לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2009, 18:48
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
תוצאות הבחירות הזדמנות הסטורית נדירה!!

תוצאות הבחירות מאפשרות להביא לכלל סיום את המיזם המושחת שנתקבץ ל"קדימה". הותרת נציגת משפחות ההון ובכירי היחצנות באופוזיציה, תביא לסיום מהיר של הג'וינט וונצ'ר הפוליטי. הצלחת "קדימה" להתמיד 2 קדנציות - למרות הטרגדיה שפקדה אותה עם ירידתו מהבמה של המותג המרכזי (עוד לפני הבחירות הקודמות) לאחר שהספיק לבצע "ההתנתקות" השקרית, בטרם התנתק באופן אמיתי ומוחלט בעצמו - היא הישג שמאפיל אפילו על ההישגים של "שינוי" שהספיקה להתפוגג.
אין לי ספק שעל סיום מיזם זה, יברכו כל המפלגות האידיאולוגיות מימין ומשמאל, שבכל זאת נאבקות על דרך וערכים (בנוסף על מאבקי הכסאות...).

למחנה הימין הלאומי ניתנת הזדמנות (שמי יודע אם תשוב) לנסות לממש רפורמות מעמיקות ויסודיות במערכות המשובשות בציבוריות כאן, שהגיעו לרקבון כה עמוק שמקשה מאד להבחין בקלקולים.
מעבר לכך יש הזדמנות לניהול מדיניות בטחון אחראית ואמיצה, שתחזיר את האמון במושג נצחון!! ותמחיש הכרעת הטרור באופן שאינו נזקק לפרשנות (לכל מי ששכח או לא מודע כלל, שלפני "ימי אוסלו העליזים" לא נדרשו כאן לא הודנות ולא תהדיות!!).
בתחום הכלכלי חברתי גם ואולי במיוחד לנוכח המשבר הכלכלי העולמי והשבר בערכי הקפיטליזם המוגזם והקיצוני (שיושם ברוב המדינות - מפותחות כמתפתחות), ניתנת כאן (ולנתניהו במיוחד...) הזדמנות לתיקון עוולות חברתיות וצמצום פערים.

כינון כל קואליציה שאינה מושתתת בבסיסה ובראשיתה על המחנה הלאומי, יהיה בה משום עיוות רצון הבוחרים והחמצה של הזדמנות הסטורית!!!

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2009, 19:20
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "פיי... אם הייתי יודע מראש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
שמע, אני אשמח לראות את כל זה קורה. אני אפילו הצביע מחל בפעם הבאה אם זה יקרה.

עוד נזכיר לך את זה. בסוף נהפוך אותך ל"ימני הזוי"
אני רק רוצה להבהיר שצמצום פערים לא תמיד חייב לנבוע ממדיניות סוציאליסטית כמו שמציע העבודה אלה גם בדרכים עקיפות כמו לדוגמא:
- השכלה גבוהה חינם לבוגרי שירות צבאי קרבי ושריון מקומם באוניבסטאות כמו שהציע ליברמן (הדבר לא רק יעלה את המוטיבציה לשרת אלה גם ימנה את התופעה שחלק גדול מהישראלים אחרי הצבא יוצאים לטיול של שנתיים שלוש שלפעמים מתארך ל20 שנה בידה ויתנו את תחילת הלימודים בנגיד 20 חודש מהשחרור)
- השתלמויות מקצועיות למובטלים
- הפחתות מס לעסקים קטנים (כנראה רק עם תחילת היציאה מהמשבר)
וזה סתם דברים שקפצו לי לראש. וכן אני לא מתיחס פה ערבים כי אתה לא באמת יודע כמה הם מרוויחים כי חלק גדול מהם מעלים מס כך שנתוני העוני אצלהם צריך לקחת בפרופורציות (גם חרדים)
ישן 12-02-2009, 19:40
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ניקוי אורוות מנוכלים המתחזים לאידאולוגיים חשוב לא פחות מאשר הקמת ממשלה לאומית!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "תוצאות הבחירות הזדמנות הסטורית נדירה!!"

להזכירך: הסכם אוסלו ב עבר על הגגונים של מיצובישים, וההתנתקות נולדה בגלל תרמית נדל"ן. גם אוסלו א החל כקנוניה של החתרן בילין, שהמשחק שלו באש החדיר חרדה בקרב המנהיגות המקומית בשטחים, ולנח סינדל אותנו עם הגנגסטרים מטוניס.

כאשר מביטים על העשיריה הראשונה של הליכוד, ועל העשיריה הראשונה של העבודה, קשה שלא לשים לב להבדל האיכותי העצום שבינם ובין העשיריה של קדימה!

לפני כשלוש שנים המציאו רמון, אדלר, הנגבי ושרון במוחם הקודם, ועם תיק פלילי לחלקם, את "המפץ הגדול" - הקמת סינדיקט פוסט אידאולוגי שישמש מסגרת אינסטנט לגניבת השלטון.

עתה הגיע הזמן שנתניהו וברק, יחד עם עוד כמה דמויות אחראיות, ישבו יחד וינסו למסד את "המפץ הגדול-רילואודד": חיסול הקומבינה הפוסט אידאולוגית, והכרזה יזומה על פרק זמן של כשלוש שנים של הפסקת אש בין המחנה הלאומי ומחנה השמאל האידאולוגי: הטיחפול בבעיות האיסטרטגיות של איראן וגרורותיה ממילא משוחרר מכבלי מצודת זאב או בית ברל. הדברת עם האבו מאזנים ממילא עקר מזה שנים לא מעטות ועיקר העיסוק המעשי הוא במאחזים ומחסומים.

לענייני כלכלה אין שום ספק כי הגישור קל יותר: אין לי ספק כי האיום של קובינות אט"ד הוא גדול הרבה יותר מאשר כל חילוקי דעות בין הליכוד לעבודה. יש לחזור למתכונת 84-91 כאשר כמעט עשור של זעזועים פוליטיים הביא את המנהיגים המנוסים להפסקת אש מסויימת, ונתן לישראל שתי ממשלות לא רעות בכלל.

אני בטוח שאחשב עכשיו ללא שפוי, או מי שמבזבז נצחון לאומי בקלפי. למיטב הבנתי ללא חיסול קומבינת קדימה הנצחון הנוכחי יהיה נצחון פירוס. ממשלת ימין צרה תותציר קדימה פעילה באופוזיציה, שעם רוח גבית של השמאל תוכל לקעקע את יסודות ממשלת ליכוד. במצב כזה קדימה תוכל לחיות עם הרעב לג,ובים, מפני שסיר הבשר נדמה יהיה לה כנמצא בהישג יד.

ממשלה עם קדימה בוודאי שתעזור לקומבינה לשרוד, ותשחק עוד יותר את קיום מפלגת העבודה.
רק ממשלחה רחבה ללא קדימה, תותיר אותה ללא יכולת קיום פוליטית, ותדחוף אותה לפירוק. "פורום" של בכירים מנוסים ומוכרים, ימנע מאיתנו את הפארסה של 96-2001 כאשר נתניהו וברק בוזו בידי גל תקשורתי עכור, ולמעשה מנע מהציבור יכולת להבין האם באמת מתפקדת הממשלה.

קדימה מתפוררת תמנע גם חרדות קיום ממפלגות הקואליציה, שכן פגר שמן וגדול כזה, יהווה כר יציב לגידול אלקטורלי בבחירות הבאות.

חיסול פוליטי של קומבינת קדימה - יעד אסטרטגי של המערכת הפוליטית בישראל.

ישן 12-02-2009, 20:16
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "למה?"

אחרי כמה חודשים באופוזיציה (ואף פחות מכך...) "קדימה" תתפרק לסיעות, כשחלק מ"הבנים האובדים" ימצאו דרכם לבית הישן והאהוב, שנזנח כתוצאה מטעות (שניתנת לתיקון...).
ממשלה של 65 יכולה להיות מאד יציבה, כשמושתתת על קוי יסוד כלליים רחבים ומוסכמים ומתחייבים לאחריות ונאמנות (הדדית!...). בהמשך, סביר שניתן יהיה להרחיב את קואליצית הבסיס, במיוחד לנוכח הנושאים הכבדים שמונחים לפתחה של הממשלה החדשה והאחריות הציבורית של חברי כנסת שיתקשו לתפקד באופוזיציה, בזמן שניתנת להם האפשרות לתרום מנסיונם ויכולתם בעשייה.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

נערך לאחרונה ע"י ichpatli בתאריך 12-02-2009 בשעה 20:19.
ישן 12-02-2009, 20:23

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הייתי שמח לממשלת ימין+עבודה, אבל העבודה פשוט חלשה מדי, ולא תוכל להצטרף"

א. אני לא מדבר על "סתם" ממשלת ליכוד+עבודה: אני מדבר על שותפות כמעט איסטרטגית! אני חושב שתסכים איתי שהיום "מושב" בכנסת כבר לא שווה את משקלו הסגולי, כמו ב 1988 או 1992: הימים ההם עברו! היום יש עוד עשרות "מנדטים" שלא יושבים בכנסת, אבל משפיעים לכל דבר: יש את מפלגת בג"צ, יש את מפלגת העיתונות הכתובה, יש את "מפלגת 20:00-20:15" (!!!): כל אלה הן מפלגות חוץ פרלמנטריות, לא כוחות שמאחורי מפלגות פנים פרלמנטריות (כמו אט"ד) והכי חשוב: הציבור לא בוחר בהן, אין לו השפעה עליהן (ובשני המקרים גם לא השפעה על שום היבט של הליך בחירתם) ואין לו גם אפשרות קלושה לשלב בהן נציגים שלו. העובדה שהשמאל הציוני ספג מפלה שיש לשניים מהגופים הללו חלק נכבד בה, יקל עליו לחבור לברית איסטרטגית על הליכוד. החלום על ממשלת ימין "שתעשה משהו" אינו אפשרי במציאות הנוכחית. זה משום שהאופוזיציה שלה אינה "רק" 45, או 55 חכ"ים, אלא משום שיש עוד כוח של עשרות חכ"ים בלתי נראים (ואי אפשר לקנותם בשום מיצובישי, אלא אם זו מיצובישי מודל "פיצוי-פינוי-פיצוץ", וגם אז רק לזמן קצוב) שיגרמו לממשלה להראות כדבר הרע ביותר שניתן לדמיין, גם אם לא תהיה שום אמת בעניין (מי שהצליח להסתיר את מעורבות לבני בשתי מלחמות דמים ומרובות זעזועים בינלאומיים והרעת מעמדה של ישראל, ולהציגה כאשת שלום, יצליח לשכנע אותנו שנתניהו עומד להביא מלחמת עולם "בעוד דקה-שתיים" בכל יום... אני עוד זוכר את "החרצופים" ב 97-9 שכל תוכנית היו מראים קליפים המציגים את נתניהו הטיפש והשוטה שמביא עלינו את "מלחמת הר חומה"). מיצג שווא כזה של כשלון קולוסאלי (ולך תדע עם לא יהיו גורמים אוניברסליים-כלכליים, שלא בשליטת מדינה קטנה כמו שלנו, שלעולם לא יוכלו לתת לממשלה מכהנת להראות טוב) ללא ספק יביא להקטנת המחנה הלאומי בבחירות הבאות, ואולי אף לאסון כמו זה שבא אחרי 1992: וסלח לי, אבל אני עוד מהדור ההוא שאוסלו אצלו היא האסון וקשה לי לשכוח איזו שרשרת איוולות הביאה לכך שעלו הכוחות שיכלו להעביר את האסון הזה בכנסת ישראל.

ב. מעולם לא מצאתי הוכחה לסברה כי "רק באופוזיציה יכולה מפלגה אידאולוגית להשתקם". קודם כל לא ברור שאפילו אופוזיציה תשקם את העבודה, מאחר והמצביע הישראלי לא רואה את ערוץ הכנסת, ואין לו מושג מה עשו גלעד ארדן, שלי חימוביץ או סטס מיסנזניקוב. ודבר שני שני משום ששחיקת מפלגת קואליציה מתרחשת משום שהיא נתפסת כגלגל עזר, וכך גם היחס אליה מהשותפה הבכירה. את העבודה תאייש תפקידים באנשים כמו פואד, אז באמת תתפס כגלגל עזר. אבל אם תתקיים שותפות של ממש, ולא גן הילדים שאנו מכירים מאז 1996 (וללא הפסקה!), הרושם יהיה שונה: ושוב - קריסת קומבינת קדימה תספק "מזון" פוטנציאלי לכל הטורפים.

כל התוכנית הנ"ל תוכל להתקיים אם השכינה תוריד על נתניהו, ברק ואחרים את רוחם של רבין, פרס ושמיר מ 1984. אני לא מכיר אישית איש מהם, ולא מאמין לרכילות (שחלקה הגדול שקרי וחלק גדול אחר נכון להיסטוריה הרחוקה בעיקר), ולכן לא ברור לי האם יש בכוחם להתעלות מעל שיקולים קטנוניים ולקיים את הנ"ל. לפחות במקרה של נתניהו לטעמי במהלך הקמפיין הוא הפגין שיקול דעת שמאוד מתאים למה שאני מציע (הטענות העיקריות נגדו היו שהוא לא היה "מספיק ביבי", ויותר מדי "שמיר" בהתנהלותו... ש"הקוסם" נעלם, וקיבלו במקומו מישהו שקול מדי בשביל "לקחת את הקופה").

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 12-02-2009 בשעה 20:28.
ישן 13-02-2009, 14:39

אתה מונחה עכשיו ע"י קו מחשבה דומה לזה שהביא אנשי שמאל להצביע קדימה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שוב - העבודה לא תשב עם ליברמן ובטח שלא עם האיחוד הלאומי"

"אני לא יכול להצביע ביבי (כי זה דין כרת עפ"י עקרונות הדת השלומיסטית), אני לא יכול להצביע למר"צ (כי הם לא רלוונטיים), אני לא יכול להצביע עבודה (כי הם ישבו עם המפלגה ההיא של אולמרט, ולא עשוט הרבה) אז מה נעשה?

אני יודע! נצביע לציפי! הרי כל השאר לא אפשרי, וציפי זה משהו שאני לא רואה סיבה מדוע יהיה אפשרי!".

ומושר ההשכל: ממשלות עם קדימה+ליברמן, או ממשלה לאומית "צרה", אולי פשוטות יותר להקמה, אבל קשות הרבה יותר לתפעול. הפחד מן הקושי שביציאה לדרך, לעומת הזנחת הדאגות לעניין איך חיים כשכבר בדרך, היא טבעית אבל לא נכונה.

יש כרגע מצב די היסטורי ונדיר שבו בשמאל שורה ארוכה של דמויות פוליטיות שבאמת מבינות שהן עשויות להיות בסוף דרכן, ומצד שני ליכוד חזק שלא בא מעמדת חולשה. ביניהן נמצאת הקומבינה שמאיימת על כולם, אבל בראש ובראשונה על השמאל.

לי אישית נראה שלאלף את כ,צלה יהיה קשה הרבה יותר מאשר לחיות עם ברק. ממשלת ימין צרה תהיה בפועל צרה צרורה, והמשך קיום של קדימה, תחת מטריית ממשלת אחדות, זו צרה שאני מניח שכולנו מבינים את הסכנות הגלומות בה.

שים לב שישנם קולות חזקים של המתונים במחנה השמאל הקיצוני הקוראים לזניחת הגיהאד השלומיסטי והתמקדות בתחומים אחרים, בהם השמאל חזק ומקובל יותר. חשוב מאוד לחזק את המתונים הללו.

ישן 14-02-2009, 08:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לממשלת אוסלו הנוראה הייתה תמיכת מה שגל הגדיר קודם "הח"כים הבלתי נראים"
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "ראוי לזכור שממשלת המיעוט..."

ה61 שלה (שכללו שני פושעים וחמישה תומכי אש"ף שהיו תומכים בכל הסכם עם אש"ף) נשענו על
בלוק מאסיבי בתקשורת ובקרב אנ"ש במערכת המשפט. בתקופת רבין החלה להתבסס בתור הריבון
האמיתי במדינה, אחרי פרישת שמגר ועליית ברק.
61 של השמאל נהנים מחופש פעולה רחב בהרבה מ65 של הימין - ולמרות זאת אני עדיין תומך בממשלת
65, במידה ומפלגות הימין לא יחשבו שזו הזדמנות בלתי חוזרת לצאת ביוזמות שיגרמו לביבי לעסוק
בתחזוקה כל הזמן, במקום ביוזמות - דהיינו, שינהגו בריסון תקציבי ובשיקול דעת מדיני (הרחבת יישובים
קיימים כן - בניית מגרון ז' ומעלה שומרון ט' לא).
אני מאמין שהקמת ממשלת 65, אם לא ידרשו את הבלתי אפשרי - תביא להתרחבות די מהירה עם פרישת
חלק מעריקי אט"ד, לטובת בלוק חדש שיחבור לממשלה "בשם האחריות הלאומית", וישאיר את לבני עם
אותה תחושה נוראה שהייתה בימין כאשר היא וחבריה גנבו מנדטים והעבירו תכניות מדיניות שמנוגדות
למצע המפלגה והמחנה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:10

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר