לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2009, 21:07
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
מטרות דתיות ופוליטיקה- מה אתם מחפשים בנבחרים שלכם?

אוקי, הגיע הזמן שגם אנחנו נכנס לביצה המסואבת הסובבת את כולנו ומתכנה בשם 'בחירות'.
לא מעט מהמפלגות מחזרות אחרי הציבור הדתי לאומי, ומבטיחים גדולות ונצורות: תקציבים, ייצוג הוגן, תמיכה בחקיקה וכולי. מה שהם אומרים בקפיינים שלהם כיום מעניין אותי (ואני מניח שגם את רובכם) מעט מאוד. כרגע, אני שואל על מה שאתם רוצים: מה הייתם רוצים לקבל מהנבחרים שלכם מבחינה דתית? אילו מטרות אתם רוצים להשיג? באיזה מועמדים לא תתמכו בגלל דעותיהם בנושאים הדתיים החשובים לכם?
לפני שאני אענה ואפתח את הדיון לכל אחד (גם החילונים מוזמנים להגיב, אם לא על הנושאים הדתיים אז על הזהות היהודית של המדינה- בין אם מדובר בחיזוקה ובין אם מדובר בהחלשתה לטובת הדמוקרטיה והשוויון), אני רוצה להדגיש: בכל זאת, לא מדובר בפורום פוליטיקה, אז אל תכנסו עמוק מדי לוויכוח הפוליטי, ותשדלו להישאר במישור הרעיוני והערכי (שוב: בנושאי הדת והזהות היהודית, ולא בנושאים אחרים) של המועמדים. אין לזה הגדרה מדויקת, אני יודע, אבל תשתמשו בשכל הישר.

אז הנה התשובות שלי:
לי חשוב להשיג כמה דברים במישור הדתי:
1) הורדת ההתיישבות מראש סדר היום של הציבור הדתי לאומי. פוסל: האיחוד הלאומי, מחזק: הבית היהודי, הליכוד, ישראל ביתנו, ש"ס, התנועה הירוקה-מימד.
2) שמירה על הציונות והאמונה במדינה. פוסל: האיחוד הלאומי (המועמד מס' 3 שלהם מייצג תנועה לא ציונית), המפלגות החרדיות. מחזק: הבית היהודי, הליכוד, ישראל ביתנו, התנועה הירוקה-מימד.
3) קידום רפורמות מסוימות בממסד הדתי, תוך שמירה על כבודו ושמירה על האופי היהודי של המדינה (כמו למשל התרת נישואין אזרחיים מצד אחד ואכיפה מוגברת של איסור העבודה בשבת מצד שני) פוסל: האיחוד הלאומי, הבית היהודי, ש"ס, המפלגות החרדיות, מחזק: הליכוד, ישראל ביתנו, התנועה הירוקה-מימד.
4) המשך תקצוב למוסדות הראויים (שירות לאומי וישיבות הסדר) וצמצום התקצוב למוסדות פחות תומכי מדינת ישראל (כמו ישיבות חרדיות). פוסל: ש"ס, האיחוד הלאומי, המפלגות החרדיות, מחזק: הבית היהודי, הליכוד, ישראל ביתנו.
5) חיזוק החינוך והמודעות לזהות היהודית ולדת היהודית. פוסל: מרצ, ישראל ביתנו, מחזק: הבית היהודי, האיחוד הלאומי, ש"ס, הליכוד, קדימה והעבודה.

מי המועמד הסופי? התלבטתי בין הליכוד והבית היהודי, ואלמלא הרשימה הימנית לחלוטין שלהם, הייתי מצביע "ב" בבחירות הקרובות, בעיקר בגלל העובדה שהם מורידים את ההתיישבות ושמים את החינוך בראש האג'נדה שלהם. אולם מאחר והשקפתם לא תואמת את השקפתי בנושאי שלום ומסירת שטחים, אני אוותר על ההצבעה להם (אם כי יכול להיות שאתחרט בסוף) ואצביע לליכוד.
המועמד הנבחר: הליכוד.

ומה שלכם?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 03-02-2009 בשעה 21:17.
חזרה לפורום
ישן 04-02-2009, 22:15
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "פירוט לגבי המטרות? מדוע כל..."

טוב, אז פירוט-לא-מפורט-במיוחד:

אני לא רוצה מדינת הלכה. אני כן רוצה לחזק את איסור העבודה בשבת, אבל פחות מטעמי דת ויותר מטעמי הגינות עסקית. אני רוצה שהעם היהודי ידע יותר על המקורות שלו ויכיר יותר את הצד הדתי (מעצבנת אותי הסלידה הזאת מדתיים, או כשמישהו שואל אותי מה פירוש המילה "כשר"), ומכאן שצריך לשים דגש על חינוך. אני לא חסיד של הרעיון "ארץ ישראל השלמה", מכאן שצריך מפלגה פחות או יותר שמלאנית. אני רוצה שלפחות תהיה הכרה בזרמים אחרים, כגון רפורמים וקונסרבטיבים. חשוב לי לשים דגש גדול מאוד על התיישבות של יהודים בארץ, עם כל הכבוד לזה שאנחנו מדינת הגירה...

אם אני אחשוב על עוד משהו אני אוסיף.
חזרה לפורום
ישן 04-02-2009, 00:28
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "מטרות דתיות ופוליטיקה- מה אתם מחפשים בנבחרים שלכם?"

אני מסתכל על אדם ואדם ברשימה.

אני אישית אצביע לאיחוד הלאומי. למה? כי בנוסף לזה שזו המפלגה שהכי קרובה לדעות שלי. מבחינתי אריה אלדד הוא אדם דגול ונערץ. לעומץ זאת, הבית היהודי לא מציג אנשים שלדעתי יוכלו להזיז משהו. עם כל הכבוד
לאדון אורי אורבך וחבריו.
לגבי ראש ממשלה זה אותו דבר, כל אחד משלושת המועמדים הוא אדם פרובלמטי ולא משנה איזה דעות הוא מייצג. אני פשוט אשים פתק לבן.
האחד שהכי קרוב לדעת שלי הוא ביבי, והיו רגעים שאמרתי שאני אצביע לו. אבל הוא פשוט אדם שהאמינות
רחוקה ממנו. ויש לי הרגשה שכל אחד משלושת הדרעקים לעיל יעשו דברים שעם ישראל יצטער עליהם. ואני לא רוצה להיות אחד שנתן את הקול שלו לאנשים כאלו.

חזרה לפורום
ישן 04-02-2009, 16:04
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
מטרות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "מטרות דתיות ופוליטיקה- מה אתם מחפשים בנבחרים שלכם?"

1)חיזוק ההתיישבות בכל שטחי א"י השלמה פוסל: ש"ס,חרדים ליכוד קדימה וכו' מחזק:איחוד לאומי מרזל,הרב וולפא וכו' (נראלי הם עם האיחוד)
2)חיזוק מדינת ישראל כמדינה יהודית שזה פוסל את כולם חוץ מהחרדים,ש"ס האיחוד הלאומי והבית היהודי
3)הקשבה לדעת תורה,בלי וויתורים על שום דבר שקשור להלכה שזה פוסל את כולם (כן,גם את הבית היהודי) ומשאיר איחוד לאומי וש"ס
4)חינוך יהודי,תקציבים לישיבות שזה משאיר את ש"ס והאיחוד הלאומי
5)בלי צביעות,בלי "כאילו" בלי כיסאולוגיה בלי פשרנות ובלי סיסמאות חסרות תוכן (אופס,שוב פעם פסלתי את הבית היהודי) שזה משאיר איחוד לאומי ופוסל לגמרי את הליכוד וש"ס
בקיצור אם היתה לי זכות בחירה (וחבל שאין) אז איחוד לאומי

חזרה לפורום
ישן 07-02-2009, 19:44
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
לצערי, אתם לא מבינים מהי פוליטיקה.

פוליטיקה היא מנוע לשינוע כסף ותו לא.
כל קבוצה מחזיקה במספר עמדות, אדיאולוגיות ומוסדות שמחזקות את הנ"ל.
מטרת הקבוצה הפוליטית ("להלן:המפלגה") היא לשנע כסף ממוסדות המדינה למוסדות המפלגה ע"מ שייתמכו ברעיונות, העמדות והאדיאולוגיות של אותה המפלגה.

הציבור הד"ל מחזיק בסל נרחב של אדיאולוגיות,רעיונות ומוסדות.
פה ושם הנ"ל חופפים מפלגות אחרות
אבל אף אחד לא ייתן לנו כסף!!!
כך שכל הרעיונות והאדיאולוגיות ייזרקו לפח ללא תמיכה אמיתית.
בני עקיבא, החינוך הממ"ד, ישיבות ההסדר, האולפנות ועוד ועוד לא ייתוקצבו- משמע- ההורים שלכם, שכבר כך נוטלים בעול כבד, ייקרסו.
את הליכוד לא מעניין הציבור הד"ל אם הוא לא עומד מנגד ונושא ונותן כמשקולת פוליטית.

לכן היחידים שיידאגו לנן- בכסף, אלו הבית היהודי.
מי שלא מבין את זה הוא עולל וטיפש

חזרה לפורום
ישן 07-02-2009, 20:13

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "לצערי, אתם לא מבינים מהי פוליטיקה."

אולי הציבור הדתי צריך להפסיק להיות סגור בתוך עצמו.
די למפלגות דתיות, די לשכונות דתיות, די לישובים דתים ודי לעוד הרבה דברים.
אין לכם מושג איזה פער יש בין הציבור הדתי לאומי לציבור החילוני! רק בצבא חטפתי את השוק הזה.
וזה מה שאתם לא מבינים.
(אם אתה שואל אותי אז הרבה אנשים בעם הסכימו לגירוש כי אין איזו סולידריות מיוחדת לחברה הדתית.. אבל זה סתם מאמר מוסגר)
אנחנו כדתיים אמורים להשפיע על החברה, ולא לעמוד בצד ולדרוש רק כסף למוסדות שלנו.
אין לך מושג איך חילונים מפחדים מהדתיים, המון חילונים שאני מכיר אומרים לי את זה. הם לא יודעים
לעשות את ההפרדה בין כל הזרמים. ואנחנו האשמים היחדים בזה.
(כבר כמה אנשים אמרו לי שהם מפחדים שבסוף הדתיים יהיו כאן רוב)
אז תפתח את העיניים שלך , תכיר קצת חברה חילונים ותבין שיש כרגע נושאים שהם יותר דחופים לטפל בהם.
אחדות יותר חשובה כרגע מהגדלת תקצוב לאיזה מוסד דתי. והגדרת מפלגה כמפלדה דתית זו טעות!
ובכלל, ערבוב של אנשים דת בפוליטה רק גורם להשנאת הדת על העם.
אתה רוצה להיות כמו אגודת ישראל וש"ס שדואגים לעצמם ולא לכלל ישראל? תפאדל....
על החתום, "עולל וטיפש".

שיהיה לך שבוע טוב

חזרה לפורום
ישן 07-02-2009, 23:09

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "הגבת מהבטן וחבל"

דבר ראשון, לא הגבתי מהבטן
שנית, אני באמת שלא מצליח לרדת לסוף דעתך, אשמח אם תסביר את עצמך\דעתך טוב יותר.

לגבי הכסף- אם מר"צ לוקחים לקיבוצים זה אומר ש"כסף למוסדות דתיים" אמור להיות הדגל שאיתו נצעד? הרי זה טירוף!
מבחינתי שכל המוסדות שלנו יתוקצבו על ידי אנשים פרטיים אבל רק שנתקדם עוד צעד אל עבר העם.
ורק שתהיה כאן בארץ אווירה של הבנה וקבלה של גישות שונות ושלא יקפצו על הדתיים על כל שטות.
ואז, לכשנגיע למצב הזה שום דבר לא יהיה בעיה... בטח שלא תקצוב מוסדות דתיים.

ואם צדיק נתפס על רבב בבגדו אז גם אנחנו הדתיים נתפסים על כל דבר קטן שאנו עושים.
ולהזכירך, צדיק שנתפס עם רבב בבגדו - חייב מיתה.
כמובן שזה רק משל. אבל יש לנו מה ללמוד מכאן.

חזרה לפורום
ישן 08-02-2009, 07:00
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
סלח לךי ג'ו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "תודה על החיזוק לדברי :) אם..."

אבל אתה גם נאיבי.
אני לא יודע בן כמה אתה (19-21?)
אבל לבטח אתה חי, כמו שאמרתי, בעולם נאיבי עם סוסי פוני מעופפים.
אסביר:

ראית בצבא את השינאה לדתיים, והחלטת שהפצת אהבה והוכחתם כטועים זו הדרך הנכונה.
זה סבבה לחלוטין, זו הדרך שבה כולנו התחנכנו וגדלנו, על ברכי הציונות הדתית האוהבת ומחבקת את עצמה ואת שאר בנ"י.
למדנו את זה עד שלוש וחצי בכיתה ד', בסדר ערב בכיתה י' בשיעור ג' בהסדר.

אתה משום מה חושב שלקיים את האדיאולוגיות שלך חשוב בזמן בחירות, להראות אחדות ואחידות ושכולם יאהבו אותך ותרכב על סוסי פוני ורודים.

זה הזמן להשקיע בעצמך.
כי לולא התקצוב למוסדות שלנו, לא יהיה חינוך והאחים הקטנים שלך ילכו או למוסדות ש"ס או לממלכתי כי ייסגרו את הזרם הממלכתי- דתי, ובנ"ע לא ייתוקצב לא מהמדינה ולא מתורמים מבחוץ, כי אין כסף.
אז מאיפה נראה לך שיבואו האדיאולוגיות של תורה עבודה וא"י?
זה הזמן להבין ולהפנים את האמרה: "אם אין קמח אין תורה".

תכל'ס, לאף אחד לא אכפת מאיתנו. ויש הרבה שאף שונאים אותנו, מחוסר היכרות, חוסר הבנה, וסתם שנאה שמגובה באידיאולוגיה שמאלנית-גלותית (נעשה הכל על מנת להתחבב על הגויים בשביל שייתנו לנו לחיות בשקט).
מה שאני הולך לכתוב עכשיו הוא עיקרון שכל אחד שעומד לפני בחירה דמוקרטית צריך להבין:
מנדט שווה כסף, כסף שווה מימוש אדיאולוגיה.

בלי הכסף, וחבל שאני נשמע חרדי, אבל זה הדבר היחיד שהם מבינים לאשורה, לא תוכל לרכב על סוסי הפוני הורודים שלך: "הם לא יודעים
לעשות את ההפרדה בין כל הזרמים. ואנחנו האשמים היחדים בזה.
(כבר כמה אנשים אמרו לי שהם מפחדים שבסוף הדתיים יהיו כאן רוב)
אז תפתח את העיניים שלך , תכיר קצת חברה חילונים ותבין שיש כרגע נושאים שהם יותר דחופים לטפל בהם." אתה שם, שם)

אני מקווה שנוכל ביחד לרכב, כשהבית היהודי ייקנה לנו את סוסי הפוני

חזרה לפורום
ישן 08-02-2009, 08:00

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "סלח לךי ג'ו"

בוקר טוב לך... בדיוק התעוררתי מחלום על פיות ומכשפות כשבזרועותי חבוק לו דובי.

בין השורות אפשר להבין שאתה רואה את הגישה שלי כגישה מתרפסת, וכאן אתה טועה.
דווקא לי יש בעייה גדולה עם רבנים שהם יותר מדיי ממלכתיים. אבל אתה כנראה תקוע בטראומה
מהגירוש ורוצה מאז רק להראות שאתה חזק ושאתה יכול לצרוח ולעמוד על שלך. אתה באמת חושב שתשיג ככה משהו?
כן, כסף למוסדות זה דבר הכרחי וחשוב. אבל לקחת משהו קטן והפכת אותו לאידאולוגיה שלמענה
אתה מוכן לקדש כמעט כל אמצעי. אז על הכיפאק, יהיה לך סניפים מתוקתקים של בני עקיבא, אולפנות
עם התנאים הכי טובים.... ו...? מה אז? מה זה יתן לך?
אתה עדיין תצטרך לריב)ואפילו במידה גדולה יותר) על כל פיסה קטנה של יהדות שנשארת במדינה הזאת. אנחנו חיים במציאות
שכמעט כל דבר יהודי מקבל גישה של אנטי. אי אפשר לבוא ולהאשים רק את החילוניים. אנחנו צריכים
לראות איפה אנחנו טעינו. אז נכון, אני לא עומד לחלק סוכריות לרובוטים שבאים לגרש אותנו מהבית.
אבל מצד שני אני לא עומד להלחם בצורה הזויה לחלוטין שלא תוביל לשום מקום על היהדות במדינה הזאת.
לעומת זאת, אם תבין שאם נלחם(ולא בצורה כוחנית) על הכרה והבנה של היהדות בעם אז שום דבר לא יהיה בעייה. בטח שלא הדרישות החשובת שלך לכסף.
ועוד משהו קטן, באמת נראה לך שמפלגה של אולי 4 מנדטים תוכל להשפיע כל כך? מי בכלל יספור אותם?
(ע"ע מפד"ל בתקופת הגירוש)
לעומת זאת, אם היתה כאן אחדות של מפלגות שלא פונות רק לציבור הדתי, היינו יכולים להשיג יותר.

ילד קטן זה אחד שרואה את המציאות בכן ולא, שחור ולבן, לקחו לי, אכלו לי ושתו לי.

חזרה לפורום
ישן 08-02-2009, 13:16
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור

טוב, בניגוד אליך אני דווקא חושבת שההתיישבות היא נושא שהציבור הדתי-לאומי צריך לעסוק בו, מאחר והיא מצווה ככל המצוות. דווקא זו מצווה שאין רבים ששמחים להגן עליה, ולכן חשוב שאנחנו נעסוק בה. מהבחינה הזו מפלגת האיחוד הלאומי (ואולי ליברמן?) תואמת את הגישה שלי.
בנוסף, אני מחפשת מפלגה שתייצג את העקרונות הדתיים שלי, וזה אומר שמירה על צביון יהודי למדינה, ותמיכה במוסדות, ארגונים, עקרונות וכו' של הציבור הדתי לאומי. מהבחינה הזו האיחוד הלאומי והבית היהודי תואמים את הגישה שלי.
יש לציין שאין לי עניין במפלגה "הלכתית" שלא תואמת את הגישה ה"הלכתית" שלי, ולכן המפלגות החרדיות לא תואמות של הגישה שלי בשום סעיף (אף על פי שכמובן אעדיף אותן על פני מרץ/העבודה, לדוגמא, כי הן לא תואמות את גישתי הן מבחינה דתית והן מבחינה ציונית/התיישבותית/לאומית, ואילו המפלגות החרדיות בכל זאת מגנות על אינטרסים יהודיים כלשהם, אפילו שהם לא בדיוק זהים לשלי).

לגן אצביע לאיחוד הלאומי, בע"ה.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר