לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 23-02-2009, 14:50
  bani757 bani757 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.11.08
הודעות: 15
סקירת מט"ח שבועית שבין 23-27/02/09

ניתוח טכני:דולר-שקל: אכן, מי שקרא את הסקירה שהוצגה בשבוע שעבר ופעל על פיה – הרוויח לא מעט כתוצאה מכך. הצמד שדשדש על מחיר הבלימה שהיוותה קו התנגדות פרץ כלפי מעלה והניב רווח נאה של כמה מאות פיפסים. וזהו כפי הנראה עוד רחוק מלהיות סוף הסיפור. היעד הקרוב (שלא בהכרח יעצור שם) ייתכן אמנם שיתמהמה עד שיושג, אולם כרגע הוא עומד על 4.3300 בשלב ראשון.

יורו דולר: הצמד ממשיך בהתכנסותו. עדיין ניתן להבחין בתבנית המשך מסוג משולש בכיוון הדובי. פריצת התבנית משמעותה רווח אדיר, אך ניראה על פניו שכרגע פריצה זו בכל זאת לא בהכרח נורא קרובה. למרות הכל – צריך לזכור שהצמד השלים מהלך תיקון טכני לפני זמן רב וכבר תקופה ארוכה המטבע האירופי רושם ירידות עקביות. אנו עדים לקו מגמה דובי סדיר הנסחר במגמה המשנית כהמשכה של המגמה הראשית. כל זאת מצביע על המשך הכיוון היורד שאמור לפרוץ את קו ההתנגדות ולהציג רמת שפל והתנגדות חדשים.

סטרלינג-דולר: המגמה עדיין דובית. פריצת תבנית ה"ראש כתפיים" השורית, עדיין לא השלימה את המהלך. מאידך, הסוחרים שממתינים להתפתחות דובית מחודשת ייאלצו להמתין עד לפריצת קו התמיכה 1.3546, או שיסתמכו על שיטת "דאו" ויכנסו לפוזיציית שורט במגמה המינורית לאחר פריצת שער 1.4059, וזאת גם משום העובדה שגל העליות האחרון השלים תיקון טכני מלא של "פיבונאצ'י" ויוצא ממנו. מכאן שעל פי מתווה "דאו" האמור סוחרי השורט נערכים לאפשרות שהמהלך הדובי של הימים האחרונים משמש כרקע לשבירת שפל חדש ועשיר פיפסים, בעוד הוא נתמך במחזורי מסחר הטרוגניים למהלך העליות האחרון שמוצג על הגרף.

דולר-יין: הצמד נמצא כרגע במצב ביניים. השער חרג מרמת התיקון מגל הירידות האחרון וניראה עושה דרכו מעלה. צריך להבין שכבר ממחצית הראשונה של דצמבר אשתקד אנו עדים למגמה משנית שורית. לכן, עליות של הדולר, ובמיוחד פריצת שער 94.90 עשויות ללמד על גל עליות חדש. מאידך המסחר בשבוע האחרון הוביל להתפתחותה של תבנית מסוג "דגל" שפריצתה הדובית תלמד על כך שהמטבע האמריקאי רק עשה "שרירים" לעמיתו היפני אך לא הכניעו. הסוחרים שמעוניינים לפתוח פוזיציה על בסיס תבנית זו עדיין אמורים להמתין לא מעט זמן לפריצתה. לעומתם, חובבי המסחר בתעלות מגלים שעתה זו ההזדמנות שלהם "לחגוג" שכן כבר יום המסחר האחרון של השבוע החולף העניק להם איתות לפתיחת עסקה דובית שהחלה להניב להם רווחים ועוד עשויה להמשיך בכך בטווח הקצר.

דולר-קנדי: הצמד ממשיך התהליך ההתכנסות. המומנטום מתעצם. תבנית ההמשך נפרצה, אם כי נבלמה מעט בימי המסחר האחרונים של השבוע החולף. אנו עדים יותר ויותר למגמה שורית מתמשכת שעושה סימנים שגם תמשיך כך ואף תפרוץ בגאון. הסוחרים האגרסיביים כבר יגיבו בכניסה לפוזיציה בסיטואציית שוק שכזו, עמיתיהם השמרניים ימתינו לאיתותים יותר ברורים מחד, ולפריצות קווי ההתנגדות מאידך בטרם יבחרו לפתוח עסקה.

אוסטרלי-דולר: חרף המגמה המשנית השורית המגמה הראשית ממשיכה עם הירידות ועמה גם ממשיכה מגמת ההתכנסות של הצמדים. כפי שהובא בסקירות הקודמות ניראה שראוי להמתין לעת עתה בעיקר לפריצת השער במחיר 0.5985 ומטה, וזאת במיוחד לנוכח העובדה שהשוק מעלה ספק באשר לכיוון, במיוחד לנוכח הסימנים ההטרוגניים שאינם חד משמעיים. לא פעם נאמר בתחום המט"ח: "כשמתעורר ספק – אין ספק"!. הסימנים לטווח הארוך אמנם כרגע מעידים על המשך ירידות אפשרי של האוסטרלי והתחזקותו של המטבע האמריקאי, אולם הסתירה עשויה לבלבל ופוזיציה עשויה להיות כרגע מסוכנת. לאחר קבלת "האישורים" המתאימים מצד השוק לגבי ההמשך יהיה ניתן לפעול ביתר וודאות. עם זאת, פריצת התבנית שנוצרה עשויה לא רק ללמד על ההמשך האפשרי בו יבחר לנהוג הצמד, אלא גם לספק רווחים נאים לטווח הקצר בפוזיציה דובית.

דולר-פרנק: חרף היציאה מהתיקון שבוצע בעבר והמגמה המשנית שפועלת בהמשך לזו הראשית, ואשר מלמדים על המשך עליות אפשרי של הדולר למול הפרנק, ניכר שבטווח הקצר הסימנים מצביעים על התמתנות. אמנם אפשר להמשיך לסחור בלונגים ע"פ המתווה של "דאו", אך לסוחרים עם העצבים הפחות חזקים מומלץ להמתין כרגע להמשך התפתחויות שיישפכו יותר אור על הכיוון האמיתי.

יורו-פרנק שוויצרי: המגמה הדובית ממשיכה ומסתייעת בפריצת תבנית המשך מסוג "יתד". מי שעקב אחר הפריצה ונכנס לפוזיציה צבר כבר מאות פיפסים רווח, אך מודע לעובדה שהצמד עדיין יכול להמשיך ולספק לו לא מעט פיפסים בהמשך מסחר באותו כיוון.

יורו-פאונד בריטי: בהמשך לסקירות מהשבועות שעברו, אכן מתברר כפי שציינתי עד כה שלא היה רצוי למהר לגהור על המשך מגמת הירידות, שכן השער הגיע לשלב רמת בלימה של "גאן", בעוד מחזורי המסחר לא סיפקו אישור מספיק וודאי שאכן המגמה הדובית תמשיך. כפי שהתברר בפועל – נקודת הבלימה האמורה של "גאן" אכן הניבה עליות. עם זאת, כאמור גם כן בסקירות הקודמות, הדבר אינו עומד בהכרח בסתירה להמשך הירידות הצפויות אלא להשהייתן המסוימת כתוצאה מהבלימה האמורה. בינתיים הסימנים מעידים שבטווח הקרוב הסיכויים גבוהים יותר להמשך ירידות. לכך מתווספות האינדיקציות בדמותן של תבניות ההמשך הדוביות – גם זו של "ראש כתפיים", כמו זו המאופיינת ב"דאבל-טופ".

לצפייה באירועי מט"ח- יומן אירועים כלכליים

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר במטבע חוץ בפרט. מעלה סקירות ומאמרים בנושא. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.

אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר