לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2009, 18:51
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
מחפש בקרוב מאוד, האח הגדול עולה איתכם לתחבורה הציבורית

נא להכיר את "רב-קו" הכרטיס המגנטי עם הפרטים המלאים שלכם,
שילווה ויתעד את כל הנסיעות ליעדים שלכם כולל תאריכים ושעות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.dan.co.il/download/pictures/ravkavheader.jpg]

ואם חשבתם שיש לכם זכות בחירה בעניין, תחשבו שוב.
כחלק מהמאמצים העולמיים להפוך את החברה המערבית לחברה נטולת מזומנים,
בה כל רכישה מתועדת ונשמרת באופן אוטומטי במאגרים ממוחשבים,
ייעלמו להן כל הכרטיסיות והכרטיסים לתחבורה ציבורית.

הברירה היחידה של ציבור הנוסעים יהיה להצטרף לתוכנית הרב-קו,
שהוא כרטיס מגנטי עם תמונתם ופרטיהם האישיים, שמתעד את כל הרכישות שלהם כמו כל כרטיס מגנטי.

כמובן כחלק מכל התניה, כרגע ניתן גם לרכוש כרטיס "אנונימי",
כמובן שבמקרה הזה, האזרח ייענש על רצונו באנונימיות וישלם תעריפים גבוהים יותר,
סביר להניח שלמרות זאת, גם ה"כרטיס האנונמי" יתפוגג עם הזמן לאחר שההתניה למצב החדש תושלם.
תוסיפו לזה את חוק המאגר הביומטרי, שיחייב תביעת אצבע בשימוש תעודת זהות, ולאחר מכן בכל כרטיס מגנטי אחר,
ויש לכם הצצה קטנה אל העתיד של האח הגדול, האח הגדול שרואה הכל ונמצא איתכם בכל מקום, גם באוטובוס...

הקץ לפרטיות, הקץ לאנונימיות - זהו העתיד שלנו על רגל אחת.

הכרזה ממשלתית על כרטיס הרב קו:
http://www.info.gov.il/LAPAM/Public...007/rav+kav.htm

הכרזה של דן על יישום התוכנית:
http://www.dan.co.il/template/default.asp?catId=84
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2009, 20:38
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "בקרוב מאוד, האח הגדול עולה איתכם לתחבורה הציבורית"

המצב כיום הוא כל כך נוראי, שאין ספק שעם ההתפתחות הטכנולוגית צעד כזה הוא טבעי לחלוטין.

לדוגמא, אני נוסע בכל תחילת שבוע מכפר סבא לשדרות, בדרך מכפר סבא לתל אביב אני משלם מחיר מלא, כי הנסיעה זולה מידיי. הנסיעה מתל אביב לשדרות מזכה אותי, מתוקף היותי סטודנט, ב10% הנחה. בשורה התחתונה אני לא מקבל את ההנחה שמגיעה לי בחוק (10% הנחה על נסיעות) מפני שלא ניתן לעקוב אחרי המסלול שלי ולראות שהנסיעה שלי עולה כמעט 30 שקל ולא רק 12 ש"ח מכפ"ס לתל אביב.

בנוסף, כרטיס משולב ואישי יאפשר לי לקבל את המחיר שאני אמור לקבל בלי השטיקים של הנהגים "אין לי כרטיסיה, אין לי עודף" ועוד עשרות תירוצים שמונעים ממני לקבל את הכרטיס במחיר הזול ביותר.

בקשר ל"עונש על אנונימיות", פעם אחרונה שבדקתי אנחנו חיים בישראל, אם תאפשר את כל ההנחות בכרטיס האנונימי אנשים פשוט יעבירו אותו מאחד לשני, כל משפחה תחזיק כרטיס אחד וכל אחד ישתמש מתי שהוא צריך.

אתה טוען שזה פגיעה באנונימיות ו"אח גדול", אני טוען שזה צעד הכרחי כדי שתחבורה ציבורית, דבר שאנחנו חייבים לפתח הרבה יותר, תתפתח בארץ ותהפוך לאמצעי תחבורה העיקרי.
אשמח לשמוע הצעה אלטרנטיבית שתוכיח שאני טועה, הדברים הבאים הם מה שאני מצפה מתחבורה ציבורית(ואני באמת לא אומר את זה בגלל הכרטיס, זה דבר שאני חושב עליו כבר הרבה זמן):

א. אני לא רוצה לשלם כל הזמן בכסף קטן ולחכות דקות ארוכות כדי שאנשים ימצאו את הכסף המדוייק, כדי שתחבורה ציבורית תהיה יעילה היא צריכה להיות מהירה ונוחה.
ב. אני רוצה לקבל את ההנחה שמגיעה לי בצורה כללית, אם אני סטודנט שמגיע לו 10% הנחה אני צריך לקבל אותה לאורך כל הדרך ולא רק ממחיר מסויים, לעומת זאת אני מבין את ההגיון שלא לקבל את ההנחה אם אני נוסע בנסיעה קצרה בלבד (בלי המשכים).
ג. אני מבין שצריך למצוא דרכים למנוע זיוף ושימוש בכרטיס על ידי מספר אנשים.

בנוסף אני יכול לחשוב על עוד יתרונות שניתן יהיה ליישם בעתיד, לדוגמא - אם אני עושה נסיעה של 2 שקל ו30 אגורות כל יום אז מן הסתם אני לא אקבל גם הנחה על מחיר כל כך זול, לעומת זאת אם אני עושה את הנסיעה הזאת כל יום לפחות פעמיים, בסופו של דבר אני אוכל לקבל הנחה על ריבוי הנסיעות.

דבר נוסף, הכרטיס אולי יהיה מסוגל בעתיד להוכיח איחורים של אוטובוסים ולזכות בפיצוי בלי שאני אצטרך לבצע שום פעולה.

ישן 10-03-2009, 21:30
  shlomishtern shlomishtern אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "המצב כיום הוא כל כך נוראי,..."

כשראיתי לראשונה את הסרט זאיטגאיסט התפלאתי על מה שנאמר שם לגבי השבב האלקטרוני RFID .
איך אנשים בעצם הולכים לרצות ולדרוש דבר כזה?
וככה זה מתחיל! אתה הולך לרצות ולדרוש כביכול את מה שמגיע לך אבל אתה חייב לוותר על משהו
וכאשר לא תיהיה לך ברירה, אתה תישא עמך 10 או 20 כרטיסים כאלה ותעדיף שיהיה לך
שבב אלקטרוני בגוף.
בוא נגיד שזה מגניב וזה נוח הרי אחרת הם לא היו משתמשים בזה בכלל.
אבל אני לא סומך על מי שידיו על המידע דבר ראשון!
אני לא מסכים למצב שלא תיהיה לי ברירה לדבר כזה! זאת מלכודת שאין לצאת ממנה מבחינתי!
אין לי אמון בהם ואין לי מה לעשות עם זה וזה פסול מבחינתי.
כשמסתכלים על הקטנות אז זה שווה לך, אבל אתה לא חושב שהגיע הזמן שכולנו נצא ממצרים?
ישן 10-03-2009, 22:17
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shlomishtern שמתחילה ב "כשראיתי לראשונה את הסרט..."

כמה שזה נכון! מעטים הם האנשים שחושבים כמונו, ועוד הם בטוחים שאנחנו ה"שרוטים"...
אבל כנראה שאנשים חביבים כמו חברינו High_Hopes יסיימו ללמוד, חלקם ילכו לעבוד במוסדות עבודה חשובים,
מוסדות עבודה ביטחוניים, מוסדות עבודה שבהם התפקיד שלך מסווג ובעל עוצמה, תפקידים מודיעיניים או ביוניים,
רק אז אנשים תמימים יבינו שכשאתה מתפעל מערכת כ"כ רגישה וכ"כ חשובה שאיתה אתה יכול לדעת הכל אבל
הכל על כולם ולהצליב מידע עם מערכות ומאגרים אחרים, רק אז הם יעצרו לרגע ובוינו ויגידו לעצמם:
'אלוהים ישמור, האם באמת היינו צריכים לוותר על החברה החופשית שלנו למען נוחות מדומת ותרבות חיים
מהירה שנכפת עלינו מהמערב? האם באמת זה מצדיק לוותר על הפרטיות שלי למען הנוחיות והבטחון שלי?
האם זה באמת צודק שאיזה שמוק כמוני שיושב אי שם ומתפעל מערכת כה רגישה יחטט וינבור בחייו של כל
אזרח ואזרחית שחולפים מול המצלמות ברחוב? '

אבל אז יהיה מאוחר מדי כי המערכת הזו תהיה מוטמעת כבר עמוק עמוק בעולם המודרני, ואני מניח שבעתיד
יהיה יותר קשה מהיום לעזוב הכל (את כל הנוחיות והבטחון) ולעבור לגור באיזה מקום נידח שבו יהיה לך שקט ופרטיות!

בקיצור חברים, מתישהו העולם יתעורר, הצרה שזה יהיה מאוחר מדי, אבל זה לא משנה, אלו שיפגעו מזה
הם אותם התמימים והפתים לצערנו (יותר נכון לצערם).. יאלה שיהיה לנו בנוחיות וברוגע תחת עינו של האח הגדול מהולל.
ישן 10-03-2009, 22:06

הולי שיייייייייט!! בדיוק כשחשבתי שלא יכול להיות יותר גרוע מבריטניה!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "בקרוב מאוד, האח הגדול עולה איתכם לתחבורה הציבורית"

זו ממש ממש אבל ממש חוצפה! עד היום יכולנו להסתובב עם מזומנים עלינו והמיקום היחיד שהאח הגדול היה מקבל עלינו עידכון
היה הכספומט שממנו אנחנו מושכים את הכסף (שגם כוללים מצלמות למי שלא שם לב)! עכשיו הם רוצים גם לעקוב ולנטר אחרינו
לא רק ברשת הסלולר, לא רק באינטרנט, לא רק במצלמות תנועה, לא רק במצלמות המרושתות בעיר (שבקרוב זה באמת
יהיה כמו בבריטניה עם 4 מיליון מצלמות) אז עכשיו הם גם רוצים לבנות פרופיל מדוייק ואמין של כל אזרח ואזרח?
איפה אתה גר, מאיפה לאיפה אתה נוסע כל יום, מה שגרת היום שלך, איזה עצירות אתה עושה בדרך לעבודה, דפוסי התנהגות
תוסיפו לזה הרגלי גלישה, הרגלי דיבור בטלפון, הרגלי קניה, הרגלי פנאי ומאגרים רפואיים - יהיה להם הכל אבל הכל עלינו!
זה כבר ממש דריסת זכויות הפרט בצורה הכי קיצונית במובן הכי קיצוני של התיאור! ותירוצים כמו "זה למען הבטחון" ולמען
הציבור לא יעזרו! העולם הזה השתגע, נהפך דורסני וישרת רק את הקפיטליזם החזירי ואילי ההון בלבד! למעמדים הנמוכים
לא יצא מזה כל טוב, לא בטחון ולא הנחות! זה רק מראה לנו לאט לאט איך השלבים שלהם בטרנד החינוכי החדש שהם מפעילים
כמנופולציה גלויה כלפי הציבור במטרה לחנך אותו לאט לאט ולגמול אותו מכל ערכי הפרטיות! אז בדור הזה אולי יהיו כמה מתנגדים
אבל מה שבטוח הם יודעים שילדים שיגדלו לתוך המציאות הזו בדורות הבאים יהיו נטולי כל מושגי הפרטיות! מדיניות האח הגדול
הושקה רשמית גם בארץ וזה פועל בכל המישורים! פשוט בושה, להקיא מזה! ולא בכגלל הרשויות, אלא בגלל הציבור הטיפש!

איפה לעזאזל כל גופי זכויות האדם בארץ? במקום שידאגו למה שקורה בעזה שידאגו למה שקורה במדינה המטורפת הזו לפני שיהיה
מאוחר מדי!
חכו חכו מתישהו זה עוד יתהפך לכל האוכלוסיה הטיפשה הזו בפנים, זה רק עיניין של זמן עד שהטכנולוגיות ה"נוחות" האלו
ישמשו לרעת הציבור, בין אם זה בגלל שכמה מטורפים שולטים בעולם או בין אם זה בגלל כמה האקרים מטורפים שינטלו לידייהם
את ה"צעצועים" המגניבים האלו של הממשלות.. וזה בטח לא יקרה הרבה אחרי "השקת" המדיניות החדשה של האח הגדול
לא משנה כמה שקט זה יהיה.

בושה שבמדינה שמתיימרת להיות דמוקרטית קורה דבר כזה.
ישן 10-03-2009, 22:21
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "הולי שיייייייייט!! בדיוק כשחשבתי שלא יכול להיות יותר גרוע מבריטניה!!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iceman4ever

זו ממש ממש אבל ממש חוצפה! עד היום יכולנו להסתובב עם מזומנים עלינו והמיקום היחיד שהאח הגדול היה מקבל עלינו עידכון
היה הכספומט שממנו אנחנו מושכים את הכסף (שגם כוללים מצלמות למי שלא שם לב)! עכשיו הם רוצים גם לעקוב ולנטר אחרינו
לא רק ברשת הסלולר, לא רק באינטרנט, לא רק במצלמות תנועה, לא רק במצלמות המרושתות בעיר (שבקרוב זה באמת
יהיה כמו בבריטניה עם 4 מיליון מצלמות) אז עכשיו הם גם רוצים לבנות פרופיל מדוייק ואמין של כל אזרח ואזרח?
איפה אתה גר, מאיפה לאיפה אתה נוסע כל יום, מה שגרת היום שלך, איזה עצירות אתה עושה בדרך לעבודה, דפוסי התנהגות
תוסיפו לזה הרגלי גלישה, הרגלי דיבור בטלפון, הרגלי קניה, הרגלי פנאי ומאגרים רפואיים - יהיה להם הכל אבל הכל עלינו!
זה כבר ממש דריסת זכויות הפרט בצורה הכי קיצונית במובן הכי קיצוני של התיאור! ותירוצים כמו "זה למען הבטחון" ולמען
הציבור לא יעזרו! העולם הזה השתגע, נהפך דורסני וישרת רק את הקפיטליזם החזירי ואילי ההון בלבד! למעמדים הנמוכים
לא יצא מזה כל טוב, לא בטחון ולא הנחות! זה רק מראה לנו לאט לאט איך השלבים שלהם בטרנד החינוכי החדש שהם מפעילים
כמנופולציה גלויה כלפי הציבור במטרה לחנך אותו לאט לאט ולגמול אותו מכל ערכי הפרטיות! אז בדור הזה אולי יהיו כמה מתנגדים
אבל מה שבטוח הם יודעים שילדים שיגדלו לתוך המציאות הזו בדורות הבאים יהיו נטולי כל מושגי הפרטיות! מדיניות האח הגדול
הושקה רשמית גם בארץ וזה פועל בכל המישורים! פשוט בושה, להקיא מזה! ולא בכגלל הרשויות, אלא בגלל הציבור הטיפש!

איפה לעזאזל כל גופי זכויות האדם בארץ? במקום שידאגו למה שקורה בעזה שידאגו למה שקורה במדינה המטורפת הזו לפני שיהיה
מאוחר מדי!
חכו חכו מתישהו זה עוד יתהפך לכל האוכלוסיה הטיפשה הזו בפנים, זה רק עיניין של זמן עד שהטכנולוגיות ה"נוחות" האלו
ישמשו לרעת הציבור, בין אם זה בגלל שכמה מטורפים שולטים בעולם או בין אם זה בגלל כמה האקרים מטורפים שינטלו לידייהם
את ה"צעצועים" המגניבים האלו של הממשלות.. וזה בטח לא יקרה הרבה אחרי "השקת" המדיניות החדשה של האח הגדול
לא משנה כמה שקט זה יהיה.

בושה שבמדינה שמתיימרת להיות דמוקרטית קורה דבר כזה.

תירגע קצת- אתה מקצין את המציאות- לי אישית ניראה שבקטע הזה לאנס טועה, זה (בינתיים) לא חובה לרכוש רב קו- אתה יכול לבחור בין רב קו לבין כרטיסיה.

ישן 12-03-2009, 19:36

אתה יודע איך אפשר לחיות בצורה רגועה ונבונה בעולם המטורף הזה?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "זו טעות, לדעתי."

לא לקחת שום דבר בצורה רצינית מדי אך עם זאת לא לשלול שום דבר על הסף! אז כן אתה אולי צודק

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
אם אתה מתכנן הכל על פי נקודת הקיצון השלילית אתה במהרה תמצא את עצמך:
א) פוסל הרבה אובייקטים מועילים בגלל החשש שבתנאים מסוימים, אבסורדיים כמעט, הם עלולים להזיק.
ב) מוצא את עצמך בתפקיד הנער שצעק זאב. אם תזעק על כל דבר, בסופו של דבר יפסיקו לקחת אותך ברצינות, ואחרי שיקרה מה שיקרה, אולי תרגיש טוב עם עצמך שצפית את זה מגיע, אבל נכשלת במשימה למנוע זאת.
ג) החיים הרבה יותר מרירים בצורת החיים הנ"ל.

א) אני לא פוסל שום דבר ידידי, אני בא מהתחום הטכנולוגי, יודע בדיוק איזה מכשירים וגאדג'טים משמשים למה,
מה הם מסוגלים לעשות לטובת המשתמש ומה החסרונות שלהם שיכולים לשמש לרעת המשתמש.

ב) מי אמר לך שאני צועק? אדם ששומר על איפוק לא צועק שום דבר כי הוא מגלה מהר מאוד שהעדר
שסובב אותו תמים, יהיר ולעיתים גם טיפש, אז למה לצעוק אם אין מי שישקשיב? לפחות כאן בפורום
ישנם אנשים לעיניין, כאלו שפקחו את העיניים ואמרו לעצמם בשלב מסויים בחיים 'אוקי STOP,
הגענו למצב שהכל נוח והכל נגיש אבל עדיין החיים לא מושלמים, מדוע? משהו לא בסדר פה!'
ואז הם פקחו עיניים וכל אחד נמצא כאן מסיבה אישית שלו! אין כאן מה לצעוק זאב סתם, שום דבר כאן לא סתם! מה שסתם - ננעל! אנחנו לא בשוק הכרמל פה.

ג) הרשה לי להבטיח לך שכשאתה ספקן, חשדן, סקפטי ומצד שני גם שקול, מאופק ועם ראש פתוח
אז אתה תגלה שהחיים הם באמת דבר יפה אך לא מושלם כי יש מי שמציב לנו מכשולים!
אז אני לא אגיד לך איך לחיות אבל אתה לא יכול לחיות לפי דרך התנהגות אחת, אתה חייב להיות
גם האור האדום ברמזור וגם האור הירוק! אז זכותך לשלול הכל ולקרוא לזה קונספירציות ודרך
חיים מרירה, זכותך גם לזלזל בזה, זכותי לעומת זאת גם לנקוט את עמדתך אך מצד שני גם לשלול
את העמדה הזו, כי כאיש שבא מהתחום מצד אחד אני מבין ומתלהב מזה, מצד שני אני מודע לסכנות!
אז אני יכול לשתוק ולנצל את החסרונות האלו כדי לפגוע באחרים, אבל לא אני לא כזה במקום זה
אני דואג לאחרים ומצפה שגם הם יפקחו עיניים ויראו את הצד השני במקום להתמסר לידיים של
מישהו לא מוכר ולבטוח בו שהשירות יהיה על הצד הטוב ביותר עם 0 אחוזי סיכון!
אז לעיתים יש צורך בסוג של 'אבירים' שיפקחו עיניים לציבור.
ישן 11-03-2009, 01:30
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "חבל, כי היו שם הודעות של אנשים שכן משלמים בהו"ק או במזומן להוט."

אתה יכול להעתיק באמצעות ציטוט קטעים שרלוונטים,
אבל תראה, אני לא אומר שאם יבוא מישהו ממש ממש עקשן
וייכנס עם החברות הללו למלחמות, אז הוא לא יצליח בשום מקרה. מה שאני אומר זה,
שההערמת קשיים המכוונת הזו נועדה כדי למנוע מאנשים לשלם באופן שונה ממה שנוח לחברות עצמן.

לגבי השאלה שלך על פורום צרכנות, אז יש לנו פורום צרכנות בפרש,
וחוקי פרש אומרים - שאם יש לינק לפורום מתחרה של נושא של פורום קיים בפרש,
הדבר מהווה פרסום לפורום מתחרה, במקרה הזה לא ישירות לנו, אלא לפורום צרכנות של פרש.

ציטוט:
יפה, אז עכשיו מכתיבה נחרצת כי כך היו הדברים זה הופך להיות ל"נדמה לי שאולי היא הציעה משהו בסגנון".

אני מצטער שאני לא ספריית זכרון מהלכת שזוכר כל פרט ופרט,
אבל המציאות עדיין נחרצת - והיא שתשלום בהוראת קבע או במזומן נחשב דבר חריג מאוד.
ובמקום להכנס לוויכוחי סרק, פשוט תרים טלפון ונסה לשלם באמצעות הו"ק או מזומן,
אם תצליח להביא הוכחה לכך, שהדבר נעשה באופן שרירותי ללא שום בעיה - אז הרווחת,
אבל זה לא יקרה, כי אני בעצמי הייתי עד לשיחות באותה כתבה עם המוקדני מכירות,
שפשוט עשו הכל מלבד לפרוץ בצחוק מתגלגל מול אותה כתבת, כשזו אמרה את המילה "הו"ק" או "מזומן".

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 11-03-2009 בשעה 01:34.
ישן 11-03-2009, 01:47
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
האיסור מדבר על פורומים ישראלים.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כלומר, אסור להביא לינק לפורום קונספירציה בחו"ל?"

ציטוט:
ברור שהחברה תעדיף שתשלם לה בדרך שהכי נוחה לה (בין אם מדובר בעמלות, בעלויות נוספות כולל התעסקות עם לקוחות שצברו חובות או בבטחון שהכסף יגיע בזמן), אולם מכאן ועד קונספירציה שהם רוצים כרטיס אשראי כדי לעקוב אחריך המרחק עצום.

ממש לא, כמו שנוח להם לגבות כסף באמצעות אשראי,
ככה גם נוח להם לקיים מאגר מידע על הרגלי הצריכה של הלקוחות שלהם.

זה ידוע כבר שנים שהמאגרי מידע האלה חופפים אלה לאלה,
ובכל יום ויום עוד ועוד שיטות נולדות כדי לגרד עוד טיפה אינפורמציה עלינו (כמו הרב קו הזה עכשיו),
צריך לפתוח את הראש קצת, צריך במובן מסויים לעשות ריסט למח מכל המוסכמות והאידאות שגדלת עליהן, ולהתחיל מהתחלה.

בלי התהליך הזה, אתה לעולם לא תשתחרר מכבלי הנוחות ותאתגר את עצמך ללמוד מה קורה מעל לפופיק שלך - וחבל לי בשבילך.

ובזה אסכם את דבריי להלילה,
לילה טוב.
ישן 11-03-2009, 02:50
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
השאלה היא איזה מידע ישמר עליך, למי תהיה גישה אליו ולאלו מטרות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "האיסור מדבר על פורומים ישראלים."

אם זו למטרה עיסקית ולקשר בינך ובין אותו בית עסק, דבר שמשרת גם את בית העסק וגם את הצרכן, בסופו של דבר (קח לדוגמא ברמן בפאב, האם גם הוא חלק מקוספירציה רק בגלל שהוא זוכר איזה משקה אתה אוהב?).

אם זה למטרות אחרות, אזי הדבר פסול, ויש לדאוג שמקרים כאלו יטופלו במירב החומרה.

כפי שטענתי לא פעם ולא פעמיים, אני לא נגד הרחבת ראש, אני לא נגד חשיבה ואני בהחלט בעד חינוך האוכלוסיה לחשוב לפני שהם מצטרפים לשירות זה או אחר (על פי קריטריונים של האם אני בכלל זקוק לשירות הנ"ל, אלו יתרונות יש לו על גבי שירותים אחרים מקבילים, אלו סכנות עלולות להווצר מהשימוש בו וכו'), אולם כאשר אתה מנסה להיות בתפקיד החוקר, שופט והתליין, אתה מאבד את הפואנטה.

ישן 11-03-2009, 20:59
  kotej kotej אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.08
אחי ......
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "השאלה היא איזה מידע ישמר עליך, למי תהיה גישה אליו ולאלו מטרות"

תרשה לי לחלוק על דבריך, עצם זה שחברות בעלות אינטרסים אוספות עליך פרטים ואין לך שום שליטה על הפרטים אשר נאספים על ידם ועל השימוש שהם עושים במידע הזה הוא פסול לפי דעתי,
אתה מסתכל על זה בצורה שלפי דעתי שגויה, נחמד לחייך בפאב לברמן שכבר מכיר מה אתה שותה אבל לא נחמד (ואני הולך למקרה קיצוני שאני מקווה שלא אתה ולא אני נתקל בו)
לקבל אחרי שנדבקת במחלת מין וטופלת בקופת חולים החביבה עליך פרסומות הביתה של טיפולים למניעה של מחלות מין למינהם ותסכים איתי שהאפשרות הזאת קיימת אם קופת החולים החביבה עליך תחליט לעשות קצת כסף מחברות התרופות ותזכה לפופלריות מצד השכנים שלך.
או שתרגיש בודד יום אחד ותתקשר לאחד מעשרות (אם לא מאות) שיחות "למבוגרים" מה שאוטומטית יכניס אותך לרשימת הצריכה של "שירותים למבוגרים" אצל חברת הטלפון\פלאפון החביבה עליך, אני לא באמת צריך לספר לך איזה פרסומות לשירותים ה"מיוחדים" שלהם תקבל
בקיצור הגבול לשימוש במאגרי מידע עליך הוא מאוד פרוץ, אני לא בטוח שאתה תאהב את כל האפשרויות שאפשר לעשות עם הפרטים שלך.

ברוב השירותים הניתנים לך אתה לא יכול לבחור מה יעשו עם הפרטים שלך, ככה עדיף לפי דעתי לאסור עליהם שימוש בפרטים שלך וזהו ולא להשאיר לאיזה זב חוטם להחליט על חייך

מצטער אגב שכל הדוגמאות קשורות לצבע ה"כחול" :-)
ישן 11-03-2009, 01:39
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כדי ליצור מציאות בה כל החוקים יאכפו בה ב-100% יעילות"

הדיון הזה נכנס למבוי סתום, או שאתה לא מצליח להבין את הנקודה שאני מנסה להעביר.
בכל מקרה, בוא נעזוב את עניין המזומנים בצד - חברות התקשורת לא מקבלות מזומנים,
אבל הדיון הוא על הכרטיס של התחבורה הציבורית, ולא על נושא הצרכנות מול חברות הכבלים.

וכמו שכבר אמרתי, חברת דן יכולה לטעון משפטית, שהרכישה במזומן מתבצעת בעבור הכרטיס,
וכי היא איננה מאפשר רכישת כרטיס באוטובוס עצמו, ועל זה הדיון, וזו הבעיה פה.

לגבי חברה נטולת מזומנים, שאתה לא מאמין שתקום אי פעם.
אתה מוזמן לקרוא את הלינק שצירפתי למטה בתגובה לגאמבל,
מנכ"ל ויזה העולמי מדבר על זה, מנהיגי עולם מדברים על זה - אבל העיקר שאתה לא קונה את זה...
ישן 10-03-2009, 22:39
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אתה מוזמן למצוא דרך יעילה יותר לכרטיסיה שתוכל להשתמש בה במספר חברות תחבורה שונות.

כרגע המצב הוא שאנשים מוצאים את עצמם זקוקים לכ-3 כרטיסיות שונות (לדוגמא, אדם מת"א לרוב יהיה זקוק ל-2 כרטיסיות - דן וקווים, ואם הוא מרבה לנסוע גם לאזור השרון, אזי תוסיף לכך גם את אגד), וזו מהסיבה שאין אפשרות לדעת באיזו חברה השתמשת על מנת לנצל את הכרטיסיה, כלומר, לאיזו חברה צריך להעביר תשלום על כך.

עוד מעט תגיד לי שאתה גם מתנגד לשימוש באיזיפארק כי ידעו היכן חנית, שימוש בכרטיסי אשראי כי ידעו היכן קנית, שימוש בסלולרי כי ידעו היכן הסתובבת ושימוש באינטרנט כי ידעו היכן גלשת.

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 10-03-2009 בשעה 22:41.
ישן 10-03-2009, 23:39
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני אגיד לך למה אני מתנגד...."

אתה מתעלם אבל שלחברות יש אינטרס גדול להוציא את השיטות הישנות שלהם - זה מבזבז להם כסף.

שיטת ניקוב הכרטיסים היא שיטה פרמטיבית, היא לא נותנת לחברת האוטובוסים שום אינדיקציה לגבי כמות השימוש של אנשים באוטובוס, מה שלא מאפשר לשפר את השירות ולנהל נכון את המשאבים, מה שלא מאפשר ייעול אמיתי של התחבורה הציבורית בארץ.

אני לא מוצא פה שום עיניין של "אח גדול", חברות מסחריות רוצות להרוויח כסף, וחברה היום שלא יודעת מי הלקוחות שלה לא מסוגלת להרוויח כסף.
חברות הסלולר לא מונעות ממך לשלם בהוראת קבע כי הם רוצות יותר מידע עלייך, יש להם מספיק מידע שאתה נותן בהצטרפות, הן רוצות כרטיס אשראי כי זה כסף הרבה יותר בטוח. יש לך מושג כמה כסף חברה מפסידה כל שנה בגלל לקוחות שלא משלמים? מיליונים! כשמחייבים כרטיס אשראי יש סיכוי גבוה בהרבה שהכסף באמת ייכנס לחברה ולא יעלם לה.

קל מאוד להשוות כל התפתחות טכנולוגית ל1984, אבל אנחנו לא יכולים להמשיך לנקב חתיכות נייר כל החיים.

ישן 11-03-2009, 16:06
  diego_m diego_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.08
אנחנו כן!
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אתה מתעלם אבל שלחברות יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes

קל מאוד להשוות כל התפתחות טכנולוגית ל1984, אבל אנחנו לא יכולים להמשיך לנקב חתיכות נייר כל החיים.

כל עוד אנחנו חשופים עם איום לפרטיות ווכשכוחות השוק, כך נדמה, מתאחדים נגד הצרכנים ולא בעדם ובמקביל אין רגולציה אמיתית על כל המצאה חדשה שיוצאת לשוק(או לפחות מערכת שתעלה לדיון ותשקול את הפלוסים והמינוסים), אנחנו תמיד נצא עם ידינו על התחתונה(במקרה הזה היד שלנו תעביר כרטיס לסריקה שחושף את זהותינו גם לחברות התחבורה, איזה כיף ), אני מניח שברור לרוב האנשים בציבור שכל הקדמה הזו מריחה קצת כמו ספין(עלה משיחה שניהלתי עם אנשים שנוסעים בתחבורה הציבורית), הם רק לא מבינים עד כמה ר(ע)חוק זה יוביל אותנו.
ישן 12-03-2009, 19:52

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אתה מתעלם אבל שלחברות יש..."

כן כרגע אולי באמת זה ישרת את אותה החברה או הארגון שמנסה לבנות לעצמו רשימת לקוחות מאורגנת וקפדנית, אבל הבעיה מתחילה כשאותה חברה השלימה את הקמת מאגר הלקוחות שלה ומוכנה למכור אותה
עם פרטי הלקוחות והעדפותייהם לחברות אחרות בשוק, לדוגמא אגד ודן יכולים לסחור בנתוני הלקוחות עם חברות
אחרות, אפילו עם חברות כמו אל-על או כל חברה אחרת שלאו דוקא יושבת בגבולות המדינה, או חברות תקשורת
וחברות הייטק, ובסופו של דבר גם להעביר נתונים למדינה עצמה ולאפשר לה לדחוף את האף לפרטיותו של האזרח!

אני מכיר את התחום הזה טוב מאוד מבפנים ומבחוץ, כבר נתקלתי בעשרות מאגרי מידע שעברו בחיקי
כשחברה זו או אחרת החליטה לסחור במאגר הלקוחות שלה עם חברה אחרת ממניעים ואינטרסים כאלו ואחרים.

בד"כ זה קורה כיום עם חברות תקשורת ועם רשתות שיווק, אז עכשיו זה יהיה גם בכל חברות התחבורה?
מה הלאה - המדינה תבנה פרופיל מלא של כל אזרחיה מהעדפות, הרלי צריכה, הרגלי גלישה, מסלולים שהוא עושה,
העדפות, תחביבים והכל.. יופי ממש נחמד, עכשיו חפש לעצמך מדינה אחרת שתוכל לחיות בה בראש שקט
מבלי שישגעו אותך כל החיים במצבעים ופרסומות לפורנו ואביזרי מין רק בגלל שבגיל 15 נכנסת לאתר פורנו והספקית
שלך עידכנה את האח הגדול שאדון מוטי מאילת אוהב פורנו.
תחשוב קצת לפני שאתה דוגל בדברים כאלה מפלצתיים, זה ישמש לרעתנו וזה מוחשי מתמיד!
ישן 11-03-2009, 01:02
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "מוזר לי"

אם היה רק כרטיס אנונימי, לא הייתי מעלה בדעתי לפתוח את האשכול הזה.
הבעיה שלי היא הכרטיס המרכזי שהממשלה מעוניינת לקדם, וזה הכרטיס האישי עם פרטים מלאים שמוזנים למחשב,
ולמרות שאין לי שום אינדיקציה ברורה שהאלטרנטיבה האנונימית "תועלם" עם הזמן, אני בהחלט מוכן להתערב על כך,
וזה לא בגלל שאני חוזה עתידות או חובב הימורים, אלא בגלל שאני מודע לקוי המדיניות העולמיים שהוחלט עליהם,
אני מודע לכך שכבר בשנות ה 90 תוכנן מראש המשבר של "התחממות גלובאלית" כפריטקסט להגבלות על הציבור,
ושזה יהיה כלי יעיל יותר להפחדה מאשר הכלי הקלאסי של איומי מלחמה. חלק מהמדיניות שהוסכם עליה כוללת:
מאגרי מידע חסרי תקדים, ניטור שוטף של האוכלוסיה בכל דרך אפשרית, וחברה נטולת מזומנים,
אתה יכול לגגל את המושג Cashless Society כדי לקבל מושג יותר עמוק על הנושא.
הנה טעימה קטנה ישר מפיו של מנכ"ל ויזה העולמית:
http://www.independent.co.uk/news/b...ief-439676.html
אין לי בעיה עם שימוש בכרטיסים מגנטים אנונימיים, כמו המטרו קארד של התחתית של ניו יורק,
אבל ברגע שמעורבים פרטים אישיים שמשוייכים לכרטיס, כאן מתחילה הבעיה - וכאן צריכה להדלק לנו נורה אדומה.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 11-03-2009 בשעה 01:05.
ישן 14-03-2009, 00:43

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "זה מה שהיה לי מוזר, מדינה..."

זהו מושג שתיכנתו את האוכלוסיה לחשוב שהוא קיים, אבל אם נסתכל כרגע על התמונה הגדולה
גם ארה"ב שאבותיה המייסדים תכננו שתהייה מדינה דמוקרטית לא באמת דמוקרטית כיום!
תיכננו שהיא תהייה מדינה חופשית, ארץ ההיזדמנויות הבלתי מוגבלות.. אבל מה קיבלנו? סוג של
מדינה דיקטטורית שמתחבאת מאחורי מסכה של דמוקרטיה!
כך גם ישראל, מה אתה חושב שסינון באינטרנט ישאר רק בגבולות סין? בקרוב כל המדינות ימצאו
סיבות לסרס אותנו מהמידע, האיחוד האירופי כבר עובד על זה, בישראל התירוץ יהיה כמו שאטיאס
רצה 'לשמור על ילדינו מפני התכנים המזיקים בגלישה' אך במקום לאפשר למשפחות שרוצות
לקחת יוזמה ולצלצל לספקת ולדרוש סינון, אז הוא כופה את הסינון על כל האוכלוסיה כולה בפהוך,
הוא אמר שמי שרוצה שלא יהיה סינון אז שיצלצל לספקית ויבקש שלא יסננו אותו.
אבל בחייך כמה אתה חושב שהחוק הזה יחזיק? בסוף גם האופציה לבקש מהספקית לא לסנן את
האינטרנט שלנו יירד לטימיון וכל האוכלוסיה תהייה מסורסת ברשת בדיוק כמו בסין!

כך גם לגבי כל דבר אחר בדמוקרטיה! אם חושבים על זה כל המדינות הדמוקרטיות שעד לא מזמן
גינו את כל הדיקטטורות והקומוניזם מתחילות בעצמן לחוקק חוקים דורסניים ורומסי הפרטיות!
אז בסין שהיא מדינה גדולה אין לממשל כרגע סיבה לנטר אחר כל האוכלוסיה, מספיק שהם
יכולים לנטר אחרייהם לפי הסלולרי (כי כל ממשל מסוגל היום לעשות זאת) הסוללר זה אתה בתקופה הזו!
לאן שאתה הולך הסלולר עלייך, אתה משדר כל הזמן, גם כשהסלולרי שלך מונח בצד אפשר להאזין
לחלל החדר מבלי שאתה צילצת עם מישהו או הפוך!
יש להם ניטור באינטרנט והכל סבבה מבחינת ממשלת סין! החוקים נוקשם, המשטר מפחיד והכל אפל!
אבל מה בדמוקרטיות? האנשים לא ממש מפחדים מהמשטר, אפשר להעביר ביקורת על הרשויות
האזרחים יכולים להתקומם על הממשלות וליצור רעש שיפריע לממשלות! אז את הדברים האלו
כנראה רוצים המדינות הדמוקרטיות 'לתקן' כי הכל זה משחק של שליטה!

האנשים שיושבים בהנהגה רוצים שליטה, בכל מקום ובכל זמן! שליטה זה הכל, זה נעשה עם עוצמה וכסף בלבד!
אז דמוקרטיה או דיקטטורה - מה ההבדל? הגבולות מיתשטשים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:49

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר