגוצקי וצביק'ה דהב

מכתב של יוסף לנגוצקי וצביק'ה דבה בעניין שחרור ירושלים יוסף לנגוצקי בעל עיטור המופת במלמחת ששת הימים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/1/343401_t.jpg]
עד היום אני זוכר את המבטים של אלה שהרגתי פנים אל פנים

אתר הגבורה, במחנה 22.5.2009 טל זגרבה

סיפור עיטור המופת של מפקד הסיירת הירושלמית יוסף לנגוצקי במלחמת ששת הימים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/0/343400_t.jpg]
צל"ש יחידתי - צוות מ"פ פל' ז' גדוד 74 חטיבה 188תאריך: 1 בפברואר 1970 צל"ש: מח"ט פרטים: הנני לציין לשבח את צוות מ"פ מפלוגה ז' מגדוד 74 בפיקודו של סרן רונן אהוד ובהרכב: רב"ט פישר ישראל - נהג טר"ש אפרתי משה - טען טר"ש בן אור עמוס - תותחן על תותחנות מעולה ודבקות במטרה. להלן תיאור המעשה: ביום 1 בפברואר 1970 בקרב אש עם הצבא הסורי באזור מוצב צידא, השמיד הצוות בפיקודו של סרן רונן טנק סורי בטווח 2000 מטר ושני בונקרים בטון בטווח 1800 מטר. על מעשה זה הוענק לו צל"ש מפקד חטיבה.

סרן אהוד רונןהנני לציין לשבח את צוות מ"פ מפלוגה ז' מגדוד 74 בפיקודו של סרן רונן אהוד ובהרכב: רב"ט פישר ישראל - נהג טר"ש אפרתי משה - טען טר"ש בן אור עמוס - תותחן על תותחנות מעולה ודבקות במטרה. להלן תיאור המעשה: ביום 1 בפברואר 1970 בקרב אש עם הצבא הסורי באזור מוצב צידא, השמיד הצוות בפיקודו של סרן רונן טנק סורי בטווח 2000 מטר ושני בונקרים בטון בטווח 1800 מטר. על מעשה זה הוענק לו צל"ש מפקד חטיבה.

רב"ט ישראל פישרהנני לציין לשבח את צוות מ"פ מפלוגה ז' מגדוד 74 בפיקודו של סרן רונן אהוד ובהרכב: רב"ט פישר ישראל - נהג טר"ש אפרתי משה - טען טר"ש בן אור עמוס - תותחן על תותחנות מעולה ודבקות במטרה. להלן תיאור המעשה: ביום 1 בפברואר 1970 בקרב אש עם הצבא הסורי באזור מוצב צידא, השמיד הצוות בפיקודו של סרן רונן טנק סורי בטווח 2000 מטר ושני בונקרים בטון בטווח 1800 מטר. על מעשה זה הוענק לו צל"ש מפקד חטיבה.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/9/9/343399_t.jpg]
טר"ש עמוס בן אורהנני לציין לשבח את צוות מ"פ מפלוגה ז' מגדוד 74 בפיקודו של סרן רונן אהוד ובהרכב: רב"ט פישר ישראל - נהג טר"ש אפרתי משה - טען טר"ש בן אור עמוס - תותחן על תותחנות מעולה ודבקות במטרה. להלן תיאור המעשה: ביום 1 בפברואר 1970 בקרב אש עם הצבא הסורי באזור מוצב צידא, השמיד הצוות בפיקודו של סרן רונן טנק סורי בטווח 2000 מטר ושני בונקרים בטון בטווח 1800 מטר. על מעשה זה הוענק לו צל"ש מפקד חטיבה.

טר"ש משה אפרתיהנני לציין לשבח את צוות מ"פ מפלוגה ז' מגדוד 74 בפיקודו של סרן רונן אהוד ובהרכב: רב"ט פישר ישראל - נהג טר"ש אפרתי משה - טען טר"ש בן אור עמוס - תותחן על תותחנות מעולה ודבקות במטרה. להלן תיאור המעשה: ביום 1 בפברואר 1970 בקרב אש עם הצבא הסורי באזור מוצב צידא, השמיד הצוות בפיקודו של סרן רונן טנק סורי בטווח 2000 מטר ושני בונקרים בטון בטווח 1800 מטר. על מעשה זה הוענק לו צל"ש מפקד חטיבה.

סמ"ר יעקב ביטוןסיפור המעשה: סמ"ר יעקב ביטון שימש כלוחם בצוות המוביל של סיירת גולני במבצע "שימוע נוסף" למיגור קיני המחבלים בעיר טול כרם. במהלך התקדמות היחידה בסמטאות מחנה הפליטים, חדר מחבל לתוך כוח הסיירת. סמ"ר יעקב שהבחין בחדירת המחבל, הבין את חומרת הסכנה הכרוכה בירי בין חבריו, זינק לעבר המחבל ונטרל אותו בקרב פנים אל פנים. במעשה זה הפגין סמ"ר ביטון יעקב רעות, אומץ לב ונחישות ראוים לציון. על מעשה זה הוענק לו צל"ש מפקד החטיבה. אל"מ משה תמיר מפקד חטיבת גולני חשון תשס"ב אוקטובר 2002


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/9/4/343394_t.jpg]
שאול נווט קרב

בטאון חיל האוויר, אפריל 1988 נקדימון

סיפור חייו של שאול לוי ז"ל בעל עיטור העוז ממלחמת יום הכיפורים

אל"מ ב.תיאור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך טיסה מבצעית שימש אל"מ ב. כטייס מטוס הוקאיי. במהלך הטיסה חזרה לבסיס דיווח הבקר על עשן בתא הנוסעים. המטוס נותר עם מערכת הידראולית אחת פועלת במרחק של 40 מייל מהחוף בתוך הים. המטוס החל מאבד גובה והטלטל בחוזקה. על אף הכשלים הטכניים הצליח אל"מ ב. להנחית את המטוס בשלום תוך שהוא מציל את הצוות ואת המטוס היקר. על מעשיו אלה זכה בצל"ש. לא נמסר מידע על מהות הצל"ש.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/9/2/343392_t.jpg]
תחנת בקרה מעופפת

בטאון חיל האויר, יולי 1989 דפי ויטלה

סיפור הצלת מטוס ההוק-איי וצוותו וצל"ש לטייסו אל"מ ב.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/9/1/343391_t.jpg]
טסתי נמוך כדי להפחיד אותם

בטאון חיל האוויר, 1990 עודד גלוברמן
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/9/0/343390_t.jpg]
רס"ן יואשתיאור המעשה (נוסח לא רשמי): בחודש יוני 1990 שימש רס"ן יואש טייס מטוס תצפית מסוג עגור. אל"מ ישראל בן חיים ורס"ן יואש הוזנקו עם מטוסם מסוג דורניר לעבר מטרה חשודה הנעה בים לכיוון חוף ניצנים. במהלך הטיסה זיהו הטייסים את סירת המחבלים, כיונו כוחות אליה וספקו התראה לכוחות שונים כדי שיגיעו לחוף וימנע פיגוע קשה במתרחצים הרבים ששהו בחוף. פעולתם בכיוון הכוחות השונים, קרקע, אוויר וים סייעה בסיכול הפיגוע ובהצלת חיי אדם רבים. על פעולתם זו זכו בצל"ש מפקד חיל האוויר.

אל"מ ישראל בן חייםתיאור המעשה (נוסח לא רשמי): בחודש יוני 1990 שימש אל"מ ישראל בן חיים טייס מטוס תצפית מסוג עגור. אל"מ ישראל בן חיים ורס"ן יואש הוזנקו עם מטוסם מסוג דורניר לעבר מטרה חשודה הנעה בים לכיוון חוף ניצנים. במהלך הטיסה זיהו הטייסים את סירת המחבלים, כיונו כוחות אליה וספקו התראה לכוחות שונים כדי שיגיעו לחוף וימנע פיגוע קשה במתרחצים הרבים ששהו בחוף. פעולתם בכיוון הכוחות השונים, קרקע, אוויר וים סייעה בסיכול הפיגוע ובהצלת חיי אדם רבים. על פעולתם זו זכו בצל"ש מפקד חיל האוויר.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/8/8/343388_t.jpg]
כבר חשבתי לירות לעצמי כדור בראש, רק לגמור עם הכאב

אתר הגבורה, במחנה 15.5.09 טל זגרבה

סיפור צל"ש המח"ט של הצנחן ערן פרי במלחמת לבנון השנייהאתר הגבורה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #61  
ישן 11-06-2009, 14:59
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון נוסף - 11.6.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/7/343417_t.jpg]
בזכות הארנק עם התמונה של אשתי, הקליע לא נכנס לי ללב

אתץר הגבורה, במחנה 12.6.09 עפר דרורי

סיפור צל"ש האלוף של קצין השריון ג'קי אבן במבצע קדש.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/6/343416_t.jpg]
רופא תחת אש

הארץ, 5.6.09 אורי דרומי

פרופ' שמואל סגל, רופא וחוקר מוביל בתחום פוריות הגבר, בעל עיטור המופת, 1939-2009


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/5/343415_t.jpg]
המחבל ירה ואני חשבתי: 'אלוהים, בבקשה תן לי לצאת מהבית הזה'

אתר הגבורה, במחנה 5.6.2009 טל זגרבה

סיפור צל"ש האלוף של סגן מפקד פלוגת החוד בגדוד נחשון בשנת 2002


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/4/343414_t.jpg]
סגן רועי יבלוצ'ניקסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): בתאריך 19 ביוני 2002 שימש סגן רועי יבלוצ'ניק כסגן מפקד פלוגת החוד בגדוד נחשון. הכוח של מ"פ הפלחוד רס"ן שלומי כהן ז"ל נתקל במחבלים והכוח של סגן יבלוצ'ניק הוקפץ ככוח חילוץ. כוח החילוץ בפיקודו של סגן יבלוצ'ניק הסתער לעבר המבנה ממנו נפתחה האש על כוח המ"פ. על אף שנפגע מרימון ומאש המחבל שהיה במקום הצליח כוח החילוץ להרוג את המחבל. על מעשה זה הוענק לו צל"ש האלוף.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/3/343413_t.gif]
סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - מאי 2009סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - מאי 2009


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/2/343412_t.jpg]
רס"ן דוד פרומרעל גילוי יוזמה, תושיה, אומץ לב ודבקות במשימה תיאור המעשה: הנ"ל ביצע משימה מסוכנת וקשה והתמיד בביצועה על אף סכנות, תקלות וקשיים. על מעשה זה הוענק לו : צל"ש הרמטכ"ל אב תשי"ט אוגוסט 1959, חיים לסקוב, רב אלוף, ראש המטה הכללי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/1/343411_t.jpg]
תמונות של נתן אלבז

עפר דרורי

לאחר פניות רבות שהיו אלי באיתור תמונות של נתן אלבז ז"ל מצורפות 5 תמונות שלו שהצלחתי לאתר ממקורות שונים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/0/343410_t.jpg]
כך חי וכך מת טוראי נתן אלבז

אתר הגבורה, במחנה 10.3.1964 משה נתן

מי היה נתן אלבז שהציל את חבריו ממוות כשכיסה בגופו רימון משוחרר נצרה. ומה הובילו ל-4 שניות הגבורה שלו


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/0/9/343409_t.jpg]
יהודה קן-דרור: בג'יפ אל המוות

אתר הגבורה, במחנה 5/5/1964

הסיפור המלא של חייו ומותו של טוראי יהודה קן-דרור שביצע במיתלה את אחד ממעשי הגבורה האמיצים ביותר בתולדות צה"לאתר הגבורה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #63  
ישן 08-07-2009, 12:52
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון נוסף 8.7.09 וסיפורים חדשים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/5/343425_t.jpg]
חשבתי לעצמי שאם כבר אמות - לפחות זה יהיה בסטייל

אתר הגבורה, במחנה 3.7.09 טל זגרבה

שמחה מעוז (האוס) הצטרף מיוזמתו לחבורת הפיקוד של אריאל שרון במלחמת יום הכיפורים - על אף שהיה קצין מטה, ועוד בדרגת אל"ם. הוא קיבל את עיטור המופת על סיועו בארגון הכוחות תחת אש כבדה.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/4/343424_t.jpg]
לא הסכמתי שהסורים ישפילו אותנו ככה. החלטתי לפעול

אתר הגבורה, במחנה 26.6.09 טלי זגרבה

סא"ל (מיל') מיכאל גולן (גרינברג) קיבל את עיטור העוז על האומץ שהפגין בעת שאבטח עם יחידתו כלי צמ"ה בגבול הצפון בשנת 1962: כשהסורים פתחו באש, הנהג נמלט - והוא היה היחיד שהתנדב להפעיל את הכלי במקומו


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/3/343423_t.jpg]
עד היום יש לי בעין שמאל חתיכה קטנה של טנק מרכבה

אתר הגבורה, במחנה 19.6.09 טל זגרבה

סיפור צל"ש האלוף של קצין השריון מרדכי עציון ממוצב דלעת בלבנון בשנת 1997


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/2/343422_t.jpg]
סא"ל משה (צ'יקו) תמירתאור המעשה (נוסח לא רשמי): סא"ל משה (צ'יקו) תמיר קיבל צל"ש אלוף על שרותו כמפקד יחידת אגוז בין השנים 1997-1999


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/1/343421_t.jpg]
מהשבי ועד הצל"ש: זכרונות מהמלחמה

YNET , 23.4.07 רענן בן צור

שלום חלא היה חייל מילואים צעיר במלחמת יום הכיפורים. רק היום, 33 שנים אחרי, הוא מספר לראשונה על שעבר עליו במלחמה. על חוסר האונים במוצב שהופגז, על הבריחה מהמצרים, החברים שנפלו, על השבי והשיבה הביתה. זיכרון מהמלחמה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/0/343420_t.jpg]
סיפור מקרה נפילתו של סמ"ר יוסף יוסי טלבי ז"ל בתאריך 19.6.2002

משה טלבי, אבא של יוסי טלבי ז"ל

תקציר ארוע הקרב בו נפל סמ"ר יוסי טלבי ז"ל ורס"ן שלומי כהן ז"ל בקרב עם מחבלים בבית בקלקיליה.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/9/343419_t.jpg]
האגו של המפציצים בעיראק עדיין בשחקים

הארץ 12.6.2009 אנשיל פפר

שנים אחרי הפצצת הכור, טוען מפקד המבצע כי ראש אמ"ן עמוס ידלין, חתך אותו בדרך למשימה כדי להיות ראשון המפציצים בתקיפה. זהו סיפר ההפצצה על הכור בעיראק בו קיבל מפקד המשימה הטייס זאב רז את צל"ש הרמטכ"ל.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/1/8/343418_t.jpg]
"הוא היה החצי השני שלי"

YNET , 20.6.02 אלי סניור

כך מספרת רונית, אחותו התאומה של רס"ן שלומי כהן, שנהרג בקלקיליה. על סמ"ר יוסף טלבי מספרים חבריו שהוא "תמיד חייך ואהב לעזור"אתר הגבורה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #64  
ישן 26-07-2009, 16:01
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון מאתר הגבורה - 26.7.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/3/8/343438_t.jpg]
סמל שמואל ווייס ז"לסיפור המעשה: במהלך הלחימה במחנה הפליטים בג'נין, שימש סמל ווייס ז"ל כחובש במחלקת הסיור, בפלוגה המסייעת של גדוד 51. במהלך האירועים שהתרחשו בתאריך 8 לאפריל 2002, נפגע שמואל בעת שניסה לחלץ את חברו מתניה רבינסון ז"ל אשר נילכד בסימטה צרה מאוד שאליה נורתה אש מדוייקת ע"י צלפים, וזאת על אף הסיכון האישי הרב שהיה כרוך בכך ואף שהוזהר ע"י מפקדיו לבל יכנס לשטח האש. למרות זאת ומתוך מסירות לחבריו ולתפקידו, ניכנס שמואל לשטח האש בכדי לחלץ את חברו נפגע ונהרג. שמואל גילה מקצועיות, נחישות ודבקות במשימה תוך הפגנת אומץ לב ורצון עז להציל חיי אדם. על מעשה זה הוענק לו צל"ש מפקד האוגדה תא"ל אברהם מזרחי מפקד האוגדה תמוז תשס"ב יוני 2002

סגן נחמיה יעקובססיפור המעשה: סגן נחמיה יעקובס שימש מפקד צוות בפלוגת העורב של החטיבה, במהלך מבצע "רוח סתיו" במחנה הפליטים ג'נין. במהלך התקדמות הפלוגה במחנה הפליטים, נפגע סמל יעקב אבני ז"ל מירי צלפים. סגן נחמיה יעקובס פיקד על חילוצו תחת אש אויב כבדה, בקור רוח וביעילות. במעשיו אלו הפגין סגן נחמיה יעקובס קור רוח, מקצועיות ומנהיגות ראויים לציון. על מעשה זה הוענק לו צל"ש מפקד החטיבה אל"מ משה תמיר מפקד חטיבת גולני אוקטובר 2002

סגן יצחק זיניסיפור המעשה: סגן יצחק זיני שימש מפקד מחלקת הסיור של גדוד הבוקעים הראשון, בעת הלחימה במחנה הפליטים ג'נין במבצע חומת מגן. במהלך הקרבות נפגע סמ"ר גד עזרא ז"ל. סגן זיני הוביל את פינוי הפצועים תחת אש צלפים בנחישות תוך מתן דוגמא אישית ותוך לקיחת סיכון אישי. באירוע נוסף באותו הקרב, בו נהרגו שניים מחייליו, רס"ל מתניה ראבינסאן ז"ל וסמל שמואל וייס ז"ל, נחלץ סגן זיני לפינוי הפצועים תחת אש אויב. בפעולתו זו מנע פגיעה נוספת בחייליו. על אף ששימש בתפקידו תקופה קצרה, סגן זיני גילה תושייה ומנהיגות והוביל את מחלקתו להשגת משימתה למרות ריבוי הנפגעים ונוכח התנגדות אויב עזה. בהתנהגותו בקרב גילה סגן זיני תושייה, מנהיגות ודבקות במשימה ראויים לציון. על מעשה זה הוענק לו צל"ש אלוף הפיקוד אלוף בני גנץ אלוף פיקוד הצפון אפריל 2004


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/3/5/343435_t.jpg]
בכל פעם שאלתי את עצמי: למה אני חוזר למקום הארור הזה?

אתר הגבורה, במחנה 24.7.09 טל זגרבה

אל"ם (מיל') שרון שילה קיבל את צל"ש מפקד חיל האוויר על הובלת מבצע לחילוץ פצועים במהלך הקרבות בבינת ג'בל במלחמת לבנון השנייה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/3/4/343434_t.jpg]
לזכרו של פרופ' שמואל סגל ז"ל

מתוך: דבשת, עיתון הסטודנטים של הפקולטה למדעי הבריאות או

לזכרו של פרופ' שמואל סגל ז"ל בעל עיטור המופת ממלחמת ששת הימים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/3/3/343433_t.jpg]
חלוץ לפני ה' ולפני העם

אתר הגבורה, "שבת בשבתו", פרשת מטות מסעי תשס"ט - 18.7.2009, גליו הרב אורי דסברג

לדמותו של רס"ן רועי קליין ז"ל בעל עיטור העוז ממלחמת לבנון השנייה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/3/2/343432_t.jpg]
"אני לא מאמין בקושי רגשי. ברגע שיש לחימה אין דבר כזה. כשנסיים להילחם, יהיה זמן לדיבורים ולבכי"

אתר הגבורה, במחנה 10.7.09

סגן אנטון סיומין, שחזר לרצועה לאחר שנפצע על מנת להחליף מ"מ פצוע מגדוד 890, מאמין רק בלהמשיך קדימה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/3/1/343431_t.jpg]
לבנון, TAKE 2

אתר הגבורה, במחנה 17.7.09 נעמי נידם

לפני שלוש שנים הצטרף כתב "במחנה" לצוות טנק אקראי שעשה את דרכו לעיירה הלבנונית מרכאבה. ימים ספורים מאוחר יותר, מפקד הפלוגה ששהה בטנק, סרן שי ברנשטיין, נהרג, והצוות התפזר - חייל אחד המשיך לקרב בסלוקי, השניים האחרים טיפלו בפצועים. ביוזמת "במחנה" נפגשו חברי צוות הטנק, נעם בר, אמרי אגסי וחן שופר, לשיחה משותפת על החברים שנפלו, על הביקורת הציבורית שהגיעה לאחריה ועל המראות שחוזרים אליהם מדי פעם, במנות קטנות


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/3/0/343430_t.jpg]
דמעות של גיבור

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 19.7.09 יוסי יהושוע

זו מלחמתו השנייה: שירן אמסילי בעל צל"ש הרמטכ"ל ממלחמת לבנון השנייה סובל מהלם קרב


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/9/343429_t.jpg]
מהמחלקה שלי יצאו רק שלושה חיילים ללא פגע. אני אחד מהם

אתר הגבורה, במחנה 17.7.09 טל זגרבה

סיפור לחימתו של איש גולני פרוספר אטיאס שקיבל את צל"ש הרמטכ"ל על חלקו בקרב על החרמון במלחמת יום הכיפורים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/8/343428_t.gif]
סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - יוני 2009סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - יוני 2009


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/7/343427_t.jpg]
הם דפקו על הפילבוקס טילים בכזאת כמות מטורפת, שהוא פשוט נזל

אתר הגבורה, במחנה 12.7.09 טל זגרבה

קצין הצנחנים, סרן (מיל') אלעד יעקובסון, המשיך לפקד על חייליו בעת התקפה כבדה של חיזבאללה ב-2005 - אף על פי שנפצע. על תפקודו קיבל את צל"ש מפקד עוצבת הגליל


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://69.73.159.248/images/gvura/he/2/6/343426_t.jpg]
כתבה עם טייס מסוק במלחמת לבנון השנייה 2006כתבה בערוץ 2 עם טייס מסוק במלחמת לבנון השנייה 2006אתר הגבורה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #65  
ישן 28-07-2009, 14:22
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
באתר הגבורה מעל 500 כתבות וכן בקשה אישית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"

שלום לכולם

רק היום שמתי לב בדרך מקרה כי באתר הגבורה נחצה קוו של 500 כתבות. כתבות אלה כוללות סיפורי גבורה, כתבות מעיתונים ומאמצעי תקשורת אחרים.
לעיון בכתבות השונות
http://www.gvura.org/?l=he&c=1002

באתר גם מידע על ספרים שעיסוקם המרכזי הוא צל"שים ועיטורים
http://www.gvura.org/?l=he&c=19766

אשמח לקבל השלמות מידע לקטגוריה זו

וכמו תמיד גם כתבות גבורה על ארוע הקשור לצל"ש שקרה לכם או הייתם עדים לו יתקבל בברכה.
ניתן לשלוח כתבה ישירות דרך האתר - יש קישור בפינה הימנית עליונה והשמאלית עליונה (הוספת כתבה...) או לשלוח אלי קובץ וורד בדוא"ל - מופיע בראש האתר

תודה
עפר דרורי
עורך אתר הגבורה
www.gvura.org
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #73  
ישן 05-08-2009, 14:54
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
כתבה חדשה על נשים חיילות שקיבלו צל"ש בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"

אף שצה"ל הוא צבא גברי ברובו ועיקר לחימתו נעשית ע"י גברים זכו מספר חיילות מצומצם בצל"שים ואחת אף בעיטור בגין פעולתן. מתוך כ-1700 צל"שים ועיטורים שאותרו עד כה על ידי ונמצאים באתר הגבורה (www.gvura.org) שמונה מתוכם הוענקו לנשים. אסתר ארדיטי בורנשטיין זכתה בעיטור המופת על שחילצה טייס מתוך מטוס בוער שהתרסק בשנת 1955. בצל"ש הרמטכ"ל זכו דינה בן יהודה (זלץ) ואסנת זהיר, שתיהן בגין טיפול מסור במשפחות חללים ונפגעים של יחידות בסיני במלחמת יום הכיפורים. בצל"ש אלוף זכו רוז'י להר זינגר, אורית טאפט, מאיה קופשטיין ז"ל וד"ר מרינה קמינסקי. רוז'י להר זינגר וד"ר מרינה קמינסקי בגין פעולתן תחת אש בקרב. אורית טאפט ומאיה קופשטיין ז"ל בגין פעולתן בחילוץ פצועים מפיגוע מחבלים. בצל"ש מפקד אוגדה זכתה רבקה יצחק על תפקודה כקצינת שלישות עורפית באוגדה במלחמת יוה"כ.

לכתבה במלואה
http://www.global-report.com/drori/?l=he&a=342612
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #84  
ישן 26-08-2009, 16:15
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
תעלומה שנפתרה - לך סטרונג...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"

בינואר 2008 באשכול הקודם של אתר הגבורה העביר סטרונג ידיעה שמצא בהקלטה ישנה מטקס בבניני האומה צילום סטילס קטן ובו הכיתוב "שאול אבידוב" כבעל צל"ש.

לאחר הרבה בירורים הצלחתי לאתר את האדם ולאחר עוד הרבה נסיונות הצלחתי גם לקבל את כתב הצל"ש ולהבין על מה מ"פ השריון שאול אבידוב קיבל צל"ש אלוף.
פרטים באתר הגבורה
http://www.gvura.org/a239074-סרן-שאול-אבידוב

לא אכנס לכל פרטי החיפוש אבל הבאתי את המקרה הזה כמיציצ של צלשים לא מעטים בהם אני נכנס לעבודת בלשות, זו הסתיימה לאחר שנה ושבעה חודשים ויש לא מעט בצנרת - מקרים קשים אפילו יותר.

יש במקרה זה גם סיפור מעניין נוסף, אביו של שאול, עפר קיבל את עיטור המופת במלחמת ששת הימים, אבל על כך מחר כאשר אפרסם בלי נדר כתבה שאני לקראת סיום על בני משפחה אחת עם יותר מצל"ש אחד.
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #99  
ישן 01-10-2009, 20:43
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
כתבות חדשות ומידע על צל"ש חדש ועלום ממלחמת העצמאות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"

חג שמח ושנה טובה[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/9/343539_t.gif]
סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - ספטמבר 2009

עפר דרורי

סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - ספטמבר 2009

_ ישראל אשכנזיסיפור המעשה: ישראל אשכנזי קיבל את צל"ש אלוף פיקוד דרום על מילוי משימה למופת בקרב כרתיה… הפעיל מקלע בינוני ביעילות והפריד בין החי"ר המצרי לטנקים שהסתערו על המשלט. בכך סייע לשבירת ההתקפה."


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/7/7/35477_t.gif]
אתר הגבורה - סטטיסטיקות

Google Analytic עפר דרורי

מצורפות סטטיסטיקות הפעלה מפורטות מאתר הגבורה. הסטטיסטיקות ברמה חודשית החל מחודש יוני 2007 ומבוססות על מידע מ- Google Analytic.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/7/343537_t.jpg]
מסתער מימין

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 27.9.09 סמדר שיר

כתבה עם משה פלסר שקיבל את צל"ש האלוף בגין פגיעתו במחבל עם הטרקטור במרכז ירושלים ביולי 2008


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/6/343536_t.jpg]
כאן גרים בכיף: משפחת מדנס

טל זגרבה

כתבה על משפחתו של אלון מדנס בעל צל"ש האלוף מחומת מגן


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/5/343535_t.jpg]
למצרים קרה נס

אתר הגבורה, במחנה גליון צלשים יום כיפור יצחק לץ

סיפור עיטור העוז של משה סוקניק


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/4/343534_t.jpg]
היו שם כמויות עצומות של לוחמים מצרים שלא התרגשו שירינו עליהם

אתר הגבורה, במחנה 25.9.09 טל זגרבה

אלוף (מיל') משה עברי–סוקניק המשיך לפקד במלחמת יום הכיפורים על פלוגת שריון גם אחרי שהטנק שלו נפגע. על כך קיבל את עיטור העוז


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/3/343533_t.jpg]
הקוד קוד

אתר הגבורה, ביבשה פברואר 2009 נועה בן אהרון

שנה לאחר שקיבל צל”ש אלוף, נקרא סגן שמעון סיסו לפקד על פלוגה רובאית במקום המ”פ שנפצע בעזה. “חוץ ממזל צריך הרבה מקצועיות ותעוזה”, אומר הסמ”פ מגולני שהוביל את חייליו בלחימה בשטח בנוי ובפיצוץ בתים חשודים. חיילי הפלוגה מבטיחים ללכת עם שבע פלנליות סביב העיניים אחרי המפקד הצעיר, שייצא בקרוב ללימודים במלט”ק


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/2/343532_t.jpg]
4 צל"שים לשריונאים שפעלו בכראמה

דבר 21.6.1968

4 צל"שים לשריונאים שפעלו בכראמה, ניתנו ע"י מפקד גיישות השריון האלוף ישראל טל. הומרו לעיטורים בשנת 1973.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/1/343531_t.jpg]
אלוף פיקוד הדרום העניק ציונים לשבח ל-43 חיילים

דבר 8.11.1967

אלוף פיקוד הדרום העניק ציונים לשבח ל-43 חיילים בסיום מלחמת ששת הימים. הצל"שים הומרו בשנת 1973 לעיטורים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/0/343530_t.jpg]
צל"ש עופרת יצוקה לתושב אילת

ערב ערב באילת, ספטמבר 2009, גליון 2410 מירב לוי דיאמנט

מנחם ציק בן ה - 22, תושב אילת בשנתיים האחרונות, הוא אחד משבעת מקבלי צל"ש מלחמת 'עופרת יצוקה' . ציק, חובש פלוגתי בגדוד 'חרוב', גילה אומץ ועוז רוח כשרץ תחת אש כבדה אל מפקד הפלוגה הפצוע, רב סרן רועי רוזנר ז"ל וניסה להצילו . ציק, שסרב בתחילה לשתף פעולה עם וועדת הצל"ש, מבהיר השבוע: "בסך הכל עשיתי את מה שהיה עלי לעשות"


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/9/343529_t.jpg]
הצל"ש החמישי של המסתערב הבדואי

NRG 13/9/09 אבי אשכנזי

הוא הרג את מפקד ג'יהאד בג'נין מטווח אפס, נלחם פנים אל פנים וזכה ב-3 עיטורים. כעת יקבל רס"ר מ' את עיטור המופת ואת צל"ש המפכ"ל


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/8/343528_t.jpg]
רס"ר מ.סיפור המעשה (נוסח לא רשמי): רס"ר מ. שירת ביחידת המסתערבים של מג"ב. בעת הפיגוע באיתמר בשנת 2002 פרץ יחד עם חבריו לצוות לבית בו התבצר המחבל והרגו על פעולתו זו קיבל את צל"ש אלוף פיקוד המרכז. 2002


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/7/343527_t.jpg]
איתמר: אם, 3 בניה ושכנם נהרגו בחדירת מחבל

הארץ, 21.6.2002 עמוס הראל, נדב שרגאי, תמרה טראובמן, דניאל סובלמן ואנשיל

רחל שבו, וילדיה - נריה בן 15, צבי בן 12 ואבישי בן 5, נהרגו מאש מחבל שחדר לביתם; מפקד כיתת הכוננות ביישוב, יוסף טויטו, נהרג אף הוא; 2 ילדים נוספים מהמשפחה ו-2 חיילים נפצעואתר הגבורה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #106  
ישן 19-10-2009, 15:28
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
15 (!) הצל"שים מקרב תל דן נוחיילה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"

בעקבות דוא"ל שקבלתי מבן של אחד הלוחמים עליתי על קרב קשה שפחות מפורסם קרב תל דן נוחיילה שנערך ב-13 בנובמבר 1964 כחלק ממספר קרבות על הטיית מקורות הירדן.
מצורף עדכון מהאתר כולל כתבות של הקרב בעיני השריון ובעיתון ידיעות אחרונות באותה התקופה.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/8/343558_t.jpg]
סגן שמואל ניסנבויםסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. לאחר שנפצעו מרבית חיילי העמדה זחל סגן שמואל ניסנבוים יחד עם רב"ט עזר בן אברהם לעמדה וחילצו את הפצועים תחת אש. על גילוי יוזמה ואומץ לב אישי בפינוי נפגעים נוכח פני אויב צויינו לשבח השניים ע"י אלוף פיקוד הצפון. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/9/343559_t.jpg]
רב"ט עזר בן אברהםסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. לאחר שנפצעו מרבית חיילי העמדה זחל סגן שמואל ניסנבוים יחד עם רב"ט עזר בן אברהם לעמדה וחילצו את הפצועים תחת אש. על גילוי יוזמה ואומץ לב אישי בפינוי נפגעים נוכח פני אויב צויינו לשבח השניים ע"י אלוף פיקוד הצפון. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/7/343557_t.jpg]
סמל זלמן וישנבסקיסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. במהלך הקרב נורו ממוצב נוחיילה פגזי טנקים משני טנקים סוריים לעבר כוחותינו. סמל זלמן וישנבסקי היה טכנאי צריח וביצע תיקון לתקלה שהתגלתה באחד הטנקים תחת אש. על פעולתו בקרב קיבל את צל"ש מפקד גייסות השריון. דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/6/343556_t.jpg]
סרן ישראל פוטשסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. במהלך הקרב נורו ממוצב נוחיילה פגזי טנקים משני טנקים סוריים לעבר כוחותינו. סרן ישראל פוטש פגע בטנק הסורי והעסיק באש מטרות אחרות של הסורים. על פעולתו בקרב קיבל את צל"ש מפקד גייסות השריון. דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/5/343555_t.jpg]
רב"ט דוד לזר ז"לסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. בעמדת תצפית חשופה לאש האויב היו סמל שלמה עזגד ורב"ט דוד לזר ז"ל. תחת אש כבדה דיווחו השניים למפקדיהם על מקורות הירי וסייעו לכוחות אחרים להשיב אש. במהלך הקרב נפגעה עמדת התצפית. דוד לזר נהרג ושלום עזגד נפצע. שניהם קבלו את צל"ש אלוף פיקוד הצפון על דבקות במטרה, על קור רוח נוכח פני אוייב. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/4/343554_t.jpg]
סמל עזגד שלםסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. בעמדת תצפית חשופה לאש האויב היו סמל עזגד שלם ורב"ט דוד לזר ז"ל. תחת אש כבדה דיווחו השניים למפקדיהם על מקורות הירי וסייעו לכוחות אחרים להשיב אש. במהלך הקרב נפגעה עמדת התצפית. דוד לזר נהרג ועזגד שלם נפצע. שניהם קבלו את צל"ש אלוף פיקוד הצפון על דבקות במטרה, על קור רוח נוכח פני אוייב. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/3/343553_t.jpg]
120 הדקות של 15 חיילים

איתן הבר

סיפור 15 הצל"שים שהוענקו לאחר תקרית הקרב בתל דן מול מוצב נוחיילה הסורי בתאריך 13 בנובמבר 1964.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/7/343547_t.jpg]
רס"ן חיים (לואי) בורנשטיין ז"לסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. בשעת הקרב בעמדה היו שבעה חיילים: רס"ן לואי בורנשטיין ז"ל, טוראי יהודה פורת ז"ל, רב"ט חיים עובדיה, רב"ט שלמה משה, טוראי יעקב אהרונוביץ', טוראי אמיר קנטר וטוראי יהושוע פופר. מטחי האש ממוצב נוחיילה הסורי התקרבו לעמדה אבל חיילי העמדה השיבו אש בקור רוח לעבר המוצב הסורי. כל חיילי העמדה נפצעו קשה ושניים מהם רס"ו בורנשטיין וטוראי פורת נהרגו. כל שבעת החיילים קבלו את צל"ש אלוף פיקוד הצפון על דבקות במטרה, על קור רוח נוכח פני אוייב. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/8/343548_t.jpg]
טוראי יהודה פורת ז"לסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. בשעת הקרב בעמדה היו שבעה חיילים: רס"ן לואי בורנשטיין ז"ל, טוראי יהודה פורת ז"ל, רב"ט חיים עובדיה, רב"ט שלמה משה, טוראי יעקב אהרונוביץ', טוראי אמיר קנטר וטוראי יהושוע פופר. מטחי האש ממוצב נוחיילה הסורי התקרבו לעמדה אבל חיילי העמדה השיבו אש בקור רוח לעבר המוצב הסורי. כל חיילי העמדה נפצעו קשה ושניים מהם רס"ו בורנשטיין וטוראי פורת נהרגו. כל שבעת החיילים קבלו את צל"ש אלוף פיקוד הצפון על דבקות במטרה, על קור רוח נוכח פני אוייב. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/9/343549_t.jpg]
טוראי אמיר קנטרסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. בשעת הקרב בעמדה היו שבעה חיילים: רס"ן לואי בורנשטיין ז"ל, טוראי יהודה פורת ז"ל, רב"ט חיים עובדיה, רב"ט שלמה משה, טוראי יעקב אהרונוביץ', טוראי אמיר קנטר וטוראי יהושוע פופר. מטחי האש ממוצב נוחיילה הסורי התקרבו לעמדה אבל חיילי העמדה השיבו אש בקור רוח לעבר המוצב הסורי. כל חיילי העמדה נפצעו קשה ושניים מהם רס"ו בורנשטיין וטוראי פורת נהרגו. כל שבעת החיילים קבלו את צל"ש אלוף פיקוד הצפון על דבקות במטרה, על קור רוח נוכח פני אוייב. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/0/343550_t.jpg]
רב"ט חיים עובדיהסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. בשעת הקרב בעמדה היו שבעה חיילים: רס"ן לואי בורנשטיין ז"ל, טוראי יהודה פורת ז"ל, רב"ט חיים עובדיה, רב"ט שלמה משה, טוראי יעקב אהרונוביץ', טוראי אמיר קנטר וטוראי יהושוע פופר. מטחי האש ממוצב נוחיילה הסורי התקרבו לעמדה אבל חיילי העמדה השיבו אש בקור רוח לעבר המוצב הסורי. כל חיילי העמדה נפצעו קשה ושניים מהם רס"ו בורנשטיין וטוראי פורת נהרגו. כל שבעת החיילים קבלו את צל"ש אלוף פיקוד הצפון על דבקות במטרה, על קור רוח נוכח פני אוייב. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/1/343551_t.jpg]
טוראי יהושע פופרסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. בשעת הקרב בעמדה היו שבעה חיילים: רס"ן לואי בורנשטיין ז"ל, טוראי יהודה פורת ז"ל, רב"ט חיים עובדיה, רב"ט שלמה משה, טוראי יעקב אהרונוביץ', טוראי אמיר קנטר וטוראי יהושוע פופר. מטחי האש ממוצב נוחיילה הסורי התקרבו לעמדה אבל חיילי העמדה השיבו אש בקור רוח לעבר המוצב הסורי. כל חיילי העמדה נפצעו קשה ושניים מהם רס"ו בורנשטיין וטוראי פורת נהרגו. כל שבעת החיילים קבלו את צל"ש אלוף פיקוד הצפון על דבקות במטרה, על קור רוח נוכח פני אוייב. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/2/343552_t.jpg]
טוראי יעקב אהרונוביץסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. בשעת הקרב בעמדה היו שבעה חיילים: רס"ן לואי בורנשטיין ז"ל, טוראי יהודה פורת ז"ל, רב"ט חיים עובדיה, רב"ט שלמה משה, טוראי יעקב אהרונוביץ', טוראי אמיר קנטר וטוראי יהושוע פופר. מטחי האש ממוצב נוחיילה הסורי התקרבו לעמדה אבל חיילי העמדה השיבו אש בקור רוח לעבר המוצב הסורי. כל חיילי העמדה נפצעו קשה ושניים מהם רס"ו בורנשטיין וטוראי פורת נהרגו. כל שבעת החיילים קבלו את צל"ש אלוף פיקוד הצפון על דבקות במטרה, על קור רוח נוכח פני אוייב. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/6/343546_t.jpg]
רב"ט שלמה משהסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): במהלך תקרית אש מול הסורים בתאריך 13 בנובמבר 1964 נורה מתחי אש ופגזים של הסורים על מוצב ישראלי בתל דן אשר היה חשוף לאויב. בשעת הקרב בעמדה היו שבעה חיילים: רס"ן לואי בורנשטיין ז"ל, טוראי יהודה פורת ז"ל, רב"ט חיים עובדיה, רב"ט שלמה משה, טוראי יעקב אהרונוביץ', טוראי אמיר קנטר וטוראי יהושוע פופר. מטחי האש ממוצב נוחיילה הסורי התקרבו לעמדה אבל חיילי העמדה השיבו אש בקור רוח לעבר המוצב הסורי. כל חיילי העמדה נפצעו קשה ושניים מהם רס"ו בורנשטיין וטוראי פורת נהרגו. כל שבעת החיילים קבלו את צל"ש אלוף פיקוד הצפון על דבקות במטרה, על קור רוח נוכח פני אוייב. האלוף דוד אלעזר - אלוף פיקוד הצפון דצמבר 1964


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/5/343545_t.jpg]
קרב נוחיילה השני

אתר השריון, אוחזר 18 באוקטובר 2009 יוסי ארגמן

תיאור קרב נוחיילה השני מתוך "פאשלה בנוחיילה" פרק מספרו של יוסי ארגמן "מלחמת הצללים"


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/4/343544_t.jpg]
ברגע שניתקו את הצינור היה פיצוץ אדיר ופטריית אש עלתה למעלה

אתר הגבורה, במחנה 16.10.09 טל זגרבה

סא"ל (מיל') ראובן (רוביק) לוי סיכן את חייו וסייע בכיבוי שריפה שפרצה ב–1974 בבסיס תל נוף של חיל האוויר # על כך קיבל את צל"ש מפקד הזרוע. בזמן ביצוע מעשה הצל"ש היה ראובן לוי בדרגת סרן.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/3/343543_t.jpg]
סגן יעקב טימסיתהנני לציין ולשבח את:- סגן יעקב טימסית על גילוי מקצועיות, דבקות במשימה נחישות וקור רוח בקרב עם מחבלים להלן תיאור המעשה: סגן טימסית יעקב מפקד בצוות לוחמים בסיירת גולני אשר הסתער עם חייליו אל האויב מספר פעמים בשטח אורבני צפוף פגע, הרג בו וחילץ פצועים תחת אש תוך חרוף נפשו. במהלך הקרב נפגעו מספר מחייליו. בקרב נהרגו ארבעה מחבלים ומספר מחבלים נוספים נפצעו. סגן טימסית יעקב הצטיין בקרב, נלחם באומץ לב תוך דבקות במטרה, נחישות וכושר מנהיגות מעולה דן הראל, אלוף אלוף פיקוד הדרום ניסן תשס"ה אפריל 2005


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/2/343542_t.jpg]
עשר שנים ומפקד חדש

אתר הגבורה, ביבשה 7.6.09 יותם קניספל

אל"מ רביב ניר התמנה למפקד המכללה לפיקוד טקטי במקום תא"ל חגי מרדכי שהתמנה למפקד עוצבת אתגר. "בפיקוד יש צורך בעשייה איכותית, נבונה, מקצועית ומדויקת", אמר המפקד החדש


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/1/343541_t.jpg]
רס"ן רביב נירהנני לציין לשבח את רס"ן רביב ניר על כושר פיקוד, מנהיגות, דבקות במטרה, יוזמה ואומץ לב לנוכח פני אויב ואש. להלן תיאור המעשה: כמפקד פלס"ר גולני יזם, הוביל ופיקד על מספר רב של מבצעים בעומק שטח האויב. במבצעים אלה גילה רס"ן רביב ניר כושר מנהיגות ורמה מקצועית, מבצעית ונורמטיבית הראויים לציון. בתקופת שירותו כמפקד היחידה הפגין רס"ן רביב ניר אומץ לב אישי ומקצועי, תוך שיצק לתוך היחידה מאישיותו ותרם רבות להצלחתה המבצעית הגבוהה. עמירם לוין, אלוף אלוף פיקוד הצפון אייר תשנ"ח אפריל 1998


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/0/343540_t.jpg]
צומת גיבורים

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 2.10.09 אתי אברמוב

סיפורם של בעלי הצל"שים ממבצע עופרת יצוקה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/4/3944_t.jpg]
אתר הגבורה - מבוא והגדרות

עפר דרורי

תולדות המאבק להקמתה ולקיומה של מדינת ישראל שזורים במעשי גבורה מופלאים. גילויי גבורה אלה, שורשיהם נעוצים בין דפי התנ"ך, בקרבות המכבים, במלחמות היהודים ברומאים, במרד הגטאות ובמאבק המחתרות בתקופה שקדמה להקמת המדינה. בטקס שנערך ב-17 ביולי 1949 הוענק לראשונה "אות גיבור ישראל" ל-12 לוחמים, כמניין שבטי ישראל, בעבור הצטיינותם יוצאת הדופן בשדה הקרב. לימים הונהגה בצה"ל הענקת ציונים לשבח (צל"שים), מטעם הרמטכ"ל, האלופים, מפקדי האוגדות והחטיבות. חוק העיטורים בצבא ההגנה לישראל שנחקק בכנסת בינואר 1970, קבע את שלושת העיטורים הגבוהים ביותר עבור גילויי אומץ וגבורה במהלך לחימה ופעילויות מבצעיות, והם: עיטור הגבורה, עיטור העוז ועיטור המופת, אשר הוענקו לצד הצל"שים. בעקבות חוק העיטורים הוסבו עיטורי "אות גיבור ישראל" והצל"שים השונים שקדמו לחוק לעיטורים שונים עפ"י הוראות החוק. אתר הגבורה מוקדש לסיפורם של גיבורי ישראל מאז קום המדינה. המידע באתר הגבורה מבוסס על מחקר מתמשך שאני עורך ובמסגרתו אני עושה מאמצים רבים באיתור צל"שים נשכחים, צל"שים לא ידועים או צל"שים שפורסמו רק בראשי תיבות של מבצעיהם. כל פעילות החשיפה נעשית בשיתוף פעולה של הצנזורה. מקור מידע נוסף וחשוב לנוסח העיטורים וצל"ש הרמטכ"ל הוא אתר בעוז רוחם של צה"ל שקישור אליו נמצא הן בדפי האתר והן בדפים הרלוונטיים של הצל"שים. תודה לעיתון "במחנה" שהעמיד לרשותי חומרים על גיבורי ישראל שהתפרסמו במדור "צומת גיבור". תודה לכל הגופים והבודדים שמסייעים לי באיתור מידע רלוונטי למחקר ולאתר, פירוט מלא קיים בדף התודות. האתר מאפשר לבני משפחות ומכרים להוסיף מידע לאתר, בעיקר לצורך הסיפור שמאחורי הסיפור (כל החומרים שיוכנסו לאתר בדרך זו יהיו צפויים לעריכה). ___ עפר דרורי - יוזם המחקר ועורך אתר הגבורה offerd@gmail.com מרץ 2007_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #119  
ישן 02-11-2009, 15:38
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון נוסף וצלשים חדשים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"

אם מישהו מזהה את סגן יוסי וסמ"ר סלמה בכתבה "פתאום צלשניקים" (תמונות מצורפות בכתבה) שיפנה אלי בפרטי, תודה[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/7/4/343574_t.gif]
אתר הגבורה - דו"ח התקדמות מחקר הצל"שים והעיטורים, נובמבר 2009

עפר דרורי

מטרת מסמך זה להביא סיכום עד כאן של עיקרי המחקר אותו אני עורך בשנים האחרונות ומטרתו איתור וגילוי כלל הצל"שים והעיטורים שניתנו לחיילי צה"ל מקום המדינה ועד היום. פירוט המחקר והמידע הנלווה אליו נמצאים באתר הגבורה שהקמתי והם כוללים נכון להיום מידע פורמאלי על כאלף ושבע מאות צל"שים ועיטורים וכן למעלה מחמש מאות סיפורי גבורה של מקבלי צל"שים ועיטורים. המידע הפורמאלי כולל את שם מקבל הצל"ש , סיפור מעשה הצל"ש, תמונת בעל הצל"ש / עיטור, התקופה שאליה מתייחס מעשה הגבורה וסוג הצל"ש / עיטור. מרבית סיפורי הגבורה הם כתבות עיתונאיות שפורסמו במהלך השנים כמו מעיתון "במחנה" עיתון "ידיעות אחרונות" ועוד וכן הקלטות קול מתוכניות רדיו, טלוויזיה ואירועים הקשורים לתחום . המחקר ואתר הגבורה המביא את ממצאיו מוקדשים לסיפורם של גיבורי ישראל מקום המדינה ועד היום ולשימור מורשת הקרב והגבורה של חיילי צה"ל.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/7/3/343573_t.jpg]
פתאום צל"שניקים

אורי אטינגר ויואב מלמד

סיפורם של חמשה מקבלי צל"שים ממבצע חומת מגן


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/7/2/343572_t.gif]
תשעה צל"שים ללוחמי גולני

ערוץ 7, 2.10.2002

חדשות תשעה צל"שים ללוחמי גולני, היום (2.10.2002) יעניקו הרמטכ"ל רב אלוף משה יעלון ושר הביטחון בנימין בן אליעזר צל"שים לתשעה מלוחמי וקציני חטיבת גולני על חלקם בלחימה ביש"ע. שלושה ממקבלי הצל"שים הם לוחמים שנהרגו במהלך הלחימה.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/7/1/343571_t.jpg]
צל"ש יחידתי - גדוד שריון 82 (געש)תאריך: 2 באוקטובר 2002 צל"ש: מח"ט גולני פרטים: על חלקו בלחימה בשטחים תחת חטיבת גולני במהלך מבצע חומת מגן.

סמ"ר יאיר ארדונאיסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): סמ"ר יאיר ארדונאי מקבל את צל"ש מפקד האוגדה על חלקו בקרב במחנה הפליטים בג'נין במהלך מבצע חומת מגן מפקד אוגדת "געש" 2 באוקטובר 2002

סמ"ר אלעד מיכאליסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): סמ"ר אלעד מיכאלי, מפקד צוות בפלוגת הנ"ט החטיבתית מקבל את צל"ש מפקד החטיבה על חלקו בלחימה ברמאללה, בג'נין ובטול כרם. מפקד חטיבת גולני 2 באוקטובר 2002

סמ"ר חדד עתרסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): סמ"ר חדד עתר לוחם בגדוד "אגוז" מקבל את צל"ש מח"ט גולני על חלקו בלחימה ברמאללה, בג'נין ובטול כרם


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/7/0/343570_t.jpg]
צל"ש יחידתי - גדוד 51תאריך: 2 באוקטובר 2002 צל"ש: אלוף פיקוד הצפון, בני גנץ פרטים: על חלקו בלחימה ביו"ש במהלך מבצע חומת מגן


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/6/6/343566_t.jpg]
היו שם פצועים ונוצרה סמטוחה שלמה של צעקות נפגעים משני הצדדים

אתר הגבורה, במחנה 30.10.09 טל זגרבה

האלוף (מיל') ד"ר חיים נדל נשאר להמתין לתגבורת ולפקד על כוח קטן באזור המתלה במהלך מבצע "קדש", ללא קשר ועם לא מעט פצועים. על כך הוענק לו צל"ש אלוף פיקוד הדרום. דרגתו של נדל בארוע היתה סגן.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/6/5/343565_t.jpg]
רב"ט גיא פישמןציון לשבח אישי מטעם מפקד אוגדת איו"ז על פעילות מבצעית מוענק לרב"ט גיא פישמן - לוחם בגדוד חרוב במוצאי שבת - כה' בסיון תשס"ב, 8 ביוני 2002 - תקף מחבל את המוצב הפלוגתי ביישוב יצהר במכת האש הראשונה של המחבל נפגע רב"ט אבי טננבאום. במהלך קרב קשה שהתפתח בין לוחמי הפלוגה היה קושי להגיש עזרה לרב"ט אבי בשל גדר שהפרידה בין הכוח לבין המחבל. רב"ט גיא הקיף את הגדר בחולפו בקרבת המחבל, נשא את רב"ט אבי על גבו והוציאו מאזור הלחימה תחת אש. במהלך החילוץ נפצעו שלושה חיילים נוספים. על הפגנת אומץ לב, רעות, דוגמא אישית ודבקות במשימה תוך חירוף נפש - מוענק לרב"ט גיא פישמן אות ציון לשבח מטעם מפקד אוגדת איו"ש. גרשון יצחק, תא"ל מפקד אוגדה איו"ש כ' אלול תשס"ב 28 באוגוסט 2002

אזרח דוד ברונשטייןעל כושר המצאה טכני תיאור המעשה: על כושר המצאה טכני אשר תורם להגברת הבטחון. על מעשה זה הוענק לו : צל"ש הרמטכ"ל ניסן תשכ"ג מרץ 1963, צבי צור, רב אלוף, ראש המטה הכללי

אזרח גבריאל פישרתיאור המעשה: על כושר המצאה טכני אשר תורם לבטחון המדינה. על מעשה זה הוענק לו : צל"ש הרמטכ"ל ניסן תשכ"ג מרץ 1963, צבי צור, רב אלוף, ראש המטה הכללי

אזרח שמעון סלוצקיתיאור המעשה: על כושר המצאה טכני אשר תרם להגברת הבטחון. על מעשה זה הוענק לו : צל"ש הרמטכ"ל ניסן תשכ"ג מרץ 1963, צבי צור, רב אלוף, ראש המטה הכללי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/5/5255_t.jpg]
אזרח משה וינשטוקתיאור המעשה: על כושר המצאה טכני אשר תורם להגברת הבטחון. על מעשה זה הוענק לו : צל"ש הרמטכ"ל ניסן תשכ"ג מרץ 1963, צבי צור, רב אלוף, ראש המטה הכללי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/9/0/5290_t.jpg]
אזרח יהודה צוקרעל כושר המצאה טכני תיאור המעשה: על כושר המצאה טכני אשר תורם להגברת הבטחון. על מעשה זה הוענק לו : צל"ש הרמטכ"ל ניסן תשכ"ג מרץ 1963, צבי צור, רב אלוף, ראש המטה הכללי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/6/4/343564_t.jpg]
"אתה נוסע, יורה, מציל חיים ואפילו לא מרגיש איך הפגזים נוחתים לידך"

אתר הגבורה, במחנה 23.10.09 טל זגרבה

רס"ן (מיל') אילן מעוז (סגן בעת הארוע) קיבל את עיטור המופת על שחילץ תחת אש את הפצוע אביגדור קהלני במלחמת ששת הימים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/6/3/343563_t.jpg]
סרטון וידאו טקס הענקת צל"שים בפקמ"ז , 21 באוקטובר 2009טקס הענקת צל"שים בפקמ"ז , 21 באוקטובר 2009 צל"ש אלוף לדוד שפירא ולאדם תורג'מן


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/6/2/343562_t.jpg]
צל"ש מהאלוף לגיבור הפיגוע "במרכז הרב"

NRG 21.10.09 אמיר בוחבוט

רס"ן דוד שפירא קיבל צל"ש מאלוף פיקוד מרכז על האומץ שהפגין בהריגת המחבל אשר רצח 8 נערים. לאחרונה קיבל גם גיסו צל"ש על חיסול מחבל


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/6/1/343561_t.jpg]
סמ"ר אדם תורג'מןמפקד פיקוד המרכז מעניק ציון לשבח ל-5318397 סמל ראשון אדם תורג'מן על שהראה דבקות במשימה וחתירה לנצחון, מקצועיות, רעות ודוגמא אישית להלן תיאור המעשה: ביום ה', כ"ב באדר א התשס"ח (28 בפברואר 2008), בעקבות מידע מודיעיני על התארגנות של פעילות מחאה במחנה הפליטים "באלטה" - התקבלה החלטה לביצוע פעילות יזומה במחנה. בשעה 02:20 התמקם כוח המארב של גדוד הסיור של חטיבת הנח"ל, שעמו נמנה סמ"ר אדם, תוך נסיון לאתר את נקודת הירי. מייד, בשלב ההתמקדות, זיהה הכוח שתי דמויות חשודות שנעו ממזרח להם וחצו את הסמטה שבה ממוקם המארב. סמ"ר אדם זיהה כי מדובר בשני חמושים בנשקים ארוכים ופתח לעברם באש מדוייקת. מייד לאחר הירי הוא עדכן בקשר כי הכוח נתקל, ולירי הצטרף הסמל. הכוח זיהה פגיעה ודאית בחמוש והמשיך להילחם מול המחבל הפצוע. סמ"ר אדם הבין כי בעקבות הירי ייתכן שיגיעו מחבלים נוספים, והחליט לשנות את מקומו, לחצות את הסמטה ולהתמקם במקום הצופה על גופת המחבל. סמ"ר אדם זיהה שלושה חמושים שנעו מצפון אליו ופתח לעברם באש מדוייקת. החמושים הגיבו בירי לעבר עמדתו, ואדם המשיך לירות וזרק לעברם רימון. בזכות פעילות זו נסוגו החמושים וזוהתה פגיעה ודאית בחמוש. במעשיו אלה הראה סמל ראשון אדם תורג'מן רוח לחימה, יוזמה, אומץ לב ונחישות. גד שמני, אלוף מפקד פיקוד המרכז י"א בניסן 5 באפריל 2009


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/6/0/343560_t.jpg]
רס"ן דוד שפיראמפקד פיקוד המרכז מעניק ציון לשבח ל-6381811 רס"ן דוד שפירא על שהראה אחריות, אומץ לב, דוגמה אישית ומקצועיות. להלן תיאור המעשה: בראש חודש אדר ב התשס"ח (6 במרץ 2008), שמע רס"ן שפירא פיצוצים ויריות קרובים מאוד מרחוב המסוך לביתו. לרגע חשב שמדובר באירועי פורים, אולם עם התגברות הזעקות הקשות מהרחוב הבין שמדובר בארוע פח"ע. רס"ן שפירא הרכיב את נשקו ורץ לכיוון האירוע. בכניסה לבניין ישיבת "מרכז הרב" עצרו אותו השוטרים, ואמרו לו כי מדובר באירוע קשה, והפצירו בו להמתין לכוחות המיוחדים שהוזעקו למקום. על אף זאת, וחרף אי הודאות באשר למספר המחבלים החמושים המעורבים והאמל"ח שהם עלולים לשאת עימם החליט רס"ן שפירא להיכנס לבניין. הוא רץ לעבר הספרייה, מקום הישמע הירי, משהגיע לדלת הכניסה הציץ פנימה, זיהה את המחבל חמוש ועומד בצד לדלת, ירה אינסטנקטיבית בעמידה במחבל וירי נוסף לנטרול. בתוך זמן קצר הרג רס"ן שפירא את המחבל החמוש היחידי ששהה בבניין. במעשה זה הראה רס"ן דוד שפירא רוח לחימה, מקצועיות ויוזמה בכך שחתר למגע ופעל באומץ לב להציל חיי אדם נוכח הסכנות והמכשולים שמדו לפניו כדי חירוף נפשו. גד שמני, אלוף מפקד פיקוד המרכז ג' בחשון התש"ע 21 באוקטובר 2009אתר הגבורה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com


נערך לאחרונה ע"י offerd בתאריך 02-11-2009 בשעה 15:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #121  
ישן 21-11-2009, 20:00
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון מאתר הגבורה - 21.11.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/9/0/343590_t.jpg]
כל עוד שורקים לידך כדורים ויש אדרנלין, אתה לא מרגיש כלום

אתר הגבורה, במחנה 20.11.09 טל זגרבה

אל"ם (מיל') יעקב רשף, מפקד טייסת מסוקים, חילץ פצועים תחת אש ביומה הראשון של מלחמת "שלום הגליל" # הוא קיבל על כך את צל"ש מפקד חיל האוויר. בזמן הארוע סא"ל יעקב רשף.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/0/0/343600_t.jpg]
שני לוחמים, על דוידי ורפול

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 28.6.1968 איתן הבר

שני לוחמים, על דוידי ורפול שניהם בעלי עיטור העוז


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/9/9/343599_t.jpg]
הצל"ש של משה גלרהצל"ש של משה גלר


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/9/8/343598_t.jpg]
הצל"ש של יוסי אוחנה

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 20.11.1967 מיכה לימור

הצל"ש של יוסי אוחנה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/9/7/343597_t.jpg]
גיבורי ששת הימים 1967

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות

גיבורי ששת הימים 1967 מוסף 51 הצל"שים של מלחמת ששת הימים

גיבורי ששת הימים - 5

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 1967

גיבורי ששת הימים - 5

גיבורי ששת הימים - 4

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 1967

גיבורי ששת הימים - 4

גיבורי ששת הימים - 3

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 1967

גיבורי ששת הימים - 3

גיבורי ששת הימים - 2

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 1967

גיבורי ששת הימים - 2

גיבורי ששת הימים -1

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 1967

גיבורי ששת הימים -1


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/9/1/343591_t.jpg]
הצל"שים

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 30.10.1967 איתן הבר

כך נבחרו 51 הצלשים של מלחמת ששת הימים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/8/9/343589_t.jpg]
ההורוסקופ הבטיח לפנחס ברג הפתעה נהדרת

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 1.2.1967

על צל"ש האלוף של פנחס ברג


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/8/8/343588_t.jpg]
גילה בן עקיבאתיאור המעשה (נוסח לא רשמי): גילה בן עקיבא צויינה לשבח על אומץ לבה בעת שהשתתפה בפיצוץ רכבת בעת היותה בפלמ"ח בפעילות כנגד הבריטים.

טוראי יצחק סקוזהסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): יצחק סקוזה שירת בגדוד הפורצים. במהלך הלחימה על מחנה הרדאר זחל עם בקבוקי מולוטוב לעבר שלושה משוריינים של האויב הירדני. תחת אש כבדה השליך את שני הבקבוקים על המשוריין הראשון והעלה אותו באש. לאחר מכן חזר לאחור לקח עוד שני בקבוקי מולוטוב והשליך על המשוריין השני ועצרו. בעקבות מעשיו אלה ברח המשוריין השלישי. במסדר שנערך לאחר מכן ציין יוספל'ה מג"ד גדוד הפורצים את יצחק סקוזה לשבח וציין כי במעשיו אלה קבע את גורל הלחימה על הדרך לירושלים.

סגן ישי גודלתיאור המעשה (נוסח לא רשמי): סגן ישי גודל שירת בתחילת מלחמת יום הכיפורים כמפקד טנק. במהלך ימי הקרבות שאף ליצור מגע עם האויב והוכיח מקצועיות רבה כמפקד טנק. ב-12 באוקטובר 1973 נפצע סמ"ר ישי גודל בקרבות הבלימה בחזית סיני ואף שנפגע בראשו והרופא המליץ לפנותו, סרב להתפנות והמשיך להלחם. בהמשך הלחימה מונה לתפקיד מפקד מחלקה ותפקיד זה מילא עד סיום המלחמה. אחר כך הוענקה לו דרגת סגן אך הוא נפטר בחודש מאי 1976. על מעשיו במלחמה זכה לציון לשבח של אלוף פיקוד הדרום. הרצל שפיר, אלוף אלוף פיקוד הדרום יולי 1976


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/8/5/343585_t.jpg]
ששה בעלי צל"שים של אלוף פיקוד הדרום הרצל שפיר

אתר הגבורה, מעריב 15 ביולי 1976

ששה בעלי צל"שים של אלוף פיקוד הדרום הרצל שפיר


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/8/4/343584_t.jpg]
רס"ן גד קורןרס"ן גד קורן זכה לצל"ש אלוף פיקוד הצפון רפאל איתן ביולי 1976. לא אותר מידע נוסף על הצל"ש


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/8/3/343583_t.jpg]
צל"ש אלוף ליוסף מישליב, גד קורן ואברהם פישמן

אתר הגבורה, מעריב 14 ביולי 1976

צל"ש אלוף ליוסף מישליב, גד קורן ואברהם פישמן


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/8/2/343582_t.jpg]
צל"ש לאזרח יוסף מגן

אתר הגבורה, במחנה 7 ביולי 1976

צל"ש לאזרח יוסף מגן


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/8/1/343581_t.jpg]
סגן חיים נדלתיאור המעשה (נוסח לא רשמי): סגן חיים נדל שימש כקמב"ץ בגדוד הצנחנים של דוידי במבצע קדש. במהלך הלחימה במצרי המיתלה נשאר חיים נדל בראש כוח של כארבעים חיילים מבודד משאר הכוחות תוך שהוא מחזיק בשטח שולט במקום ובמקביל מפנה פצועים רבים ומטפל בפצועים נוספים ביניהם מצרים. על חלקו בקרב קיבל צל"ש אלוף פיקוד הדרום.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/8/0/343580_t.jpg]
רב"ט משה זיו (ווזוביץ)הנני לציין לשבח את: 179958 רב"ט ווזוביץ משה על אומץ לב ויוזמה למופת בעת מילי תפקידו. להלן תאור המעשה: ביום 1 פברואר 1962, בעת ניקוי מיכל הדלק במטוס הליקופטר, נפלה אש בתא הטייס. רב"ט ווזוביץ משה, שהיה אותה שעה בקרבת מקום, חש מיד למקום השרפה, פרץ לתוך המטוס ומבין תמרות העשן המתאבכים, מצא מטף הכיבוי, הפעילו וכיבה את האש. במהירות ובהחלטיות פעולה זו, תוך הסתכנות עצמית, מנע רב"ט ווזוביץ משה אסון ונזק רב, בהצילו את המטוס הבוער ואת המטוסים האחרים שחנו במקום. עזר ויצמן, אלוף מפקד חיל האויר כ"ב אדר א' תשכ"ב 26 בפברואר 1962


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/7/9/343579_t.jpg]
כשסיימנו, הסתכלתי על הידיים והרגלי ים, ולא האמנתי שיצאתי בחתיכה אחת

אתר הגבורה, במחנה 13.11.09 טל זגרבה

סמ"ר (מיל') ישראל בן–לולו חילץ תחת אש פצועים וחללים מזירת הקרבות בבינת ג'בל בעת מלחמת לבנון השנייה. הוא קיבל על כך את צל"ש הרמטכ"ל

סרן נדב וקסציון לשבח אישי מטעם אלוף פיקוד המרכז מוענק לסרן נדב וקס מפקד פלוגת חוד בגדוד "צפע" על דבקות במשימה, חתירה למגע, על מקצועיות וגילוי אחריות. פרטי האירוע: סרן נדב וקס מתפקד כמפקד פלוגת חוד של גדוד צפע. נדב הוביל את הפלוגה במבצעים ובהתקלויות רבות עם האויב, בו חוסלו מבוקשים ונפגעה תשתית הטרור בצורה אנושה, זאת תוך חתירה למגע, גילוי מנהיגות והובלה יוצאת דופן אשר הביאו את הפלוגה להישגים חסרי תקדים והצלחה מרובה. דבקותו במשימה יוזמתו ואחריותו של סרן נדב וקס מייצגות את הנורמות ואת הערכים שעליהם יש לחנך את דורות הלוחמים הבאים. על כך מוענק לסרן נדב וקס ציון לשבח מטעם אלוף פיקוד המרכז. משה קלפניסקי, אלוף אלוף פיקוד המרכז ח' שבט תשס"ה 18 ינואר 2005

סמ"ר משה רוסמןתיאור המעשה: במלחמת יום הכיפורים לחם סמל משה רוסמן בתפקיד מפקד טנק בחזית סיני. ביום 6 באוקטובר 1973 הותקף התעוז שבו שהה סמל משה רוסמן ע"י כוחות אויב עדיפים. הטנק שלו לא היה מחומש ולא מצוות ולכן עלה סמל משה רוסמן על טנק שמפקדו נפגע והחל מנהל קרב אש עם האויב. בקרב זה פגע בחיילי אויב ומנע נסיונות האוייב לעלות על התעוז. במעשיו אלה גילה סמל משה רוסמן אומץ לב, קור רוח ודבקות במשימה. אברהם ברעם, תא"ל מפקד האוגדה סיון תשל"ו יוני 1976אתר הגבורה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #129  
ישן 03-12-2009, 17:02
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון 3.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/1/3/343613_t.jpg]
לא הצלחתי לירות בו. נותר לנו רק להסתכל זה לזה בעיניים

אתר הגבורה, במחנה 4.12.09 טל זגרבה

רס"ן (מיל') מנחם גדעון התעקש לחלץ פצועים תחת אש מהעיר סואץ במלחמת יום הכיפורים # הוא קיבל על כך את עיטור המופת


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/1/5/343615_t.jpg]
יחידת דובדבן - צל"ש הרמטכ"ל - ומזל רע

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 17.2.2002 אריאלה רינגל - הופמן

סיפור הצל"ש של יחידת דובדבן משנת 2001


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/1/4/343614_t.jpg]
גיבור בחייו ומותו

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 10.12.2004 יוסי יהושוע

סיפורו של אביב חקאני


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/1/2/343612_t.jpg]
צל"ש לחובש בנ"מ שנהרג בלבנון

אתר הגבורה, בטאון חיל האוויר דצמבר 1994 דן סלע

סיפורו של צל"ש מח"א לגד ליפסקי ז"ל


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/1/1/343611_t.jpg]
אגוז קשה

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 4.8.2006 יוסי יהושוע

על לחימת אגוז במלחמת לבנון השנייה וגם על צל"ש האלוף שקיבלה היחידה לפני המלחמה


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/1/0/343610_t.jpg]
צל"ש יחידתי - גדוד אגוזתאריך: מרץ 2006 צל"ש: צל"ש אלוף פיקוד הצפון, אודי אדם מידע: על פעילותה בשנה החולפת לאורך גבול הלבנון


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/0/9/343609_t.jpg]
האחריות שהייתה לי כמפקד צוות גרמה לי לתפקד כמו רובוט

אתר הגבורה, במחנה 27.11.09 טל זגרבה

סמל (מיל') שלמה משה נפצע עם כל צוותו בקרב בגבול סוריה, וחרף פציעתו דאג לפינוי כלל הנפגעים # על כך הוענק לו צל"ש מפקד פיקוד הצפון

סרן ישיסרן ישי קיבל את צל"ש מח"א בגין פעולתו ב 5.5.1997

סרן אסףסרן אסף קיבל את צל"ש מח"א בגין פעולתו ב 5.5.1997

סגן יהונתןסגן יהונתן קיבל את צל"ש מח"א בגין פעולתו ב- 6.1.1987

סגן דורוןסגן דורון קיבל את צל"ש מח"א בגין פעולתו ב- 6.1.1987

סרן דורון הלפריןסרן דורון הלפרין קיבל את צל"ש מח"א ב- 5.5.1997

סרן אלון שלוסרן אלון שלו קיבל את צל"ש מח"א ב- 9.12.1988

סגן משה ליפשיץסגן משה ליפשיץ קיבל את צל"ש מח"א במלחמת שלום הגליל

סגן דורון לבסגן דורון לב קיבל את צל"ש מח"א במלחמת שלום הגלילאתר הגבורה
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #132  
ישן 11-12-2009, 00:21
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון 11.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתר הגבורה gvura.org לתיעוד ואיסוף מידע על צל"שים ועיטורים"[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/5/343635_t.jpg]
סיפורו של התותחן אריה עצמוני

תמיד תותחן אורי שרון

סיפורו של התותחן אריה עצמוני


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/4/343634_t.jpg]
פעולת קלקליה, לזכרו של שלמה גל

תמיד תותחן ברוך קורות

פעולת קלקליה, לזכרו של שלמה גל

יוחאי בן-נון גיבור ישראל אשר על הים

ע' 10-17 יהודה הראל, צל"ש - עשרים שנות גבורה בישראל בהוצאת מוקד

יוחאי בן-נון גיבור ישראל אשר על הים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/0/343630_t.jpg]
נפטרה אסתר ארדיטי, "המלאך בלבן" של צה"ל

במחנה דוד ברון

בעלת צל"ש הרמטכ"ל ואות המופת, הייתה אגדה בחייה * האשה הצנומה טיפלה בפצועים תחת אש וחילצה נווט וטייס ממטוס בוער * שלשום נפטרה בגיל 66


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/9/343629_t.jpg]
אסתר ארדיטי - המלאך הלבן של הצנחנים

יהודה הראל צל"ש - עשרים שנות גבורה בישראל בהוצאת מוקד

אסתר ארדיטי - המלאך הלבן של הצנחנים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/8/343628_t.jpg]
חשבתי שעוד רגע כבר לא א היה פה. פשוט חיכיתי לפיצוץ

אתר הגבורה, במחנה 11.12.09 טל זגרבה

רס"ן ואחיד אלהוזייל סיכל התקפת מכוניות תופת על מעבר כרם שלום בערב פסח בשנה שעברה # הוא קיבל על כך את צל"ש מפקד פיקוד הדרום


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/7/343627_t.gif]
סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - נובמבר 2009

עפר דרורי

סטטיסטיקות שימוש אתר הגבורה - נובמבר 2009


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/6/343626_t.jpg]
ארבעה ימים רצופים

אתר הגבורה, בטאון חיל האויר 10.1993 שרון גבע

סיפור עיטור המופת של ישראל גודלשטיין במלחמת יום הכיפורים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/5/343625_t.jpg]
לראשונה מאז האינתיפאדה, צל"ש ללוחם גבעתי, ליעד גולן

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 6.10.2002 איציק סבן

לראשונה מאז האינתיפאדה, צל"ש ללוחם גבעתי, ליעד גולן


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/4/343624_t.jpg]
סרן מורן ורדי לוחם השייטת שקיבל צל"ש

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 4.4.2005 יוסי יהושוע, ראובן וייס

סרן מורן ורדי לוחם השייטת שקיבל צל"ש


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/3/343623_t.jpg]
ישראלים בכותרות - אלעד זגורי

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 7.5.2006 זיו קורן

על צל"ש האלוף של אלעד זגורי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/2/343622_t.jpg]
סמ"ר אלעד זגוריסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): סמ"ר אלעד זגורי שירת כלוחם בפלוגה הרובאית של גדוד 51 בחטיבת גולני. בתאריך 26 ביוני 2005 בעת שהגדוד החזיק את גבול הצפון חצתה חוליית מחבלים את הגבול במרחב ואדי מע'ר. כוח של צה"ל ירה על המחבלים והרג אחד מהם, וכתוצאה פתח החיזבאללה בירי טילים ומרגמות. החייל עוזי פרץ שהיה באחת העמדות של מוצב "דליה" נהרג במקום. אלעד, מפקד כיתת הכוננות במוצב, חילץ את גופתו של עוזי וחייל נוסף, למרות שבמהלך החילוץ נפגע בעצמו מרסיסי פגז מרגמה. לאחר שנותח חזר לשרות מלא בפלוגה. על מעשיו אלה קיבל את צל"ש אלוף פיקוד הצפון.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/1/343621_t.jpg]
השבוי שדיבר (וקיבל על זה צל"ש)

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 10.10.2003 רונן ברגמן, גיל מלצר

סיפור צל"ש האלוף של השבוי אברהם וייס


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/2/0/343620_t.jpg]
קרב אחד 16 צל"שים

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 30.8.2007 אריאלה רינגל הופמן

סיפור קרב בינת ג'ביל ו-16 הצל"שים שניתנו לאחריו


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/1/9/343619_t.jpg]
גיבורים על מרכבה

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 13.3.2007 יוסי יהושוע

צילום הצל"ש של ארבעת לוחמי טנק המרכבה: בניה ריין, אורי גרוסמן, אדם גורן ואלכס בונימוביץ


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/1/8/343618_t.jpg]
הרופא שחזר מהגיהנום

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 8.4.2007 אריאלה רינגל הופמן

סיפור צל"ש הרמטכ"ל של סרן ד"ר הייתם סעב


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/7/7/35477_t.gif]
אתר הגבורה - סטטיסטיקות

Google Analytic עפר דרורי

מצורפות סטטיסטיקות הפעלה מפורטות מאתר הגבורה. הסטטיסטיקות ברמה חודשית החל מחודש יוני 2007 ומבוססות על מידע מ- Google Analytic.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/1/7/343617_t.gif]
הענקת ציון לשבח לרס"ן ד"ר אלכסנדר קטייב, הודעת דובר צה"להודעת דובר צה"ל על צלש נוסף במבצע עופרת יצוקה

סרן ד"ר אלכסנדר קטייבתיאור המעשה: בתאריך ט' בטבת תשס"ט, 5 בינואר 2009, במהלך מבצע "עופרת יצוקה", פעל גדוד 'גדעון' של חטיבת גולני באזור 'ח'ראת תופאח' שבצפון רצועת עזה. במהלך הפעילות, נורה פגז בשוגג מטנק צה"ל אשר היה בפעילות מבצעית באזור, ופגע במבנה בו שהו לוחמים מהגדוד. מפגז זה נפגעו חיילים רבים ומפקדים, ביניהם מפקד החטיבה ומפקד הגדוד. מיד לאחר הפגיעה, הוזעקה למקום מחלקת הרפואה הגדודית, ששהתה סמוך למבנה ועימה רב-סרן ד"ר אלכסנדר קטייב, שמונה עם תחילת המבצע, לרופא נוסף בגדוד 'גדעון'. רב-סרן קטייב, נטל אחריות על המתרחש, פיקד על הכוח הרפואי וביצע פעולות מצילות חיים ברבים מהנפגעים - כולן תחת אש. כמו כן, רב-סרן קטייב היה אחראי על פינויו וטיפולו של פצוע אנוש מהאירוע ובכך הציל את חייו. בתום הפינוי, שב רב-סרן קטייב למחלקת הרפואה והמשיך בתפקידו עד לסיום המבצע. רב-סרן ד"ר אלכסנדר קטייב הראה במעשיו יוזמה, נחישות להצלת חיים וגילה כושר מנהיגות תחת אש ועל כך הוענק לו ציון לשבח מטעם מפקד פיקוד הדרום. אלוף יואב גלנט מפקד פיקוד הדרום בכסלו תש"ע, דצמבר 2009_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #146  
ישן 24-12-2009, 20:39
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,097
עדכון נוסף 24.12.09
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "1750 צל"שים ועיטורים ויותר מ-600 כתבות גבורה"

עדכון נוסף מהאתר


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/4/343654_t.jpg]
סרן חיים חוצב (צ'צקי) ז"לתיאור המעשה: במלחמת יום הכפורים שימש סרן חיים חוצב ז"ל מפקד פלוגת טנקים בקרבות רמת הגולן. עם פרוץ המלחמה ארגן סרן חיים חוצב ז"ל שמונה טנקים, ובכוח זה יצא ללחימה מול כוחות אויב עדיפים. ב-7 באוקטובר 1973, במהלך הקרבות, נפגע הטנק שלו. סרן חיים חוצב ז"ל עבר לטנק אחר. בקור רוח המשיך בלחימה למרות שמרבית הטנקים שבפיקודו נפגעו, והוא נותר עם שני טנקים בלבד מול כוחות האויב, שהמשיכו לתקוף מטווחים קצרים ביותר. סרן חיים חוצב ז"ל המשיך בלחימה עד נפילתו. במעשיו אלה גילה סרן חיים חוצב ז"ל יזמה, אומץ לב ודבקות במשימה למופת. על מעשה זה הוענק לו : עיטור המופת ניסן תשל"ו אפריל 1976, מרדכי גור, רב אלוף, ראש המטה הכללי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/3/343653_t.jpg]
מסביב כולם צועקים, ואני רגוע. אני אוכל לחץ לארוחת בוקר

אתר הגבורה, במחנה 25.12.09 טל זגרבה

הפרמדיק סרן מוטי איפלח הציל במהלך "עופרת יצוקה" את חייו של סג"ם אהרון קרוב, שנפצע אנושות במחנה הפליטים שאטי # הוא קיבל על כך צל"ש ממפקד אוגדה 36


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/2/343652_t.jpg]
אחי גיבור התהילה

אתר הגבורה, ישראל היום 18.12.09 לילך שובל

סגן אפרים תהילה לא ציפה לקבל צל“ש אחרי "עופרת יצוקה“ מבחינתו, הוא עשה את המוטל עליו כשפרץ לחדר שבו היה מחבל, שהרג קודם לכן את חברו, סגן עומר רבינוביץ‘ סיפורו של גיבור בעל כורחו


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/1/343651_t.jpg]
הפנים היפים של הארץ

אתר הגבורה, אתר דובר צה"ל 17.12.09 יונתן אוריך

שנה לאחר "עופרת יצוקה", צה"ל מצדיע לגיבורי המבצע. מפקד פיקוד הדרום, האלוף יואב גלנט, העניק לשמונה מפקדים וחיילים צל"שים, על פעילותם המיוחדת במהלך המבצע. האלוף גלנט: "אתם מהווים מגדלור ערכי ומודל לחיקוי עבור חיילים ומפקדים היום, ובדורות הבאים"


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/5/0/343650_t.jpg]
צל"ש מאוחר

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 28.5.2006 יוסי יהושוע

סיפור הענקתם המאוחרת (50 שנה) של 3 צל"שי אלוף ליוסי קולר, חיים רוטקופף ויצחק זכרוביץ


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/9/343649_t.jpg]
סגן גרמן הסתער ונהרג - אמו תקבל את הצל"ש

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 14.6.2002 איתן גליקמן

סיפור צל"ש מפקד האוגדה של גרמן רוז'קוב


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/8/343648_t.jpg]
סגן גרמן רוז'קובסיפור המעשה (נוסח לא רשמי): סגן גרמן רוז'קוב שירת כקצין בחטיבת הנח"ל. בחודש מרץ 2002 חדרו שני מחבלים מלבנון לאזור מצובה שבגליל המערבי. המחבלים התמקמו בחורשה ופתחו באש לעבר כלי רכב שנסעו בכביש והרגו חמשה אזרחים. סגן גרמן היה במקרה באזור, הוא התקרב אל המחבלים בנסיון לאתר אותם ולפגוע בהם תוך שהוא מחפה על מח"ט הגזרה המערבית, אל"מ דרור שהסתער לעבר המחבלים. במהלך הקרב עם המחבלים נפגע סגן גרמן ונהרג. על פעילותו בקרב ואומץ ליבו הוענק לו צל"ש מפקד אוגדה. מפקד אוגדת הפלדה יוני 2002


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/7/343647_t.png]
צל"ש יחידתי - יחידת יהל"ם (יחידת הנדסה למשימות מיוחדות - מבוטא יהלום)תאריך: 14.4.2002 צל"ש: אלוף, אלוף פיקוד מרכז יצחק איתן מידע: הצל"ש הוענק על מעורבותם של לוחמיה במהלך העימות בשטחים ובפעולות מסוכנות ביותר.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/6/343646_t.jpg]
פרידה - 7 הרוגים ביומיים

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 27.8.2001

על התקרית במוצב מרגנית ועל הצל"ש של קובי ניר


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/5/343645_t.jpg]
ידעתי שאני חייב להוציא אותנו משם

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 15.8.2001 עמיר רפפורט

על צל"ש האלוף של סרן עמי לוי


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/4/343644_t.jpg]
ישראלים 2006 -על הצל"ש של גיל מלצר

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 30.4.2006 ישראל קורן

ישראלים 2006 -על הצל"ש של גיל מלצר


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/3/343643_t.jpg]
סרט על מבצע "עופרת יצוקה" וראיונות עם מקבלי הצל"שים מהמבצע

אתר הגבורה, דובר צה"ל

סרט על מבצע "עופרת יצוקה" וראיונות עם מקבלי הצל"שים מהמבצע


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/2/343642_t.gif]
תמונות מטקס חלוקת הצל"שים למבצע עופרת יצוקה - 16.12.09תמונות מטקס חלוקת הצל"שים למבצע עופרת יצוקה - 16.12.09


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/1/343641_t.gif]
טקס הענקת ציונים לשבח על לחימה במבצע "עופרת יצוקה" - הודעת דובר צה"לטקס הענקת ציונים לשבח על לחימה במבצע "עופרת יצוקה" - הודעת דובר צה"ל - 16.12.2009


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/4/0/343640_t.jpg]
אתה לא חושב על המדינה. אתה רוצה להוכיח שאתה מסוגל

אתר הגבורה, במחנה 18.12.09 טל זגרבה

הטייס תא"ל (מיל') נחמיה דגן (סרן בעת הארוע) קיבל את עיטור המופת על תרומתו להצלחת מבצע לאיסוף מודיעין של סיירת מטכ"ל בשטח מצרים ב–1967


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/9/343639_t.jpg]
הצל"שניק האחרון של לבנון

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 4.5.2000 אריאלה רינגל-הופמן

על סיפור הצל"ש של החובש ברק מירון בלבנון בשנת 2000


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/8/343638_t.jpg]
סמל ברק מירוןתיאור המעשה: בתאריך 17.8.99, במהלך פעילות מבצעית של פלוגה מגדוד 51 נתקלו הכוחות במחבלי החיזבאללה. במהלך האירוע הפתיעו המחבלים את הלוחמים וגרמו לנפגעים בכוח. למרות הנפגעים, הפגין הכוח דביקות במטרה, ביצע מרדף לחסל את החוליה. במהלך הקרב, נהרגו 2 חיילים ונפצעו 7 חיילים מאש המחבלים. החובש מירון ברק, אשר שייך לתאג"ד 51, הוקפץ לאחר ההיתקלות הראשונה וכאשר נתקל הכוח שלו רץ תחת אש לעבר סמל גואטה אייל ז"ל ולעבר מפקד הגדוד שנפגעו מאש המחבלים, וטיפל בהם. במהלך הטיפול הרפואי, נפגע ברק בגבו מאש המחבלים ונפצע באורח קשה. למרות זאת, הצליח להעביר דיווח מסודר על מצב הפצועים לרופא התאג"ד. ברק סיכן את חייו ואף נפצע במהלך הטיפול בפצועים, תוך כך הפגין אומץ לב והקרבה בשעת קרב הראויים לציון. על מעשה זה הוענק לו צל"ש אלוף הפיקוד אלוף גבי אשכנזי אייר תש"ס 3 במאי 2000


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/7/343637_t.jpg]
נפרד בדמעות

אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 9.7.2002 עמיר רפפורט ועירן נבון

על הצל"ש של אופק בוכריס ושל שייטת 13


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/6/343636_t.jpg]
צל"ש יחידתי - שייטת 13תאריך: 6.7.2002 צל"ש: רמטכ"ל, שאול מופז מידע: על ביצוע עשרות פעולות נועזות במהלך הלחימה בפלסטינאים בשנתים האחרונות . הפעילות מתייחסת לשנים 2000-2002


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/5/343635_t.jpg]
סיפורו של התותחן אריה עצמוני

תמיד תותחן אורי שרון

סיפורו של התותחן אריה עצמוני


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/4/343634_t.jpg]
פעולת קלקליה, לזכרו של שלמה גל

תמיד תותחן ברוך קורות

פעולת קלקליה, לזכרו של שלמה גל

יוחאי בן-נון גיבור ישראל אשר על הים

ע' 10-17 יהודה הראל, צל"ש - עשרים שנות גבורה בישראל בהוצאת מוקד

יוחאי בן-נון גיבור ישראל אשר על הים


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://media.gvura.org/images/he/3/3/343633_t.jpg]
יוחאי בן-נון גיבור ישראל אשר על הים

יהודה הראל, צל"ש - עשרים שנות גבורה בישראל בהוצאת מוקד

יוחאי בן-נון גיבור ישראל אשר על הים

יוחאי בן-נון גיבור ישראל אשר על הים