לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2009, 22:35
  משתמשת נקבה ms.misery ms.misery אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.09
דחוף-צריכה עזרה בקניית מצלמה!

שלום לכולם,
אני מאוד צריכה עזרה בבחירת מצלמה חדשה.
אני תמיד הייתי מאוהבת בקאנון ככה שקשה לי לעבור למשהו אחר,אבל אם לעבור-זה ניקון כמובן
השתמשתי שנתיים כמעט בקאנון S3 שהיא מצלמה מעולה,אבל היא עברה לחבר שלי וכעט אני מעוניינת במצלמה חדשה.
יש לי כמה שאני מתלבטת ביניהן:
1.קאנון 40D
2.קאנון 450D
3.קאנון 30D
4.ניקון D80

כל חובבי הניקון כמובן יגידו ישר לקחת אותה אבל כמובן יש כמה דברים שיש להתחשב בהם.

קודם כל,בניקון אין Live View שזה נשמע די מעצבן.
השתמשתי במצלמה שהיא דמוי SLR ושנתיים לא נגעתי בעינית,אני לא סובלת להשתמש בה,גם בתנאים של שמש.
עכשיו נעשה השוואה ביחד:
מבחינת הISO מובילות הקאנון 40D וה30D,לשתיהן יש עד 3200 ISO לעומת הקאנון 450D שאצלה זה רק עד 1600 ובניקון זה עד 3200 עם "דחיפה",כמובן שצריך להתחשב בזה שעם ISO גבוהה מאוד יש רעשים.
מבחינת המחיר (שזה גם משקל מסויים בחישובים שלי) ה450D היא המובילה.
מבחינת צילום תמונות בשניה,40D מובילה. 6.5 פריימים לשניה לעומת 5 ב30D,בניקון D80 3 ובקאנון 450D יש 3.5
מסך-40D ו450D יש 3 אינץ' לעומת 30D וD80 שלהן זה 2.5 למרות שזה פרט שולי
נקודות מיקוד-D80 מובילה עם 11 נקודות לעומת האחרות-9 נקודות
מהירות תריס- 40D ו30D עד 1/1800 לעומת ה450D והD80 עד 1/1400
וכמובן יש את החיישן החדיש שיש לקאנון CMOS ולניקון זה רק CCD,למרות שאמרו לי שהCCD יותר טוב במקומות חשוכים

תעזרו לי בבקשה להחליט,תגידו לי מה באמת פרטים שוליים ואם מה אפשר לשחק ולשנות.
נא להתחשב בעובדה שאני עובדת ולומדת כל הזמן,אין לי ימים שלמים להשקיע בלימודים של המצלמות וזאת תהיה מצלמת הSLR הראשונה שלי.

כמובן שהאיכות של התמונות בדמוי SLR היא איכות מעולה,אוסיף כמה תמונות לדוגמא.אולי בכלל לא כדאי בנתיים לקנות מצלמה ב4000 ש"ח אם אפשר להמשיך לצלם תמונות טובות כמה שנים עד שיהיה הרבה כסף להשקיע במצלמה,או שאפשר להתחיל להשקיע ולאט לאט הכל יסתדר.

אודה לעזרתכם, תודה!!

קטיה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2009, 01:19
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ms.misery שמתחילה ב "דחוף-צריכה עזרה בקניית מצלמה!"

ראיתי אשכול דומה (גם שלך) בפורום D-spot. גם שם המליצו לך בהתחלה לקרוא את החוקים ולאחר מכן לעלות עבודות/לשאול שאלות.

במידה והיית מתעניינת היית מוצאת "תת-פורום" בפורום צילום העונה לשם "מצלמות,ציוד ועזרים"
ששם עונים לכול השאלות הקשורות לציוד.

(ברגע שאחד המנהלים יבחין באשכול הוא כבר יעביר אותו בעצמו לתת-פורום הנכון)

בכול אופן ברוכים הבאים.....

אשמח להגיב על העבודות שלך ברגע שתעלי אותם בדרך המקובלת (לפי התקנון)

נ.ב
בבקשה בלי החתימה הזו....
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 13-02-2009, 16:43
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ms.misery שמתחילה ב "דחוף-צריכה עזרה בקניית מצלמה!"

אנסה לעזור לך כמה שאוכל.

בואי נעבור סעיף סעיף ניתקן כמה דברים נישכלל ובסופו של דבר נחליט +- לאן הזרימה צריכה להתבצע.

1.במידה ותמיד (לדברייך) צילמת בקאנון ואת אוהבת את המערכת הזו ואת התפריטים וכו.. אין כול כך הרבה סיבות לנטוש אותה אלה עם כן קיים משהו אצל המתחרים שאת מעוניינת בו ולא קיים אצל קנון.

2.קאנון וניקון הם לא החברות היחידות שיש בעולם. מומלץ תמיד לראות מה יש לחברות אחרות להציע ולא תמיד ללכת באותו זרם עם כולם. רוב הסיכויים שתלכי על אחת משניהם כי הם הגדולות ביותר אך לא יזיק לבדוק אצל "אחרים".

3.הצורך שלך בlive-view קצת מוזר שזה אחד הפרטים הפחות עיקריים לצלמים (טוב כול אחד ומה שהוא אוהב/צריך/רגיל אליו) משום שעד היום לא הייתה ברשותך מצלמת SLR את כניראה לא מודעת לנוחות שבצילום דרך העינית. העינית בSLR שונה לחלוטין מעינית של P&S . הרבה יותר גדולה,בהירה שמציגה הרבה יותר פרטים. לlive-view יש כמה שימושים חמודים אך לא מכיר צלם שמשתמש איתה בתדירות קבועה.

נעבור להשוואות שלך לגביי הדגמים שציינת.

1.ההשוואה למי יש את האופצייה לISO הכי גבוהה לא נכונה. לא בהכרח מי שמציע לך ISO גבוהה יהיה גם איכותי. (ממש לא) גם ל40D וגם ל30D אופציית הISO 3200 מתבצעת בדחיפה. ובעצם כול העלאת אסא מתבצעת בדחיפה אלקטרונית.

2.צילום תמונות ברצף- העיניין חשוב בעיקר לצלמים שיודעים שהולכים להתעסק באובייקטים שזזים מהר כגון:ספורט,עיתונאות,בעלי חיים וכו... את צריכה בהתחלה להגיד לעצמך +- מהו הסגנון העיקרי שלך שבו את מצלמת רוב הזמן ולפי כך לבנות לעצמך "מערכת" התחלתית.

3.עיניין המסך ונקודות המיקוד לא רלוונטי כול כך. לפחות לא בתחילת הדרך שלך. (בעיקר המסך)

4.מהירות התריס: אצל 40D ו30D זה 1/8000. אצל הניקונים המדוברים זה 1/4000. שוב פרט טכני לא כול כך חשוב וקריטי. (ב90% מהמקרים)

5.בהבדלי החיישנים אין בכלל מה להתעסק כי מדובר על נושא שאין לו שום קשר אלייך. אפשר לקרוא חומר טכני אליהם ולהבין כמה דברים עיקריים אך שוב לא אמור להיות להם שום משקל בבחירת מערכת. שני החיישנים מפותחים היום ברמות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר. בקצרה: הCMOS מתחמם פחות ויותר זול לייצור אך מצריך יותר שימוש בחשמל. הCCD מתחמם יותר ועולה יותר לייצור ויש לו יתרונות קלים אחרים על הCMOS. שוב לא אמור להיות לעיניין שום משקל.

6.לגביי התהייה שלך עם לרכוש באמת גוף SLR או להמשיך בדמויי (אין דבר כזה באמת דמוי. זה ניכנס בקטגורייה של P&S לא משנה כמה משכוללת היא) במידה ואת מרגישה שאת מוגבלת מבחינה כולשהי בצילום עקב המצלמה אז יש מקום לשידרוג במידה ולא אז לדעתי אין כול כך טעם.
כתבת שאין לך זמן להתעניין בקשר למצלמות. לדעתי תדפיסי חומרים וסקירות כאלו ואחרות על כול מצלמה ומצלמה ותקראי אותם מידי פעם בהפסקות וכו... בכול מיקרה השקעה של כמה אלפים.
(מומלץ לעשות חיפוש בפורום הזה לגביי הנושא ששאלת כי שאלות מהסוג הזה נישאלות פה לפחות כמה פעמים ביום)

בסופו של דבר עם תשאלי אותי (לפי נסיוני האישי בלבד) מה הייתי בוחר בין 4 המערכות שציינת הייתי הולך על 40D כי שוב גם אני נימצא במערכת של קאנון והיא פשוט יותר נוחה לי. שוב זה עיניין אישי של נוחות. לי נוח הנדסת האנוש שלה והתפריטים והתוצר הסופי שהיא מוציאה לעומת זאת לאחרים ניקון יספקו את כול זה והם לא ירצו לגעת בקאנון.

המלצה אישית היא לבקש מחבריי הפורום לקפוץ אליהם מתישהו ולצלם קצת עם הגוף או אפילו ללכת לחנות צילום ולבקש להחזיק ולצלם קצת עם כול 4 המצלמות.

עוד נושא שלא דיברת אליו כלל זה נושא העדשות שהוא החשוב מכולם. בנוגע לכך בהחלט ממליץ שיהיה זמן לעשות חיפוש בפורום ובגוגל עצמו.. תמצאי המון מידע שימושי שחבל שאני סתם יכתוב אותו כאן.

בהצלחה בבחירה ותזכרי שלא משנה מה תבחרי לא תגיעי להחלטה לא נכונה . כול המערכות הם מצויינות ומספיקות מעל ומעבר לחובב המתחיל את דרכו בעולם הSLR.

(מקווה שעזרתי.)
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 13-02-2009, 17:25
  משתמש זכר TheShield TheShield אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "אנסה לעזור לך כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי coolpix
3.הצורך שלך בlive-view קצת מוזר שזה אחד הפרטים הפחות עיקריים לצלמים (טוב כול אחד ומה שהוא אוהב/צריך/רגיל אליו) משום שעד היום לא הייתה ברשותך מצלמת SLR את כניראה לא מודעת לנוחות שבצילום דרך העינית. העינית בSLR שונה לחלוטין מעינית של P&S . הרבה יותר גדולה,בהירה שמציגה הרבה יותר פרטים. לlive-view יש כמה שימושים חמודים אך לא מכיר צלם שמשתמש איתה בתדירות קבועה.

רק רציתי להדגיש גם כן את הנושא הזה...
כאחד שעבר לפניי זמן דיי קצר מ P&S לSLR וכן חשב שה-LV זו פונקציה שאני אשתמש בה הרבה ובעינית כמעט ולא אז מסתבר שהמצב התהפך לגמריי...בלי קושי בכלל התרגלתי לעינית ואני נהנה ממנה עכשיו הרבה יותר מאשר LV.
העינית פשוט נוחה מאוד ודרך אגב תורמת מאוד לדעתי גם ליציבות בזמן צילום.
לא השתמשתי ב LV אפילו פעם אחת לצילום "רציני" שהוא לא סתם בשביל לבדוק ת'LV.

קיצר, זה לא נושא שהייתי חושב עליו כתנאי לקניית מצלמה.

לי אגב יש את ה 450D ואני נהנה ממנה מאוד.
מבחינת הגופים שהצעת אני חושב גם כן שה 40D הכי עדיפה אבל צריך לחשוב על תקציב (בגלל ההגבלה של 4000ש"ח) בגלל שעדיף לדעתי 450D עם עדשה טובה מאשר 40D (שעולה יותר) עם עדשה פחות טובה.

בהצלחה =]
http://nirchako.deviantart.com/

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר