לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2009, 17:45
  amir_aikido amir_aikido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי befighter שמתחילה ב "חישולים שאלה ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי befighter
יש לי שאלה בקשר לחישולים או שאתם קוראים לזה חיזוקים אחד מהם ...
כשנותנים מכות לאחד והשני העצם באמת נשברת בקטנה ונבנת מחדש בצורה יותר עבה ? וזה באמת עוזר ?

לא, המידע המודרני מראה שחיזוק עצמות מבוסס כמעט רק על מאמץ אורכי ולא על מאמץ רוחבי. הסיפור על התחזקות כתוצאה משברים מיקרוסקופיים הוא ככל הנראה (לפי המידע הזמין כיום) מיתוס.

ציטוט:
ועם הזמן לא מרגישים את הכאב ?

יש סבירות שעם הזמן תהרוג/תקהה את העצבים ולא תרגיש את הכאב, זה גם עלול לגרום לך לבעיות תפקודיות....

ציטוט:
או שהכל בראש ?

הראש הוא המקום העיקרי שבו החישול כן חשוב ועובד. חשוב ללמוד לפחוד פחות מכאב, ולא להרתע מול מכה, אלו דברים שאנו לומדים רק מנסיון אישי ולא מנסיון של אחרים. אבל, על מנת לעבור את זה, לא נדרש חישול מסיבי, הכל בראש ...

אמיר
חזרה לפורום
ישן 09-03-2009, 19:17
  Pro Noob Pro Noob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי amir_aikido שמתחילה ב "[QUOTE=befighter]יש לי שאלה..."

האמת, שאני דווקא שמעתי אחרת...
בתוכנית "שפני ניסוי" כמו שקוראים לה בערוץ 8, עשו בדיקה- לקחו אחד שמיומן שנים באומנויות לחימה המתאמן אצל מאסטר שהדגש אצלו זה בחישולים.
המאסטר נתן לו מס' מכות שונות באזורים שונים בגוף, כולל הבטן, הצלעות, הזרועות, הרגליים, הכתפיים ועוד.. ולא נשאר עליו שום סימן וכעבור זמן מה הכאב עבר...

לאחר מכן, "שפן הניסוי" של הסדרה, השתתף באותו התהליך וקיבל את אותן המהלומות שהבחור הנ"ל קיבל. רק לאותו שפן, נשארו סימנים כחולים במשך ימים והכאב אינו התרפה כל כך מהר..

אם אני לא טועה, הם אמרו שאין הסבר מדעי לתופעה הזו, שאין באמת דרך להסביר איך הגוף והשרירים "מתרגלים" לכאב.

----
כל אופן, אני מאמין שזה פועל על אותה השיטה שבו אנחנו מחזקים את השריר- שכבות השריר נפרמות ונפצעות, השריר מתחדש ועושה "שכבות גיבוי" חדשות..

מקווה שעזרתי..
חזרה לפורום
ישן 09-03-2009, 19:35
  חרוב 04 חרוב 04 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Pro Noob שמתחילה ב "האמת, שאני דווקא שמעתי..."

לרשום שהשריר מתחדש ועושה "שכבות גיבוי" זאת דרך ממש לא נכונה להגדיר את התהליך הביולוגי שנקרא "פיצוי יתר" ומתאר את תהליך הבנייה מחדש של השריר.
אי אפשר להשוות עצמות לשרירים.
חישולים זה משהו שיכול בקלות להזיק. לפי מה ש-befighter רשם מצטיירת תמונה של 2 ילדים (כן, אני יודע בן כמה אתה, זה לא בא לפגוע או לרדת עלייך) שמחשלים אחד את השני ע"י חבטות לכל מיני מקומות בגוף. דרך מעולה לגרום נזק. חישולים, אם רוצים להתעסק עם זה, עושים בצורה מבוקרת והדרגתית. ולא סתם 2 שרואים בזה חצי משחק. צעד ראשון, תתייעצו עם המאמן שלכם. אם אין לכם מאמן ואתם פשוט מתאמנים לבד על משהו שלמדתם בעבר, לדעתי עדיף שתוותרו.
חזרה לפורום
ישן 10-03-2009, 16:34
  amir_aikido amir_aikido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Pro Noob שמתחילה ב "האמת, שאני דווקא שמעתי..."

מה עדיף:
האמירה ש"אין לכך הסבר מדעי" גם מצד התוכנית וגם ממקורות אחרים.
או, נסיון של אדם יחיד?
בפרט כשהנסיון הוא סובייקטיבי באופיו (אי אפשר אפילו ללמוד האם המכות שנתן המורה שם היו באמת זהות). אל תשכח שאם התלמיד תורגל בקבלת אותן מכות בדיוק, הוא כנראה גם למד לאורך הזמן לצפות אותן ולהגיב אליהן ולו ברמת השרירים הפנימיים, כך שהתגובה הפיזית שלו שונה ...

כשמתייחסים אל אימוני ספיגה, מתייחסים בד"כ לתהליך חיזוק של העצמות מבוסס "פיצוי יתר", ולא של השרירים. כפי שכתבתי בהודעה קודמת, מסתבר כי המחקר המדעי דווקא חיפש תהליך שכזה (גם בשל סיבות רפואיות - אוסטריאופרוזיס) ולא מצא, למעט תהליכי חיזוק של העצם בתגובה למאמץ אורכי.
אין לח"מ ספק (מניסין) כי ניתן לחזק את השרירים ואז ללמד אותם להגיב נכון על מנת לבלום מכה (רק שים לב שחיזוק השרירים יעשה בעיקר בתירגול כושר רגיל ולא באמצעות ספיגה).

אגב, גם את ספיגת התלמיד בהשוואה לשפן הנסיון ניתן להסביר באופן דומה, אם התלמיד חיזק את עצמותיו במאמץ אורכי ואת שריריו באימוני-כושר, ואז עוד למד כיצד לספוג את המכה מבחינת תנועה (ולו מזערית) וכיווץ שרירים רלבנטיים. יהיה לו יתרון על חברו. שים לב, שהמדובר בפסקא זו על רעיון שונה מהותית מהרעיון הבסיסי שעליו נשאלה השאלה - "תירגול חישול בספיגה של מכות".

אמיר
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:11

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר