לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2009, 03:32
  משתמש זכר עו"ד אחד עו"ד אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.08
הממ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rinat9 שמתחילה ב "שאלה לגבי חוק הגנת הפרטיות"

שלום רינת.
שאלה מעניינת.
את השאלה צריך לבחון בשני מישורים. כיוון שאיני בקיא בסוג זה של הדינים אענה מתוך ידיעה כללית והערכת המצב הקיים:
1. האם חדירה למחשב בכלל היא חדירה לפרטיות? אני מניח כי התושבה לכך חיובית.
2. האם יש משמעות ליחוסו ולזיקה בין החודר לבין מי שפרטיותו נפגעת? אני סבור שהתשובה לשאלה זו היא שלילית. הזכות לפרטיות עומדת לדעתי גם כלפי בן זוג. עובדת היותו בעלך אינה מעלה או מורידה מזכותך שלא יפגעו בצנעת חייך. כפי שידוע לי יש פסיקה בנושא, גם אם בפרשות שבהן הסוגיה עלתה רק כבדרך אגב.

לדעתי, עיון בחומרים פרטיים במחשב עשוי להחשב "הטרדה אחרת" על פי סע' 2(1) לחוק הגנת הפרטיות. יתכן מאוד וכבר יש פסיקה בנושא שאיני מכיר.
חשוב להדגיש כי לעבירה על חוק הגנת הפרטיות יש מימד פלילי ומימד נזיקי. המימד הפלילי אמנם רלוונטי בסיטואציה המתוארת אם כי אני מתאר לעצמי שחקירה לגביו לא תפתח בשל היעדר עניין לציבורץ עילת תביעה אזרחית מכל מקום, עומדת בעינה.

בכל מקרה, אחזור ואדגיש כי איני בקיא בתחום כלל! אם בכוונתך לפעול, מוטב שתפני ייעוץ משפטי מהימן יותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:09

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר