לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2009, 19:22
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "לא, לא ידעתי. אבל טוב לראות..."

שמע... 19% של מים מותפלים.
גינות ושטחים חקלאיים (ברובם המוחלט) משתמשים במיי קולחין.
כך גם לניקוי של מקומות ציבוריים (עיריות משתמשות בזה).
יש יישובים בארץ שלקחו יוזמה ובנו לעצמם מתקנים לטיהור והם משתמשים בזה להשקות גינות.
כמו לדוגמא במועצה מקומית עומר, איפה שאני חי.
המועצה קנתה מהמדינה המון המון קו"ב של מיי ביוב מגעילים והעבירה אותם למתקן טיהור, שמה הם הפכו למיי קולחין.
אותו הדבר ביישובים נוספים ובמועצות מקומיות.
שים לב גם שיש הרבה חקלאים שממחזרים מים.

משתמשים גם הרבה במיי תהומות ומיי מעיינות. (מעיינות ראש העין שהתייבשו מהשאיבה).
ולא רק מהכינרת.
הכינרת היא פשוט המקור הראשי.

פשוט צריך שאנשים לא יפציצו במקלחות שלהם, ושלא ישקו את הגינות שלהם כאשר אומרים להם לא להשקות.
אני לדוגמא, הפסקתי את הממטרות בבית ואני מפעיל רק טפטפות.

נערך לאחרונה ע"י alonmore28 בתאריך 04-02-2009 בשעה 19:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2009, 13:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Jeanne D'Arc שמתחילה ב "האקוויפרים שמהם שואבים מים..."

אקוויפר הערבה כן מנוצל - לחקלאות. מדובר במים מליחים שלא ראויים לשתיה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-02-2009, 21:58
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Idan13 שמתחילה ב "לא יותר קל לחסוך במים?"

אה, כן. אבל מאיפה לך שאת תצרוכת המים שלי אני מקבל מהכינרת?
כבר מי-יודע-כמה שנים מטרטרים אותנו על כך שהכינרת מתייבשת. מפציצים אותנו בתשדירים בטלוויזיה וברדיו; אפילו מנסים לשכנע אותנו לקנות "חסכמים". האם זה עוזר? לא.
למה? כי צריך פתרון אמיתי. לא קישקוש של מילים (ומעניין מה הולך אצל הירדנים, שגם הם לקוח של הכינרת). בסופו של דבר, היגמלות מהכינרת הינה דבר חשוב מאוד לישראל. גם יהיו מים לכל דורש, גם נוכל להשקות גינות מתי שנרצה וגם לא נצטרך לפחד פן איזה לבנוני יקום עם קריזה בבוקר ויחליט להטות את מקורות הכינרת. חשוב על זה כך: כאשר נוכל באמת לצמצם את כמות השאיבה שלנו מהכינרת, הכינרת כנכס תיירותי וסביבתי רק תפרח.
ישן 05-02-2009, 08:04
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "יש המצאה ישראלית שמונעת את..."

קוראים למכשיר אטמור. זה מחמם מים מיידי. הבעיה היא שההספק החשמלי של אטמור נע בין משהו כמו 3.5KW (בהספק הזה מקבלים מים לא חמים במיוחד) ל- 12KW (בהספק הזה מקבלים מים חמים חבל"ז). הרוב משתמשים ב 5KW שנחשב לסביר למי שמוכן לוותר על מים ממש חמים.

אני רוצה להבהיר את הנושא למי שלא מבין בהספק חשמלי. בשביל להדליק טלוויזיה LCD 32 במשך שעה יש שימוש ב כ- 200 וואט חשמל בעוד שבשימוש באטמור 5KW במשך שעה (אם יש פה חולה נפש שמתקלח שעה) יש שימוש ב 5,000 וואט.

כלומר זה כמו להדליק בבית 25 טלוויזיות LCD 32 במקביל במשך שעה.

השאלה הגדולה היא האם ראוי להשתמש באטמור לחיסכון במים כאשר הנזק הסביבתי (ייצור חשמל מזהם את הסביבה) של החיסכון ע"י האטמור הוא הרבה יותר גדול משימוש בדוד חשמלי+קולט שמש.
זו החלפה של נזק למקורות המים בנזק לסביבה. הרבה יותר פשוט למלא דלי במים

ישן 05-02-2009, 11:56
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "זה לא הגיוני. גם אם תנתב את..."

לא הגיוני? בגלל זה זה פטנט

אני אסביר לאט

המים שנמצאים בין הדוד לטוש הם מים קרים שיוצאים מהצינור של המים החמים.
יש שם בערך 15 ליטר לפי המדידה שלך = 2 דלאים (וזה כמובן תלוי באורך הצינור)
כדי שהמים בצינור המים החמים יהיו חמים, אנחנו צריך לרוקן את ה15 ליטר האלה מהצינור ולהזרים בהם מים חמים מהדוד.
במקום להוציא אותם דרך הטוש לתוך דלי כמו שאתה עושה.
הפטנט הזה גורם להם להיכנס לתוך צינור המים הקרים, ואז הם נשארים בתוך מערכת המים ולא נשפכים.אלא יוצאים בפתיחת ברז של מים קרים בבית.

ישן 05-02-2009, 12:27
  Idan13 Idan13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.05
לפי דעתי יש פתרון הרבה יותר פשוט וזה לא דליים
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "קוראים למכשיר אטמור. זה מחמם..."

תתקנו אותי אם אני תועה אבל נכון המים הקרים שבמקלחת הם למעשה המים הרגילים שבאים מהמקור מים במקרה שלי באר ראשון,והמים החמים מן הסתם באים מהדוד...אז פעם הבאה שאתם רוצים שהמים החמים יבואו ישר או לפחות יותר מהר אז בהתחלה תכוונו את החום עד הסוף ככה שהמים יבואו רק מהדוד והמים שיתבזבזו יבואו רק מהצינור של הדוד ולא מהמים הקרים הרגילים,ככה המים החמים יבואו מהר יותר עם פחות מים שהולכים לפח,אני לא יודע אם זה נכון אבל זה אמור לעבוד לפי ההיגיון.
בכל מקרה שמעתי על המצאה גאונית שחוסכת המון המון מים,פשוט מאוד המים של המקלחת עוברים למיכל של השירותים וככה כמורידים את המים בשירותים המים באים מהמקלחת במקום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:16

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר