לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2009, 15:54
צלמית המשתמש של צל99
  צל99 צל99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "דבר ראשון צמצם פתוח ככל האפשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Espires
דבר ראשון צמצם פתוח ככל האפשר , פלאש תמיד על פיצוי שלילי של -1/3 , וויט בלאנס פלאש , פלאש מוקפץ עם כרטיס לבן או עם מרכך מורכב , מהירות תריס 1/10 , זה אמור להספיק עוד שאלה בוא אליי שאל בכיף
אייסיקיו 455979476

כל כך קל לצלם? שורה וחצי זו כל התורה?

תמיד פיצוי שלילי של שליש? גם אם הנושא בהיר?
תמיד צמצם פתוח ככל האפשר? גם בצלום קבוצה תצלם על 1.4 אם תוכל?
תמיד מהירות 1/10? גם אם בשלוב הצמצם הפתוח והאסא בשמיים הפלאש לא דומיננטי ואז תזכר שבעצם חיפשת פאנינג?

למכירה 24-105L במצב מצוין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2009, 19:09
  SlideMan SlideMan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צל99 שמתחילה ב "[QUOTE=Espires]דבר ראשון צמצם..."

תקשיבו אני לא כל כך מבין בצילום, אני תמיד שם את ההגדרות של הפלאש על 12\1 + משהו כזה ב ETTL
וויט באלנס שלי על COSTUME .
שאני מצלם ככה קבוצה של 4 אני מלם כמובן לרוחב והפלאש מכוון בזווית של טיפה יותר מ 180 מעלות ממש ישר עד הסו, לכיוון התקרה נוטה טיפה לראש שלי...
העדשה שלי יכולה להגיע רק ל4.0 אי אפשר לרדת יותר נמוך . .17 - 85 ...

לחבר שלי למשל יש את ה D300 עם הפלאש SB900 כל תמונה שלו יוצאת פשוט חיה העיניים יוצאות מדהים הכל .
אני יודע שזאת מצלמה הרבהי ותר טובה מה 40D של קאנון אבל עדיין אני מאמין שאני יכול להגיע לתוצאות טובות גם כן.

התמונה הזאתי למשל יצאה בשבילי סתם תמונה לבנה בלי צבע חם וחי בלי כלום . .
יש את ההגדרות של ה USER שיש שמה :

חדות
קונרטסט
סטורטיישן משהו כזה
קולור

ואפשר לכוון כמה לפי מידת הצורך . .
מישהו יוכל לתת לי הגדרות טובות למצב חושך ?
או אולי להסביר לי טיפה איך כל העסק עובד ?
אני באמת משתדע, כל מסיבה התמונות יוצאות לי אחרות, היו פעמים שלא הצלחתי בכלל לצלם כי התאורה הייתה ממש חשוכה, שמתי את הפלאש על 2+ ב ETTL וזה עדיין לא עזר.

תודה רבה, ואני מקווה שהבנתם פחות או יותר מה הבעיה שלי, אני הייתי הולך לקורס צילום אבל יש לי עוד 20 יום גיוס .. ואני לא אספיק
ישן 05-03-2009, 23:51

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "בפאבים עם תאורה חלשה, או..."

חח כן גם אני מאמין שהרוב תלוי בצלם. .
"סגור צמצם בערך ל 2-3 סטופים מעל המפתח הגדול ביותר שלה"
את האמת שלא ממש הבנתי את המשפט הזה, כרגע מה שאני יודע על הצמצם זה ש 4 זה הכי פתוח שיש, ו 5.6 זה הכי סגור שיש בעדשה שלי אם אני לא טועה . .

בכל מקרה אני לא רוצה להמשיך להציק בשאלות, אם יש לך קישור לאיזה אתר עם מושגים ברורים על הצמצם, חשיפה והפלאש זה יעזור לי , תודה רבה !

עריכה : ד"א אני חושב לקנות את העדשה הזו, אתה ממליץ עליה ?
http://www.camera.co.il/sale.asp?pid=1018 - לצילומי מסיבות, תערוכות וכו' . .

או

העדשה הזאתי : http://www.zap.co.il/ratemodel.aspx?modelid=686651

תודה רבה רבה, ד"א ראיתי את האתר שלך, התמונות עם האנפרא אדום מדהימות, פשוט אמן !

נערך לאחרונה ע"י SlideMan בתאריך 06-03-2009 בשעה 00:17. סיבה: טעות
ישן 07-03-2009, 05:51
  High Hopes High Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי SlideMan שמתחילה ב "חח כן גם אני מאמין שהרוב תלוי..."

לא, אתה לא מדייק
4 זה הצמצם הכי פתוח באורך מוקד הכי קצר, כלומר 17, ו5.6 זה הכי פתוח באורך מוקד המקסימלי,כלומר 85 מ"מ
לסגור צמצם אתה יכול הרבה יותר, עד לאיזור ה 22-32, תנסה ותראה.

לגבי הבדלים בין מצלמות, אין הבדל משמעותי בין ה 300 ל 40 מבחינת איכות תמונה

בתמונה שלך אני חושב שהפלאש לא מכוון נכון, וגם לא מרוכך
תשים חתיכת נייר לבן, תרים את הפלאש לכיוון התקרה כך שהנייר מכוון לכיוון האנשים והצבעים אמורים להסתדר הרבה יותר טוב.

לא הייתי מצלם במהירות 1/10 אלא אם אני מצלם עם עדשת 7 מ"מ, זו מהירות איטית מידי ולא תצא לך תמונה אחת חדה, גם אם אתה משתמש בפלאש, אבל בכל מקרה אנימסכים עם צל וכל מקרה וכל אירוע וכל תאורה לגופה.
הייתי ממליץ לך לא להנעל על צילום מועדונים ולהתחיל לצאת החוצה לצלם, בטבע או ברחוב כדי ללמוד את המצלמה, להבין מה כל דבר עושה ואיך שינוי פרמטרים או תאורה או פיקוס משנים לך את התוצאה הסופית.

אנחנו אוהבים אותך!

www.nirgeiger.com

ישן 07-03-2009, 12:50

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי High Hopes שמתחילה ב "לא, אתה לא מדייק 4 זה הצמצם..."

תודה רבה על התגובה,
קרה לי מקרה שצילמתי מישהי על הבר הצמצם היה על 4 והפלאש מכוון לתקרה באלכסון כזה, הצילום היה לאורך.
אחרי זה הפלאש היה באותו מצב מכוון לתקרה באלכסון וצילמתי 2 אנשים ברחבה, (לא בבר) ועשיתי טיפה זום והצמצם הגיע ל 5.6, התמונה יצאה חשוכה לגמרי..
אז יכול להיות שאני צריך ללמוד איך לשחק עם הפלאש ...
יש לי את הכרטיס הלבן הזה שיוצא מהפלאש, שאני מצלם לרוחב אני אוציא אותו, אבל שאני מצלם לאורך למשל לכוון את הפלאש 90 מעלות לכיוון התקרה וגם להוציא את הכרטיס הלבן ?

אם אפשר בבקשה, מזה מהירות 10\1 ? אתה מתכוון ל ISO ? או חשיפה ? (ה ISO עומד תמיד על 1600, והחשיפה נעה בין 10 - 15 )

בכל מקרה אני ממש לא רוצה גם להתעסק בצילום מועדונים, זה פשוט מקום מאוד קשה לצילום וחשבתי שאולי ככה אני אלמד להשתמש בפלאש כמו שצריך.

בכל מקרה אני אעשה זאת :]

ואם אפשר לדעת איזה עדשה עדיף לי לקנות ?

http://www.zap.co.il/ratemodel.aspx?modelid=686651

או
http://www.camera.co.il/sale.asp?pid=1018

הכל כסף שחסכתי, אני פשוט ממש רוצה לראות איך הצמצם 2.8 ואם אני יכול להוציא תמונות חדות יותר בעדשה אחרת . .

תודה רבה !
ישן 07-03-2009, 19:16

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "זכור כי כמות האור שתגיע..."

תודה רבה על הדוגמאות !
אבל למשל בדוגמא הראשונה אם הייתי מצלם ככה במועדון והתקרה היא בדר"כ תמיד ממש גבוהה, התמונה הייתה יוצאת שהגוף חשוך ורק הראש מואר, ולכן במצב כזה שאני מצלם לרוחב (כמה אנשים) אז אני מכוון את הפלאש לתקרה ממש, פשוט ישר ללמעלה.

אני כבר הבנתי מה אני צריך, אני פשוט צריך לשחק עם הפלאש הרבה ולאט לאט להבין . .
חשבתי שזה לוקח שניות, היו מסיבות שהוצאתי תמונות מדהימות, ומסיבות שלא הצלחתי להוציא תמונה אחת יפה אפילו . .
לאט לאט, שום דבר לא בא בשנייה דקה וגם לא ביום . .
תודה רבה על ההסברים

ועכשיו משהו אחרון קטן בקשר לעדשה שאני רוצה לקנות שתיהיה בשביל המסיבות וגם מעבר לכך :

http://www.zap.co.il/ratemodel.aspx?modelid=686651

או
http://www.camera.co.il/sale.asp?pid=1018

תודה רבה רבה על העזרה וההשקעה
ישן 08-03-2009, 20:26
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי SlideMan שמתחילה ב "תודה רבה על הדוגמאות ! אבל..."

תראה, אם התקרה ממש גבוהה, כנראה שלהקפיץ מהתקרה יהיה בלתי אפשרי.
האור מתבדר כפונקציה של המרחק ולכן כמות האור שתחזור מהקפצה מתקרה גבוהה תהיה קטנה מאוד וכנראה שלא תורגש בפריים.
במצבים בהם לא ניתן להקפיץ מתקרה, כדאי לחשוב על הקפצה צידית מקיר, ואם אי אפשר להקפיץ משום מקום - אז מצלמים עם הפלאש ישירות על הנושא (עדיף שיהיה פלאש ישיר אבל שיראו משהו בצורה ברורה, מאשר שהתמונה תהיה כהה ולא יראו כלום).

אתה צריך בעיקר להבין את נושא התאורה ופחות לשחק עם פלאש, כי כמו שאתה מבין, עוצמת הפלאש או הזוית של הפלאש לא יעזרו לך במידה ואתה מצלם במקום עם תקרה ממש גבוהה. לא משנה איך תכוון אותו (מלבד, ישירות על האנשים).

בנוגע לעדשות, הן עדשות מצויינות, אבל אני לא מבין בדגמים של קנון יותר מדי.
אני מניח שיהיה לך יותר אפקטיבי להסתובב עם 2.8 במועדונים מאשר עם 4, מה גם שהתחום של 105 מ"מ פחות רלוונטי לצילומים מהסוג הזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר