לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2009, 17:52
  שמואל'ק שמואל'ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני מניח כי אתה מכוון בדבריך לזרמים הקומוניסטיים או בעלי הזיקה לקומוניזם בלח"י"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
אני מניח כי אתה מכוון בדבריך לזרמים הקומוניסטיים או בעלי הזיקה לקומוניזם בלח"י כפי שעולה בפולמוס בין גינוסר להלר [קתדרה 64,65,71]
ממש, אבל ממש, לא. אני דיברתי על "המון", ואילו הלח"י, לא רק שהיה מיעוט שבמיעוט, עוד זאת שהזרם (זרמים??) שהזכרת היה בבחינת "בטלים ברוב".

ציטוט:
אך צריך לזכור כי רצחניותו של סטאלין וכשלי הקומוניזם לא היו ידועים במערב באותה עת. בעלי ההשקפה הסוציאליסטית בלח"י לחמו כתף אל כתף לצד מאמינים, ציונים ושאר בעלי חזון. זה שהחזון 'שלהם' כשל מאחר ונפל בידיו של מטורף חסר עכבות - אינו בגדר עדות ל'טעות' חשיבתית ותסכים עימי שבודאי לא לחוסר ערכיות.

בדקתי חזור ובדוק, ולא מצאתי שכתבתי מילה על 'טעות', ובודאי לא 'חוסר ערכיות' (ואם היו במקומות מסויימים טעויות וחוסר ערכיות - זה הרי נושא לאשכול נפרד...). נכון, לא ידעו, כי לא ראו. גם לזה אפשר לקרוא "הערצה עיוורת".
הבעיה היא (ועליה לא כתבתי), שגם כשכבר נפקחו העיניים, היה קשה להודות... אבל זו כבר בעיה אחרת.

ציטוט:
כמי ש... בדברי ימי הלח"י [ואולי אף זכה והיה חלק ממנו?]
אוח, כמה צחקתי למקרא המשפט שבסוגריים...

ציטוט:
האם תוכל להרחיב בדבר בעלי ההשקפה הקומוניסטית בארגון?
נושא ראוי לדון בו, ועוד יבוא יומו. בינתיים, בדברים שאני משתדל להעמיק, אני מוצא עצמי "שר סולו". מי יודע, אולי בנושא שהצעת אמצא "מקהלה"... נחכה ונראה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר