לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2009, 21:32
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
להלן מכתב שכתב ולינגטון לאדוניו בלונדון ללמד שאין חדש תחת השמש...

במכתב שכתב למפקדיו בלונדון בעת שפיקד על המערכה הקשה שניהל הצבא האנגלי בספרד כנגד נפוליון ב- 1812, כתב המצביא המפורסם:

רבותי,

בעת שצעדתי מפורטוגל לעמדה ששולטת על מדריד ועל הכוחות הצרפתים ששוהים שם, קציני עסקו בחדווה ביישום ההוראה ששלחתם על ידי ספינת הוד מלכותה לליסבון ומשם למפקדתי.

ספרנו וקטלגנו את כל האוכפים, רסנים, מושכות, מוטות אהלים,יריעות אהלים וכל המצאי הנוסף שממשלת הוד מלכותה מחזיקה אותי כאחראי לשלמותו . במקביל ערכתי דו"ח על אופיו מזג רוחו ואפילו על מידת חוש ההומור של כל קצין המשרת בשורותי. כל חפץ ולו הקטן ביותר וכל אגורה נספרה. הכל נמצא חוץ משני דברים שלגביהם אני מבקש מחילה וסליחה.

למרבה הצער סכום של שילינג אחד ותשעה פנס חסרים בקופה הקטנה של גדוד חי"ר אחד וגם יש בלבול נוראי לגבי מס' צנצנות הריבה שהקצבנו לגדוד פרשים מסוים שמוצב בדרום ספרד. חוסר תשומת הלב המשוועת הזאת עשויה לנבוע מן העובדה שאנו מצויים במצב מלחמה עם צרפת, עובדה העשויה להפתיע אחדים מכם רבותי, שיושבים בוויטהול (אזור מבני הממשל בלונדון).

זה מביא אותי למטרתי הנוכחית, שזה לבקש הבהרה ממשלת הוד מלכותה כדי שאבין לאיזה מטרה אני גורר את צבאי בכל רחבי הערבות השוממות האלה. לעניות דעתי ומיטב הבנתי אני מסוגל למלא רק אחד משני התפקידים המפורטים למטה ובהחלט אעשה את המיטב שביכולתי על מנת לבצע היטב כל אחד מהם,אך אינני מסוגל לעשות את שניהם בו זמנית:

1. לתדרך פקידים בריטים בספרד כך שיוכלו לדווח לפקידים הממונים עליהם היושבים בלונדון, או במקום זאת:

2. לדאוג לכך שכוחותיו של נפוליון ייסוגו מספרד.

משרתכם הכנוע,

וולינגטון.

[ותודה לאיתן שמיר שתרגם את המכתב ולעידו הכט שהעבירו אליו]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ו..תודה לאדינאקס.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 08-03-2009 בשעה 06:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2009, 18:36
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
את מי הוא פגש, הדוכס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "להלן מכתב שכתב ולינגטון לאדוניו בלונדון ללמד שאין חדש תחת השמש..."

לא הצלחתי למצוא. אני יכול לנסות לנחש - תומס ג'פרסון? לודביג ואן בטהובן (שאת יצירותיו הוא ממש לא אהב)?
אבל בהתייחס לציטטה הראשונה - אל תבינו אותה לא נכון. הדוכס של וולינגטון היה, בראש ובראשונה, לוגיסטיקאי מחונן. יש אמירה שקצינים חובבנים עוסקים בטקטיקה, גנרלים-של-כורסה עוסקים באסטרטגיה, אבל מקצוענים אמיתיים עוסקים בלוגיסטיקה.
מלחמת הפניסולה, בה הביס הדוכס את האמפרר, היתה ארוכת חזיתות להפליא, וערבות ספרד ופורטוגל לא הצליחו להזין את הצבא הבריטי. וולינגטון הצליח למתוח קווי אספקה ארוכים ויציבים, ולהגן עליהם, וכיום זה נחשב לסיבה העיקרית לנצחונו על נפוליאון.
אז אולי הוא התלונן על הבירוקרטיה שנכפתה עליו, ובעצם רצה לעמוד בראש מתקפת פרשים, אבל דווקא הבירוקרטיה הזו הביאה לנצחונו, ולתהילת עולם (הוא היה ראש ממשלה מחורבן למדי, בשנות העשירם של הצאה התשע-עשרה). או במילים שלו - הפקידים בלונדון הורו לו לעסוק בבירוקרטיה, וכך הוא הצליח להביס את הצרפתים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר