לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אתם יודעים שאתם רוצים את זה... אתם יודעים שאתם מסוגלים... אז שבו. התמתחו..בחרו לכם כלי, ותתחילו ללמוד לנגן :) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כלי נגינה ונגנים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2009, 04:38
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "ללוות את עצמי בשירה? נראה מה..."

קשה לדעת, לכל אחד קצב התקדמות ורמה "מוסיקלית" גנטית שונה,
יכול להיות שזה יספיק לך, אבל גם אז... אתה בדיוק תהיה בתהליך קריטי של התקדמות,
ואז מעבר לאימון בסופי שבוע יתקע אותך במקום - אין מה לעשות זה דורש עבודה.
כדי לייצר זכרון שריר איכותי, דרוש המון המון אימון, הדרכה והעיקר תשוקה, כי בלי תשוקה לזה זה לא יגיע רחוק.
כמו שאמרתי, ללמוד אקורדים בסיסיים זה לא קשה במיוחד, ואתה תוכל לעשות את זה בסופי שבוע.
אבל אם אתה רוצה לנגן דברים מורכבים כמו מלודיות וחצאי אקורדים משולבים, או סולואים מהירים וכו',
לדברים האלה מאוד לא מומלץ לשים אולטימטום מראש - אחרת חבל להכנס לזה ולקחת מורה וכל זה...

תתחיל ללמוד אקורדים בסיסיים, ולהתאמן על מעבר בין אקורדים שונים,
בשלב הבא תלמד לנגן אקורדים של בארה (עם נעילת אצבע) ותנסה לשלב בין מעברי האקורדים,
עד שתגיע למצב של מעבר נקי, תעבוד על פריטות ומקצבים - וכשאני אומר "תעבוד" בכל הדוגמאות האלה שציינתי,
אני מתכוון בעיקר לעבוד עם שירים ברקע, וללמוד אותם - ובאמת עדיף שירים פשוטים עם אקורדים קלים,
הובאה פה הדוגמא לבית השמש העולה, שיר מאוד טוב, גם "הכוכבים דולקים" של יובל בנאי זה שיר טוב למתחילים כדי לפתח קצב.

ואחרי שתלמד כמה שירים כאלה (אני ממליץ להעזר בחוברות כמו חוברות השירים של אבי ברק),
אז תוכל לחשוב לאן אתה רוצה להמשיך מכאן, להיות כמו הרבה שמנגנים ברמה בסיסית עם החבר'ה בשביל הכיף,
או שאתה צולל למשטר אימונים, עם מטרונום, עם מורה או בית ספר מסודר, והולך להיות הסלאש הבא,
אבל זה עניין של יום יום, וזה עניין של תשוקה שבאה מבפנים (והתשוקה הזו מגיעה בד"כ לבד אחרי השלב שאתה כבר יודע "להוציא" שירים לבד).

אז תתחיל עם חוברות אקורדים, עם ליווי של שירים קלים שכיף לך לשמוע ולנגן, ותראה אחרי חצי שנה לאן הרוח נושבת.

אבל מה שלא יהיה, הכי חשוב - לא להכריח את עצמך.
לא בכח, כי אז מתייאשים מהר מאוד ומאבדים עניין.

בהצלחה...
חזרה לפורום
ישן 13-02-2009, 12:59
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
אוקיי...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "קשה לדעת, לכל אחד קצב התקדמות..."

אז אני מבין שלהתאמן בסופי שבוע בלבד לא יביא אותי לכלום, חוץ מלדעת לנגן שיר או שניים עם חברים על חוף הים, וזה באסה, כי אני לא רוצה להעצר ברמה הזאת......

העניין הוא שאני לא רוצה להגיע למצב שבו אני מתאמן רק בסופ"שים, מגיע לרמה בסיסית, ואז פתאום, נכנסת התשוקה שעליה אתה מדבר, אבל אין לי מה לעשות איתה, כי אני לא יכול להתאמן על בסיס יום-יומי!
אני מבין שכדי להגיע למשהו, צריך להתאמן על בסיס יומ-יומי, ואני אעשה הכל כדי לשנות את הלו"ז שלי בשביל זה....{למרות שאתה יודע...הסיכוי להגיע למשהו רציני, כשאתה מתחיל ללמוד לנגן בגיל 20, הוא די קטן, בלשון המעטה..}

תודה רבה על תגובתך בכל מקרה, עזרת לי מאוד {במיוחד עם הקטע של "לא להכריח את עצמך"}

שבת שלום

נערך לאחרונה ע"י steaua rosie בתאריך 13-02-2009 בשעה 13:27.
חזרה לפורום
ישן 14-02-2009, 08:10
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
זה לא הגיל, זה התרגיל..:)
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "אוקיי..."

תתחיל ואולי יסתבר לך שהגיטרה "נולדה" עבורך..
לפני כ-3 שנים, החלטתי ב"שיגעון הפרטי שלי" ללמד שניים מילדי (2 אחים מאותה אם ) גיטרה.
העברתי להם 2 גיטרות שברשותי, אחת שנקנתה על ידי לפני 3 עשורים בארה"ב (ברזילאית תוצרת האומן gianini) והשניה עשוייה ביד מלפני 4 עשורים מארגנטינה.
החברה החלו לפרוט ותוך כמה ימים, (כפי שכבר ציינתי) בקעו צלילים מגניבים.
נכון לעכשיו, שניהם משרתים בצבא, כך שההתקדמות שלהם הואטה, אבל לעיתים בארוחת שישי אצלם, אנחנו מנגנים יחד וזה קטע שמרומם אותנו.
בינתיים, האחד פורט על אקוסטית כלשהי (מ"כלי זמר"), השני על חשמלית (gibson - les paul) ואני קבלתי את ה"ברזילאית" חזרה.
שוב, מנסיון אישי, אין כמו "לברוח" לגיטרה ולהפיק ממנה צלילים..זאת הרגשה עילאית.
חפש חבר (שניחן בסבלנות) שילמד אותך מס' אקורדים וצא לדרך.."המפתחות בפנים"..

חזרה לפורום
ישן 13-02-2009, 03:18
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
לדעתי כן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "יומיים בשבוע על גיטרה, יובילו לאינשהו?"

תתחיל עם "בית השמש העולה".. מכיר?
"The house of the rising sun" של להקת החיות. (הנוסח היותר מוכר)

"בית השמש העולה" הוא אחד מהשירים המוכרים ביותר שהתפרסמו בשנות השישים ופופולריים גם אחרי 40 שנה. הוא עדיין צץ ועולה בהקשרים שונים הקשורים לתקופה ההיא, כמו למשל, מופע של חמי רודנר על שירי שנות התקופה. האקורדים שפורט גיטריסט להקת החיות, אלו הפותחים ומלווים את השיר, התנגנו בידי נערים רבים שלמדו לפרוט על גיטרה במשך כל השנים אשר חלפו מאז שנות השישים ומתנגנים עד היום בידי חובבי גיטרות בכל העולם. גם ראש הממשלה הבריטי ה-52 , טוני בלייר, הצהיר בראיון כי היה זה השיר הראשון אותו למד לנגן על גיטרה."

שיר קליט ומגניב, אקורדים קלים (תוכל להוציאם בקלילות מהרשת).
מנסיון אישי וגם של ילדי, אחרי שבועיים (כעשרים שעות), אתה תנגן אותו ותזמזם או תשיר וזאת תהיה דחיפה משמעותית (וביטחון) לשירים הבאים.
בהצלחה!
נ.ב. דווקא הבעיה הגדולה שלך בהתחלה, תהיה בכיוון המיתרים, אבל ככל שתפרוט יותר, כך המיתרים "יתרגלו".

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:55

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר