לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2009, 20:35
  FoMe FoMe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Napa שמתחילה ב "מבקשת המלצות לשם לתינוקת"

יש לי כמה שמות להמליץ לך.

1. Linda: מקור השם הוא ספרדי ומשמעותו הוא "יפה" לדעתי שם נפלא ויפה כפי שרצית.
2. Leona: מקור השם הוא איטלקי משמעותו נובעת מהמילה Lion שזה אריה באנגלית. שם מיוחד במינו, נורא יפה וסקסי לדעתי שזה גם חשוב.
3. Lucy: מקור השם הוא צרפתי, לדעתי שם יפיפה שמשמעותו נובעת מהמילה Light שזה אור באנגלית.
4.
Victoria: למרות שהוא לא מתחיל באות "ל" זה שם יפה ומוכר באירופה. השם הוא ממקור שוודי אך כמו שאמרתי מקודם הוא נפוץ בכל ארצות אירופה במיוחד ב: אנגליה, רוסיה וגרמניה. משמעות השם נובעת מהמילה Victory שזה ניצחון באנגלית שלדעתי זאת משמעות ממש יפה וגם השם עצמו יפה מאד לטעמי.

כמובן שיש עוד הרבה שמות אך לדעתי ארבעת השמות הללו ממש יפים!

נערך לאחרונה ע"י FoMe בתאריך 14-02-2009 בשעה 20:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2009, 22:35
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אף אחד לא סילק אף אחד, ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
אף אחד לא סילק אף אחד, ולא עשה סערה בשום כוס מים או נוזל אחר.
לא את ולא אף אחד אחר, תכתיבו לי מה להגיד ומה לא להגיד, מתי להגיב ואיך להגיב, יש?
ובכלל, מתי תלמדי להפסיק לדחוף את האף שלך לכל וויכוח? לא לכל שיחה את צריכה לדחוף את עצמך.
למה שלא תפתרי איזה סודוקו, או תגדלי איזה שרקן במקום זה...

אה, לא סילקת?
לא משנה, אבל למה לפנות לישראלים. אנחנו ישראלים,
שיפנו לגרמנים נוצרים, וכך יקבלו אפשרויות טובות יותר מהמקור.

רוצים שם לועזי? שישאלו אנשים לועזיים.
רוצה להגיד לי שזה לא סילוק? לא מכתיבה לך מה לעשות, אתה פשוט צריך להבין לסתום תפה שלך מתי שצריך - וזה הזמן ! כמו שאני מתעלמת מזיוני השכל שלך שאתה מפיץ בכל הפורום, אז אתה תתעלם מאשכול מסכן אחד, שבכלל אף אחד לא ביקש את דעתך האישית בו. אני יודעת שזה קשה, אבל את אף אחד לא מעניין לשמוע את הבולשיט הזה, ביקשו עצה, אף אחד לא ביקש את הדעה הפוליטית שלך. יש לך את חופש הביטוי שמגבה אותך? גם להם יש את חופש הבחירה שמגבה אותם !

לדחוף תאף שלי? ברגע שסילקת אותם בשמי ובשם כולנו "כי אנחנו ישראלים" אז הפכת את זה לויכוח שלי - כי בחיים לא נדחפתי לך לויכוח - ואתה מוזמן לבדוק. הויכוחים שלנו תמיד התחילו ממך, כשאתה מתעקש לחפור לכולנו.

ולמה שלא תלך תפתור איזו תיאורית קשר - כי כמו שכולם פה כותבים - התגובה שלך לא רלוונטית, מיותרת.

ועוד משהו קטן, זה הוא לא דיון כללי - זהו דיון על עיצות לשמות שמתחילים ב-ל' והם לועזיים.
וכן, הוא כבר העכיר את האוירה, כי הוא יודע לעשות את זה פשוט מצוין.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י RedBlossom בתאריך 15-02-2009 בשעה 22:39.
ישן 16-02-2009, 00:18
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]אף אחד לא סילק..."

ציטוט:
אה, לא סילקת?
לא משנה, אבל למה לפנות לישראלים. אנחנו ישראלים,
שיפנו לגרמנים נוצרים, וכך יקבלו אפשרויות טובות יותר מהמקור.

רוצים שם לועזי? שישאלו אנשים לועזיים.
רוצה להגיד לי שזה לא סילוק?

אני לא אשם שאת לא מבינה קרוא וכתוב. אני הצעתי הצעה בונה, לא סילקתי אף אחד.
אם אני רוצה שם סיני, אני יודע שיותר חכם יהיה לפנות לסיני, זה נקרא לסלק? ולמה שאני ארצה לסלק מישהו??

ציטוט:
אתה פשוט צריך להבין לסתום תפה שלך מתי שצריך - וזה הזמן !

ולסתם את הפה? זו המלצה שההורים שלך היו צריכים לתת לך לפני שנים גברת חוצפנית קטנה.
לא יודע מאיפה את הגעת ואיך חונכת, אבל פה לא סותמים פיות.

ציטוט:
כמו שאני מתעלמת מזיוני השכל שלך שאתה מפיץ בכל הפורום, אז אתה תתעלם מאשכול מסכן אחד, שבכלל אף אחד לא ביקש את דעתך האישית בו. אני יודעת שזה קשה, אבל את אף אחד לא מעניין לשמוע את הבולשיט הזה, ביקשו עצה, אף אחד לא ביקש את הדעה הפוליטית שלך. יש לך את חופש הביטוי שמגבה אותך? גם להם יש את חופש הבחירה שמגבה אותם !

את יכולה לעשות מ-ה שבא לך, אני לא בא ומכתיב לך אם להתעלם או לא, אז את אל תכתיבי לי,
ואין פה שום עניין של פוליטיקה - אז תפסיקי להתנפח כמו טווס חולה כלבת, וקחי את עצתך שלך ותנוחי בצד.

ציטוט:
לדחוף תאף שלי? ברגע שסילקת אותם בשמי ובשם כולנו "כי אנחנו ישראלים" אז הפכת את זה לויכוח שלי - כי בחיים לא נדחפתי לך לויכוח - ואתה מוזמן לבדוק. הויכוחים שלנו תמיד התחילו ממך, כשאתה מתעקש לחפור לכולנו.

לא סילקתי אף אחד, ואין לי סמכות לסלק אף אחד יא דרמה קווין בשקל.
ואת לא נדחפת לי לויכוח? זה ממש משעשע, אני לא זוכר פעם אחת שאת לא נדחפת לוויכוחים פה ובמקומות אחרים.

ציטוט:
כי כמו שכולם פה כותבים - התגובה שלך לא רלוונטית, מיותרת.

גברת נכבדה - 2 גולשים היסטריים שלא יודעים לכבד דיון ציבורי, זה רחוק מלהיות "כולם", אז הס לך.

עכשיו אחרי שסיימת לקרקר ולצווח כמו תרנגולת, אולי תצאי בחוץ ותנשמי... לאט לאט...
ישן 16-02-2009, 10:37
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]אה, לא סילקת? [b]לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
אני לא אשם שאת לא מבינה קרוא וכתוב. אני הצעתי הצעה בונה, לא סילקתי אף אחד.
אם אני רוצה שם סיני, אני יודע שיותר חכם יהיה לפנות לסיני, זה נקרא לסלק? ולמה שאני ארצה לסלק מישהו??

מה יש להבין? ההפניה הבוטה שלך לגרמנים היא חד משמעית סילוק מצדך.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
ולסתם את הפה? זו המלצה שההורים שלך היו צריכים לתת לך לפני שנים גברת חוצפנית קטנה.
לא יודע מאיפה את הגעת ואיך חונכת, אבל פה לא סותמים פיות.

בינתיים אתה זה שגורם לכאב ראש, אז באמת שכדאי ללמוד מתי לסתום
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
את יכולה לעשות מ-ה שבא לך, אני לא בא ומכתיב לך אם להתעלם או לא, אז את אל תכתיבי לי,
ואין פה שום עניין של פוליטיקה - אז תפסיקי להתנפח כמו טווס חולה כלבת, וקחי את עצתך שלך ותנוחי בצד.

אם היית שותק מלכתחילה אף אחד לא היה אומר לך כלום, אז קח את העצות שלך ותדחוף אותן
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
לא סילקתי אף אחד, ואין לי סמכות לסלק אף אחד יא דרמה קווין בשקל.
ואת לא נדחפת לי לויכוח? זה ממש משעשע, אני לא זוכר פעם אחת שאת לא נדחפת לוויכוחים פה ובמקומות אחרים.

העובדה שאין לך סמכות לסלק אף אחד לא נותנת לך את הכוח להגיד שכדאי להם להסתלק.
אם היית המנהל של הפורום הזה לא היית יכול לסלק אותה בעקבות הבקשה שלה, אבל זה שאתה לא המנהל נותן לך כוח לסלק אותה מפה מילולית בעקבות "חופש הביטוי"
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
גברת נכבדה - 2 גולשים היסטריים שלא יודעים לכבד דיון ציבורי, זה רחוק מלהיות "כולם", אז הס לך.

איפה הדיון? פותחת האשכול ביקשה עזרה במשהו, אתה דוחף את האף שלך בהערה פוגענית וחסרת קשר לנושא האשכול. ואנחנו אלה שלא יכולים לכבד דיון ציבורי?
לכבד דיון ציבורי זה גם לסתום את הפה כשצריך
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
עכשיו אחרי שסיימת לקרקר ולצווח כמו תרנגולת, אולי תצאי בחוץ ותנשמי... לאט לאט...

תסתכל על עצמך לרגע

ותצעק חופש הביטוי עד מחר, אף אחד לא שם זין על האם אתה חושב שהיא צריכה לבקש מאיתנו עזרה או לא, אז תלמד לסתום כשצריך
ישן 16-02-2009, 16:13
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]אני לא אשם שאת..."

ציטוט:
מה יש להבין? ההפניה הבוטה שלך לגרמנים היא חד משמעית סילוק מצדך.

מסתבר שיש, כי הפרשנות ההזויה שלך לדברים שלי היא עיוות גמור של המציאות.

ציטוט:
בינתיים אתה זה שגורם לכאב ראש, אז באמת שכדאי ללמוד מתי לסתום

לאאאא, מי שגורם לכאב ראש הוא מי שמנסה לכפות על אחרים מה להגיד ומה לא להגיד, סתימת פיות לא תהיה כאן חבוב.

ציטוט:
אם היית שותק מלכתחילה אף אחד לא היה אומר לך כלום, אז קח את העצות שלך ותדחוף אותן

אתה מנסה לצייר תמונה שבה כל הפורום עליי, כשבמציאות זה רק אתה ועוד אחת שידועה כווכחנית במקצועה,
אז יש לי הפתעה בשבילך, אני לא אשתוק לא היום ולא מחר, ואתה יכול מצדי להתפוצץ מתסכול.

ציטוט:
העובדה שאין לך סמכות לסלק אף אחד לא נותנת לך את הכוח להגיד שכדאי להם להסתלק.
אם היית המנהל של הפורום הזה לא היית יכול לסלק אותה בעקבות הבקשה שלה, אבל זה שאתה לא המנהל נותן לך כוח לסלק אותה מפה מילולית בעקבות "חופש הביטוי"

צודק בכל מילה שלך פה. אלא שמלכתחילה אף אחד לא אמר לאף אחד להסתלק,
אני לא יודע בעוד כמה צורות אפשר לנסות להסביר את זה למישהו שמסרב לקלוט,
אבל אני אופטימי שבסוף יפול איזה אסימון לחלל האטום הזה שם בין האזניים,
זה שמחליט לחזור על אותה אקסיומה מטופשת שקיימת אך ורק שם כל הזמן, בניגוד למציאות.

ציטוט:
איפה הדיון? פותחת האשכול ביקשה עזרה במשהו, אתה דוחף את האף שלך בהערה פוגענית וחסרת קשר לנושא האשכול. ואנחנו אלה שלא יכולים לכבד דיון ציבורי?
לכבד דיון ציבורי זה גם לסתום את הפה כשצריך

זה שאתה חוזר כבר פעם שניה על המונח "לסתום את הפה" מעיד על זה שהארסנל שלך ריק,
אתה מתוסכל ומנסה לייצר עלבונות מכלום, אתה יודע שטיפסת על עץ גבוה ושמרגע לרגע
הטענה שלך מאבדת אחיזה מהמציאות, ואתה מבין שנבחת על לא כלום - אני מבין את התסכול
ומציע לך באופן ידידותי לקפל את הבאסטת מחאה בשקל שלך כדי לחסוך לך עוד מבוכה.

ציטוט:
תסתכל על עצמך לרגע

ותצעק חופש הביטוי עד מחר, אף אחד לא שם זין על האם אתה חושב שהיא צריכה לבקש מאיתנו עזרה או לא, אז תלמד לסתום כשצריך

ו...פעם שלישית שאתה משתמש במונח "לסתום", זהו אני מניח שברגעים אלה אתה מנגב את הקצף מהפה,
זמן טוב להזכיר לך שאתה רק גולש אחד, ודעתך שווה לדעתי ולא לדעת הכלל בפורום,
אז אל תנכס לעצמך מעמד שאין לך, אתה לא נציג של אף אחד פה מלבד עצמך.
קח אוויר, תתמודד עם התסכול שלך ותשלים עם זה, שלכל אחד מותר להביע דיעה בפורום, גם אם היא לא מוצאת חן בעינך. יש?... יופי.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 16-02-2009 בשעה 16:15.
ישן 16-02-2009, 22:35
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "הסיכום הוא כזה, בחרת לכתוב..."

אתה יודע, יחסית לאחד שאין לו שום יד ורגל בעניין הזה, אתה מרשה לעצמך יותר מדי.
מוזר שכותבת ההודעה לא נזעקה כמוך, ושדווקא השיחה שלה איתי היתה נעימה ופתוחה.
אז אולי רק אולי, אתה הוא זה שלא נחמד לנהל איתו שיחה, כי אתה הוא זה שחושב שיש לו יד על השאלטר פה.

מעניין שלא מנהלי הפורום, לא הכותבת עצמה, ואפילו לא שאר הגולשים (למעט אחת, שהמניע שלה ידוע לי כבר)
לא ראו לנכון לתקוף אותי, כמו שאתה ראית לנכון. מסקנה: אתה שתלטן ומתנשא,
אתה חושב שתפקידך בפורום הוא שכולם יכתבו בנורמות שאתה רואה לנכון, ואתה חושב שאתה תחנך את מי שלא,
אז יש לי חדשות בשבילך חבריקו, אתה נטול כל השפעה - וכבר כעת מהלך על חבל דק עם עלבונות אישיים כמו שהבהיר לך מנהל הפורום.

אז אנא ממך, אסוף את רסיסי האגו המנופץ שלך ותעבור הלאה.
ישן 15-02-2009, 19:34
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "לא, התגובה לא במקום כי אף אחד לא ביקש שתעביר ביקורת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Scattered mind
ועם כל הכבוד לך, למה שאני אשאיר לך את שיקול הדעת על התגובות שלך אם גם לי יש מה לומר בעניין?

חוץ מזה היא פנתה אל הפורום בבקשת עזרה, ולא שאלה אותך האם זה לגיטימי לדעתך לרדת מהארץ. זה לא עניינך ולכן אל תעביר ביקורת

אז זהו, שאני לא צריך לחכות שיבקשו ממני ביקורת כדי לנמק אחת, אם זה מה שמרגיש לי נכון לעשות.
וכשהיא פנתה אל הפורום, היא פנתה גם אליי כחלק מגולשי הפורום, ואני בחרתי להביע דיעה.
אתה יכול לחלוק עליה כמו שעשית, אבל אתה לא יכול להטיל בספק את הלגיטימציה שלי להביע אותה כאן.
פרש מקום פתוח להחלפת דיעות, והחוקים בנושא ברורים - כל עוד אין פגיעה אישית בגולש, אפשר להביע ביקורת,
ברגע שמשטרת הדיעות תקבע איזה דיעה מותר לפרסם ואיזה לא, אז זה כבר לא יהיה פורום,
אם אתה רוצה להיות חלק מפורום חופשי כמו פרש, רצוי שתלמד להשלים עם חופש הביטוי, ולקבל דברים שגם לא מוצאים חן בעינייך.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 15-02-2009 בשעה 19:37.
ישן 16-02-2009, 16:50
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "את הפרט הזה העלימו בוויקי"

דווקא בערך על לופיטל עצמו זה כן מצויין

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויקיפדיה
בשנת 1694 לופיטל וברנולי עשו עסקה לפיה לופיטל ישלם לברנולי 300 פרנקים לשנה בתמורה לבלעדיות על תגליותיו של האחרון, אותן הוא פרסם בספר הלימוד שלו. ב-1704, לאחר מות דה לופיטל, פרסם ברנולי את דבר העסקה, וטען להכרה בכך שהוא גילה את כלל לופיטל. ב-1922 נמצאו מסמכים המאשרים את גרסת ברנולי. בכל מקרה, הסיפור לפיו דה לופיטל ניסה לבצע פלגיאט על תגליותיו של ברנולי איננו נכון: ספר הלימוד פורסם תחת מעטה אנונימיות, ובהקדמתו מוזכרת עזרת ברנולי, כמו כן, דה לופיטל מעולם לא טען לאחריות על הכלל.

ישן 16-02-2009, 16:08
  Napa Napa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.09
תודה

תודה רבה לכולם, תודה על עזרתכם.
כמה דברים: 1. Lance: אנו לא זוג מתבוללים ואנו לא מתביישים בזהות היהודית, הציונית, הישראלית שלנו.
אני חושבת שהסברתי למה אנו מעוניינים בשם לועזי. למה ללכת רחוק, בארצינו יש עשרות אלפים ילדים שיש להם שמות לועזיים. אני מדברת על הילדים שנולדו בארץ כמו: ונדי, סנדי, מאלני שמאלני מה שזה לא יהיה. אז מה הקטע? למה שלא תצעק להם "ישראלים שמתביישים בזהותם? לנו לפחות יש סיבה מוצדקת והסיבה שככה יהיה יותר טוב בשביל הילדה, יש אנטישמיות רבה בארצות אירופה ושם לועזי יהיה יותר "מקובל" בחברה שרובה נוצרית. דבר שני לא הכרחתי אף אחד לתת המלצות אמרתי "אם תוכלו להמליץ אני אשמח", עובדה 700 צפיות 100 תגובות מה שאומר יש אנשים שלא חשבו לנכון להגיב ואני מכבדת אותם. אז היה אפשר להימנע מהויכוח המיותר הזה.
אז "כן המפקד" בכל מקרה אני מכבד את דעתך, תודה.
ישן 16-02-2009, 16:33
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי Napa שמתחילה ב "תודה"

היי נאפה. אני רוצה לעשות 2 אבחנות ביחס לאשכול הזה.

1. כל הוויכוח הסוער הזה שנוצר פה, באופן אירוני לא קשור אליך אלא לכך שיש גולש ששם למבחן זכות של אנשים להביע דיעה.
צנזורת דיעות זה דבר שלא מקובל עליי, גם כמנהל באתר וגם כגולש מן המניין, ואני אלחם בזה בשיניים.
זה לא קשור אליכם ולא בגללכם, והיה חשוב לי להבהיר את זה בפניך.

2. ישנה מגמה מאוד קשה של ישראלים שנעלמים אל תהום הנשייה הנוצרי,
זה לא אומר שהם עצמם מתבוללים, אבל הילדים האלה שגדלים בגולה עם שמות נוצריים,
רוב רובם מאבדים את הזהות היהודית שלהם, והדור שאחרי הוא כבר דור נוצרי ללא זיקה אלינו,
זה נושא שכואב באמת, כי זה אומר שהמדינה הזו נכשלה בלשמור על רמת חיים טובה לאזרחים שלה,
וזה גם כואב, כי אנשים ממהרים לברוח מכאן במקום להתלכד בזמנים קשים, זה כואב כמו לראות אח שעוזב, וכולנו אחים במקום מסויים.

אני לא מתמם ומודה שבדברים היתה נימה של כאב שצובט קצת, אבל במובן הפרגמטי של הדברים
זה באמת נכון, שההורים יוכלו לקבל טיפים הרבה יותר טובים מלא ישראלים, ההיצע הוא הרבה יותר גדול,
נכון שישראלים מכירים שמות נוצרים - אבל להתייעץ עם לא ישראלים, או למשל בספר שמות לא ישראלי, יניב יותר פירות לדעתי.

בכל מקרה, את בעצמך מודה שהם הולכים למקום וזמן שבו האנטישמיות גואה,
נשגב מבינתי להבין למה, אבל זו זכותם - ואני מאחל להם כל טוב, בתקווה שיתחרטו ויחזרו הביתה.

ובכל מקרה, שיהיה רק טוב ובהצחלה
ישן 16-02-2009, 17:07
  Napa Napa אינו מחובר  

למה? נראה לי ענית לעצמך, ברגע שאמרת: "זה אומר שהמדינה הזו נכשלה בלשמור על רמת חיים טובה לאזרחים שלה." הסברת הכל. כי הרי אנו לא משחקים במשחקים פה, חלפו זמני הילדות הלא נשכחים שלנו אנו כבר אנשים מספיק בוגרים בכדי להבין עובדות. הכאב מוצדק כי אכן מדינת ישראל נכשלה בלשמור על רמת חיים סבירה (ראה סבירה לא טובה) לאזרחיה.
בזמנים הקשים? זמנים קשים יותר קל לספור את הזמנים הקלים. כל שנה היא קשה (אני מדברת מאז שנות 2000) ב-9 השנים הללו עברנו יותר מדי מלחמות וכ1000 מהומות כשאתה מפחד לצאת מהבית עם חברים להסתובב בעיר כי יכול מאד להיות שאיזה מחבל יקפוץ מאחוריך (חס וחלילה) ונגמר הסיפור. ואני לא מאשימה את מדינת ישראל, לא אמרתי את זה אבל באיזשהו מובן נראה לי אתה תסכים אתי שגם שהממשלה בפרט לא יודעת לנהל כלום, החינוך פה הוא לא חינוך! זה דגרדציה מוחלטת פה האנשים פה בלי להעליב אף אחד באמת הופכים מאנשים לקופים שזאת עוד הוכחה לטענתו של צ'ארלס דרווין, מה עם התרבות? עדיף שאני לא אפרט. אין פה לא תרבות ולא חינוך לעזעזל מה זה צריך להיות? ופה זאת המדינה אשמה ולא "החברים" הערביים שלה ששוכנים לצידה. רק אל תגיד לי שאתה לא מסכים.

שוב, בשום מדינה זה לא מובטח השלום, השקט, אבל מה שכן בוודאות אני יכולה להגיד לך שבגרמינה או בכל ארצות אירופה יש תרבות וחינוך האנשים הם אחרים, רמת החיים אחרת ועוד דבר שלא פחות חשוב אין שם מלחמה כל 5 דקות! אתה בטח אומר עכשיו לעצמך: "איזה ילדה מטומטמת, יש שם אנטישמיות" נכון מאד, יכול להיות שאני מטומטמת וכן יש שם אנטישמיות בכל מקום יש גם פה יש אתה כלפי הערבי והערבי כלפיך הלא כך? יש פה גם "יהודשמיות" שזה אתה מרוקאי וחבר שלך אשכנזי וידידה שלך רוסיה ואחד אוכל את השני "אוכלי חזיר" "מרוקאי מסריח" "אני שונא איתיופים". ואני מסכימה איתך צריך להילחם על הארץ צריך להיות ביחד במיוחד בזמנים הקשים אבל לעזעזל על מה? תגיד לי על מה יש להילחם פה? הזמנים הללו לעולם לא עוברים רק אם היה על מה. אני לא מאחלת לאף אחד לעבור את מה שאני עברתי פה, את מה שהמשפחה שלי עברה פה ושוב 95 אחוז בגלל הטעויות של המדינה.

ודבר שלא קשור, עוד סיבה חלק מהמשפחה שלנו ושלהם סבא, סבתא חיים שם זה כבר עשרות שנים.

נערך לאחרונה ע"י Napa בתאריך 16-02-2009 בשעה 17:09.
ישן 16-02-2009, 17:32
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי Napa שמתחילה ב "למה? נראה לי ענית לעצמך, ברגע..."

תגובה מאוד קשה לקריאה, בעיקר משום שברובה היא נכונה.
כן, המצב פה די מחפיר, ואני בתור אחד שבעברו חי בחו"ל וראה את ההבדלים מקרוב, גם מודע לזה.

אבל חשוב להבין שיותר מדי אנשים מתו בשביל שהמדינה הזו תשמש לנו למקלט ולבית,
ושלא נצטרך להיות יותר עם נודד ומוקצה. מדינת ישראל היא מדינה קשה, אבל לפחות היא שלנו.

ציטוט:
תגיד לי על מה יש להילחם פה?

זה יותר קל לענות. על הריבונות שלנו, על הצבא שלנו, על המורשת והתרבות שלנו,
העצוב הוא שמה שכל האנטישמים לא הצליחו לעשות לעם היהודי ב 2000 שנה, הצלחנו אנחנו לעשות ב 2 דורות.

לא קל לחיות פה, אף פעם לא היה קל לחיות פה. אבל כמי שחי בחו"ל אני יכול להעיד שתחושת הניכור היא בלתי נסבלת,
והדרך היחידה להתגבר עליה היא למחוק את הזהות הישראלית שלך מבפנים, ולא להסתכל לאחור. וזה נורא בעיניי.

אני לא בא לשפוט, ואני גם לא יכול לשפוט - זה תמיד צובט לראות זוג צעיר אורז ועף מפה,
גם בכתבות צבע האלה ששמים ברקע מוזיקה של התחלה חדשה, זה תמיד מצטלם לא טוב,
מצטלם ככשלון הרעיון הציוני, אלא שהרעיון הציוני לא כשל, אלא המנהיגים שהמלכנו לנו,
נורמות השחיתות וה"סמוך" שיישמנו, ואלה נושאים שיהיה קשה לתקן - אבל בלתי אפשרי לתקן, אם לא ישאר פה אף אחד שיתקן.

אני יכול להתגאות בכך שהצלחתי לשכנע כמה יהודים טובים שמעולם לא נולדו פה אפילו, לעשות עליה,
וגם שאני עובד בימים אלה לשכנע עוד אנשים לחזור הביתה, דרך מכרים בחו"ל.
אלה זמנים מיוחדים שעוברים על העולם, אנחנו בצומת היסטורי שיכול לקחת פניה קשה מאוד לאנושות,
בזמנים קשים כאלה, המקום של כל היהודים הוא בבית שלהם, ביחד - יהיה מאוד קשה לישראלים להתמודד
עם מצבים קשים במדינה זרה. בגלל זה בזמן סערה צריך לחזור הביתה, והעולם צועד לכיוון סערה קשה.

אני לא מתיימר לשכנע אף אחד לעשות משהו כזה או אחר, אני קול אחד מתוך מכלול דיעות שמייצג את עצמו,
אבל אני אומר לכם, שלברוח זה אף פעם לא הפתרון - לא בחיים, ולא בכלל.

יבוא יום והמדינה הזו תהיה מקום נפלא לחיות בו, אבל זה לא יקרה
אם נמשיך לאבד עוד ועוד אנשים טובים שרוצים לשנות...
ישן 16-02-2009, 18:30
  Napa Napa אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "תגובה מאוד קשה לקריאה, בעיקר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
הרעיון הציוני לא כשל, אלא המנהיגים שהמלכנו לנו,
נורמות השחיתות וה"סמוך" שיישמנו, ואלה נושאים שיהיה קשה לתקן - אבל בלתי אפשרי לתקן, אם לא ישאר פה אף אחד שיתקן.

צודק במאה אחוז, אני מסכימה איתך.

תדע שתמיד יהיה מי שישאר פה, אך תמיד יש את האבל הזה שהורס את הרצץ הטוב.
אבל תגיד לי בבקשה מאין לך שהאנשים פה מעוניינים לשנות משהו? זה שאתה צדיק מבין עניין ובמקרה אתה מכיר עוד כמה חבר'ה בודדים שמעוניינים לשנות פה משהו לטובה זאת לא אומרת שכל עם ישראל רוצה. אני אישית מכירה אנשים ולא קצת שזה לא מזיז להם, לא אכפת להם בכלל. כשאתה שואל אותם שאלה הכי אקטואלית שיכולה להיות כגון: "מה היה היום בעזה (בעניין המלחמה) חלקם יסתכלו עליך בעיניים מופתעות "באמת לא שמעתי בכלל, מה קרה?" חלקם יענו לך: "מה זה עזה איפה זה בכלל" וחלקם יענו "לא יודע לא שמעתי" שזה קורה ברוב המקרים. אנשים לא מתעניינים במה שקורה במדינה שלהם ואם כן אז עם ה"לא יודע" הזה. אז על מה אתה מדבר, אם אנשים לא מתעיינים ולא יודעים מה לשנות מחוסר ידיעה אקטואלית אז כיצד אתה רוצה שהם ישנו. נכון שיש שכן מודעים להכל תמיד אבל גם מהם לא מעוניינים במיוחד הנוער של היום שזה הדור של מחר אשר לא מתעניין בכלום.

למה ללכת רחוק? המדינה בעצמה שזה השלטון, לא מעוניינת לעשות כלום וזה מתבטא לדוגמא: השביתות בלימודים ובהשכלה גבוה שמעלים כל שנה שכר לימוד ועוד פעם על כלום במיוחד בהשכלה של התיכונים ששם המורים ברובם לא מבינים עניין בקושי תואר ראשון אם בכלל ואז העניין של החינוך חוזר אבל עזוב. הנשיא שנתן דוגמא מעולה, פשוט מעולה כאשר אנס את מזכירתו או אותו שר ביטחון שלא יודע כיצד משתמשים במשקפת שזה אני לא יודעת איך לתאר את זה אפילו הקופים שבינינו יודעים ומה שעצוב הוא, שהוא היה שר הביטחון ובכלל שר ביטחון זה צריך להיות איש צבא ואני לא מבינה איך הוא מונה לתפקיד זה. נראה לי אפילו את הצו הראשון שלו הוא לא עבר. בושה, פשוט בושה ואז כולם מבקרים אותנו שאנחנו ארץ מפגרים. אם המדינה הייתה מעוניינת לשנות פה משהו היא הייתה עושה את זה לפני תמיד כולם הכל מבטיחים אך לא מקיימים.

מצד שני למה שהאנשים ישנו פה משהו? למה שהם יקריבו את עצמם למען המדינה בכדי להגן עליה כשהמדינה לא מוכנה להגן על אותו האזרח ולא מוכנה לשאת בהחריות?

ואני גאה בזה שאני יהודיה ואני תמיד אזכיר לאלה שבסביבתי שהם יהודים אם "במקרה" הם ישכחו.
אנחנו עם ציון, עם מיוחד כמו שאמר יהודה פינסקר: יכולנו להתבולל בגולה אבל לא היה כך הדבר המשכנו להתקיים ושמרנו על יחוד הלאומי היהודי שלנו. אז למה אנחנו מחכים? יש מדינה ללאום היהודי, יש אנשים אז למה לא לשנות? הבעיה שאין פה את הרצון והמהפך הזה והשוני יכול לקחת מאות שנים. זאת הבעיה.

וכשאתה אומר הניכור הנסבל הזה שאתה חש בחו"ל הוא בלתי נסבל אתה צודק, זה בלתי נסבל.
אבל אני חשה אותו גם כאן, מאז שאני קטנה הייתי מנוכרת בכל גם עכשיו "החברים" שלי מסתכלים עליי בעיניים עקומות כאילו אני חייזר. וכל זה בגלל שהמוצא שלי הוא אינו מזרחי. אני לא מבינה פה את האנשים מאיזה זוית הם מסתכלים על העולם. ואם צריך להתחיל את השינוי אז צריך להתחיל קודם כל ביהודשמיות. מה זה משנה מה המוצא שלך העיקר שאתה יהודי וזהו, כי זה המחנה המשותף הלא כך? ודבר זה אף פעם לא יקרה תמיד יהיו פה אפליות כלפי המוצא, תמיד אחד יאכל את השני בגלל מוצאו.

אז השינוי עוד רחוק מאיתנו וכל שניה שאתה חיי פה אתה מתפלל שלא יקרה משהו פתאום.

נערך לאחרונה ע"י Napa בתאריך 16-02-2009 בשעה 18:40.
ישן 16-02-2009, 22:56
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי Napa שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]הרעיון הציוני לא..."

ציטוט:
אבל תגיד לי בבקשה מאין לך שהאנשים פה מעוניינים לשנות משהו?

כי אני מדבר עם אנשים, גם בפורומים גם ביום יום - ויש רצון טוב, יש שאיפה להלחם על הניצוץ הכבוי,
אבל אנשים עברו תהליך של דיכוי, תהליך של הפרד ומשול - שלא נכנס כאן למי הוביל אותו ולמה, כי זה לא שייך.

אבל הנקודה היא, שיש תקווה - יש אנשים טובים, ויש דרך לנצח את הכל עם הרבה סבלנות והרבה תקווה,
השואה לא הייתה לפני 500 שנה, סה"כ עברו בקושי 60-70 שנה, 2 וחצי דורות וכבר שכחנו איך זה היה להיות יהודים לפני קום המדינה.

אולי כי אנחנו, הדור שנוטש, לא יודעים איך מרגיש עם הומלס,
ואולי כי כל אלה שתופסים את הרגליים ובורחים מכאן, חושבים שישראל תמיד תחכה להם,
אבל היא לא. אם כל האנשים הטובים, וכל המוחות החשובים יברחו מכאן, והאיום הדמוגרפי ימשיך בקצב הזה
לא תהיה כאן ישראל, לא תהיה מדינה ליהודים - והם יחזרו להיות "הטפילים" של העולם, עד השואה הבאה.

זכור לי במיוחד קטע שראיתי פעם בטלויזיה, שטייס אמריקאי ממלחה"ע ה 2 דיבר על כך,
שמטוסים אמריקאים חגו מעל אושוויץ בימי הטבח הבלתי נגמרים, והם ידעו מה הולך שם.
הסיבה שהם חגו מעל אושוויץ לא היתה כדי להפציץ את המסילות ולשבש את פס הייצור של המוות,
אלא כדי להפציץ מטוס שלהם שנפל לידי האויב או משהו כזה והיה קרוב לאושוויץ, וזה כדי שלא יוכלו לאסוף מודיעין.

את הצבא האמריקאי יותר עניין מטוס אחד מפח, מאשר מליוני יהודים שנחנקים מאה מטר משם בתאי גזים,
וזו הסיבה שקמה המדינה הזו, בגלל שאנחנו צריכים לדאוג לעצמנו, כי אף אחד אחר לא ידאג לנו.

לא צריך להתאמץ למצוא סיבות לעזוב, אבל חשוב להתאמץ למצוא סיבות להשאר,
ולקרוא לילדים שלנו בשמות עבריים, ולהחדיר להם גאווה יהודית וישראלית
ולו רק בגלל שכעם, הקרבנו יותר מדי, יותר מדי בשביל לזרוק הכל לפח ולחזור לאן שהסבים שלנו היו
ללכת 70 שנה אחורה, בגלל שקצת קשה - זה כמעט בלתי נסלח, מגיע לאלו שנפלו במלחמות, טיפה יותר מזה לדעתי...
ישן 17-02-2009, 14:19
  Napa Napa אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]אבל תגיד לי בבקשה מאין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
אולי כי אנחנו, הדור שנוטש, לא יודעים איך מרגיש עם הומלס,
ואולי כי כל אלה שתופסים את הרגליים ובורחים מכאן, חושבים שישראל תמיד תחכה להם,
אבל היא לא. אם כל האנשים הטובים, וכל המוחות החשובים יברחו מכאן, והאיום הדמוגרפי ימשיך בקצב הזה
לא תהיה כאן ישראל, לא תהיה מדינה ליהודים - והם יחזרו להיות "הטפילים" של העולם, עד השואה הבאה.

כדי שהמוחות החכמים האלה לא יברחו מפה, צריך שיהיו פה תנאים נורמליים, כי הרי אם היום פה תנאים נורמליים האנשים לא היו בורחים. שוב לא אמרתי שבארצות אירופה יש אבל שם מה שכן יותר מעוניינים באנשים חכמים מאשר פה וזאת עובדה. אז ככה שגם עכשיו ארץ ישראל לא מחכה להם עם דלתות פתוחות ובמיוחד לאנשים משכילים אשר עלו לפה. האנשים האלה רצו לתרום למדינה אם זה בתחום המדע, התרבות או החינוך בדיוק באותה הרמה שאתה רוצה אך משום מה המדינה ב- 99 מהמקרים שמה עליהם פס שחור והם קיבלו ביטול אבל הם רצו! אז לכן האנשים האלה מעדיפים לרדת מהארץ כי אף אחד לא מעוניין בהם פה ויותר נכון לא מעוניינים בשכלם ובשינוי שהם רוצים לעשות למען המדינה, וזאת הסיבה הכי מוצדקת שיכולה להיות.

ואז כולם בוכים "כולם עוזבים, כולם זה כולם זה מה זה האנשים האלה" שלא יבכו, כי הם האנשים שבאמת רצו לעשות משהו פה! אבל כאשר התאכזבו העדיפו לנטוש את מדינת ישראל למען מדינה אחרת שאולי שם הם יתרמו במשהו עם השכל שלהם.

כמו שאמרתי המהפך יכול לקחת מאד שנים וזה לא בטוח בכלל שהוא יביא לתוצאות!
אולי מישהו מוכן לחכות כמה עשרות שנים טובות בלי לחיות (אני מתכוונת לחיות בלי הצרכים הבסיסיים כמו ביטחון) שיהיה לו בהצלחה! והעובדה היא שיש הרבה יותר סיבות למה כדאי לעזוב מאשר למה כדאי להישאר.

בכל מקרה תנהג כפי שאתה חושב לנכון אני מאד מקווה שיום אחד המדינה הזאת תיהיה מדינה עם ערכים, חינוך, תרבות וביטחון.

היה נעים לשוחח עימך, אליזבת.

נערך לאחרונה ע"י Napa בתאריך 17-02-2009 בשעה 14:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:24

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר