לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2009, 12:14
צלמית המשתמש של lolita1990
  lolita1990 lolita1990 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.07
הילדים גדלו, העבודה נגמרה ומה עכשיו? מחפשת דרכים להתמודד

ההורים שלי משתגעים בחוסר מעש, אמא ממש לפני פנסיה ואבא מנסה להעסיק את עצמו בכל מיני דברים, אבא הוא הבעיה העיקרית כי העיסוקים האלה גוררים הוצאות ענקיות ומיותרות ומרוב שהוא רגיל כל החיים להיות "מסביב לשעון" הוא חייב שהכל יהיה עכשיו,דחוף ומהר , הוא חייב להיות עסוק , הוא לא יכול לקום בבוקר בשעה נורמלית ולהיות בבית כל היום, הוא חייב לזוז ולעבוד, מיותר לציין שאין עבודה, בטח שלא לגילאי 55+ ושהוא ממש לא אדם של חוגים ומפגשים חברתיים ולדבר איתו על כך גם ברוגע לא עוזר, הוא מקשיב רק לעצמו.

כל הזמן הבית מנוהל תחת פרוייקטים מיותרים ,חדשים ומלחיצים שחייבים להיות ולהסתיים כמה שיותר מהר (פרוייקטים שבעיניו יותר חשובים מכל דבר אחר כמו הלימודים/ עבודה / מחוייבויות שלנו) , הבית מנוהל בעצבים, חצי מהדברים בבית נזרקו, דברים חדשים נקנו (למרות שהקודמים היו בסדר גמור ולא ישנים כלל), כל החדרים שונו ועוד.

כל החיים אנחנו גדלים ומתפתחים, לומדים בבה"ס כדי להוציא תעודת בגרות טובה, משקיעים עוד 3-4 שנים בתואר ורצים לעולם העבודה כדי לעבוד ולנהל משק בית שיחזיק משפחה בכבוד, אבל מה קורה כשהילדים כבר גדולים? מה קורה כשאין יותר לאן ללכת במהירות בבוקר ולהשאיר חצי כוס קפה קרה על השולחן מהלחץ? פתאום הזמן הפנוי הזה והחוסר מעש מפחידים, אין מה לעשות!! אחרי 55+ שנים של עשייה, לחץ והתקדמות, הכל נעצר, זה לא גיל מבוגר.

מה עושים במצב הזה? יש כאן אנשים שנמצאים במצב הזה ויכולים לשפוך אור על מה שעובר עליהם? איך אפשר להקל עליהם חוץ מלשים גבולות כשזה מחמיר (כמו להתעקש ללמוד למבחן במקום לחפש איזה מוצר באינטרנט במשך שעות) ולזרום איתם עם הפרוייקטים כשצריך עזרה?

אשמח לתגובות, הערות והארות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2009, 13:45
צלמית המשתמש של lolita1990
  lolita1990 lolita1990 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lolita1990 שמתחילה ב "הילדים גדלו, העבודה נגמרה ומה עכשיו? מחפשת דרכים להתמודד"

הוא לא אדם של התנדבויות, בטח שלא עם ילדים ולעבוד בהתנדבות זה כמו להגיד שאין לו מה לעשות, כשהוא רוצה לתרום זה בד"כ בכסף ולא בעבודת כפיים.

הוא אדם מכובד שכל חייו ניהל עסקים מאוד גדולים.

איני גרה בבית, אף אחד מהילדים לא גר כבר בבית, זה רק ההורים יחד.

הוא יודע להשתמש באינטרנט ואוהב לגלוש מידי פעם, לראות מה חדש (ולערוך עוד קניות).

ציטוט:

שיצטרף אלי, אעשה ממנו בן אדם
בעצם שלא יצטרף, הבן אדם תקוע באובססיה ועסוק בעצמו..לא, לא מתאים לי.

לא במקום, עוד שנה אתה במצב שלו אז תתנהג בהתאם, למרות שאיני רואה איך אדם כמוך בכלל יכול להיות בר השוואה לאבי שבחייו עשה כ"כ הרבה והשיג כ"כ הרבה, אינך מגיע לקרסוליו, והתגובה שלך מעידה על כך.

ישן 22-02-2009, 07:17
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lolita1990 שמתחילה ב "הילדים גדלו, העבודה נגמרה ומה עכשיו? מחפשת דרכים להתמודד"

אני קצת יותר מבוגר ממנו ,(אני עדיין עובד פול טיים ומעלה)ואני חושב שיש לי מה לומר בענין.

1) למה את חושבת שאת צריכה/ יכולה /אמורה לשנות אותו.
אדם בגילו ובמעמדו לא משתנה כ"כ מהר (אם בכלל). לכן נסי לקבל אותו כמו שהוא וזה כולל את שאר בני המשפחה. יש לו את האופי שלו שעוצב משך שנים רבות . את ושאר בני המשפחה שמחו מאד לקבל אותו כשהיה פעיל ופירנס אתכם בכבוד. למה אתם חושבים/ות שאתם יכולים להתחיל להכתיב לו מה ואיך לעשות?

2)אחרי שהפנמתם את האפשרות לקבל אותו כמות שהוא אפשר להתחיל לדבר איתו ולשאול אותו כבדרך אגב מה הוא עצמו חושב שנכון לו לעשות ואיך הוא רואה את שנותיו הבאות במסגרת המשפחתית והתעסוקתית.
אם כיום אין לו עבודה -יהיה קשה לו מאד למצוא אא"כ יש לו חברים שיכולים לקבלו כדי להפיק ממנו את המיטב שהוא עדיין יכול (והוא יכול אא"כ אינו בקו הבריאות). ואם הוא יסתובב מס' חדשים בלי למצוא תעסוקה רווחית או שתפיק ממנו משהו מספק הוא עצמו יעזוב ויחפש דרך אחרת.

כלל הברזל הוא: מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך ועוד יותר לא לאביך / אמך.

ישן 22-02-2009, 08:20
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
הממ..
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אני קצת יותר מבוגר ממנו ,(אני..."

כן, אבל הגברת מבקשת עצה.
מהנתונים שכתבה, מסתבר שמדובר באב לחוץ (כמו הרבה אנשים..) שנקלע בגיל צעיר יחסית לחוסר מעש (כנראה שאין לו הובי כלשהו) ומחפש "עבודות דחק" במסגרת הבית ע"מ להעסיק עצמו ו"משגע" עקב כך את סביבתו הקרובה.
היא מציינת, כי אינו ממש איש חוגים וחברה, כך שאפילו להדריך ילדי רחוב לא יוכל..
מתוך דבריה (כפסיכולוג בגרוש) אני מבין שאביה לא יקבל עצות שאולי יטיבו עם מצבו הנפשי החדש ממשפחתו ויתכן כי גם אתה צודק שאין להכתיב לו מה לעשות לאחר כל כך הרבה שנים.
נדמה לי שהפתרון נמצא ברשת האינטרנט, שם יוכל להתבטא, להשיא עצות בתחום פועלו, להרחיב אופקים ואף לעבוד דרך הבית. יתכן שלו ידע, יכול היה אף למכור את תכולת ביתו דרך הרשת אפילו בעזרת אתר ה-"ebay"..
אני ממליץ לאדון הנכבד לקחת קורס זעיר למחשבים ולצאת לדרך חדשה, מאחר ויש סיכוי יותר מסביר שאם יתחבר לנושא, יפתח לו עולם ומלואו.

ישן 22-02-2009, 08:55
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "הממ.."

לא שולל את מה שאתה מציע (קורס במחשבים ויציאה לאינטרנט) ,אבל הכלל הבסיסי בעיני שכל עוד
אדם הוא בר דעת ואחראי למעשיו - הדברים צריכים לבוא ממנו.
אפשר להציע לו ,רצוי מאד בעדינות , אפשר לנסות להראות לו בדרך אגב איך הענין עובד.
אבל ההצעה לתחום המחשבים לא תמיד תופסת כי יש הרבה אנשים שנרתעים מהתחום.
למה? לא יודע . אבל יש כאלה.
יש קורסים לשחמט ויש לשירה ולציור ,יש ריקודי עם ויש קרמיקה. ויש התנדבות בכל מיני תחומים .
הכל אבל צריך לבוא ממנו .בד"כ אנשים עצמאים הם סוג של מנהיגים שאוהבים שאחרים נשמעים להם ועושים את רצונם ולא להיפך.
נדמה למישהו שאדם יכול להשתנות בחודשיים?
זה אופיו של האדם וצריך לקבלו כמו שהוא. ולנסות בתוך מסגרת האופי הקיימת ולא לשנותה כי לדעתי זה לא ילך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:39

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר