לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2009, 18:54
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מי שמך לקחת את תפקידו של האל ולהחליט מי לחיים מי למוות"

ציטוט:
מי שמך לקחת את תפקידו של האל ולהחליט מי לחיים מי למוות

אתה צבוע להפליא.פתאום גם את האל ערבבת פה...מה לך ולאל?
-תנסה,בבקשה,לא לערבב לנושאנו יישויות שאתה לא מאמין בהם.גם אני לא מאמין,לכן המשפט שלך לא עושה עלי רושם.

ציטוט:
אסור בשום פנים ואופן להרוג, אפילו מחבל, כשהוא במצב שאיננו מסוגל לפגוע אפילו בזבוב.

אין שום חוק,מדיני או מוסרי,אשר מכריח אותי להציל אדם טרוריסט,שנמצא על קצה של הר,ועומד ליפול.לא רק שאני לא אמור להציל אותו אלא שיש לי 100% הזכות לדחוף אותו.
היו פעמים,שעל ידי פעילויותינו נהרגו אנשי חמאס בכירים,והם לא עסקו באותו רגע בפעולות טרור.ובכל זאת,אנחנו הרגנו אותם,לפעמים-ביחד עם עוברי אורח תמימים.אתה הרי לא אומר,שמה שצה"ל עשה היה בגדר פשע מלחמה?
אין שום מחוייבות להציל טרוריסט,גם אם הוא לא מהווה כרגע שום סיכון.אולי אתה מושפע ממארקסיזם,אך אני,למזלי,לא הספקתי להתלכלך ברעל זה.אני מהותן,אני לא מאמין,שאדם משתנה בצורה רדיקאלית,ש ממחבל הוא יהפוך לרודף שלום.יש מקרים יוצאי דופן,אך רב הפעמים מחבל הופך למת ולא לאמא תרזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2009, 19:51
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "ירון לונדון: "אשמח לתרום את איברי אפילו למחבל""

אין מילים? 322 טוקבקיסטים לא חסכו במילים ורובם מטומטמים (לא הצלחתי למצוא מילה אחרת, יסלחו לי כל חובבי הפוליטיקלי קורקט)

ירון לונדון רצה סך הכל להדגיש כמה מבחינתו אין ערך לגופה שלו לאחר מותו, ועוד יותר היה חשוב לו להדגיש עד כמה חשוב לו להציל חיים בעזרת גופו אם יתאפשר לו, ולבסוף הוא ציין שהוא לא מתכוון להתנגד שאבריו יתרמו לאף אחד וציין את המחבלים כאפשרות הגרועה ביותר שקיימת.

מסיבה כל שהיא זה גרם לטוקבקיסטים האינטליגנטים לטעון שהוא מעדיף לתרום למחבלים ולא למתנחלים...

במחשבה שניה, אני לא אתפלא אם הוא אמר את זה בכוונה כי הוא ידע שזה הדרך הכי טובה לגרום לבועה הטוקבקיסטית להתעורר ולהתייחס לנושא.

ואם כבר קישור אז יש קישור הרבה יותר חשוב, מי שעוד לא חתם:
http://www.agudatadi.org.il/
ואל תדאגו, מחבל לא יכנס לרשימת המועמדים להשתלה.

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 11-03-2009 בשעה 19:54.
ישן 11-03-2009, 20:39
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אשריך, כמעט וזכית לרבע את המעגל.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אין מילים? 322 טוקבקיסטים לא..."

באפולוגטיקה כשרונית מאין כמוה, כמעט והכנסת את ירון לונדון לתפקיד הסבא ב"יצאת צדיק", אבל רק כמעט. בפועל לונדון יצא רשע.

ירון לונדון רצה להדגיש כמה אין ערך לגופתו לאחר מותו? היה יכול להסתפק בכך שיהפוך לדשן המשביח את האדמה (גם זו פרובוקציה, אבל לא מזיזה לאף אחד, לונדון יכול להפוך לדשן, מצידי, החל מהיום) אבל לונדון היה חייב להפריז ולומר שאפשר מצידו לתרום את אבריו למחבל, העיקר להציל חיים ולומר משהו פרובוקטיבי ל - ynet ושעם ישראל יתפוצץ תרתי משמע.

האמירה הזאת היא סרת טעם בימים שבהם כל מחבל שניצל רוצח יהודים בפועל.. ולא, בניגוד לעריכה היצירתית שלך הוא לא אמר שזו האפשרות האחרונה וגם לו היה אומר - לא היה לכך שום ערך. אדם מתיר לעשות שימוש בגופו על מנת להציל מחבלים לאחר מותו? ומה עם ההשלכות של זה עלינו? אלה שיאלצו להשאר כאן ולהפסיד את דברי השנינה של לונדון? לו היה יודע לונדון שהמחבל שניצל ירצח את כל משפחתו לאחר מותו, גם אז היה שש לתרום לו אברים? או שלא?

מישהו כאן יצא אידיוט וזה לא הטוקבקיסטים.
ישן 12-03-2009, 10:06

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב ""דווקא" לא , גם למחבלים - למה לא.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
זה מה שהוא אמר ואי אפשר לעוות את זה..

בטח שאפשר לעוות את זה להפתעתי עשו את זה טוב מאוד פה באשכול:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צינצין
ירון לונדון הוא מהשמאל החולני ביותר , שיהיה מוכן לתרום את איבריו גם למחבל שרצח את כל משפחתו.

לא מתפלא , כך נראה השמאל החולני.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
יהי רצון שבאמת יגיע למצב שיקחו לו אברים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SHMOEL
יש שם תגובה נפלאה.
האם הוא היה תורם למתנחל?
כפי שאנו מכירים אותו הוא בטח יענה "כן, כבר אמרתי שאני יתרום למתנחל כשאמרתי אשמח לתרום את איברי אפילו למחבל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עו"ד אחד
נבלות כאלה, ימשיכו לתרום איברים למחבלים עד שהבן שלהם ייסע בקו אגד הלא נכון בזמן לא נכון.

כרגיל, הבועה הטוקבקיסטית בונה לעצמה דמות דימיונית בראש, ולאחר מכן מקיאה את כל השנאה שלה החוצה (שוב, לא מצליח לחשוב על מילה עדינה יותר מקיא) על הדמות הדימיונית שהם יצרו.

ישן 12-03-2009, 20:24
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אז עכשיו עשית ספין והפכת את הדיון לעיסוק בדעתם של הכותבים כאן?
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אל תנסה "לקרוא" אותי, אתה לא..."

אף אחד לא אמר ללונדון לומר שהוא היה שמח לתרום את אבריו "אפילו למחבל" . המילים אפילו למחבל הם מילים שלו. ואל תצפה מאנשים שחיים כאן שיודעים מה מחבלים חיים עשוים לעולל להתעלם ממה שאמר - את התגובות הנזעמות (גם אם כמה מהן נזעמות מדי) אמר הציבור כתגובה לכך שלונדון מוכן להציל את מחסליו - הן בשום פנים לא נושא הדיון

. היחידים שניסו לעוות את מה שלונדון אמר היו אלה שהגנו עליו (כולל אתה) וניסו לומר שאם לונדון רוצה לקדם תרומת אברים אז זה הקונקסט ותחת זה אפשר להכניס כל אמירת איוולת שתעלה על הדעת.

א) אתה עדיין נדרש להסביר מדוע בכלל נדרש לונדון לומר שהוא מוכן לתרום למחבל על מנת לקדם את נושא ת. האברים. היה דחוף לו להשתמש דווקא בדוגמת המחבל?

ב) אם מדובר בפליטת פה ובאמירה מיותרת , מדוע לא התנצל לונדון

אתה יותר ממוזמן להתייחס לשני הסעיפים הנ"ל
ישן 12-03-2009, 22:01

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אז עכשיו עשית ספין והפכת את הדיון לעיסוק בדעתם של הכותבים כאן?"

למה אתה מופתע? אני כבר כתבתי בהודעה הראשונה שדבריו הם לא הנושא פה אלא התגובות שבאו בעקבות הדברים.

אנחנו חוזרים להתחלה פה, אבל דבריי עדיין לא השתנו - הכוונה שלו, כפי שאני רואה אותה, היא שמחבל זה האפשרות הגרועה ביותר, ובגלל שגופו אחרי מותו לא מעניין אותו בשום צורה, לא איכפת לו אם אפילו מחבל יקבל את הגופה.

ניסיתי לקרוא את המשפט עוד כמה פעמים ואני באמת לא מצליח לראות את הפרשנות של הטוקבקיסטים, אני לא רואה איך המילה "אפילו" יכולה להתפרש כ"במיוחד", "בעיקר", "רק" או כל שינוי אחר שהוצע. ממה שאני למדתי בתיכון המילה "אפילו" מייצגת את האפשרות הקיצונית ביותר ובשום אופן לו את המקרה הכללי והרצוי.

אחרי שזה נאמר אני אענה על הסעיפים שרשמת (אני לא מאלו שמתחמקים ממה שלא מתחשק לי לענות, ונתלים על משפט אחד):
א. אין לי מושג למה הוא בחר להשתמש דווקא בדוגמא הזאת, באמת שלא. בניגוד למה שנכתב פה אני לא סנגור של ירון לונדון (אולי סנגור של השכל הישר, או השפה העברית) אני בטוח שאני לא הייתי בוחר את המילים האלו, בטח שלא הייתי מוכן שאיברי ילכו למחבל (שדרך אגב, הפעלת השכל הישר תעזור לאנשים להבין שמחבלים לא נמצאים ברשימת הממתינים להשתלה)
ב.כמו שאמרתי, אני לא הסנגור שלו, יכול להיות שהוא לא התנצל כי הוא לא נתן פרשנות מעוותת לדבריו שלו? יכול להיות שהוא עוד יתנצל או יבהיר את דבריו ברגע שהוא ישים לב שהטוקבקים התעלמו לחלוטין מהנושא העיקרי.

ישן 12-03-2009, 18:28
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "חולני הוא אדם כמותך והחושב כמותך"

ציטוט:
מענין מה תהיה עמדתך, אם חס וחליליה אתה או מי מבני משפחתך ומידידיך (המעטים אני מקווה), יהיה זקוק להשתלה והאבר היחד המתאים נלקח מגופו של ערבי או חס וחלילה מגופו של מחבל מרצח.

צינצין הוא רוצח?או שהשווית אותו עם רוצח מחבל?
מהו שיוויון בעיניך?שהרשע והתמים שווים?אז עם שיוויון כזה אתה יכול ללכת לסין,בוליביה,ברית המועצות.בישראל יש מעמד מועדף לנציונאליזם היהודי,זה הקרוי ציונות.בישראל גם יש עדיפות לאזרח חף מפשע על פושע.אם אינך מסכים אם עובדות אילו,אני יכול להביע רק צער על כך,שאתה שנים רבות חי בחברה שהיא לא שלך,או ש-יותר גרוע-אתה חי בעולם אידאלי,אוטופי,מנותק ממציאות.

ציטוט:
..והאבר היחד המתאים נלקח מגופו של ערבי או חס וחלילה מגופו של מחבל מרצח.

ואז מה?מה הלאה?זה לא משנה,ממי נלקח האיבר,משנה למי תורמים איבר.אינך רואה הבדל?אז אתה בבעיה.רצינית.גם מ חזיר מותר לקחת חלקי גוף לשם הצלת חיים.אפילו לאכול אותו אפשר,לשם הצלת חיים.אז אתה פתאום צץ עם הדוגמא של ערבי או של מחבל...מיהו הקהל שלך?ילדים?או נפגעי ראש?אל מי אתה פונה כשאתה נותן דוגמאות מסוג זה?

אתה כבר אדם מבוגר,אז אני אגיד לך את זה באופן ישיר ככל הניתן,כדי שגם אתה תבין אותי:מחבל חייב למות,אזרח תמים חייב להמשיך לחיות.לתרום איבר למחבל זוהי תת-רמה,ולו גם רק בתיאוריה,כפי שעשה לונדון.
ייתכן וסילפו את דבריו.זה קורה בתקשורת.אך באם אכן דבריו היו אלה,אי אפשר להסכים איתו ולו במקצת.

ישן 11-03-2009, 23:02
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "ירון לונדון: "אשמח לתרום את איברי אפילו למחבל""

בלי לשים לב הפכתם את כל הרופאים וחברי וועדות ההשתלות וחברי אדי לאוויר בגלל דבריו של ירון לונדון.
התפלות לטפל במקום לעיקר מאפיינת את דעת הקהל הישראלית.
טוב מאד שהוא מוכן לתרום את איבריו, אכן לגוף אין חשיבות יותר לאחר המוות למי שאכן מאמין כך, לכן נחוץ לחתום על כרטיס אדי למען החיים של הדורות הבאים.
לגבי יכולת השיפוט ושיקול הדעת של חברי וועדות ההשתלות, לא זכורה לי העדפה שעוררה מחלוקת כל כך גדולה כמו הויכוח הזה, כך שחובת ההוכחה על המלעיזים שרובם ככולם לא חיזקו את נושא תרומת האיברים, אלא התמקדו במילה ספציפית שאמר ירון לונדון.
קטנות מחשבה וחוסר הפרדת טפל מעיקר ותו לא.

גם אני חתום על כרטיס אדי מהיום בו קיבלתי רשיון נהיגה בגיל 17.
אני גם משתדל לתרום דם באופן קבוע ולהופיע במאגרי ההשתלות למינהם.
מעבר לכך אני כותב בפורום ומנסה להוכיח כמה אנשים חשוכי מחשבה, אבל לא במקום.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 12-03-2009, 11:52
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "חשוך מחשבה הוא מי שמוכן, בחייו או במותו..."

אדון הבנת הנקרא בעצמו לא מבין את הנקרא

מי שקובע לאן ילכו האיברים הוא לא האדם התורם אותם
הפעולה האחרונה שאדם שתורם איברים מבצע היא תרומת האיברים
סיוע למחבלים לא נכלל בשום צורה בפעולות של אדם התורם איברים.
כל דבר מעבר לזה הוא התיחסות לירון לונדון ולא לתחום תרומת האיברים.
כמו שציינתי, מילה אין לגבי חשיבות התרומה אלא רק לאדון לונדון
גם לך הוא מוכן לתרום איברים אם תזדקק, ואם יש לך העדפה ממי לקבל את האיברים,
אז תחום על כרטיס אי קבלת תרומות מערבים, שמאלנים ומוגבלי הבנת הנקרא.
גם בנושא רגיש אתה מתמקד בפן הפוליטי/מדיני אז אתה לא חשוך מחשבה, אתה סתם תקוע

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 14-03-2009, 23:50
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה חתום על אדי ?"

נראה לך???????

שהוא? יעזור? באמת?

ממתי צדק וחמלה הם חלקו של הנידון? כמובן שהם יהוו חלק מתי שהוא יהיה בצד שמקבל את אותם ערכי צדק וחמלה(נראה אותו מתנגד ללב של מחבל בעת הצורך של ילדו לדוגמא חו"ח).

הבן, כאשר זה רחוק ממנו(כמו העניין עם "מבחינתי, אני אשמח שאף ערבי לא יישאר באזור זה"), אין בעיה לצאת בהצהרות שמראות אופי קשה וחזק כביכול.

אני עדיין מניח שההערות האלו יעלמו כאשר זה יתקרב אליו(כמו המקרה שהוזכר לעיל, או ברגע שהוא יצטרך ליישם בעצמו את מה שהוא מאמין בו).

ישן 12-03-2009, 11:35
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי תנסה להבין במה המדובר"

איזה שטויות. הרי הנושא פה הוא הנכונות להציל חיי מחבל שרוצח יהודים בגלל יהדותם,
באנלוגיה דומה הוא יכל לומר על אותו משקל, שהיה תורם את אבריו לקלגס נאצי,
שהרי גם זה וגם זה הקדישו את חייהם ואת מרצם לטבוח בילדים נשים וגברים בגלל מוצאם היהודי.

מעבר לזה אני מוחה בתוקף על ההתנשאות הזו שלך;
"מי שמחפש תרוצים, מדוע שלא לתרום אברים ואיננו בוחל בקבלת תרומה, יכול להאחז בכל קש"
מדובר באמרה מטופשת חסרת כל שחר וכוללנית.

לי למשל, אין בעיה לתרום את איבריי, אולם אני אסרב בתוקף לתרום אותם
למי שחרט על דגלו את האיום על קיומי, משפחתי ובטחוני.

בגלל משחקי המוסר המטופשים של "אדי" אין סעיף המבטיח שאיברים לא ינתנו להצלת חיי מחבלים ומסייעיהם,
וזו בלבד היא העכבה היחידה, שמונעת מעשרות אלפי ישראלים להסכים לתרום את איבריהם.
אנחנו ראינו לא פעם ולא פעמיים חיילים ששוכבים במיטת החולים לצד המחבלים שתקפו אותם,
מדובר בליקוי מאורות חולני שלא קיים באף מדינה, והחולניות הזו זולגת לדאבוני להחלטות שנוגעות לתרומות איברים,
לכן, אין לך מה לבוא בטענה לאף יהודי ישראלי שמונע עצמו מתרומת איברים בגלל האופציה המטרידה הזו
שאיבריו יגיעו לידי מחבלים או בני משפחותיהם, ולא לאנשים תמימים וראויים - זה לא אשמת הציבור, אלא אשמתם של ציידי האיברים בעצמם.
ישן 12-03-2009, 15:11
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הבעת את עמדתך בהקשר לתרומה"

ציטוט:
זוהי גדולתנו זהו כוחנו זהו ייחודנו זוהי יהדותנו במייטבה

זה גם מה שאמרו בדרך למשרפות אני בטוח. ההתרפסות הגלותית הזו היתה לנו מאז ומתמיד לרועץ במבחן ההיסטוריה,
האובר רחמנות, האובר לנסות לרצות את כולם, הגלותיות הפשוט מבחילה הזו, שאינה מנת חלקו של אף עם אחר,
היא היא מה ששמה אותנו ללעג וקלס בעולם, היא היא שמביאה עלינו את הביקורות והבוז, כי בני אדם שונאים תבוסתנות והתרפסות,
העולם הרבה יותר מעריך את אלה שמעריכים את עצמם, ואת אלה שלא, הוא מסמן כמטרה נוחה לחרם ודריסה.

בעיניי הסיבה העיקרית בעולם לאנטישמיות *המודרנית היא היהודים עצמם.
אם היהודים לא היו עם כזה רופס וחסר עמוד שדרה, לא הייתה אנטישמיות.
ואתה יכול לראות אותם במקומות כמו הוליווד וניו יורק, הם יבחרו בעמדה הכי קיצונית נגד ישראל,
ולעיתים רבות, גויים גמורים ישמיעו קול הרבה יותר פרו ישראלי מיהודים בכירים בארה"ב, וזה כבר אומר הכל.
ישן 12-03-2009, 19:43
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הרפיסות היא באלימות וברצח בהגררות אחרי רצונם של מרעיך"

קודם כל בפעם המי יודע כמה, אל תגיד לי מי הם רעיי ומי לא, אתה לא מכיר אותי
והיומרה הזו שלך לבנות סוג של פרופיל כזה או אחר שתואם את השבלונות הקטנות שלך, היא פסולה.

מעבר לזה, אני תוהה, מה היית אומר לבחורה שנאנסה?
"טוב שלא ניסית לעצור את האונס, הכוח הוא כוח העמידה, האנושיות והפעולה הנחרצת לשמירת מעמדך ועקרונותיך"?

הטיעונים שלך הזויים וחסרי הגיון, אתה סובל מאותה תסמונת שטוקהולם קולקטיבית
שמאפיינת את הזן הקיצוני של השמאל שאליו אתה משתייך, והייתי אומר שזה כמעט נסיון אבוד לנהל איתך שיחה
בגלל אותה אובדניות מושרשת שיש בך והחסך בהגיון בריא וביכולת השפויה להכיר בעובדות יסוד שאינן ניתנות לויכוח.
ישן 12-03-2009, 22:54
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
רצוי וחשוב שתלמד עברית לפני שאתה מעיר
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "קודם כל בפעם המי יודע כמה, אל..."

בניגוד לכאלו המחליטים השקם וערב מי הם רעי, לא קבעתי מי הם רעיך. כתבתי בפירוש מרעיך = אלו החפצים ופועלים לרעתך.

לעולם לא כתבתי שאסור להתנגד בכוח לתוקפנות כנגד התוקפן - לכן נושא האונס איננו רלוונטי כלל ועיקר.

בשרשור זה הדיון הוא אודות טיפול אנושי במי ש"יצא מכלל פעולה" ואיננו יכול לגרום לכל נזק. טפל בו ואם אכן קיים חשש, שלכשיבריא עשוי להזיק - כלא אותו, כפי שנהוג לגבי כל "מזיקים" הנתפסים בעודם בחיים.

אני מסכים שלא ניתן לנהל שיחה עם אדם, שאינו מתייחס לכתוב בהקשר לנושא הנדון והקושר ענין אחד בענין אחר. אין נושא הטיפול באדם/פושע/מחבל "מנוטרל" דומה לטיפול לו ראוי אדם/פושע/מחבל "פעיל"
ישן 12-03-2009, 23:49
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
ואתה רצוי שתרד מהסוס הגבוה שלך, לפני שאתה מברבר עצמך לדעת...
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "רצוי וחשוב שתלמד עברית לפני שאתה מעיר"

זה שבמקרה לא הבחנתי באותה "מ" זו אולי מעידה קטנה,
זה שאתה מתנפל על ההזדמנות כדי לצאת עם הצהרה מטופשת, זה כבר סתם פתאטי.

ציטוט:
לעולם לא כתבתי שאסור להתנגד בכוח לתוקפנות כנגד התוקפן - לכן נושא האונס איננו רלוונטי כלל ועיקר.

אה לא?.. כדאי לך לדפדף קצת בתגובות שלך, למקרה שאתה לא סגור על מי אתה ומה הם עמדותיך,
ואפרופו לימוד עברית סאנשיין, זה מעולם לא לעולם.

ציטוט:
בשרשור זה הדיון הוא אודות טיפול אנושי במי ש"יצא מכלל פעולה" ואיננו יכול לגרום לכל נזק. טפל בו ואם אכן קיים חשש, שלכשיבריא עשוי להזיק - כלא אותו, כפי שנהוג לגבי כל "מזיקים" הנתפסים בעודם בחיים.

אני בטוח שמאוד נוח לך השימוש בהגדרות סטריליות של "מישהו שיצא מכלל פעולה",
כאילו מדובר ברובוט שהתקלקל, ולא בחית אדם המונעת מאידאולוגיית רצח שגורמת לו להתעלות הרוח.

כמה נוח לחיות בעולם שבו אין רעים וטובים, יש "מנוטרלים" ו"פעילים".
הנקודה היא שאיברים הם מצרך נדיר וחיוני, ועצם המחשבה של לבזבז אותם להצלת מחבלים שפלים
אמורה לגרום לזעזוע וחלחלה בכל אדם שפוי, אם ישנו אדם אשר הרעיון אינו נשמע חריג בעיניו,
אזי שאותו אדם לוקה בנפשו במידה זו או אחרת, שכן במקרה הזה עצם המושג "עניי עירך קודמים" הוא בגדר לשון המעטה בכל קנה מידה אפשרי.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 12-03-2009 בשעה 23:54.
ישן 13-03-2009, 04:50
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אכן, איברים הם מצרך נדיר וחיוני - מדוע ?
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "ואתה רצוי שתרד מהסוס הגבוה שלך, לפני שאתה מברבר עצמך לדעת..."

כי מסיבות דת, מסורת ואמונות תפלות, רבים במקומותינו נמנעים מלתרום אבריהם להשתלה לאחר מותם, שמא יבולע להם. לעומת זאת לא שמעתי על משהו המסרב לקבל אבר מתורם, במקרה זה אין בודקים בציציות , מיהו התורם ואפילו חזיר טוב למטרה זו.
בעולם קיים "בנק של אברים", ומדינת ישראל, לא אחת הסתייעה בו. אחד העקרונות של הבנק הוא ההדדיות ולא אחת ישראל "ננזפת" - לא תתנו לא תקבלו.

הכל החל מנסיון עידוד אנשים לתרום, תוך כדי הדגשת התעלמות התורם (משפחתו ?) למי תיועד תרומתו. שרשורי האשכול הרקיעו שחקים והביאו את הנושא למחוזות שאף אחד לא התכוון אליהם. קיימים כאן "מומחים", שהשנאה מעוורת את עיניהם, אינם מתעמקים והופכים כל נושא לנושא שבמחלוקת, ללא כל פרופורציה והוצאת דברים מהקשר בו הם נאמרו, שלא לדבר על עיוות וסילוף מתוך חוסר הבנה או דוקא מתוך הבנת הכתוב.
ישן 13-03-2009, 09:17
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אכן, איברים הם מצרך נדיר וחיוני - מדוע ?"

מי שהביא את הוויכוח כאן למחוזות רחוקים כל כך הוא האמירה המקוממת של לונדון.
הטעות הבסיסית שלו שהוא גרר את הנושא הרגיש הזה, שממילא מתחבטים בו רבנים ואנשי דת שלנו בנושא, לתחום שלא היה כדאי מלכתחילה להכנס אליו.
הנושא טעון מאד ולא היה שווה להכניס אליו את המימד הלאומי והלאומני שלנו.
תאר לעצמך מחזה הזוי: מחבל נפגע תוך כדי פיגוע, זקוק לתרומת איברים דחופה כלשהי והתורם הוא במקרה הקורבן שלו. זהו מעין מחול שדים של "ברית דמים" בין פוגע לנפגע. (סיטואציה שיכולה בהחלט לקרות במחוזותינו הטרופים הללוׂ

ללונדון הייתי מציע בתור אחד שמחשיב עצמו לחכם "חכם מהו? אחד שלומד מנסיונם של אחרים" . כנראה שזה לא מופיע אצלו באג'נדה ולכן השתמש במליצה נבובה כזאת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:17

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר