לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2009, 18:52
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
מגעיל עוד פנינה ממשטר גוגל העולמי הבא עלינו לרעה - איתור אנשים ב Google Latitude

באמצעות השדרוג החדש לשירות המפות שלה, גוגל מקווה כי יתאפשר לה לנהל מעקב אחרי אנשים
בתנועה באופן אפקטיבי, תוך כדי שהם גולשים באינטרנט. השירות Google Latitude
שמושק היום (יום ד'), מציע למשתמשים מהסלולרי לשתף אוטומטית עם בני משפחה וחברים מידע על מקום הימצאם.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3666600,00.html

במילים אחרות, "נותנים" לכם זכות לבחור מתוך נימוס של מחזרים, וכמו שאומרים - עד החתונה זה יעבור...
כמובן שהמסר האמיתי פה ברור וחד לכולם. אם חשבתם שכולם תחת עינו הגדולה של גוגל רק ברשת האינטרנט,
הגיע הזמן להתחיל להתרגל לכך שלא. ושאנחנו בדרכנו להיות עולם שחי תחת הנהגתה של גוגל
שהולכת והופכת מפלצתית יותר ויותר משנה לשנה, ושהמוטו שלהם "Don't be evil",
מזכיר בציניות שלו סיסמה אחרת שכבר כמעט נשכחה - "Arbeit macht frei"

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 04-02-2009 בשעה 18:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2009, 22:25
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "עוד פנינה ממשטר גוגל העולמי הבא עלינו לרעה - איתור אנשים ב Google Latitude"

יש להם עוד את החוצפה להגיד שגוגל לא תשמור מקומות שביקרתם בהם אלא רק את המיקום האחרון. אתם מאמינים להם? אני לא! מי הטיפש שיחשוב שגוגל תמחוק מידע יקר ערך שכזה?! לא רק שגוגל לא תמחוק את המידע הזה, היא אפילו תמפה את המקומות שכל משתמש מבקר בהם, ותשתמש בזה למטרות רווח. חוץ מזה, מי יכול למנוע מהם לשמור מידע שכזה. אם הם ירצו לעשות את זה, הם יעשו את זה ואף אחד לא ימנע מהם אפילו שזה מנוגד לחוק, כי גוגל מעל החוק.
ציטוט:
שהולכת והופכת מפלצתית יותר ויותר משנה לשנה, ושהמוטו שלהם "Don't be evil",
מזכיר בציניות שלו סיסמה אחרת שכבר כמעט נשכחה - "Arbeit macht frei"

באמת משפטים דומים בציניות שלהם בצורה חולנית.

ישן 04-02-2009, 23:37
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
הקדמת אותי ;)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "עוד פנינה ממשטר גוגל העולמי הבא עלינו לרעה - איתור אנשים ב Google Latitude"

אין זו פשוט חוצפה שאין כמותה מה שגוגל האלה עושים, אין להם שום קו אדום, ומה שמוזר שאך רשות לא שמה להם באמת קו אדום, אני מתחיל לחשוד שגוגל משרתים מטרה של מישהו או גוף מודיעיני כזה או אחר, או איזה קבוצה בעלת אינטרסים בלתי ברורים.

חשוב להזכיר שגוגל בכלל החלה את דרכה כאחת שהיא התשובה למייקרוסופט, לוחמת חירות,
גוף שבא לתת מענה לכל אלו שחושבים אחרת ולא זורמים עם תכתיבי MS!

אבל במהלך ה10 שנים האלו מרוב הפוש שנתנו לגוגל כל הגורמים, המשתמשים, התאגידים, השותפים ואפילו היריבים, גוגל נהפכה למפלצת מידע שלא יודעת שובע!

אם לא מספיק GOOGLE MAPS יש להם גם מכשיר סלולרי משלהם, שרץ על מערכת הפעלה שלהם
ובקיצור אחד הכלים היותר מוחשיים שישרת את מטרתם של גוגל וישמש דווקא לרעת המשתמש,
אני די סבור שמשהו מסריח מתבשל כאן, איך חברה קטנה של כמה סטודנטים שבכלל החלה את דרכה כמנוע חיפוש
נהפכה בזמן כ"כ קצר לגווף שהוא מכרה זהב של מידע כה רב ערך? איך משהו שלקח לCIA יותר מ40 שנה גוגל עשו ב10 שנים?

לדעתי צריך לעשות חרם על גוגל ולהתנזר מכל שירותייה.
אני בכלל חובב טכנולוגיה וגאדג'טים ופעם לא הייתי מאמין שאומר את זה בעתיד, אבל כשאני רואה
לאן הטכנולוגיה ה"נאורה" הזו שאמורה להקל על חיינו הולכת, אני נחרד מזה ומצידי להתנתק מהכל!
סלולרי מצידי אפשר לזרוק לים, טלויזיה בלוויין וכבלים? מזמן לא מעניין אותי!
טלפון? שולי יש תחליפים שבעתיד אולי יתנו מענה אנונימי וחינמי (WIFI אולי עם VOIP וכו')
אבל הדבר היחיד שאני לא יודע אם אוכל להתנתק ממנו זה האינטרנט חח

אבל זה בקטנה, גם אם אתה בורח לאיזה אי בודד אפשר כבר היום לקנות צלחת לויין פרטית שתאפשר להתחבר לרשת מכל מקום בעולם!

הצרה היא שתמיד יוכלו לאתר אותך גם אם תסתתר מאחורי 100 שכבות פרוקסי מכל רחבי העולם.
בסופו של דבר האינטרנט עד כמה שכיום זה כלי יעיל, חופשי, ועדיין נייטרלי, בקרוב מאוד זה גם כן ישמש לרעת המשתמש!

בקיצר, הטכנולוגיה שלנו מתפתחת לצדדים אפלים במקום לדברים חיוביים ברפואה, חקר העולם, חקר החלל וכו'..
חבל, כי את הריקושטים בטח כל העולם יחטוף בקרוב.
ישן 05-02-2009, 08:42

שמע אני לא יודע מה איתך אבל, לי יש בעיה רצינית עם זה שלאט לאט
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Uzbeki שמתחילה ב "זה לא סוד וזה הגיון בריא,..."

מחנכים את אוכלוסיית העולם שהפרטיות זה דבר לא חשוב כ"כ ושלנבור בחייו של האחר זה סבבה...
קשה לי להסכים עם זה שלמישהו תהייה הזכות לנבור בחיי כי אני גם מכבד את פרטיותו של האחר ולא נובר בחייו.
להגיד לך את האמת? כאחד שמתעסק באבטחת מידע זה הכי קל "לעקוף" את כל הקשור לאבטחה ולנבור לכל מי שבא לך בחייו, יש לך כיום רשתות WIFI פתוחות כי בזק סיפקה את זה כ"מבצע טרנדי"
לכל בנאדם שני במדינה, לא רק שתוכל לגלוש ולהתעלק על הרשת WIFI שמצאת בזמן מסעותייך בעולם, תוכל גם לגלות חורים ברשת שעלית עליה ואפילו להכנס באין מפריע למחשב של בעלי הWIFI.
זה פשוט מאוד ולא צריך שום כלי פריצה אפילו, ב90% מהמקרים כל אחד יוכל לעשות את זה ולנבור
לבנאדם שלא איבטח את הרשת שלו בכל קורות חייו, בתמונות, במסמכים ובמה שבא לך.

אבל מבחינה מצפונית זה משהו שלא כל אחד יעשה למישהו אחר, כמובן שיש אנשים שאין להם מצפון שם בחוץ!
זה לא יהיה נעים אם יעשו לך את זה, גם אם אתה לא אדם שאוהב פרטיות (אני בספק כי בטוח גם אתה זקוק לפרטיות) לא היית רוצה שמישהו ינבור בחייך בצורה כה מאיימת, בטוח יש לך דברים שלא היית רוצה שידעו עלייך או יגלו כלפייך גם אם אתה אדם שומר חוק וטלית שכולה תכלת!

ולעיניינו, כן יש לי ולעוד רבים אחרים בעיה קשה מאוד עם מה שמנסים התאגידים להכתיב לנו,
אז אוקי היום זה ברשות, בעתיד זה יהיה מומא בכל מערכת ובכל מכשיר נייד ובכל דבר אלקטרוני!
אז כבר לא יבקשו את רשותינו ואולי אפילו יכריכו אותנו כי זה יהיה סטנדרט! כמו חוק המאגר הביומטרי, מי שרוצה "הקלות" בנגישות מול הרשויות שיעשה את זה ויתן למדינה, אבל לבוא ולהכריח את כל האוכלוסיה לתת דגימות פולשניות כאלו זו חוצפה ואין לה שם הצדקה לא משנה המה התירוץ שלהם!
אז החוק בא ואומר שכשהחוק יצא אז כולם יהיו חייבים ומי שלא אז הוא יזרק לכלא! מזכיר לך קצת מדינה דיקטטורית כמו אירן או סין? כן? אז ברוך הבא למדינת ישראל 2009!

אז מנין לך לדעת שמה שבגד רשות היום לא יהיה בגדר חובה מחר? הרי כמו בצבא, כמו בכל משטר רודני, הם לא אוהבים אנשים בעיתיים, אוהבים צייתנות! אתה מתנגד - אתה נענש!
פשוט מאוד, אתה לא מתאים לחברה? אתה תענש, אתה תכלא, אתה תטורטר ותעונה, במקרים קיצוניים אתה אולי אף תוצא להורג, גם דברים כאלה קיימים במשטרים אפלים כאלו ואחרים!

אז כן, יש שם בחוץ אנשים ריאליים, אינטיליגנטיים, רחבי אופקים, כאלו שמכירים את תחום הפרסום, תחום הייטק, תחום הביון, תחום החקירות, תחום הקרימינולוגיה, משטר וכו'...
ואותם אנשים, אוהבים פרטיות, כמו שאני, לאנס ורוב הגולשים כאן אוהבים, לא ניתן לטכנולוגיות "מגניבות" כאלו להתפשט בעולם רק בגלל שקלות הדעת של האוכלוסיה הרחבה נכנעת לצדדים ה"חיוביים" בכל העסק מבלי להיות באמת מודעים לצדדים השליליים!

ראה בעצמך, רוב התגובות שם מדברות על בגידות וכל מיני בעיות אישיות ואינדיבידואליות של אנשים שמעניינים רק אותם, בעיות בסדר גודל של "אני עצמי ואין עוד מלבדי" שכל אדם קטן מייחס לעצמו וחושב שהעולם סובב רק סביבו, אבל הם לגמרי לא מודעים למשקל האמיתי של פיתוחים כאלה שלאט לאט משתלטים לנו על החיים, ולא רק שהם מאפשרים מעקב וחדירה פולשנית לחיי כולנו ע"י הרשויות, אלא שזה גם מאפשר חדירה פולשנית עכשיו ע"י אנשים אחרים! למה? בשביל מה ולאיזה מטרה?
מיילא רשויות, משטרה וצבא יכולים לעשות שימוש בכלים כמו "נתוני תקשורת" למטרות בהחלט נעלות כמו מציאת אבודים או שחזור מיקומם של פושעים ע"י ארכיון הלוגים של האותות הסלולריים שלהם בהתאם לתאריכים בהם חושדים שהם ביצעו פשעים (ראה ערך רוני רון בפרשת רוז ז"ל)
אבל איזה טוב יצא בלתת לכל אזרח פלצן לגשת למידע רגיש שכזה?

היום אתה יכול להצליב מידע ולנבור בחייו של כל אדם באין מפריע בשלל דרכים, תחשוב על זה:
פייסבוק + גוגל מאפס + ניטור חי על נקודת הימצאו על המפה + מרשם האוכלוסין של משרד הפנים שלדף לרשת + מאגר ביומטרי (שעלול לדלוף בעתיד) ובקיצור אתה יכול לדעת הכל על כל מי שבא לך לאיזו מטרה שבא לך!
אם אתה מפרסם נבון ורוצה לבנות פרופיל של מישהו ולדחוף לו דברים לפי העדפותיו ולפי הרגלי חייו, אם אתה סתם נוכל מניאק שרוצה לסחוט מישהו, אם אתה פושע שרוצה לחטוף בת של מישהו בשביל כופר, אם אתה מחבל שרוצה לתכנן פיגוע, אם אתה מתנקש שרוצה לבחצע את העבודה הכי נקייה... כל אלו יכולים לעשות שימוש ששווה זהב בתמימותם של האזרחים הפשוטים שהדביקו לעצמם מטרה על התחת!

תחושב כמה כוח, כמה מידע וכמה נתונים אישיים כל אדם מפזר ברשת! זה מכרה זהב של ממש לכל דורש באשר הוא, לך תדע מה מטרתו של כל אחד... הכל אפשרי והזרוע עוד נטויה,
יש צורך ליידע ולחנך את האנשים, אך במקום זה תאגידים ותכתיבי החברה שלהם מטמטמים ומדרבנים את האנשים לרדת לשוליים, כבר מגעיל לחיות פה, מה יהיה בעתיד? לאן האנושות הולכת? זה מדאיג ודי מפחיד אפילו.

אני בתפיסה שלי אמנם בעד חופש מידע, קוד פתוח ונגד סודות בקרב גופים כאלו ואחרים, אבל
כל עוד יש צדדים שיהנו מהכוח והעוצמה עם המידע שהם אוספים אז הצד השני (הגדול) בסכנה,
וזה מעורר מחשבות מדאיגות כלפי העתיד, שלי, שלך, שלנו, של ילדנו ושל העולם בכלל.

חבל שאנשים לא מבינים ולא מוכנים להפנים את זה.
זה כמו ציבור המעשנים, מודעים לסכנה אך חיים בהדחקה, "יהיה בסדר" זה המשפט הכי פופולרי בקרבם, עד שהסרטן ידפוק להם בדלת ואז בטח כבר לא יגידו את המשפט הזה..

גם הטכנולוגיה הניידת הזו, עד כמה שזה מגניב, נוח ומהפכני, תחשוב כמה חסרונות יש בזה,
מטגנים לנו את המוח, מטרידים אותנו נון סטופ, שולחים לנו זבל ומודעות שאנחנו לא רוצים, מנטרים אחרינו, מאזינים לנו, מסתכלים עלינו, למה זה טוב? זה אמור לשרת אותנו לא אנחנו אמורים לשרת את זה!
ישן 07-02-2009, 21:53
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
המידע בנוגע למיקום שלך קיים, מאז ומתמיד, אצל ספקית הסלולרי שלך
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "שמע אני לא יודע מה איתך אבל, לי יש בעיה רצינית עם זה שלאט לאט"

וזאת מעצם הגדרת צורת ההתקשורת הסלולרית (אתה מתחבר לאנטנות סלולריות באזור בו אתה נמצא, משמע, הספקית חייבת לדעת היכן אתה).

גם את האפשרות לשתף את המידע הנ"ל לא גוגל המציאה, וכבר נתקלתי בתוכנות שאתה יכול להתקין על סלולרי המכיל מקלט GPS אשר מגיב ל-SMS הנשלח אליו עם קוד מיוחד ומחזיר ב-SMS חזרה את מיקום המכשיר (מעולה להורים שרוצים לדעת היכן הילדים שלהם נמצאים, לדוגמא).

בשורה התחתונה, האחריות לגבי שימוש בשירות זה או אחר היא בידי הצרכנים. את הלא יכול לתקוף טכנולוגיה רק בגלל שקיים תרחיש כלשהו בו אותה טכנולוגיה תנוצל לרעה (בסופו של דבר, כל דבר ניתן לנצל לרעה).

לגבי השטות בנוגע להפיכת שירות כזה לשירות חובה, הדבר משולל כל בסיס וגם לא אפשרי, טכנולוגית.
אתה נמצא בעולם בו התקנת FIRMWARE לסלולרי הוא דבר שנעשה ע"י משתמשים "פשוטים", וברגע שיתגלה כי מכשיר זה או אחר מכריח אותך להשתמש בשירות בו אתה לא מעונין, זה רק עניין של ימים עד שיפיצו FIRMWARE פרוץ באינטרנט המבטל אפשרות זו (ע"ע מכשירי ה-DVD עם הגבלת ה-REGION שנפרצה במהירות רבה).

ולפרנואידים במיוחד, יש גם את פרויקט ה-OPEN MOKO, מכשיר סלולרי בקוד פתוח בו אתה יכול לנבור בקוד המקור ולוודא שאין שם שום זליגת מידע לא רצוי.

ישן 07-02-2009, 21:49
  VCPA VCPA אינו מחובר  

זה ברור שהטכנולוגיה היתה קיימת לפני כן
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הטכנולוגיה הזאת קיימת כבר שנים רבות."

השקת התוכנה הזו אינה באה במטרה לעקוב אחרינו (כאמור, הם יכולים לעשות את זה כבר מזמן), אלא מטרת התוכנה היא לחנך אנשים למציצנות ולסגל אותנו לצורת החיים החולנית הזו.
כאשר המציצנות הזו באה עם גאדג'טים פ33תיים שח2ל על ה7מן, הצרכן מיסתגל למציצנות הזו ביתר קלות.

זה כמו הממירים החדשים בארה"ב שמצויידים במצלמות, המכוניות שמתכננים לייצר עם מצלמה מובנית בפנים, מכוניות שנישלטות על ידי לוויינים, מזגנים שמווסתים ע"י לוויינים. כל המוצרים הפולשניים האלה מגיעים עם טכנולוגיות מגניבות, שתפקידן לסגל אותנו לכך שעוקבים אחרינו וזה לגיטימי לגמרי. לא רק שזה לגיטימי, זה אפילו משהו חיובי וצריך לעודד את זה כמה שיותר - זה המסר שמוצרים האלה אמורים להעביר לצרכן הטיפש.

נסכם את זה בשתי מילים לקוניות שחוזרות על עצמן שוב ושוב בפורום - הנדסה חברתית.

ישן 07-02-2009, 22:25
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הם מציעים שירות, זכותך להשתמש או לא להשתמש בו."

זה בהחלט ריאלי שהשימוש בתוכנה הזו יהיה "הכרחי" בעתיד (אני הכנסתי את זה במרכאות, כי אף אחד לא יכול להכריח אותך להשתמש בזה באמת). הכוונה שבעתיד יפיצו מכשירים עם מערכות הפעלה שהתוכנה הזו מובנית בהן. כמובן תמיד קיימת האפשרות למחוק את התוכנה, לנטרל אותה, או משהו בסגנון, אבל לא כולם יודעים לעשות דברים כאלה ולא לכולם תהיה סבלנות להיתעסק עם זה.

למשל פעם היו מעט מכשירי סלולרי שמכילים GPS. כיום זה מוטמע בהמון מכשירים, ואני נוטה להאמין שבקרוב זה יהיה קיים בכולם.
אפשר לתת דוגמא יותר טובה - פעם מצלמה במכשיר היתה משהו נדיר. עכשיו לא נמכר אף מכשיר בלי מצלמה, אלא אם כן אתה מחליט לקנות את המכשירים הישנים המגושמים האלה. לא מותירים בידייך הרבה ברירות. אם אתה רוצה מכשיר חדש וטוב, אתה ככל הניראה תאלץ לרכוש אותו עם מצלמה. כמובן קיימת האפשרות לפרק את המצלמה, אבל למי יש כוח להיתעסק עם זה?!

ישן 07-02-2009, 22:35
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

פעם גם מחשבים אישיים היו נמכרים עם כונן פלופי בלבד כברירת מחדל
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "זה בהחלט ריאלי שהשימוש בתוכנה..."

והיית צריך להוסיף להם הרדיסק ומאוחר יותר גם כונן CDROM, היום כל מחשב מגיע קומפלט עם רכיבים אלו.

העובדה שאותם רכייבם מגיעים קומפלט עם טלפון סלולרי כיום לא מכריחה אותך להשתמש בהם. אם אתה לא רוצה לצלם עם הטלפון, פשוט אל תשתמש במצלמה. וגם אם אתה חושד שמא גורם חיצוני יוכל להפעיל לך את המצלמה ללא ידיעתך, ישנו פתרון פשוט בהרבה מאשר פירוק המצמה והוא הדבקת חומר אטום על העדשה (איזולירבנד, לדוגמא).

כל עוד ישמר עקרון השוק החופשי, גם במצב בו רוב החברות "יכריחו" אותך להשתמש בתכונות אלו, תמיד תקום חברה צעירה שתנסה לרכב על גב אלו שלא מוכנים להשתמש בתכונות אלו.

זו גם הסיבה שאני לא מוצא טעם ב"גוגל-פוביה" שיש בפורום.
אחת הסיבות להצלחתה של גוגל זו תחושת האמינות שהם נותנים לאלו המשתמשים בשירותיה. ברגע שתחושה זו תפגם אזי קהל משתמשיה פשוט יערוק לחברה אחרת, יש מספקי חברות אחרות המציעות שירותים דומים.

ישן 07-02-2009, 22:59
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "פעם גם מחשבים אישיים היו נמכרים עם כונן פלופי בלבד כברירת מחדל"

ציטוט:
העובדה שאותם רכייבם מגיעים קומפלט עם טלפון סלולרי כיום לא מכריחה אותך להשתמש בהם. אם אתה לא רוצה לצלם עם הטלפון, פשוט אל תשתמש במצלמה. וגם אם אתה חושד שמא גורם חיצוני יוכל להפעיל לך את המצלמה ללא ידיעתך, ישנו פתרון פשוט בהרבה מאשר פירוק המצמה והוא הדבקת חומר אטום על העדשה (איזולירבנד, לדוגמא).

פיתרון פשוט ולא אסתטי בדיוק כמו פירוק המצלמה. אני לא רוצה לשאת פלאפון עם משהו מודבק על המצלמה או פלאפון מפורק.
לי אישית המצלמה לא מפריעה, אבל שמעתי על אנשים שממש לא אוהבים את זה בגלל הקלות, שאפשר להפוך את המכשיר שלהם לספייפון.
אני חושב שצריך לשמור בשבילם את הזכות לרכוש מכשיר נטול מצלמות.
ציטוט:
כל עוד ישמר עקרון השוק החופשי, גם במצב בו רוב החברות "יכריחו" אותך להשתמש בתכונות אלו, תמיד תקום חברה צעירה שתנסה לרכב על גב אלו שלא מוכנים להשתמש בתכונות אלו.

מסכים איתך בנוגע לזה, אך הבעיה היא שעיקרון השוק החופשי הופך ללא רלוונטי בשנים האחרונות.

ישן 08-02-2009, 07:17
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

זה בגלל שאין לך ראש עם חשיבה עסקית.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE] העובדה שאותם רכייבם..."

אם היה לך ראש כזה, היית עולה על רעיון של מדבקות מעוצבות המכסות את המצלמה בתוספת משפטים שנונים כנגד חורשי המזימות העולמיים.

ומה זו פשרה אסטתית קטנה לעומת תחושת הבטחון שתקבל כתוצאה מכך?

ועכשיו ברצינות, כמה אנשים היו רוצים טלפון סלולרי מהדור המתקדם ביותר ללא מצלמה?
תנסה לשים את עצמך בנעליו של בעלי חברה ליצור טלפון סלולרי, האם תשקיע כסף במוצר שיתכן וקהל היעד שלו כה מצומצם כך שלא בטוח שתחזיר בכלל את ההשקעה?

האם היה נסיון מצד קבוצה כלשהי לעורר את תשומת לב יצרני הסלולרי לנושא זה?

קח לדוגמא את החרדים, הם הצליחו במהלך עסקי לחלוטין להגיע למצב בו הם מקבלים מכשירים בהם נוטרלו ברמה הבסיסית חלק מהאופציות.

אבל נראה לי שיותר קל לא לעשות כלום בנדון ורק לשבת בבית ולהתבכיין.

ובנוגע לשוק החופשי, העקרון רלבנטי מתמיד, ודווקא נסיון פגיעה בחברה כמו גוגל היא המנוגדת לעקרון זה.

ישן 08-02-2009, 22:31
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "זה בגלל שאין לך ראש עם חשיבה עסקית."

ציטוט:
ובנוגע לשוק החופשי, העקרון רלבנטי מתמיד, ודווקא נסיון פגיעה בחברה כמו גוגל היא המנוגדת לעקרון זה.

תעיין בשרשור על WEB 2.0 ותבין שעיקרון השוק החופשי מאבד את משמעותו. כמובן אנחנו עוד רחוקים מזה, אבל במוקדם או במאוחר המיזם הזה יצא לפועל ואז יוכלו לפתוח אתרים רק באישור ממשלתי. זאת אומרת שזה יהיה הסוף של השוק החופשי (באינטרנט לפחות), ותאגידים ישלטו באינטרנט. בקונספט כזה חברות צעירות ורעננות יתקשו מאוד להישתלט על תחום מסויים בשוק.
ציטוט:
ועכשיו ברצינות, כמה אנשים היו רוצים טלפון סלולרי מהדור המתקדם ביותר ללא מצלמה?
תנסה לשים את עצמך בנעליו של בעלי חברה ליצור טלפון סלולרי, האם תשקיע כסף במוצר שיתכן וקהל היעד שלו כה מצומצם כך שלא בטוח שתחזיר בכלל את ההשקעה?

את אותה השאלה אתה יכול לשאול על כל מוצר אחר. יש הרבה מוצרים שקהל היעד שלהם כל כך מצומצם, לכן החברה המייצרת דואגת לעשות סקר צרכנים בשביל לדעת איך לנהל את פס היצור באופן היעיל ביותר. יש כל כך הרבה מוצרים שקהל היעד שלהם מאוד מצומצם, ולמרות הכל מייצרים אותם. חברה שפונה רק לקהל הצרכנים הממוצע, היא לא חברה טובה מבחינתי. חברה בסדר גודל ארצי/עולמי צריכה לפנות לכל סוגי הצרכנים (כן... גם לפרונואידים).
ציטוט:
האם היה נסיון מצד קבוצה כלשהי לעורר את תשומת לב יצרני הסלולרי לנושא זה?

קח לדוגמא את החרדים, הם הצליחו במהלך עסקי לחלוטין להגיע למצב בו הם מקבלים מכשירים בהם נוטרלו ברמה הבסיסית חלק מהאופציות.

אבל נראה לי שיותר קל לא לעשות כלום בנדון ורק לשבת בבית ולהתבכיין.

אני מבין שאתה נהנה ללעוג לי. אני לא מאותם האנשים שיושבים בבית ובוכים על מר גורלם. אני לא אוהב לרחם על עצמי.
יש בעולם הרבה מוצרים חוץ מסלולרי. אין סיבה שאני ארדוף אחרי כל חברה בשביל שתתאים את מוצריה לצרכים שלי.
להפך, החברות השונות צריכות לרדוף אחרי הלקוח ולהתאים את מוצריה ופס הייצור שלה לדרישות של הלקוחות מכל הסוגים.

ישן 09-02-2009, 15:03
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Uzbeki שמתחילה ב "אתה בטוח שהיא לא עשתה סקר..."

אני מניח שכל החברות שמייצרות מכשירי סלולרי עשו סקר צרכנים בשלב כזה או אחר, כי כל החברות המקצועיות עושות את זה, אבל אני לא בטוח אם הן בדקו בסקר אם יש אנשים שרוצים מכשיר ללא מצלמה.

בכלל אני לא מבין מה זה משנה ואיך גלשנו לדיון הזה. הנקודה שרציתי להבהיר היא שתוכנת המעקב של גוגל עלולה להיות מוטמעת בכל מערכות ההפעלה (אולי לא כולן, אך לפחות בנפוצות) של מכשירי הסלולר. במקרה כזה התוכנה הזו יכולה לגרום נזק לאנשים, שהתוכנה מוטמעת במכשיר שלהם והם לא יודעים כיצד להשתמש בה. דמיין מצב שאתה משחק בהגדרות של הפלאפון ופתאום אתה מפעיל את התוכנה בטעות ואין לך מושג מה זו התוכנה הזו ומה היא עושה. אתה לא חושב שזה יכול להזיק?

אני מבין שהיום זה לא קיים בכל המכשירים, אך נוטה להאמין שזה יהיה כך בעתיד.

ישן 09-02-2009, 06:56
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אתה שוב פעם מבלבל בין מושגים.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE]ובנוגע לשוק החופשי,..."

WEB2.0 הינו קונספט תיכנותי שעיקרו בניית דפים אינטראקטיבים יותר ע"י שימוש בג'אווה סקריפט מול מסד נתונים, מה שמאפשר עידכון חלקים מהדף מבלי לטעון את כל הדף מחדש.

אתה כנראה מתכוון לאינטרנט2 שלעניות דעתי הדבר שיכשיל אותה זה חוסר החופשיות שבה, על אף קצבי ההעברה הגדולים יותר שהיא אמורה להציע.

מצטער אם אתה מרגיש שאני לועד לך, אולם זה בדיוק מה שאתה עושה.
מצד אחד אתה מתלונן על כך שאין מוצר העונה על הדרישות הספציפיות שלך, ומצד שני אתה לא מוכן לנקוף אצבע על מנת לגרום ליצרניות המוצר לשקול האם להקים פס יצור בעבור אלו השותפים לדעתך.

האם אתה מציע שחברות הסלולר יפעילו מכשירים לקריאת מחשבות (שברור לי ולך שיש להם מכשירים כאלו) על מנת לדעת שזהו הטלפון הנחשק מבחינתך?

אני מניח שהתירוץ שיעלה בשלב זה או אחר של הדיון הוא שזה בדיוק מה ש"הם" רוצים שתעשו, וברגע שתתאגדו לקבלת מוצר השומר יותר טוב על פרטיותכם, הרי שתסומנו בתור "אויבי החברה" ותירדפו עד כדי חורמה.

ישן 09-02-2009, 11:30
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אתה שוב פעם מבלבל בין מושגים."

ציטוט:
WEB2.0 הינו קונספט תיכנותי שעיקרו בניית דפים אינטראקטיבים יותר ע"י שימוש בג'אווה סקריפט מול מסד נתונים, מה שמאפשר עידכון חלקים מהדף מבלי לטעון את כל הדף מחדש.

אתה כנראה מתכוון לאינטרנט2 שלעניות דעתי הדבר שיכשיל אותה זה חוסר החופשיות שבה, על אף קצבי ההעברה הגדולים יותר שהיא אמורה להציע.

תודה על התיקון.
גם לדעתי חוסר החופשיות אמור להכשיל את זה, אך המיזם יצא בסופו של דבר לפועל. זה יקח כמה שנים אולי אפילו כמה עשורים, כי הטכנולוגיה מאוד יקרה. זה מספיק זמן בשביל לשווק חזק את המיזם הזה. ישווקו אותו כל כך טוב, שלאף אחד לא יהיה אכפת מאיבוד החופש באינטרנט.

בדיוק על זה אני מדבר כאשר אני אומר שהשוק החופשי הופך ללא רלוונטי עם חלוף הזמן.
ציטוט:
מצטער אם אתה מרגיש שאני לועד לך, אולם זה בדיוק מה שאתה עושה.
מצד אחד אתה מתלונן על כך שאין מוצר העונה על הדרישות הספציפיות שלך, ומצד שני אתה לא מוכן לנקוף אצבע על מנת לגרום ליצרניות המוצר לשקול האם להקים פס יצור בעבור אלו השותפים לדעתך.

האם אתה מציע שחברות הסלולר יפעילו מכשירים לקריאת מחשבות (שברור לי ולך שיש להם מכשירים כאלו) על מנת לדעת שזהו הטלפון הנחשק מבחינתך?

תאמין לי שאם היה לי צורך אמיתי במכשיר ללא מצלמה, אז הייתי דואג להשיג אחד כזה בכל מחיר, ולא הייתי יושב בבית ומיתלונן. אין לי צורך בזה ואני לא פרנואיד ברמות כאלה, שאני אדאג לעצמי למכשיר ספציפי ללא מצלמה.

כבר הסברתי לך שהיצרניות (לפחות הגדולות) צריכות לבצע סקר צרכנים בשביל לדאוג לאינטרסים של כל הלקוחות שלהן. לא צריך מכשיר לקריאת מחשבות בשביל זה (אתה שוב זורק עקיצות שלא במקום). לבן אדם הממוצע אין את הזמן לדאוג לפס הייצור של כל המוצרים בהם הוא משתמש. הבן אדם הממוצע עובד, לומד, מבלה עם חבריו ומשפחתו.
ציטוט:
אני מניח שהתירוץ שיעלה בשלב זה או אחר של הדיון הוא שזה בדיוק מה ש"הם" רוצים שתעשו, וברגע שתתאגדו לקבלת מוצר השומר יותר טוב על פרטיותכם, הרי שתסומנו בתור "אויבי החברה" ותירדפו עד כדי חורמה.

זה עד כדי כך מטומטם שאני לא יודע אפילו איך להיתייחס לזה.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 09-02-2009 בשעה 11:33.
ישן 10-02-2009, 17:05
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

לעניות דעתי המיזם לא יצליח מפני שכבר היו מיזמים כמותו בעבר
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE]WEB2.0 הינו קונספט..."

(ע"ע קומפיוסרב) שנכשלו, בדיוק מהסיבה שכל התכנים בה הגיעו מספקית שירות אחת, דבר שהתבטא בטיב התכנים (לטוב ולרע), במגוון התכנים ובתשלום עבור אותם תכנים.

במקרה הטוב, אינטרנט2 תהיה רשת שתשכון לצידה של האינטרנט ותהיה מאוד Business Oriented, שם תוכל לרכוש סרטים כחוק ישר לתוך הממיר שמחובר לטלויזיה, לבצע פעולות באתר הבנק שלך כשאתה יודע ב-100% שאתה מחובר לאתר לגיטימי ולא לאתר מתחזה ולרכוש מוצרים ONLINE.
אבל, וכאן האבל הגדול, מעולם לא יהיה בה את העושר (גם מבחינת תכנים, גם מבחינת אפליקציות וגם מבחינת טכנולוגיות) כפי שיש באינטרנט.

אני לא אהפוך את ההודעה ל"תקשורת 101" אולם הגדולה של האינטרנט הוא בעבודה שכל קצה שווה לקצה אחר, בביזור שלה וביכולת העמסת הפרוטוקולים (הרשת עצמה עובדת על פרוטוקולי TCP/IP, מעל פרוטוקול זה אתה יכול להשתמש באחד הפרוטוקולים הידועים כגון HTTP, FTP, SMTP וכו' או להמציא פרוטוקול יחודי לישום אותו אתה בונה).

למען האמת, באינטרנט2 כבר לא יזדקקו לחברה כמו גוגל. ברגע שכל האתרים בה יהיו אתרים "מאושרים", אתה כבר לא תאלץ לבצע חיפוש מול העושר האינסופי שמקורו באפשרות של כל אחד ואחד לפתוח אתר, בלוג או פורום, אלא זה יהיה יותר כמו "מדריך אתרים", דבר שהיה נפוץ באינטרנט בתחילת דרכה.

אתה טוען שאין לך צורך ממשי במכשיר כזה, אולם אתה עדיין מתלונן על כך שאין אותו.
חברות הסלולרי, בסופו של דבר, לא חייבות לך דבר. הן מציעות לך מוצרים שהם חושבים שאתה יכול להיות מעוניין בהם ואתה זה שמחליט אם לרכוש אותם או לא.
"סקרי דעת קהל" זה מבחינת כלי שיכול לעזור לאותן חברות להציע מוצרים להם יש ביקוש, אולם היעדר שימוש בכלי זה (לטענתך, אולי כן בוצע סקר שכזה ואחוז האנשים שרוצים טלפון מתקדם ללא מצלמה הוא זעום ולא מצדיק את ההשקעה בקו מוצרים שכזה?) אינו מצדיק את ההצהרות הקונסיפרטיביות אותן העלת קודם לכן.

ולגבי הציטוט שנחשב בעיניך כ"מטומטם", את אותו הדבר אני יכול לומר על חלק גדול מההודעות בפורום.

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 10-02-2009 בשעה 17:09.
ישן 07-02-2009, 23:02
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "פעם גם מחשבים אישיים היו נמכרים עם כונן פלופי בלבד כברירת מחדל"

ציטוט:
זו גם הסיבה שאני לא מוצא טעם ב"גוגל-פוביה" שיש בפורום.
אחת הסיבות להצלחתה של גוגל זו תחושת האמינות שהם נותנים לאלו המשתמשים בשירותיה. ברגע שתחושה זו תפגם אזי קהל משתמשיה פשוט יערוק לחברה אחרת, יש מספקי חברות אחרות המציעות שירותים דומים.

ממש ממש לא. עובדה שבגוגל התגלו לא מעט פירצות אבטחה בג'ימייל, וגולשים לא עזבו,
עובדה שגוגל הושבתה לשעתיים והעולם כמעט יצא מדעתו - גוגל היא לא כבר מזמן לא מנוע חיפוש,
גוגל היא אימפרית המידע של כל העולם! לאן כולם גולשים, מה כולם מחפשים, מה הם כותבים על זה באימייל שלהם,
מה הבוקמארקים שלהם, ועכשיו זה גם, איפה הם נמצאים על המפה של גוגל, גוגל גוגל גוגל - מדינת גוגל.
ועוד לא דיברנו על הסממנים שמרמזים על קשר ישיר ל CIA אגב, אבל זה כבר עניין אחר.
ישן 08-02-2009, 17:06
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "יש הבדל עצום בין להתריע בפני שימוש בשירות אשר עלול להיות מנוצל לרעה"

אני אשמח להיות על אותו אי (זה בטוח יהיה על אי) יחד עם כל המורדים משוחררי התקן ה GPS.

אבל הנקודה היא שכשתאגידים גדולים כדוגמת גוגל ומיקרוסופט, אשר הגידול וכיבוש שווקים/הגדלת אחיזה בשווקים שלהם הם חלק משמעותי באסטרטגיה וביעדים שלהם, והתקציב שלהן הוא כשל מדינה בינונית, אנחנו מסתכנים בהנחת נפשנו בכפן.
היום ילדים בני ארבע וקצת יודעים לחפש את המשחק האהוב עליהם בגוגל, בסרטים החלו לוותר על GUI יעודי שנבנה לסרט, ומשתמשים בגוגל בשם המפורש.
התסריטים הדמיוניים על החברה הגדולה ששולטת בעולם והלוגו שלה מתנוסס מעל כל בניין מתוך מסכי LCD ענקיים הוא ממש לא דמיוני.
גוגל צריכה לא עוד הרבה בשביל שחוץ מחברת חשמל כמעט כל צרכן מדיה יצטרך אותה.
רב מכשירי המדיה יעבירו תוכן שלה/ישתמשו בתוכן שלה/ישתמשו בתשתיות שלה.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 08-02-2009, 21:07
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

כאן נמצאת הטעות הגדולה שלך.
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני אשמח להיות על אותו אי (זה..."

אלא אם כן ישנו את הארכיטקטורה של רשת האינטרנט, אין שום מצב בו תוכל להשוות את גוגל לחברת חשמל.

ארכיטקטורת האינטרנט בנויה בצורה כזו שכל אחד יכול להיות ספק שירות, וזאת להבדיל משירות כמו אספקת חשמל, בו ברוב מדינות העולם ישנו זכיון הניתן לחברות ספציפיות לשירות זה.

גוגל כיום נהנת להיות אחת החברות המובילות בתחום האינטרנט בגלל איכות השירותים אותם היא מספקת. ברגע שהיא תתחיל "להתלכלך", היא תאבד את המשאב הכי חשוב שיש לה וזה קהל המשתמשים.
באותה מהירות שילדים למדו לחפש בגוגל, כך הם ידעו לעבור למנוע חיפוש אחר, ברגע שזה יהיה יותר אטרקטיבי, כנ"ל לגבי ספק דוא"ל וכל שירות אחר.

הסטורית האינטרנט רצופה בחברות שנחשבו לשולטות בתחום ונעלמו או שמוזערו לגודל בלתי רלבנטי בגלל תחרות מצד חברה צעירה ורעננה או בגלל שהפרו את קודי האתיקה אל מול המשתמשים.

אני לא רואה החשבון של גוגל, אולם אני מניח שהם מרויחים מספיק כסף מהתחום האפור והמשעמם של ניתוח מידע סטטיסטי ומפרסומות (ADWORD ו-ADSENSE) על מנת שהם יסכנו זאת בניצול מידע אישי על לקוחותיהם.

ישן 08-02-2009, 21:18
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כאן נמצאת הטעות הגדולה שלך."

לגבי החשמל ראיתי שזה לא יצא טוב אבל הסתכנתי בחוסר הבנה.
התכוונתי שהחשמל יהיה הדבר היחיד במכשירי המדיה שלא מגיע מגוגל, עדיין.

השרות שהם מציעים היום הוא לא הכי טוב, הוא הכי טוב להם ולכולם בצורה כלשהי. זו מערכת לומדת וכל הזמן משתפרת ומשפרת את האלגוריתמים על מנת שלא יצליחו להכשיל את המערכת בקלות. כל זאת תוך כדי גדילה חסרת פרופורציה עד היום לענקיות אינטרנט לשעבר.
התחומים שגוגל פועלת בהן, בזמן קצר כל כך, באחיזת שוק מטורפת כל כך, די מפחידה.
אני נמצא כל הזמן על הקו בין להניח לפארנויה לנפשה, לבין להתעסק איתה מדי פעם.
במקרה הנוכחי, המוצרים שיימכרו לתושבים עדיין לא הומצאו. עכשיו זה שלב הניסויים, FACEBOOK לדוגמה. לא סתם מייקרוסופט שמו על זה יד ברעש כזה גדול.
כאשר בסוף כולם יהיו בפייסבוק, או ברשת אחרת כלשהי, או מנותרים ומאותרים על ידי גוגל, או בכל צורה אחרת, ניתן יהיה להתחיל למכור מוצרים שעדיין לא הומצאו שרק החַברוּת האמיתית ברשת כלשהי תאפשר לקבל. והרשת תהיה מבוסתת נתוני אמת, וחוזרים לויכוח המפורסם של מה ניתן לעשות עם כל נתוני האמת על כל אחד מאיתנו, כל רגע בחיינו העתידיים, וחלקים גדולים מהרגעים האלה גם היום.
התקציבים האימתניים של החברות הללו, גם אמריקניות וגם קוראניות מאפשרים להם להשקיע הון אפילו סודי, בניסויים טכנולוגיים על בני אדם. ואני מניח שמתבצעים ניסויים שכאלה.

john reese

ישן 09-02-2009, 07:23
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

מיקרוסופט חשקה בפייסבוק בגלל הפוטנציאל הכספי שיש בה.
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לגבי החשמל ראיתי שזה לא יצא..."

זה מה שעושים בתחום ההיטק, בשלב מסוים קצב הצמיחה של החברה שלך אינו מספק ולכן אתה רוכש חברות וטכנולוגיות.
זו המציאות בעולם בו צעידה במקום היא כמו ריצה אחורה, ובפייסבוק יש פוטינציאל כלכלי אדיר (תחשוב כמה אנשים משחקים שם בכל מני משחקים מטופשים שהמטרה שלהם היא לגרום לך ללחוץ על איזה כפתור מסכן על המסך, ובכל פעולה יש ריפרוש, ובכל ריפרוש אתה מקבל פרסומת חדשה?).

הגדולה של פייסבוק, אגב דיון על שוק חופשי, היא העובדה שכל אחד יכול לכתוב אפליקציה היושבת על שרת משלו המתממשקת לפייסבוק, וזה מה שמבדיל אותה מפלטפורמות חברתיות אחרות (פייסבוק לא היתה הרשת החברתית הראשונה וגם לא האחרונה שקמה).

ובנוגע לפרטיות, אם ניסית אי פעם לכתוב אפליקציה כזו המתממשקת לפייסבוק, יש להם כללים מאוד מחמירים בנוגע לגישה למסד הנתונים שלהם. לא מוזר?

מילת המפתח בהודעה שלך היא פראנויה, שהיא מצב פסיכוטי בו האדם מרגיש שהוא נרדף מבלי שיהיה לכך ביסוס במציאות. זאת להבדיל מניתוח מושכל של הנתונים והגעה למסקנות.

בכל האשכול הזה יש ניצנים של אמיתות וחששות מוצדקות יותר או פחות, ברגע שעוטפים זאת במעטפת הקונספירציה והפראנויה, קיבלת מצב בו יש גרעין קטן של "פראנואידים מקצועיים" שמסכימים בינם ובין עצמם בכל מה שקשור לנושא זה, ואת שאר העולם שלא רק שאותה קבוצה לא מצליחה לעורר בו את המודעות לנושאים אלו, אלא אפילו יוצרת מעט רתיעה מהם.

מה שמעלה את שאלת הקונספירציה הנצחית, האם כל תאוריות הקשר לא נוצרו בעצם ע"י התאגידים?
אם אין "קונספירטורים מטעם" המפיצים תאוריות העוברות כאש בשדה קוצים בקרב אותם חוגים שגופם רוטט מאושר כל פעם שניתנה להם ההזדמנות להיות בתפקיד ה"אנדר-דוג"? התחושה הזאת של להיות חלק מקבוצה ש-"יודעת יותר טוב מכולם"?

ובכך, בעצם, לנטרל את רוב העם מלהתחבט בשאלות האמיתיות והחשובות?

ישן 09-02-2009, 07:42
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מיקרוסופט חשקה בפייסבוק בגלל הפוטנציאל הכספי שיש בה."

פייסבוק הגיעו לשווי השוק שעל פיו מייקרוסופט קנתה אותו ? אני לא חושב.

ציינתי שאני על הגבול בין פאראנויה לבין סתם התעסקות עם הרעיון הזה.

אבל התאגידים הגדולים של העתיד, קורמים עור וגידים היום.
השימושים של היום רק מכשירים את הקרקע ליישומים העתידיים שיכבלו את האזרחים ויחייבו אותם שיהיה להם חשבון מסוים באתר מסוים על מנת לקבל שירות מסוים.
עצם הרעיון של להכנס לחנות ולקבל פרסומת רלבנטית בהתאם למי שאני, איפה אני גר, גילי, העדפותי וכו' הוא הבסיס להפרת הזכות הבסיסית להיות אנונימי ולא להיות תחת מעקב.
היישומים ברורים, השאלה האם באמת הם יפרו את זכותינו ויכבלו אותנו, או שיהפכו את החיים לפשוטים ולקלים יותר. אתה בוחר בקל יותר טכנולוגי, והפאראנואידים בוחרים במישהו יודע מה אני עושה ואיפה אני עושה את זה כל רגע נתון.

john reese

ישן 09-02-2009, 13:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני זוכר שבזמנו דיברו על כך שברגע שתתקרב עם הסלולרי שלך לאזור מסוים"

דווקא עשו את זה.
שותף שלי באיזושהי עבודה נכנס בטעות לרשימת הניסוי או שבתמימות כלשהי.
בכל מקרה, הוא היה מקבל SMS ליד כל מרכז קניות שעבר לידו עם המבצעים החמים באותו מרכז.
כנראה הביקוש לא היה קיים או שלא הצליחו למכור את השרות למפרסמים. אני מניח שנראה אותו חוזר בצורה כלשהי בעתיד הקרוב, את השרות הזה.

ולגבי השעבוד.
הרי חברות גדולות משעבדות את העובדים בתנאים וממתקים ומיתוג מיתוג מיתוג, עוטפים אותם בחיבוק חמים ומנסים שיזדהו עם הארגון כעם שלהם. אותו דבר כלפי חוץ, וכמה שיותר, וזו האסטרטגיה. לכבול את המשתמש/עובד בכבלי זהב.

john reese

ישן 10-02-2009, 22:39
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עשו פיילוט, ו....?"

לגבי הנושא הראשון, אני מניח שהשוק אמר את דברו. לא הצליחו למכור (בינתיים) מספיק מנויים וגם לא מספיק פרסומות.

לגבי השעבוד. לא אמרתי מנוצלים, חלילה. אמרתי שעבוד מנטלי שמבוסס על תנאים ממותגים.
העובדים סך הכל די מרוצים מאחר והם משתכרים יפה מאד (ולא באופן יחסי) ומקבלים תנאים נוחים (החל משעות עבודה, תקציב רווחה גבוה, בונוסים, האופציות כמובן, פינוקים, וגם פינוקים ממותגים).
עובדים בחברות הייטק כבדות לא עוזבים מהר כמו עובדים בסטארטאפים. יש להם מה להפסיד והם מושקעים תמיד איכשהו בעתיד של החברה מבחינתם.
זאת כמובן לא תאוריה שלי ונכתבו אין סוף מילים בנידון. המיתוג עובד כלפי חוץ וכלפי פנים.
יש לי חבר שמספק שרותי מיתוג פנימיים (לעובדי החברה, ספקים ולקוחות) ומהנסיון שלו אני יכול להעיד על התקציבים הכביכול לא הגיוניים שחברה מקדישה לטובת חיזוק המיתוג שלה. ואני מדגיש, לא החוצה כלפי הצרכנים ודעת הקהל הרחבה, אלא פרסום פנימי וספציפי.
אלו דברים שמשתרשים ונטמעים בתת מודע הכללי והאישי.

אני אישית הייתי בטוח שמייקרוסופט תהיה הרבה יותר גבוה מאיפה שהיא נמצאת. עובדה שלמעשה מחלישה את הפארנויה, אבל לא מבטלת אותה.
הזמן הקצר שבו חברות מאיצות מאפס למאה הולך ומתקצר משנה לשנה.
אני חושב שגוגל הם דוגמה חריגה לכניסה לרשימת עשרת עשירי העולם בזמן קצר כל כך, וזה כשלעצמו מעיד על היכולת שלהם לשלוט שליטה אבסולוטית במשתמשיה שהם למעשה מרכיבים את העושר הלא נתפס של החברה הזו.

john reese

ישן 08-02-2009, 20:07

נותר לי רק להסיק או שאתה נאיבי או שאתה ממש קל דעת
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "יש הבדל עצום בין להתריע בפני שימוש בשירות אשר עלול להיות מנוצל לרעה"

עושה רושם שאתה כן בחור אינטיליגנט אבל מפליאה אותי לרעה התמימות שלך או הנאיביות שלך בעצם?
שמע בעידן כמו שלנו המצב בעייתי מאוד, מצד אחד התאגידים מספקים שירותים נוחים ומועילים שהפכו את חיינו כמעט לבלתי אפשריים בלי כל זה (סלולרי לדוגמא).
מצד שני האנשים לוקחים את השירותים האלה כמובן מאליו, נחים על זרי דפנה ומשתמשים בזה בלי שום חששות, ההתמסרות הטוטאלית הזו תמורת השירות
לידיו של התאגיד מדאיגה מאוד! לא יודע מה אתה עושה למחייתך אבל אציע לך בחום לערוך סיור במשרדי הייטק, משרדי פרסום ולהאזין קצת, לא משנה כמה
השירות נראה נחמד וחייכני בצד של המשתמש, אני מבטיח לך שתמיד מאחורי הווילון המטרה היא אחת, תמורה! או כסף מצד המשתמש, או נתונים ומידע
או משהו שיתן לך עליונות מסויימת כלפי המשתמש! ככל שתלכוד אותו יותר בזרועותייך ותהפוך אותו ל"נכה" בלי התלות בך כך תצליח להוציא מהמשתמש שלך את
המיץ עד הסוף! קח לדוגמא את YES או HOT, כמה שנים הם הסתתרו מאחרוי פרסומות והתחייבויות מגניבות? אבל בפועל כשרצית להתנתק מהחתונה הקתולית
הזו שלהם התייחסו אלייך כמו חרא! למה? כי אתה סה"כ הפונדקאי שנושא את השירות שלהם! לא משנה מה אתה רק אמצעי להכנסת כסף\מידע בשבילם!
ככה כל תאגיד, אין יוזמה טהורה בביזנס הזה, הכל קשור לכסף או עוצמה (מידע) ברגע שנכנעת, התמסרת, אתה אבוד! אם לא הבנת את הלוגיקה הזו
מתישהו תיכווה ואז יפול האסימון. עד אז שיהיה לך כל טוב, רק אל תשכח אותנו כשתקום באיזה בוקר אחד ותגלה שהתאגידים והממשלה יודעים עלייך הכל, מאזינים
מסתכלים ועוקבים אחרייך בכל רגע, גם אל תופתע אם תעצור ברחוב להשתין ויצעקו לך מאיזה רמקול "אדוני תכניס את הXXX למכנסיים תמצא לך שירותים"
כי זה כבר קורה בערים כמו עכו בפארקים ציבוריים שמרושתים במצלמות, אבוי לך אם עשית על האש והשארת בטעות שקית על הדשא, ישר יקראו לך דרך הרמקול!
התופעות האלו יתפשטו במהירות הבזק לכל תחומי החיים שלנו, ההתמסרות הטוטלית הזו לידי התאגידים והרשויות באמונה תמימה ושלמה שהם יודעים מה טוב בשבילנו
ושאנחנו ניתן להם להחליט בשבילנו היא שגויה! כל אדם נולד במטרה להיות חופשי ולא תלוי באחרים, להיות בחברה זוהי בחירה, אבל זכותך להתנתק מדי פעם
מחברה מסויימת מבלי שהם ידעו איפה אתה ומה אתה עושה, אם הזכות הזו שלך נפגעת אז אתה בבעיה רצינית! ובנתיים הזכויות שלנו רק מצטמצמות, החובות גדלות
ולא רק כרשות, אלה כחובה שמוגנת ע"י החוק, מאגרים ביומטרים החלו בסוף המאה ה20 כמוצר רשות שחברה כזו או אחרת יכלה להתקין במסגרתה למען בטיחות,
אך כיום מדינת שיראל עם העם היושב בציון רוצים לכפות על כל העם את החוק הזה ולא כרשות, אלא כחובה, ואם תסרב - כלא! כדאי שתתעדכן, כי אתה
כותב כאן ומסרב להבין את הצד השני, אנחנו מבינים אותך, היינו שם, נהנינו מהתחושה, אבל אז קרה דבר מפתיע - התעוררנו.

בוקר טוב
ישן 08-02-2009, 21:35
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

למה אתה מגביל זאת לחברות הייטק?
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "נותר לי רק להסיק או שאתה נאיבי או שאתה ממש קל דעת"

מאחורי רוב רובן של היוזמות העיסקיות מסתתר מניע הכסף וזה אחד הגלגלים המניעים את התקדמות העולם, אחרת היינו תקועים במקום לגחמותיהם של כל מני בירוקרטים ממשלתיים שהיו עושקים את הקופה הציבורית על חשבון האזרח המסכן, ותאמין לי שבממשל כזה היית מקבל הרבה פחות פרטיות מאשר במצב הנוכחי.

אני לא מבין מהיכן הנפצת את השטות על השגת "עליונות על גבי הלקוחות". אולי כדאי שאתה תבקר בחברות הייטק ותלמד דבר או שניים בנוגע ליחסים עם הלקוחות בעולם האמיתי.

היה ניתן לומר כי עסק מוצלח הוא כזה ששומר על קהל לקוחותיו מפני שהשירות אותו הוא מעניק הינו איכותי וקיים אמון כלפיו. מדוע "היה ניתן לומר"? כי הדבר נכון אך ורק במודל של שוק חופשי. ברגע שמדובר בשוק בעל הגבלות (כמו שוק התקשורת בישראל, לדוגמא), ברגע שחברה זו או אחרת זכתה בזכיון, היא יכולה לחרבן על הלקוחות, מפני שהיא יודעת שהתחרות עימה מוגבלת.

ואז אתה מקבל שלערוץ X יש פרסומות אבל אסור לגבות כסף, לערוץ Y יש אגרה אבל אסור לפרסם פרסומות, לערוץ Z גם משלמים וגם הוא מצליח לדחוף פרסומות בעברית כי מדובר בערוץ זר, ואז ערוצים X, Y מתעצבנים, אז נותנים להם איזו הטבה אחרת שדופקת אותנו.

דוגמא אחרת היא נושא השיחות לחו"ל. היום ניתן לקיים דרך האינטרנט שיחות לחו"ל במחיר משתלם במיוחד. קמו מספר יזמים והקימו שירות שיחות לחו"ל דרך האינטרנט שמיועד בעיקר לעובדים זרים. רכשו רוחב פס גדול מספקית אינטרנט, הקימו תאי טלפון וגבו מחירים משתלמים מקהל הלקוחות.
הדבר, כמובן, נעצר מפני שהוא פגע בספקיות שיחות לחו"ל שמשלמות כסף רב למדינה עבור הזכות לעשוק אותנו.

בשורה תחתונה, הנזקים בשוק לא חופשי (שבוודאי היה עוצר חברה כמו גוגל, אלא אם כן היא היתה משלמת להם מספיק שוחד) גדולים פי כמה וכמה מהנזקים בקיום שוק חופשי שמעצם הגדרתו ינסה להמנע כמה שניתן מלהתערב בעולם העיסקי.

ישן 08-02-2009, 23:52

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "למה אתה מגביל זאת לחברות הייטק?"

עכשיו הפתעת אותי, אני משוכנע שאתה בחור אינטיליגנט

אבל אתה עדיין תמים, למה? בעידן שבו גם החברה הכי נאמנה שבעולם מטפחת ושומרת מאגר נתונים של כל לקוחותיה, גם אם המטרה היא טובה והחברה אוספת מידע אודות לקוחותיה בנושאים כמו הדפותייהם, גילאים, תחביבים וכו'... עדיין יש תכתיבים שהיא כן עלולה להכנע אלייהם, נגיד חברות קטנות שנרכשו ע"י טייקוני ענק, המדיניות שלהם משתנה, פתאום מותר למכור את המידע על הלקוחות, מותר לסחור בנתונים ומותר לעשות הכל על הגב של הלקוח.

הטבע האנושי הוא לא מדע מדוייק, הוא משתנה בהתאם לסביבה ובהתאם לחברה, אין דרכים להתמודד עם זה,
אז גוגל החלו כאביר על סוס לבן, היחידים שיצאו כנגד מייקרוסופט ביד רמה, אבל סיימו את המשחק בצורה דרקונית שאפילו MS לא הגיעו אלייה, לMS יש גם נתח שוק רחב ברשת אבל גוגל מובילים בהרבה, גוגל משמשים כאייקון מגניב, גוגל משמשים כמותג בסרטים, גוגל משמשים כדבר המגניב ביותר שיש, ההתמסחרות הזו שבאה לקבוע ולהכתיב תכתיבי בחרה כאלו ואחרים וגורמת לאנשים ללכת אחריי תאגיד כזה או אחר כעיוורים זה מתכון לבעיות!
גם אפל של ג'ובס אותו הדבר בדיוק, היא נחשבת כמעט לכת, חברה אמורה לשרת את הלקוח ואת האינטרסים שלו, ברגע שהגלגל מתהפך אז חברה כזו כבר לא ניתן לבטוח בה, בגוגל קשה לאנשים אוהבי פרטיות לבטוח בה!
עובדה שבשנים האחרונות מדברים על זה המון, אפילו אילנה דיין עשתה כתבה על זה במשרדי גוגל.

לסיכומו של דבר, הכל נראה בהתחלה וורוד ומגניב ויש חיוכים, כמסתנוורים מהכסף או מהכוח כללי המשחק משתנים! זה משהו שאתה צריך לדאוג ממנו וזה אמור להדליק לך נורה אדומה לא להתמסר לתאגיד שאתה תלוי בו כבר עכשיו!
ישן 10-02-2009, 16:44
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Uzbeki שמתחילה ב "שגוגל משתפת פעולה עם הCIA..."

http://www.advanced.co.il/%D7%92%D7...%9C-%D7%94-FBI/

זה כל מה שהצלחתי למצוא בינתיים. זה סימוך מספיק חזק, לא?

נ.ב, ה-CIA וה-FBI בדרך כלל לא משתמשים בצווים מבית המשפט כמו שאתה חושב. בדרך כלל הם מוציאים את המידע הזה גם אם בעל החברה מסכים וגם אם לא. יעידו על כך בעלי חנויות בארה"ב שסירבו למסור מידע על הלקוחות שלהם ללא צו, וה-FBI הוציא מהם את המידע הזה בסוג של כפיה.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
הינה עוד קטע מתוך כתבה אחרת: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3205141,00.html
ציטוט:
על רגל אחת: גוגל אוספת יותר מידע ממה שהיא צריכה ולעולם לא משמידה אותו - היא שומרת הכל. מעמדה הלא רשמי כמונופול ששולט ב-75% מהחיפוש ברשת, אדישותה לענייני אבטחה, זכויות יוצרים ופרטיות, ונכונותה להסגיר פרטים של גולשים אם תידרש - הופכים אותה ל"פצצת זמן של הפרת פרטיות".

לא כתוב למי בדיוק הם מוכנים להסגיר את המידע, אבל ברור לי ולך שמדובר בגופים ממשלתיים.
המשפט המודגש בקטע מתאר את גוגל אפילו במידה מסויימת כ"שטינקרית". המשפט הזה למעשה אומר, שלא רק שגוגל מסגירה פרטים על גולשים במסגרת החוק, יש לה אפילו את הנכונות להסגיר פרטים של גולשים.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 10-02-2009 בשעה 16:56.
ישן 11-02-2009, 01:09
  Uzbeki Uzbeki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "..."

הלינק הראשון שהבאת מדבר על שיתוף פעולה עסקי, כלומר ארגון מאגר מידע של סוכנויות המודיעין (נפרד מזה של גוגל) ושימוש בטכנולוגיות עיבוד מידע (חיפוש והצלבת נתונים), ולא חשבון פתוח למאגר של גוגל.

בגדול אני בדעה שלך, אני פשוט נגד האשמות ללא עובדות מוכחות.
אני תמיד חושב שמקדם זהירות בכלל לא יזיק, אני לא בא להטיף לכם שגוגל זה האלוהים אבל אני גם לא צועק שהיא השטן

מה שכבר אמרתי המון, בנוסף לצד היפה שלה, לטכנולוגיה יש גם את הצד המכוער. והעובדה היא שרוב אם לא כל המידע עליכם יהיה פתוח לעוד עיניים שלצערנו לפעמים פוזלות לצד של הכסף, ואנשים בעמדות מפתח בהחלט יכולים להיות מושחתים.

ולסיכום, אל תרכזו את כל המידע עליכם במקום אחד.
אל תנדבו יותר מדי מידע עליכם ללא סיבה.
ואל תשכחו לשים לב איזה מסמכים אתם זורקים לאשפה
ישן 09-02-2009, 22:51
  VCPA VCPA אינו מחובר  

צודק
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הפרסום יעיל מכיוון שהוא מנתח בואפן אוטומטי את המלל הנמצא באתר."

יש ניתוח אוטומטי של כל הנתונים המתקבלים מהגולש ומהאתר שבו מוצבת הפרסומת, אבל בנוסף לזה הם משתמשים במידע שנאסף על משתמשים הרבה לפני כן, והם מייעלים את השירות כל הזמן.
זה מגיע לרמות כאלה שקשה לתאר אפילו. אני אתן לך דוגמא אישית שלי - לפני כשנה-שנתיים ביצעתי סדרה של חיפושים בגוגל על מוצר (לא משהו נפוץ במיוחד). אחרי כמה חודשים ה-GMAIL שלי היה מפוצץ בפרסומות של חברות המשווקות את המוצר הזה, ואני ממשיך לקבל פרסומות של זה עד היום. אם תיכנס לתיבת הספאם שלי, אתה תראה שהפרסומות של המוצר הזה תופסות אחוז גבוה מאוד בין שאר הפרסומות.

אין לי נטיה להיכנס לפראנויה עקב מצבים כאלה, אבל זה די עיצבן אותי. הרגשתי כאילו ממש עוקבים אחרי באופן אישי למרות הידיעה, שמדובר בניתוח אוטומטי של הגלישה שלי. אני לא סובל את הפולשנות הזו. מה גם ששליחת ספאם זה לא חוקי, אבל גוגל מבחינתה מוגנת מזה כי לא היא שולחת את הספאם, אלא מוכרת את המידע על החיפושים שלי ושל כולם לחברות המתאימות, והחברות האלו מפוצצות אותי בספאם.

ישן 10-02-2009, 17:26
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אני הצבעתי למפלגה X היום בבוקר וקיבלתי ממנה מספר מיילים בהמשך היום
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "צודק"

האם זאת אומרת שהבחורה החביבה מהקלפי פתחה את המעטפה, שכרה את מספר ת.ז. שלי, עשתה חיפוש באינטרנט עד שמצאה מקום בו רשמתי את כתובת המייל שלי והזדהתי בשמי ומכרה את המידע למפלגה לה הצבעתי?

נשמע הזוי, לא?

ובכן, המקרה שלך נשמע עוד יותר הזוי, במיוחד כאשר מדובר בהזרמת ההודעות היישר אל תיבת הספאם שלך, וכידוע לך מנגנון הספאם בג'ימייל הנשלט ע"י גוגל.

אם היית אומר לי שכאשר אתה מחפש בגוגל אתה מקבל קישורים ממומנים ופרסומות על אותו מוצר, גם אם הדבר לא קשור לביטוי שחיפשת, הייתח אומר דרשני.

אגב, אתה מודע לכך שקיים שירות חיפוש של גוגל המתבסס על החיפושים הקודמים שלך, ושאתה יכול לבחור האם להשתמש בו או לא?

ישן 11-02-2009, 11:33
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני הצבעתי למפלגה X היום בבוקר וקיבלתי ממנה מספר מיילים בהמשך היום"

ציטוט:
ובכן, המקרה שלך נשמע עוד יותר הזוי, במיוחד כאשר מדובר בהזרמת ההודעות היישר אל תיבת הספאם שלך, וכידוע לך מנגנון הספאם בג'ימייל הנשלט ע"י גוגל.

ההודעות לא מגיעות היישר אל תיבת הספאם. הן קודם כל הגיעו לתיבה ההודעות הנכנסות הרגילה. אני היתעקשתי לסנן את זה כספאם כמה וכמה פעמים וזה המשיך להגיע לתיבה הרגילה. רק אחרי כמה פעמים שתייגתי את זה כספאם, המנגנון העלוב של ג'ימייל החליט להעביר את הפרסומות האלה לתיבת הספאם.

יש הבדל תהומי בין המקרה שאני תיארתי למקרה שאתה תיארת. פרסומות של מפלגות מגיעות לכולם, כי בסופו של דבר רוב האוכלסיה מצביעה בבחירות. לעומת זאת, המוצר שאני חיפשתי עליו לא כולם מיתעניינים בו, אולי 1% (אפילו פחות) מכל האוכלסיה מיתעניינים בו. אני מקבל המון פרסומות של המוצר הזה בהיתחשב באחוזי ההיתעניינות הנמוכים שלו בכלל האוכלסיה. בנוסף לזה אני יכול להעיד על כך, שאף פעם לא קיבלתי פרסומת של המוצר הזה לאף אחד משרתי האימייל האחרים, חוץ מג'ימייל כמובן (גם זה מקרי מבחינתך?).
אני לא חושב שזה מקרי. אם אתה חושב כך, שיהיה.
ציטוט:
אגב, אתה מודע לכך שקיים שירות חיפוש של גוגל המתבסס על החיפושים הקודמים שלך, ושאתה יכול לבחור האם להשתמש בו או לא?

ברור.
אני יכול למחוק קוקיס או היסטוריית חיפושים כדי להימנע מהשירות, אבל זה לא אומר שאין להם תיעוד של כל החיפושים שלי לפי מספר ה-IP שלי, ואת זה אני דווקא לא יכול למנוע.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 11-02-2009 בשעה 11:40.
ישן 07-02-2009, 23:46
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
מצטער להגיד אבל

יש טרנד כזה לדבר כל הזמן על גוגל כמה הם רעים וכמה הם יודעים עלינו הכל, וכמה הם עוברים את הגבולות. אני חושב שכל זה זה אולי נכון מבחינת המידע שיש להם, אבל אין שום סיבה לעשות מזה כזה עניין.
הרבה מהשירותים של גוגל הם חינמיים והבחירה האם להשתמש בהם היא של המשתמש בלבד, לכן אין צורך להאשים את גוגל בזה.
זה בדיוק כמו שאני יכול לפתוח אתר שהמטרה שלו היא לאסוף מספרי כרטיסי אשראי, ואם יהיו אידיוטים שיכניסו לשם את הפרטים, הם ייחשפו והמידע הרגיש הזה יגיע לידיים שלי. זה הכל בחירה של המשתמש.
אם אתם לא רוצים שגוגל ידעו עליכם, אל תשתמשו בהם. אם אתם רוצים להשתמש בשירותים שלהם, דעו שזה רכוש שלהם ולכן הם שולטים במה שקורה שם.

חוץ מזה שכל האיתור מקומות ומידע על אנשים זה משהו שיש כבר הרבה שנים.

כשאני משתמש בגוגל אני אפילו לא חושב איזה מידע אני נותן, כל דבר שלא פוגע בי לא אכפת לי שידעו.
דברים שפוגעים בי לא מגיעים לגוגל (מספרי כרטיסי אשראי, מידע רפואי וכו').
לא אכפת לי שכל העולם ידע איך קוראים לי, מה הת.ז. שלי ואיפה נולדתי ומי זאת המשפחה שלי, גם ככה כל ילד בגן יכול להוריד רישומון/אגרון ולראות את כל הפרטים האלה.
בקיצור: תרגעו, אתם מזמן חשופים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:51

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר