לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2009, 22:22
  ארנבתול ארנבתול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.08
קואליציית ליכוד-מתנחלים-ש"ס-ליברמן

אין ספק שזו אחת ההכלאות המוזרות ביותר שראתה הפוליטיקה הישראלית.
הליכוד, שמחויב כמובן לכל ההסכמים עליה חתומה ישראל יאלץ להמשיך בתהליך עם הפלסטינים ובכך ייצור חיכוך אינסופי עם חבריו המתנחלים.
מפלגת ישראל ביתנו שדוגלת בקידום פתיחת עסקים בשבת, נישואים אזרחיים והקלות על מכירה של מזון לא כשר בוודאי שלא בדיוק תסתדר עם חבריה בש"ס.

והנה קיבלנו ממשלת שיתוק מושלם, שני פלוסים עם שני מינוסים, והמדינה נתקעת ללא שום כיוון.

הפתרון היחיד לדעתי הוא ממשלה שתורכב מקדימה והליכוד ואולי ש"ס. על מפלגת העבודה להישאר באופוזיציה ולקדם את ענייניה משם.

גילוי נאות- לא נתתי את קולי לא לקדימה ולא לליכוד, אני מחפש את הפתרון הטוב למדינה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2009, 22:34
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לאיזה הסכמים הליכוד מחויב ? תן דוגמא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "קואליציית ליכוד-מתנחלים-ש"ס-ליברמן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ארנבתול
אין ספק שזו אחת ההכלאות המוזרות ביותר שראתה הפוליטיקה הישראלית.
הליכוד, שמחויב כמובן לכל ההסכמים עליה חתומה ישראל יאלץ להמשיך בתהליך עם הפלסטינים ובכך ייצור חיכוך אינסופי עם חבריו המתנחלים.
מפלגת ישראל ביתנו שדוגלת בקידום פתיחת עסקים בשבת, נישואים אזרחיים והקלות על מכירה של מזון לא כשר בוודאי שלא בדיוק תסתדר עם חבריה בש"ס.

והנה קיבלנו ממשלת שיתוק מושלם, שני פלוסים עם שני מינוסים, והמדינה נתקעת ללא שום כיוון.

הפתרון היחיד לדעתי הוא ממשלה שתורכב מקדימה והליכוד ואולי ש"ס. על מפלגת העבודה להישאר באופוזיציה ולקדם את ענייניה משם.

גילוי נאות- לא נתתי את קולי לא לקדימה ולא לליכוד, אני מחפש את הפתרון הטוב למדינה.

ישראל ביתינו אינה דוגלת (אולי זה במצע , אבל זה בטח לא דגל) בפתיחת עסקים בשבת
ישן 24-02-2009, 08:22
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הייתה ממשלה כזאת בדיוק ב 96-9
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "קואליציית ליכוד-מתנחלים-ש"ס-ליברמן"

(אז הייתה "ישראל בעליה" במקום "ישראל ביתינו" על הטיקט של "לא דתיים").

הממשלה ההיא שרדה שלוש שנים, שזה יותר מכל ממשלה שבאה אחריה. היו בזמנה הכי פחות פיגועים, לא היה משבר כלכלי, אפשר היה לדבר עברית ברחוב בלונדון (אפילו היה דגל ישראל על האוטובוסים הפתוחים שעושים סיבוב אתרים בעיר) וחוץ מהאובססיה הציבורית להטיל בוץ על ביבי ושרה (ש"שרפו לה את המרק" שאתה חייב להודות שזה הרבה יותר מדאיג מאשר אשת רה"מ חברה בכנופיית "מחסום ווטש" ושלא מוכנה להשיב על השאלה "האם ידעת שאם נוסעים לחו"ל על חשבון כספים שאינם שלכם?") היה כאן לא רע בכלל: למעשה אלה היו הימים האחרונים שאני זוכר שבמשך חודשים ברציפות איומים על חיינו היו בעיקר ב"חרצופים"...

בזמן קדימה-עבודה, לעומת זאת היו לנו שתי מלחמות, קואליציה בינלאומית נגד ישראל, גנבים, מועלים, מבריחים ושרי בטחון עם אגו של בן טיפש עשרה, הודנות-שמודנות במשך 22-23 שעות ביממה, משבר כלכלי... להמשיך?

אני בטוח שעוד נתגעגע לממשלת קדימה-עבודה-ש"ס... במיוחד אלה מביננו שאוהבים צווי-8 (אני חייב לציין שאני אוהב את ההתרגשות שבלהתחייל באיזה שדה בור ליד שדה תימן כשילדים באוטובוס חולף צועקים לי "תראה להם מה-זה גבר!").

ישן 26-02-2009, 10:50
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הייתה ממשלה כזאת בדיוק ב 96-9"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
(אז הייתה "ישראל בעליה" במקום "ישראל ביתינו" על הטיקט של "לא דתיים").

הממשלה ההיא שרדה שלוש שנים, שזה יותר מכל ממשלה שבאה אחריה. היו בזמנה הכי פחות פיגועים, לא היה משבר כלכלי, אפשר היה לדבר עברית ברחוב בלונדון (אפילו היה דגל ישראל על האוטובוסים הפתוחים שעושים סיבוב אתרים בעיר) וחוץ מהאובססיה הציבורית להטיל בוץ על ביבי ושרה (ש"שרפו לה את המרק" שאתה חייב להודות שזה הרבה יותר מדאיג מאשר אשת רה"מ חברה בכנופיית "מחסום ווטש" ושלא מוכנה להשיב על השאלה "האם ידעת שאם נוסעים לחו"ל על חשבון כספים שאינם שלכם?") היה כאן לא רע בכלל: למעשה אלה היו הימים האחרונים שאני זוכר שבמשך חודשים ברציפות איומים על חיינו היו בעיקר ב"חרצופים"...

בזמן קדימה-עבודה, לעומת זאת היו לנו שתי מלחמות, קואליציה בינלאומית נגד ישראל, גנבים, מועלים, מבריחים ושרי בטחון עם אגו של בן טיפש עשרה, הודנות-שמודנות במשך 22-23 שעות ביממה, משבר כלכלי... להמשיך?

אני בטוח שעוד נתגעגע לממשלת קדימה-עבודה-ש"ס... במיוחד אלה מביננו שאוהבים צווי-8 (אני חייב לציין שאני אוהב את ההתרגשות שבלהתחייל באיזה שדה בור ליד שדה תימן כשילדים באוטובוס חולף צועקים לי "תראה להם מה-זה גבר!").

נכון, ממשלה כזו הייתה קיימת פה שלוש שנים.
אבל מה היא עשתה?

הרמה המדינית:
  1. יוני 96 - נתניהו התחיל עם "לא יתנו - לא יקבלו" (ובצדק, בהתאמה מלא עם הסכמי אוסלו, שדרשו הדדיות). אש"ף לא הפסיק את הטרור - ואנחנו הפסקנו את הנסיגה, והשארנו את חברון בידינו.
  2. ספטמבר 96 - הממשלה, בהסכם לא רשמי עם הווקף, מחליטה על פתיחת מנהרת הכותל. אש"ף פותח במהומות מנהרת הכותל (ההסכם התעלם ממנו לחלוטין, במוסכם ע"י הווקף וישראל, בצדק, וכנראה גם בכוונה תחילה).
  3. ינואר 97 - נתניהו חותם, עקב מהומות הכותל, על "הסכם חברון" ובכך מיישם את חלקו השני של הסכם אוסלו הראשון, בהתעלמות מהעובדה שאש"ף לא עמד במרבית סעיפי ההסכם. התוצאה? ירידה בכמות הפיגועים.
  4. אוקטובר 98 - לאחר רגיעה של כמעט שנתיים עק חתימת הסכם חברון, נתניהו הולך להסכם וואי בו ישראל התחייבה לתת עוד שטח בתמורה לכך שהפלסטינאים התחייבו מחדש לכל אותם סעיפים שהופיעו במקור בהסכם אסלו (ושהפלשטינאים לא עמדו באף אחד מהם).
מה שכל אחד יכול לראות, אם הוא מסתכל על העובדות, הוא שקנינו פה שקט זמני בתמורה לנתחים ממדינת ישראל.
אתה קורא לכך הצלחה? כי אני לא.
(נ.ב. - שלא תבין אותי לא נכון, למרות שאני לא מסוגל לחשוב על סיטאציה בה אתמוך בנתניהו, אני אוהד את אהוד ברק הרבה פחות).

הרמה הכלכלית:
  1. נתניהו החליף שלושה שרי אוצר במהלך שלושת שנות כהונתו:
    • כהונתו של דן מרידור (יוני 96 - יוני 97) התאפיינה בעימות מול נגיד בנק ישראל באשר לאופן ייצוב סל המטבעות. הוא התפטר ביוני 97 עקב "חוסר גיבוי" מצד נתניהו.
    • כהונתו של יעקב נאמן* (יולי 97-דצמבר 98) התאפיינה בכישלון במו"מ עם ההסתדרות ובקושי הרב שבהעברת תקציב המדינה ב 1998. הוא התפטר בדצמבר 98 עקב "חוסר גיבוי" מצד נתניהו.
    • כהונתו של מאיר שיטרית (פברואר 99 - יולי 99) הייתה קצרה מכדי להיות מהותית.
  2. נתניהו בעצמו היה שר אוצר בממשלת שרון. כהונתו התאפיינה במאפיינים הבאים:
    • הפחתת נטל המס במקביל להרחבת בסיס המס:
      כלומר אלו שמשלמים הרבה (כי הם מרוויחים הרבה), ישלמו פחות. ע"מ להשלים את הפער הזה בהכנסות, יותר אנשים מהעשירונים התחתונים (שלא שילמו לפני הרפורמה) ישלמו מיסים. מכיוון שכל מי שנמצא בעשירון השני ומעלה כבר שילם מס לפני הרפורמה.
    • הרפורמה בקרנות הפנסיה:
      לאור העובדה שההסתדרות ניהלה את קרנות הפנסיה בצורה כושלת (לכל הדעות), נתניהו קיזז את ההפסדים של הקרנות בהן היה גרעון עם הרווחים שבמכירת הקרנות הרווחיות לחברות ביטוח. אחת המשמעויות הנלוות הן הכנסה חלקית של כספי הפנסיה לבורסה, מה שהביא לשחיקת קרנותת הפנסיה של כולנו לאחרונה.
    • קיצוץ בקצבאות הביטוח לאומי.
    • מימוש רפורמת בכר:
      הוצאת קרנות גמל וקרנות הנאמנות משליטת הבנקים והעברתן לחברות ביטוח ומשקיעים זרים. הרפורמה ביטלה את ניגוד האינטרסים של הבנקים בתחום, בתמורה להכנסת משקיעים זרים.
זו הממשלה שאתה רוצה לראות?
זה הכיוון אליו אתה רוצה ללכת?
זו זכותך המלאה לשאוף לכך. אני פשוט לא אסכים איתך.

* הערה באשר ליעקב נאמן:
הוא מונה לתפקיד לאחר שהואשם בפלילים וזוכה. לזכותו של נאמן יאמר שעם הגשת האישום התפטר מהממשלה, וחזר אליה רק עם זיכויו)

ישן 26-02-2009, 11:00
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא מסכים אתך על מה שאתה מציין כ"עובדות" (ולא בפעם הראשונה)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h](אז הייתה..."

ורק לשם הויכוח אין טעם להתפלפל (הבהרה: להגיד "השמש זרחה בדיוק בשניה שבה התפללתי לאלוהים שתזרח" לא אומר שהיא זרחה בגללי, גם אם זו עובדה). עייפתי מלהתווכח אודות "ביבי הוא רע, רע מאוד, או פשוט זוועה?" כאשר הנחת היסוד היא כי נתניהו הוא הקליגולה שלנו. אני אדם פשוט ומאמין גדול במה שנראה פשוט - ובעולם המציאותי והעלוב שלי מבחן התוצאה הוא שקובע, ומבחן התוצאה אומר שבזמן ממשלת נתניהו היה טוב יותר מאשר באלה שאחריו. קבל סליחתי על שמבנה הנדסי אדקמיק סטייל של בחינת ממשלה בישראל, אינו מקובל עלי. עניין של נסיון חיים.

בכל מקרה כותב האשכול טען כי זו ממשלה "לא טבעית" והראיתי לו שהיא טבעית גם טבעית. זה לא דיון אודות ממשלת נתניהו ובמיוחד כאשר בעיה נפוצה מאוד בחברה הישראלית הנה אמונות הבל שקל לפריכן פשוט ע"י מבט על תאריכון.

אני אישית מתגעגע לימים של ממשלת נתניהו - מתגעגע כאזרח מן השורה מבחינת פרנסה, בטחון אישי ואווירה כללית. אני לא דתי ולא מאמין שיש בהישג יד עולם מושלם. בהעדר עולם כזה, מה שהיה בזמן נתניהו נראה לי לא רע בכלל.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 26-02-2009 בשעה 11:13.
ישן 26-02-2009, 12:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני לא מסכים אתך על מה שאתה מציין כ"עובדות" (ולא בפעם הראשונה)"

ציטוט:
ורק לשם הויכוח אין טעם להתפלפל (הבהרה: להגיד "השמש זרחה בדיוק בשניה שבה התפללתי לאלוהים שתזרח" לא אומר שהיא זרחה בגללי, גם אם זו עובדה). עייפתי מלהתווכח אודות "ביבי הוא רע, רע מאוד, או פשוט זוועה?" כאשר הנחת היסוד היא כי נתניהו הוא הקליגולה שלנו.

הוא לא קאליגולה, לא משנה באיזה פרמטר תבחר, ההשוואה הזו לא תחזיר מים.
אם אני מבין נכון אתה טוען ל"קום הוק ארגו פרוקפטר הוק", כלומר מתאם נסיבתי לא מעיד על קשר בין המקרים.
אני אשמח אם תואיל בטובך לנסח טענה כלשהי ולא רק לזרוק שלילה מרומזת,
מכיוון שאם אני מבין אותך נכון אתה טוען שהפיגועים של הפלסטינאים לא נועדו על מנת שאנחנו נוותר על קרקע.
זה מה שאתה טוען? כי טענה זו, למיטב הבנתי, לא תואמת את התצפיות שלי עד כאן בשלושים השנים האחרונות.

ציטוט:
אני אדם פשוט ומאמין גדול במה שנראה פשוט - ובעולם המציאותי והעלוב שלי מבחן התוצאה הוא שקובע, ומבחן התוצאה אומר שבזמן ממשלת נתניהו היה טוב יותר מאשר באלה שאחריו.

מבחן התוצאה לטווח קצר מאוד אכן מראה שבזמן ממשלת נתניהו המצב היה טוב יחסית לכמעט עשרים השנים האחרונות. אתה פשוט מתעלם מכך שאין לנו מספיק אדמה על מנת לחלק אותה ללא רף. ע"פ אותו עיקרון לוותר על כל עיו"ש, על רמת הגולן ולחלק את ירושלים. זה ייתן לך הרבה מאוד "שקט ורווחה" לזמן קצר מאוד.

אני מסרב לחשוב רק על הטווח הקצר. אני פשוט לא חושב שזה נבון.

ציטוט:
קבל סליחתי על שמבנה הנדסי אדקמיק סטייל של בחינת ממשלה בישראל, אינו מקובל עלי. עניין של נסיון חיים.

אם מבנה "הנדסי אקדמיק סטייל" הוא ציון עובדות בסדר כרונולוגי כמו שעשיתי, אני מעוניין לדעת איזה בחינה כן מקובלת עליך.
אם, לעומת זאת, אתה חולק על העובדות שהצגתי, אז אני אשמח אם תציג טיעון נגדי כלשהו.

ציטוט:
בכל מקרה כותב האשכול טען כי זו ממשלה "לא טבעית" והראיתי לו שהיא טבעית גם טבעית. זה לא דיון אודות ממשלת נתניהו ובמיוחד כאשר בעיה נפוצה מאוד בחברה הישראלית הנה אמונות הבל שקל לפריכן פשוט ע"י מבט על תאריכון.

על איזה תאריכון אתה מדבר?
אני נתתי סקירה כרונולוגית של אירועים מדיניים עיקריים, ואתה טוען ש"זה לא מקובל" עלייך...

ציטוט:
אני אישית מתגעגע לימים של ממשלת נתניהו - מתגעגע כאזרח מן השורה מבחינת פרנסה, בטחון אישי ואווירה כללית. אני לא דתי ולא מאמין שיש בהישג יד עולם מושלם. בהעדר עולם כזה, מה שהיה בזמן נתניהו נראה לי לא רע בכלל.

זכותך המלאה.
אני פשוט טוען שכשמסתכלים לטווח הארוך, על פי העובדות הקיימות (שאותן הצגתי), ההרגשה הסובייקטיבית ששלך מוטעת.
רוצה לשכנע אותי שאני טועה? זה קל - תביא טיעון ותבסס אותו על עובדות.

ישן 24-02-2009, 08:54
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
כן, אין ספק שקדימה-עבודה-ליכוד...

זו שותפות מושלמת, נכון?
מפלגות שחולקות זו על זו בכל תחום - מדיני, כלכלי, אזרחי... אבל אין גבול להתפתלויות במערכה לדה-לגיטימציה של הכרעת הרוב...
קואליציית ליכוד-ישראל ביתנו-ש"ס-דגל התורה-הבית היהודי-האיחוד הלאומי קרובה הרבה יותר ברוב הנושאים מאשר ממשלת השיתוק ליכוד-עבודה-קדימה שאתה כה משתוקק אליה. נוסף לכך, אין כל סיבה שהליכוד, שניצח את הבחירות, יבגוד במצביעים שלו ויאפשר הקמתה של ממשלת שמאל נוספת (בממשלת האיחוד שלה אתה כ"כ משתוקק, לשמאל, שהפסיד את הבחירות, יש רוב...).

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:35

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר