לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2009, 03:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תוצאות סופיות - לא כולל המעטפות הכפולות (175,000 פתקים)

אט"ד - 28 מנדטים
הליכוד - 27 מנדטים
ישראל ביתנו - 15 מנדטים
העבודה - 13 מנדטים
ש"ס - 11 מנדטים
יהדות התורה - 5 מנדטים
רע"ם-תע"ל - 4 מנדטים
חד"ש - 4 מנדטים
האיחוד הלאומי - 4 מנדטים
מרצ - 3 מנדטים
הבית היהודי - 3 מנדטים
בל"ד - 3 מנדטים
--------------------------------------
סה"כ 120

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

יש שלושה גורמים שיכולים להיות מבסוטים ממש אחרי הבחירות הללו, כמה שיכולים להיות מחוייכים,
והרבה שצריכים להיות מדוכאים עד מאוד.
שלושת הגורמים המבסוטים הם המפלגות הערביות, התקשורת והמפלגות שמימין לליכוד.
המפלגות הערביות הגיעו להישג הסטורי של 11 מנדטים, והוכיחו את עוצמתן, ותלותו המוחלטת של
גוש השמאל בהן. ללא המפלגות הערביות מונה גוש השמאל 42 מנדטים, וקטן משמעותית מגוש הימין-חרדים
גם ללא ליברמן.
התקשורת צריכה להיות מבסוטה בגלל הישג מדהים בעוצמתו. 3 שנים אחרי שהצליחה לקחת את
אט"ד מכלום ולהפוך אותה למפלגת שלטון, היא הצליחה לשמר את כוחה של אט"ד, אחרי שתי
מלחמות כושלות, משבר כלכלי ואינספור סיפורי שחיתות. זהו הישג עצום שמלמד על כוחה של
התקשורת בישראל.
הגורם השלישי שצריך להיות מבסוט, הוא המפלגות הדתיות-לאומיות, בעיקר האיחוד הלאומי. שתי
מפלגות הימין זכו אמנם רק ב7 מנדטים, אבל הצליחו למקסם את כוחן (כמעט שלא היה בזבוז קולות),
ויצרו מצב שבעצם הממשלה היחידה שביבי יכולה להרכיב באופן מיידי, היא ממשלה בשותפות עימן,
שבה יהיה להן כוח משמעותי.

הגורמים שיכולים לחייך, אם כי מדובר בחיוכים חמוצים למדי, הם ביבי ולבני. אם לא יהיו הפתעות
מרעישות, ביבי יכול להקים ממשלה ללא כל רוטציה. הבעייה שלו היא שהוא מוצא עצמו במפלגה
שלא תהיה המפלגה הגדולה ביותר (בקונסטלציה מסויימת הוא יכול להשתוות לאט"ד, אחרי ספירת
קולות החיילים, אבל לא לעבור אותה), וממשלתו, לפחות בהתחלה, תהיה נתונה לסחטנות בלתי פוסקת
של כל שותפותיו הקואליציוניות, שכמעט כל אחת מהן מספיקה כדי להפילהּ (עם 65 מנדטים, כל ח"כ
הוא מלך - בעיקר כשצריך להעביר תקציב).
לבני יכולה לחייך כיוון שהיא זכתה לחוות את הבלתי ייאמן, שאט"ד, בסיטואציה הנוכחית, תשאר
המפלגה הגדולה ביותר. זהו הישג מדהים, שאמנם יש לזקפו בעיקר לזכות התקשורת, שהתגייסה
לטובתה באופן מרשים, אבל היא בהחלט עשתה כל מה שיכלה כדי לעזור. החמיצות בחיוך נובעת
מכך שאין לה שום סיכוי להקים קואליציה אם ביבי יחליט שהוא לא מקבל אותה כראש ממשלה. מרגע
שביבי לא קיבל אותה כראש ממשלה, אין לה כל תקווה להקים ממשלה, ובמקרה הטוב היא תצליח
לכפות בחירות חדשות שלא ישנו את המצב, כיוון שבחירות אלה הוכיחו שהמקור היחיד שממנו הצליחה
אט"ד לקחת מנדטים, זה מהשמאל - ובלי לקחת מנדטים מהימין, אין לאט"ד תקווה לבנות קואליציה
בלי הסכמת הליכוד...
הגורמים שיכולים להרגיש זיפת הן שתי מפלגות השמאל הציוני הוותיקות, העבודה ומרצ. שתי מפלגות
אלה, שלא קלטו מההתחלה שאט"ד סימנה אותן כמאגרי הקולות שלה, אפשרו לארדלר לנהל קמפיין
שלכאורה כוּון נגד נתניהו, אבל בפועל לקח קולות אנטי-ביבי משתי המפלגות הללו, והותירו אותן מול
שוקת שבורה. מרצ כיום היא מפלגה זניחה בת שלושה מנדטים, שאחד מהם אפילו לא נבחר מטעמה,
אלא שוריין במסגרת הסדר שבכלל נועד להוסיף מנדטים למרצ...
העבודה במצב גרוע לא פחות. היא קיבלה פחות מ10 אחוז מהקולות, וזכתה למנדט ה13 רק בגלל
הסכם עודפים. שתי המפלגות הללו לא יכולות להצטרף לכל ממשלה אם ברצונן להשתקם בעתיד.
כל ממשלה שלבני תפנה אליהן ליטול בה חלק, תכלול בהכרח את ליברמן, ששתיהן פוסלות לחלוטין.

באופן אישי, אני חושב שלנתניהו אין ברירה ועליו להרכיב ממשלה צרה בהקדם האפשרי, למרות
המשמעויות התקציביות הלא-קלות של ממשלה שכזו, ולמרות שהוא-עצמו לא מתלהב מכך. הצורך
לחסום ממשלת-אט"ד נוספת, הוא קריטי במועד הנוכחי, בעיקר כאשר הוכחה יכולת השרידות שלה,
בסיוע אגפי של ההון והתקשורת. עדיף להקים ממשלת ימין וללכת על רפורמות נחוצות במערכות
המשפט (ממשלת ימין תאפשר רפורמות שבעבר לא ניתן היה לחלום עליהן בנוגע לשיטת מינוי
השופטים) ובתקשורת (מתן רשיונות שידור לרדיו טלוויזיה לכל מי שיכול לשלם עבורם, מה שבמכה
אחת יביא לנו ערוצי שידור מגוונים ומאוזנים יותר).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2009, 06:14
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
הסקרים עשו את שלהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תוצאות סופיות - לא כולל המעטפות הכפולות (175,000 פתקים)"

לדעתי לסקרים של הימים האחרונים והספין סביבם היה חלק מרכזי בנצחון של קדימה, משום שהם ביטלו את אלמנט הבושה. כל עוד לא היתה מראית עין של התלכדות סביב קדימה, ספורי השחיתות, הכשלון המנהיגותי המהדהד והריק הרעיוני היוו חסם משמעותי בפני מצביעי המפלגה הפוטנציאליים (שבעיקרם הם אנשים עם אלרגיה חריפה לנתניהו), והיו אולי גורמים להם להשאר בבית.

על כל פנים, בניגוד למפלגות הימין, קדימה והעבודה (ואפילו מרצ) יכולות לפעול כמפלגה אחת משום שאין פער אידאולוגי ביניהן, וחסימת הימין היא צו השעה מבחינתן. זו מפלגה בפועל של 41 עד 44 מנדטים ויש לה סיכויים טובים יותר להקים ממשלה יציבה עם הליכוד או לחילופין עם ליברמן והחרדים. כדאי לזכור שהחרדים, ולהערכתי גם ליברמן, אינם חלק מגוש הימין, אלה מפלגות שלטון.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 11-02-2009 בשעה 06:25.
ישן 11-02-2009, 06:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מסכים לגמרי שהסקרים היו כלי אדיר שהפעילה התקשורת לשיקומה של לבני
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הסקרים עשו את שלהם"

המערכת המבריקה (אין מילה אחרת) שניהלו אנשי הקמפיין של לבני לא שינתה מאומה בתמונת
הגושים (מכיוון שכנראה היה בלתי אפשרי לשנותה במצב הגיאו-פוליטי של היום שבו כל מי שחי מחוץ
לגוש דן, נמצא תחת אש ברמה כזו או אחרת...), הביאה לכך שתומכי שמאל רבים מאוד (לדעתי קרוב
לעשרה מנדטים) עברו בימים האחרונים מהעבודה ומרצ אל לבני. זה הישג מדהים, שאמנם לא משנה
את תמונת הגושים, אבל יצר תמונת נצחון שאי אפשר לערער עליה, מבחינת לבני.
אנשים תוקפים את נתניהו, שכביכול איבד יתרון ענקי על לבני, אבל האמת היא שהוא לא איבד קולות
ללבני, ובימים האחרונים כנראה אפילו הצליח לחזק עצמו במעט ע"ח ליברמן. לבני התעצמה תודות
למיטוטו של השמאל הישראלי-ציוני הוותיק, סביב הסיסמא הנכונה שרק היא יכולה, איכשהו, לנצח את
ביבי.

בנוגע להרכבת הקואליציה, מה שאתה כותב היה יכול להיות נכון,לולא היה קיים הפאקטור של האגו
בעבודה ובאט"ד. איפה ידורג ברק בהשוואה למופז? מה יהיה מעמדם של שרים לשעבר מהעבודה?
מפלגת העבודה לא רואה את עצמה כגלגל רזרבי של מפלגות אחרות, והיא יודעת שבמידה שמעניין אותה לשקם עצמה, הצטרפות לממשלה עם ליברמן - תחסל כל סיכוי של לקיום עצמאי.
הקמת קואליציית אט"ד-עבודה-ליברמן-חרדים, היא בלתי אפשרית בכמה וכמה רמות. העבודה לא תוכל
לשבת בה, ובמידה ואט"ד אכן תקים ממשלה עם ליברמן והחרדים, היא תכלול כ"כ הרבה ויתורים, בתחום
המדיני, שבהחלט ניתן יהיה לראות בה ממשלת ימין מובהקת...

אגב, אני ממש לא משוכנע שהעבודה קרובה יותר לאיחוד עם אט"ד, מכפי שהליכוד קרוב לאיחוד עם
ליברמן (בסופו של דבר, החיבור שם טבעי בהרבה, מאשר הקמת מפלגה שתכלול את יולי תמיר ואת
צחי הנגבי...).
ישן 11-02-2009, 07:27
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הקואלציה הכי טבעית והכי יציבה ותשקף את תוצאות הבחירות ובעייקר
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מסכים לגמרי שהסקרים היו כלי אדיר שהפעילה התקשורת לשיקומה של לבני"

את הרכב הרשימות היא: קדימה (ראש הממשלה) הליכוד (אוצר או חוץ) המערך (בטחון)

כל אחד יוותר על האגו שלו ויכולים לגיע להסכמה משותפת. אם בני בגין "מסתדר" עם דן מרידור; ואם מופז יכול ל"חיות" עם נחמן שי ; וברק עם שלי יחימוביץ - אז תתכן קואליציה המאחדת את הזרם המרכזי.

חייבים להגיע למצע משותף על מספר מרכיבים הכרחיים : כלכלה, חינוך, רווחה ובטחון - בהם לעסוק על מנת להביא את מדינת ישראל להתאוששות ולנסיקה. במקביל לעסוק בשנוי שיטת הבחירות, שתביא להקמת ממשלה יציבה, שתוכל להחזיק קדנציה מלאה של 4 ואולי אפילו 5 שנים.
ישן 11-02-2009, 12:04

אתה פשוט מקדים את המאוחר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ברק היה מוכן לנסיגות היסטריות בכל הגזרות - ודאי שהוא שמאל, גם אם אינו אידיאולוגי"

מי שרצה את ביבי הצביע ביבי - אפילו ביבי בקש/התחנן בפני הבוחרים שלא ילכו שבי אחרי מפלגות קטנות המלבות שנאות גדולות.

הוא ידע (הרי הוא טוב בתחזיות) שממשלה המורכבת מימין קיצוני, תדרדר את מדינ ישראל,למקומות, שאפילו אתה אינך רוצה להגיע. הוא הצהיר חזור והצהר שהוא מתכוון להקים ממשלת איחוד לאומי ומיד כבל את עצמו בהבטחות, כך שהדבר לא יכול לקום.

לפני שרותמים את הסוסים יש לבחון אם קיימת עגלה. יש להמתין לתוצאות הסופיות ולהחלטת הנשיא על מרכיבה ממשלה. דמוקרטיה איננה ספקולציה. אם וכאשר יטילהנשיא על משהו להרכיב ממשלה והא אכן יצליח לקבל אמון הכנסת לממשלתו - כך פועלת הדמוקרטיה. כך מתקבלת הכרעת הבוחר וכל האזרחים חיבים לקבל זאת ללא ערעור. עד אז הכל פתוח הכל אפשרי
ישן 11-02-2009, 17:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דן, אפילו יחסית לטיעונים הרגילים שלך, לטיעוניך כאן אין הגיון...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה פשוט מקדים את המאוחר"

עם שהצביע למפד,ל או לאיחוד הלאומי או לש"ס, לא תכנן שכצל'ה, הרשקוביץ' או אלי ישי יהיו ראשי
ממשלה. ש"ס אפילו ציינו בתשדיר שלהם "ביבי אל תכעס, זה בפתק אחד נכנס"...
65 המנדטים של המחנה הלאומי - היו כולם מצביעים לביבי לו הייתה הצבעה בשני פתקים. הניסיון
המכוער של לבני, שעומדת בראש גוש שבמקרה הטוב כולל 55 מנדטים, ובמקרה הרע 44 מנדטים,
לגנוב את השלטון, זוכה לתמיכתך רק בגלל שאתה סומך עליה שתגרש יהודים.
אני יכול לבשר לך באופן ברור שתוצאות הבחירות הללו הביאו לכך שגם אם תצליח לשחד מפלגה כלשהי
מהמחנה הלאומי, עדיין לא תצליח להעביר שום הסכם של גירוש, כך שאתה יכול לרסן את תמיכתך
בצעדים האנטי-דמוקרטיים שלה - לא יהיה גירוש בזמן הקרוב לצערך...
ישן 12-02-2009, 12:22

הסבר בבקשה באלו צעדים אנטי דמוקרטיים ציפי לבני נוקטת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, אפילו יחסית לטיעונים הרגילים שלך, לטיעוניך כאן אין הגיון..."

מי שצריך לקבוע מיהו המועמד לראשות הממשלה הוא הנשיא והנשיא בלבד.

עד אז כל אחד יכול לגבש בעבורו המלצה אצל הנשיא.

מי שבחר בביבי לקח בחשבון גם את מעשיו, לטוב ולרע, בעברו וגם את מעשי מפלגתו.
בימים "טובים" הליכוד או נכון יותר ראשי הליכוד, היו מוכנים לפשרות וכך הושג השלום עם מצריים, הסכמי מדריד, העברת חברון לידי עאראפת, שחרור השיח יסין, הסכם וואי, נכונות לפשרה טריטוריאלית בגולן ואולי עוד דברים שהציבור הרחב או אנוכי הקטן איננו יודע.

המפלגות אליהם הוא מנסה לחבור, הן מפלגות, שמלבד אף שעל ודברי הסתה כנגד ערבים (בינתיים) ו/או שודדות את קופת המדינה על מנת להאדיר את כוחן. - זוהי דמוקרטיה ב"מיטבה".
מי שרצה את ביבי יקבל את אלדד - זוהי דמוקרטיה בעיניך ?

אני מסכים שגם ציפי, תחרוג ממצע קדימה על מנת לזכות בראשות הממשלה - אבל חריגתה לא תביא לקפאון וקבעון ומה שהתחיל אריאל שרון ימשך בצורה טובה יותר לאור הלקחים שהושגו ממהלכי העבר.
ישן 12-02-2009, 17:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

היחידים שיש אצלם ספק על מי תוטל הרכבת הממשלה, הם אנשי שמאל שעוד לא עיכלו את התוצאות..
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הוכיח זאת באופן מוחלט ? מאד..."

הגוש הימני הוא דבר שקיים ברציפות מאז 1977, ומעולם לא הייתה אפיזודה שבה היה לגוש זה רוב,
והוא לא הרכיב ממשלה. הפעמים היחידות שמפלגות מגוש זה הצטרפו לממשלת שמאל, הייתה כשלליכוד
לא הייתה שום יכולת להרכיב ממשלה.
כל המפלגות בגוש הזה הצביעו נגד הגירוש ב2005 וכולן התנגדו ליוזמת אנאפוליס ההזוייה מ2007.
ב1990 היה ניסיון קניית מפלגות מתוך גוש זה ("התרגיל המסריח") והוא הסתיים בהקמת ממשלת ימין.

פרס יכול להטיל על לבני את הרכבת הממשלה ויהיה נחמד לראות אותה נכשלת, שכן אין לה ממשלה אם
ביבי אומר "לא מצטרף". על כל מפלגה שהיא תביא מימין - היא תאבד מפלגה משמאל (ליברמן מבטל
סיכוי לתמיכת הערבים, מרצ והעבודה), ואלא אם כן היא תקים את ממשלה ה65 של ביבי, אז אני חושש
שלבני לא תהיה ראש ממשלה בקדנציה הזו, לא ברוטציה ולא בכל דרך אחרת.

רוב העם הוכיח שהוא יודע היטב מה עומד מאחורי הפתקים שלו, ובחר במובהק ימינה במחנה השמאל
היה ליקוי מאורות שנבע מכך שרבים שם הם אנשים שמצביעים לפי סיסמאות ריקות, וכך גרמה הסיסמא
"רק לא ביבי" למאות אלפי שמאלנים מובהקים להכניס לכנסת את עתניאל שנלר שגר במעלה מכמש, והיה
מראשי מועצת יש"ע...

גטש השמאל שווה 55 מנדטים (כולל מפלגות תומכות חמא"ס וחזבאללה) וגוש הימין שווה 65 מנדטים.
זו הכרעה חד משמעית, גם אם לבני תנסה בכל כוחה לקנות תמיכתן מפלגות ימין ולבזות עוד יותר את
מאות אלפי בוחריה שנטשו את מרצ והעבודה בתמורה להבטחתה "להביא את היונה"...
ישן 11-02-2009, 08:04
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הסקרים עשו את שלהם"

מפלגת העבודה תעשה את הטעות הכי קריטית אם תחבור לקדימה. מפלגת העבודה, בניגוד לקדימה, היא מפלגת שמאל אידיאולוגי. השמאל כולו נחל מפלה צורבת בבחירות האלה (וכן, זה כואב לי ברמה האישית) וצריך לעשות חשבון נפש רציני ולשקם את עצמו. העבודה בעיני קרובה הרבה יותר לאיחוד עם מרצ, שגם היא מפלגת שמאל אידיאולוגי, מאשר עם קדימה - שהיא כל כולה מפלגת ספין, אופורטוניזם ותאוות שררה.

אמנם אני משתייכת לשמאל, וכואב לי פיזית להגיד את זה - אבל אני מעדיפה ממשלת ימין, שלפחות יש לה אג'נדה ואידיאולוגיה מאשר את קדימה בשלטון, כשלא ברור לאיזה כיוון ילך שלטון כזה. עם ממשלת ימין - לפחות יודעים למה לצפות.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 11-02-2009, 10:28
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
מפלגת העבודה לא צריכה לא להתאחד עם מרצ ולא עם אחורה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מפלגת העבודה תעשה את הטעות..."

מפלגת אחורה זאת מפלגה ללא אידיאולוגיה ועם אנשים ללא עמוד שדרה (ועם תיק,פלילי)
מלבד עמיר פרץ שייסד בזמנו את עם אחד לא ראיתי ברשימה הנוכחית של העבודה אף אחד שעזב את המפלגה, שובץ במקום לא ריאלי וכאקט העלבות פרש לקדימה או לליכוד.
מבלי להתעסק במצע של שתיהן, המסר שאני רואה זה שאם לאחד אז את מרצ וחד"ש
למפלגת העבודה עדיין זכות קיום עצמאית
ברגע שיפסיקו להציג את עצמם כמלכי הקיבוץ ויהיו פתוחים לקליטת צעירים (שמצדם נוהרים למר"צ,צבר או כל ורסיה אחרת למפלגת צעירים וגם לליכוד וחד"ש) הם יבנו עתודה שלטווח הארוך תשקם אותה
ומי שלא מאמין שיסתכל על תוצאות הבחירות בליכוד שמפלגה עם 12 מנדטים הכפילה את כוחה

ישן 11-02-2009, 13:56
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

שונא? חס וחלילה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני מניח שאתה אומר את הדברים..."

המפלגות היחידות שאני שונא הן אלו שבג"צ לא אישר את פסילתן והעובדה שבכלל ניסו לפסול אותן היא הסיבה למה אני שונא אותן.
מרצ מפלגה חשובה בכל הנוגע לזכויות האזרח
ושוב, מבחינתי אין הבדל בין השתיים כי כפי שרשמתי-לא התעמקתי במצעים שלהם
אבל ממה שאני קורא בעיתונים ורואה מידי פעם בערוץ הכנסת
אז אני לא רואה הבדל
לא ציינתי שאין וכמובן שעפ"י הגדרתן יש
אבל גם תמר גוז'נסקי דאגה לרווחה לא פחות מרן כהן והרבה יותר משר הרווחה
ואולי זאת הבעיה שהביאה לשמאל את התוצאות העגומות-בורות פוליטית
אשאל אותך שאלה אישית-נניח שאתה בן 18 שאינו פעיל פוליטית ושמצביע פעם ראשונה
מה היה הסיכוי שהיית בוחר באחת משני הנ"ל מתוך המידע שנחשת אליו לגבי פעולתם?
ולגבי ההצבעה שלי אתמול-אתמול בפעם הראשונה בחיי חרגתי מהצבעה לפי צו מצפוני ובחרתי בבית היהודי מכיוון שקרוב משפחה רחוק מאד שלי התמודד במקום על סף הריאלי
(כרגע לפחות הוא לא הצליח להכנס)

ישן 11-02-2009, 14:06
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "שונא? חס וחלילה"

זו שאלה היפוטתית מאחר והייתי פעיל פוליטית הרבה לפני גיל 18 בנוער רצ.
אבל בהנחה שלא הייתי, הייתי מצביע מרצ. זו המפלגה שהכי קרובה לייצוג הדעות שלי.
לגבי חד"ש התלבטתי אבל לבסוף ויתרתי על הרעיון. למרות שבראייה ארוכת טווח אין לי בעיה עם ההגדרה הלא ציונית של ישראל, היום אני עדיין מוכן להלחם על זה.
הערבוב הבטחוני בכל המפלגות יצר כאוס פוליטי שמשפיע בעיקר על האזרחים.
יש אזרחים רבים שהצביעו לביבי (ויש לי חברים כאלה ולא מעט) בלי לדעת בכלל שיש מפלגות שמייצגות אותם הרבה יותר כמו העבודה או מרצ.
אם אין בך שנאה לשמאל (באמת לא כתבת סמול אלא שמאל, שמעיד על העדר שנאה עיוורת) אז אין שום סיבה לאחד את המפלגות.
מרצ היא פרבר שמאלני של העבודה, וחד"ש מייצגת משהו אחר משתיהן.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 11-02-2009, 14:19
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

אני חושב שטעות של המון מפלגות בקמפיין הנוכחי היו השמצת היריבים או שימוש מוגזם בהומור
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זו שאלה היפוטתית מאחר והייתי..."

מראש פסלתי מלהצביע למפלגות שמשכנעות אותי למה לא להצביע ליריב.
למרצ היו השגים שהם צריכים היו להבליט בדיוק כפי שש"ס הבליטה בנוגע למשרד התקשורת.
גם למפלגת העבודה היו השגים שהיה צריך לשמוע אותם במקום "אהוד תגבב" של הטייח...
אני די בטוח שאם במקום השמצות היו הבלטות השגים אז התוצאות היו שונות
פחות קולות למפלגות מזעריות כמו ישראל חזקה וכו' שקיבלו כמות יפה של הצבעות בגלל הקולות הצפים
הרבים שבדיעבד פגעו בכולם
בליכוד שהתחיל את הקמפיין עם 38 מנדטים,במרצ,בעבודה
כמובן שנהיה הוגנים להזכיר את הלחימה בעזה ונסיון פסילת המפלגות הערביות שגם השפיעו על התוצאות

ישן 11-02-2009, 14:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
את נותנת יותר מדי קרדיט למצע של מר"צ
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מרצ וחד"ש לא יכולות להתאחד,..."

זו מפלגה שמרוב שמדברת על יושרה (האידאולוגי) אפילו שונאיה שכחו לבדוק זאת...

כמה וכמה יוצאי מר"צ, ומי שהיו מאושיות מר"צ, הפגינו דעות שכלל אינן עולות בקנה אחד עם מה שאתה מתארת: הם עשו זאת כשהיו משוחררים לחלוטין מהכבלים המעיקים של "לשחק אותה ציונית כדי לקבל קולות". מייסדת מר"צ - שולמית אלוני מפגינה חשיבה חד"שית לחלוטין, בעוד שיוסי שריד היה לא יותר מעוד מפא"יניק לא ישר (במושגי זמנו כמובן. היום היה נחשב מופת ליושר בשביל וטרן כמוהו).

זרמים מרכזיים במר"צ התנגדו (לגמרי בצדק!) לאסון המוסרי של הסכם אוסלו שבושל ע"י בילין-פרץ מאחורי גבם של כולם, אבל מיהרו להתיישר כולם כמו במסדר כאשר הסתבר שגם רבין בעניין. שריד אמר על ערפת ימ"ש ש"אם ימשיך בתעלוליו הוא יגמור לא יותר מאשר ראש עיריית עזה ויריחו" אבל למרות היסודות המאוד הגיוניים בעניין (1995) שוב התיישר שמאלה.

ב 1995 מר"צ איבדה לחלוטין כל זכות קיום, ומאותם ימים התנדנדה לה בגלי הפוליטיקה, בעיקר נסמכת על "הצבעת מעיים" של בוחריה, ולא על הישגים. ביום בו התחוור כי מר"צ אינה אלא מופע החימום של מפלגת העבודה מצד שמאל, בוחריה התדלדלו בראש ובראשונה משום שלא היה לה שום דבר למכור מבחינה מדינית ומשום שאלה מבין נבחריה שהיה בהם הכשרון הפרלמנטרי "לעשות משהו", סינדלו את עצמם בכך שמיצבו עצמם קודם כ"שלומיסטים קנאיים" ורק אחרי זה כפרלמנטרים.

בחוצפה לא מעטה יש שמדברים על "הטרגדיה של מר"צ" - שלכאורה דרכה אומצה, אבל היא נזרקה (כמו הסיפור העצוב על זה שמת מעוני 20 שנה אחרי שהמציא איזו טכנולוגיה שאי אפשר בלעדיה): זהו פשוט עיוות של המציאות: אין כאן שום טרגדיה, בדיוק כמו שדרכה של מר"צ לא אומצה (זו דרכו של בילין+פרס מודל 1993/4, אם כבר, שאומצה, וגם כאן - רק מאונס מאחר ולא ידועה הדרך לזרוק מפה את הסרטן האש"פי), ובדיוק כפי שפרט להבלחות מקומיות כמו החושים הפרלמנטריים הערים של זהבה גלאון, מר"צ הייתה בעיקר בלון נפול של יחסי ציבור והרבה מאוד דיבורים בגוף ראשון.

אבל בראש ובראשונה מר"צ שקעה בגלל ההיבריס! כי מי שאחרי כל כשלון מאשים את כל העולם, פרט לאת עצמו, אין מניעה אלא שיעלם. מעולם לא שמענו מכוון מר"צ פקפקת בנוגע לאידאולוגיה המנחה אותה, אלא רק את הקנאות הדתית המאפיינת חוזרים בתשובה, או קומוניסטים עירוניים. ואחרי זה הם מתפלאים שאיש לא מבדיל בינם ובין חד"ש ולא טורח לחפש איפה במצע שלהם רשום שהם "ציוניים"... זה הרי בדיוק כפי שבכל קו"ח ששולחים לך אנשים רשום "אנגלית ברמת שפת אם"...

ישן 11-02-2009, 14:52
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "את נותנת יותר מדי קרדיט למצע של מר"צ"

לגבי ההיבריס - אתה צודק במיליון אחוז, וגם שמעתי זאת מאילן גילאון.

העובדה המצערת מאד שמרצ בחרה להתעסק בצד הפוליטי-מדיני במקום בעשיה החברתית שלה (ויש לא מעט עשיה חברתית ביזמת ח"כים ממרצ) הייתה ותמשיך להיות בעכריה. כאשר נפגשתי בחוג בית עם אילן גילאון היו רבים שניסו להגיד לו את זה. אין לי מושג כמה מזה הוא לקח איתו.

עובדתית - מרצ הפכה למפלגה לא רלוונטית. מצער אותי להגיד את זה כי יש נושאים (לא מדיניים) שבהם הם יכולים וצריכים להיות מובילים, ביחד עם מפלגת העבודה. נושאים של ביטוח הפנסיה, ביטוח בריאות, נגישות לנכים, נישואים אזרחיים, זכויות העובד, זכויות התאגדות עובדים וכו' וכו'. בשניה שהם יפסיקו להתעסק בדברים שלגביהם הם לא רלוונטים - אולי אז יוכלו להציג מרצ חדשה באמת. בינתיים, הם ממחזרים נוסחה שלא עובדת, ומתפלאים בכל פעם מחדש על התוצאות. זו אחת הסיבות שלא הצבעתי להם, למרות שבמגוון די רחב של נושאים הם המפלגה שהכי קרובה לדעותי.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 11-02-2009, 15:10

מר"צ לא רלוונטית גם מבחינה פרלמנטרית
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לגבי ההיבריס - אתה צודק..."

משום שהיא בעלת תוואי פעולה מערב אירופי, בעולם לבנטיני (בלי להעביר ביקורת על אף מסורת)!!!

החלוקה המסורתית של חברות מזרח תיכוניות - ובטח במדינות מרובות דתות כמו ישראל - הנה על בסיס סקטוריאלי וקהילתי. מי שהמצע שלו כולל מאבק לקידום "ערכים אוניברסאליים" לרוב יכשל (או שינצח נצחון פירוס) משום שתמיד יהיו די קהילות שיצרו מולו קואליציה של כדאיות, ויכשילו את המהלך.

פעם בהרבה זמן נפתח חלון היסטורי ואלקטוראלי שדרכו יכול רפורמטור כריזמטי וחכם להעביר "תיקונים אוניברסאליים" אבל באופן כללי רק את ענייני הבטחון הלאומי והכלכלה (מבין התחומים החשובים) מוכנים כמעט כולם להותיר בידי "כוח אוניברסאלי" שהשקפתו תוביל, מרצון או לא מרצון, את כולם. בכל תחום אחר הכל נעשה במסגרת הקהילה, ואם כבר יש רפורמה היא חייבת להיות נתמכת ע"י הקהילה.

מר"צ באופן מתמיד דיברה לאנשים כמו חבורת מסיונרים מבושמים שכרגע ירדו על איזה חוף בננות ומדברים לילידים. באופן מאוד טבעי הילדים נעלבים מזה, גם אם לפעמים המסיונר מביא תרופות טובות. מתישהו עלו על זה אז חשבו לגייס כמה מומרים מקומיים, אבל איש לא אכל את זה... הישראלי שאני מכיר תופס את מר"צ כמו איזה סיור של קהילה יהודית מצליחה בחו"ל, שבאה לביקור בארץ.

גם חד"ש - אם משום מה תתחיל להתחכך ברשות המבצעת - תעבור תהליך שחיקה דומה. בדיוק בגלל זה היא ניצבת בבדידות מזהרת.

בהחלט יתתכן שכמה וכמה רפורמות שחברים במר"צ דיברו בשיבחן יעברו ביום מן הימים, אבל זו לא תהיה מורשת מר"צ אלא פועל יוצא של כדאיות ודרישה מצד התרכנים, שתועבר אלקטורלית למפלגה סקטוריאלית שיהיה לה הכוח האלקטורלי הדרוש.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 11-02-2009 בשעה 15:13.
ישן 11-02-2009, 11:04
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "יתכן משיקול קר של העבודה היא צריכה להכנס ל"ציסטה" באופוזיציה"

טעות. אתה לא מבין מה שאני הבנתי כבר אתמול. עם ישראל קץ בדרך השמאל. על השמאל ההולך ומצטמק להבין זאת, לקבל את בחירת העם ולשקם את עצמו בשנים הקרובות כאופוזיציה לוחמת. הליכה לתוך קואליציה כזו או אחרת רק תציג את מפלגת העבודה כאופורטוניסטית, חובבת כסאות וככזו שלא מסוגלת להיפרד ממנעמי השלטון, למרות שפוטרה ע"י העם. אני כותבת כל זאת כשמאלנית שהצביעה אתמול לגוש המתרסק הזה, ואני אומרת זאת בצער רב, שכן אני מצרה על אובדן הדרך החברתית שהגיעה בד בבד עם אובדן הדרך המדינית. מפלגת העבודה צריכה לשבת באופוזיציה ולמצב את עצמה כמפלגה שמאלנית-חברתית. להוכיח שהסוציאל-דמוקרטיה לא מתה לחלוטין ולהציע אלטרנטיבה חברתית כלכלית. לצורך זה היא גם תצטרך (לפחות בעיני) להפטר מכמה פיגורות ותיקות ולאפשר לדור חדש שאלו העניינים הבוערים בעיניו להנהיג את המפלגה.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 11-02-2009, 08:50

חיוכים רחבים או צרים הם לא פעם שיקוף של אופיו של האדם...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תוצאות סופיות - לא כולל המעטפות הכפולות (175,000 פתקים)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אט"ד - 28 מנדטים
הליכוד - 27 מנדטים
ישראל ביתנו - 15 מנדטים
העבודה - 13 מנדטים
ש"ס - 11 מנדטים
יהדות התורה - 5 מנדטים
רע"ם-תע"ל - 4 מנדטים
חד"ש - 4 מנדטים
האיחוד הלאומי - 4 מנדטים
מרצ - 3 מנדטים
הבית היהודי - 3 מנדטים
בל"ד - 3 מנדטים
--------------------------------------
סה"כ 120

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

יש שלושה גורמים שיכולים להיות מבסוטים ממש אחרי הבחירות הללו, כמה שיכולים להיות מחוייכים,
והרבה שצריכים להיות מדוכאים עד מאוד.
שלושת הגורמים המבסוטים הם המפלגות הערביות, התקשורת והמפלגות שמימין לליכוד.
המפלגות הערביות הגיעו להישג הסטורי של 11 מנדטים, והוכיחו את עוצמתן, ותלותו המוחלטת של
גוש השמאל בהן. ללא המפלגות הערביות מונה גוש השמאל 42 מנדטים, וקטן משמעותית מגוש הימין-חרדים
גם ללא ליברמן.
התקשורת צריכה להיות מבסוטה בגלל הישג מדהים בעוצמתו. 3 שנים אחרי שהצליחה לקחת את
אט"ד מכלום ולהפוך אותה למפלגת שלטון, היא הצליחה לשמר את כוחה של אט"ד, אחרי שתי
מלחמות כושלות, משבר כלכלי ואינספור סיפורי שחיתות. זהו הישג עצום שמלמד על כוחה של
התקשורת בישראל.
הגורם השלישי שצריך להיות מבסוט, הוא המפלגות הדתיות-לאומיות, בעיקר האיחוד הלאומי. שתי
מפלגות הימין זכו אמנם רק ב7 מנדטים, אבל הצליחו למקסם את כוחן (כמעט שלא היה בזבוז קולות),
ויצרו מצב שבעצם הממשלה היחידה שביבי יכולה להרכיב באופן מיידי, היא ממשלה בשותפות עימן,
שבה יהיה להן כוח משמעותי.

הגורמים שיכולים לחייך, אם כי מדובר בחיוכים חמוצים למדי, הם ביבי ולבני. אם לא יהיו הפתעות
מרעישות, ביבי יכול להקים ממשלה ללא כל רוטציה. הבעייה שלו היא שהוא מוצא עצמו במפלגה
שלא תהיה המפלגה הגדולה ביותר (בקונסטלציה מסויימת הוא יכול להשתוות לאט"ד, אחרי ספירת
קולות החיילים, אבל לא לעבור אותה), וממשלתו, לפחות בהתחלה, תהיה נתונה לסחטנות בלתי פוסקת
של כל שותפותיו הקואליציוניות, שכמעט כל אחת מהן מספיקה כדי להפילהּ (עם 65 מנדטים, כל ח"כ
הוא מלך - בעיקר כשצריך להעביר תקציב).
לבני יכולה לחייך כיוון שהיא זכתה לחוות את הבלתי ייאמן, שאט"ד, בסיטואציה הנוכחית, תשאר
המפלגה הגדולה ביותר. זהו הישג מדהים, שאמנם יש לזקפו בעיקר לזכות התקשורת, שהתגייסה
לטובתה באופן מרשים, אבל היא בהחלט עשתה כל מה שיכלה כדי לעזור. החמיצות בחיוך נובעת
מכך שאין לה שום סיכוי להקים קואליציה אם ביבי יחליט שהוא לא מקבל אותה כראש ממשלה. מרגע
שביבי לא קיבל אותה כראש ממשלה, אין לה כל תקווה להקים ממשלה, ובמקרה הטוב היא תצליח
לכפות בחירות חדשות שלא ישנו את המצב, כיוון שבחירות אלה הוכיחו שהמקור היחיד שממנו הצליחה
אט"ד לקחת מנדטים, זה מהשמאל - ובלי לקחת מנדטים מהימין, אין לאט"ד תקווה לבנות קואליציה
בלי הסכמת הליכוד...
הגורמים שיכולים להרגיש זיפת הן שתי מפלגות השמאל הציוני הוותיקות, העבודה ומרצ. שתי מפלגות
אלה, שלא קלטו מההתחלה שאט"ד סימנה אותן כמאגרי הקולות שלה, אפשרו לארדלר לנהל קמפיין
שלכאורה כוּון נגד נתניהו, אבל בפועל לקח קולות אנטי-ביבי משתי המפלגות הללו, והותירו אותן מול
שוקת שבורה. מרצ כיום היא מפלגה זניחה בת שלושה מנדטים, שאחד מהם אפילו לא נבחר מטעמה,
אלא שוריין במסגרת הסדר שבכלל נועד להוסיף מנדטים למרצ...
העבודה במצב גרוע לא פחות. היא קיבלה פחות מ10 אחוז מהקולות, וזכתה למנדט ה13 רק בגלל
הסכם עודפים. שתי המפלגות הללו לא יכולות להצטרף לכל ממשלה אם ברצונן להשתקם בעתיד.
כל ממשלה שלבני תפנה אליהן ליטול בה חלק, תכלול בהכרח את ליברמן, ששתיהן פוסלות לחלוטין.

באופן אישי, אני חושב שלנתניהו אין ברירה ועליו להרכיב ממשלה צרה בהקדם האפשרי, למרות
המשמעויות התקציביות הלא-קלות של ממשלה שכזו, ולמרות שהוא-עצמו לא מתלהב מכך. הצורך
לחסום ממשלת-אט"ד נוספת, הוא קריטי במועד הנוכחי, בעיקר כאשר הוכחה יכולת השרידות שלה,
בסיוע אגפי של ההון והתקשורת. עדיף להקים ממשלת ימין וללכת על רפורמות נחוצות במערכות
המשפט (ממשלת ימין תאפשר רפורמות שבעבר לא ניתן היה לחלום עליהן בנוגע לשיטת מינוי
השופטים) ובתקשורת (מתן רשיונות שידור לרדיו טלוויזיה לכל מי שיכול לשלם עבורם, מה שבמכה
אחת יביא לנו ערוצי שידור מגוונים ומאוזנים יותר).

אבל באופן כללי אני מסכים אתך על הרוב:

התקשורת שוב הוכיחה שיחד עם בג"צ היא הזרוע השלטונית היעילה ביותר במונחים של תפוקה ויעילות אל מול השקעה והיקף כח אדם.

הערבים צריכים להיות מרוצים לא בגלל המספרים אלא פשוט מן העובדה שכמפלגות לאומניות הם הצליחו להשתלט על הרחוב הערבי, ולמעשה קיבלו מנדט מהרחוב שלהם להמשיך בדרכן, והפעם אי אפשר יהיה למכור את הקלישאה של "הערבים הם מתונים ונאמנים ורק הח"כים שלהם הם לא כאלה".

ש"ס צריכה להיות מרוצה משום שהוכח סופית שעם כל הכבוד להתנהלות הבזוייה שלה, ואפילו כאשר מר"נה כבר עייף וחולה, היא מראה עצמה ככוח בלתי ניתן למחיקה – בטח בבוקר שבו תמונת הראי שלה משמאל – מר"צ – נראית כמו סוודר קשמיר שנזרק בטעות לכביסת מגבות בהרתחה....

איפה אני לא מסכים:

יום עצוב מאוד אמור להיות היום לכל אותם המוני ישראלים שהצביעו קדימה רק בשביל לחסום את ביבי האיום: אלה אנשים שבקלות יחשיבו עצמם בימים כתיקונים כ"מר"צ לייט" או מצביעי עבודה נאמנים, אבל אתמול הם מכרו נשמתם לשטן תמורת נזיד עדשים של אורגזמה רגעית ("הבאנו לביבי בראש"). הבוקר, אחרי שהשפעת אנחת הרווחה של מי שראה ש"לביבי אין את הכלי הכי גדול" תפוג, ומסתבר יותר ויותר שממשלה שבה הליכוד יהיה חבר קום תקום, כל אותם אנשים – שלרוב מטיפים לאחרים על ערכיות ומוסריות – יכולים להביט בראי ולראות שם את פרצופו הנלעג של אותה "מרסל מאשדוד" של רותם אבוהב משבוע סוף... בלהיטותם להמנע מהשטן האולטימטיבי – ביבי האיום – הם הצביעו למפלגה שאחד האנשים החזקים שמאחורי נסיקתה הוא לא אחר מאשר צחי הנגבי. בעבר סיפרו לנו שהליכוד זה רע בגלל מרכז הליכוד והקומבינות, לא בגלל האידאולוגיה. וכבן: כל אותם "ערכיים" הצביעו רק לקומבינה, בלי האידאולוגיה. מי שהכניס את צחי הנגבי לתפקיד שר בכיר, על הגופה הפוליטית של מפלגת העבודה, ועדיין רואה עצמו "איש מתון ואיש שלום" ללא ספק צריך הבוקר לשנן לעצמו אליבי מאוד משכנע של איפה ומה הוא עשה ב 10/2. לי אין בעיה עם הצבעתו: בסופו של דבר הוא הצביע לממשלה שלא תבצע גירוש והשפלת יהודים – וזה כבר הישג.

יום שמח עד לשמיים יש היום לאט"ד, צחי הנגבי, ושאר הקומבינטורים: בניגוד לך – שחושב שתקיעתם בניוטרל על 28 מנדטים זה "חיוך קטן עבורם" – אני רואה קצת יותר רחוק. אין לי מושג מה לבני בכלל יודעת על איך עובדת קדימה, אבל אפשר לסמוך על התקשורת שכל עוד ביבי יהיה ראש מחנה חזק (בין אם בקואליציה עם אט"ד ובין עם באופוזיציה ימנית) לא ירמזו לנו על זה.

למה לאט"ד יום שמח? כי 28 מנדטים, ועוד פוטנציאל של 5-10 מנדטים מה"פול" של מצביעי ישראל ביתינו, זו הוכחה ניצחת לנכונות הסברה כי יש בישראל בסיס איתן לקיום מפלגת קומבינה, ללא שזו תהיה אפיזודה חולפת. "המרכז" הייתה כוכב שביט חד פעמי, אבל מאז למדו את הלקח: העובדה שקדימה בכלל קיבלה מן הבוחר תו תקן של "מפלגה ראוייה" אומרת המון לגבי האט"דים. אתמול בלילה צחקתי צחוק מריר כשראיתי את חינגות הקדימאים בתקשורת, וכאן בפורום. "מישהו כאן נרדם בשיעורי אזרחות, והמשיך לישון בגדול בשיעורי מתמטיקה" אמרתי לעצמי. היום בבוקר נפל לי האסימון:

בשביל קדימה – שממילא הנה מפלגה ללא אידאולוגיה, ולכן ללא דאגות מטופשות כמו "איך מחברים קווי יסוד לממשלה שבה גם ליברמן וגם העבודה" – עצם ההשרדות כמפלגת שלטון זה נצחון! הם לא נרדמו בשיעורי אזרחות ומתמטיקה: הם היו ערים מאוד, אבל פשוט חשבו כל הזמן איך מכופפים את המתמטיקה והפוליטיקה כך שיעזרו בדיוק למי שמראש מזלזל בהן: בדיוק באותה שיטה שבה עובדים ארגוני פשע מאורגן: לא בורחים מהחוק, מכפיפים את החוק אליך. קדימה לא צריכה "גוש חוסם", "תרגיל מסריח" ו"חו"מ קואליציוני" בסגנון שהכרנו משנות ה-80: היסודות הרמוניים והנגביים שבה הם בוגרים משופשפים של הטריקים ההם, וכבר עלו בכמה דרגות גבוה יותר:

לנוכל אין שום צורך ביותר מאשר דולאר בודד בכיסו בשביל להרוויח את לחמו להיום והנוכל אינו מודאג מדבר לגבי העתיד, פרט לחשש שמא יפתח מצפון חו"ח....

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 11-02-2009 בשעה 09:08.
ישן 11-02-2009, 09:21
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "חיוכים רחבים או צרים הם לא פעם שיקוף של אופיו של האדם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h

יום עצוב מאוד אמור להיות היום לכל אותם המוני ישראלים שהצביעו קדימה רק בשביל לחסום את ביבי האיום: אלה אנשים שבקלות יחשיבו עצמם בימים כתיקונים כ"מר"צ לייט" או מצביעי עבודה נאמנים, אבל אתמול הם מכרו נשמתם לשטן תמורת נזיד עדשים של אורגזמה רגעית ("הבאנו לביבי בראש"). הבוקר, אחרי שהשפעת אנחת הרווחה של מי שראה ש"לביבי אין את הכלי הכי גדול" תפוג, ומסתבר יותר ויותר שממשלה שבה הליכוד יהיה חבר קום תקום, כל אותם אנשים – שלרוב מטיפים לאחרים על ערכיות ומוסריות – יכולים להביט בראי ולראות שם את פרצופו הנלעג של אותה "מרסל מאשדוד" של רותם אבוהב משבוע סוף... בלהיטותם להמנע מהשטן האולטימטיבי – ביבי האיום – הם הצביעו למפלגה שאחד האנשים החזקים שמאחורי נסיקתה הוא לא אחר מאשר צחי הנגבי. בעבר סיפרו לנו שהליכוד זה רע בגלל מרכז הליכוד והקומבינות, לא בגלל האידאולוגיה. וכבן: כל אותם "ערכיים" הצביעו רק לקומבינה, בלי האידאולוגיה. מי שהכניס את צחי הנגבי לתפקיד שר בכיר, על הגופה הפוליטית של מפלגת העבודה, ועדיין רואה עצמו "איש מתון ואיש שלום" ללא ספק צריך הבוקר לשנן לעצמו אליבי מאוד משכנע של איפה ומה הוא עשה ב 10/2.

כל כך, אבל כל כך נכון! ניסחת היטב את תחושתי האישית....

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 11-02-2009, 09:50
  אא אינסטלציה אא אינסטלציה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.07
יש מונח אחד שאף אחד כאן לא אומר משום מה

"ממשלת רוטציה"

לגוש הימין יש בלחץ 65 מנדטים כולל ליברמן. ביחד עם ש"ס 75, אבל משהו רואה את ביבי הולך לפרזידנט אובמה עם ממשלה שהדבר הכי שמאלי בה הוא בוגי יעלון? ממשלה כזאת לא תוכל לזוז מילימטר בתהליך מדיני (שסביר להניח שאותו פרזידנט ידרוש מאתנו.נגמרו ימי בוש הטובים ) וחמור מזה, היא לא תאפשר לביבי לעשות שום צעד כלכלי לשיקום המשבר.

לכן, הפתרון ההגיוני מכולם והטוב ביותר למדינה הוא ממשלת רוטציה בין ציפי לביבי. שיצרפו אליהם את ליברמן או את העבודה ויש לנו, לראשונה מזה זמן ארוך מאוד, ממשלה של שלוש מפלגות עם שבעים מנדטים, שלשתיים מהן יש אינטרס שהממשלה לא תפול בשום אופן (ובואו נודה על האמת,השוני האידיאולוגי בין השילוש הזה לא כזה גדול). בזמנים כאלה, של משבר כלכלי עולמי וגרעין איראני, משבר מים וחמאס בעזה, אנחנו צריכים ממשלה יציבה לטווח ארוך. כבר הייתה לנו ממשלה רוטציה בתקופה קשה, שהתמודדה יפה מאוד עם האתגרים שהיו אז.
ישן 12-02-2009, 08:23

ומה האפשרות השניה?
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צודק, כדי לפייס נשיא שאינו אוהד, נתפשר על אינטרס לאומי וניתן למישהי לא כשירה להנהיג.."

ממשלת ימין צרה?

ליכוד (27), ליברמן (15), חרדים (15) וכתומים (8) ביחד 65 מנדטים. עם החיילים אולי עוד 3. 68 מנדטים, בממשלה שפרט לענייני בטחון אין ליושביה שום מכנה משותף (וגם זה לא תמיד). אתה חושב שאפשר לקצץ קצבאות והוצאות ממשלה עם ש"ס בקואליצה? לשנות את שיטת הממשל? אתה רואה איזשהיא הסכמה בין הדתיים לליברמן על זכויות אזרח וענייני דת-מדינה?

אם ליברמן הוא המפלגה השניה בגודלה, הוא צריך לקבל תיק מרכזי. אבל איזה? בטחון הוא לא יכול לקבל בגלל חקירה שתהפוך לפי כל הערכות בקרוב לכתב אישום חמור, ביבי רוצה את האוצר לליכוד, ואף אדם שפוי לא יתן לליברמן להיות הפרצוף של ישראל בעולם כשר החוץ. אז מה נשאר? פנים וחינוך? בוא תשכנע את אלי ישי (השותף השלישי) שאיש שרוצה נישואים אזרחיים, מכירת חזיר וגיור שלא כהלכה יכול להיות שר החינוך, או גרוע מזה, שר הפנים. אז מה עושים? אי אפשר בלי ליברמן, וגם לא בלי אלי ישי.

ליברמן חייב הרבה מהמנדטים שלו לקהל הרוסי, שקבל ממנו הבטחות על נישואים אזרחיים, חזירים ושאר דברים שמעניינים את הקהל הרוסי. במקרה, אלה בדיוק אותם דברים שמבחינת ש"ס הם יהרג בל יעבור. אז אולי ליברמן יהיה שר בכיר בממשלה שבה שר הפנים מש"ס מודיע לבוחריו שהם אינם יהודים?

ממשלת ביבי- הימנית הצרה תהיה קטנה, לא יציבה ועסוקה בעיקר בגישור מתמיד בין שותפיה כדיי שלא יתפרקו. זה לא מה שישראל צריכה עכשיו. יש הרבה אתגרים לפנינו. אנחנו צריכים ממשלה גדולה ויציבה. קואליצה של ליכוד-קדימה- ליברמן היא הפתרון הכי טוב, ועם קצת מזל היא יכולה להחזיק 4 שנים ולתת למדינה את היציבות שהיא צריכה כל כך. זה תלוי בעיקר בציפי לבני. מכוון שביבי כבר הציע לה להצטרף לקואליציה ע"פ ידיעות אחרונות, ומסכים לתת הרבה בשביל זה, כנראה שבקרוב נגלה אם ציפי לבני עושה באמת "מה שטוב למדינה".
ישן 12-02-2009, 08:52
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
ממשלה של 65 מנדטים (אולי, כדבריך, 68) אינה צרה
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי אא אינסטלציה שמתחילה ב "ומה האפשרות השניה?"

ראשית, ממשלה כזו מייצגת נאמנה את רצונו של הציבור.
שנית, ממשלה לאומית כזו היא-היא הדבר הנדרש למדינת ישראל בעת הזו, לא ממשלת שמאל או ממשלת שיתוק לאומי.
את מפלגת הכלום יש לזרוק לאופוזיציה, שתייבש שם. נראה כמה זמן תשרוד באופוזיציה מפלגת הג'ובים והכיסאות, ומתי יישלפו הסכינים ויתחילו העריקות.
אם כבר אחדות, טוב תעשה מפלגת העבודה אם תחבור לממשלת הליכוד ותחמיר את בידודה של קדימה באופוזיציה. זה אינטרס משותף לשתי המפלגות (ובעצם, לכל המערכת הפוליטית) לחנוק ולייבש את קדימה, בתקווה שתתפרק ותתפוגג (או לפחות תצטמצם דראסטית).

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-02-2009, 09:33

עד כמה שאני ראיתי
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "ממשלה של 65 מנדטים (אולי, כדבריך, 68) אינה צרה"

כמעט רבע מהמצביעים נתנו את קולם לציפי לבני. כמעט רבע רוצים אותה כראש ממשלה. אז ראש ממשלה היא לא תהיה, אבל היא תוכל להיות שרה בכירה.
גוש השמאל, שהבחירות האחרונות הוכיחו שהציבור לא מאמין בו, חייב ללכת לאופוזיציה ולבנות מחדש את האידיאולוגיה שהוא מייצג, כדיי לשקם את עצמו בבחירות הבאות. גם ביבי נפל פעם ל12 מנדטים, ובעוד שבוע הוא יהיה ראש הממשלה.
עקרונית, מבחינה פוליטית אולי יותר נכון לקדימה ללכת לאופוזיציה, אבל זה לא מה שטוב למדינה. צריך לשנות את שיטת הממשל, צריך להתמודד עם גרעין איראני, צריך לטפל במשבר הכלכלי, צריך להאבק בירי הרקטות מעזה, צריך לפתור את משבר המים, צריך להעלות חזרה את דירוג התעופה בישראל, ואת כל זה צריך לעשות עם נשיא אמריקאי לא אוהד כמו פעם. את זה יכולה לעשות רק ממשלה יציבה, וממשלה יציבה בכנסת של היום היא קדימה והליכוד ביחד. אבל מה אכפת לך? העיקר שהשמאל יחטוף, שנכנס בערבים ושלא נוותר על מילימטר, וכל השאר שילך קיבינימט! טוב, מזל שביבי לא חושב כמוך...
ישן 12-02-2009, 10:43
צלמית המשתמש של הפטריוט

כמעט רבע מהמצביעים...
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי אא אינסטלציה שמתחילה ב "עד כמה שאני ראיתי"

נתנו קולם לציפי לבני - ולעומת זאת, 54% מהמצביעים (רוב מוחלט) נתנו את קולם למפלגות המחנה הלאומי... אז הבוחר אמר את דברו, בצורה ברורה, ושלח את ציפי וחבריה לאופוזיציה.
נכון ציינת ש"גוש השמאל, שהבחירות האחרונות הוכיחו שהציבור לא מאמין בו, חייב ללכת לאופוזיציה ולבנות מחדש את האידיאולוגיה שהוא מייצג, כדיי לשקם את עצמו בבחירות הבאות" - אבל, מדוע קדימה, מנהיגת מחנה השמאל, צריכה (מה-זה צריכה, חייבת, כי אחרת השמיים יפלו!) לשבת בממשלה?

מה שטוב למדינה זה שתקום ממשלת ימין (כי פשוט אין אפוציה אחרת, הבוחר אמר את דברו - ואם ישראל מתיימרת להיות מדינה דמוקרטית, יש לכבד את הכרעת הבוחר), שתהיה יציבה וחזקה, ושקדימה תעלם, ונחזור למצב הקודם, שבו היו מפלגות שמאל אידיאולוגיות ומפלגות ימין אידיאולוגיות. מפלגת הכלום צריכה להיעלם, ויפה שעה אחת קודם.

באשר לשיטת הבחירות - שינוי שיטת הבחירות כבר נוסה בעבר, ונכשל. אין משמעות הדבר שאין מקום לשינוי נוסף בעתיד, או שהשיטה הנוכחית טובה. משמעות הדבר היא שיש להיזהר במשחקים בשיטת הבחירות, ולהכין את השינוי היטב-היטב, ולהעביר את כולו (במקום רק את חלקו, כפי שנעשה בפעם הקודמת). זה לא משהו שאפשר לעשות בכמה חודשים, בטח שלא ע"י פוליטיקאים. זה תהליך שחייב לקחת זמן, ולהישקל היטב ע"י מי שיתכנן אותו וע"י מי שיבואו להצביע עליו.
ובכל מקרה, קדימה היא חלק מהבעיה ולא חלק מהפיתרון. אסור שיהיה לה מקום בשיטה החדשה.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-02-2009, 11:46

אתה מרמה את עצמך!
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי אא אינסטלציה שמתחילה ב "ואיך בדיוק תקום ממשלת ימין יציבה וחזקה?"

שלוש שנים של ממשלת קדימה מובהקת בלי הליכוד

שתי מלחמות (!)

ישראל מבודדת, מצביאיה ומנהיגיה מבוקשים לחקירה על פשעי מלחמה

הערבי הפשוט ברחוב שונא אותנו יותר מתמיד.

הציבור הערבי ישראלי התנכר לחלוטין לכל המפלגות היהודיות

משק המים במשבר עמוק, ולא רק שאין טיפול, אין גם תוכנית לטיפול

3-4 שרים בכירים ורה"מ חשודים בפלילים חמורים, או שכבר הורשעו בהתנהגות לא הולמת.

מרצה ישראלי לא יכול לדבר באוניברסיטה במדינה מערבית בלי ליווי אבטחה, וגם אז יכולים לזרוק עליו נעל

רשויות התעופה החשובות בעולם הורידו את דירוג הבטיחות של ישראל

הליכוד וממשלה ימנית זה טוב או רע? מאיפה לנו לדעת? הייתה כזאת בעשור האחרון שנוכל לבדוק? למיטב זכרוני זו שהייתה ב 96-99 לא הביאה מלחמה וכישראלי לא הייתי מצורע או נחשב לבן שלטון אפרטהייד.

אותי לימדו שאנשים נשפטים לפי מעשים, לא לפי חיזוי עתידות.

אז בינתיים? קצת צניעות לא תזיק לך. "תקווה, שלום, צדק" זו סיסמאת קדימה בערך כמו ש"גשם, שלג, קור" זו הסיסמא של אילת...

קדימה=מלחמה. זו עובדה פשוטה. לא הייתה מפלגה בישראל שבקדנציה אחת הביאה עלינו כשתי מלחמות. מוטב לציבור לא לשכוח את זה, ולא לשכוח בגלל מי כל מ"פ משוחרר היום צריך לחשוב טוב אם לנסוע לאיביזה לסופ"ש.

לפי ההגיון שלך: הליכוד מסוכן בגלל שבעלת האוב אומרת כך.

לפי ההגיון שלי: קדימה מסוכנת כי הייתי ער בשלוש השנים האחרונות, כולל אפילו צו-8 אחד.

עובדות כנגד משאלות לב. זה בסופו של יום כל הסיפור.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 12-02-2009 בשעה 11:48.
ישן 12-02-2009, 12:03

Hold your horses!
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אתה מרמה את עצמך!"

אתה מתפרץ לדלת פתוחה, ומוציא ממני הרבה אמירות שלא אמרתי.

המצב בישראל לא טוב מהרבה בחינות. אני אומר את זה בדיוק כמוך. במצב טוב יותר הייתי מתחיל לדבר על מי מתאים יותר להנהיג, אבל אנחנו בכלל לא בשלב הזה! אנחנו צריכים קודם כל ממשלה יציבה, ולא משנה מי עומד בראשה. בלי ממשלה יציבה שתחזיק לפחות שלוש שנים אי אפשר יהיה לטפל בכל אותן בעיות. יש כיום רק אפשרות אחת לממשלה יציבה- ממשלת ליכוד קדימה. שיצרפו אליהן מי שירצו, זה לא משנה. כל חיבור אחר הוא קטן ורעוע בהרבה, וגם יעלה למדינה הרבה יותר כסף.
ציפי כנראה לא תהיה ראש ממשלה. לי אין בעיה עם זה, ולא הצבעתי לה. ביבי כן יהיה ראש ממשלה, ואין לי בעיה עם זה למרות שלא הצבעתי לו. אבל אף אחד מהם לא יכול להרכיב ממשלה יציבה וחזקה בלי השני (ראה שתי הודעות שלי למעלה). מכוון שלביבי יש אפשרות בלי ציפי (לממשלה רעועה וקטנה, אבל יש), הוא יהיה ראש הממשלה. בלי רוטציה. אם ציפי תגלה אחריות היא תעשה "מה שטוב למדינה" ותכנס לממשלה.

ואם כבר מדברים על צניעות, אני חושב שלא ראוי לתקוף את ממשלת קדימה על שתי מלחמות, כשהפורום הזה הטיף השכם וערב להכנס בכל אויב מכל כוון... או שאולי אתה חושב שלא היה נכון לצאת אליהן?
ישן 12-02-2009, 12:20
צלמית המשתמש של הפטריוט

איך תקום ממשלת ימין חזקה ויציבה?
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי אא אינסטלציה שמתחילה ב "ואיך בדיוק תקום ממשלת ימין יציבה וחזקה?"

הליכוד + ישראל ביתנו + ש"ס + החרדים + הבית היהודי + האיחוד הלאומי = 65 ח"כים וממשלה יציבה.

הליכוד + קדימה = שיתוק לאומי, כשכל צד בממשלה מנסה לחתור תחתיה כדי להקים ממשלה חדשה בראשותו. עדיף?

אפשר - ורצוי - להקים ממשלה בלי קדימה. אפשר אפילו לצרף אליה את מפלגת העבודה. קדימה צריכה להינמק באופוזיציה ולעבור מן העולם. מפלגת הכלום גרמה נזק בל יתואר למדינת ישראל ולמערכת הפוליטית בפרט.

"מבחינתך שהכלכלה תקרוס, שכולנו נמות בצמא, שהאויר פה יהיה בלתי ראוי לנשימה ושהעולם כולו יחרים אותנו כמדינת אפרטהייד" - זו היתה הסיסמה של קדימה בבחירות הקודמות ובבחירות הנוכחיות: "שישרף העולם - רק לא ביבי!". וזה מה שקיבלנו, בשלוש השנים ה"נפלאות" של שלטון קדימה...
ובהתחשב בנזק שגרמה לישראל מפלגת הכלום, ממשלת הימין יכולה רק לתקן לרפא...

ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-02-2009, 13:42
צלמית המשתמש של הפטריוט

אתה ממשיך לפזר סיסמאות...
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי אא אינסטלציה שמתחילה ב "אתה צודק"

ולא מוכן להסביר, לא לי ולא לכותבים האחרים, מדוע ממשלת ימין תהיה חלשה ואילו ממשלת האחדות תהיה חזקה ויציבה?
זה שאמרת את זה עדיין לא הופך את זה לנכון...

איזה מכנה משותף יש בין קדימה לליכוד? אפילו לא הנושא הבטחוני. ממשלה שבה שתיהן יהיו חברות תהיה ממשלת שיתוק, ללא עקרונות (כן, יהיה הסכם קואליציוני, שיהיה כ"כ מעורפל שבעצם כל מפלגה, מחד"ש ועד האיחוד הלאומי, תוכל להיות חברה בממשלה שכזו...), ושכל מפלגה (קרי קדימה) תחתור תחת יציבות הממשלה מתוך כוונה להפיל אותה (ע"ע התרגיל המסריח, בממשלת האחדות האחרונה שהתקיימה) ולהקים ממשלה חלופית - או להקדים את הבחירות.
אם ש"ס ישבה עם ליברמן בממשלת קדימה, אין כל סיבה שלא תשב איתו גם בממשלת נתניהו (כמו שאמר אלי ישי, "כבר היו צירופים מוזרים יותר"). על שאר הדברים ניתן למצוא פשרה (גם אם תעלה למשק - כאילו שמיליארד השקלים שהציעה ליבני לש"ס אך לפני כמה חודשים באו מכיסה הפרטי...). ובבקשה - ממשלת ימין יציבה.
הבוחר אמר את שלו. 65 מנדטים למחנה הלאומי. זה מה שהעם רוצה. אז כדאי שתפסיק להתעלם מההכרעה הדמוקרטית ותפסיק לסלף את רצון הבוחרים.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-02-2009, 13:58

נוו, ביינתים
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אתה ממשיך לפזר סיסמאות..."

נראה שאני צודק
אבל איך אתה אומר? "אל תתן לעובדות לבלבל אותך".

ומה בין קדימה לליכוד? הכל. רוב אנשי קדימה הם אנשי ליכוד לשעבר, המצע הכלכלי-חברתי שלהם (אם יש להם כזה) זהה, והמצע הביטחוני זהה גם, כשהליכוד נוטה קצת יותר ימינה. שניהם הלכו וילכו לתהליך מדיני.
אין בטחון שממשלה כזאת תהיה יציבה, אבל יש סיכוי גבוהה יותר שממשלה של שלוש מפלגות עם מצעים דומים יחסית תהיה יציבה יותר מקואליציה של 6 מפלגות שכבר עכשיו הן יריבות.

עריכה: ולעניין שהוספת, עקרונית אני מסכים שמפלגה כזאת היא לא דבר טוב, ולכן לא הצבעתי לה. אבל גם מפלגות ערביות שמקיימות קשרים עם האויב, ומפלגה שמקבלת קולות של מזרחים שמרגישים מקופחים ולכן דואגת להשאיר אותם עניים ומקופחים, והמחליט עליה הוא רב בן 90 שלא נבחר בשום דרך דמוקרטית זה לא טוב. אבל בכנסת יש גם בל"ד וגם ש"ס. כמו שאמרת "מי שמתיימר להיות דמוקרטי צריך לקבל את הכרעת העם".

אתה יודוע, אתה כלכך רוצה להאמין בממשלה ימנית קיצונית שאתה נשמע כמו אותם אנשים הזויים, שמאמינים באיזה חלום לא מציאותי, ומוכנים לעוות את כל המציאות כדיי שתתאים להם. איך אתה קורא להם, נוו.... שמאלנים!

נערך לאחרונה ע"י אא אינסטלציה בתאריך 12-02-2009 בשעה 14:04. סיבה: תוספת
ישן 13-02-2009, 20:45
צלמית המשתמש של הפטריוט

אם אתה מתעקש להתעלם מהעובדות...
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי אא אינסטלציה שמתחילה ב "נוו, ביינתים"

בעיה שלך - אבל העובדות הן שהציבור נתן 65 מנדטים לימין ו-44 מנדטים לשמאל. במצב כזה אין ספק איזו ממשלה צריכה - וחייבת - לקום, כדי להתחיל את תהליך השיקום הארוך, אחרי הנזק הכבד שגרמה קדימה למדינה.
מאיפה הגעת למסקנה שהמצעים של הליכוד, העבודה וקדימה דומים? נכון שהמצע הכלכלי של הליכוד וקדימה דומה, אבל זה של מפלגת העבודה שונה לחלוטין. ומצד שני, המצע המדיני שונה בתכלית השינוי. וזו בדיוק הסיבה שהבוחרים הצביעו כפי שהצביעו, ונתנו רוב למחנה הלאומי, בעוד שהם דוחים את המצע המדיני של גוש השמאל.
במצב שבו יש יתרון מוחלט לאחד הגושים, אין מקום לממשלת אחדות. ממשלות אחדות קמו בעבר רק כשהיה שיוויון בין הגושים. זה לא המצב היום.
יש להפסיק את הנסיונות לגנוב את השלטון, ולאפשר לממשלה הלאומית, שאותה רוצה העם, לקום.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-02-2009, 13:48
צלמית המשתמש של הפטריוט

נ.ב.
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי אא אינסטלציה שמתחילה ב "אתה צודק"

ואתה ממשיך להתעלם באלגנטיות מעצם הנושא - עצם קיומה של קדימה הוא נזק למערכת הפוליטית ולמדינת ישראל. זו אינה מפלגה, לפי שום הגדרה, אלא אוסף של אנשים, שנפלטו מהמפלגות שלהם (ושחלקם הסתבכו עם החוק), שמחפשים את השלטון לא כדי לקדם איזושהי אידיאולוגיה, איזושהי דרך, אלא פשוט כדי להיות בשלטון - וכך הם משרתים את האינטרסים של אדוניהם, ארד ואדלר. את התופעה הזו יש להעלים, ולחזור למצב של מפלגות אידיאולוגיות, מימין ומשמאל, מצב הרבה יותר בריא לפוליטיקה הישראלית, ולמדינה בכלל. אחרי שתיעלם מפלגת הכלום ניתן יהיה לדבר על שינוי השיטה ועל רפורמות כאלה ואחרות. המחיר שניאלץ "לשלם" על קדנציה אחת של ממשלת ימין (ותמורתה נרוויח את הינמקותה של קדימה במדבר האופוזיציה) קטן לאין שיעור מהמחיר שתשתלם המדינה מהישרדותה של קדימה בחיקה הנעים והנוח של ממשלת אחדות. זה לא אינטרס של הימין או של הליכוד, אלא של המערכת הפוליטית כולה.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-02-2009, 16:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כן, זו האפשרות שבה בחר הציבור, וזה מה שמתחייב מהדמוקרטיה
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי אא אינסטלציה שמתחילה ב "ומה האפשרות השניה?"

לבני (יותר נכון הבוסים שלה, ארדלר) ניהלו קמפיין שכל-כולו היה "רק לא ביבי". להצטרף לממשלה
בראשותו יהיה לא מוסרי ולא אמין. מאות אלפי שמאלנים מובהקים הצביעו לאט"ד רק כדי לבלום את ביבי
ולכן ראוי שלא יישבו בממשלה שביבי יקים.

אין ספק שהיה עדיף לכולם שגוש הימין יהיה 90 מנדטים ולא 65, כדי שהממשלה תהיה יציבה יותר, אבל
זה לא יסתייע - ועדיין ממשלת ה65 הזו עדיפה לנו על כל אלטרנטיבה שישנה כרגע.
ממשלת ליכוד-אט"ד תהיה הונאה מבחינת אט"ד שאמרו שלא יקבלו את ביבי כראש ממשלה. מוטב יהיה
אם יקבלו את תבוסתם בצורה מנומסת, יתנצלו בפני מרצ והעבודה על שהחריבו אותן, ויתיישבו לידן על
ספסלי האופוזיציה...
ישן 11-02-2009, 10:17
  StrAtoS StrAtoS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.03
חשבון פשוט אומר
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "קולות החיילים לא יכולים לשנות דבר-חשבון פשוט+חוק באדר עופר."

עד עכשיו ספרו 3217847 וזה לא כולל את החיילים 175 אלף.
מספר החיילים חלקי הסכום של כולם הוא 0.0516 , נכפיל ב120 ונקבל 6.1 מנדטים.
החיילים בוודעות יחזקו את ליברמן ואת הליכוד יותר מאשר את קדימה ואת עבודה לכן נראה תוצאות יותר טובות לביבי ויכול להיות שווין בין ביבי לציפי.

בנוסף , לפי החישוב שעשיתי ,

כאשר , Z = ציפי באחוזים (לא כולל חיילים), B = ביבי באחוזים (לא כולל חיילים) , T = כמות המצביעים שנספרו (לא כולל חיילים), T2 כמות החיילים.
x - ביבי באחוזים אצל החיילים , y - ציפי באחוזים אצל החיילים.

נקבל כי ההפרש שצריך להיות בין ביבי לציפי אצל החיילים למען השוויון שלהם בתוצאה הסופית הוא 20.8% לטובת ביבי. בפועל בשביל לקבל את אותה כמות ההמנדטים מספיק הפרש קטן מ0.8% לכן המצב הוא עוד יותר טוב.

נערך לאחרונה ע"י StrAtoS בתאריך 11-02-2009 בשעה 10:47.
ישן 11-02-2009, 13:48
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בבחירות 84 בפרש של 3 קולות לא מנע ממשלת רוטציה"

אני לא יודע מה בפעמים הקודמות אבל הפעם יש גם הרבה מאד סטודנטים שהצביעו במעטפות כפולות פשוט כי עכשיו תקופת המבחנים ברוב האוניברסיטאות, כך שעוד יש סיכוי לתזוזה של מנדט או 2 בתנאי שהחיילים לא יעשו שטיות כמו פעם שעברה ויעבירו את הגמלאים (מאד מאד לא סביר). כמו כן לליכוד ולליברמן יש הסכם עודפים בעוד לטפת יש הסכם עם הגמלאים שלא עברו כך שכל השאריות שלהם הולכים לאיבוד.
זה צריך להיות מצב הזוי ממש שבמקרה של שיויון בין ליכוד לקדימה יהיה רוטציה, אני די קלטתי סלידה של אנשי הליכוד מקדימה (שיענו בגדו בבית ובדרך) מאשר העבודה שרק חושבים אחרת.

נערך לאחרונה ע"י Shpringa בתאריך 11-02-2009 בשעה 13:51.
ישן 11-02-2009, 14:12

בלי להכנס שוב לשאלת קולות החיילים
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "אני לא יודע מה בפעמים הקודמות..."

(שמנסיון אני אומר שלא ישנו את התמונה, ומחר ממילא כבר נדע, אז מה זה באמת חשוב...)

לליכוד, גם אם היה מביא כ-2-3 מושבים מעבר לקדימה (אבל עדיין בתחום ה 30 מינוס) ישנה בעיה שאין לה קשר לקדימה:

הדה לגיטימציה שנעשתה לממשלה "לאומית" בין 1995-9 חדרה כל כך עמוק, עד שלמעשה הליכוד, ונתניהו, נמצאים תמידית תחת השגחת "קצין מבחן" אידאולוגי (התקשורת, בג"צ, אנשי השמאל) שיעשה הכל בכדי להבאיש ריחה של ממשלה כזאת - מבפנים ומבחוץ.

העובדה כי הגברת לבני - ששירתה כחברת קבינת בכירה בממשלה שהוציאה אל הפועל כשתי מלחמות רוויות נזק עצום לשני הצדדים, שהביאה: בהחלטותיה כמו גם בחידלונה כשרת חוץ, את ישראל לשפל חסר תקדים מבחינת הלגיטימיות שלה בעיני העולם המערבי (ולא סתם היא לא יכולה לנסוע לספרד...) - הגברת הזאת נחשבת לאלטרנטיבה השפויה למר נתניהו (שאת "אירועי המנהרה" שפרצו בזמנו, והסתיימו עם כ-13 הרוגים לצה"ל, ניפחו כאילו לפחות היה מדובר על מלחמת עולם) אתה יכול להבין לבד עד כמה ששלטון ממשלה לאומית נחשב ללא לגיטימי נקודה, בעוד שממשלה שכוללת אלמנטים חובבי נסיגות, תמיד תחשב "אלטנטיבה ספויה".

במצב כזה אני מעריך שנתניהו עצמו יודע כי ממשלת ימין צרה - בעידן שבו ממילא ניתן לסנדל מתנות חינם לערבים גם ללא קואליציה כזאת, אולם לא ניתן לקיים שום מפעל אקטיבי של ביצור בטחונה של ישראל - לא תהיה אפקטיבית ו"תבזבז" שמה-שנה וחצי יקרות מאוד מבחינת זמן, ואלקטוראט.

לצערי אני מחווה את הדעה הלא פופולארית כי במצב הנוכחי ממשלת ימין צרה תסלול דרך אקספרס לחזרה על תסריט 1999, ובעקבותיו - השם ישמור - תסריט 2000....

ישן 11-02-2009, 14:41
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בלי להכנס שוב לשאלת קולות החיילים"

נצא מנקודת ההנחה האופטימית שיהיה שיויון בין ליכוד לקדימה, אז קודם כל זה יתן תקוה לעתיד שכן זה יוכיח סופית שהצעירים במדינה הזאת (20-28) התעוררו מביעוטי אוסלו באופן נחרץ. אם זה לא יקרה ולאחר המעטפות הכפולות קדימה תמשיך להוביל אז באמת העם מטומטם והמצב לא ישתפר בזמן הקרוב (אני אישית לא מאמין שיש אחד שזכה להשתתף בפארסה של לבנון 2 בסדיר או מילואים יתן קולו למפלגה כל כך מושחטת מן היסוד וכל כך אטומה כמו קדימה).
במצב זה יתכנו שתי אפשרויות: בשתיהן ליכוד בשלטון, הראשונה קואליציה עם הימין ודתיים והשנייה עם קדימה וטרמפיסטים.
בשתי האפשרויות הנ"ל (שוב בהנחה שיהיה שיויון) : א. לא סביר שביבי יחתום על הסכמי כניעה נוספים (בראשונה ברור למה, בשניה ליכוד יצתרך להשמיע את ה"קול הלאומי" בקואליציה ואפקטיבית יתרפד כל תהליך בכיוון). מה שלפחות בעיני מצוין
ב. בכל מקרה הממשלה הנ"ל תפעל הרבה יותר טוב מחוסר התפקוד המוחלט שראינו בשנה + האחרונה, ואולי אפילו נזכה לראות ניצנים ראשונים של חוקה במדינה (פעם ליברמן אהב לדבר על זה)

אבל בכל מקרה מבחינתי המצפון שלי נקי, שמתי את הפתק שחשבתי לנכון בשביל התועלת הכללית למדינה (איחוד לאומי) במצב הנוכחי. עשיו שכל אחד מאותם ביביפובים (יפה דרשת) יעשה את חשבון הנפש שלו אלה שישכילו יגיעו לחלק או לכל המקנות הבאות:
- "רק לא ביבי" זאת לא אידאולוגיה (כנראה דרך חיים)
- להיוולד עם כוס זה לא הישג
- הימין הישראלי צריך להפסיק לנסות להיתחנף לשמאל הקיצוני, פה צריך לאמץ את המוטו של "לא לנהל משא ומתן עם טרוריסטים" (ואני בטוח שהיו הרבה אנשים שרואים את עצמם ימניים ומאימת הביבי/מזוכיזם/רצון לא להיות "אספסוף" שמו טפת)
ישן 11-02-2009, 14:56

רוב האנשים מתחת לגיל 32-30 לא יודעים שפעם הסכם אוסלו לא היה
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "נצא מנקודת ההנחה האופטימית..."

ושכלל לא היה מחוייב המציאות שיתקיים, שהוא הועבר על "כידוני" המפלגות הערביות ושני חובבי מיצובישי.

אנשים בטוחים שהסכם אוסלו נולד יחד עם מדינת ישראל ושבן גוריון דיבר עליו ב 14.5.48. הם לא יודעים שהוא היה הסכם מגונה, שהאמריקאים שנאו, יוסי שריד הזדעזע ואפילו כמה חברי ודעת פרס נובל התפטרו כדי לא להעניק פרס לפרטנר שלנו בו...

הסכם אוסלו נולד בימים שלישראל היה מעמד בינלאומי וכאשר כלל לא היה עלינו לחץ לאמץ אותו: האפש ערפת נע ונד בעולם כמו כלב רעב, ואז באו רבין ופרס ונתנו לו בית חם.

עכשיו כאשר אין שום תכנית לימוד מסודרת על "תולדות אוסלו", אלא רק "מגילת רצח רבין וביבי בכיכר ציון" איך אתה מצפה שהצעירים יושיעו? אנשים מצביעים ימין כי ערבים מושכים לידם בחוט ומפוצצים עצמם, או עולים עליהם עם טרקטור. הם מצביאים ימין כי הערביזם חדר אפילו למשרד החינוך: נימין של היום הוא רוב מפוחד - אנשים או שמצביעים לליברמנים - שמה צועקים בקול ויש גם מסביב מדקלמי פושקין ככה שאפשר לכמה דקות להרגיש בבראנג'ה, אבל מי שבעקביות מצביע ימין אידאולוגי מפחד מהצל של עצמו: הוא יודע שאולי יש לו פתק ביד, ויש עוד הרבה כמוהו, אבל בדיוק כפי שבתורכיה יש את הצבא שיכול להפוך כל ממשלה שלא תהיה נאמנה למושרת אתאטורכ, ככה יש בארץ את בג"צ והתקשורת שהם בלוק חוסם אוטומאטי שלא מאפשר קיום ממשלה לאומית של ממש, אלא מקסימום "ימין לייט" - שבפועל מבחינות מסויימות זה מה שקדימה (בעל כורחה) הייתה.

בכנסת יש 120 מושבים, אבל לבג"צ ולתקשורת יש עוד איזה 15 לכל אחד, והם הרבה יותר ממושמעים ואותם לא קונים בזול כ"כ.

ישן 11-02-2009, 11:10
  הנוקם הנוקם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.06
אני כותב בפורום הזה כ6 שנים +- ואינני יודע עם בפורום

הזה מבינים מה שאני כבר הבנתי לפני שנים.

וההבנה היא "ההשרדות"

ההשרדות זה טורפים ונטרפים כי כך ברא אותנו היושב במרומים.

טורפים ונטרפים (השרדות) זה הדבר שמנהל את העולם בכל הרבדים הן אצל החיות והן אצל בני האדם.

להבנה מי הם הטורפים והנטרפים צריך להסתכל על הילודה.....

ולשאול מי מתרבה יותר....

ומי שמבין את זה יכול להתחיל להבין את המשמעות של ניהול העולם.

כן, הנטרפים מתרבים יותר מהטורפים ומי שלא יודע ומפנים זאת לא מבין את הבעיה שלו.

מי שלא מבין את זה הולך רחוק עד הבטחת האלוקים לאנשי התורה והתנ"ך כי ארץ ישראל תהיה להם.

מי שכן מבין את המהות של "ההשרדות" מבין שלמרות שגם לערבים יש זכויות בחלקת הארץ הזאת הרי שהטורף (אנחנו) צריכים להגיד כי הזכויות של הערבים בכלל לא מעניין אותנו.

מי שמבין את זה מבין שלשלול מינוי של המדינה ליו"ר קלפי יהודי זה כמו להסכים לסגירת כביש ואדי ערה.

או לשלילת זכות התפילה על הר הבית (דבר שאני הבאתי לזה סוף).

מי מבין את זה מבין שה"ימין" בארץ יגדל לאחר שנגיע להסדר כל שהוא עם הערבים מחוץ לגבולות המדינה וארץ נוכל לפעול ממש כפי שפעלנו בעזה ללא עשיית חשבון וזאת מפני שאנחנו לא שם ואיננו כובשים.

אותו דבר יקרה גם בתוך הארץ שלנו והנה מתברר כי סיסמא "אין נאמנות "אין אזרחות" הצליחה לגרום לקריסת כל המפלגות שחפשו תמיכה אצל הערבים.

ליברמן עצמו קיבל במאוחר את שכתבתי כאן על התהליך שצריך להתבצע והוא הקטנת הסיכון הדמוגרפי ע"י העברת ישובים ערביים לצד השני של הגבול.

כל פעם נשאר עם חבל ארץ שבו רוב יהודי כך יהפכו אותם אנשי שמאל לפטריוטים הרבה יותר ממש כמו רוב אזרחי העולם כלפי מדינתם
ישן 11-02-2009, 12:20
  הנוקם הנוקם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.06
הבעיה של המוסלמים (הנטרפים) היא בעיה של כל העולם
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "המתמטיקה מאוד פשוטה, חביבי"

כך בצרפת, אנגליה, בלגיה, שבדיה ואחרים.....

אותם ארצות מתחילות להפנים רק בשנים האחרונות כי גם הם נמצאים בבעיה שאיתה מתמודדת ישראל מאז הקמת המדינה.

זה בכלל לא עניין של שלום ביננו לבינם אלא ההפנמה שלהם כי ישראל תעשה הכל כדי להשרד וזה כולל שימוש בכל האמצעים.

בגדול, אריה נחנח לא יכול להשרד כאשר הוא נותן לשועל ולארנבת לעבוד עליו.

תחשוב רק שאת נושא הנטרפים בשאר חבלי העולם התהליכים מתקיימים לא רק במלחמות אלא ע"י תהליכים אחרים של בצורת ומחלות ורק כאשר לא מספיק מצטרפים לכך המלחמות שבאות בגלל אותם שנת בצורת.

אגב, בכל חברה סגורה של טורפים מתקיימים מיד חלוקה של טורפים ונטרפים וכך גם אחרת וזאת הסיבה שחברה כזאת מתאחדת לזמן כזה או אחר כנגד אוייב משותף.
ישן 11-02-2009, 17:12
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מבט קצת אחר:

המפלגה כנסת 17 / כנסת 18

ערבים 10/ 11 סה"כ ערבים 1+

מרצ 5 / 3
עבודה 19/ 13
קדימה 29/ 28
גמלאים 7/ 0 סה"כ גוש שמאל ציוני 16-

אגודה 6/ 5
ש"ס 12 / 11 סה"כ גוש חרדים 2-

ליברמן 11/ 15
ליכוד 12/ 27
איחוד 9/ 7 סה"כ גוש ימין ציוני 17+

כלומר: אותן תוצאות יכלו להיות להיות מוצגות כנצחון מוחץ לימין והתרסקות לשמאל.
קדימה-גמלאים איבדה 8 מנדטים וגם זאת לאחר שזינבה 8 מנדטים מאלה שמשמאלה
הליכוד - למעלה מהכפיל את כוחו.

ציפי קצת מזכירה את הספור אודות הילד שקיבל תעודה מלאה 'בלתי מספיק' והאב עלעל בשתיקה בתוצאות כשלון אחר כשלון, מקצוע אחר מקצוע עד שהגיע לציון 'טוב מאוד' במוסיקה והחטיף לילד סטירה מצלצלת. "אבל אבא, למה?" שאל הילד בבדיחה השחוקה ונענה ב"עם תעודה כזאת אתה עדיין מעז לשיר?".

הבדיחה יכלה כמובן לשמש אייטם מצויין לבדחן השבט הפרשן האובייקטיבי באולפן שישי אך שלא כמו בבדיחה - גם האבא שימון וגם הבדחן מחוברים היטב למפלגתה של הילדה ולכן סביר יצטרפו לשירתה.

נתניהו צריך להתעלם ממתק השפתיים ומן הצביעות של מי שאומרת 'מרכז' ובעצם מתחזה לשמאל קיצון וממי שהייתה בלבנון השניה ובעזה הראשונה אך מלאה בעוז את תפקיד שלושת הקופים גם יחד.

במצבים קואליציונים קשים אף יותר - ניהלו כבר גדולים ממנו מו"מ אגרסיבי ומהיר והרכיבו קואליציה יציבה והדוגמה הטובה ביותר היא בחירות 81 ו'מדוע נפלו פניך מר גולן?' הנודע. כולי תקווה כי נתניהו אינו עוסק במראית עין של ממלכתיות ומצפה שהמלוכה תונח לידיו כמתנה לנסיך.
ישן 12-02-2009, 19:22
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

התוצאות הסופיות מאתר ועדת הבחירות נכון ל- 19:47

נכון

מספר מצביעים: 3416587

קולות פסולים: 43097

קולות כשרים: 3373490

שם הרשימה

סימן

מספר קולות

אחוזים

העבודה בראשות אהוד ברק

אמת

334900

9.93%

מפלגת ”אור” בראשות ירון ידען

אר

815

0.02%

הבית היהודי - מפד”ל החדשה

ב

96765

2.87%

יהדות התורה והשבת - אגודת ישראל-דגל התורה

ג

147954

4.39%

אלתג`מוע אלווטני אלדמוקרטי - בל”ד

ד

83739

2.48%

התנועה הירוקה מימד בראשות הרב מלכיאור וערן בן ימיני

ה

27737

0.82%

חד”ש החזית הדמוקרטית לשלום ושיוויון

ו

112130

3.32%

גיל - גימלאי ישראל לכנסת

זך

17571

0.52%

ישראל חזקה בראשות ד”ר אפרים סנה

חי

6722

0.20%

האיחוד הלאומי - תקומה, התקווה, ארץ ישראל שלנו, מולדת

ט

112570

3.34%

הישראלים

ים

856

0.03%

לב בראשות אלכסנדר טנצר ועובדיה פתחוב

ינ

632

0.02%

ניצולי השואה עם בוגרי עלה ירוק

יק

2346

0.07%

קדימה - עם ציפי לבני לראשות הממשלה

כן

758032

22.47%

ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן

ל

394577

11.70%

הליכוד- אח”י בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה

מחל

729054

21.61%

התנועה החדשה מרצ

מרצ

99611

2.95%

ישראל המתחדשת בראשות מיכאל נודלמן

נ

2572

0.08%

אחריות - לב אחד ורוח חדשה

נפ

802

0.02%

לזוז

נץ

623

0.02%

לוחמי חברה מאוחדים - בראשות יגאל אנקורי

נר

611

0.02%

הרשימה הערבית המאוחדת - התנועה הערבית להתחדשות

עם

113954

3.38%

כח להשפיע

פ

3696

0.11%

ברית עולם למען ילדינו

פי

678

0.02%

מפלגת זכויות הגבר במשפחה - רע”ש

פק

921

0.03%

צומת - התנועה לציונות מתחדשת

ץ

1520

0.05%

צבר - מפלגת הצעירים של ישראל

צי

4752

0.14%

דעם - מפלגת פועלים בראשות אסמא אגבארייה זחאלקה

ק

2645

0.08%

עלה ירוק

קנ

13132

0.39%

כוח הכסף - למיגור שלטון הבנקים

קפ

1008

0.03%

לידר

קץ

1887

0.06%

הירוקים - למען ישראל ירוקה

רק

12378

0.37%

התאחדות הספרדים העולמית שומרי תורה שס 286300

8.49%

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

נערך לאחרונה ע"י ichpatli בתאריך 12-02-2009 בשעה 19:28.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:28

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר