לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2009, 08:17
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
מחשבות קודרות על פורים בחברה הישראלית

ביום ראשון האחרון, יצא לי לחצות את ירושלים פעמיים, וראיתי מחזה עצוב. ראיתי איך חג שכל כולו הוא הדגשה של הפנימיות הופך לחג שכל כולו הדגשה של החיצוניות. במקום שההתחפשות תאפשר לנו לומר: "החוץ יכול להיות כל דבר- גם דברים מגוחכים, ולכן צריך להתסכל פנימה" האנשים היום מנצלים את ההתחפשות כדי להפוך את פורים למקבילה הישראלית לקרנבלים של ריו דה ז'נרו ולהסתובב ברחובות עם מינימום בגדים.
עירית לינור ב"מילה האחרונה" הגדירה את זה יפה:
יש שלושה שלבים בתחפושות של בנות (חילוניות): הגור, השמלה המתנפנפת והזונה. בגיל הגן ובתחילת היסודי, הבת (בדר"כ בהשפעת אמה) תתחפש לגור של חיה כלשהי- חתול, כלב או אפרוח. עמוק לתוך היסודי מגיע שלב השמלות המתנפנפות, בו הבת תתחפש לנסיכה, מלכת הפיות, המלכה אסתר, או נסיכת השד יודע מה- שכולן בעצם בדיוק אותה תחפושת עם שמלה רחבה ומפוארת. כשמגיעות הבנות לגיל 13 ומעלה מגיע שלב הזונה: לא משנה למה הבת מתחפשת- שוטרת, מלצרית, ערפדית, חיפושית או ברמנית, התחפושת תמיד תכלול חולצה צמודה, מחשוף וחצאית מיני.
ואני שואל: האם החברה הישראלית באמת רדודה עד כדי כך? האם אנחנו מחפשים הזדמנויות כדי להתפשט בפומבי?
אני עוד יכול להבין את חוסר ההזדהות עם המסרים הדתיים שהוצגו לעיל, אבל משם ועד לנסות להפוך את ירושלים לריו דה ז'נרו המרחק גדול מאוד.
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא, בעיקר של אחינו החילונים.
חג שמח

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 11-03-2009 בשעה 08:19.
חזרה לפורום
ישן 11-03-2009, 20:59
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "יש 3 דרכים להסתכל על חג..."

טעות בידיך.

פורים נוסד מתוך מסר ורעיון דתי ע"י חז"ל - לכן אם מסתכלים על פורים במקורו ויסודו הפשוט הוא הינו חג יהודי וככל חג יהודי הוא בא למען תכלית מסויימת (לכן זה גם לא סותר את ה"סיבה למסיבה").
הכופרים, לעומת זאת, החליטו לשבש את המקור ולהפוך את החג הנעלה ליומ-יום הרדוד של החילוניות.

הביקורת היא לא כלפיכם - הרי ברור שככל נצעק עליכם שלהתפשט בפומבי ולהשתכר במסיבות ע"מ לאבד את הדעת ללא שום תכלית זה מקולקל, רק יוביל להגברת התופעות. לכן אין לנו טענות רעיוניות אליכם.

מה שכן, צר לי ידידי אבל התפשטות מופרזת במקום ציבורי עלול להוביל להפרעה לסדר הציבורי ולמיטב ידיעתי "לבוש" מצומצם כזה אינו חוקי גם כן במדינות מפותחות וידועות.

לכן, שום דבר לא אמור להצדיק את ההפקרות הזאת ועל אחת כמה וכמה חג הפורים של העם היהודי. על זה אנו מוחים.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 11-03-2009 בשעה 21:13.
חזרה לפורום
ישן 15-03-2009, 22:43
  משתמשת נקבה Marabiosa Marabiosa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אחזיר אותך לשאלה הראשונה שלי..."

זה יותר עניין של מוסר.

קבלתי גוף ונשמה; כמו שאני לא הולכת ומספרת לכל העולם פרטים אישיים פרטיים, קל וחומר שלא אחשוף את הגוף הפרטי והאישי שלי. אני לא אכריח אנשים לצפות במחשופים שלי ואני לא אכפה את הקיום שלי על אף אחד, לכן אלך צנוע ואכבד את השם שלי, הגוף שלי והקיום שלי בכלל.
אני מאמינה שכשאני שומרת על תרבות דיבור ועל צניעות בלבוש, אני גורמת להילה חיובית סביבי ולכך שיכבדו אותי ואת מה שאני אומרת.

כשבחורה חושפת את גופה, המוח האנושי מתרגם את זה לשפה זולה. היא תוציא לאנשים את העיניים ומה היא תרוויח? קריאות זולות? מחשבות מיניות של אנשים עליה? להוסיף- זה לא יוסיף, רק יגרע.

ראית את קונדוליסה רייס בבגד ים פעם? אם זו לא בושה להתלבש לא צנוע, אז למה היא לא הולכת ככה?
יותר מזה:
מונה ליזה, כן? זו רק תמונה שממוקמת במקום הכי מאובטח בעולם, עם מאבטחים ומצלמות נון-סטופ. האם הגיוני שתמונה תהיה שמורה, מכובדת, חשובה יותר ממני?

ואם להוסיף את הפן הדתי- אז יש הלכות מאוד ברורות בנוגע לצניעות האישה שמחזקות את מי שמאמין בבורא עולם ובמשה שנתן תורה בסיני.

חזרה לפורום
ישן 16-03-2009, 13:49
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "ברוך, ההודעות של ג'ו לאושרי..."

אתה בטוח שאתה קורא את התגובות של הבנאדם הנכון?

הטענות היחידות של ג'ו על התנ"ך (שעליהן מרביוסה הגיבה) הן שהתנ"ך אינו ספר היסטורי בלבד, טענה שכל אדם בר-דעת שפתח אי-פעם את ספר התנ"ך יסכים איתה (אושרי בעצמו הסכים)
וציין ש"כואב לו לשמוע על יהודי שרוצה ללמוד תנ"ך כדי לדעת למה הוא לא מאמין"

עכשיו תגיד לי איפה ההטפה?
איפה הוא ניסה לחנך?
איפה הוא ניסה "לשנות את כ-----ל העולם ברגע"?
והכי חשוב, איפה הוא תקף??

מעבר לכך
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Marabiosa
אתה מדבר על פריצות? בלה בלה בלה בלה
תראה לי מקום אחד פה שג'ו דיבר על פריצות....

אני מציע שתקרא שוב את השרשור..

חזרה לפורום
ישן 16-03-2009, 15:00
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "הפסקה הראשונה התייחסה להודעתו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נציב קבילות הגולשים
מה זה משנה למה הוא רוצה ללמוד תנ"ך?!
אני באמת לא מבינה את הגישה הזו של לשנות את כ-----ל העולם ברגע. זה לא עובד ככה.
תשתנה אתה, אח"כ תשפיע על המשפחה הקרובה, ואז המורחבת ואז החברים הקרובים ואח"כ הפחות ורק אחרי שנגמר לך על מי להשפיע- א---ז זה ישמע לגיטימי שתבוא ותנסה לשנות גולשים באינטרנט.

פורים הוא חג של כל יהודי. התפקיד שלנו יכול להיות -ליידע- אנשים ולא -לכפות- על אנשים במי להאמין ולמה ללמוד תנ"ך. זה נאיבי במקרה הטוב.

אתה מדבר על פריצות? הלוואי שהתופעה הייתה מסתכמת בפורים, אבל זה בכל מקום!
אז אתה יכול להתנזר מהמדיה, אבל לא מהחיים.

להתלבש צנוע זה כבר מזמן לא עניין של רק תורה, אלא מוסר וערכים שלא קשורים אך ורק לדת. לכן אני כן תומכת בלהעביר מסרים א-דתיים כשאתה פונה לאוכלוסיה שלא מאמינה באל שאנחנו מאמינים.

"עם נבר תתברר ועם עקש(נית) תתפתל"
אני מבין שפסקה הראשונה(זו שמסומנת בכחול, למקרה שאת לא יודעת מה ההגדרה לפסקה) מדברת אלי.
למען השם, תסבירי לי איך המוח שלך מסיק מסקנות?

אני חושש שעוד מעט תאשימי אותי ברצח קנדי...

חזרה לפורום
ישן 17-03-2009, 13:45

Facebook profile
תודה לך :)
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "מזל טוב."

אפרופו הסקת מסקנות. הנה לך בדיחה על לוגיקה.
(אם קשה לך להבין תכנסי לכאן)

בזוק למד קורס בלוגיקה באונברסיטה וממש התלהב. יום אחד הוא פגש את מרביוס
וסיפר לו על הקורס... מרביוס ביקש הסבר ובזוק אמר לו- תשמע זה קורס אדיר, מאז אני יודע להסיק מסקנות.
מרביוס התעקש ורצה דוגמה. ואז התנהלה השיחה הבאה
בזוק: מרביוס, יש לך אקוואריום?
מרביוס: כן
בזוק: מזה אני מסיק שאתה אוהב דגים
מרביוס: פשש יפה מאוד
בזוק: מזה שאתה אוהב דגים אני מסיק שאתה אוהב חיות
מרביוס: פשוט נהדר
בזוק: מזה שאתה אוהב חיות אני מסיק שאתה אוהב בני אדם
מרביוס: וואו זה פשוט אדיר הקורס הזה
בזוק: מזה שאתה אוהב בני אדם אני מסיק שאתה אוהב נשים.
מרביוס: תשמע, אני חייב להרשם לקורס הזה גם.

מרביוס נרשם לקורס ואחרי זמן מה פגש חבר. דיברו על הא ועל דא ועל שאר עניני דיומא.
ואז מרביוס אמר שהוא בדיוק סיים קורס בלוגיקה. החבר רצה דוגמה ומרביוס נתן...
מרביוס: יש לך אקוואריום?
חבר : לא
מרביוס: אז אתה ה*מו
(כל קשר בין השמות המופיעים בבדיחה לבין המציאות מקרי בהחלט)

חמודה, שיהיה לך יום נפלא!!!

חזרה לפורום
ישן 17-03-2009, 20:56

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "[font=Verdana]כרגע הוכחת את..."

ואת עדיין לא הסברת את כל ההתקפה המטומטמת שלך עלי :\
העיקר הסקת שאני יהיר, אינפנטיל ועד שאר קומפלימנטים.
אבל זה בסדר... כנראה שההסבר גם לא יגיע.

לפעמים כדאי לעצור ולראות אם טעיתי בדרך. אבל את לא ניחנת בביקורת עצמית ואת הולכת כעיזה עיוורת.
תהיי כנה עם עצמך(אין טעם לשפוך בפרהסיה את המסקנות שלך), תעברי על האשכול ועל ההודעות שלי בפרט. ותראי שאת טועה. אין כאן תחום אפור.
אם בכל אופן אחרי קריאה מדוקדת של האשכול הגעת למסקנה שאני אדיוט, אינפנטיל, עקשן, יהיר וכו'...
את מוזמנת ליצור איתי קשר בפרטי ואני אשמח להעביר לך שיעורים קצרים בהבנת הנקרא.

אם את מתעקשת(אבל לדעתי זה יהיה מיותר) את מוזמנת לתת את המילה האחרונה.
כך או כך, אני פורש....

לילה טוב

חזרה לפורום
ישן 14-03-2009, 19:58
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "העולם לא שייך לדתיים, אין מה..."

אני עדיין לא מתיימר לחנך את העולם אבל מי יודע, אולי גם זה יגיע בסופו של דבר...

כמו שנאמר: "עניי עירך קודמים"

אגב, את גם אגואיסטית וגם חייה בסרטים (אלא אם כן את חרדית או רוצה להקים חברה בתוך בועה משל עצמה) אם את דואגת לילדייך בלבד - לידיעתך, הם לא הולכים לחיות בתוך 4 קירות כל חייהם.

אבל הרי ברור שאמרת את זה רק כדי לזכות באהבתו של שיפ...
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 14-03-2009, 22:51
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "[font=Arial]אני עדיין לא..."

לי אישית יש רצון שכל העם יאמין בקב"ה וישמור את מצוותיו, ומצד שני - אני חושבת שזה לא באחריותי.
אבל אני כן אעשה ככל יכולתי כדי לעזור לכך, ואיך? אני אתנהג (או אשתדל) בצורה הכי טובה שאני יכולה, אהווה מודל לחיקוי לאנשים (טוב, כמובן שאני עוד לא שם. אבל אני כותבת כאן מה אני מאמינה שצריך לעשות...), אקדש את שם ה', ואקווה שע"י כך אביא לקירוב לבבות.
האנשים הכי גדולים שאני מכירה, מקרבים אנשים לדת בדיוק כך. הם, כמובן, עושים זאת כי הם מאמינים שכך צריך להתנהג, ולא בהכרח כדי לקרב לבבות, אבל העובדה היא שע"י כך הם מקרבים לבבות.
הדרך שלך, דני, לדעתי רק מרחיקה חילונים.

דמות שאני מאוד מאוד מעריכה, גם בנושא קירוב לבבות, אבל באופן כללי כדרך חיים, הוא הרב עוזי ביננפלד, ראש מדרשת "אורות עציון" בגבעת וושינגטון.
במקרה השבת היה ראיון איתו בעלון של "ראש יהודי", אז אולי ממנו תוכל קצת להתרשם על כיוון המחשבה שלי בנושא:
http://roshy.org/UploadFiles/2009_3_12_12_25_27.pdf
חזרה לפורום
ישן 15-03-2009, 19:20
  משתמש זכר אושרי ארביב אושרי ארביב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.08
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "העולם לא שייך לדתיים . אבל חג..."

ולמה אנו החילונים, לא נוכל לקיים לעצמנו יהדות יותר שונה ומשוחררת מזו? יהדות "חילונית" גם ולא רק אורתודוקסית, מחייבת וקודרת? למרות שהדתיים היו רוצים בכך, אין להם באמת בעלות על אלוהים ואין להם בעלות על האופן שבו אני רוצה לקיים את יהדותי (גם אם היא לא כוללת בתוכה את אלוהים, תרי"ג מצוות ולימוד דפי גמרא). לחוג את חג הפסח כחג של חירות ושיוויון ולא כחג המסחרה ונקיון הבית באופן אינטנסיבי, חג החנוכה כמעין יום עצמאות על זה שעמדנו על שלנו וניצחנו את היוונים במאבק על המדינה וכך הלאה. זה שלדתיים יש ראיה אחת ליהדות זה טוב ויפה, אך הם צריכים לראות גם את של האחרים.

מחשוף לא בהכרח מעיד על שטחיות, וגם אם יש המון אנשים שטחיים, שווין. לא כולם חייבים לקרוא את ניטשה. תדעו שאתם מעליהם.

חזרה לפורום
ישן 15-03-2009, 21:27

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "אתה יכול להפוך את העולם ולעשות 15 סלטות באוויר"

אז אל תקרא לזה יהדות, אתה יכול לקרוא לזה ניסוי12345. זה לא משנה את המהות, ולו במאומה. אפשר לומר שזה מתבסס על היהדות, אבל כן, זה לא יהדות נטו. אפילו לא רפורמית, כי אני יוצא מתוך נקודת הנחה שאין אלוהים ושאין טעם בחלק ניכר מתרי"ג המצוות (גם אלו שכן יוצא לקיים בזמן חיינו). אבל, אני רוצה ונוח לי לקחת את היהדות כמסורת (כמו שאני חושב שצריך להרחיב לימודי יהדות בבתי הספר, אבל יש דיון עמוק בעניין האופן) ולהתאים אותה לאופי שלי. באופן שאני אוכל לאהוב אותה ושתהיה חלק ממני בדרך שאני רוצה, בשמחה ולא בעול.

חזרה לפורום
ישן 15-03-2009, 21:49

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "הבעייה היא אצלך."

נגיד שזה שם מוטעה, לגיטימי.אז לא נקרא לזה יהדות. נקרא לזה - "עיבוד חופשי למסורות שהיו פעם יהודיות אורתודוקסיות, אבל היום הם כבר לא".
אני רוצה שהילדים שלי ילמדו תנ"ך כי זו יצירה ספרותית יפה ובמידת מה גם ספר היסטוריה עתיק, לא כי אני סבור שיש בו אמת אבסולוטית על משמעות החיים.

(ועדיף לדעת למה אתה לא מאמין, אני אישית אעדיף להחשב כאפיקורס שלפחות ידע למה הוא לא נכנס למעגל של דת, מאשר "תינוק שנשבה" ולא יודע למה הוא ככה, ולמה לא ככה. יותר טוב גם מיהודים שחוזרים בתשובה לפי שיטות יהדות האינסטנט של אמנון יצחק)

נערך לאחרונה ע"י אושרי ארביב בתאריך 15-03-2009 בשעה 21:52. סיבה: הוספת משפט
חזרה לפורום
ישן 15-03-2009, 22:32
  משתמשת נקבה Marabiosa Marabiosa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.08
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "אני לא אומר לך שיש לי מונופול..."

מה זה משנה למה הוא רוצה ללמוד תנ"ך?!
אני באמת לא מבינה את הגישה הזו של לשנות את כ-----ל העולם ברגע. זה לא עובד ככה.
תשתנה אתה, אח"כ תשפיע על המשפחה הקרובה, ואז המורחבת ואז החברים הקרובים ואח"כ הפחות ורק אחרי שנגמר לך על מי להשפיע- א---ז זה ישמע לגיטימי שתבוא ותנסה לשנות גולשים באינטרנט.

פורים הוא חג של כל יהודי. התפקיד שלנו יכול להיות -ליידע- אנשים ולא -לכפות- על אנשים במי להאמין ולמה ללמוד תנ"ך. זה נאיבי במקרה הטוב.

אתה מדבר על פריצות? הלוואי שהתופעה הייתה מסתכמת בפורים, אבל זה בכל מקום!
אז אתה יכול להתנזר מהמדיה, אבל לא מהחיים.

להתלבש צנוע זה כבר מזמן לא עניין של רק תורה, אלא מוסר וערכים שלא קשורים אך ורק לדת. לכן אני כן תומכת בלהעביר מסרים א-דתיים כשאתה פונה לאוכלוסיה שלא מאמינה באל שאנחנו מאמינים.

חזרה לפורום
ישן 15-03-2009, 22:52

Facebook profile
השעה המאוחרת לא עושה לך טוב :\
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "מה זה משנה למה הוא רוצה ללמוד..."

מאיפה הבאת את כל הקשקוש הזה?
לא נסתי לשנות ולתקן אף אחד... שכל אדם יחגוג את פורים איך שבא לו כל עוד הוא לא פוגע באנשים אחרים.
מבחינתי את מוזמנת לקרוא לתנך דלילה בארץ הפלאות ואני לא אכפה עליך אמונה כזו או אחרת.
(זה כן יפריע לי שאת מתייחסת לתנך כך, אבל זה לא יגרום לכפות עליך משהו)

אני דברתי על הכל מהזוית האישית שלי, האם יש תועלת או לא(או אולי מגרעות) בלימוד תנך מתוך גישה של כפירה.
אין לי שמץ של מושג מאיפה ואיך השגת שאני מעוניין לכפות את דעתי(הלא מגובשת בנושא)?!

גברתי הנכבדה, תשדלי לקרוא ביתר עיון הודעות לפני שאת מגיבה.
לילה טוב

חזרה לפורום
ישן 15-03-2009, 23:39

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "אני לא אומר לך שיש לי מונופול..."

לא התכוונתי לקרוא לו ספר היסטורי גרידא, וגם לא טענתי דבר שכזה מאחר ובעיני אין שום סיכוי שהתרחש סיפור גן עדן עם אדם, חוה והנחש וכל זה מעבר לעובדה שהכתובים בחלקם הם טיעונים פילוסופיים כמו מגילת קהלת. אמרתי שהספר הוא יצירת מופת ספרותי, ובעל אחיזה מסוימת במציאות (חלק מהאנשים וממלכות יהודה וישראל התקיימו, אלוהים? לא נראה לי) ועל כן ישנה סיבה מבחינתי להחזיק עותק שלו בארון הספרים שלי ולקרוא בו מדי פעם.

אני מעדיף ללמוד את התנ"ך כדי לגבש דעה על מי שאני ועל דעותי להמשך חיי, אני רוצה ללמוד את התנ"ך כדי להבין גם מה הטיעונים האחרים שאני בוחר לבטל ברגע שהגדרתי עצמי כאתאיסט, מעדיף להיות שלם עם העובדה שפסלתי מבחינתי דרך אחת אחרי ידע והתעמקות, מאשר שחייתי את חיי בבורות. והייתי מי שהייתי רק כי לא הכרתי דרך אחרת (ואם יתגלו לי מסקנות הפוכות, אני בהחלט לא שולל שקילה חוזרת של אמונותי והשקפותי). הייתי ממליץ לך לעשות אותו הדבר מהכיוון ההפוך, אלא אם כבר עשית.

חזרה לפורום
ישן 15-03-2009, 20:28
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "מחשבות קודרות על פורים בחברה הישראלית"

פורים הוא החג שבו אפשר דברים שאי אפשר ביום אחר, ומי שאשם בצרה שלך היא אנחנו, המבוגרים. אמנם אתה צעיר ממני כמעט בשליש, אבל תיכף תבין את כוונתי. אין פה כמובן שום נימה אישית, ואני חילוני גמור.
בפורים ילדים דתיים בבני ברק מעשנים סיגריות, כי זה חג שאפשר בו. לראות את זה מצחיק בדיוק לשנייה, ואחרי זה עצוב. ילד קטן בן 8 מחזיק סיגריה ומעשן כמו מבוגר.
ילדות לובשות מיני, חולצות רשת, מחשופים, עקבים, גרביונים. כי אפשר. כי זה חג שבו הילדים רוצים להיות מבוגרים. וזה מה שמבוגרים אוהבים. בחורות במיני ועשן סיגריות.
עד כמה שאני זוכר תמיד היו האמיצות שנחשפו יותר מכולן, אבל במיעוט, ואכן היום זו ממש תחפושת אחידה.
התשובה היא כן להערכתי.
לשאלה האם החברה רדודה.
בחורות שהתחפשו לכוכבות ריאלטי, מה תגיד על זה ?
די הזוי, שאדם מן הישוב הופך לכוכב ולסלב ולמקור להערצה ולתחפושת.
אנחנו חברה מוחצנת שמתרחקת מערכי מוסר. הבוז וחוסר הפרגון בין אדם לאדם (בוגר) מלמד את הילדים למרוד ולבעוט ולהכעיס, כי ככה עושים המבוגרים. איך עושים ? מעשנים ומתלבשים בפרובוקטיביות בלי לדעת בכלל מה זה באמת עושה למבוגרים שמסכלים עליהן. ובשנה הבאה העקב יהיה גבוה יותר והמחשוף עמוק יותר בגלל זה, וכן הלאה

וזה ממש לא הקרנבל בריו. שיש מאחוריו מסורת, למרות שהוא עסק כלכלי לכל דבר. התחרות של בתי הספר לריקוד היא הערצה של התרבות. בישראל ההערצה היא לההערצה.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 15-03-2009 בשעה 20:31.
חזרה לפורום
ישן 16-03-2009, 15:16
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "מחשבות קודרות על פורים בחברה הישראלית"

my 2 cents וקצת פסיכולוגיה בגרוש (כשעוד היה בו חור):
אני לא יודע עד כמה המגמה (אם בכלל קיימת) מובילה להתפשטות. בסופו ש לדבר, צריך לזכור, שחלק מהעם, לא רואים את פורים במובן ה'דתי העמוק' שלו, אלא כחג שניתן להשתטות בו, לשמוע סיפור נחמד ולהנות מאלכוהול ("הי, זו מצווה!").
אין צורך להסתכל על העניין כאילו ה"כופרים", כפי שאמר בהתנשאות דני, מורידים מערכו של החג. החג נתפס כדבר שמח, ללא מטענים כבדים בניגוד לחגים אחרים, וכזמן של כיף. ללא משהו מעבר.
בל נשכח, שהחג מאפשר לאנשים להוציא משהו בהם שאינו קיים ביום יום ולו ליום אחד; יתכן שזה נסיון לבחון דברים באישיות - יתכן ואותה נערה / נערות שראית, בחרו ביום הזה כדי לנסות ולהוציא משהו (זהירות - מילים בוטות) מהמיניות שלהן החוצה, בצורה שהן לא עושות ביום יום. אז נכון, זה לא צנוע, וזה מפריע לחלק מהאנשים ; אך כך הן תופסות את החג. כהזדמנות לעשות משהו שהן לא היו עושות מעולם.
אני לא חושב שצריך לראות בזה משהו מעבר למה שזה - סתם מתיחה של גבולות והשתטות רבתי.
זה לא נכון, לדעתי, לנסות להטיף לאנשים איך הם צריכים לחוג את חגם; מלבד אנטגוניזם, ושנאה, אני לא חושב שזה ייצור משהו. הכיוון הרצוי, הוא אולי במה ששחף אמרה - קירוב לבבות, בדרכים כאלו ואחרות.
כל ההתנשאות שזועקת החוצה מחלק מהתגובות כאן, מגעילות אותי, למען האמת.
אף אחד כאן לא שופט בסנהדרין, ולאף אחד כאן אין איזשהו קשר עם היושב במרומים, בכדי לעדכן אותו במעשיו של עם ישראל. אנחנו לא צריכים לראות עצמנו כציבור נפרד, או כחלק ש"טוב יותר" מהחילונים. יתכן, ולשיטתנו אורח חייהם מוטעה. אבל מכאן, ועד להטיף או לחלופין להסתכל בעין מזלזלת יש מרחק רב ולא רצוי. בסופו של יום, גם אנחנו, וגם הם יהודים, חלק מעם אחד. מי שזה לא טוב לו - שיבושם לו ושילך לשתות מהים של עזה. עלינו לחפש נקודות משיקות כמה שיותר, במקום לשקוע בפירוד כזה או אחר.

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 16-03-2009 בשעה 15:29. סיבה: כי אני יכול.
חזרה לפורום
ישן 18-03-2009, 07:24
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אבל לא מדובר פה על אורח חיים..."

אני לא התייחסתי לסילבסטר משום שלדעתי אין בו שום דבר ממילא, כך שאפשר לחגוג אותו איך שרוצים.
התרבות החילונית (לא אורח החיים החילוני) בהחלט לא קוראת לשטחיות, כמו שכל תרבות לא קוראת לשטחיות.
אני רוצה להדגיש את ההבדל שבין אורח חיים שטחי לבין הנאה משטחיות: ללכת לסרט מפעם לפעם ולהנות ממנו למרות שאין בו ערך מוסף- זה בסדר ונורמלי לגמרי מבחינתי. לעומת זאת, להתפשט בכל פעם שאפשר, מלמד (לענ"ד) על חיפוש הדברים האלה, מה שמראה על אורח חיים שמבקש שום דבר מלבד הנאה רגעית וגופנית.
אורח חיים שטחי מחפש את ההנאה שבריקנות, ואילו אורח חיים נורמלי נהנה ממנה כאמצעי בלבד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 16-03-2009, 18:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "הבעיה שאתה רואה שטחיות כדבר..."

תקן אותי אם אני טועה, אבל שטחיות מעצם הגדרת המילה היא מילה עם קונוטציות שליליות ופחותה מהאחר מעצם הגדרתה.
אני מסכים עם yishain11 שזו תופעה שטחית, גם בעיני. אנשים לא אוהבים שטחיות, הם פשוט לא יודעים שהם שטחיים ולעתים אפילו חושבים שהם יותר עמוקים מעמוקים אמיתיים.
בעברי היה לי עסק בתחום האופנה, והתחככתי עם רב הצדדים בתעשיה, ושטחיות מאפיינת אותה, עד רמה עסקית נטו. הפכו את השטחיות לשיטה, והיא אחד הגורמים המובנים בעיני להצגת החילוניות כריקנית ורדודה (=שטחית). התחליף לדת/מסורת ולקיום מצוות צריך להיות תרבות, אבל התמקצעות תרבותית זה לא הצד החזק של הישראלי.
תרבות הזול, והחשוף, והגס היא היא הקובעת, לכן ילדות צעירות רוצות להיות כמו הבחורות הצעירות והן לא מודעות לכך שזה שטחי, מבחינתן הן מלאות ועשירות בתוכן.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:08

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר