לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום תפעול מכשירים: כל שאלות לגבי תפעול אתם יכולים לשאול פה, תהנו. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > סלולרי וגאדג'טים > תפעול מכשירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2009, 07:03
  Yudokolis Yudokolis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.07
כללי סים פרי ביתי ל-Sony Ericsson

רבותיי,
יש ברשותי טלפון סלולארי מסוג K610i שהוא נעול לחברת אורנג' בלבד. ביררתי קצת לגבי אפשרות של סים פרי למכשיר. לאחר חיפושים רבים בפורומים ובאתרים בנושא התשובות שהיו שם הן בפשטות - ללכת למעבדה. אלא שישנה עוד דרך. בעזרת תוכנה בשם Setool2Lite וכבל USB ניתן לפתוח את הטלפון. אלא שהתהליך לא מוסבר כמו שצריך ובהרבה מקומות שחיפשתי הקישורים כבר לא עובדים.
אז ברשותכם, כמה שאלות למבינים בנוגע לפריצת מכשירי סוני:

* קודם כל, איך זה עובד? מה התוכנה הזו בדיוק עושה וכיצד היא מסירה את החסימה?
* מה הסיכון? (הבנתי שיכול להיגרם נזק בלתי הפיך לטלפון)
* כיצד מבצעים את התהליך? (אם אפשר - שלב אחר שלב ובשפה פשוטה, שכמה שיותר אנשים יוכלו להבין ולבצע)
* האם קיימות אלטרנטיבות יותר פשוטות?

ועניין נוסף: לאחר, אם ובמידה ופרצנו את המכשיר. ישנה אפשרות ל"הפיכתו", מבחינת תוכנה לפחות ל- W660i. שיטה זו עובדת למעט חיסרון אחד - החומרה של ה-K610i בניגוד לזו של ה-W660i אינה מאפשרת רדיו, ונותרת סתם אופציה ריקה שלא עובדת.

יש לי מספר שאלות על הנושא הזה:
* האם זה כדאי? מה זה בדיוק נותן?
* האם בתוכנות כמו Pc Suite יש לזהות אותו כ-W660i או כ-K610i?
* האם יהיו לי באגים משונים בטלפון לאחר השינוי?
* כיצד מתבצע התהליך? (אם אפשר, בשפה פשוטה ובפירוט)
* איך בעצם זה עובד?

תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2009, 18:37
  lo1979 lo1979 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.03
תקשיב חבר..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Yudokolis שמתחילה ב "מישהו יכול לעזור בבקשה?"

במילים פשוטות ..
לכל לפאפון יש INEI מספר סידורי של המכשיר , ועל גבי הסים יש מספר סים קארד (יחד הם יוצרים
מפתח רשת לאותה הרשת שמתוכנת מראש)
ע"י ביטול מפתח רשת ניתן בעצם להכנס כל כרטיס סים ולעבוד על הרשת הזרה.

לגבי שאלתך האם זה כדאיי??
תלוי עם יש לך שימוש במעבר רשת (כלומר אם יש לך מכשיר שפועל בסלקום ואתה רוצה שהוא
גם יעבוד באונג או ב*פלאפון) אז כן.
אם לא אז אין לך צורך בזה.

האם כדאי לעשות את זה לבד??
אם יש לך ניסיון ברור ככה אתה לא משלם על זה .
פתיחה SIM-FREE עולה בסביבות 50 עד ל 100 ש"ח תלוי איפה אתה עושה את זה

לגבי הרס המכשיר ?
שימוש לא נכון בתוכנה או ניסיון לעדכן את הROM ישבית את המכשיר ולא תוכל לעשות בו שימוש
בעתיד.!

תרצה עוד מידע אני כאן...

ישן 15-03-2009, 19:32
  Yudokolis Yudokolis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי lo1979 שמתחילה ב "תקשיב חבר.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lo1979
במילים פשוטות ..
לכל לפאפון יש INEI מספר סידורי של המכשיר , ועל גבי הסים יש מספר סים קארד (יחד הם יוצרים
מפתח רשת לאותה הרשת שמתוכנת מראש)
ע"י ביטול מפתח רשת ניתן בעצם להכנס כל כרטיס סים ולעבוד על הרשת הזרה.

לגבי שאלתך האם זה כדאיי??
תלוי עם יש לך שימוש במעבר רשת (כלומר אם יש לך מכשיר שפועל בסלקום ואתה רוצה שהוא
גם יעבוד באונג או ב*פלאפון) אז כן.
אם לא אז אין לך צורך בזה.

האם כדאי לעשות את זה לבד??
אם יש לך ניסיון ברור ככה אתה לא משלם על זה .
פתיחה SIM-FREE עולה בסביבות 50 עד ל 100 ש"ח תלוי איפה אתה עושה את זה

לגבי הרס המכשיר ?
שימוש לא נכון בתוכנה או ניסיון לעדכן את הROM ישבית את המכשיר ולא תוכל לעשות בו שימוש
בעתיד.!

תרצה עוד מידע אני כאן...

תודה רבה על התשובות. אלא שיש לי כרגע יותר שאלות לגבי זה.
נתחיל מהסוף.
לטלפונים סלולאריים יש כידוע לי מערכת הפעלה, ל-K610i שברשותי יש בוודאי מעבד קטן, מעט RAM וזיכרון פנימי עליו יושבים הקבצים המרכיבים את מערכת ההפעלה של הטלפון.
אותו מפתח רשת שבלעדיו לא ניתן להפעיל את הטלפון כראוי הוא חלק ממערכת ההפעלה?
אם כן, ישנה אפשרות למחוק את אותם הקבצים המרכיבים את מערכת ההפעלה של הטלפון ולהתקין אותה מחדש ככה שלא יידרש מפתח רשת. זה כל-כך בעייתי?
יש לי נגן MP3 שמערכת ההפעלה שלו עשתה בעיות. אז התקנתי עליו מערכת הפעלה בשם RockBox אם אתה מכיר, בצורה מאוד פשוטה. למה על סלולארי אי אפשר להתקין בכזאת קלות?

ולמה אם אני לא מתקין את התכנה כמו שצריך המכשיר מושבת? ואיך התקינו את התכנה מלכתחילה כדי שזה יעבוד?

תודה רבה.
ישן 16-03-2009, 14:03
  nox2 nox2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Yudokolis שמתחילה ב "..."

לא מבין הרבה בפריצות טלפון ועידכוני מערכות הפעלה על גאדג'טים אבל...
מכשיר סלולרי הוא קצת יותר משוכלל ועם קצת יותר אופציות ודרכי עבודה מאשר נגן MP3 ואם אתה מנסה לעדכן קבצים של מערכת ההפעלה ולא עושה את זה בצורה נכונה ז"א שחלק מהמערכת - זה שאמור לגשת לרשת ולספר לך שירות של יצירת וקבלת שיחות, לא עובד..!!!
מה שזה אומר שעכשיו יצרת לעצמך בלוק נאה לקישוט הספרייה...

לפעמים קורים מצבים שברגע שנדפק תהליך בעידכון קושחה הזה כביכול (אם אפשר לקרוא לזה כך לדעתי כן...) אז כל מערכת ההפעלה מתקשקשת (וזה מושג מקצועי..!! חחחח) ומה שיוצא מזה ששום דבר לא יעבוד שם יותר לא הנגן של המכשיר ולא השיחות לא רשומות של ספר טלפונים וגם לא גישה לROM של המכשיר בשביל לחדש או להתקין מחדש את מערכת ההפעלה שלו - הרי זה לא כרטיס זיכרון M2 שאתה יכול להוציא מהמכשיר ולשים בקורא כרטיסים ופשוט לפרמט ולשים עליו חומר מחדש הגישה לROM צריכה לעבור דרך התשתית הפנימית של הטלפון.

בקצרה לדעתי אין צורך לעשות סים פרי אם אתה לא משתמש באותו מכשיר בכמה חברות ולדעתי זה לא קורא אני לא רואה אנשים שמחזיקים 2 סימים של 2 חברות שונות וכל פעם מפרקים את הפלאפון ומוציאים את הסוללה בשביל לדבר המספר השני - תמיד יש 2 מכשירים אחד לחברה הזו והשני לחברה ההיא, אם אתה ממש ממש מתעקש עדיף שתשקיע את ה100 שקל ותן למישהו לעשות את העניין הזה בשבילך ובעיקר בטלפונים של סוני אריקסון שהם מוגנים בעניין הזה פי 5 מכל מכשיר אחר...

אגב כשהופכים מכשיר לסים פרי לדעתי מאבדים יותר מאשר מרוויחים ואני אנסה להסביר על זה אבל שוב אני לא מתעסק בתחום ויכול להיות שההסבר לא יהיה מדוייק ב100 אחוז...
עקרונית המכשיר במצב שבו אתה מקבל אותו מהחברה הסלולרית קיים עם נתיב רשת בתוך החברה אם תחשבו על זה בטכנולוגיה של מחשבים ואינטרנט שהיא יותר מובנת: כל מכשיר מגיע עם אייפי פרטי בתוך הרשת וברגע שעושים אותו סים פרי כאילו ניתקת את המחשב מהמודם והתחברת לראוטר - אתה כבר לא עובד על החיבור אינטרנט שלך אלא כל פעם שאתה מדליק את המכשיר אתה מקבל הקצאה לאייפי שונה, במיקום שונה, ברשת שונה כשכל הרשתות האלה כביכול עובדות תחת מפעילת סלולרי שהסים שלה נמצא בתוך המכשיר. הסים הוא כאילו הכרטיס רשת שלך...
אבל כשאתה על חיבור פרטי עם אייפי פרטי עם הכתובת הפרטית הראשונית שהחברה הסלולרית הקצתה לך לדעתי הכל עובד יותר מהר יותר אמין - מקווה שהכוונה מובנת....
ישן 20-03-2009, 13:29
  lo1979 lo1979 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.03
מידע תשובה לשאלותך..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Yudokolis שמתחילה ב "..."

אז ככה: (מאחד שמבין בזה מאוד)

לכל מכשיר סלולרי ישנה מערכת הפעלה כמעט זהה לחלוטין, בשונה ממכשירי כף יד שם יש ווינדוס מובייל , ישנם גם מכשירים מעטים שיש להם מערכת הפעלה של סימבאן, שינוי מערכת ההפעלה לא קשורה למפתח הרשת, כפי שהסברתי לך בפעם הקודמת מפתח הרשת מוכרבת ממספר הסידורי של המכשיר וכרטיס הסים.
אתה יכול לבצע עדכון למערכת ההפעלה אך לא ממולץ מכוון שטעות אחת או קובץ
פגום ישבית לך את המכשיר ולא תוכל לעשות בו שימוש!!
לכל מכשיר יש על גבי ה ROM קבצי הפעלה ואין לו גיבוי ולכן שינוי או עידכון יביא
להשבתת המכשיר.
תעשה חשבון לבד.. יש לך מחשב עליו מעודכן הביוס ואחר כך מערכת ההפעלה אם תסיר את הביוס או תבצע עדכון לביוס שלא נכון האם המחשב יעבוד?
כנ"ל לגבי טלפון סלולרי

שינוי מערכת הפעלה ניתנת לשינוי כלומר אם יש לך ווידוס מובייל 5 ואתה רוצה לעדכן אותה ל 6 אין בעיה אך זה לעולם לא ישנה את המספר הסידורי של המכשיר!!
כנ"ל גם לגבי מערכת הפעלה שונים ,

שינוי מספר הסידורי מתבצע ע"י צריבה במכשיר עצמו ולא עידכון קשוחה.

**חשוב לציין כי שינוי מספר הסידורי של המכשיר יכול לגרום לבעיות ברשת שאליו
מחובר המכשיר המקורי. ולא ממולץ!
ישנה תוכנה שעליו אני לא יפרט שהיא למעשה סורקת את הרשת ומבצעת בדיקות לאיתור מספרים שאינם מורשים להשתמש ברשת.

שינוי מספר הסידורי הינו פללי ואני לא יפרט לך מה ניתן לעשות עם זה !!! תיזהר.

חשוב ציין כי שינוי מספר הסידורי יכול לקרות במצב ש 3 הרשתות חסמו לך
את המכשיר , והדבר אינו יכול לקרות מכוון שהחברות אינם עובדים בשיתוף פעולה
ואינם מדווחים לאחרות אם המכשיר נגנב או אבד! וזה חבל..

או לחילופין אתה לקוח של חברה מסויימת ואתה רוצה להשאר שם רק שהמכשיר נותק ניתן לשקול לעשות את זה . אך לא חובה מכוון שהסברתי לך מדוע ..(זה נמצא למעלה)

אם תרצה עוד מידע תשאל... בכייף.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר