לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2009, 18:57
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
מבולבל מכללה, אוניברסיטה - אותו דבר?

מה שאני אכתוב כאן הוא מניסיוני האישי בלבד, יכליל באופן גורף וייתכנו לו יוצאים מהכלל.

השבוע ניסיתי להעביר שיעור פרטי בכימיה לתלמיד מכללה (תואר ראשון בביוטכנולוגיה). שאלתי "מאיזה ספר אתם לומדים?" ונעניתי שאין להם ספר כימיה "text book" אלא סיכמו להם את החומר יחד עם תרגילים לחוברת.

ראיתי את החוברת וחשכו עיני. רקע מדעי של גג חצי עמוד בכל נושא, ורשימה של 10-13 תרגילים, ללא הנוסחאות בהן יש להשתמש וללא דוגמאות.
הצגתי את הספר ממנו למדתי ואותו רכשתי (בכסף רב!! אבל היה שווה, שכן זה ספר מאד בסיסי) ונפערו עלי עיני עגל. "אבל זה באנגלית!" נאמר בחרדת מה.

ניסיתי גישה אחרת. שאלתי מה זו חומצה (סוף סימסטר, לקראת מבחן - בהחלט חומר שצריך לדעת) התגובה שקיבלתי הייתה בהייה. הסברתי מה זו חומצה. ניסינו לגשת לאחד התרגילים. כאן יאמר לרעתי - לא היה לי מושג. אלה דברים שלא עשיתי בתשע שנים האחרונות, ואני פשוט לא זוכרת....

לגבי התרגיל - זרקתי משפט כמו "צריך לחשב מה ריכוז החומר ומה הpH, בתמיסה שהיא בעצם בסיס"

"איך את יודעת שזה בסיס?" "נתון תמיסה של -OH" "ואז?"
התחלתי להסביר מה זה בסיס והצעתי שלפני שניגשים לתרגילים, נעבור קצת על חומר תיאורתי. התגובה הייתה - אבל את זה לא יישאלו במבחן.

עד כאן הסיפור. את הסיפור הזה סיפרתי היום במעבדה, למישהי שסיימה תואר ראשון בכימיה בבר-אילן. היא שמעה את זה ולא ידעה אם לצחוק או לבכות. באותה מכללה, לא מעניין אותם שהסטודנטים יבינו או יצאו עם ידע מועיל כלשהו, אלא שידעו לפתור תרגילים, שאח"כ, אם וכאשר ישתמשו בכימיה, לא יועילו להם כלל. במקום להעמיק בבסיס המדעי - מתרכזים בטפל.
סיפורים דומים שמעתי לאורך השנים על כל מיני מכללות בכל מיני מקצועות. לעומק הבעיה לא הייתי מודעת עד אתמול.

אז הנה, שני הסנט שלי בנושא - אם אפשר והתקבלתם - לכו ללמוד באוניברסיטה. לא סתם מעסיקים מעדיפים בוגרי אוניברסיטאות על בוגרי מכללות.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2009, 03:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מכללה, אוניברסיטה - אותו דבר?"

למכללות יש חסרון אדיר בתחום המדעים (אולי למעט תל חי ומכמורת) - מעצם אי קיום מסגרת מרצים ומחקר סדירה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-02-2009, 07:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לתל חי אין בסיס מחקרי, וזה..."

ואללה. אני מכיר כמה סטודנטים משם, כולל שניים שעבדו איתי במעבדה, והם דווקא היו בסדר גמור. אני יודע שכן עושים שם מחקר...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-02-2009, 14:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "יכול להיות שזה תלוי בתואר..."

את רוצה לשמוע סיפור על סטודנטית בעברית? (לבחורה יש ממוצע 96, מה שמוכיח שצריך חרשנות ולא מוח...)
לאחר הרצאה בתחום הוירוסים, נגשו מספר סטודנטים לדבר עם המרצה. לאחת מהם היתה שאלה בוערת של ממש בנוגע לוירוסים:
"האם זה נכון לומר שוירוסים מתפשטים מאחד לשני, תוך המצאות בנוזלי גוף?" שאלה
"כן, זוהי אחת מהדרכים" עונה המרצה בתמימות נוגעת ללב ממש...
"אז מה, אם אני חולה בשפעת, המחשב שלי יכול להדבק ממני בוירוסים?!" תמהה הסטודנטית
" " המרצה לא ענה...

ישן 16-02-2009, 23:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אוי |אויש| אבל האמת שגם איתי..."

זה שלא דורשים מהם לקרוא באנגלית, מאוד לא לעניין.

ישן 16-02-2009, 23:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "מדהים. הרי זה כבר לא עניין..."

לא קשה במיוחד. צריך להבין שאין קשר בין חרשנות לשכל.
עקרונית, אפשר לעבור את כל התואר הראשון בבליוגיה בלי לעשות יותר ממעבדה אחת. זה אומר שאת כל שאר התואר כל מה שצריך לעשות זה לשנן את השיעורים ולפלוט הכל לטופס המבחן.
אחת הסיבות שכמעט לא הגעתי לשום שיעור בתואר הזה, היא העובדה שהסטודנטים "אילפו" את רובם של המרצים לכתוב בקצב הכתבה (ומי שלא עושה את זה, מקבל ציון נמוך בדירוג המרצים...). אין זמן לשאלות, אין דיונים ואין כלום.
אלה גם הסטודנטים שאם הם ממשיכים לתואר שני, חוטפים כוויות מדרגה 2 כי הם לא כיבו את האולטרא סגול בהוד הביולוגי לפני שהתחילו לעבוד, ואח"כ תובעים את האוניברסיטה, כי לא סיפרו להם שצריך לעשות את זה (סיפור אמיתי!)

ישן 18-02-2009, 00:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "ואלו החוקרים שמתלוננים על..."

גם אני מתלונן על המעבדות בארץ. בגלל זה אני באוסטרליה...

ישן 19-02-2009, 02:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "אני חושב שהיא אמרה את זה..."

כשאומרים בצחוק, מחייכים בסוף. לא מסתכלים בעיני עגל ומחכים לתשובה...

ישן 19-02-2009, 23:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "יש כל מיני סוגי ציניות..."

מכיוון שהייתי שם, תצטרך לסמוך עלי, כמה שזה קשה...

ישן 17-02-2009, 13:42
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מכללה, אוניברסיטה - אותו דבר?"

כמו שנאמר באשכול קודם (למה אין קישור אליו פה?), הכל תלוי באיכות המרצים.
יהיה ויבוא מרצה איכותי שילמד בצורה טובה וברמה גבוהה - וכך תראה הרמה של הכיתה.
היה ויבוא מרצה מעאפן, כך תראה הרמה של הכיתה.

אין קשר ישיר בהכרח בין שם המוסד לבין הרמה של השיעורים שעוברים בו.
כמה דוגמאות משלי.
אני לומד הנדסת תוכנה במכללה כלשהי, וזה הסמסטר השלישי שאני לומד תיכנות.
יש סטודנטית המקבילה ללימודים שלי באוניברסיטה (מדעי המחשב) והיא כבר סיימה את הקורס שאני עושה עכשיו לפני סמסטר, מה שאומר שהיא 'מקדימה בקורס' מאיתנו. אממה, אנחנו לומדים דברים יותר לעומק. מתעסקים הרבה יותר זמן עם תכנות ובסופו של דבר מקבלים נסיון והתנסות גדולים יותר, מה שמחזק את השליטה שלנו בחומר.

ידידה שלי, סטודנטית להנדסת תעשיה וניהול בבן-גוריון עושה קורס C. קורס באמת קשה. הייתי רוצה להגיד שהוא "ברמה גבוהה" אבל זה יהיה מגוחך להתייחס אליו כקורס ברמה כלשהי. המרצים שם לא מלמדים שום דבר, ובעיקר בונים על לימוד עצמי קשה מאוד. זאת אומרת, אם אצלי במכללה טיפחו ולימדו את כל הבסיס לאט לאט, וממנו צמחו ונכנסו איתנו לעומק הדברים - באוניברסיטה פשוט אמרו להם "תקשיבו, יש דבר כזה שנקרא מערך, יש דבר שנקרא מצביע, יש דבר שנקרא רשימה מקושרת... עכשיו תבנו לנו פרוייקט ברמה בת-ז*** קשה".
אוקי, אז היא אצלי פק"ל כל יום חמישי בשביל שאני אשב איתה על החומר, אסביר לה בכלל מה הנושא ואעזור לה בתכנות. אם זו הדרך של האוניברסיטאות להוכיח את הרמה הגבוהה שלהם, אני לא בטוח שאני רוצה ללמוד במקום שכזה.
לה יש מזל שיש לה אותי, ואני, כידוע, לומד את כל העסק מהבסיס לבד, כמו שצריך. בלי דילוגים ובלי חורים, אבל מה עם מי שאין לו חברים שיודעים לתכנת? האם נגזר גורלם להכשל בקורס שגם אני הייתי נכשל בו בצורת הלימוד הזו? זה לא שהחומר קשה ברמה מסובכת, וזה מעבר ליכולת שלי להבין ולתפוס אותו, אלא צורת הלימוד הלא טובה (ולדעתי אפילו גרועה מאוד אם כי ברור לי מאיפה זה נובע) והעמסת כמות חומר מאוד גדולה לסמסטר אחד.

אז נכון, הם עברו בסמסטר אחד כמעט מה שאני עברתי בשני סמסטרים, אבל האם זו הדרך ללמד? האם אוניברסיטה הולכת יד ביד (בהכרח) עם שיעורים פרטיים?
אולי כן, אולי לא... כנראה שזה תלוי במרצים ובמקצוע.

דוגמא מעניינת נוספת שמחזקת את הטענה שלי, היא אחד המרצים שהיו לנו במכללה בשנה הראשונה.
לדעתי הוא היה כל כך גרוע, שלמדתי את כל החומר שלו מתוך ספר (בעברית) מבלי שהוא בכלל הצליח להסביר לכיתה את החומר כמו שצריך. זאת אומרת, למדתי מהספר לבד יותר טוב ממה שהוא הצליח להסביר לנו. המרצה הזה היה עצלן, לא השקיע בנו זמן, ביזבז זמן שיעור בכל רגע שיכל (כולל הקראת שמות איטית [וואט דה פאק?], הליכה עצלה והטלת משימה על הכיתה להסתכל על שקופית בודדת במשך 10 דקות כדי לנסות להבין לבד מה קורה שם).
המרצה הזה, כבר לא מלמד במכללה שלי, אלא באוניברסיטת בר-אילן השנה.
האם זה אומר שהחברה' שיגיעו לקורס אצלו בבר-אילן (אגב, בלי קשר, אומרים עליו שהוא גאון ושהוא ממפתחי המעבדים כפולי הליבה של אינטל. אני מאמין שהוא באמת אדם מוכשר בטירוף, אבל חרא של מרצה) יקבלו ממנו יותר מהחברה' שהגיעו אליו לקורס במכללה?
אני בספק. גם הם יסבלו ממנו וככל הנראה יצטרכו ללמוד את החומר בעצמם, לבד.

בסופו של דבר, איכות החומר הנלמד היא פונקציה התלויה בסטודנט וכמה הוא מוכן להשקיע, ואיכותו של המרצה להעביר את החומר כמו שצריך.
המל"ג רק יתן לכם, המחפשים ללמוד לתואר את הציון "פה אנחנו מפקחים, הלימודים ברמה טובה והחומר הנלמד מתאים לקריטריונים שלנו כמו באוניברסיטה".
ייתכן כי יש אוניברסיטאות עם סגל מסויים אשר מאוד איכותי וברמה מאוד גבוהה, ולכן מקצועות ספציפיים כדאי ללמוד דווקא שם, אבל כדאי לשים לב מי הוא הסגל הזה, ולא לבחור ללמוד מקצוע X באוניברסיטה Y כי מקצוע Z שם - נחשב מאוד יוקרתי.

מכאן נובע כי ההשוואה בין אוניברסיטאות (בינן לבין עצמן) לא טוב, ומכאן נובע גם כי הרמה במכללות לא בהכרח נמוכה יותר, או גרועה יותר משל אוניברסיטה.
זכרו כי בסופו של דבר, כל הבוגרים מתמודדים על משרות ויש להם לשכנע את המראיין שהם ראויים למקצוע.
המראיין מסתכל על קורות החיים ורואה בדיוק מאיפה באתם, אבל גם אם אתה בוגר טכניון, ואתה גרוע בראיון עבודה - יש סיכוי לא רע שיעדיפו מישהו עם יותר עומק, שדווקא למד באוניברסיטה / מכללה.
אני מדבר בכלליות ולא על מקצועות ספציפיים.
יש לשים לב שמכללות לא מספקות את מלא שלל המקצועות. ישנם מקצועות אשר לא קיימים במכללה (רפואה למשל).

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 17-02-2009 בשעה 13:50.
ישן 17-02-2009, 15:22
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "נכון, אבל הבעיה היא שתואר של..."

קשה להתייחס לדברים הללו בצורה כל כך פשטנית ולניארית.
ובנוגע למראיינים, אני חושב שה'יוקרה' של תואר אוניברסיטאי יכול לקחת אותך עד נקודה מסויימת וממנה, אתה on you own. אנשים צריכים להוכיח את עצמם ובסופו של דבר, יש להם את הכלים שהם קיבלו בחיים ובלימודים.
מה יותר טוב או פחות טוב - אני לא יודע להגיד לך. זה כנראה מאוד תלוי מה למדת ואיפה למדת.
זכור שבשורה התחתונה, כולם מוצאים עבודה כך שתואר אוניברסיטאי לא יבטיח לך עדיפות על תואר של מכללה.
אתה צריך להתאים בעצמך לעבודה, במיוחד בימים כאלה של מיתון - המראיינים יכולים לקחת את הזמן ולברור בין הרבה אנשים ולא בהכרח לרוץ לבוגרי אוניברסיטה.

ישן 17-02-2009, 19:31
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "כמו שנאמר באשכול קודם (למה..."

מתן, כבר התווכחנו על זה פעם (ואגב, אתה משווה את התואר שלך לתואר מבר אילן, שבדיקה מהירה עם סטודנטים שלמדו שם הבהירה לי שהרמה שלו ה-ר-ב-ה יותר נמוכה מאב"ג, ת"א ושלא לדבר על הטכניון). מכללה שמתיימרת להוציא סטודנט עם ידע מסויים במדעים ומאכילה אותו בכפית ולא נותנת לו ללמוד מספרי לימוד מוציאה בסוף מדען גרוע. נקודה. כמו שמכללה למשפטים שעושה דבר דומה מוציאה משפטנים גרועים (לא בהכרח עו"ד גרועים) . אתה טוען שלימוד עצמי הוא בעייתי, ואני טוענת שלימוד עצמי הוא חלק מהעניין. אתה לא הולך לבי"ס, אלא ללימודים אקדמאיים. אתה אמור בשלב זה של חייך להיות מסוגל ללמוד לבד, לחפש חומר או לפתוח text-book באנגלית. מי שלומד כימיה ולא מסוגל לזה, כי ככה למדו אותו - תהיה לו בעיה אמיתית כשיצא לשוק העבודה. מה לעשות, כ-ל החומר המקצועי במקצועות המדעים מופיע באנגלית. אם כך, על מנת להיות מעודכן, רצוי שתהיה מסוגל לפתוח מאמר לקרוא אותו ולהבין, וכן, זה היה בלי ספק אחד הכלים שהאוניברסיטה הקנתה לי בתואר הראשון. כמו לפתוח ספר לימוד של 1000 עמודים באנגלית ולמצוא את מה שאני צריכה, וכמו דרך חשיבה ושאלת שאלות מדעיות ועד כתיבה מדעית.

אתה צודק - המון תלוי במרצה. אבל אם מרצה במכללה, שלעיתים קרובות איננו חוקר בשום מקום, לא ייתן את הכלים האלה - הם ללא ספק יחסרו. גם לביוטכנולוג פשוט שיצטרך להתמודד עם קורוזיה בקו הייצור שלו. זה כבר לא שאלה מבחינתי של מה מחפשים בשוק העבודה (כרגע רק מחפשים איך להיפטר מאנשים) אלא עם איזה כלים אתה יוצא מהלימודים, שיקנו לך יתרון בתוך מקום העבודה. אני יודעת שאם אני, אחרי התואר הראשון שלי, הייתי צריכה להיאבק על קידום מול אותו סטודנט מהסיפור שלי - הייתי לוקחת בזחילה.....
במקרה של הנדסה המצב מ-ע-ט שונה ויכול להיות שספציפית אצלך במכללה יש מרצים מעולים שעושים עבודה נפלאה. משום מה אני לא שמעתי את שם המכללה שלך נישא בראש חוצות כשלא מדובר באומנות או הנדסת חומרים ופלסטיקה..... זה לא אומר על איכות מהנדס התוכנה שאתה, מתן, תצא. זה כן אומר על השם של המכללה כמוסד אקדמי בתחום.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 18-02-2009, 01:11
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "תזכרי גם שיש מרצים מהאוניברסיטה שמלמדים במכללות ולהפך"

הדוגמא שלי למרצה מהמכללה שלימד לאחר מכן בבר-אילן היא נקודתית. למעשה, המרצה שלי לתיכנות (מבוא ל C, תכנות מערכות מידע ועכשיו תכנות מונחה עצמים (ואח"כ גם ג'אווה)) הוא מרצה לשעבר מבר-אילן.

יותר מזה, המרצה שלי למקצועות האלגברה (חדוות, לניארית, מישדיף וכו') הוא (מסתבר) אחד התותחים בתחום. איש שלא רק שעשה הרבה מחקרים והוציא ספרים פילוסופיים בפיסיקה ומתמטיקה, גם בעל טור אישי ברדיו ואפילו היה אחד האנשים שפיתחו מוצר מסויים מתחום הטקסטיל לצה"ל (או לתע"ש... אחד מהגופים הכבדים שעוסקים בלחימה).

אני לא אומר שצריך הכל להאכיל בכפית. ברור שצריך לדעת ללמוד לבד.
את רוב התיכנות שלי, אני לומד מגוגל. אם אני צריך פונקציה שאני לא סגור עליה, והמצגות של השיעור לא ברורות, אני פונה לגוגל. יש המון חומר בתיכנות באינטרנט.
יותר מזה, את תראי כמה אנשים מכל המקומות, נעזרים באינטרנט ובפורומים לתיכנות כדי לקבל את התשובות שלהם (נסי את פורום תיכנות פה בפרש, אפילו, כדי לקבל מושג).
דווקא מהבחינה הזו אין בעיה, רק השאלה היא כמה את זורקת את הסטודנט הצעיר למים העמוקים.
לדעתי, הרמה שכביכול אב"ג מנסה לנכס לעצמו היא ווירטואלית. למה ווירטואלית? כי האוניברסיטה לא מלמדת שום דבר. היא פשוט תוקעת תרגילים ברמת קושי שמעל ומעבר לרמה של בנאדם נורמלי שמגיע ללמוד הנדסת תעשיה וניהול, והם מצפים שרוב החברה' פשוט יכשלו וילכו הביתה, או לחילופין, שישברו ת'ראש בללמוד לבד.
וכשאני אומר ללמוד לבד, אני לא מתכוון ל text book, אלא לשבת עם מורה פרטי, או לחילופין לקנות עבודות.

אז אם סטודנט לא מבין מה המרצה רוצה ממנו, הולך למורה פרטי / חבר שיעשה לו את העבודה, או יעזור לו בהאכלה בכפית כדי שיצליח לסיים אותה לבד, ומקבל ציון טוב בהגשת העבודה - נחשב לסטודנט שלומד ברמה גבוהה - אינני יודע רמת-לימוד-גבוהה מה היא.

אני גם לא מבין מאיפה הדוגמאות האלה של סטודנטים שלא יודעים אנגלית.
אולי זה כי אני לומד הנדסה שמקורה הוא נטו באנגלית (עד כמה שידוע לי, לא כותבים שפות תיכנות בשפה אחרת מאנגלית), אבל יש לנו ספרי לימוד באנגלית למקצועות המחשב ואנחנו משתמשים בהם כל הזמן (מלבד מקצועות המתמטיקה, שהאוניברסיטה הפתוחה עשתה חיל בהוצאת ספרי לימוד בעברית בנושאי חדו"א, לניארית וכו').

שנקר באופן ספציפי, ידועה בתחום העיצוב שלה כי הוא קיים הרבה זמן, ומסתבר שהוא ברמה גבוהה (אין לי כלי לשפוט את הרמה של שנקר בתחום הזה ולכן אני אומר מה ששמעתי).
בנוגע להנדסת תוכנה, זה תחום חדש עדיין. יש כבר עשרות בוגרים אבל זה עדיין חדש מאוד. למעשה, רק ארבע או שלוש שנים התחום הפך ל BSc באישור המל"ג. עד לפני כ 4 שנים, שנקר הקנתה תעודת B-TECH ולא BSc ולכן התחום החדש בשנקר בתוכנה עדיין לא מפורסם.
בנוסף, המחלקה להנדסת תוכנה היא מחלקה קטנה ביחס למחלקות האחרות. לא יותר משלושים במחזור (+/-) (בזמן שבאוניברסיטאות יש מאות).

בנוגע לרמה בבר-אילן, אני דווקא שמעתי שהרמה שם טובה, אבל כנראה שזה מאוד תלוי את מי אתה שואל.
אין הרבה אוניברסיטאות שלמלמדת הנדסת תוכנה, כך שלהגיד שרק אב"ג והטכניון ברמה גבוהה - זה גם יהיה מאוד גס

ישן 18-02-2009, 02:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הדוגמא שלי למרצה מהמכללה..."

אנגלית -

מי שרוצה לעסוק בתחומים תעשיתיים ומדעיים חייב לדעת אנגלית. אולי לא ברמה של ג'ק לונדון, אבל צריך לדעת את השפה. מי שקורא ספרים בעברית, ולא משקיע באנגלית מנתק עצמו מהעולם והידע המקצועי, ומנתק עצמו מהשיח המקצועי.
התנתקות שכזו הינה נכות לכל דבר ועיקר.

ישן 18-02-2009, 00:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מתן, כבר התווכחנו על זה פעם..."

קצת דו שיח של חרשים, כי את מתייחסת אך ורק למדעים מדוייקים, בעוד שהטענה של מתן נכונה למדעי הרוח, החברה וחלק מהתחומים המדעיים שלא דורשים תשתית מחקרית רצינית (מחשבים וחלק ממקצועות ההנדסה).
במדעים הטענה שלך נכונה - תשתית מחקרית ושילוב של לימוד מעשי הם אלה שיוציאו בוגרים עם יותר כלים. בתחומים אחרים, זה תלוי באיכות ההוראה בלבד.

מעבר לזה - מכללה שלא תבצע סינון כלשהו, ולא תדרוש שהסטודנטים יהיו ח"ל (כמו שתי מכללות שאני מכיר), תצליח להגיע לרמה מקצועית טובה כל עוד לא יהיה צורך לבנות תשתית מחקרית.

ישן 18-02-2009, 12:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ITT שמתחילה ב "מה בנוגע להנדסת אלקטרוניקה? ..."

הכל יכול לקרות עוד 4 שנים...
הרבה דברים יכולים להשתנות, לטובה ולרעה. לך תדע מה יהיה הביקוש באוניברסיטאות והמכללות ואילו תכניות יסגרו ויפתחו בינתיים. אני מציע שתמתין בסבלנות וכשזה יהיה רלוונטי, תעשה את מה שצריך.

ישן 07-03-2009, 03:25
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
זה כי במכללה מאכלים אותכם בכפית.- ואתם יוצאים אחרי זה בתור מתכנתים.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "כמו שנאמר באשכול קודם (למה..."

ובאוניברסיטה, מנסים לחנך דור של חוקרים וממצאים, מה שדורש עבודה עצמאית קשה מאוד, אז בונים אנשים כאלה מהקורס הראשון...
ואם זה נראה לך קשה, נכון זה ממש לא קל, אבל מתרגלים לקושי הזה.(מה לעשות צריך גם לחשוב על החוקרים של הדור הבא...)

ציטוט:
ידידה שלי, סטודנטית להנדסת תעשיה וניהול בבן-גוריון עושה קורס C. קורס באמת קשה. הייתי רוצה להגיד שהוא "ברמה גבוהה" אבל זה יהיה מגוחך להתייחס אליו כקורס ברמה כלשהי. המרצים שם לא מלמדים שום דבר, ובעיקר בונים על לימוד עצמי קשה מאוד. זאת אומרת, אם אצלי במכללה טיפחו ולימדו את כל הבסיס לאט לאט, וממנו צמחו ונכנסו איתנו לעומק הדברים - באוניברסיטה פשוט אמרו להם "תקשיבו, יש דבר כזה שנקרא מערך, יש דבר שנקרא מצביע, יש דבר שנקרא רשימה מקושרת... עכשיו תבנו לנו פרוייקט ברמה בת-ז*** קשה".

לא, נגזר עליהם ללמוד לבד, בצורה קשה יותר, תפקידו של המרצה הוא בסה"כ לתת לך כלים להמשיך להתעמק לבד בחומר, זה השוני בין, ב"ס לאוניברסיטה.

ואם אתה חושב שכולם נכשלים, אתה טועה.
למי שלומד קשה מובטח ממוצע מעל 75.
ציטוט:
האם נגזר גורלם להכשל בקורס שגם אני הייתי נכשל בו בצורת הלימוד הזו? זה לא שהחומר קשה ברמה מסובכת, וזה מעבר ליכולת שלי להבין ולתפוס אותו, אלא צורת הלימוד הלא טובה (ולדעתי אפילו גרועה מאוד אם כי ברור לי מאיפה זה נובע) והעמסת כמות חומר מאוד גדולה לסמסטר אחד.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 07-03-2009 בשעה 03:30.
ישן 19-02-2009, 11:33
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06

לדעתי Narxx צודק אך גם טלי וביטיס צודקים, איך ?

מניסיוני המועט בתחום אכן המכללות מוציאות מתכנתים מעולים ואכן בהתמודדות על מרבית המשרות במשק, יש סיכוי שהם יעמדו בקו אחד עם בוגרי האוניברסטאות.

אבל, יש משרות, בעיקר בצוותים המובילים של מחלקות הפיתוח אליהן נדרשים אנשים בעלי ידע רחב, יכולת ניתוח, יכולת לימוד עצמי וחקירה ללא מנחה, ללא מרצה וללא רשימת ספרות מוכתבת מראש. למשרות הללו לא רק רבים הסיכויים שיתאים יותר בוגר אוניברסיטה, אלא רוב הסיכויים שיתאים בוגר אוניברסיטה שבאמת למד ולא רק הגיע כדי 'לשרוד את התואר'.

אם להתייחס באופן פרטני יותר לדוגמא שמתן הביא, מהנדס מעשיה וטיול או מהנדס אלק' אמנם לומד תיכנות במהלך לימודיו האקדמיים אך תפקידו אינו תיכנות, הרמה הגבוהה של התר' ושל המבחן אינה באה ע"מ להכשיל אלא לגרום לסטודנט להתאמץ וללמוד לבד.
בסופו של דבר מהנדס שכזה יוכל ללמוד, אם ירצה, אחרי לימודיו לתכנת ואף להשתלב בעבודה כמתכנת (וגם להגיע לרמה גבוהה בזמן לא ארוך), ספק אם בוגר מכללה חרף העובדה שהוא מתכנת בחסד, יוכל להחליף מהנדס תעו"נ או מהנדס אלק'.

הבלוג : http://www.Ugiyot.com
הגלריה : http://pbase.com/the_cheff

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.

נערך לאחרונה ע"י The Cheff בתאריך 19-02-2009 בשעה 11:36.
ישן 19-02-2009, 13:34

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אבל למה שמישהו שלמד תיכנות..."

צר לי אך טעות בידך.
חרף העובדה שמהנדסי אלק' לא מתמקצעים בתכנות, הדבר נדרש מהם. כיום כמעט על התחומים (בוודאי הדיגטיליים כגון FPGA, DSP וכו' ואף חלק מהאנלוגיים כגון Board Design, RF וכו') דורשים ידע בתכנות. (matlab, verilog, e, ads ועוד...)

העניין הוא שמהנדס לא לומד לתכנת אלא הוא לומד (תלוי באיזה מסלול הוא) התנהגות של גלים אלקטרומגנטיים בתווך ובמוליכי גלים, הוא לומד סינון רעש אקראי מאות אקראי, ניתוח ותכנון מעגלים אנלוגיים ודיגיטליים,יעילות של אלגוריתמים (תכנון ולא כתיבת קוד !), הוא לומד כיצד בנויים מוליכים למחצה מרמת האלק' ומעלה וכו' וכו'...

הכלים שניתנים לו הם בסיס ידע ממנו מצפים ממנו להמשיך ללמוד ולחקור בהתאם לתחום עיסוקו. תכנות הוא כלי ותו לא, בתור בוגר אוניברסיטה בעל יכולת לימוד עצמית, מצפים ממנו לרכוש את הכלי הזה, כמו כלים מחקריים נוספים בכוחות עצמועל סמך הבסיס שניתן לו) לכן המהנדס נדרש לידע בתכנות לשם עבודתו, אך כאשר רוצים תכנות גרידא, מוציאים את העבודה בצורת אלגוריתם / דיאגרמת בלוקים / תרשים זרימה למתכנת שישב ויכתוב את שורות הקוד.

אני לא יודע מה הרקע שלך, אך לידע כללי, במחלקת פיתוח בחברה ממוצעת רק 15%-20% (במקרה הטוב) עוסקים בפיתוח par excellence, כל השאר עוסקים בהוצאתו אל הפועל.

(ועל זה נאמר שהאוניברסיטה היא מאגר של ידע, כל אחד מגיע עם קצת ידע, יוצא בלי כלום וכך נאגר ידע !)

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.
ישן 19-02-2009, 17:59

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא לומד 'לתכנת' בלימודי..."

להזכירך, אתה זה שהתמקד והביא דוגמאות מעניין התכנות ואילו טלי וביטיס דיברו על יכולת לימוד עצמי ויכולת לקיים מחקר עצמאי.

לחידוד הנקודה, השאלה שצריכה להישאל היא האם בוגר אונ' ובוגר מכללה אשר יתקלו באתגר שיסודו מתמטי - הנדסי ושדורש מחקר, לא של ערב בספריה אלא של מספר שבועות, חודשים ואפילו שנים הם בעלי סיכויים זהים ?

לשם הסר ספק, איני בא חלילה לזלזל בבוגרי מכללות, כבודם במקומם מונח. גם כבודו של התואר שלי מונח במגירה בבית הורי ואני יודע מה מקומו, הוא תואר טוב,אבל הוא לא שווה לתואר מ MIT, סטנפורד או ברקלי שנחשבים מובילים בתחום המדעים. זו עובדה ואין לי מה לעשות נגד זה.

.
ישן 23-02-2009, 10:02
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "כנראה פתיחת הפוסט שלי הטעתה..."

אני לא יודע כמה מאכילים בכפית, שהרי באשכול הזה פירטתי שיש לנו מרצים שעושים בדיוק את ההיפך (לא מלמדים) וגם אם יש כאלו שמלמדים, אנחנו נעזרים הרבה בחומר חיצוני בלימוד עצמי (בעיקר במקצועות התיכנות).

השורה התחתונה שלי היא כדי שבנאדם ידע חומר, הוא צריך שילמדו אותו את החומר.
כדי ללמוד לבד, יש מקום נפלא שנקרא או"פ, שם אתה מקבל ספרים בעברית, ולומד לבד את כל התואר.
אם אתה רוצה ללכת לאוניברסיטה עם מרצים נורמלים שילמדו אותך את החומר במקום לקבל ספרים וללמוד לבד, כדאי שתחשוב טוב טוב לאן אתה הולך.
כי רוב הסיכויים שלבד, את קורס תיכנות C באב"ג, אתה לא תעבור, בלי קשר לכמה אתה חכם (בהנחה שאתה לא כבר תותח בשפת C).

ישן 23-02-2009, 10:35
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא יודע כמה מאכילים..."

מתן, תכנות הוא לא (אבל ממש לא) חזות הכל.
זה חלק פצפון במדמ"ח, שלא לדבר על כלל המקצועות האוניברסיטאיים.

לדעתי - מ-א-ד חשוב כלי הלמידה וצורת החשיבה שמקנים לך באוניברסיטה. יכול להיות שאתה לא ממש מבין על מה אני מדברת, אז אני אתן דוגמה.
בתואר הראשון שלי - השנה וחצי הראשונות היו מבואות (מתמטיקה, פיזיקה, כימיה ומבואות בביולוגיה , וכן, גם תכנות בשפת ג'אווה). במבואות האלה, ניתנו לי כלים, שיוכלו לעזור לי בלימודים של השנה וחצי האחרונות. דוגמה - מבוא לביוכימיה. בקורס הזה נידרשנו לקראת ההרצאות לפתוח text book בביוכימיה וללמוד פרק או שניים. אף אחד לא בחן על זה, ואף אחד לא בדק אותנו. זה ניתן ככלי עזר לקורס ו"חינך" אותנו לחפש מידע במקורות חיצוניים. כשלקחתי בשנה השלישית לתואר קורס בביוכימיה של מתכות, ונדרשתי לחפש מאמר ועליו להכין הרצאה - הקונספט של לחפש מידע, ללמוד ולהבין אותו בעצמי, כבר לא היה זר לי. לאחר התואר השני עבדתי במפעל. רוב העבודה היה בדיקות איכות רוטיניות לחלוטין, אבל בגלל הרקע שלי - אני זאת שביקשו ממנה לקחת על עצמה תפקיד נוסף הכולל מחקר קטן בצידו. היו לי הכלים להתמודד עם תפקיד כזה, מה שלא היה למקבילים אלי בעבודה. אני גם היחידה שהייתה מועמדת לקידום (עזבתי ללימודים לפני שזה התממש).
תכנות הוא כלי מקצועי. לחלק מהאנשים הוא מקצוע, אבל לרוב, למי ששואף להגיע לתפקידים בכירים במו"פ (איפה שבאמת מעניין) תכנות הוא בסה"כ כלי.

אני אתן לך דוגמה נוספת. יש לי בת דודה שלומדת בלשנות באת"א. אתה חושב שכל דבר שם נאמר בכיתה? להיפך, גם שם נדרשים לקריאת ספרות מקצועית, מאמרים וכד' גם שם - אלו כלים להמשך. חלק מהלימוד הוא גם הקניית כלים.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 23-02-2009, 16:50
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מתן, תכנות הוא לא (אבל ממש..."

לפי הדברים שלך, אם כך, הכי טוב ללמוד באו"פ וזהו.
למה בכלל להגיע לכיתה?

כמובן שהיכולת ללמוד לבד היא טובה, אבל שום דבר לא מגיע מהשמיים. גם אם באב"ג מישהו מצליח להגיש תרגיל ולקבל עליו 100 או 90, זה לא כי הוא 'למד לבד', אלא כי הוא למד עם מישהו שיודע את החומר, שלימד אותו כמו שצריך.
נכון, יש מקצועות כמו, למשל, מתמטיקה שאפשר ללמוד ביחד עם אנשים, ואפשר ללמוד לבד... אני לא יודע האם בהכרח ללמוד לבד עדיף. אני מאמין שזה עניין אינדבידואלי של אנשים. יש כאלה שלומדים יחד בצורה אפקטיבית ויש כאלה שלומדים לבד...
אני מניח שאפשר לזרוק עלי ללמוד לבד את ג'אווה ואני אלמד את זה, אבל זה לא יהיה אפקטיבי ואיכותי כמו ללמוד בצורה מסודרת כמו שצריך.
זה מזכיר לי את ההקלדה שלי. אני לא מקליד לפי התקן (במקלדת). זאת אומרת שהאצבעות שלי לא מסודרות בדיוק כפי שצריך לסדר אותן והן רצות על המקלדת בצורה ושיטה שסיגלתי ופיתחתי בעצמי מתוך נסיון עתיר שנים של הקלדה עיוורת.
בגלל שלימדתי את עצמי להקליד עיוור, אני פשוט לא מסוגל להקליד במקלדות ארגונומיות, המעוצבות בצורה כזו שרק מי שלמד הקלדה עיוורת לפי התקן - יצליח להתרגל אליהן

יש להצליח, ויש להצליח...

ישן 23-02-2009, 19:48
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לפי הדברים שלך, אם כך, הכי..."

למה להגיע לכיתה? כי שם ניתן הבסיס, כי שם אפשר לשאול שאלות ובקורסים מתקדמים שם גם יכול להתנהל דיון או סיעור מוחות.
תאכלס, אני למדתי המון מלהקשיב למרצים שלי מספרים על הדרך והמתודיקה לגילוי דבר מה או מסבירים תהליכים מסובכים באמת. חלקם לימדו אותי דברים שלא כתובים בשום ספר - כי הם לימדו דברים שנוגעים למחקר שלהם. הקורסים שלמדתי מהם הכי הרבה הם באמת קורסים בהם היה פתח לדיון או שיחה בין הסטודנטים למרצה, קורסים בהם נדרשתי להכין הרצאה על נושא מסויים, קורסים שהמרצה הביאדברים חדשניים, מעבדות וקורסים בקריאה וכתיבה מדעית.

אני יכולה להגיד שסה"כ הצורה בה העבירו לי את התואר, והדגשים ששמים באוניברסיטה העברית (מהסימסטר הראשון מדברים "כשאתם תהיו חוקרים, תעשו ככה וככה..") על חשיבה מחקרית ומתודולוגיה במדע, עם הקניית בסיס רחב מאד של ידע, שחלקו (לא כולו) נרכש בלימוד עצמי, גרמה לכך שהיום אני יודעת איך לגשת לפתור בעיה שצצה לי במחקר וגרמה לכך שגם שביתות שהיו לא גרמו ליציאת סטודנטים פחות טובים. העובדה היא שבערך שני שליש מהמסיימים איתי המשיכו בהצלחה לתארים מתקדמים.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 23-02-2009, 20:51
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "למה להגיע לכיתה? כי שם ניתן..."

גם אנשים שלומדים באו"פ מצליחים יפה בתעשייה / מחקר וחלקם ממשיכים לתארים מתקדמים (אם רוצים בכך).
כל הדיון הזה נראה שסובב סביב דברים שבסופו של דבר, שנינו מסכימים עליהם, אבל בכל הודעה שמים את הדגש על דברים אחרים.
אני לא אומר שמה שלימדו אותך, והדרך שלימדו אותך היתה לא טובה (אפילו שזה קצת נשמע כאילו את מנסה לשכנע אותי שכן). אני אומר שעצם זה שלמדת במקום מסויים, לא בהכרח אומר עליך משהו.
אם מגיע אדם עם אפס ידע במקצוע מסויים, והוא מגיע לאוניברסיטה ללמוד אותו, והוא מצליח במידה בינונית, ואילו חברו לספסל הלימודים, המגיע עם ידע גדול יותר באותו התחום שנלמד באוניברסיטה, מקבל ציון מעולה, יהיה מה שיקבע מי מאותם חברים יהיה עדיף, ברור לך שיש לך בעיה עם הנוסחא.
אני מניח שבפרוייקט הגמר שלי, שיכלול לא רק 'מחקר' אלא גם יצירתיות, המצאה, חדשנות ויכולת טכנית גבוהה, הכישורים שלי ללמוד לבד ולפתח לבד יבואו לידי ביטוי (אבל נאלץ להשאיר את זה לעוד שנתיים במקרה הטוב) וכרגע אין לי את הכלים לכמת את זה.

מה שאני יודע בוודאות זה שלא שם המוסד יקבע את איכות הבוגר, אלא המרצים שלו, ואיכותו של הבוגר להצליח ללמוד (דברים שאני מאמין שאת מסכימה עליהם, והם היו כל הנקודה שלי, החל מהתגובה הראשונה שלי באשכול).

ישן 24-02-2009, 01:19
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "שכחתי לרשום שהשורה על התואר השלישי באו"פ הייתה מיועדת לטלי :)"

במבחן יש יותר מקום להפתעה, ובפרוייקט יש סיכוי יותר טוב שתקבל ציון גרוע כי לא סיימת אותו בזמן.
הכל פונקציה של איך הרגלי העבודה שלך ישפיעו על ההתקדמות שלך בלימודים או העבודה.

אני יודע שאם יש לנו פרוייקט בתכנות, אני ישר ניגש לעשות אותו. לא מבזבז זמן ולא מושך לרגע האחרון.
לכן הפרוייקטים שלי, בד"כ נראים כמו שצריך ואף פעם אין לי לחץ מהם (בניגוד לחברים אחרים).
מצד שני, מי שמושך את זה יותר מדי, ומשאיר לעצמו בקושי שלושה שבועות לעשות אותו, אז הוא יעדיף לסגור את כל החומר בשלושה שבועות האלה לקראת מבחן מאשר להתחיל פרוייקט של כמה חודשים...

גם בפרוייקט אפשר להגיע לרמה הרבה יותר גבוהה כי אין את המגבלה הזו של שעתיים מבחן. אפשר לגשת לאינטרנט לאוסף אינסופי של מידע ונתונים שיעזרו לך להתגבר על מלא בעיות שתתמודד איתן בעת בניית הפרוייקט.
אני אוהב את זה יותר... זה גם יותר כיף.

ישן 13-03-2009, 18:27
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "זה מתקשר יופי לדיון..."

זו השוואה שאכן אפשר לעשות, אבל היא תהה נקודתית לסטודנטים שאותם משווים.
גם פה וגם פה יש סטודנטים מבריקים, וסטודנטים גרועים. השוואה גסה שכזו לא תשקף באמת את המוסד (וזו הטענה שלי).
הדוגמה של קורס C באב"ג בא להראות כיצד מתייחסים שם למקצוע, ולמה אין שום קשר בין המוסד לאיכות הסטודנטים שלומדים בו.
אחדד ואומר כי אם אתה בוחר ללמוד במוסד מסויים, לא בהכרח זה יהיה המוסד שילמד אותך הכי טוב, אפילו שיהיו לא מעט חברה שישבעו בחיים שלהם כי זה אכן המצב.
אתה יכול להגיד שחלק מהעניין הוא זריקה למים העמוקים... אני אפילו אסכים איתך, אבל כל דבר צריך להיות במידה. לי אישית קשה לומר שרמת הלימוד באב"ג בקורס המדובר טובה, אפילו שהרמה של התרגילים גבוהה מאוד. מבחינתי, זה כמו לקחת ילד בכיתה ה' ולהתחיל לזרוק עליו הוכחות בטריגונומטריה.
זה אפשרי, אבל זה לא יעשה אותי למורה טוב.

ישן 13-03-2009, 18:57
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "זו השוואה שאכן אפשר לעשות,..."

שים לב למחקר הבא, שנערך ע"י הלמ"ס ובנק ישראל
https://2009-uploaded.fresh.co.il/2...08/44849647.ppt

כשעורכים השוואה בין מוסדות לימוד, לא עורכים השוואה בין סטודנט X לסטודנט Y, וגם לא בין קורס X לקורס Y. ההשוואה צריכה להיות סטטיסטית בין מסיימי תואר מסויים באוניברסיטה למסיימי תואר מקביל במכללה. כמאסה, לא כבודדים. ומה לעשות, סטטיסטית, מסיימי אוניברסיטה מרויחים יותר, מתקדמים יותר ומגיעים ליותר תפקידים בכירים מאשר מסיימי מכללות. זה לא מה מקבלים בקורס כזה או אחר, אלא מכלול הידע והכלים שאתה מקבל בתואר מסויים. לפי מה שראיתי עד כה - האוניברסיטאות עדיפות.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 17-03-2009, 19:22
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "שים לב למחקר הבא, שנערך ע"י..."

סטטיסטית, גברים מקבלים משכורות יותר גבוהות משל נשים, באותם מקצועות... אז זה אומר שעדיף להיות גברים?
סטטיסטיקה זה מקצוע נפלא שאני מקווה שלא להתעסק איתו בחיים אחרי שאעבור את מועד ב'.
ובכל זאת, הנקודה שלי היא לא להוכיח סטטיסטית הפוך ממה שאת מנסה להראות, אלא להציג דיעה השונה מהקונצנזוס השגוי (לשיטתי) כי תמיד עדיף להעדיף אוניברסיטה על מכללה (כברירת מחדל), שזו בערך, פחות או יותר, הקריאה שתמיד נשמעת (ולא תמיד בצדק).
הסטטיסטיקה מחזקת את הטענה שיש להעדיף אוניברסיטה כי סטטיסטית - זה נכון...
השאלה בתאכלס, מה המשמעויות של ההעדפה? האם היא תמיד נכונה?
האם מכללה ואוניברסיטה זה אותו הדבר? לא אותו הדבר? לפעמים אותו הדבר? לא אותו הדבר בהכרח (נושא הדיון)?

ישן 14-03-2009, 21:50
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הלוואי, אבל אני ממש לא..."

וכמה חברה' אצלכם לקחו שיעורים פרטיים ועזרה עם ההגשות?
אתה אומר שאתה לא קיבלת שום עזרה ועשית הכל לבד... אז קודם כל, באמת כל הכבוד! מאיפה לקחת את החומר לנושא? כי בשיעור אני יודע בוודאות שלא קיבלת מספיק כלים כדי לסיים את ההגשות בצורה רצינית.
את רוב הלימוד שלך היית צריך לעשות מהאינטרנט או מספרים.
ולא שיש משהו גרוע בלימוד עצמי, אני חושב שזה חשוב מאוד שילדים יוכלו ללמוד לבד, אבל אז עולה השאלה האמיתית - מה ההבדל בין אב"ג לבין או"פ?
זאת אומרת, אם לא מלמדים בכיתה שום דבר, ורמת התרגילים גבוהה ברמה כזו שרוב התלמידים (להוציא כמה יחידי סגולה כמוך שלמדו C ברמת של 5 יח"ל בתיכון או שהם סתם גאונים) נאלצים לקחת תיגבורים מחברים / מורים פרטיים וכו... אז למה לא ללמוד באו"פ, לקבל את אותם התרגילים, ללמוד בדיוק באותו האופן?
מה הטעם או מה היתרון של מי שלומד מול מרצה בהרצאה פרונטלית, בזמן שאת רוב הלימוד שלך (רובו המוחלט, אפילו) אתה עושה בעצמך בבית?

ישן 16-03-2009, 02:21
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
זה לא נכון, קיבלנו את כל החומר שהיינו צרכים(לדעתי).
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "וכמה חברה' אצלכם לקחו שיעורים..."

איך מצלחים? מבקשים עזרה מסטודנטים חזקים יותר.
היום אני עוזר למשהו בתכנות בעוד שנה הוא יעזור לי בקורס אחר...
עוזרים אחד לשני.

הייתרונות אל מול הפתוחה, אתה תסיים את התואר ב3-4 שנים, כמה זה ייקח בפתוחה?...
יש גישה לחומר הרבה יותר נרחב, והמון סיכומים, בפתוחה חוץ מהספרים של הפתוחה אין לך כלום...
בפתוחה אין תרגולים, ותרגולים עוזרים המון.
נכון שיש מרצים מעפנים ו30-40% מהקורסים עשיתי לגמרי לבד, אבל לא זה המצב אצל כל המרצים.
בקיצור מבחינתי הייתרונות הכי גדולים מול הפתוחה.
1)יותר חומר.
2)תרגולים.
3)מסגרת זמנים, חיי חברה, הרגשה של חיים סטודנטריאליים.
4)התואר יותר עדכני, התכנים יותר דנמיים, ולכן רלוונטים יותר.
5)המחיר של האונברסיטה הפתוחה הוא גבוהה בהרבה.
ישן 16-03-2009, 22:50
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "זה לא נכון, קיבלנו את כל החומר שהיינו צרכים(לדעתי)."

כמה הערות ברשותך.

ברור שאתה לוקח עזרה מחברים. הדוגמא הפרטית שלי היא שסטודנטית להנדסת תעשיה וניהול שהיא ידידה שלי משכבר הימים, התנחלה אצלי (בכיף, אם היא קוראת דפים אלו ) כל יום חמישי כדי שאני אשב איתה על החומר של השבוע, אסביר לה מה לעזאזל המרצה קישקש בכלום זמן שיש לו להעביר את כל החומר, ואעזור לה לפתור את התרגילים.
אני סטודנט להנדסת תוכנה במכללה כלשהי, בשנה השניה ללימודי.
צברתי מספיק ידע מעשי בתכנות כדי שאוכל להסביר לה את החומר בצורה עמוקה וטובה (אחד על אחד) וגם לעזור לה לכתוב קוד בצורה נכונה (הן תחבירית [מבחינת syntax] והן מבחינת קריאות וכתיבה נכונה [דבר אשר המתרגל האיר לה לאחר שבדק את אחד התרגילים שלה]).
היא קיבלה יופי של ציונים בקורס הזה. לפחות שתי הגשות שלה היו על 100 ואני לא ממש זוכר מה קרה באחרות, אבל גם שם הציונים היו גבוהים.

מה זה אומר עליה? במקרה שלה, היא ילדה מוכשרת מאוד עם יכולת תפיסה מתמטית יוצאת מן הכלל. באמת, היא לומדת מהר, ואיכותי והיא באמת כל הכיפאק (אפילו ניסיתי לדרדר אותה לשנות מקצוע להנדסת תוכנה, אבל לא הלך לי ), אבל היא לא יצאה נשכרת מהשיעורים והתרגולים. בטח שלא ברמה של לפתור את התרגילים שהם קיבלו.
אז לי התרגילים לא היו קשים ברמה של שבירת ראש כיוון שאני כבר שנתיים מתעסק בדיוק בדרעק הזה, אבל למי שמעולם לא כתב קוד, להנחית תוך כמה שבועות את הדברים שהם קיבלו - זה הרבה מאוד.

גם אצלנו במכללה, אנשים שיותר חזקים תומכים בחבריהם שמסתבכים. היום אני עוזר למישהו בתכנות מונחה עצמים, ומחר הוא יושב איתי וסוגר אותי על סטטיסטיקה לפני המבחן. זה תמיד היה ככה, וזה תמיד יהיה ככה (רק צריך לבחור טוב טוב את החברים האלה), לא זו הנקודה שלי.
הנקודה שלי היא שהעזרה שאתה צריך לקבל מבחוץ, היא משמעותית יותר חזקה ממה שאתה מקבל בפועל בשיעור.
רמת הלימוד רדודה ושטוחה מאוד בפועל, והתרגילים ברמה מאוד עמוקה, מה שדורש מהסטודנט ללמוד בפועל, בעצמו, את הכל לבד כדי להצליח להגיש את התרגיל ברמה סבירה.
מה שמעלה את השאלה - האם יש בכלל טעם בהרצאה / תרגול בזמן שהם לא תואמים את הרמה של תרגילי הבית? מבחינתי ומבחינת ידידה שלי, מספיק שהיו כותבים לה בראשי פרקים את הנושאים שהם אמורים לדעת, וזה היה מספיק לי כדי להכין לה שיעור פרטי בנושא.
"לולאות? אין בעיה..." "רשימות מקושרות, בבקשה..." "ריקורסיה, אוקי..." "עבודה במערכים ומטריצות? יאללה...".
וזהו... בשביל מה לשבת בשיעור בו המרצה מעיף חומר בטירוף מבלי שבאמת מישהו מבין?

----------------------------

בנוגע לאו"פ,
1. סיום התואר תלוי בסטודנט. אתה יכול לסיים אותו מהר, ואתה יכול לסיים אותו לאט.
מי אמר שצריך לסיים תואר ב 3-4 שנים? זה צבא?

2. אין חומר בפתוחה? מעניין... את רוב הספרות שלנו אנחנו לוקחים מהפתוחה. יש להם את ההוצאה הטובה ביותר למתמטיקה ואלגוריתמים
אולי באמת חסרים ספרים בנושאים מאוד מסויימים, אבל ממה שיצא לי להתרשם, הספרים שלהם הם הטובים ביותר, ומשתמשים בהוצאות שלהם בכל האוניברסיטאות האחרות

3. מרצים מעאפנים יש גם במכללות, לא רק באוניברסיטאות... המצב הזה ברור, מוכר ועצוב...
נכון שזה לא כך בכל המקרים, אבל זו בדיוק הנקודה שלי... איכות הקורס תהיה תלויה באיכות המרצה. אם יש מרצה מעאפן, הקורס יראה מעאפן, ואם יש מרצה תותח, הקורס יראה בהתאם.
אתה באמת חושב שזה משנה אם מרצה x מלמד במכללה או באוניברסיטה?
אם הוא מרצה מעאפן, הוא ילמד באותה שיטה מעאפנה גם פה וגם פה... ההבדל היחיד הוא התחת של הסטודנטים לחפור ת'חומר לבד ואולי עם עזרה מבחוץ () הם יצליחו לעבור את המקצוע מבלי באמת להיעזר במרצה.

4. הרגשה של חיים סטודנטיאליים זה די קישקוש, עם כל הכבוד.
מבחינתי, חיי חברה סטודנטיאליים זה לקחת את הלפטופ שלי לדייט לבית קפה, ולשבת על שיעורי בית, או לעבור על מצגות לפני מבחן.
מה זה חיי סטודנט? במה הם שונים מחיים של ילדים אחרים?
אתה יודע מה? אני דווקא חושב ההיפך... לו למדתי בפתוחה, אולי היה לי זמן לצלם (תחביב שלי). עכשיו, אני יודע בוודאות שאין לי זמן לצלם. אני כל הזמן לומד וגם כמה שאני לומד זה לא מספיק.

5. בנוגע לתכנים - אני לא יודע, לא השוויתי איפה יותר מעודכן ואיפה לא.
מצד שני, דווקא בנושא הזה לא הייתי כל כל מתפאר באוניברסיטה... דווקא המכללות (בעיקר אלו שאינן מאושרות ע"י המל"ג) יעדיפו קידמה טכנולוגית ועדכניות על פני "תואר" מוכר.
המכללה בה אני לומד אושרה ע"י המל"ג (במקוצע הנדסת תוכנה) לפני כ 4 שנים אאל"ט. עד האישור, היא היתה מהמתקדמים ביותר בשפת ג'אווה (שמישהו כנראה חשב שהיא העתיד או משהו...). מאז שהמל"ג אישר, הם חייבו הורדה משמעותית בטכנולוגיות (C# שכבר לא מלמדים בכלל, וגם הרבה פחות ג'אווה) לטובת מקצועות המחוייבים לתואר BSc שמאושר ע"י המל"ג.

נו, אז מה עדיף? תואר BSc עם פחות ידע טכנולוגי, או תעודת BTech עם הרבה נסיון בידיים?
כמובן שיהיו דיעות החלוקות לפה ולפה. יש נטיה להמליץ דווקא על ה BSc אבל בטח שלא להתגאות בהתקדמות הטכנולוגית והעדכניות הכרוכה בתואר שכזה, כיוון שבד"כ יקח יותר זמן לעדכן מקצועות שצריכים אישור המל"ג, מאשר פשוט ללמד את הדברים שבו ברגע נראים יותר רלוונטיים.

6. שכר לימוד גבוה יותר? אתה בטוח? ממה שאני זוכר, זה בדיוק אותו הדבר (כמו, אגב, במכללות הציבוריות).

ישן 13-03-2009, 00:08
  macox macox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל macox שלח הודעה דרך MSN אל macox
לפי דעתי

זה לא מסתכם לא במרצה ולא באזור הלימוד (מכללה או אונברסיטה) אלה בסטודנט עצמו.

אני מכיר המון אנשים שקבלו פסיכומטרי 650 (תנחשו איפה הם נימצאים) וזוחלים בקושי... זאת כבר הפכה לקלישאה מצחיקה שכול מי שהולך לאונברסיטה הוא כבר מדען מהלך.
ולהפך אם עושים מדגם בין כול תלמדי המכללה שבה אני לומד,יש את האלו שבאים להעביר עוד יום בתיכון כמו לדוגמא תעשיה וניהול שכנראה בשבילם תקופת הבית ספר עוד לא נגמרה ויש עוד זמן לעשות צחוקים(בלי להעליב את הפקולטה הנ"ל במכללות אחרות) לבין תלמידי תוכנה אלקטרונקיה ביו רפואה ומכונות.

כול מרצה מחליט בכמה הוא מאכיל בכפית את התלמיד ובכמה הוא רוצה להתחבשן ולהעביר את החומר והעיקר לצאת ולשתות את כוס קפה היומית שלו. בתור אחד שיצא עם מישהי מבר אילן שלמדה מדעי המחשב אני פשוט שמח ומאושר שלא הלכתי ללמוד את המקצוע הזה שם.
עניין של לימוד עצמי לא תופס שם ולא יעזור,כאשר המרצה למדעי המחשב לדוגמא מתגאה בזה ש50 אחוז אצלו לא עוברים את הקורס ודוחס כמה שיותר חומר(גם מקורסים אחרים) לקורס המקורי.

כמו שאמרתי,זה הכול מתחיל ונגמר אצל הסטודנט,אני ועוד רבים אחרים כמוני במכללה נישארים בספריה,פותחים קבוצות לימוד ושואפים להבין את החומר עד לתו האחרון.

אבל מה שכן אני מסכים בטענה שמכללות צריכות גם להפעיל כלי סינון על מנת לסנן בין התלמידים הרציינים לאלו שבאו לעוד יום של כיף

אני הלוחם של היום והלויס ליין של המחר

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:43

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר