לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2005, 16:38
צלמית המשתמש של ABM
  ABM ABM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.02
עזרה בעיה עם העכבר במנדרייק 10.1

התקנתי מנדרייק 10.1 במחשב ישן בבית, ובהתקנה עצמה השתמשתי בעכבר ומאז סיום ההתקנה העכבר לא עובד. בדקתי את החיבור של העכבר, וזה לא עזר.

[ בטיפשותי, בחרתי בעברית בהתחלה, כי חשבתי שרק ההתקנה תהיה בעברית, אך לא רציתי ששפת המערכת תהיה בעברית (אני אומר את זה כיוון שהתפריטים שאני הולך לציין יהיו בעברית ואינני יודע את שמם באנגלית). כרגע רצה KDE על המנדרייק. ]

כאשר אני לוחץ על מקש ה-Windows במקלדת (שוב, אין לי עכבר וזה המקש היחידי שגיליתי שפותח את התפריט למטה) והולך לכיוון "מערכת" ואז ל"הגדרות" התפריט עצמו ישר נסגר ולא נותן לי להיכנס להגדרות.
בהצצה של פחות משנייה ראיתי שבתפריט יש אופציה הקשורה לחומרה, ולכן רציתי להיכנס לשם.
אני חושב שסגירת תפריט ההגדרות מתרחשת בגלל שאני מחובר אוטומטית דרך יוזר שעשיתי בשם abm ולא דרך root, ואני חושב שזה גורם לי לעוד בעיה שמונעת ממני את האפשרות לטפל בבעיית העכבר.

להזכירכם, מדובר במחשב ישן, והחיבור של העכבר נראה כך:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(אני אפילו לא יודע איך קוראים לו, מישהו יודע?)

עזרו לי. אני ממש חוסר אונים ולא יודע מה לעשות.
אולי יש פקודה שפותחת דרך ה-Terminal את חלון ההגדרות?
איך אוכל לסדר את הבעיה עם העכבר?

תודה!!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-03-2005, 22:01
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
קוראים לזה יציאה טורית (סריאלית)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ABM שמתחילה ב "בעיה עם העכבר במנדרייק 10.1"

בלשונה של מיקרוסופט (שאולי אתה מכיר), הדבר היה מכונה "COM port" (לא כינוי חכם במיוחד בהתחשב בזה שכל יציאה במחשב יציאת תקשורת, אחרת היא לא הייתה קיימת ;-))

בלינוקס, היציאות הטוריות נקראות dev/ttySX/ כאשר X הוא 0 עבור היציאה הראשונה, 1 עבור השנייה, וכך הלאה. אלא אם כן שיחקת עם החוטים או אם הביוס, העכבר בד"כ יהיה על היציאה הטורית הראשונה, כלומר על dev/ttyS0/ - ואני ממליץ לך לערוך את xorg.conf (או שמא זה XF86Config ? לא יודע איזה X מגיע עם שמנדרייק), ולשנות את ה Device של Mouse למה שאמרתי, ואז לנסות. אתה יכול לעבור אל הקונסול עם Ctrl+F1, ומשם להיכנס ל root כדי לבצע את השינוי הזה. עורכי טקסט שיש כמעט בכל הפצה: pico/nano/vim/vi/ed (תבחר מה שנוח לך )

בהצלחה

ישן 30-03-2005, 07:08

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ABM שמתחילה ב "אולי לא הבהרתי את עצמי מספיק טוב.. :("

כדי להיכנס ל root יש שתי דרכים:

1. להיכנס למחשב עם שם המשתמש root והסיסמא שקבעת לו בהתקנה (שאני מאוד מקווה שאתה זוכר אותה)
2. מתוך המשתמש שלך, לכתוב את הפקודה "su" (שפירושה - Super User) - אנטר - והסיסמא של המשתמש root.

כדי לערוך את הקובץ xorg.conf, צריך למצוא איפה הוא נמצא בהפצה שלך. תוכל להשתמש ב locate xorg.conf - ייתכן וזה לא יעבוד כי אין את הפקודה בהפצה או שמסד הנתונים שלה עדיין לא עודכן - ובמקרה הזה תצטרך להשתמש בפקודה האיטית יותר: find / -name xorg.conf.

אחרי שיש לך את שם הקובץ, אתה עורך אותו. עורך הטקסט הפשוט ביותר, לדעתי, הוא pico/nano. אז אתה עושה משהו כמו זה:
קוד:
pico /etc/X11/xorg.conf

וזאת כמובן בהנחה שהקובץ שלך נמצא במיקום שכתבתי... אם לא, אתה משנה למה שקיבלת בפקודת החיפוש.

בתוך העורך, יש לך למטה סרגל עם כל הקיצורים שעושים דברים בעורך. פירושו של הסימן ^ הוא לחיצה על מקש ה Ctrl ואז על האות שכתובה אחרי הסימן ^.

בהצלחה

ישן 31-03-2005, 17:45

מוזר לי שאין לך סגירת מרכאות אחרי האפשרות Device - אבל אולי זו טעות בהעתקה...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ABM שמתחילה ב "עדיין לא עובד (פירוט בפנים)"

בכל אופן, אם זה dev/mouse/ - אולי היה עדיף להשאיר את זה כך, ולהפנות את dev/mouse/ אל המיקום הרלוונטי (מה שרוב ההפצות עושות לבד...).

נעשה נסיון אחר...

תכתוב את הפקודה: cat /dev/ttyS0 (אנטר) - תזיז את העכבר - האם אתה מקבל משהו על המסך? אם לא, צא על ידי ctrl+c ו:
תכתוב את הפקודה cat /dev/ttyS1 (אנטר) - וכנ"ל, תזיז את העכבר...

אם אחד מהם הוא אכן הנכון, כשתזיז את העכבר, זה אומר שהעכבר שולח נתונים אל המחשב - כלומר אתה תראה קשקושים על המסך. אם אף אחד מהם לא גורם לזה - נראה שמשהו לא בסדר ברמת החומרה (אולי העכבר דפוק, או היציאה מבוטלת ב BIOS?)

ישן 31-03-2005, 20:33
צלמית המשתמש של ABM
  ABM ABM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.02
יש בעיה עכשיו :(
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מוזר לי שאין לך סגירת מרכאות אחרי האפשרות Device - אבל אולי זו טעות בהעתקה..."

הורדתי את המרכאות אחרי device גם שהשארתי את זה כמו בטעות שהייתה מקודם בהעתקה. וכעת המנדרייק לא עולה והוא מופיע רק בצורת "דוס". כלומר אני צריך להכניס:
localhost login
סיסמא, ואז יש לי מעין Terminal בלי שולחן עבודה של מנדרייק.

ניסיתי לערוך משם את הקובץ, אבל gedit,pico,nano לא עובדים (pico ו-nano לא עבדו גם דרך מנדרייק הרגיל).

אני מתחבר דרך abm ואז ניגש ל-root דרך su ואז ניגשתי ל-vi וערכתי את הקובץ ותיקנתי את הטעות.

כשמנדרייק עלה לפני כן, שמתי לב שזה קרה בגלל שיש לו FAILED כאשר הוא מנסה לעשות:
ציטוט:
Starting /dev/vcsa8

עכשיו אחרי התיקון כתוב:
ציטוט:
Error opening /dev/vcsa8

מה לעשות?

נערך לאחרונה ע"י ABM בתאריך 31-03-2005 בשעה 20:46.
ישן 31-03-2005, 18:20

מעניין. אולי זה לא אותו su :)
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Paradox שמתחילה ב "עד כאן ההבנה שלי בלינוקס :)..."

substitue היא מילה "מסובכת" יחסית לעולם של nix*, שמשתדל להשתמש באנגלית פשוטה למדי (שמת לב? ). אבל שיהיה... לי זה נראה שיבוש מ suid bit - ששם אכן מטרת הביט היא להחליף את ה UID/GID של התוכנה הרצה לזה של בעלי הקובץ (ככה, אגב, su מקבלת הרשאות כדי להפוך למשתמש אחר. הרי למשתמש רגיל אין הרשאה להפוך למשתמשים אחרים, אז su רצה מראש כ root מתוך המשתמש הרגיל (דרך מנגנון ה suid bit שהקרנל מזהה), ואז היא ממשיכה (אם צריך) ב set(e)uid אל עבר משתמש אחר.

בכל אופן, זה ממש לא קשור לשאלה של ABM =)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר