לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2009, 22:11
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
"אני צלף" - ספר חדש

הובא לידיעתי מידע על הספר, שטרם הספקתי לעיין בו, ולכן אינני יכול לחוות דעה עליו. לאחר דיון - אם יתפתח - ניתן יהיה לאחד עם אשכול הספרים. אינני יודע מה המחיר של הספר (אך יש פרטי קשר של המחבר) ואינני קשור אליו או אל הספר, כך שתמלוגים או אחוזים מהמכירות שלו לא אראה...

"ספר זה נכתב על ידי יוחאי ורדי.

הוא מכיל סיפורים רבים על צלפים ופעילותם לאורך ההיסטוריה .הספר עוסק בצלפים צבאיים/קרביים בלבד, ונמנע מלהביא מידע על צלפים ישראליים או סיפורי קרב ישראליים. הספר נותן רקע נרחב על המערכות והקרבות, וכן על הציוד והתנאים המיוחדים לכל סיפור וסיפור.

• הספר הינו פרי מחקר מעמיק שנעשה על ידי יוחאי (צלף מקצועי וותיק ומבכירי הצלפים בארץ) בכל הספרות העולמית ובכל מידע אינטרנט זמין בנושא . קהלי היעד לספר זה הינם כל יוצאי הצבא שנושא ירי, קליעה, צליפה, קרובים לליבם, אנשי כוחות הביטחון, וקוראים רבים מאד שז'אנר המתח והפעולה מועדף עליהם.
  • מספר הנייד של מחבר הספר-יוחאי ורדי : 0505681199
כתובתו:vardi_g@netvision.net.il

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-02-2009, 10:39
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא קראתי את הספר, אבל יש לי היכרות מסויימת עם המחבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""אני צלף" - ספר חדש"

(אם זה היוחאי שאני מכיר...).

צלף "אזרחי" לחלוטין שפעיל מאוד במסגרת המשמר האזרחי ויחידת הצלפים ז"ל שלה (שצברה ידע ונסיון רב, אבל מנקודת מבט צבאית לא הייתי מהלל אותה, לפחות את זו שאני מכיר). למיטב שיפוטי (לא שאלתי אותו ישירות) הוא לא היה חייל לוחם, או לפחות לוחם חי"ר, והידע שלו רב מאוד בתחום התאוריה בעיקר - משהו די דומה למומחים האמריקאים שרואים לא פעם בסרטים של ערוץ ההיסטוריה, כולל אפילו הדעתנות המאוד חריפה והלא מתפשרת.

טיפוס מאוד שונה מאנשים בני גילו בארץ שיש להם נגיעה לצד תאורטי של לחימה וכלי נשק. מעניין יהיה לקרוא את הספר ולראות אם משתקפות בו התכונות שאני מכיר.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 26-02-2009 בשעה 10:42.
ישן 26-02-2009, 11:18
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

גם ההכירות שלי עם יוחאי ורדי שיטחית.

למען הצדק ההיסטורי

במלחמת ההתשה נקראו קלעים אולימפיים לעבור הסבה בגלל חוסר בצלפים. חלקם הגיעו להישגים מעולים.לא כולם היו חירניקי"ם.

במלחמת של"ג נקראו לדגל צלפי הגמ"ר וצלפי משא"ז - בגלל מחסור בצלפים. לפחות מול צלפי הגמ"ר של גליל עליון ושל עמק הירדן ובית שאן יצא לי לעבוד קצת התוצאות היו טובות.(ביירות)

צלף משטרתי לא חייב להיות לוחם חי"ר בניגוד לצלף צבאי.

78 אלירז מוביל את המהלך ומוקמת העמותה.
הדרך לגהינום רצופה כוונות טובות. גורמים מסחריים מצטרפים לעמותה וגוררים אותה לכיוונים לא מבצעיים.

המשטרה מאבדת את אמון הציבור - כושלת ונכשלת מעדיפה להעניש את האזרחים הטובים.והחלטותיה מעקרות את היכולת המבצעית של הצלפים.

מכוח ההתמדה העסק ממשיך עוד מספר שנים עד שמת מות נשיקה.

והערה שלי - גם מתוך הרבה קריאה וגם מהשטח - לא ידוע לי על צלפים שהכריעו קרבות או מלחמות אבל בהחלט השפיעו.

עם לוחם מן הראוי שתהיה לו תשתית קליעה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 26-02-2009, 11:40
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני מניח שבין השאר הגבת אלי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "גם ההכירות שלי עם יוחאי ורדי..."

אז כמה הערות:

1. כמו שאומרת החתימה שלך - אבל לא מסיבות ביטחוניות - לא כל מה שאני יודע ממש בנושא זה כתבתי...

2. ההערה שלי לגבי העבר הצבאי מאוד רלוונטית בישראל: גם בגלל הסקרנות הטבעית של הקוראים (ובטח כאן) וגם בגלל שיש לכך חשיבות בהיבטים שונים (של הכתיבה!). אני לא קובע עמדה, ובטח לא טוען מי טוב יותר או טוב פחות. משום מה נראה לי לפעמים שאנשים "ללא עבר צבאי" נוטים להיות נלהבים הרבה יותר לתחום התאורטי, או בכלל הפוסט צבאי: ויש לזה סיבות הגיוניות.

3. אני לא בטוח שיצא לי, אבל יהיה מעניין לקרוא את הספר ולו רק בשביל לראות איך משתקפת בו דמותו של הכותב.

4. סגירת יחידת הצלפים הייתה מחוייבת המציאות לאחר שביד מכוון היא "נוונה" במשך שנים. במקום שיחידה כזאת תהווה מסד לקידום תחום הקליעה, היא הפכה למועדון גיל הזהב בכמה מחוזות (ואני חייב לציין שגם לקליקה מאוד סגורה ולא חדירה, ולאו דווקא מסיבות מקצועיות). אווירת ה"חפיף" וחוסר הרצינות שמקרינה משטרת ישראל - ואני מדבר כאן על האזורים האורבאניים לחלוטין,ולא על המרחב הכפרי, מביאה לכך שרוב היחידות המתמחות של המתנדבים הן מועדונים חברתיים. יש מועדונים של חובבי ירי מושבעים (הצלפים), יש של "ריינג'רים אוכפי חוקי תנועה" (הית"מ), יש של ג'יפאים שומרי חוק, ואפילו מועדון חביב של אלה שלא רוצים שמשטרת התנועה תתן להם דו"ח כשהם מסיעים שני סוסים בעגלה אחת.

ההשתייכות כמעט לכל ה"מועדונים" הנ"ל הפכה להיות מנת חלקם של אלה שיש להם זמן, כסף וסבלנות: או במילים אחרות הרבה אנשים מבוגרים, שכבודם במקומם מונח, אולם המצב שבו רק הם מאיישים יחידות הוא לא תקין. כמעט בלתי אפשרי לגייס אנשים שצעיר ילדיהם הוא לפחות סטודנט, ליחידות מתמחות משום שב"עולם שלהם" בזבוז כזה משווע של זמן וכ"א איכותי פשוט לא מקובל.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 26-02-2009 בשעה 11:42.
ישן 26-02-2009, 13:52
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

על סעיף 4 יש ביננו תמימות דעים.

ב 95 בהיסטריה של רגע אספו נשקים ואח"כ החזירו עם הקצבה מצחיקה שלא מספיקה אפילו ללמוד את הסדרה. אז תליתי את הנעליים(רצועת הצלפים) והכרזתי שהעסק גמור. מכוח האינרציה הוא המשיך להתקיים עוד 11 שנים מיותרות.
הבדיחה הגדולה היתה ירי אכוונים.
אגב אני מודה שברגע שתקציב ההכשרה צומצם (1988 שכן עד אז היו קורסים מסודרים בבית חורון בפיקודו של רפ"ק יונה ברנע) טענתי שאין לקבל מי שלא עבר קורס צהל"י. ואולי גם בי האשמה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר