לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2009, 23:51
צלמית המשתמש של Lomez
  Lomez Lomez אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.09
שאלה המשבר הכלכלי - משבר מהונדס ?

לאחר שהקדשתי מחשבה רבה לנושא הגעתי למסקנה שהסירחון כאן פשוט עבר כל גבול :

מתוך ויקיפדיה - "המשבר הכלכלי העולמי של 2008 הנקרא גם משבר הסאב פריים החל לאחר בעיות אי פרעון של אגחים מגובי משכנתאות, אג"ח מגובה משכנתאות הינו אג"ח שנוצר בעידוד הממשל האמריקאי שרצה לעודד קניית דירות בקרב המעמד החלש בארצות הברית ובכך להגדיל את מספר האנשים המשתייכים למעמד הבינוני, הכוונה הייתה טובה הביצוע קצת כושל. הממשל האמריקאי איפשר לבנקים להנפיק אג"ח כנגד המשכנתאות שהבנקים נתנו ללקוחותיהם, כלומר במקום שהסיכון של אי החזר ההלוואה יהיה מוטל על הבנק (שלו יש כלים לבדוק את יכולת ההחזר של הלווה) הסיכון נפל על קונה אגרת החוב שמגובה אך ורק במשכנתאות. מכיוון שהסיכון לא נפל יותר על הבנקים והבנקים הרוויחו המון מה"תיווך" בין הלווה לבין הקונים של אגרות החוב המגובות היה לו אינטרס לתת הלוואות לכל מי שרק רוצה מבלי לבדוק היטב את יכולת ההחזר של המלווים. מה שקרה הוא שהמוני אנשים לקחו משכנתאות ממניעים ספקולטיביים, שוק הנדל"ן בארצות הברית התמלא בעוד ועוד ביקושים עד שאנשים לקחו משכנתאות על דירות שנקנו מעל ומעבר לערך שלהם וכשהגיעה הירידה במחירי הדירות לווים מצאו עצמם עם הלוואה יותר גבוהה משווי הנכנס והעדיפו לא להחזיר את ההלוואה ושהנכס ימושכן. הבנקים שלא רצו להרוס את שמם נשאו ברוב הפסדי העתק שנגרמו כתוצאה מכך אך גופים ומשקיעים גדולים נפגעו גם הם שמצאו את עצמם עם אגרות חוב שלא שוות דבר, הפסדי העתק הללו גרמו לבנקים רבים ולחברות השקעות בארצות הברית להגיע לפשיטת רגל".

אני לא יודע מה איתכם אבל זה נראה לי מופרך שמשבר מקומי (שנגרם עקב מעשי השלטון) יגרום לקריסת בנקים ברחבי העולם, נפילת בורסות עד כדי הפסקת מסחר יזומה, נפילת מחירי הנפט הזהב והיהלומים, גלי פיטורין עולמיים ונפילת תאגידים וחברות שבחלומות שלי לא חשבתי שיגיעו לתהום כזו והזרוע נטויה.
זה משבר שלדעתי כבר כולנו מרגישים אותו וחקלנו אף חווים אותו על בשרינו.
זה ארוע שיצא מכל פרופורציה ואני מקווה שאם הוא אכן הונדס, אלה שתכננו אותו עדיין שולטים בו ושהגולם לא קם יוצרו.
האם אתם שותפים לדעתי ? מהי המטרה לדעתכם ואיך יוצאים מזה ?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:35

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר