לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2009, 02:38
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Silence_Shit1 שמתחילה ב "can i get some?!"

יופי של עבודה!

נהנתי מכול פריים.
הצבעוניות של הסידרה מיד הזכירה לי את Rolf Aamot שבמקרה אני עובר על החומרים שלו.

מרגישים בכול פריים ופריים את ה"השתחררות" הזו של האנשים אשר יוצאים למסיבה. שמשאירים הכול בצד והולכים להנות/לשתות ולשכוח את עצמם מידי פעם.
הכול צבעוני,מהיר ומשוגע... בהחלט העברת יפה מאוד את החוויה אשר חווים רוב הבליינים
(אמרתי את זה נכון?)
הפריים השני קלאסי ומיוחד במינו! פשוט מעולה אין לי שום טענה שבעולם לגביו (וחיפשתי.. תאמיני לי)
הכול פשוט הכול מצויין בו. החיוך והעיניים הסגורות המעידות על אושר מסויים (גם עם הוא רגעי וגם עם הוא בגלל כמויות אלכוהול נכבדות) הפלאש שהקפיא את הנושא העיקרי והמשיך את הזרימה של התפל...
מאוד נהנתי מהפריים הזה.
השאר חביבים וטובים גם כן אך ממש לא מתקרבים לקרסוליים של השני.

עבודה מצויינת. אני אישית נורא אוהב את העבודות שלך ואת הסיגנון שלך. שיירבו כמוך.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2009, 19:31
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי High Hopes שמתחילה ב "צילום מסיבות זה התחתית לטעמי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High Hopes
צילום מסיבות זה התחתית לטעמי בענייני הצילום, זה כמו צילום חתונות, אין בזה רגש אלא מקצוע טכני ומשעמם

ואוו איזה משפט קיצוני וממש מממש רחוק מהמציאות.
לגביי צילום מועדונים עוד איכשהו אפשר להבין אותך למרות שגם שם יש אומנים מדהימים. (את התחום הזה אני פחות מכיר אישית לכן אין לי הרבה דוגמאות אך עם תרצה אני יחפור וימצא לך לא מאט כאלו)

לגביי צילום חתונות. אין בזה רגש? מקצוע משעמם וטכני בלבד? אוקיי.. אתה כניראה מדבר על אותם החבר'ה שלוקחים 2000 שקל לחתונה אותם חבר'ה שקונים ציוד ב5 אלף שקל וללא שום רקע צילומי מחליטים להיות צלמי חתונות... (ולצערי יש כול כך אבל כול כך הרבה כאלו בארץ...)
לצערי צלמי החתונות בארצנו ברמה נורא נמוכה (כמובן שלא כולם ובין כול החרא יש להם פרחים שפורחים להם כל הזמן) אבל הרוב פשוט מזעזע. ולפי זה אתה שופט את כול התחום הזה??!!
אני יתן לך כמה שמות לדוגמא שאף צלם ישראלי חובב/מקצועי לא יגיע בקרוב לרמת הצילום שלהם ולרמת ההבנה שלהם בתחום. (אולי בודדים... אבל ממש ממש בודדים)
נתחיל מהאהובים עליי ביותר:
1.Joe Buissink- צלם ובן אדם מדהים שלמזלי יצא לי לחליף איתו מספר מילים.
2.Stephen & Jennifer Bebb-זוג צלמים מיוחד במינו.
3.Jeff Ascough
4.Bambi Cantrell
5.Jerry Ghionis-גאון צילומי לדעתי האישית
6.David Beckstead

ועוד רבים שאיני זוכר..... תראה לי מישהו שמצלם באותה איכות ורגש כמוהם. (בצילומי חתונות)

להגיד משהו כזה בלי לחשוב פעמיים דיי מרומם ואף פוגע.. גם בי. כאחד שמעריך את האנשים הללו ואת העבודות שלהם.

זה כמו שאני יגיד שצילומי מקרו (שפקדו את הפורום הזה כיאלו אין מחר) הם בתחתית הסולם כי תאלכס אין בהם שום דבר מעבר לפן הטכני. כלום. כיאלו תקנה ציוד יקר ועדשת מקרו יקרה ולך תחפש חרקים בחצר שלך. 100% שתימצא משהו לצלם. אבל אני לא אומר את זה בכזו נחישות. כי אני יודע שיש עוד רבדים לתחום הזה ואפילו שאיני מתחבר אליו, אני יודע על מספר אומנים בתחום שמבצעים עבודה פנומנלית ויוצאת דופן. וכיף לי לעבור על עבודות שלהם ולחקור עוד את הקטגורייה הזו שאני פחות מתחבר אלייה (כרגע)

אז להבאה ליפני שאומרים משהו שלילי על כול דבר שלא יהיה מומלץ להבין בזה.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 13-02-2009 בשעה 19:40.
ישן 14-02-2009, 11:34
  High Hopes High Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "[QUOTE=High Hopes]צילום..."

לקחת את התגובה שלי למקום אחר לגמרי, לא התכוונתי חלילה לזלזל באף אחד ומצטער שאלו הדברים שנשמעו מהתגובה שלי.
מסכים עם דבריך ומתנצל שזה פורש אחרת

עם זאת, אני חושב שזה די ברור שהתכוונתי למקצוע צילום חתונות בישראל, ואין לי ספק שיש שם המון אנשים מוכשרים, וגם כסף טוב , אבל המהות של סוג הצילום הזה הוא מאוד טכני וסיזיפי והרבה פחות אומנותי.
יש זמרים רבים שמתפרנסים למשל בהופעות בפני ועדי עובדים, אין בזה שום דבר רע, והם עושים המון כסף, אבל מבחינתי זה משול לצלם שמצלם חתונות בארץ

אנחנו אוהבים אותך!

www.nirgeiger.com

נערך לאחרונה ע"י High Hopes בתאריך 14-02-2009 בשעה 11:39.
ישן 14-02-2009, 11:41
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי High Hopes שמתחילה ב "לקחת את התגובה שלי למקום אחר..."

אני דווקא חושב שלא היה שום טון של זלזול בצלמים עצמם בהודעה שלך, וניכר ממנה שאתה כן מעריך את הילה כצלמת.
אני כן חושב שיש מקום להפריד בין הצורך של הצלם לצלם ולהוציא מהסצינה משהו אישי, לבין העובדה שזו בעצם עבודה
לכל דבר ועניין, שבאיזשהו מקום מדובר בהזניה של תחום הצילום.

אני לא יודע איך התחום עובד ולא יצא לי לדבר עם אנשים שעוסקים בזה, למרות שלא יפתיע אותי אם המספרים שדיברת
עליהם נכונים, אבל גם אם מדובר בניצול תעסוקתי של הצלמים, לפחות יש להם רווח אמנותי אחר מהתחום, כמו
שרואים בתמונות באשכול הנוכחי. זה בניגוד לעבודות אחרות בהן המעביד מנצל את העובד, אבל אין לעובד שום
רווח שהוא.
ישן 14-02-2009, 14:24
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "אני דווקא חושב שלא היה שום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Au79
.
1.אני כן חושב שיש מקום להפריד בין הצורך של הצלם לצלם ולהוציא מהסצינה משהו אישי, לבין העובדה שזו בעצם עבודה
לכל דבר ועניין, שבאיזשהו מקום מדובר בהזניה של תחום הצילום.

2.אבל גם אם מדובר בניצול תעסוקתי של הצלמים, לפחות יש להם רווח אמנותי אחר מהתחום, כמו
שרואים בתמונות באשכול הנוכחי. זה בניגוד לעבודות אחרות בהן המעביד מנצל את העובד, אבל אין לעובד שום
רווח שהוא.

נעבור דבר דבר.(שמתי את דברייך בסעיפים שיהיה יותר קל להבין על מה אני מדבר)

1.כאן אתה כבר מכליל לא רק צילומי חתונות אלה בעצם כול צילום שבסופו של דבר מקבלים אליו תמורה כספית כולשהי. ואתה אומר "שיש מקום להפריד בין הצורך של הצלם לצלם ולהוציא מהסצינה משהו אישי לבין העובדה שזו בעצם עבודה" מדוע יש צורך להפריד בין השניים? (עם לא הבנתי אותך נכון אני מתנצל ומחכה להסבר ממך). אנשים שהולכים לפי המשפט שלך בחיים לא יתקדמו בצילום.
עם הבנתי נכון אז אתה אומר שכשאני מצלם משהו אישי הוא יהיה יותר עמוק/אומנותי וכשזה לצרכי עבודה אני פחות משקיע וכו.... אני צודק? ובעבודות שמקבלים תשלום אליהם אי אפשר למצוא בהם דברים אישיים של הצלם עצמו? (שוב תרגיש לתקן אותי בכול שנייה) (בכול זאת אני אחריי 16 שעות של עבודה)

2.בנוגע למשפט השני אני איפשהו מסכים ואיפשהו לא.
במידה ומדובר על אותם עשרות צלמים בתחילת דרכם שעובדים בגרושים אצל צלמי אירועים/סטודיו וכו..
יש שם בעיה. מצד אחד באמת התשלום הוא מזערי ודיי משפיל מידי פעם. אך מצד שני תסביר לי מדוע צלם בעל שנים של ניסיון בעל ידע מעמיק סתם ככה יעביר אותו הלאה לבחור מזדמן שאולי יום מן הימים יהפוך להיות המתחרה שלו? כיאלו מדוע הצלם החובב האססטנט שבעיקרון בה ללמוד לא משלם לצלם הראשי על כול הידע שמקבל ממנו על העזרה ואל ההזדמנות להיראות מול ציבור ולרכוש קהל לקוחות כולשהו? (אני לא מדבר כאן על צילום במועדונים כי שם אתה בהחלט צודק לגביי עיניין הכספי)
אך צילום אירועים/סטודיו וכו... אני לא רואה בזה משהו רע שמשלמים גרושים. אני לדגומא ברגע שסיימתי לימודי צילום בארץ הלכתי לעבוד אצל הצלם "יניב אדרי" וקיבלתי באמת גרושים (ועוד בשחור) ושטפתי את הסטודיו כול פעם ומידי פעם הכנתי אוכל וקרעו לי את התחת (סליחה על הביטוי) אבל לעומת זאת למדתי כול כך הרבה דברים שלא למדתי במכללה. על תאורה יותר מדוייקת על הגשת תיק בצורה מסויימת שנידרשת בימנו על היחס ללקוחות על גביית תשלום מסויים על עבודה מסויימת זכיות יוצרים, עבודה עם גופים גדולים הדפסות גדולות וכו... ואת האמת הייתי עושה את כול זה ובחינם בישביל לרכוש את הידע הזה. כי את האמת בישביל ידע דומה לזה אנשים משלמים המון כסף בבתי ספר יוקרתיים בארץ ובחו"ל אז מדוע לא לשלם לצלם אירועים שמלמד אותך דברים ומידי פעם משאיל לך את הציוד שלו? או אצל צלם סטודיו שנותן לך ידע מטורף שבלעדיו אין הרבה סיכויים שתשיג אותו. גם לאחר שצברתי ידע בתחום הסטודיו ונסעתי לחו"ל גם שם עבדתי אצל צלם שהתעסק בעיקר בצילום אירועים ואיתו בכלל עבדתי בחינם. (3 פעמים בשבוע) קיבלתי ציוד מקצועי לעבוד איתו והדרכה צמודה. ולמדתי כול כך אבל כול כך הרבה ולא רק על צילום. בכול סוג של אומנות המצב דומה. באומנות של ציור מה ניראה לכם האססטנטים של הציירים הגדולים מקבלים כסף???? רחוק מזה.. לפעמים הם אף אלו שמשלמים רק בישביל לעבוד עם אותם אומנים. קחו לדוגמא צלם מפורסם בשם "דיויד לשאפל" שלו יש את כמות האססטנטים הגדולה בעולם (עם אני לא טועה) על אחד הסטים שלו עבדו פעם יותר מ30 אססטנטים 10 מתוכם עשו זאת בהתנדבות!!! רק בישביל לספוג קצת מה"קסם" של הבחור המטורף הזה....
כמובן שעם אתם מצלמים עם צלם שאין לו גם ככה מושג בצילום ולא מלמד אתכם דבר ולא עוזר לכם ובסופו של יום עוד לוקח את התמונות שלכם ומוכר אותם ללקוחות ואתם לא רואים מזה שקל זאת כבר בעיה. ומאוד קל לפתור אותה. פשוט להתפטר ולחפש מישהו יותר איכותי יצירתי ואמין. ויש כאלו (גם בארצנו הקטנה)

כי תחשבו שנייה... צלם איכותי שיודע לצלם כבר מספר שנים טובות. מדוע לו לקחת מישהו חסר ניסיון עם ציוד חלקי שיתרוצץ לו בין הרגליים ויפריע??? במקום לקחת צלם עם ניסיון שיודע את העבודה.
בסופו של דבר הוא ירוויח יותר (גם כלכלית) מאותו צלם. לעומת זאת עדיין כמה צלמים איכותיים בארץ לוקחים אססטנטים שאין להם הרבה רקע וכן מלמדים אותם. בוודאי שמשלמים הרבה פחות מאשר לצלם עם נסיון (וכך אמור להיות).

ולגביי העיניין... "אבל זה לא חוקי" "זה נוגד את העקרונות שלי" ובלה בלה בלה....
תעשו לי טובה.. כיאלו מעולם לא עבדתם במשהו "שחור" עם הרבה מזומן ליד. או ביקשו מכם לעשות איזה חלטורה זמנית וקיבלתם על זה ימבה של כסף. שכול אחד יחשוב כמה דברים "לא חוקיים" על הנייר הוא עשה. ואז יתלונן בנושא הזה......

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 14-02-2009 בשעה 14:27.
ישן 14-02-2009, 19:49
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "[QUOTE=Au79]. 1.אני כן חושב..."

אני יודע שהאשכול הפך לאשכול דיעות, אבל לא היה שום דבר שיפוטי בהודעה שלי.
הטענה שלי הייתה שצריך לדעת לאן לנתב את הדברים, ובכל מקרה מעז יכול לצאת מתוק.

אני כן מסכים שצילום מסיבות יכול להיות דבר נמוך, ואם הוא נעשה פשוט כדי "להכנס למסיבה", זה פספוס של הזדמנות.
מאידך, אפשר לתעל גם את הדבר הזה לכיוונים חיוביים, ואם הצלם באמת רוצה ללמוד, אפשר להפיק מזה את המקסימום,
כמו במקרה הנוכחי.
אם הצילום נעשה אך ורק כדי ששמך יופיע על התמונות ותכנס חינם למסיבות, כל הדברים ה"רעים" שהובנו פה נכונים
לדעתי. אם המטרה היא לנצל פלטפורמה קיימת כדי להתפתח בתחום הצילום, הרי שהתועלת עולה על הנזק וכולם
יוצאים נשכרים בסופו של דבר.
אין לי שום בעיה עם עבודה בתור עוזר צלם בסטודיו. לתפישתי זה לא שונה ממתמחה במשרד עורכי דין או בבית אופנה
כלשהו (דבר שקרוב אליי אישית). "בולעים את החרא" כדי להתקדם הלאה, וזו מקפצה לעתיד. מאידך, הנזק יכול לעלות
על התועלת, כי עבור חלק מהאנשים (וראיתי לא מעט תמונות מאתרי מסיבות וכו') זה סתם בשביל הכיף, כמו שעבור
חלק מהאנשים צילום הוא בקושי תחביב (והוא הרבה יותר זול וזמין מאשר פעם), ואז הכל מפוספס.
הכל עניין של שאיפות בתחום והרצון להתקדם. אני משוכנע שאף אחד לא רואה את עצמו נשאר בתחום הזה לכל חייו,
ואני גם רוצה להאמין שצלמים מקצועיים שמצלמים אירועים וחתונות עדיין חשים צורך לצלם ולחקור גם תחומים אחרים בצילום,
ולא נתקעים בנישה כלשהי שאולי מכניסה להם כסף, אבל באיזשהו מקום מגבילה אותם.
ברור שכל הנזכרים לעיל הם בגדר "עבודה המכבדת את בעליה", אבל לתפישתי צילום הוא הרבה מעבר לזה.

נראה לי שזה מסכם את דעתי ומיישב את אי ההבנות שנוצרו פה.
ככתוב, מדובר בדעתי בלבד.
ישן 14-02-2009, 13:39
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי High Hopes שמתחילה ב "לקחת את התגובה שלי למקום אחר..."

שוב. המהות של הצילום הזה היא לא טכנית והיא כן אומנותית אני לא מבין מאיפה אתה לוקח את זה.....
(אשמח לדוגמאות)

אני לא מבין מה מבדיל בין הצילומים שלך (ושל כול אחד אחר בפורום) מצילומי חתונות. רוב התמונות שאתה והרוב מצלמים כאן הם עם דגש על ביצוע טכני כמה שיותר טוב (שאין בזה שום דבר רע) יש פחות עומק
או כמו שאתה קורה לזה "אומנות" בכול פריים פריים... אלה יותר דגש על הפן הטכני כך שאין הרבה הבדל בינך לבין מה שאתה אומר.. הלא כך?

עם זה משול לצלם חתונות בארץ . מה בישבילך ניחשב צילום איכותי/אומנותי או איך שלא תיקרה לזה???

ישן 14-02-2009, 16:40
צלמית המשתמש של Silence_Shit1
  משתמשת נקבה Silence_Shit1 Silence_Shit1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.08
שלח הודעה דרך MSN אל Silence_Shit1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "שוב. המהות של הצילום הזה היא..."

איזה דיון נפתח פה..וואו
קודם כל תודה לכל אחד ואחד כאן על המחמאות האדירות.

דעתי,
נכון, התחום של צילום מסיבות הוא לא איי איי איי, אבל בתכלס רוב הצלמים שכן עוסקים בזה עושים את זה בשביל הכניסה חינם והטבות למינהם.
מעט מאוד לוקחים את זה צעד קדימה ויותר אוהבים לצלם מאשר מחפשים דרך קלה להשיג דברים.
מה לי ולצילומי אירועים ? כלום.
התחלתי לצלם במקרה ומשם [בזכות עוד צלם שעובד שם, לימים גם היינו זוג ולעבוד ביחד היתה דרך למידה אדירה]
למדתי המון ממנו והמון על צילום. התמודדות עם תנאי תאורה שונים, חשיפות ושימוש בפלאש
וכל זה לא היתי לומדת אם לא היתי נכנסת לתחום הזה.

ואני לא מסכימה עם איך שהולך עם החברות של הצילומי מסיבות בגלל שכן דיי מנצלים צלמים
ואני את המסיבה האחרונה שלי בתור צלמת בBIN כבר עשיתי וזאת היתה כטובה למפיק.
אבל בסה"כ רוב הצלמים שמגיעים לשם זה כדי לקבל הטבות וכאלה שאוהבים מסיבות..
ככה שזה מתגמל להם בכניסה חינם ולא יפריע להם אם ישלמו או לא.
ויש כאלו שנוכל לקרוא להם צלמים 'מקצועיים' אבל בתכלס רובם באים לעשות קליקים , לתפוס כמה חיוכים בקבוקי וודקה וללכת.
גם בגלל זה ובגלל האנשים שמייצגים את התחום, הוא נחשב נמוך
אבל צריך לזכור שהמניעים של הצלמים שם הם לא מניעים של צלמים בתור אומנות ואהבה
אלא מניעים אחרים .

אני לא חושבת שיש מה להוסיף לגבי צילום חתונות וכ'ו
אני מסכימה עם מיכאל..
אמרו פה כבר הכל .
כל תחום לעצמו הוא מכובד אני לא חושבת שיש פחות או יש יותר
הכל תלוי בצלם ובמה שהוא רוצה לעשות.ואם יש לו את הכשרון להוציא את הדברים השונים והמיוחדים שבו
כמו כל סוג. בין אם זה פורטרט או נוף או מאקרו...
כל אחד יכול לצלם את זה.השאלה איך אתה מביא את עצמך לידי ביטוי בעבודות שלך.

שבת שלום שיהיה לכם

Canon 350 + speedlight 580ex2 + 18-55mm +sigma 70-300mm + 50mm 1.8
http://www.flickr.com/photos/32501296@N03/
http://www.flickr.com/photos/silence_shit/
http://www.flickr.com/photos/silence_shit1/

נערך לאחרונה ע"י Silence_Shit1 בתאריך 14-02-2009 בשעה 16:45.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:38

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר