לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-02-2009, 18:29
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
המלצה איזה יופי !...לא תאמינו מי חוזר !.... מני בגר עולה שוב לבמה למספר הופעות !!!!!!......

אי שם בתחילת שנות השמונים החל לפעול בארץ אחד היוצרים המוכשרים שניפק לא מעט להיטים גדולים באותן שנים ביניהם "זה היה ביתי" ו"בוקר של חמסין" ועוד לא מעט ידועים יותר או פחות....

יוצר מוכשר, כותב, מלחין ונגן בחסד שהצטייר תמיד כאחד שלא מתפשר והולך בדרך שלו לטוב ולרע....

אני אישית מאוד מאוד אהבתי אותו באותן שנים, המוזיקה שלו ממש התחברה אלי ומאוד אהבתי את המלל של השירים שלו.
בתחילת שנות התשעים, לאחר שעבר תאונת דרכים קשה שכמעט עלתה לו בחייו החלה הקריירה של מני בגר לדעוך עד שהוא למעשה נעלם/נאלם לו מהאופק ....

שיריו התנגנו מדי פעם ברדיו, "זה היה ביתי" זכה לסוג של עדנה מחודשת לאחר שבוצע בגרסא חדשה ע"י הילה הררי וכלא 6 אך מני בגר עצמו.... שמר על שתיקה ועסק בעיקר בצד הטכני של ההפקה כבעלים של אולפני שמים וכן בעבודה כנהג הסעות ....

היות ובעבר מאוד אהבתי את האיש ויצירתו ושיריו היו חסרים לי לא אחת, רכשתי לפני מספר שנים את דיסק האוסף שלו אשר התנגן אצלי באוטו לא מעט בהתאם למצב הרוח...
לפני כשנתים חברי הטוב (שוחר ומומחה מוזיקה בפני עצמו) צלצל אלי והודיע לי הודעה מפתיעה ומשמחת בזו הלשון" לא תאמין עם מי אני נוסע בבקר".... כמובן שהשאלה המתבקשת היתה "עם מי"?...
והתשובה היתה "מני בגר" !....

ביקשתי ממנו לשאול אותו אם יש סיכוי שמתי שהוא בעתיד נזכה לראות אותו חוזר לבמה אך חברי אמר לי שהתשובה תמיד היתה שלילית....
והנה היום, אני נוסע לי באיזור התעשייה של כפר סבא כשלפתע עיני קולטות שלטים כתומים עליהם נכתב בגדול "מני בגר" חשבתי שאני הוזה......
שבתי על עקבותי ולשמחתי לא התבדיתי, מני בגר עומד להופיע ב 12 לחודש בפאב/מועדון ה"פצ'אנגה" שבאיזור התעשייה בכפר סבא !!!...

וואו !...נהדר !

נכנסתי ממש עכשיו לגוגל ושמחתי לגלות שהוא מתחיל ממש החודש סיבוב הופעות באיזור המרכז (פרטים בסוף הודעה זו) !

אז היות וביום חמישי אני נמצא בצפון ולא ממש יצא לי אאלץ להמתין עוד קצת להופעה הבאה שתהייה בתל אביב !...

נ ה ד ר !!!

אין לי ספק ש"שומר סודינו" ועוד לא מעט מ"וותיקי השנים" שכאן יודעים בדיוק על מה ומי אני מדבר ולצעירים יותר לא נותר לי אלא רק להמליץ !
להמליץ על יוצר גדול וצנוע, נגן בחסד ורוקר אמיתי !
להמליץ להקשיב למוזיקה שלו ולתת לה צ'אנס
ולהמליץ להגיע לפחות לאחת ההופעות (לא אכפת לי אפילו להפגש) ולו רק בכדי להחשף אליו לתמוך ולעודד כי מגיע לו !

הנה מספר קישורים לשירים בביצועים המקוריים:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

זה אחד האהובים עלי...איזה שיר אווירתי ויפה...

והדואט הנפלא עם גלי עטרי:

ורקע כללי קצת על מני בגר ב"ויקי"

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%91%D7%92%D7%A8

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://media.israel-music.com/images/03300464.jpg]

והנה הקישור לאתר בו מועדי ההופעות ושאר הפרטים בעניין:

http://www.habama.co.il/Pages/Event...=1&EventId=5643

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 09-02-2009 בשעה 18:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-02-2009, 19:20
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
גם אני נהגתי לשמוע את דיסק האוסף ללא הפסק בנסיעות :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "איזה יופי !...לא תאמינו מי חוזר !.... מני בגר עולה שוב לבמה למספר הופעות !!!!!!......"

יש לי ויניל אחד שלו.
אתה מדבר על האוסף שיש שם גם את "קפה אצל ברטה"? (לא שאני מכיר עוד אוספים שלו)
אני לא הולך השנה הזו לאירועים והופעות, כך שהוא יצטרך לחשוב עלי בעוד שנה

ולבני היקר, לא לימדו אותך שאנחנו מפונקים בפורום הזה? מה זה להביא קישורים ליוטיוב?? מעלים את השיר!

אני מוכן להיות חביב עבורך ....

זה היה ביתי

בוקר של חמסין

עייף מכדי לקום

דואט פרידה (פחות אהוב עלי)

איכות!!!

אגב, מה זה הכיתוב הלבן המרגיז הזה שהוסיפו ליוטיוב?

ישן 10-02-2009, 00:06

רק עכשיו קראתי מה שכתוב עליו בויקיפדיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "איזה יופי !...לא תאמינו מי חוזר !.... מני בגר עולה שוב לבמה למספר הופעות !!!!!!......"

מה זה זה? זה אפילו לא יכול להיחשב ערך.
והמשפט הזה בכלל הרגיז אותי:
"בגר החל את פעילתו בשנות ה-70 בהרכבי שוליים שונים" - בלי להזכיר את "גן עדן", שהייתה התיקווה של אז לסצינת רוק,שהצליחה אפילו להוציא שירי רוק מקורי בעברית, לא שירים מתורגמים. הייתה ללהקה הזו משמעות רצינית בחיי. איזו בורות של כותב הערך...אררר
מה גם שההערה לגבי התנגדותו לשימוש בשיר שלו במהלך ההתנתקות - אני לא בטוח שהיא מדוייקת.

אתה מכיר עוד רוקיסט שלא סטה מדרך הרוק כמוהו? אני חושב שזה עיקר הייחוד שלו (מעבר לכישרון ולאיכות) - לא משנה איזה שיר הוא הקליט, אפילו בשירים שהם קאבר ולא ממש רוק, הוא נתן להם גוון רוקיסטי. אני מנסה לחשוב אם יש שיר שאני מכיר שהוא ביצע ולא היה בעל גוון רוקיסטי, לא מוצא.

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 10-02-2009 בשעה 00:15.
ישן 20-03-2009, 20:53
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אז ככה !...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "ואי, פיקששתי את השאלה הזו :)"

ראשית אפתח בכך שבאמת התפלאתי על ה"שתיקה" מכוונך...

מה שקורה כרגע זה כך:

"שולץ" כאן איתנו בארץ מזה תקופה, לאחר שנים ארוכות של שתיקה (למעט דיסק אחד שנקרא "נאום לאומה" שהופק בשיתוף עם דוד גרוואי) ותקופה מאוד לא פשוטה באופן כללי מסתמן שהצטברו המון חמרים חדשים שפשוט ממתינים לשיגור על הבמה !

נעשות ממש כעת פעולות על ידי מספר אנשים טובים (בהובלה של בחורה בעלת אמביציה ללא גבולות).... כדי לסייע ל"שולץ" לגבש הרכב, חדר חזרות ובסופו של תהליך לעלות לבמה ולהפציץ בגדול !!!

ובהזדמנות זאת אני פונה אל מי מכם שמכיר/יודע/שמע על חדר חזרות באזור המרכז שיהיה מוכן לאפשר להרכב לעשות שימוש בשירותיו ובמחיר סמלי !
רבותי - זה כמו להתחיל מכלום....
האיש בהחלט ראוי לכך !

אנא מכם.....

כ"כ אני ממליץ למי שלא שמע/מכיר להכנס לעמוד הפרופיל של דורון "שולץ" אייל ב"פייסבוק", הוא העלה לשם לא מעט קטעים נדירים ונפלאים מכל השנים שהיו....שווה הצצה !

"שומר סוד"/"מצפון" - אני בטוח שאתם יודעים על מה אני מדבר....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 20-03-2009 בשעה 20:57.
ישן 20-03-2009, 22:24

אם זה ככה, אז גם לי יש ככה משלי ;)
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז ככה !..."

קודם ל"עיקר"
1. אני זקוק ל 24 שעות נוספות לכל יממה על מנת להספיק את המטלות היומיות בדוחק. חוץ מזה אני עדיין בפוסט טראומה מהבחירות, אז הקול חוזר
2. אני שונא, שונא שמופיע "ראשית" ואחרי זה אין "שנית" ! הכיצד אתה מעולל כדבר הזה בערב שבת, אני מתפלא עליך
3. לא יכל האדון שולץ לבחור מקום אחר חוץ מהפייסבוק?? ככה לאלץ אדם מן השורה להרשם לפייסבוק??! (יקח שנה בערך)

וכעת לעיקר
ממש מעציב אותי שהוא בכלל צריך לחפש בתחינה מקום לערוך חזרות. איפה כל החברים? (לפחות חלק נשאר..)
אולי במוזיאון תל אביב ימצאו לו איזה אולם חזרות לזכר ימי המהפכה שחלפו?
באיזה עיר הוא מתגורר? יש בערים שונות כמו בעיר שלי כמה חדרי חזרות שהעיריה הקצתה עבור בני נוער, אולי הוא יכול לעשות שימוש במקום דומה באותו האופן.

הידעת שהוא זה שהחזיר את פורטיס להופיע אחרי שזה האחרון בתחילת שנות השמונים היה בתקופה אישית לא טובה? אתה חייב לו

נו, אולי אתה מביא אותו לפה - יש לי מאה שאלות שמתרוצצות בראש, הוא אדם מלא ניגודים , עם סיפור חיים מלא תהפוכות ועשיה מוזיקאלית מבלי שיהיה כלל מוזיקאי (לפחות בתחילת הדרך),שהצליח להשפיע בצורה משמעותית, נכון לאז, על מוזיקת השוליים, נגע בלא מעט תחומים. מה יכול כבר להיות יותר מעניין מלהכיר אותו לצעירים שפה?
לטיפולך!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר