לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2004, 16:20
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
שאלה לכל "מורעלי צה"ל" למיניהם

רציתי לשאול את כל מי שמגיע לאתר הזה ומספר עד כמה הוא רוצה להגיע ליחידות העילית של צה"ל ולשרת שם,מה המניעים שלכם\ן,אני ילך לצד הקרבי יותר,מה גורם לכם לרצות לצאת ולסכן את החיים שלכם בכל יום במשך 3 השנים של השירות הסדיר ואף לחלק מכם שיחתום קבע וימשיך בכך?,מה הגורם הזה,בשביל מה אתם עושים את זה?...אני שואל את השאלה הזאת בגלל משהו שקראתי לפני כמה ימים,וחשבתי קצת על כל מני דברים שקראתי באתר הזה,חשבתי מה המניעים של כל אחד כאן לשרת ביחידות הטובות ביותר...

אני יודע שבמבט ראשון זה נראה כמו מכתב שמאלני,אבל זה לא...,אני כותב את זה כי אני מהאנשים שרוצים להיות ביחידות ביחידות הטובות ביותר ולסכן את החיים שלהם בכל יום רק בשביל לדעת שאתה תורם להגנת המדינה ואם אתה זה שצריך לעמוד בחזית הלחימה טוב שזה אתה שם,כי לך יש את המניע להגן על המדינה ואתה יודע שהתרומה שלך כאן יכולה להציל חיים....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-06-2005, 21:43
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
אם כל ההקפצות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Fighter4ever1 שמתחילה ב "לנור!"

שים לב לתאריך, לא שאתה אשם אבל לא משנה.
ולמה הגבת באשכול הזה? אני מניח שאתה אומר את זה בגלל האשכול השני שעניתי לגביו..
והתשובה בשבילך: על הספינות של חה"י מותקנים כלי נשק. מטרת כלי הנשק היא לפגוע ביעדים של האויב. כל ניסיון שכזה ראוי לכנות אותו "קרב", כיוון שבמהלך אותו ניסיון יש שימוש במערכת הנשק המסוימת.
נניח שאתה שריונר, ולא סתם אלא נהגוס של טנק. גם פה, כמו בספינה למשל, אתה רק מנווט את הכלי למיקום מסוים, ומי שמבצע את הירי הוא התותחן. מה שאני מנסה לומר זה, שאם בחי"ר החייל הפשוט יורה על האויב, האם נכון שבשריון רק התותחן נחשב לקרבי?...
אותה ההקבלה, רק יותר גדולה, על ספינה, ולכן, חובלים ושאר המלחים על הספינה, הם כן קרביים.
ישן 06-11-2004, 19:00
  מוהנדס בכיר מוהנדס בכיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
למה "אגו" ?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Miron שמתחילה ב "בוא נגיד ככה הסיבה העיקרית של..."

אני לא יודע בן כמה אתה אבל לי כבר עבר העניין של האגו ממזמן, אני רוצה להגיע ליעל לא בשביל שאני ירגיש יותר טוב עם עצמי, כי אני מבטיח לך, במסלול של היעל אף אחד לא מרגיש טוב ושהאגו שלו מנופח אחרי שבועות בלי מקלחת ... תחושת רעב, סירחון... שלא נדבר על העייפות.
אם האגו זה מה שמושך את הבנאדם הוא נופל במסלול, כי הוא מגיע לנקודה שבה הוא אומר לעצמו,
"די, זה לא שווה את זה" והוא פשוט נשבר...אז בבקשה ממך... "חדל אש".
אנשים עושים את זה (לפחות אני רוצה לעשות את זה) בגלל התפקיד המעניין שלא כולל בתוכו לעמוד ולא לעשות כלום (אני מדבר על שמירות אם לא הבנת), זה תפקיד מאתגר ואתה יוצא למשימות מיוחדות (לא בתכיפות, אבל אחרי משימה אחת... לפי מה שמילואימניק ביעל אמר לי אין שום דבר שמשתווה לזה).
ישן 06-11-2004, 19:34
  maglanon maglanon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.04
לי יש כמה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי arabkiller שמתחילה ב "אגו?? מה הקשר!"

1.ביחידות טובות יש אנשים איכותיים , ברמה -משמע להעביר 3 שנים עם אנשים טובים מה שמעביר את ה 3 שנים האלה בצורה הטובה ביותר.-זה מה שהכי מניע אותי.
2.הצבא תורם לך משמעת -ומשמעת זו מילה קטנה שכוללת בתוכה המון, להכיר את עצמך , ללמוד מה אתה מסוגל , ובכלל זה תורם לך הרבה עוד חוץ ממשמעת.
3.אנחנו חיים במדינה יהודית ,ישראלית , ואם אתה באמת רוצה להרגיש שייך [ככה אני מרגיש] , צריך לעבור את מה שהרוב עוברים ,ובכך אתה מרגיש שייך , ובקטע של עבודה,אין ספק שזה עוזר באזרחות.
4.השירות הוא 3 שנים , אני אישית מעדיף לא לבוא כל יום ב 8 וללכת ב 17:00 , אני רוצה לעשות משהו מעניין ומאתגר.
5.כל המשפחה שלי -כולם- כולל כולם כל הבני דודים-קצין צנחנים, מסתערב בשמשון ,חייל בשלדג , חייל באגוז ,סבא בפלמ"ח , אני בטח לא מתכוון לשבור את המסורת.

עכשיו מי שהיה בקרבי יכול להוסיף עוד דברים , אני מבקש כי יש לי מחר ראיון אגוז , ואני בטוח שיישאלו אותי למה אני רוצה ללכת לשם. אז מי שיש לו להוסיף , מניסיון ,שיוסיף.
ישן 06-11-2004, 20:39
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
הסיבות העיקריות:
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "פחות מדאיג אותי זה שאנשים 'רוצים' להיתקבל בגלל האגו"

סטטוס,מעמד:שירות ביחידת עלית נותן לך מעמד מסוים,במילים אחרות כבוד,כולנו עושים צבא ..ובדבר שכולם עוסקים תמיד יש הרצון להתבלט..ההתבלטות גורמת לאדם להרגיש יותר טוב עם עצמו..ולהרגשה שהגיע למימוש עצמי..הציב מטרה קשה עקף אחרים והצליח בלהגיע אלייה...
זואתי לדעתי הסיבה העיקרית לשרת ביחידות העלית...

סיבה נוספת-אדיאולגיה: כמו שרבים אמרו יש אנשים ובני נוער שבדמם כמו בעבר עוד זורמת ציונות ואהבבת מולדת..אנשים כמו בגין,ביאליק,בן גוריון,טרומפלדור..ורבים אחרים וטובים הם בשבילהם מודל לחיקוי דבריהם ומעשיהם שעיצבו את רוחה של מדינת ישראל..בשנותיה הראשונות, ושהפכו אותה למדינה מלוכדת ויעילה..שמושתת על ערכים של חינוך ,וקידמה ,בנוסף למורשת ומסורת יהודית.
ישנה הנחה בקרב הציבור ההישראלי שהאנשיים הללו פשוט היו אנשים יותר טובים והערצה לאותו מודל ציוני פעיל שאוהב את הארץ ומוכן להקריב את עצמו למען ארצו,אנשים אלה הם מודל לחיקוי בשביל בני נוער מסוימים שכבוד הוא להם להילחם למען אותם ערכים צודקים,ולייצג את מדינת ישראל ואת העם היהודי,באשר הוא.
ישן 06-11-2004, 21:08
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
בתור מישהו שמוכן לתת הכל בשביל המדינה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "הסיבות העיקריות:"

אני יוכל לומר לך שהאנשים שציינת לא מהווים בשבילי דוגמא אישית,אני הולך לפי מודל של עצמי...
עד בערך גיל 11 הצבא היה בשבילי מן עיכוב זמני של 3 שנים,חשבתי רק איך אני יכול למצוא איזו חלטורה עם מחשבים ואוכל טוב...ואז פשוט ביום אחד הבנתי שאני אידיוט!,מה זה לשבת בצד ולא לעשות כלום ולנסות להיתחמק!,לקחתי את עצמי בידיים,התחלתי לעשות ספורט(היה לי ממוצא חלק של 40 בתעודה בספורט) עברתי לכיתת מחוננים והצבתי לעצמי מטרה פשוטה,או קורס טיס או תלפיות,לפי הסדר(אני לא שולל שלל יחידות אחרות) הזה...
ואני חושב שאני מתאים לשני הקורסים האלו,ואני יודע שאם אני יתקבל לאחד מהם אני יתן 100% מעצמי וזה רק יתרום....עדיף לצבא חייל שהתחיל תואר ראשון בגיל 14

נערך לאחרונה ע"י מוקד בתאריך 06-11-2004 בשעה 21:11. סיבה: ככה
ישן 07-11-2004, 04:43
  reshos123 reshos123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.04
בדיוק!!!!!!!!!!!!!!!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Miron שמתחילה ב "בוא נגיד ככה הסיבה העיקרית של..."

כל אחד איך שהוא יקבל תחוצת צוות הוא ישר ילך איתה לים, ישחק איתה כדורגל\כדורסל וינסה להחשף כמה שיותר כדי שכולם ידעו דבר אחד: אני ביחידת עיליתתתתת (איזה מגניב אני איזה קול אני, הלו כוסית אני ביחידת עילית את פנויה??)

אבל כשאתה מתחיל להיות מוטרד בצורה כל כך רצינית באיזה סיירת אתה תהיה, ובאיזה תנאים אתה תהיה, ואיזה צבע הכומתה, ומי נחשבת הכי יוקרתית ולמי יש תהקצאות הכי טובות וכו' וכו', אתה לא מחפש את האידאולוגיה, אתה מחפש את הכבוד

העבודה בגדודים, ככה יגידו כל האנשים בצבא, היא העבודה האמיתית. העבודה השחורה שלא נגמרת אף פעם. הפעילויות בסיירות הן כניסה ויציאה, יותר ממוקדות וקצרות

כל המעפנים האלה "וווואי הלך לי החלום להיות בשייטת" "וווווווווואי מה אני יעשה אני לא יהיה במטכ"ל" "מההההההההההההה איך אני יוכל לחיות בלי קורס טייס"
זה לא ששללו מהם תזכות ואת המצווה להגן על הארץ, סך הכל הם נמצאו לא מתאימים לסיירת מסוימת

כל האלה שחיים בסרט, ומתלהבים מכל הסרטים התמונות והסיפורים של היחידות המובחרות חושבים וואי איזה אקשן בלאגן פצצות לגבות, אבל שוכחים שהלוחמים לא ישנו שבוע, אכלו ג'וקים כבר 4 ימים, לא התקלחו בערך חודש, לא ראו תמשפחה ותחברה כבר כמה שבועות.
אולי זה מצטלם ונשמע טוב, אבל במציאות זה כל כך אבל כל כך שונה

תקלטו אחת ולתמיד - מי שבאמת מה שמעניין אותו זה להגן על המדינה, ישרת בגדודים באהבה וברצון ובטח ובטח שלא יבכה על זה שהוא לא בסיירת או כל מקום "מכובד" אחר

נערך לאחרונה ע"י reshos123 בתאריך 07-11-2004 בשעה 04:47.
ישן 07-11-2004, 00:28
צלמית המשתמש של tammy1903
  tammy1903 tammy1903 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
ממ...אולי קצת אל מתאימה התגובה שלי כאן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "שאלה לכל "מורעלי צה"ל" למיניהם"

כי בנות לא עושות את אותם הדברים כמו שבנים עושים בצבא...
אבל בכל אופן אני אגיב אם זה מעניין מישהו.

כמובן כמובן מטעמי אידאולוגיה...
וכל שאר השדברים שנאמרו כאן גם נכונים למרות שלרוב בנות לא עושות את זה בשביל אגו, כי כרגע אם אני אומרת שאני רוצה לשרת ביחידה קרבית כל מה שאני מקבלת זה לגלוגים או עקיצות שהן באמת באמת מיותרות, או תנועות למינהן של ערבוב הקפה....

בכלאופן..

אחד הדברים שהכי מניעים אותי להיות קרבית היא עצם העובדה שכל החיים שלי אמרתי שצריך לנהוג בשני המינים בצורה שווה.
מכאן שאני לא רואה שום סיבה שבעולם שאני אשב לי בקרייה על פרופיל 97 ואעשה עבודה משרדית בעוד שמישהו אחר ירוץ לו בעזה ויגן על החיים שלי ושל המשפחה שלי.
לא רואה צדק וגם לא היגיון בדבר.
אז אם היה לי פרופיל נמוך, לא הייית מדברת על זה..למרות שעדיין הייתי מורעלת לגמרי...
כי בני דודים שלי היו קרביים בצבא...ככה שזה מן גמול שכזה, 3 שנים שהם הקריבו למעני למה שלא אקריב למענם?
וגם אל בני דודים...הרבה אנשים במדינה הזו שמגיע להם שאני אמצה את כל כולי עד הסוף בשבילם ובשביל המהלך התקין של החיים שלהם.

במקרה והנתונים הראשוניים שלי וגם הלאה מתאימים לשרת ביחידות עלית שבהן ניתנת הזכות לבנות לשרת בהן אז מה טוב, אין דבר שיתן לי סיפוק גדול מכך.

תמי
ישן 07-11-2004, 01:26
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
אתה לא מגן על המדינה?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Miron שמתחילה ב "שלא תבינו אותי לא נכון לא..."

את תסביר לי מה בדיוק אתה עושה.
אנשים, אתם צריכים לצאת מהקו מחשבה הזה שאומר שהמלחמה שמתקיימת כיום, אשר מוכרת גם כ"ארועי גאות ושפל", או ענ"ע (עימות נמוך עצימות) הוא איום קיומי על מדינת ישראל. לא קיומי במובן שתל-אביב תכבש והסורים יעשו מנגל בכינרת, אלא בכך שהוא פוגע בלב ליבה של החברה, על ידי שימוש בפצצות אנושיות וניסיון (וגם הצלחה מסוימת) לפגוע בחוסן הלאומי.
המלחמה הזאת היא כנראה המסוכנת ביותר שמדינת ישראל עמדה מולה מאז יום הכיפורים, מעולם לא היה העם מקוטב כל כך וחלוק בדעותיו, וכן, זה הכל בגלל אותם "ארועי גאות ושפל".

אז רצוי מאוד לצאת מהאדישות, ולהבין שקיומה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי אינו דבר ברור מאליו, וכנראה שגם לא יהיה בכמה עשרות שנים הבאות.
ישן 07-11-2004, 11:19
צלמית המשתמש של RP.

אני ממש שונא לחזור על עצמי, אבל כנראה שלא קראת בפעם הקודמת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "שאלה לכל "מורעלי צה"ל" למיניהם"

ציטוט:
אתה לא מגן על המדינה?

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Miron שמתחילה ב "שלא תבינו אותי לא נכון לא..."
אז תסביר לי מה בדיוק אתה עושה.

אנשים, אתם צריכים לצאת מהקו מחשבה הזה שאומר שהמלחמה שמתקיימת כיום, אשר מוכרת גם כ"ארועי גאות ושפל", או ענ"ע (עימות נמוך עצימות) הוא איום קיומי על מדינת ישראל. לא קיומי במובן שתל-אביב תכבש והסורים יעשו מנגל בכינרת, אלא בכך שהוא פוגע בלב ליבה של החברה, על ידי שימוש בפצצות אנושיות וניסיון (וגם הצלחה מסוימת) לפגוע בחוסן הלאומי.
המלחמה הזאת היא כנראה המסוכנת ביותר שמדינת ישראל עמדה מולה מאז יום הכיפורים, מעולם לא היה העם מקוטב כל כך וחלוק בדעותיו, וכן, זה הכל בגלל אותם "ארועי גאות ושפל".

אז רצוי מאוד לצאת מהאדישות, ולהבין שקיומה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי אינו דבר ברור מאליו, וכנראה שגם לא יהיה בכמה עשרות שנים הבאות

אני מבקש שתקרא את זה, תחשוב על זה כמה דקות ואז תגיב

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 07-11-2004 בשעה 11:22.
ישן 07-11-2004, 13:33
צלמית המשתמש של RP.

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Miron שמתחילה ב "קראתי את ההודעות שלך עכשיו..."

"עכשיו תסביר לי איך הפעולות של צהל בשטחים עוצרות את כל אותם מחבלים." - http://www1.idf.il/SIP_STORAGE/DOVER/files/4/29374.doc

אני אסכם לך כמה נתונים עיקריים.
מתחילת המהומות באוקטובר 2000 מתוך 541 נסיונות לבצע פיגועים, סוכלו 406 ורק 135 מומשו (20%)
מאז מבצע חומת מגן במרץ 2002, מתוך 442 נסיונות לפיגועים, סוכלו 375 ורק 67 הוצאו לפועל (15%)

"שבעצם בגלל פעולות כאלה רק מעודדות עוד ועוד מחבלים להגיע לישראל ולהרוג עוד אנשים חפים מפשע" - אני באמת לא רוצה להיכנס איתך לוויכוח, כי לפי איך שאתה כותב אתה מאוד מקובע בדעה שלך, אבל תחשוב שנייה, נראה לך שמה שגורם למחבלים לבצע פיגועי התאבדות זה פעולות צה"ל בשטחים?

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 07-11-2004 בשעה 13:42.
ישן 07-11-2004, 14:15

לחזק את דברייך
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב ""עכשיו תסביר לי איך הפעולות..."

ברור שאנחנו נגד אויב ואנחנו מגנים על המולדת ..אלא שעכשיו יש רק מספר קטן של אנשים לא מעורכים שעושים את זה..יש ניסיונות חדירה בלתי פוסקים ..וסיכולים רבים של צה''ל, רק אתמול סוכלו שני פיגועים גדולים..העבודה החשובה שעושה צה''ל בשטחים מצילה את החיים שלי ושלך.....

אם אתה לא מודע לזה כניראה שגילך לא יותר מ16..ניחשתי נכון?.
באשר למשפט השני שאמרת שפעולות צה''ל מדרבנים מחבלים במקום לרסן אותם...
במבצע חומת מגן ג'נין הייתה חממה למפגעים רוב הפיגועים יצאו משם,במהלך הלחימה בחומת מגן לא חדר אף מחבל אחד לתחומי ישראל..ולאחר המבצע הייתה רגיעה מסוימת..ושקט יחסי..רמת המפגעים שיצאו מג'נין קוטנה באופן משמעותי....
בזמנים ''רגישים'' כמו לאחר חיסול השאח אחמד יאסין,רב המפגעים ..צה''ל פועל במלוא המרץ החיילים שלו נשלחים להגן על אזרחי ישראל..ורמת הסיכולים גבוה מאוד..כל סיכול הוא הצלה של חיי אזרח ממדינת ישראל,מי יודע אם אתה לא ניצלת פעם בגלל סיכול של פעולת טרור..

הטרור הפלשתיני אמר לא פעם שהוא טובח ביהודים כי הם באדמתו הקדושה..ובמדינתו..
פעולות צה''ל הם תירוץ..שלהם וגם של חלק מאיתנו להסביר איך אדם יכול לטבוח באנשים חפים מפשע העובדה היא שפעולת האיבה כנגד היהודים התבצעו גם לפני צה''ל ,גם בזמן שצה''ל לא פעל בשטחים..ומובצעים בעיקר כנגד גורמים לא צבאים..
בגלל עבודות המצוינת של צה''ל בריסון המחבלים..ניראה לך ולציבור בישראל כי אין נגד מי להילחם אך הלחימה היא אין סופית ..מאז הקמת המדינה ועד היום
ישן 07-11-2004, 15:40
  Miron Miron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב ""עכשיו תסביר לי איך הפעולות..."

אם לא הפעולות בשטחים למה שולחים מתאבדים סתם בשביל הכיף? אמשח מאוד אם תגיד לי ואני באמת מתכוון לזה.
אני בן 18 עומד מתגייס וגם אני עושה מה שביכולתי כדי להגיע לאחד היחידות היותר מובחרות של צה"ל
מוזר שבגלל שיש לי השקפת עולם שונה משלך אתה חושב משומה שאני צעיר יותר ככה לפחות זה איך שאני מבין.
וכן ישראל נמצאים על חלקים של הפלסטינאים. כשהגענו לפה בנשות ה40 המדינה הזו לא הייתה ריקה..
לפלסטינאים יש זכות על חלק מהאדמות פה והם כרגע במצב של עם נכבש וכל הפעולות שלהם נובעות מפעולות צהל בשטחים ומקומץ מתנחלים.

בתגובה ל#18
אני מסכים איתך רבו כל אלה שאומרים שחלום חייהם הוא סיירות ומסיבה כזו או אחרת לא יגיעו לשם לא ינסו לתרום במקום אחר כמו "חס וחלילה" גולני!! אלה ינסו פשוט מאוד להשתחרר מקרבי ולהיות גובניק אולי מה שאני אומר פה לא חל על המתמשים פה אבל הוא חל על חלק גדול מאוד מה חיילים אצלנו בארץ

נערך לאחרונה ע"י Miron בתאריך 07-11-2004 בשעה 15:43.
ישן 07-11-2004, 16:28

אני יענה לך על זה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Miron שמתחילה ב "אם לא הפעולות בשטחים למה..."

בשם הדת...באיסלאם יש מושג שניקרא מלחמת הקודש..
המלחמה באויבים לא רק שמצווה אלא חובה..הקרבת החיים שלך למען האלוהים היא מצווה..
בדיעבד,הרבה מהאנשים שמבצעים את הפיגועים ומקריבים את עצמם הם לא אנשים בעלי רגשות נקמה עזים אלא אנשים מודחקים מהחברה יש אומרים ''לוזרים'' למינהם שמאמינם באמונה שלמה שהתאבדותם תביא להם גן עדן והצלחה..70 בתולות (אחח חלומו של כל גבר..)

לאינטפדה הנוכחית קוראים אינטפדת אל קוץ..הכוונה בה היא שחרור ירושלים והעברתם לבעלים החוקים שלהם הפלשתיניים..מטרה הזויה קצת לא?..אני לא מבין מאיפה הסקת שהפיגועים שהם עיקר ההתנגדות לישראל באינטפדה קשורים לצה''ל או לקומץ מתנחלים..
ישן 07-11-2004, 17:55
צלמית המשתמש של RP.

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Miron שמתחילה ב "אם לא הי קשר לא היו מפנים..."

למה מפנים את ההתנחלויות?
סיבה מאוד פשוטה (ואני לא אומר פה את דעתי, אלא את הסיבה כפי שמציגה אותה הממשלה): לדעתה, המו"מ לשלום כרגע אינו יכול להתקדם לשום מקום, ולכן על מדינת ישראל לבצע מהלך חד צדדי שיאפשר לה להגן על גבולה ועל אזרחיה בצורה הטובה ביותר האפשרית (שוב, לדעת הממשלה).
בשום שלב, לא נאמר שפינוי ההתנחלויות יוביל להפסקת או החלשת הנסיונות של הפלשטינאים לבצע פיגועים.
כנ"ל לגבי היציאה מלבנון, וכמו שראית, גם אחרי היציאה, המשיכו התקריות (אמנם במידה זעומה בהשוואה, אבל נמשכו), בין אם זה שני החיילים שנהרגו במוצב כלנית (אני חושב) מאש צלפים, או נהג D9 שנהרג מטיל סאגר, הקטיושה לפני כמה ימים והמזל"ט היום.

וד"א, לא יודע אם השאלה הופנת אלי, אבל הייתי במזרח ירושלים לפני קצת יותר מחודש.
ישן 17-11-2004, 01:26
  dudidudi dudidudi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.04
תקשיבו תקשיבו תקשיבו צעירים שלי , אתם פשוט טירונים מושתנים

קרבי?!?! איכסה על החיים של כל מי שהולך לשם , להגן על המולדת?!?!
למה? , מישהו יתן לכם פרס הוקרה אחרי זה?!?! אז בוא אני יספר לכם ידידיי הצעירים , והמורעלים שהם חושבים שהם הולכים להגן על המולדת במשך 3 השנים הבאות שלהם! yea right....
אתם רק תוכלו חרא , אתם תיהיו כלבי שמירה , יזרקו עליכם חרא , תאכלו חרא , אין שום כבוד בזה , לא תקבלו כבוד , מי שאמר קרבי זה אגו , צודק 100% אנשים הולכים לקרבי רק בגלל הפוזה שיוצאת מזה
אבל בואו אני יגיד לכם משהו , אתם הולכים לקרבי?? סבבה קחו בחשבון שאמא שלכם כן?!? אולי לא תקבל אתכם חזרה איך שאתם , במקום זה אולי היא תקבל ארון,
אז אני לא חושב שהמולדת והמדינה שווה את זה!
אחי מדבר איתכם לא בנאדם שמאלי או משהו כזה וגם לא ימני וכל החארטות האלה , מדבר איתכם בנאדם אם ניסיון קרבי 3 שנים , שקד גבעתי , מזה נתן לי לחיים?!, כלום ממש כלום , אולי כמה בעיות בגוף , גב , ברקיים , בעיות נפשיות , יותר מזה הוא לא נתן ולא טרם , זה הולך ככה תצאו מהסרט שלכם שאתם הולכים לעשות פעילויות מבצעיות ואתם הולכים להרוג ערבים , אז זהו שלא , אתם הולכים להיות כלבי שמירה מסריחים , ירקו לכם בפנים , ולא תקבלו שום כבוד ושום נעליים , מקסימום פוזה בתחנה המרכזית של אשקלון ות"א, אתם תתנו את הנשמה שלכם בשביל זה , מה תקבלו בחזרה ?? חרא חרא וחרא לפנים שלכם , אין לכם שום זכויות , לא מגיע לכם שום , אתם פשוט תיהיו כלבי שמירה שחוזרים פעם בחודש הביתה ליומיים , הזין שלכם לא יעמוד כלל בגלל הסודה שישימו לכם באוכל , לא תראו בחורות במשך 3 השנים הבאות , בקיצור!!!!!!
אחיי היקרים , לכו תיהיו ג'ובניקים !!!!! הם לא עושים כלום!!!!! הם מקבלים יותר כבוד מכם , הם מזיינים בחורות , טירוניות קצינות הכל על ימין ועל שמאל, והכי חשוב כן?!!?!??!! הם חוזרים הביתה בשלום בריאים ושלמים ולא בארון עטוף בדגל של ישראל בתמנה לאמא!
תחשוב על זה צעירים , ואל תדברו שטויות , שאתם לא מבינים .!?!?? להגן על המולדת ,, איזו?!?!?!?!? פעם זה היה אולי ,,, היום כבר לא , אל תיהיו טיפשים , בצבא תעשו כמה שפחות , תיהיו כמה שפחות בולטים , תיהיו עם ראש מוקטן , תעשו 3 שנים צבא , אבל כמה שפחות להיות בצא
בהצלחה לכל הג'ובניקים ולאילו שטוחנים עכשיו ועושים את העבודה השחורה !
ישן 17-11-2004, 02:22
  karol karol אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.04
תגובה לשקד גבעתי.
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי reshos123 שמתחילה ב "אז שתדע שבלי כל ה"פראיירים""

נגיד ויש משהו במה שאתה אומר, תתאר לך מצב שכולם ג'בניקים אין קרבי??? מה ישאר מהמדינה ? לא יהיה לך איפה לחיות, יאנסו ויהרגו את בני המשפחה שלך (כמו שהנאצים עשו לנו ) ופשוט יעשו לנו שואה מחדש... תמיד מישהו חייב "להדפק" ולכן אנחנו המורעלים מוכנים לסכן את חיינו בשביל שזה לא יקרה ! בשביל שהאחים שלנו יהיה בריאים ושלמים! אתה צודק אין משהו יותר חשוב ממשפחה, לכן אני הגן עליה . אם לא אנחנו בקרבי - אז מי?????

הסיבה שאני מאוד רוצה להתגייס זה פשוט מאוד- נקמה!
אני לא אשכח מה עשו לנו הגרמנים לכן אני לא אתן לערבים לעשות לנו את זה מחדש!!! כל חייל , כל נער , כל תינוק פשוט כל אדם שנרצח על ידי הערבים הצמאי דם זה כמו משפחה בשבלי ! מבחנתי כולם פה אחים (יהודים!! ) ולכן אני מתגייס כדי לנקום את דמם ולשמור על המדינה הקטנה והמובחרת שלנו!!
ישן 30-06-2005, 22:00
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
מיליטנטיות
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי karol שמתחילה ב "תגובה לשקד גבעתי."

זה לא דבר טוב...

אני מסכים עם חלק מהדברים שהבחור מגבעתי כתב. תבינו, זה סבבה שאתם מורעלים, גם אני הייתי כך לפני שהתגייסתי. אבל תאמינו לי, כל הרעל יוצא מאוד מהר בצבא כשאתם תסגרו שבתות על ימין ועל שמאל,תזיפו במסעות,תענשו ותקודרו,כשהצבא ידרוך עליכם ועל המוטיבציה שלכם (כמו שקרה לי) וכשתיראו ג'ובניקים שיוצאים יומיות או שתשמרו בגשם על איזו התנחלות שכוחת אל אי שם בשומרון במקום להיות עם המשפחה והחברים שלכם בבית....
אני לא מנסה להרוס לכם את המוטיבציה, רק להראות לכם לקראת מה אתם הולכים. אני מניח שהבחור מגבעתי גם רצה להראות לכם שגם יש צד שני למטבע, וקרבי זה לא גן עדן של נקמות,קרביות,אקשן ו-וואסח.
הטיפ הכי טוב שאני ייתן לכם הוא ללכת בגישה יותר פרקטית וריאליסטית מאשר כל היריקות רעל האלו של נקמה ופטריוטיזם, זה מטופש... כי תאמינו לי, ככל שאתה מורעל באזרחות, ככה אתה מתאכזב יותר אח"כ בצבא.

ישן 01-07-2005, 00:27
  taporik taporik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
מולדת שמולדת (בבקשה תפסיקו) חשוב לקרוא

אני נכד ללוחם בצבא האדום, אני גאה על כך...
יש לי סבא שהוא גיבור! והוא ניצח!
ובכך שהוא ניצח, יש לשמוקים מסריחים וקטרניים מדינה שבה הם יכולים להגיב לפורומים ולכתוב מה שבא להם!
סבא שלי ניצח, והצבא הזה ניצח כי כל אחד ידע שהו נלחם בשביל שהאמא והאחים שלו יחיו.. כי אחרת
אם חס וחלילה הוא יפסיד הגרמנים יבואו ויאנסו לו את האחיות ואת אמא או ישחטו אותה!!
הם נלחמו וידעו שהם חייבים לנצח, הם חייבים!!!
לא בשביל סטאלין ולא בשביל האגו ובמיוחד לא בשביל האקסטרים! ואף אחד לא דיבר על יציאות ואוכל
הם נלחמו כי הבית עלה באש, וכששורפים לך את הבית אל תצפה שמישהו יבוא להילחם במקומך!!
אתה לא חייב כלום למדינה שלך, נכון!
אבל תזכרו דבר אחד, שאין מדינה, מדינה זה המשפחות שלכם, ותשאלו את עצמכם
"האם אני מוכן לאכול חרא ולטחון בשביל שאיזה ערבי לא ישחט את האחים שלי ויאנוס את האחיות שלי?"
תזכרו את השיר, "אין לי ארץ אחר" ותבינו שכדי שלא תהייה עוד שואה אנחנו חייבים לשמור על המדינה הזאת בכל מחיר (מי שלא חושב כך שיסע למסע שורשים לפולין, לאושביץ בירקנאו).
ובקשר לג'ובניקים וקרביים..
יש לי 2 אחים
אחד ג'ובניק (מפעיל מחשב) ושני לוחם.
הבחור, (הקרבי), יסיים השנה..
ואני אומר בוודאות.. הוא (הקרבי) אוהב את הצבא, הוא הביא משם חברים.. כל אחד מהם בן אדם על רמה...
אנשים מכל מיני צבעים וסוגים.. אנשים שהיחסים בינהם ברמה שלנו עדיין לא מוכרת...
הם סומכים זה על זה בעיניים עצומות. והכי חשוב זה זה שהוא פעם אחת אמר לי שבתכלס הוא נהנה מכל רגע ובתכלס למרות האתגרים הוא אומר ש 3 שנים טסו לו!!!
ולעומתו אח שלי השני (ג'ובניק) - הוריד פרופיל* כל היום מקטר.. הוא כבר שנתיים בצבא (קצת יותר)
והזמן לא זז אצלו... היחסים בין האשנים הם שינאה ואויינות!!!
איזה אחווה ואיזה חברות...
החברים שהו מביא מהיחידה שלו (ג'ובניקים) כל אחד יותר שמוק מהשני..
שומרים תמורת כסף.. כל אחד מחביא מהשני...
וכשאח שלי הסתבך במכות... "החברים" שלו ברחו ממנו, והשאירו אותו לבד..
הם גונבים אחד מהשני פלאפונים ודברים בסגנון.. הקיצר...
בקרבי יש אנשים מסוג אחר!
תעשו את השיקול שלכם
ותתגייסו לקרבי!
ישן 01-07-2005, 00:31
  Colt1613 Colt1613 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.05
כמה סיבות:

אני רוצה כבר מגיל אפס להתגייס בגלל כמה סיבות:

1. כל המשפחה שלי "צבאית" כלומר היו בצבא במשך שנים רבות והתחנכתי על סיפורים צבאיים ועל כך שאני צריך להגיע הכי גבוה שאני יכול בצבא. לדוגמא: שברתי את היד לפני שנתיים ואבא שלי אמר לי דבר ראשון שזה לא טוב כי זה יכול להוריד לי פרופיל. חח (אל דאגה הכל בסדר עכשיו)

2. אני מאמין שבמדינה כמו שלנו שנמצאת בסיכון יומיומי למעשה, חשוב שיהיה צבא וחשוב להתגייס בגלל שאחרת לא היינו פה עכשיו. לדוג': תראו איך צה"ל ניצח במלחמות, שלא הוא יזם כמובן.

3. במשך שנים אני רוצה כבר להתגייס בגלל שאני רוצה לתרום את חלקי וגם כמו שסיפרתי מקודם גדלתי על סיפורים צבאיים אם זה סיפורים של מבצעים שצה"ל ביצע או סיפורי חבר'ה כאלה חח.

מקווה שעזרתי.

"עוד לא נולד הבן זונה שיעצור את ישראל!!!"

נערך לאחרונה ע"י Colt1613 בתאריך 01-07-2005 בשעה 00:38.
ישן 01-07-2005, 03:17
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה

אני יכול אולי להגיב לזה מנקודת מבט קצת שונה של מישהו שקצת בפנים.
יש הרבה סיבות אידיאולוגיה זאת סיבה טובה אבל כללית מדי אולי נכונה אבל בסוף מסע\אימון מסוים מה שמחזיק אותך זה הדברים הקטנים דווקא ובשבילם באמת עושים את זה.

החיוך של החברה והידיעה שבזכותך היא ממשיכה ללכת לבית ספר שמחה עם חברות שלך שאתה תורם לזה לפחות בהרגשה שלך ו"מגן" על אותו חיוך שאתה רואה ביום שישי שאתה חוזר הביתה.

המבט של ההורים שכבר ידעו מלחמות ודואגים כל השבוע אבל שאתה חוזר מהצבא יש להם בפינה של המבט את הנצנוץ הזה שמראה כמה שהם גאים בך, אתה כבר לא ילד, אין מי שיגן עליך מעכשיו אתה גבר, עכשיו תורך להלחם את המלחמות שלהם בשביל שבבית לא יקרה כלום חוץ מעוד דאגות.

בשביל הדחף למצוינות שזה מה שמושך את רוב האנשים להתגייס ליחידות שמוגדרות לפי מה שאתם אומרים "מיוחדות" (לפי דעתי כל לוחם תורם במידה שווה), כלא דם רוצה להגיע לפיסגה לא משנה איפה תצניח אותו תמיד הוא יכוון למעלה וככה גם בצבא מי שהולך לקרבי מציב לעצמו בהרבה מקרים את היחידה שהוא חושב שהיא המטרה הגבוהה ביותר בשבילו ומנסה להתקבל ולהרים את רף המטרות קצת יותר גבוהה.

בשביל ההרגשה לחזור הביתה ולדעת שמה שאתה חלק ממשהו מיוחד, לא משהו שצריך לדבר עליו ולהרברב עליו, משהו שמחזיק אותך ברגעים הכי קשים, משהו שדואג להראות לך שהקושי הוא יחסי ועל כל קושי אפשר להתגבר, משהו שמראה לך שמטרות מציבים גבוהה רק בשביל להגיע אליהן ולקבוע מטרות חדשות.
ישן 01-07-2005, 18:51
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
כמה סיבות

הסיבה הראשונה זה הגנה על המולדת ולמרות שמזיינים את השכל שחרא מדינה וכל זה כנראה שאנשים לא מבינים כמה המדינה הזאת נותנת להם כי הם כנראה לא גרו במקום אחר
סיבה שנייה מחוייבות לאנשים ששומרים עליך עכשיו וזה שאתה תשמור עליהם שהם ישתחררו
סיבה שלישית זה להיות עם אנשים ביחידה מובחרת כי רובם אנשים איכותיים ובעצם שם אתה רוכש חברים לכל החיים
סיבה רביעית זה יכול לעזור לך בחיים כי מן הסתם להיות בקבע כמה שנים זה מוציא אותך מהצבא עם הרבה אופציות
סיבה חמישית אקשן וכל העניין שמסביב ולא איזה ג'ובניק בקריה שאצלו האקשן הכי מעניין שהוא הכין קפה לאיזה קצין בכיר
סיבה שישית הגאווה שבשרות שאתה נושא סיכה מאוד ייחודית ונדירה ושאנשים שנמצאים בדרגים גבוההים במדינה גם ענדו את הסיכות הללו וללכת עם הסיכה הזאת ברחוב ושידברו בחדשות על היחידה שלך זה גאווה וגם שהמשפחה תיהיה גאה בבן שלה שנמצא ביחידה מובחרת
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר