לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-03-2009, 20:55
  Naav Naav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.09
מידע הנפצה קרבית
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מלאך החבלה שמתחילה ב "שלום לכל החברים. גיבוש יהל"ם..."

למ"כ, למלאך, למתגיסים החדשים לחיל, ולכל מי שיקרא...
לא מזמן השתחררתי מהנדסה, מאחד הגדודים. הייתי לוחם, עשיתי קורס מכים, הייתי מפקד בכל מיני תפקידים. נראה לי שאני מייצג את המסלול הבסיסי של לוחם בחיל (וכן, הרוב עושים קורס מכים.. בהמשך). עברתי הרבה בחיל הזה, פגשתי הרבה אנשים, הכרתי הרבה מערכות, אני מכיר את רוב הבסיסים של הנדסה (שרלוונטיים לגדודים, אני לא מדבר על סירקין). במקביל גם חברים שלי עשו שירות בצהל, במקומות אחרים. רוב המחזור שלי מהתיכון הלכו להיות קרביים. זאת הייתה הנורמה אצלנו. מהסיפורים של כל אחד, מההשוואות וכו' נראה לי שלמדתי כמה דברים על צהל, וגם על הנדסה.

נראה לי שכל מי שחושב להתגייס להנדסה חייב להבין דבר אחד.
בהנדסה יש שני מקומות טובים. יהלם וצמה. כל שאר המקומות (הגדודים, בהלץ, תאים בבסיסים שעוסקים בהדרכה) הם פשוט מקומות גרועים. בזיון צהלי. בזבוז של מוטיבציה של לוחמים.
יהלם זו אחלה יחידה, ואני אומר את זה בתור אחד שחברים שלו נמצאים שם. הם רציניים, ממוקדים, יש להם הכשרה אדירה, חברה נהדרים, תקציבים נחמדים, ציוד טוב, ת"ש למי שעבר מסלול, פעילות איכותית אבל מועטת יחסית. אבל מגיעים לשם רק הטובים ביותר שבהנדסה. הייתי מציע למי שלא בטוח שהוא יכול (ולא, אם יש לך מספר כלשהו במשקפיים אין סיכוי שיקבלו אותך, תשכחו מזה. גם אם הוא פחות מ - 3) שלא יבנה על זה יותר מידי. אני לא יודע איך זה במרץ 9, אבל יש מחזורים שרוב המקומות שנפתחים נתפסים מראש ע"י נפילי טיס שייטת וכד'.
צמה זו יחידה נהדרת. יש לה גאווה, ציוד, אופי ופעילות. נכון שיש הרבה שמתבזבזים על חפירת טרסות במקומות נידחים, אבל בכללי יש להם ייעוד והכשרה (אחלה רשיונות וניסון לאזרחות) ויש להם איך לממש אותו. אבל גם לשם הולך רק מי שמתאים. אם יש לך קבא גבוה ופרופיל כשיר, או אם לא עשית מספיק בעיות בטירונות ורוצים אותך בגדודים - אתה יכול לשכוח גם מזה. אתה תשאר בגדודים גם בסוף טירונות ומסלול, או שתצא לקורס מכים ומקסימום תגיע בתור מש"ק צמה. (שזה בסדר גמור, אגב)

אבל הגדודים. אוי, הגדודים. אין לי כוח לפרט. רק תדעו, אם יש מלחמה, מבצע, משהו - אתם תלכו ותפוצצו ותילחמו ויהיה סבבה. זה הייעוד של הגדודים של הנדסה. אבל אם אין...
אם אין, אתם סתם תתפסו קווים משעממים עפ"י רוב בבקעה בלבנון ובגבול מצריים להסתכל על גמלים ולקפוץ לגדר, או שתפלו על קו רמה שגם ממנו העיפו את הנדסה כי הם עשו בושות. אם אתם באב"ך המצב בכלל חסר תקווה. סליחה מהגדוד הזה, אבל עד שהוא יממש את יעודו באמת אין לו סיבה להמשיך ללעוס את עצמו ואת הלוחמות-הראבקיסטיות-בטירונות-והשבוזות-בסופו-של-דבר שלו. ביחס לגדודי חיר באמת שאין לו רמה ואין לו תקציבים. זה מתבטא בציוד, כוונות, נשקים, תרומות - וגם בפעילויות.
לגדודים יש גם הכשרה ביזונית שמתקיימת בבסיס גרוע. כמה גרוע? בבהלץ אין לחם להוריד לשטח. אין כדורים למטווח. אין מספיק נגדים לתפעל את כל האנשים שיש שם. אין ציוד בלוגיסטיקה. האוכל על הפנים, להנאתו של בעל השווארמה היחידה שיש שם. הכל רחוק, דביק, פודרתי. הקצינים שם הם אנשים מתנשאים, לא טפשים בכלל, אבל יש להם יחס מגעיל כלפי כל חיל (וסג"מ). אולי לא רואים את זה בטירונות, אבל כמה חודשים בתפקיד שם הספיקו לי להבין עד כמה הבסיס גרוע. רוב הנגדים מושחתים (תראו מה קורה שמגיעה המשאית עם מוצרי החלב), הבסיס בגרעונות עצומים, מה שמתבטע בעיקר באוכל ובהקצאות של צ'ופרים, בקורסים למשתחררים ובהשקעה סביבתית. המצב שם חסר תקנה. תשוו לכל בסיס הכשרה אחר של חי"ר ותבינו.

קשה לי לכתוב את הדברים האלה. אני לא שונא את חיל ההנדסה ולא מנסה להתנקם במישהו, אני פשוט רוצה שתבינו כמה דברים לפני שאתם מתגיסים. כל מה שכתבתי זה מניסיון, או שלי או של אחרים. יש דברים טובים בחיל, יש פלוגות שיצאו טוב, יש קצינים טובים פה ושם, יש מקרים - אבל התמונה הכללית היא של חיל (חוץ מצמה ויהלם, שוב) דפוק.

יום טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2009, 23:28
  שיקו שיקו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.06
נראה שבתור אחד שכל כך מאוכזב מהחיל
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Naav שמתחילה ב "הנפצה קרבית"

אתה מרבה להכנס לאתרים שקשורים לצבא ואליו בשביל "להציל" את המתגייסים ממנו...
כנראה 3 שנים לא הספיקו לך כדי להבין שאתה לא צריך מלחמה כדי להרגיש לוחם, אלא עצם זה שאתה עובר את ההכשרה כדי שבמצב מלחמה אתה תהיה שם מוכן למשימה. זה מה שחשוב כמו שעכשיו במבצע בעזה . חיל ההנדסה - משמע הגדודים, הראו מה הם מסוגלים ועד כמה העבודה של החיל חשובה.

אז כן אולי לא התמזל מזלך להשתתף במבצע ולהרגיש לוחם.
וכן אנחנו חיל בלי הרבה "הקצאות" ובלי הרבה "ת"ש"...
אבל אם בשביל זה התגייסת להיות לוחם אז חבל...

וכן אתה צודק בהרבה ממה שרשמת יש דברים מאכזבים יש קווים מאכזבים יש הרבה קצינים מגבוה שעושים הרבה פאשלות... אבל להגיד שהכל פה מעפן ולא משמעותי?

מספיק שתדע מה הגדודים עשו בעזה ותבין...
אז במקום לבוא לחבר'ה הצעירים שמתגייסים עכשיו לחיל,
לאחל להם בהצלחה שיבואו עם מוטיבציה ישפרו את החיל, יהיו קצינים , מפקדים וכו' ... ויתרמו...
אתה בא ואומר להם שהחיל מסריח בכל אתר ופורום אפשרי?

אז שיהיה לך שחרור מוצלח וחבל שיצאת מ3 שנים של תרומה בהרגשה של כשלון...
ישן 03-03-2009, 14:09
  שיקו שיקו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.06
שמע אני ממש לא פה כדי לדוג חבר'ה לחיל
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי guygabay4 שמתחילה ב "שלום , אני מתגייס לחייל במרץ..."

אני יודע מנסיון שעשיתי קו ברמה והיה אחלה של קו היו מעצרים והיו דברים מעניינים...
בטוח יותר מעניינים מכמה חבר'ה שאני מכיר מגבעתי וכדומה...
באופן עקרוני יש קווים יותר "חמים" כמו רמה וכו' ויש קווים יותר "מעפנים" כמו קו צפון , לבנון וכו'
אבל כל ההרגשה הזאת נובעת מזה שבקווים כמו רמה אתה מרגיש עבודה תכל'ס ובקווים כמו צפון אתה יותר עושה עבודה שגרתית ומשעממת אבל ממש ממש לא פחות חשובה

ואתה מוזמן לשאול חבר'ה מהנח"ל מה הם חושבים על הקו חרמון שלהם וחבר'ה מכפיר מה הם אומרים על הבקעה...

אז חלאס להסתכל על הצדדים השליליים בואו בראש חיובי ותלמדו להנות מהדברים הטובים שיש לחיל להציע וכמו שכבר אמרו פה במצב של מלחמה אין על הגדודים...
ותשאלו חבר'ה שהיו במלחמה איך הגולנצ'יקים שם עשו פאשלות ואיך הנדסה באו לחלץ אותם מהבוץ...
אז עזבו שטויות בכל דבר אפשר למצוא את החרא..
ישן 03-03-2009, 21:56
  מלאך החבלה מלאך החבלה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שיקו שמתחילה ב "שמע אני ממש לא פה כדי לדוג חבר'ה לחיל"

Naav יש לי רק דבר אחד להגיד לך. אתה אחד המצוקמקים. יופי שהשתחררת מהחיל. לא צריכים ממורמרים כמוך.
איך אני יודע? ראיתי שפרסמת באיזה 10 פורומים את אותה הודעה שעשית עליה "העתק - הדבק". מה זה אם לא להכפיש סתם את החיל.
אני אגב אוהב את החיל. ויש לי הרבה סיבות לכך.
ומילא להכפיש, לפחות תתן מידע אמיתי ולא שקרי.
חיל ההנדסה הקרבית עזב את קו רמה כי החליף את חטיבת כפיר בגב ההר. כולם יודעים מדוע כפיר עזבו את גב ההר. הם נשחקו שם בטירוף והיו להם בעיות ערכיות לא מעטות (שחלק מהם פורסמו בתקשורת). זו הסיבה האמתית... ולא כי מישהו העיף את הנדסה קרבית.
אתה חושב שזו הסיבה? בו תן הוכחה ותפסיק לדבר שטויות.

איזה חיל נכנס לעזה? האם כל כוחות החי"ר או השריון או התותחנים או מוד"ש?
כ-ל חיל ההנדסה הקרבית על כל גדודיו ויחידותיו היה בעזה! לא זזו מילימטר בלעדנו. הייתי שם - אני יודע.

בקיצור, לך תוציא את המרמור שלך באזרחות. לא תגיע ככה רחוק - זה בטוח.

ישן 20-03-2009, 17:09
  dalik dalik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Naav שמתחילה ב "הנפצה קרבית"

יאללה יאללה... טוב שעזבת

הייתי בצמ"ה והייתי ברובאית, אני יודע כי ראיתי בעיניים ולא כי "חברים שלי משם" סיפרו לי... הייתי עם נח"ל, גולני ועכשיו סוגר כמה חודשים טובים עם גבעתי בגזרה... צא מהסרט שלך שלחי"ר יש סכין בין השיניים וכל היום הורגים מחבלים.. הם טוחנים כמו כל גדודיונר...
לך תשאל את הצנפים כמה לא משעמם להם כשהם תופסים קו בחרמון או את כפיר בטול קארם...
הבאסה היחידית זה שהקווים קבועים ואנחנו לא מקבלים חדשים... עשינו פאדיחות ברמה? מה אתה מזיין במוח? קיבלנו קו חדש בשביל להרים שד"מים וסבב הבא 605 חוזרים לשם...
ורמה אחד הקווים הכי חמים שיש באיו"ש
בהל"צ מגעיל כי הוא בסיס ישן.. הקטע עם האוכל באמת ביזיון אבל זה מה יש, מהתגובה שלך אני מבין שהיית וואחד עכבר וכל הזין לך, אבל אל תוציא את המירמור שלך ברבים
ראיתי הרבה בשירות שלי ואני יכול לחתום לך שלא היה ולא יהיה כמו המוהנדסים
אגב, לך לרובאיות שכל פלוגה מבוססת על 70~ חיילים ותספר להם שרוב החיילים בהנדסה יוצאים למ"כים

ישן 13-03-2009, 22:49
  אחד מהם אחד מהם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.09
כל מה שרציתם לדעת ובלי חירטוטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ"כ בהנדסה קרבית שמתחילה ב "הנדסה קרבית מרץ 09"

כאחד מבפנים שכבר סיים עם הלחץ וההתרגשות של ההתחלה אני יכול לספר לכם שהנדסה קרבית זה אחלה של חייל חוץ מזה שאנחנו לומדים הכשרת חיר אנחנו לומדים גם להיות מהונדסים וכל כמות המתגייסים שרוצים יהלם לפחות לשלושה רבעים זה יעבור אחרי שיתמקמו בגדודים השונים .
בקשר לגדודים יש את ההגדודים הרגילים שעוברים הכשרת פלס ומתעסקים בחבלה מיקוש ועבודה עם הפומות היפיפיות שכוללת עבודה מרתקת איתם הגדודים הם 601 603 605 חוץ מזה יש את יחידת האבך יחידה 76 שכפופה למטכל היום הפכה לגדוד 76 ששייך לחיל ההנדסה אבל עדיין כפוף למטכל שהוא מתמחה בגילוי זיהוי וטיהור של חומרי לכימה כיימים עכשיו חשוב להבהיר הגדוד עובר אותה הכשרה של הגדודים אותם תרגילי חיר והכל ויש לו אימון מתקדם עם הכשרות חיר מלאות ואפילו מאחר והאימון המתקדם הוא חדש בגדוד לא כמו בעבר הגדוד נהנה מהכשרת חיר יותר מגוונת כמו לשב וכו' השונה הוא בהתמקצעות כמו שאמרתי בהנדסה כולם לוחמי חיר שמתמחים במשהו מפלוגת צמה ועד אבך שמתמחה בזיהוי וגילוי עם מכשירים מיוחדים ויקרים וטיהור מוקדי חלכ חוץ מזה יש את יחידת יהלם שמחולקת לכמה פלגות ממודרות שכל אחת מתמחה בנושא משלה והיא היחידה של החיל
בנוגע לקווים הקווים טובים ומשתנים ושלא יזיינו לכם במוח הגדודים משרתים באיוש ומלבנון עד מצרים ושלא יזיינו בשכל עושים עבודה מלאה גדוד 76 אבכ נמצא בגבול מצרים ציר פלדלפי והקטין את ההברחות מ30 בחודש ל3 ובגלל זה נשאר שנה נוספת אך בנובמבר אמור לעבור לקו אחר וכך גם הגדודים ובנוגע ליהלם אין להוסיף על העבודה שעושים זה ברור מאליו
חוץ מזה לכל השואפים לכל הגדודים יש מחסרים שהם מחלקות סיור של הגדוד והם יוצאים ליזומות ומעצרים בקוים השונים כרגע לגדוד 76 אין מחסר מחר ואין צורך בקו שהם נמצאים אך לפני שנתיים היה מחסר שביצע מעצרים רבים בשכם ובתפוח והצטרף ליזומות עם פלסר נחל כאשר גדוד זה תפס קו שם
בנוגע למשפחתיות של החיל אין להוסיף חכו שתגיעו לארוחת שישי הראשונה
בנתיים אני יאחל לכל הצעירים הלחים בהצלחה ולמי שיש שאלות אני אשמח לענות לו מצטער שזה לא מסודר אין לי כוח
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר