לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2009, 03:26
  רם דן רם דן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.08
מידע הכרחי ומעניין למתגייסים להנדסה קרבית

אני מקווה שהמידע יעזור לכם להנמיך ציפיות ולעזור בהמשך השירות החשוב והמשמעותי בצה"ל.

בברכה, רם.

נכתב ע"י Naav ב2 במרץ 2009.

לא מזמן השתחררתי מהנדסה, מאחד הגדודים. הייתי לוחם, עשיתי קורס מכים, הייתי מפקד בכל מיני תפקידים. נראה לי שאני מייצג את המסלול הבסיסי של לוחם בחיל (וכן, הרוב עושים קורס מכים.. בהמשך). עברתי הרבה בחיל הזה, פגשתי הרבה אנשים, הכרתי הרבה מערכות, אני מכיר את רוב הבסיסים של הנדסה (שרלוונטיים לגדודים, אני לא מדבר על סירקין). במקביל גם חברים שלי עשו שירות בצהל, במקומות אחרים. רוב המחזור שלי מהתיכון הלכו להיות קרביים. זאת הייתה הנורמה אצלנו. מהסיפורים של כל אחד, מההשוואות וכו' נראה לי שלמדתי כמה דברים על צהל, וגם על הנדסה.

נראה לי שכל מי שחושב להתגייס להנדסה חייב להבין דבר אחד.
בהנדסה יש שני מקומות טובים. יהלם וצמה. כל שאר המקומות (הגדודים, בהלץ, תאים בבסיסים שעוסקים בהדרכה) הם פשוט מקומות גרועים. בזיון צהלי. בזבוז של מוטיבציה של לוחמים.
יהלם זו אחלה יחידה, ואני אומר את זה בתור אחד שחברים שלו נמצאים שם. הם רציניים, ממוקדים, יש להם הכשרה אדירה, חברה נהדרים, תקציבים נחמדים, ציוד טוב, ת"ש למי שעבר מסלול, פעילות איכותית אבל מועטת יחסית. אבל מגיעים לשם רק הטובים ביותר שבהנדסה. הייתי מציע למי שלא בטוח שהוא יכול (ולא, אם יש לך מספר כלשהו במשקפיים אין סיכוי שיקבלו אותך, תשכחו מזה. גם אם הוא פחות מ - 3) שלא יבנה על זה יותר מידי. אני לא יודע איך זה במרץ 9, אבל יש מחזורים שרוב המקומות שנפתחים נתפסים מראש ע"י נפילי טיס שייטת וכד'.
צמה זו יחידה נהדרת. יש לה גאווה, ציוד, אופי ופעילות. נכון שיש הרבה שמתבזבזים על חפירת טרסות במקומות נידחים, אבל בכללי יש להם ייעוד והכשרה (אחלה רשיונות וניסון לאזרחות) ויש להם איך לממש אותו. אבל גם לשם הולך רק מי שמתאים. אם יש לך קבא גבוה ופרופיל כשיר, או אם לא עשית מספיק בעיות בטירונות ורוצים אותך בגדודים - אתה יכול לשכוח גם מזה. אתה תשאר בגדודים גם בסוף טירונות ומסלול, או שתצא לקורס מכים ומקסימום תגיע בתור מש"ק צמה. (שזה בסדר גמור, אגב)

אבל הגדודים. אוי, הגדודים. אין לי כוח לפרט. רק תדעו, אם יש מלחמה, מבצע, משהו - אתם תלכו ותפוצצו ותילחמו ויהיה סבבה. זה הייעוד של הגדודים של הנדסה. אבל אם אין...
אם אין, אתם סתם תתפסו קווים משעממים עפ"י רוב בבקעה בלבנון ובגבול מצריים להסתכל על גמלים ולקפוץ לגדר, או שתפלו על קו רמה שגם ממנו העיפו את הנדסה כי הם עשו בושות. אם אתם באב"ך המצב בכלל חסר תקווה. סליחה מהגדוד הזה, אבל עד שהוא יממש את יעודו באמת אין לו סיבה להמשיך ללעוס את עצמו ואת הלוחמות-הראבקיסטיות-בטירונות-והשבוזות-בסופו-של-דבר שלו. ביחס לגדודי חיר באמת שאין לו רמה ואין לו תקציבים. זה מתבטא בציוד, כוונות, נשקים, תרומות - וגם בפעילויות.
לגדודים יש גם הכשרה ביזונית שמתקיימת בבסיס גרוע. כמה גרוע? בבהלץ אין לחם להוריד לשטח. אין כדורים למטווח. אין מספיק נגדים לתפעל את כל האנשים שיש שם. אין ציוד בלוגיסטיקה. האוכל על הפנים, להנאתו של בעל השווארמה היחידה שיש שם. הכל רחוק, דביק, פודרתי. הקצינים שם הם אנשים מתנשאים, לא טפשים בכלל, אבל יש להם יחס מגעיל כלפי כל חיל (וסג"מ). אולי לא רואים את זה בטירונות, אבל כמה חודשים בתפקיד שם הספיקו לי להבין עד כמה הבסיס גרוע. רוב הנגדים מושחתים (תראו מה קורה שמגיעה המשאית עם מוצרי החלב), הבסיס בגרעונות עצומים, מה שמתבטע בעיקר באוכל ובהקצאות של צ'ופרים, בקורסים למשתחררים ובהשקעה סביבתית. המצב שם חסר תקנה. תשוו לכל בסיס הכשרה אחר של חי"ר ותבינו.

קשה לי לכתוב את הדברים האלה. אני לא שונא את חיל ההנדסה ולא מנסה להתנקם במישהו, אני פשוט רוצה שתבינו כמה דברים לפני שאתם מתגיסים. כל מה שכתבתי זה מניסיון, או שלי או של אחרים. יש דברים טובים בחיל, יש פלוגות שיצאו טוב, יש קצינים טובים פה ושם, יש מקרים - אבל התמונה הכללית היא של חיל (חוץ מצמה ויהלם, שוב) דפוק.

יום טוב
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י רם דן בתאריך 08-03-2009 בשעה 03:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2009, 20:29
  מלאך החבלה מלאך החבלה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Ernan שמתחילה ב "מסכים אתכם. החלטה נכונה."

הבעיה עם אותו בחור שמכנה עצמו NAAV הועלתה לכל הפורומים הצבאיים ברשת - פרש, יחידה, FXP ושבוז...
הבחור עשה העתק-הדבק ומלכלך על חיל ההנדסה הקרבית איפה שרק אפשר.
אני באופן אישי ממש לא מסכים איתו, אבל לא אביע כאן את דעתי כמה החייל טוב או לא טוב. חיל ההנדסה הקרבית הוא חיל ככל החילות הלוחמים - לא יותר טוב, לא פחות טוב, כן מאוד מעניין, כן עבודה קשה. לא פשוט להיות קרבי.

הדבר שמפריע לי ביותר שההודעה מתפרסמת בכל הפורומים באופן שיטתי... לא ברור באיזה סרט הבחור נמצא. קצת ממורמרי...
אגב, במקום להכפיש, כדאי שתסייע לאנשים כאן בפורום - בבעיות ובשאלות שלהם... יכול להיות יותר מועיל.

נערך לאחרונה ע"י מלאך החבלה בתאריך 09-03-2009 בשעה 20:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:42

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר