לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2009, 13:28
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
נפלא !....
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי adinax שמתחילה ב "כלי עזר לטעינת המחסנית.... ..."

ואפילו בדיוק בזמן....

אכן כן, זהו מטען הכדורים שיועד במקור לטעינה נוחה של מחסניות תמ"ק ה"סטן" וה"סטרלינג" הבריטיים !
האביזר הזה (שהיה אביזר תקני לחלוטין) הולבש על חלקה העליון של המחסנית ובאמצעות הידית הנעה ניתן היה פשוט לגרוף את הכדורים פנימה אחד אחד ומבלי חלילה להתאמץ יותר מדי.....

יש לציין כי גם כאן היו מספר דגמים של מטענים כשזהו למעשה הדגם המוכר יותר, קיים דגם מוקדם יותר אשר נועד לאותה מטרה ועבור אותם נשקים אך הוא נחשב כיום לנדיר מאוד (יש לי גם אחד כזה אבל להזכירכם רציתי חידה קלילה ).....
אני אצלם אותו (הוא כרגע לא ברשותי) ואציגו כאן בשבוע הבא.....
"עדינקס" - אני חייב לציין שזו פעם ראשונה בה אני רואה שאביזר שכזה מוצע למכירה וזו הפעם הראשונה שאני גם רואה מה "התעריף" שלו !

בתמונות הבאות נראה ה"מכשיר" כשהוא מותקן ע"ג מחסנית ל"סטן" ובתמונה נוספת צילמתי גם את הכיתוב אשר מופיע ע"ג המחסנית ת.מ.ת (תת מקלע תוצרת ע"פ ה"הגנה" ).....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אגב - "מכשיר" שכזה אך דווקא מהדגם הנדיר יותר נמצא לפני כשבועיים ב"סליק" שאותר בביה"כ במגדיאל !
תמונות של הממצאים שנמצאו שם אני אצרף לכאן בהמשך (שהרי מגיע לפותר פרס לא)?....

"עדינקס" - כרגיל....כל הכבוד לך !
ו...לכל שאר המשתתפים !

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 19-02-2009 בשעה 14:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2009, 14:31
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
וכמובטח.... הנה הפרס ....
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נפלא !...."

להלן פריטים שנמצאו ב"סליק" שבביה"כ אשר במגדיאל לפני כשבועיים....
מן הסתם התמקדתי דווקא בפריטים בעלי אופי צבאי אך ידוע לי כי במקום נמצאו גם לא מעט ניירות/מסמכים מתקופת ראשית המושבה וטרום הקמת המדינה בכלל אך אל דאגה, אני עומד להפגש עם האחראית על נושא השימור בעירית מגדיאל אשר אחראית גם על הממצאים השונים וברגע שזה יקרה..... תצלומים מובטחים.....

נתחיל:

קנה + כיסוי לקנה של תמ"ק "סטן":

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במקום נמצאו שני דגמים שלמצתים ומנגנוני הפעלה מכאניים מאולתרים למטעני חבלה, האחד הנו מה שכונה "מצת פרפר" (התחתון מבין השניים שבתמונה) אשר הורכב מצינור השקייה וחלקי מתכת מעובדים מ"פליז" , למצת הזה היו מספר אופציות להפעלה (משיכה ושחרור) וכן ניתן היה לקבעו למשטחי עץ באמצעות מסמור(פריט נדיר מאוד) :

דגם נוסף של מנגנון שנמצא במקום התבסס על עקרון הפעלה של תייל ממעיד (שחרור) בלבד, הפריט מרכב מצינור פליז ובתמונה גם מופיעים חלקיו הפנימיים אשר כולם תוכננו ויוצרו במחתרת.
אני מאוד אוהב את המנגנונים האלה.....

רימון U.S.A "שפשוף" אשר הופעל באמצעות אלמנט דמוי ראש גפרור שבלט מקצה המנגנון שבראשו, הלוחם היה חייב לשאת בכיסו נייר חיכוך בדומה לנייר שבצידי קופסאת גפרורים ובטרם ההטלה לחכך את ראש ההדלקה הזה בו, רימונים בעלי מנגנון שכזה סבלו מאמינות נמוכה ובעיות/סרבול בהפעלה לא אחת עקב כך שנייר החיכוך היה נרטב מלחות או נשחק ...
אגב - למי שזוכר את הסיפור "שמוליק של זהרה" המספר את סיפורם של הטייסת זהרה לביטוב וחברה שמוליק... שמוליק נהרג בעמק יזראל בשעה שעסק בהדרכת כיתת פלמח"ניקים בהטלת רימון אשר לו היה בדיוק מנגנון הפעלה שכזה.... (רק שהרימון היה מסוג שונה).

בשלב מאוחר יותר הוחלף ראש השפשוף במנגנונים מכאניים אמינים יותר...

ו...מחסנית שעל פניו נראה כי הנה מותאמת לכדורי אקדח 7.62 מ"מ אשר לדעתי גם היא יוצרה במחתרת (בעבר נמצאו כבר מחסניות שכאלה בסליקים אחרים ולכולן מאפיינים זהים שיכולים להצביע על כך)...

בין הפריטים נמצאו גם נוספים שלא צולמו על ידי...
כל הפריטים נבדקו על ידי חבלני המשטרה ואלו אשר נמצאו בטוחים נמסרו לטובת הקמת תצוגה במקום.

ו..."עדינקס", אני מקווה שאתה לא כועס על הוספת החותמת הפעם....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:32

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר