לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הדרבי החיפאי חוזר! בוא לעשות מזה כסף חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > ספורט
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-02-2009, 21:28
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
לא משנה החליפה עושיפ פיפי ומתחממים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sTaTik שמתחילה ב "מעוניין לקנות חליפת גלישה - מה אני צריך לדעת??"

לא יודע לגבי קייט סרף, מבין יותר בצלילה וגלישת גלים
ולא כזה רגיש לקור, חליפת גלישה מלאה 3 מ"מ בד"כ מספיקנ בארץ.
5מ"מ נראה לי עדיף רק בחלק מהחליפה כך שלא תרגיש מסורבל.
ואם אתה ממש שונא קור לך על כובע. יכול לבוא כחלק מהחליפה או ווסט נפרד (שוב 3 מ"מ מספיק 5 מ"מ זה לצלילה) שבא מתחת לחליפה.
80 אחוז מחום הגוף נפלט מהראש כך שכובע שומר לך על החום.
מנסיון בגלישה בארץ בד"כ לא כ"כ קר והפעילות מחממת כך שאפשר להסתדר בלי כובע.
כפות הידיים וכפןת הרגליים יקפאו אבל אתה תתרגל.

האיש שהייתי מתייעץ איתו זה אוריין מטופסי, אומנם הוא יותר בעניין של גלישת גלים, אבל הוא ישר ואיש ים אמיתי.
אם תרצה את הטלפון שלו, תגיד
שאלות נוספות בשמחה,
לדעתי תוכל אולי למצוא אצלו חליפות יד שנייה, מאחר ואני אל בארץ אני לא בטוח מה קורה שם כרגע .
חזרה לפורום
ישן 11-02-2009, 10:01
  sTaTik sTaTik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ועוד דבר"

אז ככה חליפות גלישה/צלילה עשויות מתרכובת סינטטית של גומי (polychloroprene) או בקיצורנאופראן.

זה חומר שבמקור נמצא יעיל בשימוש לאיטום וכיסוי עצמים שמובילים חום או חשמל לדוגמא. מניעת קורוזיה והגנה טוטאלית מגזים ונוזלים.

בחליפות משתמשים בחומר בצורת קצף (ספוג) תוך כליאת בועות חנקן בתוכו. חנקן ידוע בעל מוליכות טרמית נמוכה מאוד.

הוספה של בועות החנקן מקנה לחומר הספוגי אטימות יתרה ומאידך את יכולת הציפה. (הסיבה מדוע צוללנים בעלי חליפות עבות מחשבים משקולות לנשיאה בהתאם לעובי החליפה).

החליפות מיוצרות בין מ"מ אחד לשבעה מילימטרים. החומר הספוגי ובועות החנקן מושפעים מלחץ המים ונסגרים בהתאם. דהיינו חליפת 7 מ"מ תקנה יותר אטימות בעומק 30 מטר מאשר על פני המים.
(בנושא זה מצאתי סתירה בין שני מאמרים ב
ויקיפדיה – השארתי כאן את מה שנראה לי יותר מהימן)

בעבר חליפות ה7 מ"מ נחשבו מסורבלות . כיום בשילוב עם ספנדקס החומר יותר גמיש. (super-flex)

(המידע לקוח מויקיפדיה שם ניתן למצוא עוד קצת פרטים כגון אלרגיה לחומר תוסף בהפקת הנאופראן שמשאיר עכבות לאחר תהליך הייצור)

החליפה משמשת כאטם לגוף כאשר שכבה של מים הנכלאת בין הגוף לחליפה משמשת כמבודד נוסף. אותה שכבה משווה טמפרטורה עם הגוף בתוך רגעים ספורים.

מים מוליכים חום גוף פי 25 מאוויר. אדם ללא חליפה יכול ללקות מהיפותרמיה אפילו במים פושרים ביום חם!

החליפה חייבת להתאים לגוף על מנת להגן על החום. לכן לא מומלץ לקנות אונליין עד שלא יודעים מה בדיוק מחפשים. (טבלת מידות מהרשת)

מומלץ ללבוש חליפה רטובה כשרטובים ולהיפך.

טייצ או מכנס צמוד כמו של רוכבי אופניים מומלץ מתחת לחליפה. אלא אם כן יש לכם איפה להחליף בלי להפחיד אנשים על החוף.
מיתוס עשיית פיפי בחליפה על מנת להתחמם הינו רק מיתוס. רצוי לשטוף את החליפה שיוצאים מהמים במים רגילים. ולא לייבש בשמש.

עוד לא קניתי חליפה אני מחכה לסופ"ש
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:40

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר