לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2009, 15:34
  reason reason אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "שאלה נוספת על טרנ', קבל השונה מאינסוף ו-AC"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
יש תרגילים שבהם מופיע טרנ' עם קבלים שאינם שואפים לאינסוף (יש להם ערך כמו 10 מיקרו פאראד).

האם יש להתחשב בערך שלהם כאשר אני מבצע חישובים עבור מעגל תמורה ל-AC ?
או שצריך לבצע חישובים כאילו הקבלים שואפים לאינסוף? (כלומר להתעלם מהערך שלהם)

אפשר לראות כאן:
http://clickit3.ort.org.il/Apps/Pub...866989d02c1.pdf

את תרגיל מס' 3 בתור דוגמא לתרגיל עם קבלים שיש להם ערך סופי.

הערכים של סכמת התמורה נקבעים לפי נק' העבודה של המעגל, שבשבילו קבל הוא נתק' לא משנה מה גודלו, כי w=0.
השאלות ששואלים אותך זה הגבר בתדרי ביניים והתנגדות כניסה ומוצא, אז מבחינתך הקבלים האלה מספיק גדולים כדי להיות קצת בתדרי ביניים, ושלא תצטרך להתחשב בהם.
אתה צריך להתחשב בגודל הקבל בשביל למצוא קטבים, אולם פה לא מבקשים ממך את זה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2009, 17:23
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "[QUOTE=dorM]יש תרגילים שבהם..."

ציטוט:
הערכים של סכמת התמורה נקבעים לפי נק' העבודה של המעגל, שבשבילו קבל הוא נתק' לא משנה מה גודלו, כי w=0.

אני לא זוכר מתי השתמשתי בערכים (כמו של נק' עבודה) שמצאתי מסכמת תמורה DC, בשירטוט\עבודה על סכמת תמורה AC. כיצד זה קשור..?

אני מניח שב - w הכוונה לתדר אפס או אולי רוחב פס ששווה ל-0.

ציטוט:
השאלות ששואלים אותך זה הגבר בתדרי ביניים והתנגדות כניסה ומוצא, אז מבחינתך הקבלים האלה מספיק גדולים כדי להיות קצת בתדרי ביניים, ושלא תצטרך להתחשב בהם.

למה הכוונה "תדרי ביניים"? יש במעגל BPF (מעביר פס) ?

ציטוט:
אתה צריך להתחשב בגודל הקבל בשביל למצוא קטבים, אולם פה לא מבקשים ממך את זה.

קטבים הכוונה לפלוס ומינוס של המתח על הקבל, אז מדוע שלא אוכל למצוא את הקטבים בכל גודל אחר של הקבל?

תודה
ישן 17-02-2009, 18:29
  reason reason אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]הערכים של סכמת התמורה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
אני לא זוכר מתי השתמשתי בערכים (כמו של נק' עבודה) שמצאתי מסכמת תמורה DC, בשירטוט\עבודה על סכמת תמורה AC. כיצד זה קשור..?

אני מניח שב - w הכוונה לתדר אפס או אולי רוחב פס ששווה ל-0.
כן, התכוונתי לתדר 0, אם אתה לא משתמש בערכים שמצאת מנק' העבודה איך אתה מוצא ערכים כמו gm, rpi וכו?
למעשה כל הערכים בסכמת התמורה ניקבעים על פי נק' העבודה.
והשרטוט של DC הוא לא סכמת תמורה, הוא המעגל הנתון (אני יודע שאני קטנוני פה, אבל יש הבדל).

למה הכוונה "תדרי ביניים"? יש במעגל BPF (מעביר פס) ?
תדרי ביניים, הם התדרים בהם:
א, הקבלים הקטנים- נתק, הקבלים הגדולים-קצר
כאשר הקבלים הגדולים הם קבלי הצימוד, בד"כ מסדר גדול של מיקרו פארדה
והקבלים הקטנים הם הקבלים הפרזיטיים, שמופיעים גם בסכמת התמורה הם מסדר גודל של פיקו פרדה.
ב. ההגבר בתדרים אלה הוא קבוע

קטבים הכוונה לפלוס ומינוס של המתח על הקבל, אז מדוע שלא אוכל למצוא את הקטבים בכל גודל אחר של הקבל?

כשאני אומר קוטב הכוונה היא כשאתה עושה פונקציית תמסורת מלאה, לתדרים גבוהים או נמוכים (זה לא אותה פונקציית תמסורת כי עבור התדרים הנמוכים הקבלים הגדולים הם אלה שמשפיעים ועבור התדרים הגבוהים, צריך להתייחס לקטבים הפראזיטיים.)
אז בפונקציית התמסורת קטוב זהו אפס של פולינום המכנה, והגודל של הקבל משפיע על האפס הזה.

תודה

שמע, אני לאדע מה מתוך מה שאמרתי אתה צריך, אז אני לא אחפור לך יותר מזה אלא אם תבקש.
ישן 18-02-2009, 11:32
מנהל

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "[QUOTE=dorM]אני לא זוכר מתי..."

ציטוט:
כן, התכוונתי לתדר 0, אם אתה לא משתמש בערכים שמצאת מנק' העבודה איך אתה מוצא ערכים כמו gm, rpi וכו?
למעשה כל הערכים בסכמת התמורה ניקבעים על פי נק' העבודה.
והשרטוט של DC הוא לא סכמת תמורה, הוא המעגל הנתון (אני יודע שאני קטנוני פה, אבל יש הבדל).

ערכים כמו gm אני צריך למצוא רק בטרנ' FET.
כאשר הטרנ' הנ"ל הם טרנ' BJT...
אולי גם בטרנ' BJT יש gm, אבל עוד לא הייתי צריך למצוא את gm עבור BJT.

אני חושב שאפשר לומר ששירטוט DC זה המעגל השקול (ולא תמורה) של המעגל הנתון.

בנוגע לתדרי ביניים - עוד לא למדתי את החומר הזה. נשמע מעניין אבל אני מפוצץ בעומס עכשיו כך שלא אוכל בינתיים להתעמק בזה כפי שאני רוצה...

ציטוט:
כשאני אומר קוטב הכוונה היא כשאתה עושה פונקציית תמסורת מלאה, לתדרים גבוהים או נמוכים (זה לא אותה פונקציית תמסורת כי עבור התדרים הנמוכים הקבלים הגדולים הם אלה שמשפיעים ועבור התדרים הגבוהים, צריך להתייחס לקטבים הפראזיטיים.)
אז בפונקציית התמסורת קטוב זהו אפס של פולינום המכנה, והגודל של הקבל משפיע על האפס הזה.

באמת שאין לי שמץ ><
אני בע"ה מסיים השנה י"ג... כך שאני חושב שעוד לא לימדו אותנו את החומר הנ"ל.

ציטוט:
שמע, אני לאדע מה מתוך מה שאמרתי אתה צריך, אז אני לא אחפור לך יותר מזה אלא אם תבקש.

אשמח לחפירה!
ישן 18-02-2009, 11:39
מנהל

שאלה נוספת על טרנ' BJT מסוג npn ומשרעת AC מקסימאלית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "h פרמטר - מהו hoe ו- hre ? מכיר בעיקר את hfe - בטרנ' BJT"

כיצד אני אמור למצוא את אמפליטודת AC המקסימאלית שיכולה לצאת במוצא ללא עיוות, בטרנ' BJT מסוג npn ?

כפי שהבנתי יש את המשוואה:

קוד:
ic * Rac = Aac,max

המשתנה Rac זה ההתנגדות השקולה במוצא. (המוצא Vout מחובר לקולקטור של ה-BJT)

ואז משוואת קו העבודה של AC חותכת את משוואת קו העבודה של DC בנקודת העבודה Q, כאשר למשוואת קו העבודה של AC יש שיפוע שהוא:

קוד:
a = -1/Rac

Ic זה הזרם בקולקטור של ה-BJT כאשר בוצעו חישובים במעגל השקול עבור DC.

ואז Aac,max זה דלתא V, שהוא המשרעת המקסימאלית. דלתא V זה המרחק בציר ה- Vce שבין קו העבודה ה-DC לקו העבודה AC (איפה שכל קו עבודה חותך את ציר Vce)

האם זה נכון?
אני מנסה להבין מה מלמדים אותי אבל מרוב חוסר זמן ולחץ אטומי של המורה, זה נורא קשה. על החומר הנ"ל עברנו פעם אחת - פעמיים, וגם כן בצורה די עקומה...
תרגילים הוא מביא, אבל ללא תשובות סופיות, אז גם אחרי שאני פותר אותן אין לי מושג אם אני צודק.

סליחה על ההפצצה ותודה!

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 18-02-2009 בשעה 11:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר