לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2009, 18:08
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
גבר נפצע בשדה מוקשים, פונה במסוק - נפל ומת
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "669 הפילו מחולץ (מתי זה שוב קרה...?)"

תושב ואדי ערה הגיע לשדה מוקשים באזור שדה תרומות שליד בית שאן - לדברי חבריו, לערוך פיקניק. הוא נפגע קשות ברגלו ממוקש ולמקום הוזעק מסוק כדי לחלצו. מסוק צבאי פינה אותו, אך הוא נפל מגובה רב בעת טיסה -ונהרג במקום
שרון רופא-אופיר
עדכון אחרון: 11.03.09, 18:47
חילוץ הפצוע בעזרת מסוק הסתבך - ונגמר בטרגדיה. צעיר תושב אזור ואדי ערה במשך שעה וחצי שכב צעיר פצוע בתוך שדה מוקשים, סמוך לשדה תרומות שליד בית שאן. כוחות ההצלה הגדולים שהגיעו למקום אחרי הצהריים (יום ד') התקשו להתקרב אליו. לבסוף הגיע מסוק של חיל האוויר על מנת לחלץ אותו מהמקום. תחילה התברר כי האיש איבד את כף רגלו בפיצוץ.

הטרגדיה הנוראה התרחשה בעת ניסיון החילוץ בעזרת המסוק. אז, מסיבה שאינה ברורה, נשמט הפצוע מכלי הטיס - נפל מגובה רב ונהרג במקום.

מחקירה ראשונית של משטרת בית שאן עולה כי הצעיר, תושב אזור ואדי ערה, הגיע יחד עם שניים מחבריו לאזור. הם סיפרו לשוטרים כי ביקשו לערוך במקום פיקניק.

על אף הגדר שנמצאת בשטח והשלטים עליהם נכתב 'זהירות שדה מוקשים', נכנסו השלושה פנימה לתוך השטח כלפתע נשמע פיצוץ עז ואחד מהם נפגע. שני חבריו הצליחו לחלץ את עצמם משדה המוקשים ובשעה 16:30 התקבלה קריאה במוקד במד"א גלבוע. סמוך ל-16:42 הגיעה למקום נט"ן של מד"א. הצוות הבין את חומרת המצב, שכן לא היה באפשרותו להיכנס לנקודה שבה שכב הפצוע.

צוות הטיפול הנמרץ נאלץ להמתין במשך יותר משעה סמוך לגדר, במרחק של כמה מאות מטרים מהפצוע. הם התקשו לראות היכן הוא נפגע, אולם במהלך כל אותו הזמן שוחחו עמו אנשי מד"א והמשטרה. רק סמוך לשעה 17:42 הגיע מסוק החילוץ.

מפקד תחנת המשטרה בבית שאן, סגן ניצב אבי דניאלי, אמר, עוד טרם התאונה שבה היה מעורב המסוק: "ככל הנראה הוא נפגע בכף רגלו, אך אנו לא יכולנו להתקרב אליו". בצוותי ההצלה אמרו: "פשוט היתה תחושה של חוסר אונים לשמוע אותו זועק לעזרה, בעוד אנחנו עומדים ליד הגדר ומתקשים לסייע לו".

בשלב מסוים, כשהמסוק עדיין לא הגיע, נכנס חבלן משטרתי לשדה המוקשים, הוא התקרב אל הפצוע אולם אז הגיע המסוק. ניסיון החילוץ, כאמור, הסתיים בתאונה נוראה ובמותו של האיש.

זוהי אינה תאונת החילוץ הראשונה המסתיימת במוות שבה מעורב מסוק צבאי. ב-10 באוגוסט 1992 נהרגו בתאונת אימונים שני לוחמים ביחידת החילוץ של חיל האוויר, גיל צוריאנו ואסף רוזנברג, לאחר שכבל ההרמה של המסוק ניתק. שני לוחמי יחידת החילוץ 669 נפלו מגובה של כ-20 מטרים ונהרגו, במה שזכה לכינוי "אסון הכבל".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3684949,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2009, 19:30
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
חייב לציין משהו,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מטייל או לא, מי שנכנס לאיזור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
מטייל או לא, מי שנכנס לאיזור מגודר בגדר תיל שמשולט בשלטים צהובים שכתוב עליהם ב-3 שפות "זהירות מוקשים" הוא, לכל הפחות, טיפש.

אתה צודק,

אבל...

מטיולי הרבים באיזור רמת הגולן נדהמתי לגלות כי קיימים שטחים מסוכנים רבים שאינם מגודרים בצורה סבירה, ושלא נדבר על שלטי סכנה.

עוד יותר נדהמתי לגלות לא פעם ולא פעמים שמטיילים רבים (לרוב חבר'ה צעירים, ודיי טיפשים), פשוט עוקרים את השלטים, ושומרים אותם מסיבה לא ברורה (אוליי בשביל להוכיח עד כמה הם גברים).

לדעתי צה"ל חייב לטפל בנקודות הללו, וכמובן שהמשטרה חייבת לפעול גם כן.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 12-03-2009, 00:19
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "באיזה מקומות? עבדתי אם הצוות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gumble
באיזה מקומות?
עבדתי אם הצוות שמגדר ומסמן את השד"מים, יש להם המון עבודה וגם סדרי עדיפות למקומות שבהם יש יותר תיירים או שמועדים לפורענות.

לגבי הגנבות של השלטים: אם תשים לב השלטים באיזורי תיירות מעוקמים, זה מוריד מהאטרקטיביות שלהם.

הבחור מוואדי ערה כנראה שלא היה שם בטעות, כבר היה מקרה שאזרח ממוצא מסויים נפצע מעליה על מוקש כשהבחור ניסה לגנוב חנ"מ, האבסורד הוא שמעבר לעלות החילוץ של המחבל גם השיקום והפיצויים שולמו במלואם ע"י משרד הביטחון.

דעתי, טוב שנפל, חבל שבכלל בזבזו עליו את עלות החילוץ.

מזל שהמדינה זה לא מדינה "ע"פ דעתך". אז אולי בכלל לא היינו צריכים לתת לערבים איזה שהם תנאים הרי גם ככה הם בקושי משלמים מיסים, ומתרבים יותר מידי.
ישן 14-03-2009, 14:06
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "hold your horses"

אז מה שאתה אומר זה שבזכות תעוזתם של הלוחמים שהשתתפו בחילוץ אפשר וצריך להחליק את התקלה המביכה הזאת? הם אנשי מקצוע לכל דבר שהושקע הרבה כסף, זמן ומאמץ להכשירם למקרים כאלו ולקשים מכך (חילוץ טייסים ופצועים תחת אש למשל) ובין אם התקלה היא קשירה לא נכונה שבוצעה ע"י הלוחמים בשטח או ציוד תקול שקצין/נגד מקצועי היה צריך לוודא תקינותו אני מצפה מיחידה כזאת שתעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר ולא תעלה את המחולצים למסוק רק בשביל להשליך אותם חזרה לקרקע (מה שמזכיר לי - מכיר את המשל על הציפור שחירבנה עליה פרה?).

בהתחשב בעובדה שחיי רבים מופקדים בידי אנשי היחידה הזאת הן ביומיום והן בשעת מלחמה אני מצפה שלא יהיו כשלים כאלו, אנחנו לא מדברים פה על ציוד שניזוק או אבד אלא על חיי אדם.
ישן 14-03-2009, 15:24
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מה שאני אומר בסך הכל..
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "אז מה שאתה אומר זה שבזכות..."

זה שהאנשים האלה עולים על המסוקים ויורדים מהם כדי להציל חיי אדם.
הם לוקחים על עצמם סיכון רב ואחריות נוראה.
אני משוכנע שהם לא מחפפים, לא מעגלים פינות, ועושים כל שביכולתם על מנת להציל.
אני בטוח שהמחלץ נושא על כתיפיו תחושת אשם וכשלון ששום בית משפט ו-או עורך דין לא יוכלו לכמת או להטיל.

בלי להתפלפל יותר מדי משפטית, קשה לי עם השימוש במונח "פושעת". האם המחלץ הוא פושע לשיטתך? ואם הוא טעה בשיקול הדעת, האם עלינו לשפוט אותו על גרימת מוות?
ההתיחסות המשפטית נטו לענינים כגון אלו מחזירה אותנו לעידן ה-"עורך דין לכל קצין". שיטה שנותנת אמנם פרנסה רבה לאנשי המשפט, אך מסרסת את היכולת לבצע דברים.
ישן 14-03-2009, 16:17
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "מה שאני אומר בסך הכל.."

לא תפקידי להחליט מי יעמוד בפני בית משפט ואפילו לא רמזתי לכיוון.

בהתחשב בכך שבאירוע הנ"ל לא נטלו חלק חיילים שנבחרו אד הוק למשימת החילוץ אלא לוחמי יחידה ספציפית שזה ייעודה ושנבחרים בפינצטה ונושאים אחריות כבדה מאוד על כתפיהם, מתאמנים בדיוק לארועים כאלו ומתנסים בפעילות כזאת השקם וערב די ברור שהתרחשה פאשלה מקצועית ולא מזל רע במסגרת טווח ההיתכנות הסטטיסטי של נפילת פצוע מהמסוק המחלץ.

התקלה הזאת יכולה להיות סימן מקדים לבעיה מקצועית ביחידה (שזה יכול להיות כל דבר שבין משמעת, תקינות ציוד, כשירות, שעות שינה של הלוחמים וכו' וכו') ויכולה להיות בעיה נקודתית אך היא ללא ספק מצריכה בדק בית יסודי של מפקדי היחידה ושל מפקדי חיל האוויר ואם יימצא שמישהו לא עמד בסטנדרט המקצועי שהפעילות של היחידה דורשת הוא לא צריך להישאר שם בדיוק כפי שאלוף פיקוד, אוגדונר ומח"ט שנכשלו בביצוע המשימה העקרית שלשמה צה"ל אימן אותם ושילם להם משכורת לא צריכים להישאר בתפקידם אם הגורם לכשלון במשימה הוא התנהלות כושלת ורשלנית.
ישן 11-03-2009, 21:50
  יסעור יסעור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
אמנם לא בוקי אבל ברשותך סולו אתן פרשנות חלקית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "ורשות הדיבור לבוקי"

החילוץ מבוצע בלולאת מנוף או רתמה ולא באלונקת צי ככל הנראה כדי להמנע ממגע מיותר עם פני הקרקע (מוקשים).
רצועות הלולאה/רתמה מחוברות בצורה מוזרה שכן הניצול אמור להיות ממוקם מעט נמוך מהמחלץ ובשום אופן לא כפי שזה נראה.

מייד בתחילת העלייה נראה שהמחולץ "שוקע" נראה גם שהלוחמים שמו לב לעניין
אבל החליטו מסיבה כלשהי לא לסמן חירום למכונאי מוטס ולאחר מכן להוריד את הכבל כדי לשפר את הרתימה של המחולץ,

אני לא שופט את המעמד שכן מדובר בשדה מוקשים שהוכיח את עצמו ונקודת ההורדה בהכרח לא תהיה הנקודה שממנה הם ביצעו את החילוץ ויכולה להיות מסוכנת לשלושתם.

נראה לי שמעבר לזה לא כדאי "לבחוש" בנושא,

נערך לאחרונה ע"י יסעור בתאריך 11-03-2009 בשעה 22:02.
ישן 12-03-2009, 06:27
  יסעור יסעור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
מדובר בחילוץ משדה מוקשים וזה מה שעושה את כל ההבדל
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. האם אמורים להעלות 3 אנשים..."

התחום המפוקפק הזה נפתח לפני כמה שנים כאשר היה האירוע הראשון שבו נאלצו להתמודד עם תרחיש כזה,

אז לקחו נעליים מיחי' הנדסה כי לא היה בנמצא,

מאז בגלל אזרחים מטומטמים האירוע הזה חוזר על עצמו מדי פעם,

לרחף עם מסוק מעל שדה מוקשים ולהוריד לשם אנשים הוא סיכון גדול לכשלעצמו,

פיצוץ מוקש (בטח נ"ט) מתחת לבטן המסוק המרחף יכול לפגוע גם במסוק עצמו,

לכן מדובר באילתור שכל מטרתו היא הצלת חיים תוך סיכון במודע של חיי המחלצים בעצמם.

אם מגבלות המנוף מאפשרות העלאה של שלושה אנשים - יעשו את זה,

בשטח סטרילי יעלו לוחם ואח"כ לוחם נוסף ומחולץ.

ישן 12-03-2009, 06:35
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05

קודם כל אני באמת חושב שלמרות שבחינה מקצועית הייתה כאן פאשלה קשה.
אין לאדם שהוא והציבור ממנו בא לא תורמים למדינה ולא משרתים זכות לבוא בטענות כאלה קשות.
אנשים מסכנים את חייהם כדי לחלץ אותו בעוד שהוא לא עושה למענם דבר.
וכל זה בלי שום קשר לכך שסיכוי סביר שהוא לא בא לשם לעשות פיקניק.

אם אני זוכר נכון (זה היה כשהייתי בכיתה ז ) בזמן חילוץ של חבר מתחתית נחל פרס בעזרת יסעור (נפל מצוק ויצא בזול), אני חושב שהיו שלושה על החבל , הוא, אחד שטיפל בו ואחד שהתסכל למעלה כל הזמן .
שוב זה היה מזמן אני לא בטוח .

לגבי שדה המוקשים .
1. אפשר לפתוח אלונקה , אני רוצה להאמין שב669 יודעים מה זה דקר, ובגלל הצורה של האלונקה גם לא צריך לדקר הרבה ( אפילו הייתי עובד עם סכין ).
2.אני מצליח לדמיין לפחות דרך אחת גם לעשות את זה בלי לגעת איתה בריצפה.
3.חבלן משטרה יודע להיכנס לשד"מ? (שאלה לאנשי התחום בפורום )
4.למישהו יש מושג אם זה שד"מ מסודר או שטח חשוד ?

ישן 12-03-2009, 06:57
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
לא לעניין
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "קודם כל אני באמת חושב שלמרות..."

מצד אחד הזהירות בכבודה של היחידה המהוללה, שאיתה אני מסכים, ואף אחד לא מאשים לפני שיוודע מה קרה, ואף אחד לא שופט גם אם היה כשל אנושי ולא מכני, מצד שני ההשתלחויות הפרועות באזרח שנהרג, ועל הדרך כמה סנוקרות ל"מגזר" שלא משרת בצה"ל, שזו בכלל החלטה מדינית ולא עניינו של האזרח שממילא הוא די סוג ב' בארץ.
התייחסות לרמת האינטליגנציה שלו, (מטומטם, אידיוט וכו), ומצד שני רמזים עבים על זה שהוא "לא תמים", עם כיוון ברור שהוא בכלל חשוד... במה? כמחבל? כמישהוא שחיפש אמל"ח?
נא לא לנהוג מוסר כפול. ותודה לכל מי שתרם ותורם אינפו. על נושא החילוץ. לא רואה במה זה פוגע במישהוא. כל המגיבים פה מסייגים את דבריהם, ועם זאת תורמים מידע כדי שהבין יותר את מה שראינו. וראינו!
ישן 12-03-2009, 06:45
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אולי אפשר היה אחרת...?

האסון הוא איום. אולי אפשר היה למנוע אם לאחר חילוצו משדה מוקשים כאשר כולם עדיין באויר המסוק היה מדלג בכמה מטרים ומנחית את כולם במקום בטוח. אז אפשר היה להעביר את הפצוע לבית חולים פוריה בטבריה.
היו באיזור אמבולנסים והנסיע לשם הייתה לוקחת פחות זמן לעומת הטיסה לבי"ח אחר.
מה דעתכם.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 12-03-2009, 09:52
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אולי אפשר היה אחרת...?"

זה בדיוק מה שחשבתי. מרימים את המחלצים והפצוע כמה מטרים באויר, מורידים אותם למשל על הכביש, מאבטחים טוב-טוב את הפצוע על אלונקה ושלום על ישראל.
זה בסיסי מאוד שבחילוץ פצועים (לאו דווקא מוסק או משדה מוקשים) הדבר הראשון שעושים זה להרחיק את הפצוע מאיזור הסכנה, שהרי אם היא עדיין קיימת היא יכולה להזיק לו שוב וגם לפגוע במחלצים. זה מה שמלמדים בכל מקום...
מעבר לכך, ממה שרואים בסרט נראה כי המחלצים הוציאו את הפצוע מסכנת מוות מיידית כתוצאה מהפציעה שלו (כלומר, חבשו אותו) ועל כן לא היתה מובנת לי החופזה הזו להעלות אותו למעלה. שוב, כך זה נראה, אבל אולי יתברר אחרת ואז עדיין לא מובן לי למה באמת לא להרים את הפצוע לכביש ליד, שם יחכה אמבולנס עם ציוד יותר טוב מאשר 2 המחלצים סוחבים על עצמם, ייצבו שם את מצבו של הפצוע ואז ישלחו אותו למיון ע"ג האמבולנס או אם צריך - במסוק.
אני בטוח שמסקנות החקירה שתיפתח (לצערי אצלנו מסקנות אופרטיביות מתהוות רק בדיעבד) יהיו דומות. אם כמו שיסעור (תגובה 35) אמר, שחילוץ מוסק הוא דבר יחסית חדש, אז אין מנוס אלא לומר שזה פשוט מקרה מצער של חוסר ניסיון, וממקרים כאלה לומדים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 13-03-2009, 09:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי פרשמייקר שמתחילה ב "אם אני לא טועה, הוא לא מדבר..."

התכוונתי שלא יבואו בתלונות לגולשי הפורום על שהם מתעסקים בזהות המחולץ ושיוכו הלאומי ולא בחילוץ עצמו (אם הבנתי נכון זו הייתה טענתו של Fridman_dead שאליו הגבתי) היות שלדעתי יש לפרטים אלו חשיבות רבה להבנת המקרה. רמזתי בצורה מאד ברורה לכך שמעשיו של המנוח בשדה המוקשים לא היו כשרים ולכך שיש קשר ברור בין מעשיו שם ולכך שהוא התפוצץ. לא ניתן לרדת להבנת המקרה בלי להתייחס לפרטים אלו.
לדעתי, העיסוק בתאונה מסיט את הדיון מעיסוק בשאלה על מעשיו של הבחור בשד"ם, מעיסוק בשאלת כניסת בני מיועטים לשד"מים לטובת מטרות פליליות בכלל וחבלניות בפרט, מעיסוק בשאלה כמה יהודים היו עלולים לההירג אם המנוח לא היה מפוצץ את רגלו, מעיוק בשאלה למה המדינה בכלל צריכה להשקיעה משאבים בחילוצם של אלו הרוצים לפגוע בה, מעיסוק בשאלה למה המשפחה צריכה לקבל פיצוי על התאונה.
מקווה שנתתי מספיק סיבות טובת לכך שאנחנו מתעסקים גם במוצאו הלאומי של המנוח ולא רק במחדלם של המחלצים.

ישן 12-03-2009, 11:29
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
תזכרו את התגובות שלכם טוב טוב
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "הודעה מספר 1 שלך. בוקר טוב...."

בפעם הבאה כשבין המצרים יכנסו מטיילים לנחל במדבר יהודה בארבע אחרי הצהריים, בלי מים ויתקעו בחושך. מטוסים מנירים, יחידת 669 ויחידת חילוץ מגילות יוקפצו למקום כדי להוציא אותם ואף אחד לא יזכיר את השיוך האתני/דתי של המטיילים.
או בקיצור - היתה תקלה חמורה של 669. נקודה.
גם אם הפצוע היה מחבל שזה עתה סיים קרב יריות עם כוחותינו (אני מנסה לפענח את רמזיו של יוסיפון, כאילו קרא את הדברים ב-"הפורום המסווג של רוטר") - האירוע הזה לא היה צריך לקרות ואין מה להסתתר מתחת לשכבת הזהות האתנית כדי להסיט את תשומת הלב מהתקלה המבצעית.
זו לא עמדה פוליטית - זה ניתוח של התגובות שלכם.
לגבי הערות לגופו של כותב ולא לגופם של דברים - הפרידמן המת כבר קיבל מכם דוגמא לכך באשכול הזה.
ישן 12-03-2009, 11:37
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כל אחד מדבר מהפוזיציה שלו...
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "תזכרו את התגובות שלכם טוב טוב"

ויש כאלה (הרבה יותר לדעתי) שהיו שמחים לקפוץ אם המשוטט היה חרדי.

מה לעשות: ישנם מגזרים שישנה להם ה"נטייה" להסתבך יותר מהרגיל בצרות אקזוטיות כאלה - בין אם משום חוסר אחריות משווע (החל מכמות המים ועד לטיפוס הרים ללא ציוד) ובין אם משום סיבות שקשורות יותר בכוונה ופחות בחוסר ידע.

ויש "מגזרים" של אנשים שמשקיעים מזמנם, כספם ומרצם (גם כמתנדבים) שלא אוהבים את ההסתבכויות הללו - הסתבכויות שמטבען מזמינות התערבות רפואית/חילוצית חריגה, שבצידה סיכונים חריגים - ודי נמאס להם לשמוע על טיפול סטרילי רק בהיבטים הטכניים של העניין.

לא אהבתי לילות בלי שינה בבט"ש בשפך זוהר בשנות ה-90 בכלל שני חב"דניקים תורנים בלי מים שיצאו לנחל רחף, ומה לעשות כאשר אחרי 7 שעות ו-30 פצצות תאורה היינו מוצאים אותם בלי מים אבל עם לא מעט משקל של תשמישי תפילה: זה היה מאוד מרגיז אותי ולא הייתי בורר במילים.

גם לא אהבתי את צמד הJAPs הקנדיות התורניות שכמדריך בחוגי סיור הייתי צריך לתרום חצי יום בגלל שירדו לגמלא בלי מים באוגוסט: אחרי הפעם השלישית שאתה נתקל בכוכבים כאלה מאותו מקום, אתה כבר לא פוליטיקלי קורקט. ואם חובש מד"א יורד עליך למעלה בגלל שאחד החניכים שלך נתן מים למיובשת אחרי הנקודה שבה זה אסור, ואתה אמור לדעת יותר, אז גם די נמאס לך מהם יותר כי לא היית אמור להסתבך בח&א הזה בלי הכוכבים הללו, אפילו שכמדריך אתה עובר איזו הכשרה לטפל טיפול ראשוני.

ויוספון - שלא צריך את הגנתי - הוא למיטב זכרוני עיתונאי ולא צריך את פורום רוטר. אולי פורום רוטר המסווג צריך אותו.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 12-03-2009 בשעה 11:42.
ישן 12-03-2009, 21:54

אולי צודקים הבירוקרטים
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "מוזר שהלכו על חילוץ אוירי. לא..."

אלה שבגללם מט"ק מיל' "פולני" יתר על המידה לא יתן לך מכת מצבר מהסופ"שית שלו, גם אם שניכם 20 ק"מ מכביש סלול ועכשיו 2:00 לפנות בוקר.

ועוד שלל דוגמאות שהולכות ומצתברות בשנים האחרונות, ואני לא מדבר בעד או נגד התופעה.

אולי כבר אין מקום ל"סמוך" הזה על צה"ל כשמטייל נופל ממצוק, או כשואדי מילק שוב הופך פורידיס לאטלנטיס או כשאוטובוס צולל מעבר למעקה ליד סיירים. לצבא יש את השיטות שלו, והן לעולם לא יהיו דומות למה שמקובל באזרחות: לא מבחינת הקוסמטיקה ולא מבחינת מרווחי הבטחון.

יש הרבה מקום לביקורת על תפקוד יחידת החילוץ (אני מדבר מאפס נסיון אבל סומך על אחרים פה) אבל נראה שרבים כבר לא מבינים את הגבול שבין ביצועי צבא וביצועי זרועות אזרחיות מתמחות. מוטב שצה"ל וזרועותיו (מלבד אלה שמראש מכוונות לפעול למען אזרחים) יתעסקו בעניינים הקשורים בצבא. את כל החילוצים למיניהם שישאירו לרשויות האזרחיות, גם אם אין כאלה.

ישן 12-03-2009, 22:55
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "צה" לא נקרא לעשות סדר בשכונת הרכבת"

אני מאמין שכשתהיה התקוממות רצינית, למשל בשכונת הרכבת, וכוחות המשטרה לא יספיקו לטפל במתפרעים, (למשל כי לחלקם יש נשקים אוטומטיים, מקלעים ורקטות לאו), לא תהיה מניעה מלהפעיל כוחות צבא.

מכאן- כאשר יש גוף, גם אם זה הצבא, שיודע לבצע משימה לכאורה אזרחית נטו, לפעמים כדאי לתת לו לשם הצלת חיי אדם.

דוגמא טובה- חיל ההנדסה הציע לבנות את הגשר למכביה ב-97', עקב נסיונו בהקמת גשרים (גשר שמחזיק טנקים יכול להחזיק ככל הנראה כמה מאות אנשים), רק שלמיטב זכרוני זה היה יקר יותר מהגשר שזכה במכרז בסוף. את התוצאה כולנו זוכרים.

ישן 12-03-2009, 23:06
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "איזו התקוממות? מדובר על שכונה אזרחית לא גדולה"

יפה, השאלה היא האם כדאי שיהיה עוד גוף שילמד הכל ויצבור נסיון מאפס. להזכירך- למד"א היה מסוק פינוי, כדי שלא יהיה תלוי בחיל האוויר. ומה קרה? אין כסף, לא מפעילים אותו, חיל האוויר שוב מוזעק לעזרה.

הרי, יש יחידות חילוץ, נכון? של גולן וערבה. אבל האם יש להם את הכלים והנסיון והידע שיש בצה"ל? שוב- מתנדבים על תקן של משמר אזרחי מול גוף אמיד ומקצוען, שם אין חקלאים שמוזעקים, ב-669 יש אנשים שכל תפקידם הוא חילוץ תחת אש. ואם הם יודעים לחלץ תחת אש, כנראה שהם גם יודעים לחלץ בלי אש.

לגבי שכונת הרכבת- לא מכיר, אני רק יודע שזאת שכונת סלאמס מלאה בנשק וסמים.

ישן 12-03-2009, 23:14

שאלת הפרדת הצבא מהאזרחות היא שאלה ברמת חשיבות גבוהה בהרבה מזו שאתה מציג
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יפה, השאלה היא האם כדאי שיהיה..."

ומי שחושב שהמצב הקיים הוא פרי העדפה, תכנון או תו"ל, פשוט טועה: זה סתם עוד שריד ל"ימים ההם" של גבעת חלפון ו"כל העם צבא".

לאור הפער העצום שראה אתמול כל עם ישראל בחדשות - בין איך שאתה חושב שמתנהלים דברים בין אזרחים, ובין איך שהצבא מנהל אותם (ובצדק גמור! צבא אינו גוף שנוחות או קוסמטיקה הם ערכים עליונים אצלו והוא מוכוון משימות ביצועיות) - אולי יותר ברור עכשיו הצורך בהפרדה הזו.

ושלא תבין לא נכון: אני לא בא מגישה צדקנית של איזו מרצה צווחנית לפילוסופיה שנחרדת ממראות הגוף התלוי על כבל, בדיוק כפי שלא נחרדתי לשמוע שרופאים צבאיים התאמנו על גופות חיילי צה"ל. העניין הוא פשוט שהחברה האזרחית סכיזופרנית מכדי לקבל את העובדה ש"זה מה יש" מה שאומר שמעורבות צה"לית מתמשכת במשימות אזרחיות צריכה להיות מצומצמת, כאינטרס צה"לי.

זו אבולוציה צפויה מאוד, בסופו של יום, משום שמעורבות לובשי מדים בחברות אזרחיות מצתמצמת די ככלל. והכוונה לא רק למדים תרתי משמע, אלא בכלל לגורמי צבא.

ישן 14-03-2009, 00:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "שאלת הפרדת הצבא מהאזרחות היא שאלה ברמת חשיבות גבוהה בהרבה מזו שאתה מציג"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
שאלת הפרדת הצבא מהאזרחות היא שאלה ברמת חשיבות גבוהה בהרבה מזו שאתה מציג

....
ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
העניין הוא פשוט שהחברה האזרחית סכיזופרנית מכדי לקבל את העובדה ש"זה מה יש" מה שאומר שמעורבות צה"לית מתמשכת במשימות אזרחיות צריכה להיות מצומצמת, כאינטרס צה"לי.

זו אבולוציה צפויה מאוד, בסופו של יום, משום שמעורבות לובשי מדים בחברות אזרחיות מצתמצמת די ככלל. והכוונה לא רק למדים תרתי משמע, אלא בכלל לגורמי צבא.

אמן, אמן ואמן.
הצבא צריך להישאר עם החזית.
הגופים האזרחיים אמונים על תחומי העורף.

ישן 13-03-2009, 10:30
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "צודק, בדקתי שוב ורק המסוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
GLSH- הצבא ימשיך להתערב בחיים האזרחיים כי ככה זה עבד עד עכשיו, ואם זה עובד- למה לגעת?

אני חייב לציין שזהו אחד הטיעונים המשכנעים ביותר ששמעתי מעודי - 'אם זה עובד אז למה לגעת ?'
הנה תשובה אפשרית: כי ב 67 זה עבד ולא נגעו וראינו מה קרה מאז...

ותשובה יותר מנומקת, אם תיתן משככי כאבים לקטוע רגל זה יעבוד, כבר לא יכאב לו או שיכאב לו הרבה פחות, עדיין - זה לא פיתרון.

הפיתרון הוא חיזוק הגופים האזרחים, קרי, מד"א וכב"א והעברת כל סמכויות ההצלה, כיבוי, חילוץ וכיו"ב אליהם. אין מקום באזרחות ליח' חילוץ של ח"א, ליח' החילוץ של פיקוד העורף וכו'.
האינטרס הלאומי הוא שאת המקצועות הללו ייאיישו אנשי מקצוע שזהו מקצועם ותפקידם ולא שירות של 3-4 שנים במקרה הטוב. האינטרס הוא שכוחות ההצלה האזרחיים בארץ יהיו מצוידים ומיומנים לא פחות מהכוחות הצבאיים והאינטרס הוא שבמקרה חירום יינתן סיוע של כוחות אזרחיים לכוחות הצבאיים.

אני הייתי רוצה לראות מערך הצלה שמורכב ממד"א וכב"א גדולים, חזקים ומצוידים, אין שום בעיה ואפילו רצוי שיקלטו יוצאי צבא ששירתו בתחומים מקבילים אך לעניות דעתי כוחות ההצלה האזרחיים הם הם צריכים להיות הסמכות במדינה. (בדיוק כמו שלדעתי הטיפול במצבי בני ערובה בתוך תחומי הקו הירוק צריכים להינתן בלעדית לימ"מ וחסל סדר משחקי אגו ויוקרה, אבל זה דיון אחר)

(ואם אפשר על הדרך לחזק גם את המשטרה ולאחד את הכוחות האזרחיים תחת מוקד שירות אחד דוגמת 911 בארה"ב שידע לכוון ולתאם בין הכוחות השונים ביעילות מירבית)

אגב, לעניין האשכול, המצב היה יכול להיות הרבה יותר גרוע אם הוא היה נופל על מוקש...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבלוג : http://www.Ugiyot.com
הגלריה : http://pbase.com/the_cheff

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.
ישן 13-03-2009, 12:17

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי פרשמייקר שמתחילה ב "[font=Verdana]הסמכויות במקרה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פרשמייקר
בשע"ח סמכויות הפיקוד העליון הן של פיקוד העורף. מד"א, כב"א הופכות להיות ת"פ פקע"ר.

זאת בדיוק הבעיה. בתחומי מדינת ישראל הסמכויות צריכות להיות של גוף אזרחי ולשם כך יש לבצע מעבר תקציבים לכינון גופים אזרחיים. אין שום מניעה לגייס חיילים לשירות בגופים אלו (כמו במשטרה / שב"כ / משהב"ט וכו') אך השלד חייב להיות אזרחי כך שיושתת על אנשי מקצוע שזהו תפקידם וזוהי מומחיותם ולא חוגר שבא ל 3 שנים או קצין שבא לעשות תפקיד שנתיים.

לעניין 911, מה הקשר לאירוע חריג ?! אזרח צריך לדעת לחייג מספר אחד ויחיד במקרה חירום - 911 או 100 או מה שלא יהיה...
מפה ואילך המרכזיה / מטה / מפקדה המשולבת לכל הכוחות האזרחיים צריכה לדעת להפנות אליו את אנשי המקצוע הדרושים, אם שוטרי סיור, חבלנים, מד"א, טיפול נמרץ, כיבוי, חילוץ וכו' וכמובן לתאם בין הכוחות למקרה שנדרש יותר מכח אחד.

היום יכול להיווצר מצב שגם שוטר וגם איש מד"א בדרך לזירה יזמין כוחות כיבוי לצורך חילוץ / ניסור. אם יופעלו על ידי סמכות אחת לא יהיו מצבים כאלו. שים לב שכוונתי הפעלה בלבד ולא ניהול. כל גוף ישאר כמובן אוטונומי.

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.

נערך לאחרונה ע"י The Cheff בתאריך 13-03-2009 בשעה 12:23.
ישן 13-03-2009, 14:23
  פרשמייקר פרשמייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.09
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The Cheff
לעניין 911, מה הקשר לאירוע חריג ?! אזרח צריך לדעת לחייג מספר אחד ויחיד במקרה חירום - 911 או 100 או מה שלא יהיה...
מפה ואילך המרכזיה / מטה / מפקדה המשולבת לכל הכוחות האזרחיים צריכה לדעת להפנות אליו את אנשי המקצוע הדרושים, אם שוטרי סיור, חבלנים, מד"א, טיפול נמרץ, כיבוי, חילוץ וכו' וכמובן לתאם בין הכוחות למקרה שנדרש יותר מכח אחד.

היום יכול להיווצר מצב שגם שוטר וגם איש מד"א בדרך לזירה יזמין כוחות כיבוי לצורך חילוץ / ניסור. אם יופעלו על ידי סמכות אחת לא יהיו מצבים כאלו. שים לב שכוונתי הפעלה בלבד ולא ניהול. כל גוף ישאר כמובן אוטונומי..

ציינתי עובדה שבישראל קיים מוקד משולב אבל רק באירועים חריגים.
זה שדעתך אומרת שצריך להיות מוקד כזה באירועי שגרה, אני יותר ממסכים איתך.

קיימים אינספור אירועים שניידת משטרה מחפשת אחר אמבולנס מד"א שפינה פצוע ולא יודעים מה מצבו.

ישן 13-03-2009, 15:24

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הרמפף... זאת בדיחה מפורסמת על..."

אני לא יודע כמה אבל אני יודע מאיפה.
העברת סמכויות של חילוץ/הצלה/רפואה מהצבא לגוף אזרחי כולל גם את העברת התקציב.
לדעתי פיקוד העורף צריך להיות מפקדה בלבד וכל הכוחות תחתיו צריכים לעבור על ציודם ותקציבהם להיות תחת גוף אזרחי.

לעניין מוקד משותף, קיום מוקד הזנקה משותף משמעו הוצאת המוקדים הנפרדים ממד"א / כב"א / משטרה ואיחודם, קרי, העברת התקציבים בהתאם.

שים לב, אני יודע שחסרים שוטרים וכן חסרים תקציבים לכב"א ולמד"א. בשלב הזה אני מדבר רק על שינוי שיטת הניהול לשיטה חכמה יותר, לעניות דעתי, ולא על "תביאו עוד כסף ונקים פה משהו פצצה !"

במאמר מוסגר, כל עניין הסמכויות השלטוניות במדינה מזכיר רפובליקת בננות, הפקחים העירוניים רוצים סמכויות שיטור, אנשי מד"א רוצים להסתובב עם נשק, בתי המשפט מבטלים חוקים, הצבא מחזיק בגוף החילוץ הגדול והמצויד ביותר במדינה, המשטרה נלחמת בטרור במקום בפשיעה... ועוד ועוד...

.

נערך לאחרונה ע"י The Cheff בתאריך 13-03-2009 בשעה 15:29.
ישן 13-03-2009, 18:35

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "צודק, בדקתי שוב ורק המסוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
GLSH- הצבא ימשיך להתערב בחיים האזרחיים כי ככה זה עבד עד עכשיו, ואם זה עובד- למה לגעת? זה שהיתה פאשלה אחת (שעוד לא יודעים מקורה) לא אומר שיש להפסיק.

למה לא לגעת?

כי צה"ל התקדם שלוש צעדים בשלושים שנה, בעוד החברה האזרחית התקדמה שלוש מאות. וזו לא אמירה שלילית על הצבא, רק אמירה אודות מצב החברה האזרחית לפני שלושים שנה.

לפני שלושים שנה ארוחת בוקר בבתים רבים הייתה דומה לארוחת בוקר בבסיסים רבים. היום בבסיס יש אותו לחם פרוס של שלשום, בעוד שאפילו בבתים של עשירוני אמצע יש ג'פטה וחמאת שום לארוחת בוקר. זה ההבדל, וזה למה לא רוצים סטנדרטים צבאיים יותר באזרחות. אם היו רוצים כולם סטנדרטים של צבא, אז בבאלי"ש לא היו מגנטים של אורחן קיבוץ צאלים, ואנשים לא היו באים למילואים עם שמיכת פוך אווזים של פריד בבגאז'.

ישן 13-03-2009, 09:53
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "עקב מה? אני מכיר את האירוע של..."

היה מטייל שנפל ממסוק. הנה הפרטים כפי שקיבלתי מצחי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי SOLOAVIA
הבחור נפצע במהלך סיור במערות בית ג'וברין במסגרת של"ח - אי שם בשנות השמונים.

למקום הוזעק מסוק אנפה (למי שזוכר שהיו כאלה) שחילץ את הנ"ל. במהלך החילוץ נתקלה האלונקה במכשול, וכתוצאה מכך - הופעלה מערכת חיתוך הכבל - וידידנו נפל אל תוך המערה בשנית.

לבחור יש לא מעט פלטינה בגוף, ואף זכה לכינוי "פלטיני" בעת שרותו הצבאי

ישן 13-03-2009, 15:48
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "עקב מה? אני מכיר את האירוע של..."

ואני זוכר שבמנוף של האנפה היו כמה תקלות...
תאונת מנוף (ולא בגלל המנוף) של אנפה התרחשה ב 06.12.94 עם אנפה מס' 057.
הגולש "יסעור" הסביר בזמנו שהמסוק הזה היה אחרי ויסות הגאים וביצע בדיקה עם מטען על המנוף.
המטען היה שק חול שספג גשם כל הלילה ומשקלו היה רב וכתוצאה מכך יצר מומנט גילגול של המסוק ימינה, הטייס ניסה לתקן עד שנגמר לו הסטיק ואז המסוק נחבט בקרקע.
בתאונה הזו נהרגו הקברניט סרן שמואל בן גרשון ז"ל והמכונאי המוטס רס"ל משה כהן ז"ל.
היתה עוד תאונה של אנפה 026 עם מנוף (גם כאן לא בגלל המנוף), אבינועם כתב עליה באתר מרחב אווירי כך

על אירוע חילוץ בן המיעוטים מהשד"מ יש לי לומר שני דברים:
- מפריע לי שיחידה 669 מושמצת בגלל התקלה , זוהי יחידה מוערכת שקיבלה בעבר צל"ש יחידתי וביצעה את החילוץ הכי מורכב שהיה אי פעם בארץ - החילוץ מארובת תחנת רוטנברג
- צודק יוסיפון שחייבים לקשור בין לאומו ומעשיו החשודים של ההרוג בשד"מ לבין ניסיון החילוץ עצמו.

ניראה שהלכו על חילוץ אווירי בגלל שיחידת חה"ן עם אמצעים מתאימים (סנדלי/מזרני חבלה) לא הייתה זמינה לחילוץ בזמן קריטי , עם כל הכאב תקלות קורות וליבי עם המחלצים.

עוד תבוא התביעה למשהב"ט. אני מקווה שקהילת המודיעין תדע לייצר ראיות שיחשפו את מעשי האנשים האלה בשד"מ שנחשב לשטח צבאי על פי כל חוק.

ישן 13-03-2009, 16:10
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]ואני זוכר שבמנוף של האנפה..."

לא ראיתי את ההסבר של יסעור. אבל אני כן זוכר מעט פרטים. עשיתי את צעדי הראשונים בעולם העיתונות וצברתי חומר לידיעה שפורסמה אך רובה קוצץ. לאחר מספר תאונות עם מנוף האנפה עשו ניסוי העמסה (בתל נוף?) הניסוי בוצע עם שק חול שכאמור נרטב בגשם ובשל כך היה כבד הרבה יותר מהמתוכנן. המסוק פשוט התגלגל לכיוון המנוף והוטח לקרקע.
נדמה לי שמפקד הבסיס הודח.

ישן 14-03-2009, 06:46
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אנחנו לא חיים באיסלנד, במזה"ת הדברים קשורים
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "סיפור 'רוטנברג', ומעשיו של..."

סיפור 'רוטנברג', ומעשיו של הפצוע הם לא הנושא,ואין להם כל קשר לביצוע הכושל. בודאי שיש לסיפור "רוטנברג" קשר לאירוע הזה מאחר והחילוץ המסובך ההוא מאפיין של היכולת האמיתית שיש לחיה"א לבצע חילוצים מאד מורכבים והנה בחילוץ שלכאורה פחות מסובך קרתה תקלה.

ככה זה, כשפועלים תאונות קורות/ניגרמות והדבר היחיד שניתן לעשות הוא לתחקר, להפיק לקחים ולהמשיך הלאה.

באירוע הזה היו שני שיאים:
- פגיעה ממוקש נ"א
- תקלת החילוץ

הניסיון להסיט את מרכז האירוע לתקלת החילוץ הוא לא הוגן מאחר ולולא הייתה כניסה לשד"מ לא היה צורך בחילוץ.
מי שניכנס לשד"מ, פעל נגד המדינה ברמה הפלילית אם תתקבל גירסת "צייד הדורבנים" (1. כניסה לשטח צבאי 2. צייד דורבנים) או בגירסת החשדות נגדם ברמה גם הפלילית וגם הפח"עית (1. כניסה לשטח צבאי סגור 2. ניסיון לגנוב מוקשים לצורך שימוש בחנ"מ שלהם לפעילות טרור נגד אזרחי המדינה).

אותה מדינה שהאנשים האלו פעלו נגדה שלחה להם עזרה (באמצעות הצבא) וכעת צריכה להתמודד עם כישלון העזרה (באמצעות משהב"ט ומערכת המשפט).

והכשל הוא תאונה ללא כל קשר לזהות הנפגע אותו ניסו לחלץ!

יש גולשים שזועמים פה על "תגובות מכוערות" של גולשים אחרים ושל ההנהלה, טעות בידכם אין כאן שום עניין של התלהמות אלא רק ציון עובדות.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 14-03-2009 בשעה 06:59.
ישן 14-03-2009, 18:40
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "יכולת נמדדת בתוצאות, כן,היה..."

וייתכן שהוא הלך לעשות פיקניק בלי להביא איתו אוכל. אוכל הוא אולי שכח בבית, אבל כלי חפירה הוא זכר להביא!
לא מכיר את העובדות? עדיף שתשתוק ולא תעביר ביקורת.
אה, ו... הפורום הזה אינו דמוקרטי ולא מתחזה להיות דמוקרטיה. אנחנו המנהלים שלו ואנחנו דיקטטורים.
זו הסיבה שאנחנו חוסמים משתמשים שתוקפים או משתמשים בביטויים מעליבים כלפי אזרחים בני מיעוטים. ואפילו מחבלים. גם למחבלים וגם לאזרחים ערבים יש פה זכויות.
מצד שני אנחנו גם חוסמים משתמשים שתוקפים בקביעות את חיילי צה"ל.
אנחנו דיקטטורה מושלמת. אפילו החלטנו סתם כך לא לחסום את סמוראי שמעביר עלינו ביקורת (מוטעית9 בגלוי. למרות שבחוקי הפורום כתוב שמשתמש שיעשה זאת ייחסם.

סמוראי ראה הוזהרת.

ישן 14-03-2009, 18:27
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אנחנו לא חיים באיסלנד, במזה"ת הדברים קשורים"

אני מניח שהתגובה מיועדת גם אלי, אם כן הואל בטובך לענות לי השאלה הבאה:

זה לא בלתי מתקבל על הדעת שאדם יכנס בטעות לשדה מוקשים, מחיפוש מהיר בגוגל מצאתי את המקרים הבאים. האם החייל והפועלים הזרים הם גם כן סוכני אוייב שביקשו לפרק מוקשים? האם היית ממהר לזרוק את החייל קטוע הרגל לבית הסוהר באשמת בגידה ו"פעולה נגד המדינה ברמה הפלילית" לכל הפחות, לפני שהסתיימה החקירה?

יותר מכך, האם מנהלי הפורום היו משאירים הודעות שקוראים לאותו חייל "טיפש" ולא מוחקים אותן?
הצביעות כאן זועקת לשמים, אם הנפגע היה סוג א' אף אחד לא היה מרגיש צורך ל"ציין עובדות" ואם מישהו היה עושה את זה בכל זאת, מנהלי הפורום היו ממהרים להגן על כבודו של הנפגע ולמחוק את התגובות. אבל כנראה שבפורום הזה לאזרחים ערבים אין את אותם זכויות כמו ליהודים, אני לא יכול למצוא הסבר אחר להתנהלות הזאת.

ישן 14-03-2009, 18:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "אני לא מחלץ ואני לא יודע איך..."

אולי.. אולי... העבודה שלי בגבהים מסתכמת רק בכמה חודשים של נקיון ובניה בסנפלינק ובשילוח ועגינה בטיולים. מצד שני, אני יודע שכשיש לי חפץ שמאד מסרבל אותי אני משתדל להוריד/להעלות אותו כשהוא רחוק מהגוף. למשל באמצעות קשירה בפורסיק/סלינג ארוך לריתמה כך שהוא ישתלשל מתחתיי. בטח כשדובר בחפץ גדל וקל כמו סנדלי חבלה.

ישן 13-03-2009, 01:31
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05

אין ששום קשר למיקום החילוץ והסיבות שאליו הגיע המחולץ. כי גם טייס יכול ליפול בשדה מוקשים,(גם
אם הסיכוים קטנים) ולהגיע למקום שבו אי אפשר להוציא אלונקה והפינוי יהיה תחת אש ויצתרכו לצאת
משם מהר.
אני חולק עליך g.l.s.h, עצם העובדה שזה קרה פה רק אומר שזה לא קרה בקרב, כי למיטב ידעתי לא
נותנים יחס מפלא לערבים בחילוץ, אז כך גם היו מחלצים איש צבא בסיטואציה דומה.

* ונעזוב את המקרה כי זה ממש לא תירוץ, כל מי שיתחיל עם המילים: "אבל במלחמה\קרב אין סיכוי
שיגיעו לסיטואציות כאלה..." נוהלי בטיחות והמקומות שמהם התבצע החילוץ ממש לא קשורים(אלה אם כן
היתה סיבה להפר אותם) אדם נפל מרתמה בגלל שהוא לא היה קשור טוב יש סיבה טובה לזה? השמח
לשמוע.

נערך לאחרונה ע"י yochaiTB בתאריך 13-03-2009 בשעה 01:34.
ישן 13-03-2009, 09:14
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
חברה איך שלא מסתכלים על זה הייתה פה תקלה חמורה ביותר

גם לעניים "לא מקצועיות" לא קשה לראות שהכל התנהל בצורה מאוד לא מקצועית...
שלב התחלת העליה של הצוות למסוק היה מסורבל , המחולץ כבר מיד התחיל להחליק
והניתוק של הרתמה התרחש כנראה כאשר אחד המחלצים ניתק את הריתמה של עצמו כדי להיכנס
לתוך המסוק אז נותקה גם הריתמה של המחולץ (לפחות כך זה נראה).
לא הבנתי למה לא השאירו את הסנדלים המיוחדות על הרצפה לפחות עד שיעלו את המחולץ ???
לא הבנתי למה המסוק התחיל לאסוף גובה לפני שכולם היו בפנים ???
אם שלב הכניסה עם הסנדלים למסוק היה כזה מסורבל אז למה שהמסוק לא הרים אותם לגובה
של 2 מטר מעל הרצפה ומניח אותם מחוץ לשדה המוקשים 200 מטר משם ???

בקיצור אם אינו רואים חייל נופל מהמסוק ולא ""איזה ערבי"" מזמן המקרה היה מקבל את הכותרת
"אסון הכבל 2 " כמו צהלים 2 כמו אסון היסעורים 2 (רק שלמזלנו אם היו אפצ'י)

נערך לאחרונה ע"י MK82 בתאריך 13-03-2009 בשעה 09:36.
ישן 14-03-2009, 18:34
צלמית המשתמש של יוסיפון

האשכול הפך לאשכול ניגוח פוליטי ללא טעם וללא דיון בנושאי צבא וביטחון. לכן האשכול ננעל עד לפירסום מידע חדש (על מטרת ה"טיול" או על הכשל בחילוץ).
המשתמשים המשתמשים sh_woll ו- Fridman_dead נחסמו מהפורום למשך חודש. שניהם נרשמו לפורום רק לטובת הטפה של כיוון פוליטי מסויים והחדרת תבוסתנות בחיילים.
מגיע כל הכבוד לsh_woll שהצליח לטפטף את הרעל הארסי שלו כאן במשל כמעט שנה וחצי בלי ששמנו לב, עד היום. עיינו בהיסטוריית ההודעות שלו ותוכלו להתפעל ממלאכת מחשבת של יחצנות (103 הודעות בפרש. כולן בפורום הנוכחי. כולן מטיפות למסר אחיד "כשאנחנו משתמשים בכח אנחנו חלשים. עדיף שהחיילים לא יירו אלא ישתחוו ויוקירו את הפלסטינים המיסכנים").
במקרה שלאחר תקופת החסימה הם יחזרו לכתוב בנושאים פוליטיים בפורום זה הם יחסמו גלובאלית מכל אתר פרש לצמיתות (וכן אם יחזרו לכתוב בשם משתמש חדש במהלך תקופת החסימה).

שבוע טוב

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:31

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר