לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2009, 03:29
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
תותח העתיד- Donar 155mm SPH

התותח החדש מייצג את חזית הטכנלוגיה בתחום הארטילריה הקנית, מערכת רובוטית חדישה שאחראית על טעינה אוטמטית של הפגזים משמעניק לתותח קצב אש של 6-8 פגזים בדקה וצוות מתפעל שמורכב משני חיילים בלבד, המערכת מוצגת כפיתוח נוסף של התותח הגרמני PZH -2000,התותח החדש שוקל 31 טון( לעומת pzh-2000 ששוקל 55 טון) ותוכנן כיביל אווירית (A400) , טווח אש מקסימלי של 56 ק"מ ומחסנית של שלושים פגזים(ready to fire),מערכת בקרת אש חדשה ומתקדמת ויחידת בקרה ושליטה דגיטלית שמעניקים לתותח ביצועים שעולים על המערכת הקודמת ויכולת שליטה אלחוטית מרחוק בתותח...

The Donar 155-mm self-propelled howitzer was jointly developed by Kraus-Maffei Wegmann and General Dynamics. It was revealed in 2008. This artillery system is named after Germanic pagan god of thunder. A more well-known Scandinavian name is Thor. This artillery system was designed as faster, lighter, more powerful and more efficient artillery system than the PZH 2000 SPH. The Donar is a further development of the Artillery Gun Module(AGM).

The Donar is fitted with rotating turret, armed with a 155-mm / L52 howitzer, fitted with a fully-automatic ammunition loading and handling system. This SPH is fitted with new automatic breech-block drive. Vehicle has a crew of only two men. It has similar performance to the PzH 2000, however it significantly lighter and is cheaper to build. Ammunition load of the Donar was reduced to 30 rounds. Maximum range of fire depends on projectile and charge combination. It is 40 km with standard , however using the VLAP projectile a range of 56 km can be achieved. Maximum rate of fire is 6 rounds per minute, however this might be increased to 8 in production systems

The Donar is capable of Multiple Round Simultaneous Impact (MRSI) firing. This artillery system can fire four rounds that hit one target simultaneously. Vehicle is fitted with modern fire control system

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm4.static.flickr.com/3330/3261329397_1cd6f5373c.jpg?v=0]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm4.static.flickr.com/3408/3261329401_9bb37aaa62.jpg?v=0]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2009, 05:23
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "תותח העתיד- Donar 155mm SPH"

באמת נראה כלי מרשים מאוד עם נתונים מרשימים, התועלת שביכולות אוטומטיות תוך הסתמכות על שני אנשי צוות ברורה מאליה אבל זה כלי אם יותר פוטנציאל לבעיות.

יותר אוטומציה פירושה יותר מערכות יותר מסובכות- וזה אומר יותר מערכות בכלי שיכולות להתקלקל, בטח ובטח שבתנאי קרב.

מספיק שמערכת אחת בשרשרת הטעינה, כינון ועוד תצא מפעולה וכל הכלי מושבת.
נשאלת השאלה עד כמה המערכות האלו אמינות ועמידות בשדה הקרב, בכל כל כך הרבה מערכות מתוחכמות מהוות נקודת כשל פוטנציאלית, פשוט יש יותר דברים שיכולים להתקלקל.

מה גם ששני אנשי צוות זה מעולה עד הרגע שצריך להתחיל לטפל בכלי ועוד כלי זחלי, בתותח עצמו ובמערכות הרבות שלו שדורשות תחזוקה ועוד.
כלומר אין ממש חיסכון בכ"א משום שלכלים כאלו יש כנראה מערך טכני מקצועי גדול של אנשים שיטפלו בכלים האלו ובמערכות המתוחכמות שלהם.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 08-02-2009, 10:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ishaicohen שמתחילה ב "כשהתותח ירה חשבתי הרכב עמד..."

כן, הרתע שלו בהחלט נראה מסוכן מאוד ליציבות של הכלי, אבל אני מניח שניסו אותו בירי מאסיבי והוא לא התהפך ולכן לא ראו סיבה לייצב אותו בדרך זו או אחרת, אבל כמובן אני רק משער

תקנו אותי אם אני טועה, אבל לא היתה בזמנו בישראל תוכנית לפיתוח דומה של תע"ש? אני זוכר בסדיר שפגשתי כמה תותחנים שמלמלו משהו בסגנון הזה של תותח שנטען אוטומטית, ורק מעמידים לידו משאית והוא אפילו פורק אותה לבד ומטעין את התותח עם מנוף, וזה אמור היה להתחרות במערכת אמריקאית דומה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-02-2009, 18:33
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Al_Madmal שמתחילה ב "מסכים עם כל מה שנאמר לפני. רק..."

אם אתה תותחן, תחשוב על החנות הסטנדרטיות בצה"ל, רק ההיפך. בעוד שאצלנו מגיע החנ"ה על כל מטעניה, ויש צורך ,בתהליך הירי ,להוריד מטענים, אשר הולכים לאיבוד, או משמשים אח"כ מחבלים ליצירת חומרי פיגוע למיניהם, בחנ"ה הגרמנית מגיעים תתי מטענים, כאשר לפני הירי טוענים לבית הבליעה את מספר המטענים הנדרש, ובכך לא מתבזבז חומר הודף.
ביחס לכלי: הכלי נראה מדהים. גם עבירות גבוהה גם טווח אדיר- כמעט כפול מטווח הארטילריה המיושנת שלנו וכך גם קצב אש.
אני מסופק אם כלי בעל קנה כזה, יוכל לעמוד בירי ממושך מבלי שיתגלעו בו תקלות עקב הירי. אני זוכר שהמכמתים בצה"ל היו משביתים מנועים, כאשר ירו במטען 14, ואילו ב M-50 וברומח הייתה מערכת הקש"פ יוצאת מכלל שימוש עקב ההדף. כאן מדובר בכלי עדין ומסובך, עם הרבה תת מערכות עדינות, הרבה אלקטרוניקה, חשמל והידראוליקה. מסופקני אם הכלי יוכל לשרוד במצב תקין בתנאי קרב.
גם לא ברור לי כיצד מחליפים ומכווננים סוגי מרעומים שונים, תוך הנחה שמערכת הטעינה יודעת לברור בין סוגי תחמושת שונים.
עוד לא ברור, היכן מוחזקת בטן התחמושת הגדולה שלו?

ישן 09-02-2009, 00:47
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "אם אתה תותחן, תחשוב על החנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.a
אני מסופק אם כלי בעל קנה כזה, יוכל לעמוד בירי ממושך מבלי שיתגלעו בו תקלות עקב הירי. אני זוכר שהמכמתים בצה"ל היו משביתים מנועים, כאשר ירו במטען 14, ואילו ב M-50 וברומח הייתה מערכת הקש"פ יוצאת מכלל שימוש עקב ההדף. כאן מדובר בכלי עדין ומסובך, עם הרבה תת מערכות עדינות, הרבה אלקטרוניקה, חשמל והידראוליקה. מסופקני אם הכלי יוכל לשרוד במצב תקין בתנאי קרב.
גם לא ברור לי כיצד מחליפים ומכווננים סוגי מרעומים שונים, תוך הנחה שמערכת הטעינה יודעת לברור בין סוגי תחמושת שונים.
עוד לא ברור, היכן מוחזקת בטן התחמושת הגדולה שלו?

התותח של המערכת הוא אותו תותח של (PZH-2000 (155mm/L55, שבשימוש מבצעי בצבא הגרמני ובעוד מספר מדינות ונחשב לתותח אמין ומדויק במיוחד, לא הבנתי את הטענה שלך על תקלות "עקב ירי ממושך" כמובן שזה לא נכון וההבדל גדול מאוד בן התותח הזה לבין תותחים שמשרתים בצבא הישראלי...

אכן, מדובר במערכת מורכבת מאוד עם הרבה חלקים נעים ומערכות אלקטרוניות מתוחכמות,אבל כמובן מתוכנן לעמוד בתנאים קיצונים וקשים ,הדנים השתמשו בתותחי PZH 2000 באפגניסטן בתנאים של חום כבד, מתאר מדברי ואבק ,הכלי תפקד בצורה טובה ולא דווח על תקלות במערכת הרובוטית של הכלי, בכלי החדש יש מערכת לייזר שבודקת את מצב הטעינה של הפגז והחנ"ה ומצלמה שמשדרת לצוות את המתרחש במערכת הרובוטית.
ישן 08-02-2009, 15:32
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "תותח העתיד- Donar 155mm SPH"

אני אסייג בכך שאני לא יודע הרבה על ארטילריה, אז אם משהו בהודעה שלי לא הגיוני או מגוחך אני מתנצל מראש:

נתקלתי בעבר במושג של הודף נוזלי עבור תותחי 155, אם כי אני לא זוכר אם היה מדובר במשהו מעבר לרעיון.
לכאורה, נראה שעבור מערכת כזאת הודף נוזלי יכול להשתלב בצורה מצויינת, גם חיסכון במכניקה המורכבת שמיועדת לטעינת ההודף, גם חיסכון בנפח, ואם יהיה מנגנון הזרקה יעיל - אז גם חיסכון בזמן הטעינה.

כשמדובר בתומ"ת שאמור להיות פשוט מבחינה מכנית, ושיש הרבה התעסקות של חיילים עם התחמושת אני יכול לראות את היתרון הברור בהודף מוצק. אבל אם כבר בונים מערכת שהיא מורכבת ומתוחכמת בלאו הכי והיא אוטומטית ברובה, האם יש יתרון בדביקה במוסכמות קיימות?

ישן 09-02-2009, 21:53
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
ל efekt, ול metooshelah
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "כן, אבל אל תשכח שבטנקים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אם לבלם הלוע יש אפקט דומה לזה של מפנ"ג בתותח הטנק, אז הוא אכן אמור להשפיע על טווח הפגז. אגב אם אני לא טועה היו גם פעם דגמים של M60 (או M48?) עם בלמי לוע בנוסף למפנ"ג... אני חושב שבוויאטנם...

בלם לוע:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...9%D7%99% D7%94

בלם לוע זה בלם לוע, ומפנה-גזים ( מפנ"ג) זה מפנה-גזים:

• בלם לוע בכל תותח\רובא - עוזר למערכת הרתיעה לבלום חלק מן הרתיעה ע"י כך שהגזים הנפלטים מו הקנה נתקלים בדפנות בלם לוע (כמעט מאונכות לקנה) ודוחפים את הקנה קדימה.
  • מפנה-גזים ( מפנ"ג) - דוחף את גזי הירי קדימה, ויוצר תת-לחץ (ואקום) מאחוריו, כך שבסוף הרתיעה, כאשר הסדן נפתח, במקום גזי הירי יכנסו לצריח, הם מושכים אויר נקי מן הצריח לשטוף את הקנה... עד כמה האויר מן הצריח נקי... תלוי במערכות אחרות - מערכות העיכול של הצוות

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
כן, אבל אל תשכח שבטנקים, מערכת הרתיעה שונה למדי מזו של תומ"תים (או כך נדמה לי). בהקשר הזה, תפקידו של המפנ"ג לא דומה במיוחד לזה של בלם לוע.
מערכת הרתיעה בכל תותח הוביצר\טנק משמשות לאותה מטרה, מכאן לא שונות בהרבא. השוני הוא בכמות האנרגיה שהן צריכות לספוג ובאורך הרתיעה, מכאן גודלן שונה. לדוגמה: בעוד שבתותח 105ממ של מג"ח\שוט\מרכבה סימן1... אורך הרתיעה 25סמ, בהוביצר 155ממ רוכב\דוהר... אורך הרתיעה בין 50+ לכמעט 80סמ (אווופס שכחתי את המידות המדויקות ).

ישן 09-02-2009, 22:30
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "ל efekt, ול metooshelah"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 2liviu
מפנה-גזים ( מפנ"ג) - דוחף את גזי הירי קדימה, ויוצר תת-לחץ (ואקום) מאחוריו, כך שבסוף הרתיעה, כאשר הסדן נפתח, במקום גזי הירי יכנסו לצריח, הם מושכים אויר נקי מן הצריח לשטוף את הקנה... עד כמה האויר מן הצריח נקי... תלוי במערכות אחרות - מערכות העיכול של הצוות

ידוע (בערך ). בעקרון המפנ"ג הוא יותר לרווחת הצוות - שלא יחנקו מהגזים שנוצרים כתוצאה מהירי... ככל שהמפנ"ג נמצא רחוק יותר מהצריח על הקנה, כך טווח הירי משתפר, אך הצוות סובל יותר. לנו נותר רק להתחלחל מכמות הגאזים שהצוות בצריח ה-T55 סופג אחרי כל יריה, או אם בכלל אין להם מפנ"ג אז הם באמת מסכנים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:50

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר