לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-02-2009, 20:13
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כמובן שזו חדשה בסגנון "כלב נשך אדם"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""ישראלים ויהודים מז&ינים!"-דיפלומט בריטי מדבר תכ'לס"

משום שלוולגריות והגזענות הבריטית - שיוצאת כאשר הם שיכורים או מעוצבנים - יש היסטוריה. לא תמיד ברור לי למה דווקא מהצרפתים עשינו "חרא של עם":

"אני איתן בדעתי שהם ייענשו וירגישו ברגשות הבוז והגועל שלנו להתנהגותם. בהתאם לכך החלטתי, כי מיום קבלת מכתבי זה תקבעו את כל מקומות השעשועים, בתי הקפה, המסעדות, החנויות והבתים הפרטיים של היהודים כמקומות שהם "מחוץ לתחום", האסורים בכניסה לכל חייל בריטי. לא יהיו קשרים עם יהודי. אני מבין כי אמצעים אלה יגרמו לקשיים לחיילים, אבל בטוחני, שאם יוסברו להם נימוקינו יבינו חובתם ויענישו את היהודים בצורה שהיא השנואה על הגזע הזה יותר מאשר על כל גזע אחר, פגיעה בכיסיהם והפגנת רגשות התיעוב שלנו כלפיהם."

מפקד הצבא הבריטי בא"י, הגנרל אבלין בארקר, בתזכיר לחיילי הצבא הבריטי בא"י, 1946.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-02-2009, 20:41
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
במובן הזה הוא החמצה של ההיסטוריה הרחוקה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בארקר הוא סוג של החמצה הסטורית של המחתרות. הם פספסו אותו..."

במובן אקטואלי יותר, הוא החמצה של מה שאנו מכנים "הסברה".

הציטוט הזה של בארקר שימש אותי כמה פעמים כ"נוק אאוט" חביב מאוד בדיונים ברשת. הטריק הוא תמיד לצטט אותו בכלליות ותוך ייחוס ל"בריטי חשוב", ואז אנשים מן הצד השני - שפשוט תוכנתו להאמין שבבריטניה אין, ולא היה, דבר כזה, מייחסים את זה ל"תעמולה ציונית" או "עוד המצאה ישראלית שאין לה הוכחות חוץ ישראליות". בשלב הזה אתה פשוט מביא קישור מדוייק למקור לא ישראלי ומכאן ההמשך הוא צחוק די ארוך...

זה אגב "דליק" מאוד, הציטוט הזה, משום שהבריטים היו (ועדיין) מומחים בהטפת מוסר לאחרים, ואיכשהו תמיד נזכרים לזרוק כל מיני בדיחות (הומור בריטי...) כמו "אבותינו נלחמו באומץ למען חופש וחופש הביטוי ועכשיו מצנזרים את מה שאנחנו כותבים (על עמים אחרים)" מה שתמיד מהווה הרמה קלילה להנחתה שמי שמבין קצת בהיסטוריה של קולוניה בריטית אחת לפחות, יכול בקלות לעשות מהם צחוק (גם אותו מקרה בו חיילי הדיוויזיה המוטסת עשו פוגרום בת"א משמש אותי מדי פעם: וגם שם תמיד בתחילה הסיפור מתקבל בחוסר אמון מצד אלה שבטוחים שלא ייתכן שזה מעבר לתעמולה ציונית).

אגב: המכתבים של בארקר לאנטוניוס (שאני מכיר רק מובאות מתוכם) מציגים אותו באור מביך מאוד כמין דמות ממערכוני מונטי פייתון.

ישן 10-02-2009, 06:25
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
כל הדיון הזה צריך לעבור לפורום הסטוריה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "סבורתני כי יש לנו בפורום היסטוריה צוות שיוכל לאתר את מקום הטמנת הנבל"

אבל לעת עתה - הנה פרטיו של בארקר באתר קציני הצבא הבריטי :

http://www.unithistories.com/office...ficers_B01.html

ניתן ללמוד משם כי בארקר היה סיר אוולין הו בארקר, קצין חיר ותיק ומנוסה, דבר שלא גרם לו להיות קצין וג'נטלמן ביחסיו ליהודי ארץ ישראל. לזכותו יש לזקוף את "השבת השחורה", את הקצנת היחס העויין ליישוב היהודי ומעניין לציין שהיו ניסיונות לחסלו גם באנגליה לאחר שעזב את הארץ.
באחד הניסיונות היה ככל הנראה מעורב גם עייזר וויצמן ז"ל שנשלח בחזרה על ידי הבולשת הבריטית שעלתה על הניסיון.
האיש החזיר ציוד באופן סופי בנובמבר 1983 כך שלכל מי שרצה להביע בפניו תרעומת על דעותיו ה"חובבות ציון", איחר את המועד.
הוא קבור במחוז מנדיפ באנגליה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר