לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2009, 15:42
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הסרת תכני חיילות מאימון מיל' - מתכון לאסון?

בשירות המילואים שלי אני מוצב ביחידה שבזמן מלחמה תמלא תפקיד תומך לחימה, בקו השני. לפני שלוש שנים השתתפתי באימון מילואים, שבמהלכו נפגשנו עם הקמצ"ר-דאז תא"ל רוני בני - לאחר שהרצה לנו על חשיבות האימון וההשתתפות בו, תפסתי אותו לשיחה קצרה שבה אמר לי בין היתר (בעקבות תלונה מצידי) ש"מאחר וכמות ימי המילואים הזמינים קטנה, הוחלט לוותר על תכנים כמו ירי ותרגילי חי"ר בסיסיים ולהתמקד בתכנים מקצועיים בלבד".

בראייתי האישית, החלטה זו הינה מתכון בטוח לאסון. אם יבוא היום שבו נמצא את עצמנו במלחמה כוללת, תתקיים בעיה רצינית כאשר חיילי מיל' שמוצבים בקרבת שטחי הלחימה יהיו חסרי יכולת רצינית להגיב במקרה של קרב. נכון, הסיכוי שהקומנדו הסורי או המצרי יצליח להסתנן מאחורי הקווים אינו גדול אך הוא עדיין קיים ושלילה מוחלטת של אימונים בתכני חיילות הבסיסיים ביותר תעמיד לא מעט חיילי מיל' במצב קרוב ל"ברווזים במטווח". אישית, אני מתקשה לזכור מתי בפעם האחרונה עברתי אימון ירי רציני במהלך מילואים.

מאחר ואניח מעוניין בדעת הגולשים, האשכול יתפרסם בפורום צו"ב ופורום מילואים במקביל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2009, 16:48
  A.d.I.g.A A.d.I.g.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הסרת תכני חיילות מאימון מיל' - מתכון לאסון?"

אתה מדבר על מצב שבו מסירים תכנים שהיו אבל אני אשאל שאלה אחרת:
אני חימושניק שבשירות הסדיר שירתתי בסדנה ולא יצא לי להיות בשטח(חוץ מחוליות חוץ), במילואים אני שייך לתותחנים, אני משוחרר שנתיים והאמת עד עכשיו אין לי מושג מה אני בדיוק אמור לעשות בזמן חירום, כל המילואים שעשיתי עד עכשיו היו להמשיך לעבוד בסדנה.

הנק' שאני מנסה להעביר היא לא רקע לשירות "המפואר" שלי אלא שבתור מילואימניק שאמור להיות בשטח בעת חירום, אני בהחלט ארגיש כמו ברווז במטווח (בגלל חוסר ידע בסיסי במתארי לחימה, ולא, לעניות דעתי התוכן הנרכש בטירונות 02 לא נחשב כידע להתמצאות וחיילות בסביבת לחימה), וחמור מכך שאם חס וחלילה מצב חירום זה יתרחש בעתיד הקרוב, כנראה שאני אפגוש את החברה שאני אמור להיות איתם בפעם הראשונה וכמו כן רק אז אלמד מה התפקיד שלי במערך של התומכי לחימה ביחידה.
אומנם הידע הצבאי הכללי שיש לי הוא די מועט אבל עדיין אני יכול להסיק מסקנה שמצב זה לא בריא תרתי משמע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר